Hongaren aangekomen Bloemencorso heeft reeds bijna 30 wagens bijeen Eoeisoii steentjes: 'n levensbehoefte voor uw aansteker! Centraal Bloembollen Comité wenste grotere interesse bij vakgenoten ...hoogachtend Amsterdamse Beurs i 21 Films voor Bloemendaalse schooljeugd Willem van ïependaal over volkshumor Laatste nieuws over de Polderman „Teisterbant" verlangt van leden afkeuring agressie in Hongarije De politieke toestand in het Midden-Oosten Spaanse predikant sprak over zijn arbeid Bijeenkomst te Haarlem Welfare-bazaar in Marinehospitaal Bedri j fscom petitie klaverjassen Deskundigen voor Raad van Beroep Stille Armen Heemstede St. Nicolaas bij militairen LISSE Vergadering Bloembollen cultuur Lisserbroek Filmavond „Het Nut" Boerderij te Nieuw-Vennep totaal uitgebrand Ruim twee ton schade 8 stuks f 0.80 DONDERDAG 29 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Even over twaalf uur vanmiddag is de groep Hongaarse vluchtelingen, die ver moedelijk enige maanden in het voormalig noodziekenhuis aan de Hazepaterslaan te Haarlem zal verblijven, per bus in de Spaarnestad gearriveerd. De groep werd reeds tussen half tien en half elf verwacht, maar het selecteren in het ontvangstcen trum te Utrecht heeft enige vertraging veroorzaakt. De groep bestaat uit 46 al leenstaande mannen, waarvan de jongste zestien jaren telt en de oudste ongeveer 53 jaar is. De mannen hadden enige per soonlijke bezittingen bjj zich, verpakt in kartonnen dozen. Nadat zij in het Hon gaarse centrum waren ontvangen, kregen zy koffie aangeboden. A ni'S' nTtpiWT11? Voor de leerlingen van de Bloemendaal se scholen voor g.l.o. en ulo zijn in de ge meente Bloemendaal door de schoolbios coopcommissie. bestaande uit de heren S. A. Wilson, Th. Remmerswaal, J. A. C. Blee- ker en G. d'Olivat op woensdag 28, donder dag 29 en vrijdag 30 november schoolfilm- voórstellingen georganiseerd. Woensdag en donderdag werden deze voorstellingen in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gegeven. Vrijdagochtend wordt er om 8.45 uur een voorstelling gegeven voor glle Aerdenhout- se scholen in de Vondellaan aldaar; om 10.45 uur voor alle Overveense scholen in gebouw „Domi" en 's middags om twee uur voor alle scholen in Vogelenzang in het Verenigingsgebouw. Er zijn twee programma's, namelijk één voor de leerlingen van de lagere scholen en de eerste en tweede klassen van de ulo scholen. Zij krijgen het volgende program ma te zien: „Strijd zonder einde" (over de bestrijding van de insecten in Afrika), een film over het Kruger Wildpark en een amusante tekenfilm. Voor de leerlingen van de derde en vier de klassen der ulo-scholen wordt de film „Scrooge en Marley (Dickens' Christmas Carol) vertoond. Het zijn leerlingen van de Hartenlust- school, de IVO-school, de christelijke school voor ulo, de St. Adelbertusschool, de Bloe mendaalse Schoolvereniging, de christe lijke school voor g.l.o. en de St. Theresia- school te Bloemendaal en voorts de scho len uit Aerdenhout, Overveen en Vogelen zang die deze filmvoorstellingen bezoeken. Dinsdagavond heeft de bekende schrij ver van volksromans en hoorspelen Willem van ïependaal in het clubgebouw van de speeltuinvereniging ..Het Vondelkwartier" in Oud-Schoten op de hem eigen wijze een le zing gehouden over „Volkstaal en volkshu mor". De spreker zei, dat men overal en op ieder uur van de dag tegen de levensechte volks humor kan aanlopen en er van genieten, wanneer men zich maar de moeite getroost zijn oor te luisteren te leggen. Als in een flits in een dialoog op het achterbalkon van een tram of zomaar op straal kan de volks humor zich openbaren. Humor is echter lo kaal. aldus de spreker: datgene, waar men in Amsterdam om schatert, kan men in Gro ningen vaak niet