Sovjet-Unie zal zich ook door India niet laten verbidden rs flinke verkoper KWEKKEBOOM Parklaan 6A GLASPLATEN Bedrijfsruimte UNO kan slechts veroordelen Ierland wil Hongaarse delegatie in de UNO-Assemblee boycotten Amsterdamse Beurs <:jBrieven aan de redactie W SCHOOL Plaats een GROENTJE gezocht S.J.deGoede DINSDAG 11 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Irak onderwerpt zich niet aan Arabisch akkoord Perzië stelt conferentie ter verzoening voor Nationale Vergadering gaf Mollet haar vertrouwen Moeilijkheden pas in het nieuwe jaar verwacht Ruslan Abdulgani vier uur lang verhoord Acht negerleerlingen naar school in Clinton Kerkelijk Nieuws Winkelsluitingswet overtreden: één gulden Zeven eredoctoraten P. J. F. van Oeffel overleden Scheepvaart MEKOG een ervaren steno-typiste S.J. GEGOEDE EDEGO Uut- peutek! ƒ29.75 WOENSDAG KORSTJENS 2e telefoniste aank. vr. kantoorbediende flinke vr. kantoorkracht Haarlems grootste inkoophuis ZWEDEN NETTE WERKSTERS VROUWELIJKE KRACHT VROOM DREESMANN NEW YORK (AFP, Reuter en UP) De Sovjet-Unie is niet van plan gehoor te ge ven aan de aanbevelingen van de Algeme ne Vergadering der UNO om haar inmen ging in de binnenlandse zaken van Honga rije te staken, de deportatie van Hongaar se burgers te beëindigen en haar strijd krachten uit Hongarije terug te trekken. Dit kan men concluderen uit een brief, die de leider van de Russische delegatie, Koez- netsov, maandag aan de secretaris-gene raal, Hammarskjoeld, heeft gezonden. In dit schrijven verklaart Koeznetsov, dat de aanbevelingen van de Algemene Vergade ring „een grove inmenging in de binnen landse aangelegenheden van Hongarije" be tekenen en een schending van het hand vest der UNO en de beginselen van het internationale recht vormen. Een aantal landen, dat inmiddels is uit gegroeid tot zeventien, waaronder Neder land, hebben maandag bij de Algemene Vergadering van de UNO een resolutie in gediend, waarin de Sovjet-Unie verant woordelijk wordt gesteld voor het bloed vergieten in Hongarije en nogmaals wordt aangedrongen op onmiddellijke terug trekking van de Sovjet-troepen uit Honga rije onder toezicht van de UNO. De reso lutie is in krachtige bewoordingen gesteld. India heeft maandag voorgesteld, dat Hammarskjoeld onmiddellijk over de Hon gaarse crisis gaat onderhandelen met de Russische en de Hongaarse vertegenwoor digers bij de UNO en toestemming tracht te krijgen voor bezoeken aan Moskou en Boedapest. De Indische afgevaardigde Krisha Menon diende een resolutie van deze strekking in, die tevens gesteund werd door Birma, Indonesië en de Philip- pijnen. Menon verklaarde, dat India op grond van de waarnemingen van de Indiase am bassadeur te Moskou, die een bezoek aan Hongarije heeft gebracht, tot de mening is gekomen, dat de aanwezigheid van buiten landse troepen het herstel van de eenheid onder de Hongaren en een weerkeren van orde en rust in Hongarije in de weg staat. De in Boedapest aangerichte schade was te vergelijken met de vernielingen, welke door een oorlog worden aangericht, aldus Menon. BAGDAD, Reuter/AFP/U.P. Een woord voerder van de Iraakse regering heeft be-, kend gemaakt, dat de terugtrekking van de Iraakse troepen uit Jordanië een gevolg is van de weigering van Irak om zijn troe pen onder het verenigde Syrisch-Jordaans- Egyptische opperbevel te plaatsen, zoals Jordanië had gevraagd. Irak heeft dit ver zoek afgewezen, omdat het geen deelge noot is van het tussen Egypte. Syrië en Jordanië gesloten akkoord om hun strijd krachten