hulp in de huishouding imm naaldenrichters PIET EMMER - Paul Krugerstr. 25 - Tel. 11699 <^Brieven aam de redactie Piet Emmer's Speciale Kerstreklame Amsterdamse Beurs t Kaaswinkeltje - m 19 Weldra regeringsnota over bestedingsbeperking Stakingen uit Moskou en Leningrad gemeld Israel zal Egypte niet in de Gazastrook dulden Nog geen beslissing over oliebuisleiding Dominicaanse postzegels met beeltenis Fanny Blankers „Nepakarat" protesteert tegen politie-methoden Orgaan van Hongaarse vakbonden ongerust Nieuwe beweringen over Nieuw-Guinea Voorlichtingsbureau der V.N. in Den Haag Scheepvaart 'n verkwikkend kwaliteitsproduct dat U altijd in huis moet hebben I Voor de aanstaande Feestdagen BOMT! BONT! Lang: Kort: 1 Haarlem - Anegang 32 E L E C T R O - M O N T E R Gehuwde Dames! Dit is uw kans! DONDERDAG 2 0 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een regeringsnota naar aanleiding van het SER-rapport inzake de bestedingen zal naar alle waarschijnlijkheid begin januari aan de Tweede Kamer worden aangeboden. De minister van Financiën heeft deze nota toegezegd tijdens de debatten in de Tweede Kamer over de omzetbelasting van textiel en suiker, de accijns op gedistilleerd en het bijzonder invoerrecht op benzine. Verwacht kan worden, dat in deze nota de omvang van de voorgenomen beperking van overheidsbestedingen en investeringen bekend zal worden gemaakt. Ook zullen daarin nieuwe belastingmaatregelen wor den aangekondigd, tezamen met andere maatregelen, die beperking van particu liere bestedingen en investeringen alsook prijsstabilisatie beogen. De nota zal ook de problemen van de landbouw behandelen met inachtneming van de door het Land bouwschap geformuleerde wensen inzake kostprijsberekeningen en beloning van de landarbeid. PARIJS (Reuter) Volgens de Stock- holmse correspondent van het Parijse dag blad France Soir hebben reizigers uit Rus land bericht, dat er onlangs stakingen zijn geweest in fabrieken te Moskou en Lenin grad, een gerucht, dat ook in diplomatieke kringen in de Zweedse hoofdstad circu leert. De voornaamste oorzaak van deze sta kingen zouden klachten van de arbeiders over hun arbeidsvoorwaarden en lonen zijn. Maar hier en daar viel toch ook een ondertoon te beluisteren van protest tegen het militaire optreden in Hongarije en de onvoldoende voorlichting over de gebeur tenissen in dat land. „France-Soir" schreef, dat afgezien van de eerder vermelde stakingen in de Mos- kouse Kaganowitsj-fabriek en een wapen fabriek in een voorstad van de Russische hoofdstad, er tenminste een gedeeltelijke staking van een week is geweest in de enorme Poetiliffabriek te Leningrad, die om zijn revolutionaire tradities' bekend staat. JERUZALEM (Reuter/AFP). -- Premier Ben Goerion van Israel heeft in het Knes set (parlement) te Jeruzalem verklaard dat Israel er onder geen enkele omstandigheid in zal toestemmen, dat de Egyptische in dringer in de strook van Gaza terugkomt". Hij zei dit in antwoord op een vraag naar aanleiding van persberichten, dat de Israë lische ambassadeur in Washington, Abba Eban, gezegd heeft dat Israel geen aan spraak op de strook van Gaza en omgeving maakt. Ben Goerion zei: „Ik wil er op wij zen, dat niemand gemachtigd is noch toe stemming heeft een dergelijke verklaring namens de Israëlische