waarderen en omgekeerd. Het volk schept niet alleen taal maar het verknoeit haar ook wel eens. vooral wanneer het het gebruik van vreemde woorden be treft, hetgeen weer een aparte humor met zich mee kan brengen. Het zogenaamde „bargoens" heeft, volgens de heer Van Iepen- daal. een uitbeeldingsvermogen, dat ver bo ven dat van de beschaafde taal uitgaat wat spreker met enkele amusante voorvallen illu streerde. In de radio-hoorspelen, waar de volkshumor een ruime plaats toebedeeld kreeg zoals ..In de lijmkit" en „Denk om de bocht" kwam deze humor echter naar spre kers mening niet geheel tot, haar recht. Dit komt omdat de spelers voor de microfoon maar één taalmiddel ter beschikking staat en dat is de stem. Doordat belangrijke taal middelen als het gebaar en de ogen de lui steraar ontgaan, raakt veel van de kern van de volkshumor verloren. Als bezwaar van de televisie-hoorspelen voerde de heer Van ïependaal aan, dat de toeschouwer daarbij zijn fantasie niet meer nodig heeft, waardoor ondanks alle vol maaktheid veel aantrekkelijks verloren gaat Tot besluit van zijn causerie gaf de spre ker voorbeelden van de verschalende soor ten humor, die er bestaan, zoals de zeemans-, de boeren-, de militaire-, de boeven-, of gal genhumor n de Joodse humor. Nader is gebleken, dat de trawler Jo hannes Polderman, die om de Noord ma- chineschade opliep, niet gesleept hoeft te worden, maar onder escorte van de Maria van Hattem naar IJmuiden thuisstoomt. De machine loopt op vier cilinders, alles is wel aan boord. Toen de vluchtelingen in het centrum waren aangekomen, kregen zij onmiddellijk koffie aangeboden. Bestuur en commissarissen van de Haar lemse sociëteit „Teisterbant" hebben in hun vergadering van 17 november unaniem hun afschuw en verontwaardiging uitge sproken over het recente optreden der Sovjetrussische regering tegen het Hon gaarse volk. Besloten is. dat het lidmaatschap van de sociëteit moet worden ontzegd aan allen, die dit optreden niet afkeuren. Deze leden wordt verzocht dit zo spoe- lig mogelijk schriftelijk aan het bestuur kenbaar te maken, hetgeen dan automa- Isch het einde van hun lidmaatschap met dch meebrengt. De leden, die vóór 4 december niet een dergelijk bericht hebben gestuurd, zullen geacht worden de Russische agressie af te keuren. de Kadt sprak voor de afd. Heemstede P.v.d.A. De leden van de Heemsteedse afdeling van de Partij van de Arbeid konden woensdag avond in de bovenzaal van het Minerva theater luisteren naar een bijzonder heldere uiteenzetting over de huidige situatie in het Midden-Oosten van de heer J, de Kadt, lid van de Tweede Kamer en afgevaardigde bij de UNO. Spreker begon met op uitvoerige wijze de ontwikkeling in het bewuste gebied te schetsen, van het ogenblik af, waaroD het. grote Turkse rijk uiteenviel in een aantal Arabische staten. Verder bracht de heer De Kadt in herinnering, hoe "crzelfdertijd in de vorm van de ..Balfour-verklaring" aan de over de gehele wereld verspreide Joden een eigen tehuis in een nationale staat werd toe gezegd. Bij de Arabieren ontlokte dit besluit felle protesten, omdat zij het in strijd achtten met de aan hen gedane beloften. Vervolgens besprak de heer De Kadt de anti-geallieerde stemming der Arabieren, als gevolg van hun sympathie voor Hitier. Spre ker ging vervolgens over tot de nieuwste geschiedenis waarbij de nieuwe staat Israel door Engeland en Amerika werd erkend, terwijl ook Rusland in de beginperiode van een zekere sympathie voor Israel heeft blijk gegeven, omdat het hoopte op een ultra linkse regering. Toen de socialistische regering hier echter een permanent karakter verkreeg, zwaaide Moskou om en begon op het Arabische paard te wedden. Inmiddels had zich ook in Egypte een revolutie