ZONDER RENTE 4.- Gillette DE LAATSTE TOAST Teleurstellend resultaat van Die Raeckse in volleybalcompetitie MERLIJN EN DE WONDERBESSEN r De competitie van de dammers Scheidsrechter schiep door slecht fluiten een ongewone sfeer KLEDING TERMIJN Ik geef hem een Gillette Rocket WIJNHANDEL f „DE ZYLPOORT" 7 HAARLEMSE KLED1NCCENTRALE Springruiters willen aparte organisatie Hawthorn naar Ferrari Hongaarse Voetbalbond beslist over transfers Militair voetbalelftal gelijk met Enschedé Bokspromotor Best in Liverpool overleden Af scheids wedstrijd van Voros Lobogo Hongaarse atleten die niet terugkeerden L. VERVOLGVERHAAL DOOR JAKOB JAKOBI 'A 8 Openhartige taal van Jacqueline du Bief Sport in 't kort Agenda voor Haarlem PONDERDAG 20 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het is nog nimmer voorgekomen dat het Haarlemse volleybalpubliek de beslissin gen van de scheidsrechter met geloei af keurde. Dit gebeurde gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem bij de hoofdklasse volleybalwedstrijd tussen Die Raeckse en het Leidse HVL. Een veel te scherpe be oordeling en soms verkeerde beslissingen van scheidsrechter v. d. Wild uit Rotter dam waren hier de aanleiding toe. Hij floot het spel van Die Raeckse „stuk" en het was dan ook niet verwonderlijk dat Pie Raeckse z'n zelfvertrouwen volkomen kwijt raakte en van het beslist mindere HVL met 31 verloor. Voor de Haarlem mers, die toch tegen sterke ploegen als Concordia en DES hun kunnen voldoende hebben getoond, overigens wel een zeer teleurstellend resultaat. HVL bewees al direct over enige goede aanvallers te beschikken en bezorgde Die Raeckse een 30 en 42 achterstand. Een overdreven scherpe beoordeling van de techniek kostte Die Raeckse enkele punten, waardoor de achterstand opliep tot 8—2. Door slecht opvangen kwam Die Raeckse deze achterstand niet meer te boven en verloor via 84, 104, 106 en 128 de set met 158. De tweede set ging ma een aanvankelij ke achterstand voor de gastheren (51) via 55 gelijk op tot 1010. Die Raeckse bezat een klein overwicht en het was de verhouding dat Die Raeckse deze set met 15—11 won. Gelijk op Ook in de derde set moest Die Raeckse een achterstand wegwerken: 40, 74 en 94. Met goed spel gelukte dit de rood- witten ook en via 105, 107 en 119 werd de gelijke score 1111 bereikt. Na 1212 ging deze set echter weer naar de gasten met 1512. Nadat Die Raeckse na een aanvankelijke achterstand van 41 via 54 en 74 de stand weer in even wicht had gebracht (77) bleek toch wel duidelijk dat niet HVL, maar de meer dan scherpe arbitrage van scheidsrechter v. d. ADVERTENTIE zonder prijsverhoging op JANSSTRAAT 63 Ruime keuze: Demie's - Cosïuums Pantalons - Colberts Autocoats - Japonnen Mantels Daroespantalons Regenmantels enz. Onder voorzitterschap van de heer L. J. Uytendaal is in Utrecht een bijeenkomst gehouden voor springruiters, uitgeschreven door de afdeling rijpaarden van de Stichting Nederlandsche Hippische Sportbond. Naar de heer Uytendaal ter bijeenkomst mededeelde, waren hem in het afgelopen jaar klachten ter ore gekomen over een te gering contact tussen de springruiters enerzijds en de lei ding van de Hippische Sportbond ander zijds, waardoor moeilijkheden waren ont staan, die door meer en beter contact over bodig zouden zijn. Nadat verscheidene rui ters