regering af te leg gen". Een woordvoerder in Tel Aviv heeft het bericht van de „New York Times" te gengesproken, dat Ben Goerion onlangs in een vraaggesprek zou hebben laten door schemeren dat hij bereid is „een UNO- commissaris hèt bestuur over de strook van Gaza te laten voeren". Van de zijde van het economische depar tement van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken is ontkend dat er een internationaal project bestaat om een olie leiding evenwijdig aan het Suezkanaal door Israel te leggen. De Franse regering heeft het plan tot een concreet voorstel gemaakt, maar er zijn nog geen beslissingen genomen. Israel heeft een bescheidener plan: en olieleiding van Eilath naar Beersheba, in het midden van het land, vanwaar de olie naar de kust per trein kon worden vervoerd, of eventueel naar de Britse raffinaderijen in Haifa, al dus een woordvoerder. Vertegenwoordigers van de Iraakse olie maatschappij zullen binnenkort op uitnodi ging van de Syrische minister van Buiten landse Zaken naar Damascus gaan voor be sprekingen over herstel van de olie-pijplei dingen en -pompstations in Syrië, zo heeft een woordvoerder van de maatschappij in Londen bekend gemaakt. De reorganisatie van het olievervoer in de wereld in de afgelopen zes weken, aldus de „Financial Times", heeft thans een punt bereikt, dat de tankschipruimte, welke aan gewezen zou kunnen worden voor het ver voer van olie van het westelijke halfrond naar Europa, groter is dan de hoeveelheid olie, welke verscheept moet worden. De Dominicaanse Republiek zal dezer dagen ter gelegenheid van de Zestiende Olympische Spelen een serie postzegels uit geven met beeltenissen van sportlieden die door hun prestaties grote aandacht vroegen in de serie moderne Spelen. Een van de ze gels draagt de beeltenis van de Nederlandse atlete Fanny Blankers—Koen. Andere sport- figuren die in de serie voorkomen zijn onder andere Jesse Owens. Bob Mathias, Nurmi, Kitei Son en Babe Didrikson. 3-3% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. KabeLfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 86 85% 89% 89'3/io 217 219 315 315 205 206 295 296 331 330 283 285 240 242 153% 153% 345 345 206 217 783% 791 156,10 157,50 80% 83 185% 185% 168% 169 98% 96 102% 102 221 221 168% 169 188 187 193 193 7513/ia 75 191 192 73 73 45 Va 44% 94% 93% 39l/ie 39. „Nepakarat", het orgaan van de Hon gaarse vakbonden, klaagde er woensdag over dat pers en radio van bepaalde an dere communistische landen een verward beeld van de Hongaarse opstand geven. Volgens het blad doen pers en radio in die landen het voorkomen alsof „allen die in Hongarije strijden tot de contra-revolutie behoren". Het blad zegt, dat mijnwerkers, metaalarbeiders, geschoolde arbeiders en anderen met „lijntrekkers en gewone mis dadigers" tot lange gevangenisstraffen ver oordeeld worden wegens het verbergen van wapens na de opstand. Maar in het licht van de geschiedenis gezien zijn het niet déze arbeiders die verantwoordelijk zijn, maar zij die hen hebben verbitterd en zo ver gebracht. Volgens het blad heeft men tijdens de opstand „kunnen constateren, dat de bolwerken van de industrie niet de contra-revolutie en ook niet de revolutie, maar hun eigen ideeën over revolutie vast beraden consequent en koppig hebben