„De knecht van twee meesters Virtuoze vertolking van titelrol door Wim van den Heuvel WAND VAN LEVINUS TOLLENAAR In nieuwe school te Zandvoort Kort en bondig De nieuwe CHEVROLET 1957 1*5 Fransen en Britten uit Port Said Burgerlijke Stand van Haarlem DARMSTOORNISSEN ONBEHAAGLIJKHEID VERGIFTIGING Ernstig gewond door val van balkon 0o de Wit overleden Nieuwe beheerder van gebouw „Domi" Slechte bietencampagne voor binnenvaart Werken in de kerstweek Kerstfeest bejaarden van „Leger des Heils" Medische verzorging tijdens kerstdagen C. M. Duits veertig jaar bij Joh. Enschedé De steenvvedstrijden voor gymnasten MAANDAG 24 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De toneelgroep „Puck" heeft zaterdag in de goedbezette Haarlemse schouwburg de Nederlandse première van „De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni in de bewerking en onder regie van Egbert van Paridon gegeven, welke voorstelling zondag herhaald werd. De na een betrekkelijk langdurige dienst als adviseur op het ge bied van de beoefening der dramatische kunst in Suriname en de Antillen terug gekeerde acteur Paul Storm verleende hier aan als gast, in de rol van de mekkerende oude koopman Pantalone, zijn zeer te waar deren medewerking. Arme Goldoni, zou men na afloop van deze kleurige en onderhoudende vertoning kunnen uitroepen. Want eigenlijk heeft „Puck" - welk gezelschap al eerder een zwak voor de traditie van de commedia dell'arte aan de dag legde - evenals het Rotterdams Toneel onlangs met „De ware vriend" een loopje genomen met de onge twijfeld oprechte bedoelingen van de Vene- tiaanse veelschrijver uit de achttiende eeuw, die naar zijn uitdrukkelijke verzeke ring „de komische geest aan nobele doel einden" dienstbaar wilde maken. Zijn ge hele leven droomde hij (voor zover een harde werker als hij nog tijd had om te dromen) van een waarachtige volkskunst met een geestverheffende moraal. Men kan echt niet zeggen, dat hij alleen maar de commedia dell'arte wilde veredelen door de acteurs volledige, litterair verantwoorde teksten te verschaffen en daarmee een einde te maken aan de vulgaire improvisa ties en de grove ontaardingsverschijnselen van dit unieke kermistoneel, dat wij thans - hoe graag wij dat ook zouden wensen - met de beste wil van de wereld niet meer kunnen reconstrueren. Wat hem voor ogen stond was een zedenkomedie a la Molière met een voorbeeldige strekking a la Richardson en andere strevers naar ver betering van maatschappij en levensvor men, de menselijke gebreken bestrijdend door deze belachelijk te maken. Het is zelfs nu nog opvallend duidelijk, hoezeer hij dit ideaal ook met „De knecht van twee mees ters" wilde verwezenlijken, ofschoon in dit heerlijke blijspel een oud gegeven van de commedia dell'arte met alle daarbij be horende standaardfiguren werd omgewerkt. Hij was namelijk onmiskenbaar een realist, behorend tot de burgerlijke klasse in een standenmaatschappij, schrijvend - en scherp manifesteert zich daarbij de geest van de komende tijd - aan de vóóravond van de geboorte der democratie. Gelukkig publiek echter, moet de criticus op de voorgaande verzuchting laten volgen, dat zich van cultuurhistorische argumenten niets behoeft aan te trekken en er alleen op uit is zich te laten amuseren. En trou wens: tot op zekere hoogte kan ook de criticus er genoegen mee nemen, dat „Puck" alle grenzen der genres van het verleden heeft uitgewist en aansluiting zocht bij wat uit de oude commedia dell' arte nog voor verwezenlijking vatbaar is. Per slot van rekening was Goldoni zeker geen genie, zelfs geen groot kunstenaar, wiens wil voor het nageslacht wet is. Plij was vindingrijk en handig, zonder over de diepe mensenkennis van zijn leermeester te beschikken en met een slechts opper vlakkig waarnemingsvermogen. Maar hij had in ieder geval één geweldige kwali teit: zijn schrijftrant was zo levendig, dat zijn blijspelen, de beste daarvan, zijn blij ven leven, door alle tijden heen en boven alle historische indelingen uit. Er is on danks de artificiële opzet zo'n stralende natuurlijkheid, zoveel gloed in zijn kome dies, dat men er een hartverwarmend ple zier bij ondervindt, als ze maar zwierig en