over dit onderwerp hun mening hadden laten horen, werd de vergadering geschorst teneinde de aanwezigen gelegenheid te geven zich in eigen kring nader over dit punt te beraden. Na heropening van de bijeenkomst voer de de heer Gruppelaar namens alle aan wezige springruiters het woord. Hij deelde mede, dat de springruiters zich in een groep gaan bundelen met 'n eigen bestuur. Een ver zoek zal tot de Hippische Sportbond worden gericht om een eigen vertegenwoordiger van de nieuw op te richten vereniging te laten zitting nemen in het bestuur van de over koepelende organisatie. De heren D. J. Mel- lema, N. Uytendaal en J. Gruppelaar zullen voorlopig leiding geven aan de op te richten organisatie van springruiters, waarna men met postieve voorstellen bij het bestuur van de Hippische Sportbond hoopt te komen. Het streven is om het in de komende jaren daarheen te leiden, dat Nederland inter nationaal weer meetelt bij de springcon coursen en dat men bij de Olympische Spelen van 1960 in Rome niet weg behoeft te blij ven. Een moeilijk punt zal zonder twijfel zijn de kwestie der rijvergunningen, door de Hippische Sportbond af te geven, waarbij men van de zijde der springruiters op het standpunt staat, dat deze alleen mogen wor den uitgegeven aan hen, die georganiseerd zijn in de nieuw te vormen vereniging. Men hoopt op de algemene vergadering van de Hippische Sportbond, welke 17 januari in Utrecht wordt gehouden, reeds zover met de organisatie der nieuwe vereni ging te zijn, dat men met positieve voorstel len kan komen. De Britse coureur Mike Hawthorn heeft een contract gesloten met Ferrari en zal dit merk in het komend seizoen zowel in for mule 1 wedstrijden als in races voor sport wagens vertegenwoordigen. Ook zijn land genoot Peter Collins gaat voor Ferrari rijden. De fabriek te Modena neemt proeven met vier wagens die in geval van een bevredi gend resultaat, ingeschreven zullen worden voer de 300 mijl race in Indianapolis. Wild een overwinning in de weg stond. Zoals wij al schreven, de verontwaardi ging van het publiek was groot. Na 88 nam Die Raeckse met 98 en even later met 109 de leiding, maar HVL ontnam de Haarlemmers deze voorsprong en via 1210 en 1311 won HVL ook deze set (1511). Het laatste punt dat de Lei- denaars scoorden was een naar ons inziens juist gespeelde bal die echter door de scheidsrechter verkeerd beoordeeld werd. De Eersteklassers HBC heeft zich door de reserves van Die Raeckse niet laten verrassen. Toch is de zege voor de Heemstedenaren nog tot in de laatste set dubieus gebleven, toen op de stand 1212 een gelijk spel voor de reser ves nog tot de mogelijkheden behoorde. De setstanden werden: 1614, 1015, 15 6 en 15—13. Ook in de wedstrijd Eclecta tegen PSVH moest men over de uitslag tot in de laat ste fase van de vierde set in het onzekere blijven. De eerste set werd door de Haar lemse politiemannen na een 14—7 voor sprong met 1512 gewonnen. In de twee de set kwam Eclecta na een 1410 voor sprong, maar net met de hakken over de sloot (15—13). De derde game werd ruim door Boukes c.s. gewonnen: 155. Maar de laatste set won Eclecta na een 1310 voorsprong via 1313 na twee grove fouten van hun tegenstanders maar met gering verschil (1513). Koning en Neuteboom speelden bij de Haarlemse politiemannen een goede partij, Boukes bracht