ver dedigd". Het blad klaagt er voorts over, dat er Hongaren gearresteerd en in de gevangenis gestopt worden zonder dat hun gezegd is waarom en zonder contact met hun ge zinnen en advocaten te mogen opnemen. Het merkt dan op, dat het „met het inacht- nemen van de wet na de opstand niet hele maal in orde is". „Moeders komen klagen dat zij sinds een of twee weken niets meer van hun kinderen vernomen hebben en bedrijfsleiders vragen om hulp om collega's op te sporen". Na een langdurig onderzoek kwam „Nepakarat" tot de ontdekking, dat de mensen, die verdwenen zijn, zich in de gevangenis bevinden en al dagenlang niet ondervraagd zijn. „A ustralische versterkingen" DJAKARTA (ANP) De „Beweging voor de bevrijding van West-Irian" in Soerabaja, heeft donderdag een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat „in Hollandia en Merauke op Nederlands Nieuw-Guinea Australische soldaten zijn gelegerd". In de verklaringen wordt be weerd dat, „teneinde de grenswachten in West-Irian te versterken", Australische militairen zijn gestationeerd in Hollandia en in Merauke. De woordvoerder van de Australische ambassade in Djakarta zeide desgevraagd aan de correspondent van het ANP hierop geen commentaar te kunnen geven. Voorts wordt in de verklaring gezegd, dat om Biak en Seroej, twee eilanden ten noorden van Nieuw-Guinea, „de Neder landers een blokkade hebben ingesteld, omdat deze plaatsen als „centra van de opstand" worden beschouwd. Op 29 no vember aldus het stuk verder wer den acht jonge mannen van Seroej, die hadden getracht uit Nieuw-Guinea te ont snappen „omdat zij het Nederlandse be stuur niet langer konden verdragen" ge arresteerd en „met de handen op de rug gebonden en met touwen om de polsen in de buitenlucht gelaten, blootgesteld aan zon en regen" Ook zöüdën twintig1 a'rb'èi- ders van de Nederlands^ Nieuw-Guinea Petroleum Maatschappij zijn gearresteerd, „omdat zij niet voor de Nederlanders wensten te werken". In een commentaar op persberichten over een onlangs gemelde opstand in Ne derlands Nieuw-Guinea dringt het isla- mietische dagblad „Abadi" er bij de Indo nesische regering op aan de UNO te ver zoeken waarnemers naar Nieuw-Guinea te zenden. Van bevoegde zijde in Den Haag ver klaarde men, dat ook de feitelijke mede delingen in dit bericht onjuist zijn. In politieke kringen in Den Haag zeide men van mening te zijn. dat ongecontro leerde berichten als deze er blijkbaar op zijn gericht stemming te verwekken en de Indonesische positie in de UNO bij de komende behandeling van de kwestie Ne derlands Nieuw-Guinea te versterken. Leden Veiligheidsraad De UNO-Assemblée heeft Zweden, Co lumbia en Irak tot lid van de Veiligheids raad gekozen voor een termijn van twee jaar. Zij komen in de plaats van België, Peru en Perzië. Columbia en Irak werden bij de eerste stemming gekozen. De beslis sing voor de derde zetel viel na vier stem mingen, waarbij Zweden meer stemmen kreeg dan Spanje. (Verkort weergegeven) „Levenslessen". Twee artikelen in uw blad van 19 december j.l. hebben mij bij zonder getroffen en wel in de eerste plaats uw artikel van de voormalige verzetsbe weging om te komen tot een volksweer baarheid en uw artikel over Staatsburgers tweede klasse. Beide onderwerpen zijn voor mij in wezen onafscheidelijk aan el