onder één opperbevel te plaatsen. Jordanië verzocht Irak daarop zijn troe pen, die sinds het optreden van Israel, Groot-Brittannië en Frankrijk tegen Egyp te in Jordanië waren gelegerd, terug te trekken. Volgens het Russische partijorgaan „Pravda" brengt ,,de dreiging van een nieuw gewapend conflict in het Nabije en Midden-Oosten, uitgelokt door imperia listische kringen in Groot-Brittannië. Frankrijk en de Verenigde Staten, ernstige ongerustheid in Azië en Afrika teweeg. Amerikaanse imperialistische kringen hebben hun masker van vredestichters af gelegd door de anti-Syrische campagne of ficieel goed te keuren. De officiële Ameri kaanse steun aan het pact van Bagdad toont dat er groepen in de Verenigde Sta ten bestaan, die dit agressieve blok aan hun eigen agressieve doeleinden willen aanpassen", aldus de „Pravda". Perzië heeft alle mohammedaanse landen van het Midden-Oosten verzocht een con ferentie te houden teneinde de spanningen in het gebied te doen verminderen. In de Turkse hoofdstad Ankara verklaart men. dat Turkije bereid is aan elke conferentie ter vermindering van de spanningen, deel te nemen. Maar men voegde hieraan toe, dat het welslagen van een dergelijke con ferentie zal afhangen van de houding van Egypte en Syrië. Israel heeft Egyptische berichten tegen gesproken dat Britse en Franse vliegvelden zullen worden aangelegd in Israel. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3A Nederl.'47 88% 881/ie 3 Nedl. 1962/64 90% 90>/ie A. K. U 228% 227 Calvé Delft 305 304 Van Gelder Zonen 207 207 K. N. Hoogovens 309 307 Nederl. Ford 352 350 N. Kabelfabriek 299 298 gew.Philips Gloeil. 253% 249 pref.Philips Gloeil. 159% 159% Unilever 355 A 350 Wilton Fijenoord 217 214 Dordtsche Petrol. 791A 780 Konkl. Petroleum f 156 153,60 A'dam Rubber 79 77A Holl. Amer. Lijn. 188 188 N. Scheepv. Unie 167% 169 Phs. van Ommeren 290 290 H. V. A 95 94 Verg. Deli Mijen 102 101 Amsterd. Bank 219^ 219 Ned. Handel Mij 170 170% Rotterd. Bank. 191% 190 Twentsche Bank. 189 189 Anaconda Copper 777/i« 76% Bethlehem Steel 190% 189 U. S. Steel 73% 73 General Motors 46% 46% Shell Union 90A 90% Tidewater 38A 38 De notering Kon. Olie wordt voortaan uitgedrukt in guldens voor coupures van 20 nominaal. De koers volgens de oude berekening krijgt men door de guldens- notering met vijf te vermenigvuldigen. „Het is noddg nu vast te stellen, dat de verantwoordelijkheid bij de Sovjet-Unie berust, ongeacht de uitleggingen of recht vaardigingen, welke er eventueel op grond van het verdrag van Warschau of het vre desverdrag voor interventie bestaan", zo zr' de vertegen woord iger van India. Hij was van oordeel, dat de Russische troepen op ordelijke wijze moeten worden terugge trokken, en hij achtte het noodzakelijk, dat de Sovjet-Unie in het belang van Hongarije, de UNO en de wereldvrede op doeltreffen de wijze samenwerkt. Aan een actie om de Hongaarse delegatie uit de Algemene Ver gadering te verwijderen, zal India niet meedoen. „Onderhandelingen" Toen het debat na een onderbreking werd hervat, deelde Menon, die overleg met de afgevaardigden van de Aziatisch- Afrikaanse groep had gepleegd, mee dat hij de door de V.S. en vijftien andere landen ingediende ontwerp-resolutie niet kon steu nen, omdat deze geen constructieve me thode aangaf voor het oplossen van de moeilijkheden. Hij was van oordeel, dat de Algemene Vergadering secretaris-generaal Hammars kjoeld opdracht moet geven, met de Russi sche en de Hongaarse regering in onder handeling te treden door tussenkomst