o NIEUW DUO SHAG DE KOSTER voorh. Ant. Ooms Buurthuis aan Harmenjansweg officieel in gebruik gesteld TELEFI JNKEN Sabelis en Kerrebijn predikaat hofleverancier verleend M.T.S.'ers hielpen Sint Nicolaas ROMSONOL Kort en bondig 7 Burgerlijke Stand van Haarlem Raadsleden gingen drukte in stad na Intrede ds. S. H. J. Voors te Buurse Dagvaarding nietig verklaard A. A. van der Kwast 25 jaar bij Ziekenfonds Jubileum N. van Sloten Concierge meisjes-H.B.S. vierde zilveren jubileum P. C. Stol overleden Inbrekers maakten 1800 gulden buit Ook bezoek van Sint aan woonschepenhaven Elke aansteker een betere aansteker met Sint Nicolaas bij De Watervrienden Sint Nicolaasfeest bij „De Glasblazers" Feestavond Openbare Werken Bij DE KOSTER vindt U: Voor tweede keer getracht lood te stelen MAANDAG 3 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dc burgemeester van Haarlem, mr. O. P. jf. M. Cremers, heeft zaterdagmiddag het buurtcentrum aan de Harmenjansweg ten behoeve van het Thorbecke-kwartier ge opend. Hij deed dit door voor de eerste maal een door de buurtbewoners geschon ken klok te laten luiden. Deze klok is de stem van het buurtwerk „De driehoek" en roept de buurtbewoners door haar geklin gel op lot medewerking aan de activiteiten in het buurthuis. Nadat de burgemeester de officiële opening had verricht, namen de kinderen op hun wijze het centrum in gebruik door zich in de kleuterkamers over te geven aan het spel met de blokken. Nadat in het zaaltje van het buurtcen trum een aantal genodigden bijeen was gekomen, sprak de directeur van de Stich ting bijzondere sociale zorg en maatschap pelijk buurtwerk, dr. E. Brongersma, een welkomstwoord. Onder de aanwezigen be vonden zich ondermeer de wethouders D. J. A. Geluk en W. F. Happé, verscheidene raadsleden, vertegenwoordigers van kerke lijke sociale organisaties, van reclassering en politie; enige gemeentelijke functiona rissen voor de jeugdzaken en de school arts mejuffrouw C. Cramer. Dr. Brongersma zei in zijn welkomst woord, dat blijkens een mededeling van de aannemer aan het gebouw geen enkele beschadiging of vernieling tijdens het bou wen is aangebracht, hetgeen zelden voor komt en wel een compliment voor de jeugd en de ouders van de buurt mag worden ge noemd. De burgemeester verrichtte de opening van het buurthuis niet zozeer in zijn func tie van burgemeester als wel in zijn kwali teit van voorzitter van de Stichting maat schappelijk buurtwerk. Toen hij zich naar de entree van het gebouw begaf om daar te aanhore van de buurtbewoners enige woorden te spreken, bood een kleine jon gen, Gerard Vooges, hem bloemen aan. De burgemeester maakte gewag van het vele overleg, dat aan de bouw moest vooraf gaan en van het ongeduld waarmede de be woners steeds afwachtten. Mr. Cremers wenste de buurtbewoners geluk met het degelijke en goed ingerichte buurthuis, dat hij „een sieraad voor de buurt en de stad" noemde. Hij sprak de hoop uit, dat alle be woners de weg naar dit centrum zullen vinden, dat jongeren en ouderen het ge bouw tot leven zullen brengen. Tenslotte sprak hij dankwoorden aan het adres van het departement voor Maatschappelijk Werk, dat voor veertig percent in de bouw kosten heeft bijgedragen. Hij dankte de le den van de buurtcontactraad voor hun onblusbare activiteit en de bewoners voor het aanbieden van het luidklokje, alsmede de architect, de heer H. Tuninga, en de aannemer, de heer P. G. M. Ottolini. Na de voorzitter van de stichting voerden nog het woord de