kaar verbonden. Als voormalig verzetsleider beschouw ik het nog steeds als een groot voorrecht te hebben mogen samenwerken met velen van hen, die de ziel van het verzet vorm den. De lijdensweg van het onbegrip of wanbegrip ten opzichte van het gepleegde verzet zal ik hierbij niet uiteen gaan zetten Het vei'zet door en door doorleeft heb bende, in al zijn geledingen, onderstreep ik met heel mijn hart uw visie op de op roep van de heer A. v. d. Hoeven, om te komen tot een Volksweerbaarheid, die ik met evenveel klem bestrijd. Wij hebben geen behoefte aan een jeugd die zich toelegt op en zich vertrouwd maakt met de geweldadige vernietiging van de medemens, maar een jeugd die op gevoed wordt in de waarachtige waarde van het menszijn. Uw artikel Staatsburgers tweede klasse is een levensles op zichzelf. En dan bedoel ik hiermede niet diegenen die zich tot deze groep veroordeeld weten, omdat dit meestal de besten onder ons zijn, maar hen die zich opwerpen tot veroordeling zonder het zelf tot enige opbouw te hebben kunnen brengen, laat staan enige risico te hebben durven nemen een oprecht ideaal na te streven. Dank, geachte redacteur, voor uw van menselijkheid getuigende opvattingen op uw voorpost tegen deze menselijke dwa lingen. C. S-poo In de Dr. Kuyperstraat 11 in Den Haag is een nieuw voorlichtingsbureau van de Verenigde Naties gevestigd. Hoofd van dit bureau is de heer E. K. Baumgarten, een Nederlander die sedert 1947 deel uitmaakt van het secetariaat der Verenigde Naties in New York. Zijn taak is de Nederlandse regering, pers en radio voorlichting te ver strekken over alles wat verband houdt met het werk der Verenigde Naties. Ook parti culiere instellingen zulen zich tot de heer Baumgarten kunnen wenden voor inlichtin gen over deze wereldorganisatie. Abbekerk, 20 te Las Palmas. Aegis, 19 v. Aruba n. Las Piedra. Ameland, 20 te Lorenco Marques. Caltex Delft, 19 te Londen. Abbedijk, 18 54 m. z.o. Acapulco n. Los Angeles. Alioth, 19 te Santos v. Montevideo. Alpherat, 18 45 m. dw. Natal n. Rio de Janeiro. Aagtekerk, 19 te Antwerpen ve'rw. Aalsdijk, 19 te New York verw. Algenib, 18 60 m. nn.o. Finisterre n. Antwerpen. Ampenan, 18 te Port Swettenham. Artemis. 18 80 m. n.w. Brandcayman n. La Guaira. Attis, 18 v. Maraeaibo n. Jacmel. Alhena. 19 100 m. n.o. St. Paulsrock n. Rio de Janeiro. Alwaki. pass. 19 Gibraltar n. Marseille. Algenib, pass. 19 Ouessant, 21 te Antw. verw. Almkerk, 19 v. Mombasa n. Kaapstad. Amstelland, 20 te Bahia Amor, pass. 20 Ouessant n. Lissabon. Angolakust, 20 te Le Havre. Baarn. 22 te Rotterdam verw. Beninkust, 20 v Calabar n. Lagos. Breda, 21 te Cristobal. Bussum, 19 v. Mena Al Ahmadi n. Europa. Batoela, 19 te Benoa v. Surabaja. Boskoop, 18 te La Guaira. Batjan, 19 te Belawan verw. Blitar, 91 te Galveston verw. v. Savannah. Boissevain, 19 te Durban v. Lourenco Marques Boschkerk, pass. 18 St. Vincent n. Marseille. Bloemfontein, 19 op Wielingen ten anker. Charis. 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Cumulus. 19 te Rotterdam. Celebes, 19 dw. Reunion. Clavella, 20 te Cochin. Camerounkust, 21 te Antwerpen v. Dakar. Castor, 19 te Dominica v. St. Lucia. Cinulia, 19 te Cardon verw. Cleodora, 19 te Santos verw. Caltex Pernis, 19 v. Sidon n. Rotterdam. Cradle of Liberty, 22 te Rotterdam verw. Daphnis. 