van de afgevaardigden van deze landen bij de UNO. Voorts zou Hammarskjoeld onver wijld de mogelijkheden van een reis naar Moskou moeten overwegen, teneinde met de medewerking van alle betrokken partij en spoedig een regeling tot stand te bren gen. De Ierse gedelegeerde F. H. Boland lan ceerde namens Ierland het denkbeeld, de verontwaardiging der wereld tot uitdruk king te brengen door voortaan iedere rede voering van de Hongaarse delegatie te boycotten. „Wij hebben niet de hoop, hen door onze verwijten en veroordelingen tot andere gedachten te brengen", zo zeide Bo land. „Doch zij kunnen wellicht daartoe amen door hun eigen toenemende isole ment en door het mislukken van hun eens zo formidabele propaganda. Daarom moe ten wij die isolatie ten top voeren en met alle beschikbare middelen de vernietiging van hun propaganda nastreven. Wij zijn wellicht niet in staat, de onwettige verte genwoordigers van Hongarije uit ons mid den weg te zenden, maar wij kunnen ten minste weigeren, naar hen te luisteren. Het wapen van de boycot, dat in mijn land ont staan is, blijkt dikwijls verrassend doelma tig te zijn", aldus Boland. PARIJS (Reuter/AFP) De Franse re gering heeft maandag in zes stemmingen het vertrouwen van de Nationale Vergade ring gekregen op de burgerlijke begroting voor het jaar 1957, die een eindbedrag van 4.909 miljard frank (ongeveer vijftig mil jard gulden) aanwijst. De regering-Mol- let beleefde een hachelijk ogenblik, toen in de wandelgangen het gerucht ging, dat zij bij de stemming over de toelagen aan oud militairen was verslagen. Het hoofdstuk bleek echter met 225 tegen 220 stemmen te zijn aanvaard. Het wetsontwerp werd tenslotte als geheel met 215 tegen 184 stem men goedgekeurd. Parlementaire waarnemers zijn van oor deel, dat de regering, gezien de betrekke lijk geringe meerderheid die zij heeft be haald en het grote aantal onthoudingen (de Nationale Vergadering telt 627 afge vaardigden) in het nieuwe jaar een moei lijke tijd wacht, wanneer zij om nieuwe belastingen zal vragen teneinde de mili taire uitgaven voor de acties in Algerije en Egypte te kunnen dekken. De gematigden onthielden zich van stem ming evenals de onafhankelijken die aan vankelijk verdeeld waren. Zij staan in het algemeen afwijzend tegenover de socialis- tisch-gerichte financiële politiek van de regering. Velen zijn echter van mening, dat het kabinet met het oog op zijn politiek in Algerije moet worden gesteund. Enkelen waren echter ontevreden over de rege- ringspolitiek in de kwestie-Suez. Er zijn achttien interpellaties over de buitenland se politiek ingediend. Men verwacht dat dit debat voor de regering gunstig zal ver lopen. Premier Mollet zal zaterdag voor de na tionale raad van de socialistische partij verschijnen. Afgaande op de besluiten, die de voornaamste partij-afdelingen zondag hebben genomen, mag men aannemen, dat Mollet van het partijbestuur goedkeuring van zijn beleid zal krijgen. (Verkort weergegeven) Melksanering? Onze vorige melkboer woont 6 minuten van ons af, heeft een goed-voorziene, goed-bediende winkel met alle mogelijke zuivelproducten, vleeswaren, enz., een telefoon, een aantal fietsende kin deren, snel in het nabrengen, en hij bezorg de mij wat wij nodig hadden, tussen 9 en half 10 's morgens. De nieuwe bezorger woont verder af, heeft geen winkel, geen telefoon, is minder goed voorzien in bijpro ducten, heeft kleine kinderen, en komt geen dag voor 2 uur 's middags. En dit geldt niet alleen mijn, in drieën bewoond huis, maar