vertegenwoordiger van de buurtcontactraad, de heer J. Campfens en mr. L. v. Nouhuys namens de directie van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken n.v., de naaste „buurman" van het buurt huis. De vice-voorzitster van de stichting, me vrouw M. van der Wall-Duyvendak, gaf een toelichting op de bouw en liet uitko men, dat het huis in vijf maanden gereed is gekomen. Zij dankte voor de bloemstukken en zei te hopen, dat nog vele van deze huizen in Haarlem zullen worden gebouwd. De genodigden bezichtigden vervolgens Met het luiden van de klok, die in het torentje van het buurthuis aan de Harmenjansweg is opgehangen, stelde de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cre mers, in zijn functie van voorzitter der Stichting voor maatschappelijk buurt werk het gebouw in gebruik. ADVERTENTIE ONDERTROUWD: 1 dec., O. F. A. Lang- guth en E. Melchior. GEHUWD: 1 dec., C. J. de Regt en F. J. van Loevezijn; C. Nieman en W. J. de Koning. BEVALLEN van een zoon: 30 nov., M. C. SpaanKoning. BEVALLEN van een dochter: 29 dec., E. A. van der Weidevan Bruggen; 30 dec., W, M. VerdamSmits; P. A. M. van Nunen —van Huiten; W. Vrieling—Bruijn; 1 dec., A. Visserae Waal. OVERLEDEN: 28 nov., L. Tervoort, 69 j„ Gasthuisvest; 29 nov., J. G. Zeijerveld, 77 j., Kamperlaan. H. N. P. Dieben, 54 j., van Wickevoort Crommelinstraat; H. Th. van Staveren—Louman, 79 j., Rijksstraatweg; 30 nov., T. Zaadnoordijk, 83 j., Crayenesterlaan; Chr. H. Reiber, 79 j., Jan Steenstraat; 30 E. A. van der HoffVerploegh, 85 j., Zijlweg. het fraaie buurthuis, dat ondermeer be staat uit: een zaal, waarin een biljart staat opgesteld, enige kleuter- en clubwerkka mers, een dokterskamer en stafkamers. Op 6 en 7 december zullen voor de buurtbe woners twee feestavonden worden georga niseerd. Tijdens de vergadering van de Haarlem se gemeenteraad van woensdag 21 novem ber is er uitvoerig gedebatteerd over de "'raag of de winkels in Haarlem vóór de Sinterklaastijd van 27 november of van 29 november af 's avonds geopend zouden moeten zijn. Zoals.men in ons raadsverslag van donderdag 22 november kon lezen is er zelfs een motie van de heer Adelaar <K.V.P.) aan te pas gekomen, waarin werd voorgesteld, tegen de opvatting van B. en W. en het advies van het Comité Centrum- belangen in, de periode van openstelling met twee dagen te bekorten. Deze motie werd verworpen, maar tij dens het debat had de heer Fibbe (WD) aangekondigd, dat hij de eerste dagen avonds eens in de binnenstad zou gaan kijken, of er werkelijk zo veel belangstel- <ing van de kant van het publiek zou be staan voor de winkelopenstelling 's avonds. De heer Fibbe heeft woord gehouden en ks dinsdagavond tot de conclusie gekomen, dat de drukte hem meeviel. Het idee van een persoonlijk onderzoe ken van de publieke belangstelling voor het winkelen 's avonds is overgenomen door de economische commissie van de ge meenteraad. En zo kon het gebeuren, dat woensdag avond de heren Wensing (C.H.U.), Fibbe (V.V.D.), Janssen (Arb.) en in de plaats van de heer Adelaar (K.V.P.), die verhin- derd-wfw^-diens fr%cti^gsjnokot-Knape, ia.de binnenstad verscheiden winkels bezochten, waarbij zij een indruk kregen van de druk te, welke indruk zij door persoonlijke ge sprekken met winkelchefs en verkoopsters op een nog steviger basis grondden. Hierbij viel de drukte in de stad mee, ondanks het betrekkelijk gure weer. Of deze conclusie tot gevolg zal hebben, dat ook het komende jaar de winkels twee dagen langer dan gewoonlijk het