in hoog tempo over het voetlicht komen. Aan die eis heeft „Puck" stellig voldaan. Van Paridon heeft zijn regie geheel ge baseerd op de dwaze spelsituaties, geholpen door een bij open doek te changeren decor van Plerman van Elteren, dat ondanks het gebruik van enkele kleuren uit een Itali aanse ijssalon van veel doelmatige fantasie getuigde. Er waren kleine binnentonelen in oude trant, er was een niet door over bodige doeken afgesloten proscenium ais straat Goldoni nam de „klassieke" een heden in zoverre in acht. dat hij zijn stuk ken binnen één etmaal in één stad liei plaatshebben en men aanschouwde zelf? ter verhoging van de lokale kleur enkele heuse gondelvaartcn. Om dit alles in eer term samen te vatten: er was ruimte om naar hartelust komedie te spelen. En vat die gelegenheid is dankbaar profijt getrok ken. Men kreeg als het ware de hele ge schiedenis van de commedia dell'arte van de late middeleeuwen tot nu in drie uur te zien: de oorspronkelijke kluchtfiguren, de vaudeville en het circus, de pantomime, de operette (met ad-libitums en politieke toe spelingen) en de stomme film, het smijten met roomtaarten incluis. Het was vooral Wim van den Heuvel in de titelrol, die de mogelijkheid tot het uit vieren van komische specialiteiten uitbuit te. Hij leverde kostelijke prestaties. Bij zij) vermakelijke teleurstelling over de telken- opnieuw onbevredigde eetlust kon mei even aan Chaplin denken, bij zijn acroba tische vlucht in het kanaal zich zelfs in dx dagen van de geveltoerist Harold Lloyo terugwanen. Marcel Marceau heeft hel voorbeeld gegeven voor zulke verrukke lijke intermezzi van kleinkunst als het van gen van een vis met een zakdoek of de Wim van den Heuvel, Karin Haage en Leen Jongewaard in de door Egbert van Paridon geregisseerde voorstelling van „De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni. jacht op een bromvlieg. Aan de dansparodie was het tafelschikken ontleend met de snip pers van een brief en de romantische in spiratie van een beeldende kunstenaar. Men begrijpe mij goed: dit is geen be schuldiging van plagiaat, verre vandien. Ik wil slechts aantonen dat hier (zoals ook met het duelleren of het schermen met woorden) de ontwikkeling van het genre der waarlijk populaire en van alle markten thuis zijnde artiesten, die zo veelzijdig wa ren als het leven zelf, op veroverende, al thans innemende wijze werd gedemon streerd als een verrijking van 'net toneel. Hiervoor kan men „Puck" dankbaar zijn. De enkele flauwe aardigheden vergeeft men daarbij gaarne, omdat ook die gelan ceerd werden zonder de het verleden mis prijzende superioriteit, die Redenko's be werking van „De dwaze dochter" van Lope de Vega ontsierde. De anderen sloten zich blijmoedig al naar de aard en de mate van hun talent bij de virtuose hoofdrolvertol ker aan. Paul Stern noemde ik reeds. Ka rin Haage gaf een kordate en toch char mante travestie ten beste, Tine de Vrie= toonde zich wederom een voortvarende soubrette. Greet Feldmann was de omstre den bruid met een ontluikende eigen per soonlijkheid, Piet Römer en Eric van dei- Donk waren aanvaardbare minnaars en Van Paridon een geleerde snoever, eer prima pleitbezorger tevens voor zijn opvat ting als regisseur. Jan Gr.efe en Leen Jon gewaard completeerden de aan het slot van de avond hartelijk toegejuichte bezetting. De grootste kwaliteit van deze opvoering was het lichte en sneile spel. Toch mag niet verzwegen worden, dat men bij di' soms briljante exploiteren van theatercon- venties één wezenlijk aspect miste. Goldoni was een vooruitstrevende geest. Dat be wijzen bij voorbeeld zijn vrouwenfiguren, die protest aantekenden tegen de tirannie der echtgenoten en haar recht verdedigen naar eigen keuze te trouwen. De mannen hebben minder karakteristieke eigenschap pen, al is de hekeling van de „overbodige" aristocratie onmiskenbaar. Maar toch kan men zo'n knecht als deze Truffaldino wel degelijk met de Fiearo van Beaumarchais, die volgens Napoleon „het marsbevel tot de revoltie" gaf, vergelijken. Zo heeft Jan Retèl hem destijds gespeeld, ondernemend met boerenslimheid, scherp en met ontwa kend zelfbewustzijn. Wim van den Heuvel maakte er een au fond