voltrokken. De door en door corrupte koning Faroek werd het land uit gejaagd en vervangen door een groep offi cieren. Maar deze gematigde groep werd al spoedig verdrongen door de dictator Nasser, die in plaats van een gezonde nationale poli- mej nog rneer élan Na ingeleid te ziin door ds. J. C. Maris heeft de Spaanse predikant ds. M.Cignoni Penella dinsdagavond in de christelijk ge reformeerde kerk aan de Raaks te Haar lem gesproken over zijn arbeid in Spanje. Hij haalde daarbij de tekst, volgens de Spaanse vertaling, uit Mattheus 5, vers 47 aan „Wat doet u voor buitengewoons", na dat gelezen was Mattheus 5, verzen 43 tot 48. Ds. Cignoli Penella deelde mee, dat hij zesentwintig jaar geleden predikant werd in een kleine plaats in het noordelijk deel van Spanje. Zijn doel was zendingsposten op te richten. De protestanten hadden toen vrijheid van godsdienst, maar dat betekende niet, dat zij ongestoord bijeenkomsten kon den houden. In 1933 trok hij er met een bijbelwagen op uit, een vrachtauto, die tot woning was ingericht en waaraan een ge luidsinstallatie was bevestigd. De wagen trok naar steden, dorpen en gehuchten en zocht een plaats op pleinen. Nadat geeste lijke muziek ten gehore was gebracht ver zamelden velen zich om de auto, waarna de predikant een predikatie hield. Ds. Cignoli Pgnella vertelde van de moeilijkheden die hij te overwinnen had. Eerst moest er geld bijeengebracht worden om de arbeid mogelijk te maken en daarna moest gestreden worden tegen fanatieke katholieken en onwetenden, die zich mar xisten noemden. Uitvoerig beschreef de predikant op welke wijze er strijd gevoerd is tegen beide groepen. Priesters kwamen in het geweer als er bijbels verkocht moes ten worden. Zij spoorden de verzamelde menigte aan geen protestante bijbels te kopen. In 1937 volgde de burgeroorlog die tot 1939 duurde en toen waren er ook moei lijkheden te overwinnen, omdat bijbelver spreiding en evangelieverkondiging ver boden werden. Geprobeerd werd wel eens bijbels in brand te steken. Tenslotte gaf ds. Cignoli Penella een in zicht van zijn arbeid in de laatste jaren. Hij is predikant in Barcelona, maar de tegenstand van de katholieken is nog steeds groot. Daarbij komt dat men met bepalin gen uit de Spaanse wet te maken heeft, welke ten gunste van de katholieken zijn. Ds. Cignoli Penella heeft reeds in dertig plaatsen van ons land gesproken en overal trok ziin toesoraak grote aandacht. Als tolk treedt op de heer C. Neeser, evangelist in dienst van de Spaanse evangelische zending. In het Marinehospitaal te Overveen wer den woensdag en vandaag verkoopmid dagen gehouden van voorwerpen, die door de daar verpleegde militairen werden ver vaardigd. Woensdagmiddag om twee uur heeft de commandant van het Marinehospitaal, ka pitein ter zee-arts E. W. Creyghton, deze bazaar van weef- en smyrnawerk. zelfge maakte beesten en negerpoppen, kleedjes, shawls en kleine kunstnijverheidsvoorwer- pen geopend. Hij zeide dat dank zij het initiatief van de welfare-leidsters, waarvan mejuffrouw Th. Jansen Hutteman de mo tor is, deze bazaar er nog beter uitzag en vooral ook meer variatie vertoonde dan die van verleden jaar. Hij herinnerde aan hel verslag van de Studiedag over bezigheids therapie die zaterdag in Utrecht gehouden werd. Met de zienswijze van de Nijmeegse psycholoog dr. K. van der Loo was de com mandant het volkomen eens. namelijk dat het bij een welfare-leidster niet in de eerste plaats op haar medische kennis aankomt, maar vooral ook op de tact, het geduld, de vindingrijkheid en het psychologisch in zicht van deze leidsters, die bij de thera peutische behandeling der patiënten inge schakeld worden. Zij moet eerst trachten individueel een patiënt tot arbeidstherapie te bewegen en zo dit niet lukt. kan zij con tact opnemen met de specialist van de be wuste patiënt, aldus de heer Creyghton. Er bestond al dadelijk veel belangstel ling voor deze bazaar, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan de Wel fare-afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. In de Haarlemse Bedrijfsklaverjascompe- titie is de strijd voortgezet. De uitslagen van de afgelopen week waren: Hoofdklasse: Laurens CosterFigee 124—110; SAC—PTT 118—122: GEB—Stork 132—120; DKC—DSH 110—130. 