geval is, 's avonds zullen worden opengesteld, is op het ogenblik nog niet te zeggen. Onder grote belangstelling het kerk gebouw was geheel bezet heeft ds. S. H. J. Voors. tot voor kort predikant bij de Ne derlands hervormde gemeente te Haarlem, waar hij speciaal belast was met het werk in het Diaconessenhuis, zondagmiddag zijn intrede gedaan als voorganger van de her vormde gemeente te Buurse. waar hij in de ochtenddienst is bevestigd door ds. J. L. de Wolf van Enschedé: Ds. Voors had als tekst voor zijn predikatie gekozen Lucas 1 68 „Geloofd zij de Heer. God van Israël, want hij heeft omgezien naar zijn volk en heeft het verlossing gebracht". Tijdens een na deze dienst gehouden bij eenkomst in het gebouw „Irene" herinnerde ds. M. Wabeke aan oude banden, die al be staan in deze omgeving. Hij heette ds. Voors hartelijk welkom in Buurse en in de ring Enschedé namens de collega's in de ring en namens de hervormde gemeente Enschedé. De heer ir. J. D. Speck- mann, ouderling, sprak namens de Buurser gemeente en uitte eveneens zijn waardering. De intrede werd bijgewoond door vele predikanten en hulppredikers uit de ring Enschedé, door notaris A. W. Voors uit Heemstede, broer van de nieuwe predikant en door leden van de Nederlands hervorm de gemeente uit E' vhedé, die ds. Voors daar vroeger als voorganger hebben gekend. Haarlemse politierechter deed uitspraak in zaak hazardspel De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Pe tersen, heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen een houder van een café in de binnenstad te Haarlem en drie andere Haarlemmers, die ervan verdacht waren in dat café hazardspel te hebben toegelaten, respectievelijk beoefend. Mr. Petersen verklaarde de dagvaarding nie tig, omdat volgens hem het ten laste gelegde niet duidelijk was omschreven. Naar wij vernemen, zou het in de bedoeling van de officier van Justitie,mr. G. W. F. van der Valk Bouman liggen, een nieuwe dag vaarding uit te brengen. De heer A. A. van der Kwast, adjunct administrateur van het Ziekenfonds voor Haarlem en omstreken, heeft zaterdag de dag herdacht, dat hij vijfentwintig jaar geleden bij deze instelling in dienst trad. De heer Van der Kwast, die tegenwoordig r'e dagelijkse leiding van het bureau spe cialisten-honorering heeft en dit veelom vattend werk immer met plezier en nauw gezetheid heeft gedaan, kreeg van de Haar lemse specialisten een fraaie mand met fruit. Des morgens heeft het personeel en het bestuur de jubilaris geschenken aan geboden. Zaterdag 8 december zal hij zijn jubileum tezamen met het personeel, oud personeelsleden en gepensioneerden, in in tieme kring vieren. Vrijdag 14 december hoopt de heer N. van Sloten, voorman-monteur bij de Ge meentereiniging, de dag te vieren dat hij vijfentwintig jaar geleden in dienst der gemeente Haarlem trad. Hij is als jeugdig werkman begonnen op 14 december 1931 en sedert 1 januari j.l. is de heer Van Slo ten voorman-monteur. Zaterdag was het vijfentwintig jaar ge leden dat de heer J. K. Wagner aangesteld werd als bewaarder van de HBS voor meisjes te Haarlem. De heer Wagner is een zeer populaire figuur en daarom vooral meende men, dat dit feit niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. Na de pauze verzamelde de gehele school zich in de aula, waar de huldiging plaats vond. Nadat de directeur, drs. S. Elte, de heer Wagner met' diens'echt'gélïóte'eiTitooh had binnengeleid, sprak hij de jubilaris op een even geestige als hartelijke wijze