zijn tegenstanders vaak met tactisch gespeelde ballen in moeilijkheden. Verrassing Hoewel Vesmia tegen de dames-reserves van Die Raeckse met de beste papieren startte, is het voor de ex-scholieren van Sancta Maria een verrassende nederlaag geworden. Met de setstanden 1511, 15 10 en 157 won Die Raeckse. HBC klopte De Blirakert met 158, 15 11, 1115 en 15—9. Velox stelde ook nu weer teleur en verloor van Onze Gezellen met 9—15, 15—13, 15—1 en 15—6. Eclecta won In de tweede klasse A dames heeft Eclecta zich vaster op de eerste plaats ge nesteld door een 31 zege op het Zand- voortse O.S.S. Hoewel de Zandvoortse da mes ieder seizoen een rol van betekenis vervullen zien zij geen kans om in de eer ste klasse terug te keren. O.S.S. (heren) leiden echter nog zonder puntenverlies in hun afdeling. De uitslagen, van gisteravond luidden: Heren: HBCOVRA 31. Die Raeckse —HVL 1—3. Eclecta—PSVH 3—1. AW— SSO 2—2. WIK—HPS en SV 4—0. Gios 3 —OVRA 3 0—3. PSVH 2—Eclecta 2 3—1. OVRA 2—OSS 0—3. Ready—Rap. 2 3—1. Dames: BlinkertHBC 13. Velox OG 13. VesmiaRaeckse 2 13. HBC 3 Gios 04. Eclecta 2Sizo 13. VVSH 2—OVRA 2 2—2. Velox 2—AW 0—3. PWN Raeckse 6 63. JBSSpaarnestad 31. Eclecta—OSS 3—1. JBS—DSS 3—1. Kurt Gassmann, de secretaris-generaal van de FIFA, heeft verklaard dat uit hun land gevluchte Hongaarse voetballers, die voor een buitenlandse club willen gaan spelen, toestemming nodig hebben van de Hongaarse Voetbalbond. Gassmann wees er op, dat de Hongaarse Bond nog altijd bestaat en lid is van de FIFA, welke federatie geen bemid deling kan verlenen voor transfers van Hongaarse spelers. Een dergelijke transfer is een zaak, welke uitsluitend de Hongaarse Bond en de betrokken clubs en spelers aangaat, aldus Gassmann. De Britse Voetbalbond heeft de club Wolverhampton Wanderers gewaarschuwd dal toestemming verkregen moet worden van de Hongaarse Voetbalbond voor de Hon gaarse voetballer Istvan Kovacs aan de Engelse competitie kan deelnemen. Stanley Cullise, de manager van Wolverhampton, heeft de 19-jarige Kovacs geëngageerd als amateur. De Britse Bond wijst er op dat zelfs als de Hongaarse Bond toestemming aan Kovacs geeft om in Engeland te spelen, Kovacs twee jaar zal moeten wachten voor hij prof kan worden. Deze wachttijd geldt voor alle bui tenlanders die voetbalprof willen worden in Engeland. In een wedstrijd zonder veel hoogtepun ten heeft het Nederlands militair voetbal elftal iri het stadion Diekman in Enschedé gelijk gespeeld tegen sportclub Enschedé. Tot kort voor het einde had de thuisclub een voorsprong van 42, maar de mili tairen begonnen toen enkele flitsende aan vallen op te zetten en konden tegen het einde van de ontmoeting, toen de Enschedé- ers verscheidene kansen door slecht schie ten ongebruikt lieten, de stand op 44 brengen, welke de verhouding in het veld goed weergaf. Enschedé verscheen met vier invallers, c.a. voor doelman Van der Wint, voor Abe Lenstra, die geblesseerd was, en Oonk en Jansen, welke laatste twee spelers aan de zijde van de militairen meededen. De wed strijd werd tijdens mist gespeeld, waardoor velen van de ruim 5000 toeschouwers nau welijks konden zien wat er gebeurde. Er werd vooral voor de rust aantrekkelijk ge combineerd door beide partijen, waarbij aan de kant van de militairen de handige Hosselaar de aandacht op zich