1 A: PTT 2—GEB 2 124—114; Meerzicht- Nederland 124—124; DSH 2—SAC 2 130—118. 1 B: PTT 3—DKC 3 120—118: Stork 2— PTT 4 128—108; HSM—BORU 112—142. 2 A: Hout en PI.—HSM 2 136—102: Union —DKC 3 122—126; CPTT—Laurens Coster 2 126—122; Figee 2—GEB 3 132—106. 2 B: Stork 3—Nederland 2 120—112; BORU 2SAC 3 134102; Openb. Slachthuis OW 118—128; DKC 4—Figee 3 110—138. 3 A: OW 2—Haarlem Dagblad 126—112; Nederland 3HAC 124124; Figee 4Plout en PI. 2 118—124; DKC 5—VMB 2 uitgesteld. Vanmorgen is de wielrenner Adrie Voorling op het stad huis in Haarlem in het huwelijk getreden met mejuffrouw Ma ria W esselman. Uiter aard wilden de club genoten van de zo populaire wielrenner dit feit niet onopge merkt voorbij laten gaan en dus trokken zij hun clubshirts van „De Kampioen" aan en vormden mei fietswielen in de hand een erehaag toen Adrie Voorling en zijn echtgenote het stadhuis verlieten Hetgeen men overi gens op het neven staande plaatje kan zien. Later op de dag kwamen vele wiel renners bij hem op de receptie om hem en zijn vrouw geluk te wensen. Voortings clubgenoten hopen nu maar dat de echt verbintenis een bij zondere stimulans zal zijn voor Adrie om zich in de toekoms' Sint Nicolaas gebruikt voor zijn be zoeken allerlei voertuigen. Het is wel eens goed als zijn paard wat uitrust. Woensdagmiddag was de Sint in een oude open auto gestapt en daarmee het gebouw in het Kenaupark. naar het gebouw van de n.v. Multifilm in het Kenaupark te Haarlem gereden, waar kinderen van het personeel bijeen gekomen waren om feest te vieren. Een foto van Sint Nicolaas in de auto bij De voorzitter van het Corsocomité Bloembollenstreek, de heer C. R. de Vroo- men, kon woensdagmiddag tijdens een bij eenkomst van deelnemers meedelen, dat een groot aantal bloembollenbedrijven „aandelen" had genomen en zodoende het corso 1957 hadden veilig gesteld. Ook het CBC zal nu weer haar bijdrage geven, zo dat men dit voorjaar een prachtig corso zal kunnen samenstellen. Er waren veel mensen bijeen in Treslong te Hillegom om te luisteren naar de opti mistische woorden van de heer De Vroo- men, die ook nog vertelde dat dit een zaak met alleen uitgaven was. De inkomsten kwamen hoofdzakelijk van het Centraal seerd op de opstrevende lijn van de gla diool. Zeer modern is ook de wagen „Modern Times". Vier vlakken in de vorm van enigs zins bolstaande zeilen met gestyleerde kruivende golven, het geheel in ijl blauw en wit zal veler bewondering wegdragen. De ontwerper is trouwens toch soberder van kleur geworden in de meeste wagens. Er lopen nog wel bonte gevallen tussen door zoals „Eine Nacht in Venedig", „Je Maintiendrai", „Slangenbezweerders" en „Vlag in Top", maar deze zijn wellicht bedoeld als afwisseling tot de fijnere mo dellen. Het corso kan niet alleen bestaan uit een fantastische wagen als „Maan- ging opwerpen. Het was van mening, dat de vakgenoten maar eens wat meer be langstelling voor het corso moesten tonen. Als zij voldoende financiële interesse had den zou het CBC die ook blijven behouden. Het vak heeft 15.000 op tafel gebracht in aandelen van 400.Het CBC doet de rest. Dit is de achtergrond van de alarmeren de berichten van dit voorjaar, volgens wel ke het corso niet zou doorgaan. Het ge volg