toe; hij roemde onder meer de grote bereidwil ligheid en opgewekte plichtsbetrachting van de jubilaris en merkte op dat deze een wel zeer goede vooropleiding als schoolbewaar- der had gehad. De heer Wagner is vroeger namelijk agent van politie geweest. Hierna werd het woord gevoerd door de presidente van de schoolvereniging mejuf frouw Han van Dok en door de heer Eg- mond namens het bestuur van de ouder vereniging. De toespraken werden verge zeld door geschenken en er waren bloemen voor mevrouw Wagner. Hierna sprak de heer Wagner woorden van dank. De samen komst werd besloten met de vertoning van een komische film. HAARLEM EN OMGEVING Collecte voor Hongaren. De collecte, die in de Hervormde kerk te Hillegom ten bate van de Hongaarse vluchtelingen werd gehou den, bracht f909,57 op. Lezing voor „De Garde". Dr. A. Mel chior zal op 7 december in hotel Boeken- roode in Heemstede een lezing houden over „Schoonheid en bijgeloof in Oost-Afrika" voor de oud-leerlingenvereniging „De Gar de" van de H.B.S.-b in Haarlem. Collecte. De in Haarlem gehouden col lecte ten bate van h%t „Zwakke kind" heeft opgebracht f8198,18. Geen spreekuur. Wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler van Bloemendaal is dinsdag avond verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Kleuter dronk petroleum. Een ander- halfjarig meisje uit Haarlem heeft vrijdag een slok genomen uit een fles petroleum, die haar moeder bij de kachel had neer gezet. De kleuter is ter observatie in de Deo opgenomen. Hete thee over lichaam. Een Haarlemse baby heeft vrijdag in een onbewaakt ogen blik kans gezien de theepot van de tafel in zijn ouderlijke woning te trekken. De kleine kreeg het hete vocht over zijn onderlichaam en moest m t brandwonden naar de Deo worden overgebracht. ADVERTENTIE ADVERTENTIE stijl en perfect ié sinds 1 903 In de ouderdom van zesenzeventig jaar is te Haarlem en overleden heer P. C. Stol, ac countant NIVA en vroeger een bekende fi guur in voetbalkringen. De thans overledene is op 26 januari 1880 te Haarlem geboren. Hij doorliep de HBS en werd na het betalen van het diploma ambtenaar bij de Nederlandse Spoorwegen In zijn vrije tijd bereide hij zich voor op het examen boekhouden M.O. en het accoun tantsexamen. In 1912 deed hij met goed ge volg het examen van het Nederlands Insti tuut van Accountants, waarna hij zich te Haarlem vestigde als accountant. Ook ver wierf hij grote bekendheid als opleider voor de akte boekhouden. In voetbalkringen is de heer Stol een be kende figuur geweest en speciaal bij de voet balclub ,Jiaarlem", waarvan hij sedert 4 september 1915 erelid was. Bij de eeuwwisse ling speelde hij in het eerste elftal van de club. In 1897 werd hij gekozen tot commis saris, op 17 oktober 1903 tot secretaris en op 1 september 1906 tot vice-voorzitter. Op 4 september 1915 trad hij uit het bestuur en zijn verdiensten werden erkend door de benoe ming tot erelid. Ook in den lande trok het voetbalspel van de heer Stol de aandacht en in 1905 speelde hij twee maal als rechtsachter in het Neder lands elfta' tegen België. In dat jaar begon de jaarlijksp reeks voetbalwedstrijden tegen de Belgen. De heer Stol is „Haarlem" steeds trouw gebleven en in de laatste jaren bezocht hij regelmatig de wedstrijden van het eerste elftal en op hoogtijdagen van de club was hij ook tegenwoordig. Vandaag is de crematie in stilte geschied. In de nacht van vrijdag op zaterdag heb ben dieven zich toegang verschaft tot een grossierderij in koffie