19 te Cape Haitien verw. Dongedijk, 19 te Hamburg verw. Dorestad, 19 te Miri v. Balikpapan. Drente, 19 te Dakar. Ena, pas. 19 Azoren n. Hamburg. Esso Nederland, 19 dw. Socotra n. Las Palmas. Esso Amsterdam, 22 te Antwerpen verw. Friesland KRL, 20 te Singapore. Gaasterland, 18 dw. Lissabon n. Las Palmas. Gabonkust, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. Guineekust, 18 70 m. w.z.w. Finisterre n. Dakar. Giessenkerk, 20 te Sydney. Gan.vmedes, 20 te Rotterdam. Grootekerk, 19 te Duinkerken. Hector, 20 te Lattaki. Hilversum, 18 530 m. z.o. Albany n. Mena Al Ahmadi. Hydra, 18 60 m. w.z.w. Landsend n. Pt. of Spairt. Haarlem, 19 te Guayaquil. Hermes 19 v Launion v. Cristobal. Hersilia, 18 725 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Jagersfontein, 20 v Lissabon n. Kaapstad. Kopionella, 19 v. Beyrouth n. Piraeus. Kalinga, 18 1936 m. o.n.o. Curagao. Kylix, 19 v. Curacao n. Thameshavcn. Karimata, 18 630 m. o. Ascension n. Singapore. Kara. 19 v. Corpus Christi n. Rotterdam. Kota Agoeng, 19 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Katelysia, 20 te Rotterdam. Keizerswaard. 20 te Las Palmas. Kertosono, 20 te Walvisbaai. Kryplos, 20 te Rotterdam. Laertes, 19 v. Singapore n. Tj. Priok. Louis Lantz, 20 te Emden. Lissekerk, 19 te Basrah. Lekkerkerk, 19 500 m. z. Freetown n. Mombasa. Limburg, pass. 20 Finisterre n. Rotterdam. Lawak, 20 te Durban. Maas, 19 te Algiers. Maasdam, 19 te New York. Malvina. pass. 19 Okinawa n. Tokuyama. Maureen, pass. 19 Bahamas n. New Orleans. Melula, 19 v. Bangkok n. Pladju. Mirza, 20 te Tarakan. Mylady, pass. 19 Ouessant n. Hampton Roads. Maaslloyd, 19 te Singapore. Malea, 19 te Pladju v. Surabaja. Mentor, 18 v. Porto Cabello n. Pampatar. Mirfak, 18 40 m. n. Las Palmas n. Antwerpen. Manshaven, 20 te Bahia Blanca. Mataram, pass. 19 Kaapstad n. Belawn. Mijdrecht, 20 te Port Debouc. Nanusa, 19 v. Claveria n. Los Angeles. Nestor. 20 te Paramaribo verw. Oranje, 18 420 m. n. Dakar n. Kaapstad Oranjestad, 19 te Cartagena. Osiris, 18 te Pto. Cabello. Oostkerk, 19 te Port Kembla. Ouwerkerk, 20 te Rotterdam. Perna, 20 te Singapore. Papendrecht, 18 v. Portland n. Curacao. Pr. Fred. Hendrik, pass. 19 Gibraltar n. Algiers. Prins Willem V, 20 te Sousse. Prins Willem IV. 19 te Halifax v. Rotterdam. Pr. Maurits, 18 240 m. o. Cape Race n. Zeebrugge Pygmalion, 18 v. Port Au Prince n. La Guaira. Peperkust, pass. 19 Kaap Palmas n. Abidjan. Prins Willem van Oranje, 20 te Rotterdam. Radja, 20 te Marseille. Raki. 18 520 m. z.w. Diego Garcia n. Dakar. Rondo, 18 v. Tj. Priok n. Singapore. Roebiah, 18 780 m. z.o. Bermuda n. New York. Rempang, 24 te Kaapstad verw. Schie, 19 te Wismar. Sencgalkust, 19 te Monrovia. Soestaijk, 18 te Antwerpen v. New York. Scherpendrecht, 18 220 m z.o. Cape Hatteras n. Puerto La Cruz. Salatiga, 19 te San Francisco. Stad Vlaardingen. 20 te Vlaardingen. Straat Madura, 20 te Rotterdam. Tibia, pas. 19 Gouadeloupe n. Curagao. Trompenberg, 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Tiberius, 18 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tara, 20 te Antwerpen n. Amsterdam. Tabinta. 