vestigde. Bij de sportclub viel de zeer beweeglijke Mod- dejonge jr. en de aanvankelijk prima spe lende Voges op. Linksbuiten Fransen maakte kort na het begin het eerste doelpunt voor de sportclub en Moddejonge jr. vijf minuten later het tweede. De partijen deden weinig voor elkaar onder. Enschedé speelde nu en dan fraai tik-tak spel, maar voor de rust werd er niet meer gescoord. Oonk kon vijf minuten na de hervatting doelman Gerberink met een hard schot pas seren (21), waarna even later Feldman de Enschedése voorsprong opnieuw tot twee goals vergrootte. Weer was het Oonk, die de achterstand van de militairen ver kleinde (32). Daarna maakte Moddejon ge jr., 'vlak voor doelman Van Dijk staan de, er 42 van. De sportclub kreeg nog vele kansen. Maar Van der Wel en Voges schoten voor het doel langs. Het spel van de gastheren begon toen erg matig te wor den en daarvan maakten Bisschops en Kick gebruik: 44. Johnny Best, de oudste bokspromotor van Engeland, is gisteren overleden. Hij was 70 jaar. In bokskringen wordt gevreesd dat de dood van Best zal leiden tot sluiting van het bekende Liverpool-stadion, het enige boks- stadion in Engeland waar elke week of om de veertien dagen een boksprogram ge geven wordt. Best, die zelf als bokser begonnen is, was bekend om zijn hulp aan jonge boksers. Van hem wordt verteld dat hij meer kampioenen „gemaakt" heeft dan welke andere promo tor ook. Een van zijn vier zoons, Johnny junior, is een bekend ceremoniemeester bij bokswedstrijden, maar het is onwaarschijn lijk dat hij het werk van zijn vader zal overnemen. Het elftal van MTK (Voros Lobogo) uit Boedapest heeft in Frankfort zijn laatste wedstrijd van de Europese tournee gespeeld. Tegen Frankfurter Eintracht werd gelijk gespeeld (33). De Hongaren keren donder dag naar Hongarije terug. Ja, het boze spel van Morabix was uit. Hij werd met de soldaten, die hun koning verraden hadden, gevangen genomen. Koning Bardowijn moest nu beslissen, welke straf Morabix en zijn helpers zouden krijgen, en hij sprak het vonnis uit. Morabix en zijn soldaten werden voor altijd uit het vaderland verbannen. En zo zeilde een schip de haven uit; aan boord waren Morabix, de verrader, en de ontrouwe soldaten. Nooit meer mochten ze in het land terugkeren135-136 Door een 128 overwinning op Joz. Blan kenaar II, heeft DCIJ beslag gelegd op de kampioenstitel hoofdklasse afd. B. De be slissingswedstrijd om de tweede finale plaats tussen HDC en CDA moest bij de stand 84 in het voordeel van CDA worden afgebroken. De vier nog uit te spelen par tijen zullen tenminste drie punten voor CDA opleveren, waarmede CDA zijn finaleplaats veilig heeft gesteld. De eindstand luidt: 1. D.C.IJ 7 6 0 1 12 2. C.D.A 7 5 0 2 10 3. H.D.C. H'lem 7 4 2 1 10 4. Joz. Blankenaar II 7 3 2 2 8 5. Gez. Samenzijn II 7 2 1 4 5 6. D.W.W 7 2 0 5 4 7. H.D.C. den Helder 7 2 0 5 4 8. Damlust 7 1 1 5 3 De vereniging Damlust uit Noord Schar- woude degradeert na een een-jarig verblijf in de hoofdklasse, naar de eerste klasse. ADVERTENTIE Het doet er niet toe dat hij al een apparaat heeft. Ik geef hem zo'n nieuwe Gillette - dan is hij weer bij. De Gillette Rocket in mooi etui, is een snelwerkend apparaat dat met één draai open is. Er is een dispen ser bij (met een vakje voor de niet meerte gebruiken mesjes) en 4 blauwe Gillette mesjes. Alles wat hij nodig heeft om de gehele dag fris en schoon geschoren te zijn, ook 's-avonds nog. Door het uitspelen van'enige hangpartijen is de competitie eerste klasse district Ken- nemerland beëindigd. SportiefVKD Lever de tenslotte een 11—9 winst op van de thuisclub. Haarlem OK—VKD resulteerde in een 1010 gelijkspel, evenals de wedstrijd DCIJ IIBDC. Door deze uitslagen kwam VKD net iets te kort, met als gevolg degra datie naar de tweede klasse: De eindstand luidt: 1. 