koelhartige kwa jongen van. Hij bleef een knecht en werd geen meester van de situatie. Goldini moest zich noodgedwongen van de middelen van de commedia dell'arte bedienen, want dat was nu eenmaal de heersende speelstijl. Maar hij voorvoelde de maatschappelijke verandering, die ook de kunst zou hervor men. Bij alle blijheid ontbrak dit funda mentele optimisme in een overigens bij zondere prettige voorstelling. David Koning Zaterdagmiddag heeft de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van F enema, officieel het nieuwe schoolgebouw van de Wim Gertenbachschool voor u.l.o. in gebruik gesteld. Het gebouw is ont worpen door de Haarlemse architect M. F. AStevens, die daarmee zijn kun digheid op het gebied van moderne scholenbouw volkomen bewees. Het gebouw, dat vijf klaslokalen, een gym nastieklokaal, natuurkunde-lokaal, aula en toiletafdeling omvat, is thans reeds te klein en zal moeten worden uitge breid m.et vier lokalen. De Haarlemse kunstenaar L. Tollenaar vervaardigde een wandmozaiek voor de hal. CAiRO (Reuter/A.F.P.) President Nasser zal over enkele dagen naar Port Said gaan om de stad officieel over te nemen van de UNO-troepen. Alle scholen en universiteiten in Egypte zijn zaterdag, op het ogenblik dat de evacuatie van de Britse en Franse troepen voltooid werd, heropend. Er werd vijf minuten stilte in acht genomen ter herdenking van de slachtoffers der Brits-Franse aanval: 250 studenten uit Port Said en het schiereiland Sinai zullen op kosten van de universiteit van Caïro hun studie kunnen voltooien als erkenning van de verdiensten van hun stad- en streekgenoten in de strijd tegen de invallers. De laatste Brits-Franse troepen die Port Said veroverden, zijn zaterdag vertrokken. De meeste militairen van de UNO-politie- macht in Port Said zullen binnen twee dagen worden teruggetrokken HAARLEM, 22 december 1956 GEHUWD: 22 dec., A. de Boer en A. Mole naar; J. H. Snoek en M. R. Bulters; P. van der Stuijt en E. van der Laan de Vries; G. Pel en J. Bron; J. D. Bakker en J C. ■T. Graafland en A. G. Haitsma; C. Th. Uiten- daal en W. van den Bel; B. A. R. O. N. Da- men en I Hoogreef; F. A. Langguth Oliviera en E. Melchior; W. J. M. Toet en J. Smit. BEVALLEN van een zoon: 21 dec., C. M. PaauweKetelaar; 22 dec., M. Geeven Romp; M. JimminkDekker; A. Caljouw Kosmalski; H. van Egdom—-van Hengel. BEVALLEN van een dochter: 21 dec., G. van Bakelvan Rossum; A. M. Mullervan Gerven; C. Simonde Hondt; 22 dec, H. P. M. Hilversum—van Deursen. OVERLEDEN: 20 dec., A. P. Tromp, 78 j., Byzantiumstraat; J. J. de Vogel, 55 j., Schut terstraat; G. A Ruighaver—Evers, 50 j., Hazepaterslaan; 21 dec., C. Mul, 76 j., Mid denweg; G. van der Zwan, 64 j., Crayenes- terlaan; G. Duiker—de Jong, 90 j., Spaarn- hovenstraat. ADVERTENTIE Hier is Uw middel dat veilig en zeker werkt helpt snel tegen MAAGSTOORNISSEN (oprispingen, branderigheid maagzuur) (diarree) slechte SPIJSVERTERING („opgeblazen gevoel") (na overvloedig gebruik van alcoholische dranken, „kater") (zowel door bedorven voedsel als door carbol, lysol e.d.) Direct de dokter waarschuwen. Medicinaal Norit zuivert Uw maag onmiddellijk Man klom langs regenpijp omhoog om aan feest deel te nemen Een 23-jarige los-werkman uit Haarlem is in de nacht van zaterdag op zondag om streeks kwart over twee van een balkon van het gebouw van de HKB in de Tempe liersstraat te Haarlem gevallen, waarbij hij een open linkerdijbeenbreuk, een kaak- fractuur en een hersenschudding opliep. De man is naar het Grote Gasthuis ver voerd. In het gebouw van de HKB werd zater dagavond een besloten dansavond voor de leden van een Haarlemse vereniging ge houden. De los-werkman, die enigszins on der invloed van sterke drank geweest zou zijn, trachtte eerst op de normale weg naar binnen te komen. Toen hem echter de toe gang geweigerd werd, zocht hij naar an dere wegen om aan de feestvreugde te kun nen deelnemen. Aan de achterzijde van het gebouw vond hij een afvoerpijp, waarlangs hij naar het zich op negen meter hoogte bevindende balkon klom. Daar aangekomen kon hij blijkbaar niet langer zijn evenwicht be waren en is naar beneden gevallen. Bekende figuur uit tuinbouw- en openbaar