onze hele parkbuurt, met meest oudere mensen, die veel werk en weinig hulp hebben. Waar is hier de „sanering"?!? Het komt ons consumenten integendeel voor, dat de „service" en „sanering", waar men tegenwoordig de mond vol van heeft, in de meeste gevallen vooral het eigen per soneel en de eigen beurs ten goede komen, maar volstrekt niet de klant. EEN HUISVROUW in Bloemendaal DJAKARTA, (ANP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani, is maandagavond vier uur lang door de procureur-generaal, Suprapto, ver hoord in verband met de door een dagblad tegen hem geuite beschuldigingen betrok ken te zijn in een corruptieschandaal. Aan persvertegenwoordigers deelde de procureur-generaal mede, dat hij de mi nister had ondervraagd teneinde te weten te komen, of er feiten over het hoofd zijn gezien door de speciale ministeriële com- misie, welke zich reeds eerder met een onderzoek in deze kwestie heeft bezig ge houden, doch de minister van de tegen hem uitgebrachte beschuldigingen had vrij gesproken. CLINTON (United Press) De ge mengde middelbare school van Clinton in de Amerikaanse staat Tennessee is zonder incidenten heropend. Vijf dagen geleden werd de school gesloten wegens nieuwe rassen-incidenten. De acht negerleerlingen vier jongens en vier meisjes gingen gisteren naar hun klassen zonder gejouw van de 700 blanke leerlingen. Te Knoxville, in dezelfde staat staan zes tien personen terecht wegens het aanstich ten van rassenrelletjes. Ook hier bleef het rustig. Zowel in Clinton als in Knoxville hield de politie een oogje in het zeil. Ned. Herv. Kerk Tweetal te Oostzaan: H. Brouwer te De Wilp (Gron.) en K. J. F. Keuning te Blij- ham (Gron.), van wie laatstgenoemde is beroepen. Aangenomen naar Delden (vac. dr. J. W. Samberg) P. W. v. Arkel te Ruurlo; naar Koudekerke a. d. Rijn G. Koerselman te Eek en Wiel. Bedankt voor Hoofddorp (toez.) D. C. v. Wijngaarden te IJmuiden. Geref. Kerken Tweetal te Nieuwdorp: J. Banga te Vleu- ten-de Meern en Th. Lopers te Nieuw- Amsterdam. Bedankt voor Ommen (vac. P. Homburg) C. Ch. Griffioen te Voorthuizen. Geref. Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Rotterdam-Charlois A. I. Krijtenburg te Zaamslag. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-W.: H. C. v. d. Ent te Werkendam en N. de Jong te Kat wijk aan Zee. Bedankt voor Sassenheim W. H. Velema te Eindhoven. Aangenomen naar Groningen (vac. W. Heerma) A. C. Poort te Meppel. Geref. Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-C. W. C. La- main te Grand-Rapids (USA).. Bedankt voor Dordrecht M. van de Ket terij te Alblasserdam. Economische politierechter ,d.ls protest tegen openstelling supermarkt op woensdagmiddag De Haarlemse economische politierech ter, mr. J. D. Vink, heeft maandagmiddag twee Haarlemse winkeliers tot een boete van één gulden, subsidiair één dag hechte nis, veroordeeld, omdat zij hun winkels, in strijd met de winkelsluitingswet, woens dagmiddag 14 november hadden open gehouden. Het betroffen hier een 44-jarige kruide nier en een 32-jarige groentehandelaar uit de Gierstraat te Haarlem, die beiden ver klaarden een soort proefproces te hebben willen uitlokken. Zij achtten het niet juist, dat een grote supermarkt in het centrum van de stad woensdagsmiddags wél ge opend mocht blijven. „Het is hier het ge vecht tussen een heel klein middenstan- dertje tegen een grootbedrijf", aldus druk te de kruidenier zich uit. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, kon het standpunt van de winkeliers wel begrijpen, maar meende dat het hier om een gemeentelijke verordening ging, die nageleefd zou moeten worden. Hij was van mening, dat een wijziging van de ver ordening slechts mogelijk zou zijn, als de georganiseerde middenstand zich tot B. en W. zou wenden om gedaan te krijgen, dat stappen zouden worden gedaan de wet in dit opzicht te veranderen. Hij vond, dat het niet juist was om altijd de rechtbank te gebruiken voor deze en dergelijke acties. Op grond van deze overwegingen eiste hij een geldboete van f 1,subsidiair één dag hechtenis. De economische politierechter sloot zich bij deze eis aan en veroordeelde beide winkeliers conform. Universiteit van Amsterdam De senaat der universiteit van Amsterdam heeft besloten ere-doctoraten te verlenen aan ds. J. J. Buskes te Amsterdam in de faculteit der godgeleerdheid; aan prof Max Gutzwiller te Fribourg (Zw.) in de facul teit der rechtsgeleerdheid; aan prof. dr. N. H. Swellengrebel, Aerdenhout, in de facul teit der geneeskunde; aan prof. dr. W. J. Jongmans te Heerlen in de faculteit dei- wis- en natuurkunde; aan dr. H. E. van Gelder te Scheveningen in de faculteit der letteren en wijsbegeerte; aan prof. G. L. Gonggrijp, Aerdenhout, in de faculteit der economische wetenschappen; en aan senator James W. Fulbright, Washington, in de fa culteit der politieke en sociale weten schappen. De erepromoties zijn vastgesteld op 3 juni 1957. In de leeftijd van tweeëntachtig jaar is te Nunspeet overleden de heer P. J. F. van Oeffel, mededirecteur van de n.v. Techni sche maatschappij P. J. F. van Oeffel te Haarlem. De thans overledene was vroe ger werkzaam in de afdeling verwarming van Geveka te Amsterdam, in 1911 werd hij belast met de leiding van de nieuwe af deling verwarming van de n.v. Heringa en Wuthrich te Haarlem en op 1 december 1921 stichtte hij een bedrijf, dat later een naamloze vennootschap werd. Dit bedrijf geniet een goede naam en stond de laatste jaren mede onder leiding van de zoon de heer A. K. van Oeffel. De teraardebestelling is bepaald op don derdagmiddag om twee uur op de begraaf plaats aan de Kleverlaan. Alhena, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Amerskerk, 8 v. Amsterdam n. Z.-Afrika. Amsteldiep, 9 te Amsterdam. Amsteldük, 10 te Rotterdam. Almkerk. 9 te Zanzibar. Ameland! 9 v. Bahrein n. Lor. Marques. Amstelkroon, 9 v. San Francisco n. Portland. Appingedijk, 8 te Santos. Arkeldijk, 8 v. Manilla n. Semarang. Alpherat, 9 250 m. n. Pto. Alco n. Trinidad. Annenkerk, 9 5 m. z.o. Pt. Elizabeht n. Singapore. Albireo, 9 400 m. w.z.w. Minikoy n. Barcelona. Alwaki, 10 te Antwerpen v. Bremen. Anker, 9 700 m. w.z.w. Flores n. Hampt. Roads. Amstelkroon, 10 v. San Francisco n. Portland. Aagtedijk, 19 te Rotterdam verw. Alphard, 11 te Rio de Janeiro. Alcyone, 12 te Vitoria. Almdijk, 10 te Rotterdam. Alamak, pass. 10 Finisterre n. Antwerpen. Amstelveen. 10 v. Londen n. Mostaganem. Amstelland," 11 te Santos. Bennekom, 8 v. Amsterdam n. W,-Indië. Bintang, pass. 8 Sabang n. Colombo. Baarn, 10 v. Trinidad n. Rotterdam. Beninkust, 11 te Lagos. Billiton. 