't Oosten 7 7 0 0 14 2. Haarlem OK 7 5 1 1 11 3. B.D.C. I 7 4 1 2 9 4. H.D.C. II 7 3 0 4 6 5. Sportief 7 2 1 4 5 6. D.C.IJ. II 7 1 2 4 4 7. Hillegom 7 2 0 5 4 8. V.K.D. I 7 1 1 5 3 Tweede klasse KNC en Stabiel die met een gelijk aantal punten de leiding in de tweede klasse heb ben veroverd, spannen zich tot het uiterste in om de kampioenskansen in handen te houden. KNC boekte in de moeilijke uit wedstrijd tegen BDC II een 13—7 overwin ning, terwijl Stabiel met gelijke cijfers Zandvoort versloeg. De in deze afdeling resterende wedstrijden Stabiel—BDC II en KNC—VKD II worden deze week gespeeld. Noord- en Zuidliollandse dam mers even sterk De in Den Haag gespeelde wedstrijd tus sen de vertegenwoordigende tientallen van Noord- en Zuid-Holland is in een gelijk spel geëindigd. De Noordhollanders, die door het niet medespelen van P. Roozenburg en W. de Jong de sterkste opstelling misten, wisten met een tikje geluk aan hun zijde juist nog een puntenverdeling af te dwingen. De voor deze jaarlijkse terugkerende wedstrijd be schikbaar gestelde „Hagenaars-De Graaf wisselbeker", die reeds tweemaal achtereen door Zuid-Holland werd gewonnen, blijft na verkregen overeenstemming nog 1 jaar, zonder toekenning, in het bezit van Zuid- Holland. De persoonlijke uitslagen luidden: Zuid-Holland Noordholland: W. HuismanR. C. Keller11 W. TerlouwA. Grooteman 20 W. Roozenburg—J. H. Beeke 2—0 ADVERTENTIE S. BoerW F. v. d. Sluis H. J. Kinnëgih—M. Stahlberg J. H. de KluvverJ. H. Ansems L. P. Klein—B. Dukel A. StuurmanF. Slot 1— 1 0— 2 1— 1 0— 2 2— 0 A. J. IvensA. den Doop 02 C. A. Mulder—W. C. Beeke 1— 1 10—10 >n „goeie morgeitbegint met CiUeite! Voor zover thans kan worden nagegaan zijn de volgende Hongaarse atleten en offi cials na de Olympische Spelen te Melbourne niet naar hun land teruggekeerd: Atletiek: Gyarmati, Tabori, Rosznyor, Somoggyi, Carasdi en de trainer Igloi. Worstelen: Galantai. Roeien: Zimonyi en de trainer Toeroek. Kano: Kernek en Szeigeti. Schoonspringen: Siak, Gerlach en de trainer Papp. Boksen: de trainer Kovacs. Moderne vijfkamp: Moldrich. Gymnastiek: Takacs. en de dames Keleti, Korondi, Kertecs, Bodo en Nagy: Zwemmen: Zaborsky, Dobay. Ats, Magyar en de dames Pajor, Gyenge, Szoke, Szekely, Oerdoegh en de tariners Grof en Gergely. Schermen: Rerrich, Nagy. Homori, Magay, Keresztes en mej. Doemoeky en de trainers Jekel—Falussy en Babrian. Waterpolo: Karpati. Zador Eney. Martin, Domjan en de trainer Nadori. 