18 125 m. z.o. New York n. St. Vincent. Tjitjalengka, 18 v. Santos n. Montevideo. Tawali, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Tero, 22 te Buenos Aires verw. Themisto, 20 te Galveston. Theobaldius, pass. 19 Sta. Maria (Azoren) naar San Lorenzo. Titus, 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Trajanus, 19 te Amsterdam. Wonorato, 19 rede Belawan. Witmarsum, 18 250 m. n.o. Bermuda n. Le Havre. Waal, 19 15 m. n.o. Casquets n. Hamburg. Willem Barendsz. 19 v. Kaapstad n. Zuidpool. IJssel, pass. 19 Kp. Finistere n. Amsterdam. Zijpenberg, pas. 19 Dakar n. Freetown. KLEINE VAART Albion, 18 dw. Texel n. Amsterdam. Anja, 18 dw. Ameland n. Den Bosch. Ali S, 18 in Baai Schwinemünde n. Stettin. Bounty, 18 40 m. n. Aberdeen n. Trondheim. Brem, 18 te Lizardhead n. Avonmouth. Cornelia B. 18 op de Thames n. Antwerpen. Dija, 18 te Startpoint n. Londen. Diligentia, 18 v. Juist n. Thameshaven. Fivel, 18 dw. eil. Juist n. Kingslynn. Eibergen, pass. 18 Le Havre n. Avonmouth. Frejo, 18 v. Amsterdam te Goole verw. Fivelborg, 18 60 m. n. Skagen n Fur. Herman Buisman, 18 50 m. w. Esbjerg n. A'dam. Jenjo, 18 te Vinga n. Groningen. Joost, 17 in Kielerkanaal n. Zaandam. Karei, 18 in Tees Bay n. Middlesbrough. Marjan, 18 dw. Ameland n. Granvilln. Markab N, 18 v. Casablanca te Rouen verw. Netta, 18 10 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Phidias, 18 20 m. z. Wight n. Poortershaven. Quo Vadis. 18 op de Schelde n. Boness. Reality, 18'v. Aberdeen te Dundee verw. Realta, 18 dw. Antifer n. Kopenhagen. Rose, 18 v. Svelgen te Rotterdam verw. Schokland, 18 dw. Ameland n. Amsterdam. Saba, 18 op Thames n. Amsterdam. Westkust, 18 40 m. n.o. Belfast n. Port Talbot. Wilca, 18 op Elbe n. Roermond. Waterweg. 18 dw. Alderney n. Goole. IJstroom, 18 10 m. z.w. Dungeness n. A'dam. Zeearend. 18 dw. Ameland n. Harlingen. SLEEPVAART Blankenburg, 18 v. Rotterdam n. Port Said. Gele Zee, 18 250 m. z.w. Kreta n. Suezkanaal. Poolzee, 18 70 m. z.w. Finisterre n. Port Said. Rode Zee, 18 v. New Orleans n. Maraeaibo. Tyne, 18 120 m. z.o. Suez n. Suezkanaal. Zwarte Zee, 18 90 m. o. Gibraltar n. Port Said. TONIC vraag Uw leverancier naar RIEDEL TONIC •N PRODUCT VAN RIEDEL N.V. - LEIDEN hebben wij een geweldige sortering Binnen- en Buitenlandse kaas 11 11 Dagelijks verse boter uit het vat en steeds verse „PROVIMI" EIEREN ^KONINGSTRAAT 56 TELEFOON 17796^ GEMEENTE HAARLEM Bij de Albert Schweitzerschool (school voor ziekelijke kinderen) kan met ingang van 2 januari 1957 een worden geplaatst. Weekloon 52,80 bruto, alsmede voeding, waarvoor 1,16 per dag wordt ingehouden. Leeftijd niet beneden 21 jaar. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij het hoofd der school. Rijksstraatweg 245, tussen 9 en 17 uur. EXTRA VOORDELIGE AANBIEDING vrijdag 21 - zaterdag 22 en maandag 24 dec. Zelfr. bakmeel, per pak 500 gram 33 Zuiver Wit Tarwebloem, per kg 39 Zoete Rozijnen z. p., per 250 gr v.a 34 Bigareau's, div. kleuren, 100 gr 45 Slaolie, per 1/1 fl155 Krenten, per 250 gram v.a40 Sucade, hele ceders, 100 gr 35 Oplegsnippers, 100 gram 45 Citroenrasp, per 100 gram 25 Dadels z. p., 250 gram 19 Franse Walnoten. 250 gram 72 Hazelnoten, 250 gram 79 Kraakamandelen, 100 gram 50 Verse gebrande Pinda's, 250 gr 50 Vers gebrande zoute Pinda's, 100 gr 25 Advocaat op brandewijn, grote fl. 2.95 Kersen op sap, grote fl1.48 Meiwijn, per 1/1 fl1.25 Saranto Vermouth, 1/1 fl2.45 Zoete Spaanse Wijn 2.40 Douro Port, rood of wit 4.55 Graves Superieur, per 1/1 fl. 3.