en thee aan de Maer- ten van Heemkerkstraat in Haarlem. Zij verbraken het hangslot van de voordeur en hebben een geldkistje inhoudende 1692 gul den, een spaarbusje met 134 gulden ont- vreemt, en een kartonnen doosje met zes gulden meegenomen. z Vandaag wordt het eeuwfeest gevierd van de Glas- en Verfindustrie Sabelis en Kerrebijn n.v., gevestigd te Haarlem en Alkmaar. Tijdens een bijeenkomst in de morgenuren heeft liet personeel een deco ratieve versiering in gebronsd koper van een klok aangeboden; vanmiddag hield de directie in restaurant Brinkmann een re ceptie. Het lag in het voornemen van bur gemeester mr. O. P. F. M. Cremers het woord te voeren en mee te delen.dat aan het jubilerend bedrijf het predikaat hof leverancier is verleend. In de ochtenduren kwamen de leden van het personeel in een versierde afdeling aan de Achterstraat te Haarlem bijeen. De di recteur, de heer S. van der Veer, herinner de aan de derde december 1856, toen aan de heer J. Sabelis het patent van koopman in vensterglas werd verleend en gaf in het kort een overzicht van de geschiedenis van het jubilerend bedrijf- Met dankbaarheid herinnerde hij aan het werk van de in 1954 overleden heer J. de Breuk Lzn., die veer tig jaar leiding heeft gegeven aan de zaak. Dank bracht de heer Van der Veer aan het personeel en in het bijzonder richtte hij zich tot de heer H. Ratsma, procuratie houder, van wie hij zoveel steun heeft ont vangen. Ook richtte de heer Van der Veer zich tot de leden van het personeel uit Alkmaar. Sedert 1943 behoren zij ook tot het bedrijf en hij hoopte, dat er nooit na ijver zal ontstaan tussen beide bedrijven. Tenslote deelde de heer Van der Veer mee, dat de leden van het personeel als jubi leumgeschenk een loon van twee percent zullen ontvangen. Ongeveer zeventig kinderen in de leef tijd van vier tot en met acht jaar hebben zaterdagmiddag in de met bonte slingers feestelijk versierde grote bridgezaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt te Haarlem genoten van het Sint Nicolaas- feest, dat hen daar door het korps van leer lingen en oudleerlingen van de Middelbaar Technische School te Haarlem werd aan geboden. Getooid met feestmutsen en het ene Sinterklaasliedje na het andere zingend wachtten zij met een „vol verwachting kloppend hart" op de komst van de grote kindervriend en zijn zwarte assistenten. Reeds in oktober is de Sint Nicolaascom- missie uit genoemd korps met de voorbe reiding van dit feest begonnen en gezien het resultaat kan niet anders gezegd worden, dat dat men gedurende deze tijd van voor bereiding niet stil heeft gezeten. De gelden werden klassegewijs door de leerlingen zelf bijeengebracht. Verder vormde de op brengst van een kienavond voor een wel kome aanvulling van de kas. Het speelgoed en de versnaperingen werden in samen werking met de leerlingen van de Lagere Technische School zelf vervaardigd. De af delingen voor hout- en metaalbewerking van de MTS maakten de hijskranen, blok- kenwagens en poppeledikantjes, en de jon gens van LTS zorgden ervoor dat alles in vrolijke tinten werd geschilderd. Boven dien namen de aanstaande banketbakkers van laatstgenoemde school de speculaaspop pen en het verdere snoepgoed voor hun re kening. Maar behalve speelgoed en lekkers had St. Nicolaas ook een voorraad kleding en schoeisel meegebracht. De voorzitter van de St. Nicolaascommissie, de heer J. J. Beckering vertelde ons, dat men voorts zeer erkentelijk is voor de ondervonden medewerking van verscheidene