10 v. Tj. Prioa n. Penang, Bonaire', 10 v. Paramaribo n. Plymouth. Bat-jan, 10 te Singapore. Blitar, 10 te Baltimore. Boschkerk, 10 te Rotterdam v. Antwerpen. Boskoop, 10 te San Juan. Breda, 10 750 m. z.o. Bermuda n. Willemstad. Banda, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Banka, 10 v. Las Palmas n. Le Havre. Ceronia, 9 v. Curagao n. Casablanca. Camerounkust 11 te Freetown verw. Clavella, 10 te'Okha. Callisto, 9 830 m. w.n.w. Azoren n. Belfast. Cottica, pass. 9 Ouessant n. Madeira. Cradle of Liberty, 10 te Punta Cardon. Caltex The Hague, 10 25 m. z.w. Beachyhead n Gibraltar. Caltex Utrecht, pass. 10 Gibraltar n. Rotterdam. Castor, 11 te Guadeloupe. Dorestad, 9 19 m. z.o. Sabang n. Balikpapan. Drente, 9 t, Genua. Delfland, 9 370 m. z. Kp. Verd. eil. n. L. Palmas. Duivendrecht, 10 te Duinkerken v. Rotterdam. Delft, 10 50 m. z. Azoren n. Rotterdam. Daplinis, 11 te Philadelphia. Ena, pass. 8 Sombrero eil. n. Hamburg. Erinna, 10 te Pladju v. Singapore. Gaasterkerk, 10 te Shanghai. Gadila, 11 te Pladju. Gouwe, pass. Ouessant n. Amsterdam. Grootekerk, 9 500 m. o.n.o. Ascension n. L. Palm. Gooiland, 10 te Otajai. Gordias, 11 te Algiers v. Izmir. Ganymedes, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Guineekust, 10 te Amsterdam. Groote Beer, 12 te Rotterdam verw. Haulerwijk. 8 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Helena. 10 v. Kingston n. Ft. Liberie. Hilversum. 10 te Sydney v. Melbourne. Hydra, 9 ten ankerop Westerschelde. Houtman, 10 ee Semarang v. Singapore. Hispania, 10 te Vigo v. Rotterdam. Haarlem, 11 te Cristobal. Hersilia. 10 te Port of Spain v. Pto. Ordaz. Heelsum, 11 te Antwerpen. Helder, 11 te Kingston. Hera, 11 te Port of Spain. Ilos,, 10 te Amsterdam. Iberia, 10 te IJmuiden. Johan van Oldenbarnevelt, 11 te Sydney. Japara KRL, 10 v. Labuan n. Sorong. Johannes Frans, pass. 10 Sta. Maria Az n. Aruba. Kieldrecht, 9 te Colombo. Kryptos, 9 v. Rotterdam n. Stockholm. Karimata, 9 144 m. o. Gibraltar n. Dakar. Kalydon, 9 GOO m. n.o. Guadaloupe n. Curagao. Kalinga. 9 te Pt. De Bouc. Koningswaard, 10 te Curagao v. Cristobal. Korenia. 9 10 m. n. Mona n. New York. Kellia, 10 te Amsterdam. Loenerkerk. 8 v. Rotterdam n. Marseille. Liberty Bell, 8 v. Cadiz n. Perzische Golf. Langkoeas, pass. 10 Gibraltar n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 9 v. Durban n. Antwerpen. Loosdrecht, 10 v. Dar Es Salaam n. Las Palmas Leuvekerk. 9 v. Aden n. Karachi. Lawak, 11 te Kaapstad. Lombok, 10 v. Panamakanaal n. Los Angeles. Maas, 9 v. Amsterdam n. Piraeus. Macuba, 8 v. Rotterdam n. Gothenburg. Macoma, pass. 8 Fremantle n. Singapore. Mataram, 9 v. Dakar n. Belawan. Muiderkerk, 10 te Mombasa. Malea, 10 te Pladju v. Surabaja. Mentor, 8 v. New Orleans n. Curagao. Meliskerk, 11 te Durban. Montferland. pass. 10 Fern. Noronha n. B. Aires. Noordam, 10 te Rotterdam. Nias, 10 te Ios Angeles. Nieuw Holland, 10 100 m. n.n.w. Cape Wessel n. Makassar. Notos, 8 dw. Gibraltar n. Amsterdam. Ouwerkerk. 11 te Cadiz. Oranjefontein, 9 te East-London. Ootmarsum, 9 te Bremen. Osiris, 9 210 m. z. Kp. Hatteras n. Pt. Au Prince Omala, 11 v. Rotterdam n. Teesport. Ommenkerk, pass. 10 Gibraltar n. St. Vincent. Prins Alexander, 10 te Bremen. Prins Willem V. pass. 10 Majorca n. St. Louis. Pendrecht, 14 te Abadan. Plancius, 10 te Belawan. Prins Willem III, 9 te Antwerpen. Pygmalion, 9 v. Savannah n. Jacksonville. Prins Philips Willem, 9 v. Montreal n. Londen. Purfina Nederland, 9 400 m. z.w. Bermuda naar Portland. Pygmalion, 10 te Jacksonville v. Savannah. Peperkust, pass. 10 Las Palmas n. Dakar. Phrontis, 9 v. Las Palmas n. Amsterdam. Poseidon, 10 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 10 te Rotterdam Polydorus, II te Port Swettenham. Rotti, 8 te Antwerpen. Rempang, 10 240 m. z.o. Esperance n. Kaapstad Rijnkerk, 10 te Mtwara v. Dar Es Salaam. Rondo. 