— Samos v/h Eiland, fl2.70 Bessala rode zoete Wijn 1.40 Robijntje, rode Vruchtenwijn1.10 Schilletje Voorburg, per fl2.40 Hero Tonic 0.17 Franse Landwijn, Pinard, 1/1 fl. 1.75 Extra voordelig BOWLPAKKET (zolang de voorraad strekt) van 4.85 NU 4.25 Inh.: 1 bl. perziken no. 2, 1 bl. aardb., 1 pt. kersen, 1 bl. ananas, 1 bl. mandarijn ll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli:ii:illllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll! Sardines in olijfolie, per bl. Appelmoes van goudreinetten, 0.75 - 0.65 0.45 1/1 blik 0(59 n£,i^r,r,tQ 7,I„ ui o in Tube's Maoynnaise, grote tube 0.57 Delmonte Zalm, per bl2.40 Roomboter, per 250 gram 0.96 LibDy, vol rode zalm, per gr. blik 3.<0 Ljter blikkep Cand. Zalm, Fancy kwal0.89 Calf. Abrikozen - Perziken of Kreeft, per blik 3.25 Ananas 1.80 Crab, per blik 3.25 Vraagt onze speciale borrel zoetjes Volop Toast, klein of groot model of zoutjes. Laat ons ervaren personeel u voorlichten met het samenstellen van uw FEESTTAFELARTIKELEN. Donderdag, vrfjdag en zaterdag tot 9 uur geopend. Plaats een Groentje Bontmantels in overvloed bij B. B. B. Kom eerst alleen maar kijken. Niemand zal U vragen te kopen. U kijkt en U past. Geheel vrijblijvend. Indien gewenst regelen wij de betaling met U. Eigen maat- en reparatie ateliers. Wij maken elk gewenst model. Coupeur komt op verzoek aan huis. Biberette Yemen (zeer geschikt voor grote maten, slank afkledend) Kid Leg (in div. modetinten) v.a Persianer Pattes (voor de elegante vrouw) I 249.- f 480.- f 320.- f 650.- f 760.- f 795.- I 840.- Cabrito f 260.- Yemen v.a. I 320.- Nerts Genotte f 239.- Zobel Genotte (even mooi maar f 285.- I 269.- sterker dan Zobel Feh) Kid Leg Ocelot Lam m. Whitecoat garnering f 1 69.- Toscaans Lam f 320.- Skunks-Vos (ijzersterk, elegant model) f 375. Nerts Genotte Stola's, zeer chique modellen f 165.- Extra Kerstaanbieding: Otter Genotte, leuke, sterke royale mantels, lang: f198.- kort: f169.- "«ei -iy A Arns*rdam'.u Haar,er»'DenH. aa9*Rotterda Gedurende de avondverkoopdagen geopend tussen 7 en 10 uur KOUSENFABRIEK HIN N.V. zoekt enige Dit is een gespecialiseerd vak. Bij voorkeur zij die aanleg hebben voor nauw keurig werk, b.v. horlogemakers, komen hier voor in aanmerking. Ook eventueel minder valide krachten kunnen dit leren, (zittend werk). Nauwkeurigheid en goede ogen zijn een voor waarde. Ook gedurende opleiding goed loon. Uitvoerige sollicitaties te richten aan de Personeels afdeling, Zijlweg 138, Haarlem. De beste reclame Is: adverteren Kijk de advertentiepagina's door en gij ziet, hoeveel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. Het beste adverteren doet men in dit blad ELECTRO-TECHN. BUREAU WEZELMAN, Schrevelius- straat 12, tel. 14947, heeft plaats voor een Vaste werkkring Voor onderhoudswerk Voor gehuwde dames bestaat de moge lijkheid om voor halve dagen (7.45—12.00 uur v.m. of 12.0017.00 n.m.) op onze moderne ateliers te werk te worden gesteld. Aantrekkelijke loonregeling! In bepaalde gevallen komt dit loon niet in aanmerking voor inkomstenbelastingaftrek. Komt u eens rustig praten op onze Personeelsafdeling, Zijlweg 138, Haarlem, van 9-12.00 uur en van 2-4 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13