21 Waarom zou ik mij nu uitgerekend om Irene Witt- stock moeten bekommeren?, dacht Termühlen. Hij richtte zijn blikken op haar. Ze zat pal onder de sche merlamp. Haar asblonde haar glansde als goud en in haar ogen werd het schijnsel van de lamp gereflecteerd. Haar vrij smalle gezichtje met de fijn gebouwde neus was onder deze belichting meer dan ooit een open boek. De gelaatstrekken drukten vertrouwen uit. Nog nimmer was Termühlen het verschil tussen beide vrouwen dui delijker bewust geworden. Mevrouw Werdohl vond hij echter fascinerender, koninklijker Hij vond het daarom dan ook bijzonder prettig, toen tegen elf uur mevrouw Werdohl hem vroeg of hij soms met haar mee wilde rijden. Hij nam de uitnodiging met beide handen aan. Sedert hij gezien had, hoe zij als 't ware sluipend en met wijd uitgespreide handen langs de vele vitrines in de grote kamer bij haar thuis had ge lopen, kon hij dit beeld van haar niet meer uit zijn gedachten bannen. Tijdens de rit was zij nogal zwijgzaam. Merkwaardig, zei zij plotseling, dat wij altijd samen in de auto zitten, als er iemand gestorven is. Mij bedrukt dat nogal. Weet u dat ik vandaag, toen ik van het politiebureau kwam, wel een half uur lang de han den heb gewassen? Alles gaat daar zó ruw en afschuwe lijk toe, dat je er huiverig van wordt, vooral als die verhoren persoonlijk beginnen te worden. Daar is helaas niets aan te doen, mevrouw, ant woordde Termühlen. Dat kan wel zo zijn. Het is echter ook mogelijk, dat ik mij op het ogenblik als een soort non gedraag en er daarom moeilijker tegen kan. Ik leef in een mist. Mis schien zijn het wel verdrongen complexen. Bent u eigen lijk psycho-analytisch geschoold, mijnheer Termühlen? Ik ben slechts een droge jurist, mevrouw. Maar het is natuurlijk niet uitgesloten, dat men met gezond ver stand veel duistere zaken kan oplossen. Heeft u er soms bezwaar tegen, mijnheer Ter mühlen, om mij nog even gezelschap te houden? Termühlen keek blij verrast op. Integendeel, mevrouw, zei hij. Deze woorden kwa men hem een seconde later wel een beetje dwaas voor. Hij was nóg verbaasder, toen mevrouw Werdohl toen zij eenmaal in de kleine salon gezeten wax-en Jean een fles Bordeaux liet brengen. Ik drink 's avonds altijd nog een glas wijn, zei ze, Vertaald uit het Duits Copyright: Cosmopress. Génève Oorspr. titel: „Toen de champagne werd geserveerd" Soms loop ik wel urenlang door de kamers rond. Het wordt dan twee, drie uur, voordat ik naar bed ga. Ik zie mijzelf dan wel eens als een soort museumstuk, zo leeg voel ik mij van binnen! Ik geloof, dat ik moet proberen weer met beide benen op de grond te staan. Op uw welzijn, mijnheer Termühlen! Het schijnsel van de kroonluchter deed de donkerrode wijn in haar glas opvlammen en kleurde haar hand rood. Termühlen hief eveneens zijn glas. Mevrouw Dorothea zweeg weer, toen zij haar glas had neergezet. Gedachtenloos staarde zij voor zich uit. Hoe zoudt u uw leven dan willen inrichten, me vrouw?, vroeg Termühlen tenslotte. Ik moet uit die droomtoestand zien te komen, ant woordde zij openhartig, Eindelijk moet ik eens die last van mij afwerpen. Wij hebben buiten een klein huisje op de heide. liet is best mogelijk, dat ik daar voor enkele weken heen ga. Er is niets mooiers dan de hei in de lente. Misschien vraag ik mevrouw Amthor wel om mee te gaan. Zij heeft ten eerste ook verandering van lucht nodig, en ten tweede is al te veel eenzaamheid ook niet goed. Ik weet eerlijk gezegd echter nog steeds niet, wat het beste voor mij zou zijn, maar het voorjaar zal wel een goede invloed op mij uitoefenen.kleeft u overi gens weer met commissaris Muck gesproken? Ik bedoel, afgezien van de verhoren van