van deze activiteit is, dat men nu al 25 tot 30 wagens bij elkaar heeft, die door de „aandeelhouders'' worden verzorgd. tiek, imperialistische doeleinden begon na te streven. Met alle noodlottige gevolgen van dien. zoals de sluiting van het Suezkanaal Het antwoord van Engeland en Frankrijk op deze maatregel noemde de heer De Kadt vol komen huichelachtig en onoprecht. Daarbij zou de militaire actie hoogst gebrekkig zijn uitgevoerd en door het Russische ultimatum in de kiem gesmoord. Bovendien heeft Ame rika grote verwarring gesticht door zijn wan kele houding ten gevolge waarvan het En gels-Franse prestige een verlies moest in casseren. Spreker noemde dit een bedroe vende episode in de wereldpolitiek, waarvan Amerika de grootste schuld moet worden toegeschreven. Want de grote vijand is en blijft toch altijd Rusland en door in dit ge val Engeland en Frankrijk als de agressors aan te wijzen, heeft Amerika de gezamen lijke positie sterk ondermijnd. De heer De Kadt. besloot zijn causerie met de wens. dat Amerika deze politiek spoedig zou herzien. Er wordt naar gestreefd de Raad van Be roep (sociale verzekering) en Ambtenaren gerechten met ingang van 1 januari 1957 in Haarlem in te stellen voor Haarlem en om liggende gemeenten. Op het ogenblik is een raad van beroep te Amsterdam die bestemd is voor de provincie Noordholland. De samenstelling is nog niet bekend ge maakt, evenmin waar de Haarlemse Raad van Beroep zijn werkzaamheden zal ver richten. Wel zijn bij beschikking van de minister van Justitie voor de tijd van een jaar be noemd tot deskundigen bij de Raad van Beroep te Haarlem dr. F. Klein, internist te Haarlem. H. de Langen, internist, PI. Beukenhorst, chirurg, beiden te Alkmaar, dr. G. L. van der Zwaag, chirurg-uroloog te Haarlem, F. Appelman, neuroloog te Alkmaar, dr. F. E. Posthumus Mey.ies, neu roloog te Haarlem, dr. W. Ploegsma, psy chiater te Bloemendaal, J. P. de Smet, psychiater te Pleiloo, mejuffrouw A. C. M. van Beek, oogarts te Alkmaar, dr. R. G. Posthumus, oogarts te Haarlem, Th. van Beek, keel-, neus- en ooi-arts te Alkmaar, dr. M. H. P.' M. Eysvogel, keel-, neus- en oogarts, C. J. J. Veening, longarts, beiden te Haarlem, dr. H. A. Ph. Hartog, cardio loog te Overveen, C. M. Hoogenboom, car dioloog, A. W. Goedhart, reumatoloog, bei den te Alkmaar, G. R. Veen, reumatoloog te Haarlem, A. J. Hoogeveen, vrouwenarts te Alkmaar, dr. A. Melchior, vrouwenarts te Haarlem, Th. J. Damsté, huadarts te Ber gen en dr. Th. J. van Vloten, huidarts te Haarlem. in de wielerstrijd te roerpen en er dus nog meer toe bij te dragen de naam van „De Kampioen" eer aan te doen. ADVERTENTIE Uw KIENZLE-wekksr wordt "naar maat" voor U gomaakt. In vala vorman mak harde of zachte wektonen on...altijd da hoogste belrouwbaarheldl BIJ ALLE GOEDE VAKZAKEN! Het comité voor Stille Armen te Heem stede heeft na de oproep van vorige week de volgende bijdrage ontvangen. D. L. ƒ30,—; Mr. A. G. A. v. R. 10,—; N. N. ƒ25,—; W M. v. H. 10.—; Eensgezind/ Excelsior 264,27; H. M. v. U. ƒ10,—; A. V. ƒ10,—; Mr. C. v. L, 25,—; 'M. v. O.—T. ƒ2,50; A. v. P. ƒ5,—; J. M. S. ƒ10,—; Th. G. M. f20.—; A. d. W. ƒ2,50; N. A. 25,—; J. D. B. f5,—; I. D.—D. ƒ2,50; H. F. ƒ10.—; Mr. A. J. H. 10.—; B. I. H. 10,—; Mr. C. M. J d. J. ƒ10,—; M. C. O. ƒ5,—; M. J. V. ƒ5,— en D. v. W. ƒ25,Totaal f531,77. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde, zal gaarne uw giften in ontvangst nemen, zowel te zijnen huize Antonis Duycklaan 12, als ten raadhuize. Giro 153308. In de kazerne aan de Koudenhorn te Plaarlem zal Sint Nikolaas woensdag twee maal een bezoek brengen. Des morgens om halfnegen arriveert hij per boot nabij de poort van de kazerne en tweehonderd Haarlemse kinderen, die door de militairen uitgenodigd zijn, zullen hem verwelkomen. Daarna volgt een feest; de kinderen zullen speelgoed ontvangen. Des middags is er feest voor kinderen van officieren, onder-officieren en man schappen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 88% 88% 3 Nedl. 1962/64 89% 89% A. K. U 207 196 Calvé Delft 280 275 Van Gelder Zonen 197% 193 K. N. Hoogovens 290 280 Nederl. Ford 310 310 N. Kabelfabriek 280 280 gew.Philips Gloeil. 238 218 pref.Philips Gloeil. 150 150 Unilever 327 311 Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. 713% 677 Konkl. Petroleum 712 673% A'dam Rubber 71% 72 Holl. Amer. Lijn. 184% 182 N. Scheepv. Unie 164% 162 Phs. van Ommeren 300 300 H. V. A 88% 88 Verg. Deli Mij en 96 94 Amsterd. Bank 210 208 Ned. Handel Mij. 166% 166% Rotterd. Bank 178% 175% Twentsche Bank. 182 182 Anaconda Copper 76 74 Bethlehem Steel. 174 174% U. S. Steel 69% 68 General Motors 44% 44% Shell Union 85% 85% 38% 37% ADVERTENTIE Verleden jaar maart waren het er zestien. Er blijft weer een kjasse-indeling in wa gens van zes tot acht, acht tot elf en meer dan elf meter. De subsidies voor gemeen ten, verenigingen en bedrijven uit de bloembollenstreek blijven bestaan. Haar lem en Leiden behoren niet daarbij. Als de internationale toestand geen roet in het eten gooit, dan kunnen wij het aan staande voorjaar weer een corso bewon deren, waaruit men de evolutie in de ont werpen van de heer Jos. van Driel een beetje zal kunnen volgen. Er zijn nog echt „ouderwetse" wagens bij, zoals Vuurvogel, Het Vrouwtje van Stavoren, maar ook wa gens in een geheel nieuwe vorm, zoals bij voorbeeld Rhapsodie in rood en blauw. Deze is samengesteld uit een compositie van vlakverdelingen, die op papier aardig geslaagd kan heten. Veel beter van com positie en vlakverdeling vonden wij de „Hyacintentuin". De tuinmuren en de per gola's, in strakke uitstekend gecomponeer de vlakken, maken deze wagen tot een mo dern juweeltje. Voor het. eerst is er een speciaal ont werp voor een met gladiolen opgetuigde wagen. „Gladiolen Fantasy" is voorlopig de mooiste gladiolen praalwagen, die wij hebben gezien. De gehele opbouw is geba- Bloembollencomité, dat echter bezwaren) vissen". Als de werkelijkheid wordt als de tekening, dan ziet men een onderwater- opname in een tropische zee voorbijrijden. Alle dertig wagens zullen rijden onder het motto „Hollands Glorie". De afdeling Lisserbroek van de Koninklijke Vereniging voor Bloembollencultuur verga derde woensdagavond in café Van Dijk te Lisserbroek om de beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering te Haarlem te be spreken. De voorzitter der afdeling, de heer J. van der Lely, kwam tot de conclusie dat van de in het afgelopen jaar gemaakte prognoses niet veel juist was gebleken. Bij de bestuursmededeling was er een schrijven van Westfriese bollenkwekers, waarin men protesteerde tegen het vast stellen van de minimumexportprijzen. Men wilde dit nog een jaar opschorten. Een ver zoek om dit voorstel te steunen werd aan genomen. Op een verzoek van het corso- comité om méé te doen aan het corso of het corso op andere wijze te steunen, werd af wijzend beschikt, omdat de afdeling daar niet groot genoeg voor is. Wat betreft het voor stel om het handelsreglement zö te wijzigen, dat de kopers het zogenaamde retourgoed vijf dagen later mogen terug sturen, werd na uit voerige discussies besloten de afgevaardig den (de heren A. J. Mesman en L. J. van der Lans) vrij mandaat te geven. De afdeling had een voorstel ingediend om de binnenlandse minimumprijzen zo te wij zigen, dat ze niet zo veel onder de produktie- kosten zouden komen te liggen. Het hoofd bestuur voelt er wel voor om de prijzen op te trekken, maar wil eerst een rapport var het L.E.I. en de