Haarlemse firma's. Nadat twee binnenstormende Zwarte Pieten een deel van hun pepernoot- voorraad door de zaal hadden gestrooid en daarmede het feest hadden geopend wer den de kinderen een voor een door Sint Ni colaas op het „matje" geroepen. Met een prijzend woord of een vermaning konden zij allen met hun armen vol speelgoed en lekkers hun plaatsen weer opzoeken. Eén van de „boosdoeners", die al in de zak was gestopt, werd op uitdrukkelijk verzoek van de zaal daaruit weer bevrijd. Het program ma werd verder gevuld met het optreden van een sneltekenaar, de heer A. van der Wal, die al vertellende over een bezoek van St. Nicolaas aan het sprookjesbos daar bij op geestige wijze met enkele lijnen zijn verhaal illustreerde. Een poppenkastvoorstelling vormde ten slotte het slot van dit geslaagde Sint. Nico- laasfeest, waarop de initiatiefnemers met voldoening kunnen terugzien. Sinterklaas heeft zondagmiddag een be zoek gebracht aan de kinderen in de woon schepen en woonwagens in de Waarder- polder. Alle bewoners hadden voor dit doel geld bijeen gebracht en verscheidene win keliers hadden snoepgoed en fruit beschik baar gesteld. Vele dames verklaarden zich bereid de geschenken in te pakken, waar mee zij tot diep in de nacht bezig zijn ge weest. Voor de kinderen was het zondag dan ook een groot feest, vooral omdat deze kleine gemeenschap zo afgelegen ligt. Het bleek ons, dat de Sint zijns ondanks nog wel een paar wensen onvervuld moest la ten. In de eerste plaats zou hij het zeer op prijs stellen als er voor de honderden jeug dige bewoners van de haven een speeltuin zou worden gebouwd. Op de meeste woon schepen is heel weinig ruimte; minder dan in de kleinste huizen. De kinderen kunnen hun ontspanning niet in huis vinden. Ver der zou de Sint het ook heel prettig vinden, als er meer schuren mochten worden ge bouwd, waar de kolen in kunnen worden opgeslagen en kippen gehouden zouden kunnen worden of knutselaars zouden kun nen timmeren. De afwatering van de noor delijke tuintjes zou verbeterd dienen te worden. Men klaagt over de enige verbin ding met de andere oever van het Spaarne, dat door een klein roeibootje wordt onder houden. Het instellen van een gemeentelijk pontveer zou een aanmerkelijke verbete ring betekenen. ADVERTENTIE Namens het personeel voerde de heer Ratsma het woord, die dank bracht voor het geschenk. Hij merkte op dat een leger moeilijk buiten een thuisfront kan. Het zelfde geldt voor een bedrijf en de heer Ratsma overhandigde mevrouw Van der Veer bloemen voor de steun die zij in de loop der jaren aan haar echtgenoot heeft gegeven. Vervolgens gaf spreker een uit eenzetting van het begrip tijd, waarmee een mens en een bedrijf te maken hebben. Het personeel heeft besloten bij het jubi leumgeschenk aandacht te besteden aan de tijd door een tijdmeter aan te bieden. Daar mee wordt hulde gebracht aan de directie, die getoond heeft de tijd te verstaan en met de tijd mee te gaan. Sabelis 2 De sierkunstenaar Huib de Ru was de ontwerper van het geschenk en het is op het atelier Lumewa gemaakt. De heer De Ru gaf een uiteenzetting van de symboliek van het cadeau. Er was niet alleen een wijzerplaat aangebracht, maar ook een voorstelling van de tijd in de loop der eeuwen. Een tijdloper snelt naar voren de toekomst tegemoet, hetgeen overeenkomt met de beleidvoering van de directie. Voorts bood de heer De Ru als persoonlijk ge schenk een tekening van de huisjes achter het bedrijf aan, welke huisjes in de toe komst