vandaag? Termühlen was er al aan gewend, dat mevrouw Werdohl in een gesprek vaak van de hak op de tak sprong, zodat haar vraag hem dan ook niet overviel. Ja, vrij kort geleden nog. Na mijn laatste bezoek aan u trof ik hem toevallig. Waar ontmoette u hem? Hier vlak in de buurt. We zijn toen naar een café'tje gegaan en hebben samen een glas bier ge dronken. Ik vind het een interessant mens, zei mevrouw Werdohl, Wat vertelde hij u allemaal? Je krijgt niet gauw hoogte van hem. Maar ik moet toegeven, dat ik daar ook niet bijzonder veel moeite voor doe. Het is altijd maar het prettigst onaangename dingen zo gauw mogelijk weer te vergeten. Ja, inderdaad, als men 't tenminste kan, antwoordde mevrouw Werdohl langzaam, Ik kan het in ieder geval niet. Vooral niet nu er, zoals juffrouw Wittstock gezegd heeft, een verband schijnt te bestaan tussen de moord op Irmgard Christensen en die op Albertz. De herinnering aan die arme juffrouw Christensen vind ik nu helemaal afschuwelijk. Hoe denkt de commissaris hier over? Eén ding heeft mij erg verrast maar daarover mag ik niets zeggen, zei Termühlen verlegen lachend. Hij meende rond mevrouw Werdohl's lippen een licht-spot- tend lachje te ontdekken, dat hem nogal hinderde. U kan ik het wel zeggen, mevrouw. Ik zou mij enigszins om juffrouw Wittstock moeten bekommeren. Mevrouw Werdohl boog zich naar voren. Zij keek Termühlen recht in de ogen en opende even de mond. Termühlen werd er warm van. Niet om mij?, vroeg zij zachtjes. Dit heeft niets meer te maken met commissaris Muck, dacht Termühlen, en een gevoel van vreugde welde in hem op. Het gaat nu om mij! Dat heeft hij helaas niet gevraagd, hoorde hij zich zelf zeggen. Dorothea begon te lachen. Drinkt u nog een glas wijn met mij? Ik stel een merkwaardig vertrouwen in u. Maar het is niet nodig, dat u daarom verliefd op mij wordt. Ik ben te goedhartig van aard, om daardoor niet beïnvloed te worden Zij gaat met mij om als een kat met een muis, dacht Termühlen, maar toch schepte hij behagen in de plotse linge ommekeer, die bij mevrouw Werdohl had plaats gevonden. Waarschijnlijk keek hij nogal ontstemd. Me vrouw Werdohl begon tenminste luid te lachen. Nood gedwongen begon hij toen ook maar te lachen. Plotseling werd zij echter weer ernstig. Laten wij er nu maar over ophouden, zei ze, Ik ben daar echt niet voor in de stemming. Laten we liever die fles leegdrinken, dan kan ik u verzoeken het bezoek te beëindigen. Als ik maar hoogte van haar zou kunnen krijgen, dacht Termühlen even later, toen hij door de verlaten straten liep, op zoek naar een taxi; als ik haar maar zou kunnen begrijpen. Gek, ik ben verliefd op haar gewor den zoals een eerste-jaars student verliefd wordt op de prima-ballerina. (Wordt vervolgd). Fa. P. BEAUFORT Kinderhulsvest 47—51 Telefoon 10717 Haarlem 9 5 3 De Franqaise Jacqueline du Bief, ex- wereldkampioene kunstrijden en thans beroepskunstrijdster, beweert dat de mees te internationale schaatsjuryleden incom petent of oneerlijk zijn. Haar beschuldi gingen zijn vervat in haar boek Dun IJs", dat gisteren is uitgegeven door de British Book Service. Jaqueline schrijft: „Als mij om cijfers gevraagd zou worden, zou ik kunnen zeggen dat van de tien juryleden er vier incompetent zijn, drie onbewust oneerlijk en drie goed beoordelen". Zij zegt dat zij