verhoging eerst het volgend seizoen laten ingaan. Met dit prae-advies kon men zich woens dagavond in Lisserbroek niet verenigen. Op een rapport van het L.E.I. behoeft men niet te wachten, dat is er al. En men wil tevens de prijzen voor het aanstaande seizoen a'. laten ingaan. Mocht de markt flauw zijn, dan zou men reeds aanstaande zomer van de hogere minimumprijzen kunnen profiteren. Bij de bestuursverkiezing werd de aftre dende heer Van der Lely weer herkozen. Besloten werd omstreeks half januari een praatmiddag of -avond te beleggen, waarop men een deskundige het probleem der che mische onkruidbestrijding wil laten belichten Vergadering Bloembollencultuur De afdeling Lisse van de Kon Ned. Ver. v Bloembollencultuur komt vrijdagavond in „De witte Zwaan" bijeen om de beschrij vingsbrief voor de algemene vergadering, die 10 december te Haarlem wordt gehouden, te bespreken. MUZIEKAVOND De christelijke mondaccordeonvereniging „Kunst en Volharding" houdt zaterdag een muziekavond in Rehoboth te Lisse. De heer Oosterwelder, uit Amsterdam, in Lisse beter bekend als „Ome Jan", zal declameren. De aanvang is bepaald op half acht. In de Oudhollandse zaal van „De witte Zwaan" te Lisse hield het departement Lisse van „Het Nut van 't Algemeen" dinsdag avond een filmavond. Er werd een mooie kleurenfilm over het leven der vissen en andere dieren in de zee bij de Bahama-eilanden vertoond. De voorzitster van „Het Nut", mejuffrouw Kingma, opende zoals gebruikelijk stipt op tijd en met een heel kort welkomstwoord de bijeenkomst Zij deelde mee, dat de oud penningmeester, de heer Jac. Revet tot ere lid benoemd was. Met de gelukwensen over handigde zij de heer Revet de bul. Voor de pauze werd een film over het werk van colonel Drake vertoond, de man, die in de vorige eeuw op de idee kwam naar olie te gaan boren, vervolgens een rol prent over het zoeken naar olie in de rimboe van Canada en tot slot kreeg men flitsen te zien van de aanleg der oliepijpleiding van Irak naar de Middellandse Zee. Na de pauze werd men meegenomen naar het zonnige Bermuda en tot slot kwam de film over het leven der zeevissen tussen de koraalriffen bij de Bahama-eilanden. Woensdagavond omstreeks vijf uur is brand ontstaan in de kapitale boerderij van de landbouwer J. Verkuijl. Sloterweg 1274, onder de gemeente Nieuw Vennep (Haar lemmermeer). De boerderij met ingebouwd woonhuis, alsmede de gehele inventaris, ging totaal verloren. Het vee kon worden gered. In de boerderij lag ook het kermisma- teriaal van de kermisexploitant A. van der Pauw Kraan uit Leiden opgeslagen, be staande uit autootjes en de volledige op bouw van een kermistent. Ook dit mate riaal ging verloren- De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat men werkzaamheden verrichtte aan de autootjes van de kermis-exploitant. Toen men een auto startte is vermoedelijk een vonk overgeslagen op gedroogde land bouwgewassen. In enkele ogenblikken tijd was de gehele boerderij een vuurzee. Aan redden viel niet meer te denken. Met mnei- te heeft men nog het vee kunnen bevrij den, hoewel twee geiten tenslotte in de vlammen omkwamen. De gehele inventaris, bestaande uit de volledige inboedel van het woonhuis, alle landbouwmachines en opgeslagen gewas sen, ging verloren, alsmede al het mate riaal van de heer Van der Pauw Kraan. De bewoners van de boerderij waren niet thuis. r De schade voor de landbouwer wordt ge schat op 150.000 gulden, voor de kermis exploitant op 60.00 gulden. De brandweer van Nieuw Vennep, Hoofddorp en Aalsmeerderdijk rukte met groot materiaal uit en waren de brand om streeks 10 uur woensdagavond meester. Met het nablussingswerk was men hedenmor gen nog steeds bezig.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 19