zullen verdwijnen. Voorts spraken enkele vertegenwoordi gers en de directie ontving een schild, waarop zeven familiewapens zijn geschil derd van hen, die zich in de loop van de eeuw verdienstelijk hebben gemaakt. De heer Ratsma had het initiatief genomen, de heer De Ru adviezen verstrekt en de heer J. Groen het geheel uitgevoerd. Een groot aantal jeugdige Watervrienden heeft zondagmiddag genoten van het Sint Nicolaasfeest dat door de Haarlemse Zwem vereniging „De Watervrienden" in het Sport- fondsenbad in Haarlem gehouden werd. Met een opmars van de kleuters en een wel komstwoord van voorzitter Harry Stapel werd het feest geopend. In zijn openingswoord onthulde de voorzitter dat in 1957 De Water vrienden het vijfentwintigjarig bestaan hoopt te vieren. Er werd vervolgens een uitvoerig program ma afgewerkt; een pantomime, figuurzwem- men, tandemsiepen, estafettes in het diepe en ondiepe bad. ballonspringen. hindernis- zwemmen. enz. volgden elkaar op met daar tussendoor de intocht van Sint Nicolaas en zijn knecht die. vanzelfsprekend, luid zingen de door de ieugd verwelkomd werd. Vol aan dacht volgde de Sint de verrichtingen van de jeugd in het water. Het feest werd beslo ten met golvenbad waarvan door vele ge bruik werd gemaakt. Nadat versnaperingen waren uitgereikt keerden allen voldaan huis waarts. De nieuwe de zuiverste, de zuinigste aanstekerbenzine in fles of bus f 1.20 Een Ronson produkt De speeltuinvereniging „De Glasblazers" hield zaterdagavond in het gebouw van de HJMV in Haarlem het jaarlijkse Sint Nico laasfeest, dat dit keer werd verzorgd door het kindercircus „Lambertha" met „Made moiselle Lambertha" en de „Vijf Nictora- lies" aan de trapeze, een muzikale clown en anderen. Zij brachten een gevarieerd programma, dat door de kinderen bijzonder werd gewaardeerd. Ook Sint Nicolaas bracht een bezoek, hetgeen uiteraar als hoogte punt gold. De amusementsvereniging Openbare Wer ken Haarlem hield zaterdag in gebouw St. Jan een feestavond waaraan onder meer werd medegewerkt door Musicorda en de toneelgroep van Openbare Werken. Het pro gramma werd geopend met een muzikale potpourri door Musicorda onder leiding van de heer Ab Bouwes. Hierna volgde een schetsje gevolgd door het optreden van een accordeonist. De toneelgroep van Openbare Werken gaf onder leiding van Nico van der Leeden een opvoering van een klucht ge titeld „De aardschok". Na de pauze bracht Musicorda een zangspel in twee taferelen, bestaande uit een aantal populaire operette melodieën afgewisseld met ballet onder leiding van mevrouw G. Visser. ADVERTENTIE w. 'n Geweldige sortering: Tafelaanstekers Zakaanstekers - Sigarettenkokers enz. enz. Verkoop van Ronson en Denicotea. Een pracht collectie pijpen I BALMORAL, SCHIMMELP, VSOP-sigaren. Gr. Houtstr. 133, Tel. 12905 (hk. Cornelisstr.) ADVERTENTIE .de ideale halve zware Koninklijke Tabakfabriek J. A. C van Kossem yASs&r. Naar aanleiding van een diefstal van lood, die verleden week in een leegstaand huis te Bloemendaal door twee Haarlemse jongens van 15 en 16 jaar gepleegd is, en waarvan de oudste thans in Haarlem is ingesloten en de jongste aanvankelijk na verhoor door de politie te Overveen weer is vrij gelaten, kunnen wij thans mededelen, dat deze knaap blijkbaar zijn vrijheid niet apprecieerde, want zondagavond heeft hij opnieuw getracht in hetzelfde huis in te breken. Hij is thans weer aangehouden en op het politiebureau te Overveen ingesloten.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9