deze onthullingen doet voor „de kampioen van morgen", om te verhinderen dat zij lijden onder het on recht. de intriges en de politiek bij de wedstrijden. „De verhalen over intriges die ik in de kleedkamers gehoord had. bleken niet, zoals ik gedacht had, de vrucht van slechte gedachten, gebaseerd op verbittering door teleurstelling, maar de naakte waarheid". Jaqueline zegt, dat haar voor zij de we reldtitel won. in Wenen en tijdens de Olympische Spelen te horen kreeg dat zij in Parijs zou winnen. Toen zij vroeg hoe iedereen daar zo zeker van kon zijn. kreeg zij te horen dat zij dat wel aan de jury leden kon overlaten „en aan alle raderen die in wedstrijden in het kunstrijden draaien". „Sommige juryleden verlenen gunsten van tiende punten aan deelnemers die kerstcadeautjes sturen en sommigen doen er wat bij om patriottische redenen of worden beïnvloed door commerciële be langen". zegt Jaqueline. Zij vertelt dat haar liefde voor het schaatsen en de schaatsers haar gedwongen heeft te zeg gen ..wat deelnemers niet hardop kunnen zeggen uit vrees voor represailles". JEUGD. Het Duitse jeugdvoetbalelftal heeft de landenontmoeting met de Belgische jeuedploeg met 32 gewonnen. Bij de rust s'inden d" Duitsers met 10 voor. DE ACTIE VOOR HONGARIJE. Alle bij de draf- en rensport aangesloten ongani- saties hebben in een gezamenlijke actie een bedrag van f3080 bijeengebracht voor Hon garije, dat gestort is in het fonds „Nationaal Comité Hulpverlening Hongarije". ADVERTENTIE Een bijzonder Kerstgeschenk voor iemand, die op deze dag iarig is, of zich gaat verloven of een huwelijks feest viert, of zo maar als blijk van waardering voor Moeder: EEN SILVERPLATE TOILETGARNITUUR Zou dat niet het hoogtepunt van de feestdagen wezen Kom eens naar de bijzonder fraaie stijlvolle modellen kijken bij vindt u het de kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 DONDERDAG 20 DECEMBER Minerva: „De ster van Bethlehem", 8.15 uur. Vooi bijzonder kerkewerk Hervormde gemeente Heemstede. Luxor: „De wereld der „stilte", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie's tante", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. ROxy: „De drift tot wraak", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Helden zonder moed", 14 jaar. 8 uur. Rembrandt: „De man, die te veel wist", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De gevangene van de woestijn", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Zuiderkapel: Welkomstavond van de „Maaiers", 8 uur. Orgelconcert, organist Alb. de Klerk, 8.15 uur. VRIJDAG 21 DECEMBER Rembrandt: „Het congres danst", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Je komt er wei uit", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Opstand der krokodilmensen", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schandaal in Sorrento", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De wereld der stilte", alle leeft., 2 uur. „Mam'zelle Nitouche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Agent der apachen", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Con certgebouw: Vierde concert N. Ph. O. serie V o. 1. v. Jan van Eypenhuysen, solist Stan ley Weinet, viool, 8.15 uur. Stadsschouw burg: Nieuw Nederlands Toneelgezelschap met „Julia", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9