9 te Makassar. Roebiah, 9 dw. St. Helena n. New York. Ridderkerk, 10 te Marseille. Rijnland, 10 te Amsterdam. Sibajak, 9 te Rotterdam. Sarangan, 9 te Dakar. Scherpendrecbt, 9 v. Curagao n. Norfolk. Sliedrecht, 8 v. Dakar n. Mena A1 Ahmadi. Stad Schiedam, 11 te Gibraltar. Straat Banka, 11 te Bombay. Stanvac Talangakar, 10 te Singapore. Sibigo, 12 te Singapore. Stanvac Ogan, 14 Sungeigerong. Siberoet, 10 te Singapore. Soestdijk, 9 v. New York n. Antwerpen. Schelp wijk, 9 276 m. z. Las Palmas n. Mena. Slamat 11 te Calicut v. Colombo. Stad Maassluis, 10 te Narvik v. Vlaardingen. Senegalkust, 11 te Takoradi. Stad Vlaardingen, 10 v. Narvik n. Rotterdam. Tiberius, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Trompenberg, 9 te Amsterdam. Telamon, 10 te San Juan Pta. Rico. Tjisondari, 9 te Hongkong. Tasman, 11 te Padang. Ternate, 10 te Rotterdam verw. Tankhaven II, 10 te Port Swettenham verw. Tomini, 9 1060 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Trajanus, 8 600 m. w.z.w. Azoren n. Antwerpen. Tero, 10 te Rio de Janeiro. Ternate, 10 te Rotterdam. Titus, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Tegelberg, 11 te Hongkong. Telamon, 10 v. San Juan n. Europa. Vlist, 9 v. Norfolk n. Rotterdam. Van Neck. 12 te Tj. Priok verw. Van Noort, 9 80 m. o. Balikpapan n. Shanghai. Waal, 9 v. Thessaloniki n. Hamburg. Willem Ruys, 10 v. Tj. Priok n. Singapore. Wonogiri, 10 v. Singapore n. Medan. W. Alton Jones, 8 160 m. o. Bahrein n. Mena A1 Ahmadi. Wonosobo, 10 te Colombo. IJssel, 10 v. Izmir n. Amsterdam. Zuiderzee, 8 525 m. o. Scilly Islan n. Sunderland. Zuiderkruis, 10 te Rotterdam. Zijpenberg, pass. 10 Ouessant n. Freetown. KLEINE VAART Ancora, 9 v. St. Brieuc te Par verw. Bebox, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Bloemgracht, 9 v. Zaandam te Antwerpen verw. Caland. 9 v. Amsterdam te Hull. Casana, 10 v. Kopenhagen n. Malmö. Elizabeth Roorda, 12 te Fecamp verw. Flevoland, 10 v. Harlingen te Leith. Haringvliet, 11 v. Immingh. te Avonmouth verw. Hink, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Karei, 9 v. Middlesbro te Antwerpen verw. Kortenaer, pass. 9 Brunsbüttel n. Midelfahrt. Marianne, 9 v. Gothenburg te IJmuiden verw. Megrez N, 12 v. Ilheos te Antwerpen verw. Meres N, 9 170 m. w.n.w. Lissabon n. St. Vincent. Netla, 8 te Manchester v. Belfast. Nottingham, 9 v. Goole te Zeebrugge. Oosterbrug, pass. 10 Kiel n. Stockholm. Silvretta, pass. 9 Vlissingen n. Kopenhagen. Spirit, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Tromp. pass. 9 Brunsbüttel n. Malmö. Vrijburg, 11 v. Bordeaux te Casablanca verw. Walenburgh, 9 v. Amsterdam te Stockholm. Wickenburgh, 10 v. Casablanca te R'dam verw. SLEEPVAART Ebro, 9 680 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Gele Zee, pass. 9 Kp .St. Vincent n. Suezkanaal. Hudson, 8 140 m. w.n.w. Penang n. Singapore. Humber, 8 v. Maracaibo n. Belem. Loire, 9 180 m. n.o. Brisbane n. Bluff. Oceaan, 9 te Aveiro. Oostzee, 9 te Tj. Priok. Poolzee, 9 dw. Beachyhead n. Port Said. Rode Zee, 8 te New Orleans. Thames, 8 v. Rio de Janeiro n. Rotterdam. Tvne, 9 te Port Sudan. Witte Zee, 8 150 m. w. Bizerta n. Samsum.. Zwarte Zee, 9 v. Boulogne n. Port Said. DE N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN KOOKS- OVENGASSEN (MEKOG) TE IJMUIDEN vraagt voor haar afdeling Inkoop die verantwoordelijk zal zijn voor de correspondentie van de Inkoop afdeling en leiding zal moeten geven aan enige assistenten. Goede kennis van de moderne talen Is vereist. Het bezit van de praktijkdiploma's Engels, Frans en Duits strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 781, ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Dame vraagt twee ongemeu bileerde KAMERS m. kook- en stookgelegenheid. Brieven no. 4306. DANS Ingang: Aanvang nieuwe lessen: vanaf 12 januari 1957 Inschrijving: elke woensdag of zaterdagavond van 7 tot 10 uur. Prima Benzine p. ltr. 0.37 Prima petroleum p. ltr. 0.23 Pracht Amerik. smeerolie p. ltr. 1.20 Prima import Accu's met 35 pet. korting Auto- en Motorbanden Alle maten, alle merken Gemakkelijke betaling. •KINDERHUIS VEST 43—45 b. d. brug. Tel. 17340, H'lem VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637. Ln alle maten SABELIS KERREB1JN Anthoniestr 1931 Haarlem Iel 11898 NET PERSOON (gepensioneerde of iets derg.) gevr. door archi tect te Haarlem voor lichte adm. en huish. werkzaamh. op bureau, gedurende de ochtend uren, 's Morgens aanm.: tel. 12800. Gevraagd: Prima KOKKIN geheel zelfstandig kunnen de werken; met beslist goede referenties. Voor Hol landse familie aan Franse Rivièra. Br. no. 76006 Die Haghe N.V., Plein 11, (Post bus 354) den Haag. HENK LEISING is Favoriet op Verhuurgebied Bedden, ledikanten, kinder bedjes, enz. enz. Magazijn Zoetestraat 18, tel. 18854. Kloppersingel 147, tel. 13754 prijzen vanaf Na dc haard weer brandt is de box of een kinderstoel een uitkomst! In diverse uitvoeringen VOOR DE BABY ANEGANG 46 - HAARLEM - TELEFOON 14651 150200 m2, liefst geschikt voor Confectie-atelier. Brieven met prijsopgave en bijzonderheden onder no. 4313. Kantoorboekhandel BARTEUORISSTRAAT 32 KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN in mooiste uitvoeringen! Closetpotten en Wasbakken f 19.50 en f 22. Alleen ZIJLSTRAAT 11-15 bij de brug. vraagt voor haar ADMINISTRATIE tevens bereid en in staat lichte administra tieve werkzaamheden te verrichten met Mulo-diploma met Mulo-diploma en kantoorervaring, waar door zij in staat is meer verantwoordelijk administratief werk te verrichten. Persoonlijke aanmelding van 3—5 uur (ook zaterdags) Gierstr. 5, Haarlem of schriftelijk BAKENESSERGRACHT 45-51 - TELEFOON 11436 FIRMA W. F. CLAUS (Geen filialen) per kg Originele huishoudlompen/0.35/0.40 Tijdschriften, boeken etc0.05 Platte kranten 0.06 Carton 0.03 Bont papier0.02 IJzer ,0.04/0.14 Fietsbanden, blanke 0.07 Fietsbinnenbanden0.20 Oude nonfcrro-mctalen tegen dagelijkse BEURSNOTERINGEN ARCHIEVEN worden vernietigd. Bij aankoop van lompen verstrekken wij wederom oen surprise Voor een BESCHAAFD MEISJE boven 20 jaar is een aan trekkelijke betrekking vakant in Hollands gezin in Jöng- köping (Zweden). Moet de huishouding geheel zelfstandig kunnen verzorgen en de opvoeding van 2 meisjes op zich nemen van 5 en 6 jaar, omdat de moeder een betrekking heelt. Sollicitaties te richten aan Restaurant „Bolwerk". Kennemerplein 5, Haarlem, telefoon 16840. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor de avonddienst (15.30—24 uur) leeftijd boven 18 jaar, v.g.g.v. Aanmelden bij de Portier van Café-Restaurant Gebrs. Brinkmann, Grote Markt 913, Haarlem. Wij vragen voor onze factuurafdeling een goed kunnendwe typen. Leeftijd ca. 20 jaar. Mulo-opleiding. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan: N.V. Cacao- en Chocoladefabr. UNION, Paul Krugerkade 45 BEVERWIJK vraagt voor de afd. Cocos en Linoleums. Alleen krachten die met deze vakken bekend zijn. gelieven te solliciteren. Brieven met uitvoerige inlichtingen betr. opleiding, ervaring, verlangd salaris enz. te richten aan de Bedrijfsleiding.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3