lager onderwijs In Haarlem is op 66-jarige leeftijd de heer O. de Wit overleden, wiens stoffelijk over schot vandaag in alle stilte op „Wester- veld" is gecremeerd. De heer De Wit, die langdurig ziek is ge weest, heeft zich zeer verdienstelijk ge maakt voor het land- en tuinbouwonder- wijs en ook voor het gewoon lager onder wijs, dat hij de laatste vijfentwintig jaar in Haarlem heeft gediend als onderwijzer eerst en daarna als hoofdonderwijzer aan enkele openbare scholen. In het bijzonder de leerlingen van de openbare lagere school aan de Prins Hendrikstraat hebben van zijn degelijke werkkracht geprofiteerd. Inzonderheid heeft hij zich ingespannen de opleiding op de lagere school voor het mid delbaar en voorbereidend hoger onderwijs zo goed mogelijk te doen zijn. De heer De Wit kwam aanvankelijk uit het land- en tuinbouwonderwijs dat hij eerst heeft gediend in de kop van Noord holland, waar hij de stoot heeft gegeven tot een betere opleiding van de in de land en tuinbouw werkzame bevolking. Daarna werd hij leraar aan de middelbare tuin bouwschool t~ Lisse, in welke functie hij werkzaam bleef tot hij in de crisisjaren van voor de oorlog op wachtgeld werd gesteld. Daarna kwam hij naar Haarlem bij het openbaar lager onderwijs, maar ook toen stelde hij zich op velerlei manieren in dienst van het tuinbouwonderwijs, bijvoor beeld als hoofd van de algemene tuinbouw- wintercursus van „Bloembollencultuur". Verder was hij een der redacteuren van het orgaan van de vereniging van land- en tuinbouwonderwijzers. Zijn uitstekend ge schreven artikelen getuigden van zijn vak kennis en liefde voor zijn vak beide. Ten slotte vermelden wij nog, dat de heer De Wit de laatste jaren voor zijn pensionering ook nog actief was als voorzitter van de Vereniging van hoofden van scholen. EDUARD FLIPSE ERELID VAN GUSTAV MAHLER VERENIGING Eduard FlipseJ dirigent van het Rotter dams Philharmonisch Orkest, is benoemd tot erelid van de Internationale Gustav Mahler Vereniging, waarvan Bruno Walter voor zitter is. Met ingang van 31 december zal de heer Jac. Bakker, beheerder van gebouw „Domi" in de parochie Maria Onbevlekte Ont vangenis aan het Zandvoorterpad te Over- veen, die al negenenzestig jaar is, met pen sioen gaan, na deze taak gedurende twee entwintig jaar met grote plichtsbetrachting te hebben vervuld. Tot zijn opvolger is met ingang van 1 januari 1957 benoemd de heer G. van Eerden, wonende Bloemendaalseweg 311 te Overveen. De heer Van Eerden was eigenaar van een consumptietent aan het einde van de Zeeweg bij het „Karrewiei". De heer Bakker blijft na zijn pensione ring in Overveen wonen. In de aula van de nieuwe Wim Gerten bachschool te Zandvoort heeft de Haar lemmer Levinus Tollenaar een muur ge decoreerd. Tollenaar had te doen met een bakstenen wand, die in vier vakken ver deeld werd door drie stalen spanten. De opdracht was dat deze muur „muur" bleef, een wand die afsluit en niet een, die doorbroken werd door een schildering, een gezicht op een andere, in dit geval Tollenaars wereld Waar deze bakstenen muur achter tegen de stalen balken aan is gebouwd heeft Tollenaar deze ook als een heid willen behouden en zich een grote zwevende figuur over het gehele vlak ge dacht, dat achter die balken doorgaat. Om het doorsnijden van die figuur door de balken minder hard te maken zocht Tolle naar naar een plastische werking van de kleur van zijn materiaal, die als het ware een zekere afstand oproept tussen de fi guur en de balken. Die kleur werd ge vonden in uitgezochte stukken marmer en travertin, een materiaal dat zich door zijn geaardheid ook uitstekend aanpast aan de bakstenen wand. Men kan Tollenaars muur vergelijken met een mozaïk van stukken marmer, die tevoren in een bepaalde, zich aan de tekening passende vorm zijn ge zaagd. Men kan ook een vergelijking ma ken met een glas-in-lood raam. De kleu ren van het marmer en het travertin zijn dan gepast in het lijnenspel van de mortel zoals die van het glas in dat van het lood Dat lijnenspel is in Tollenaars produkl wel zeer fraai. Hij zelve heeft de tekening willen laten prevaleren omdat hij ook op brutale wijze diende te opponeren aan de verticalen van de balken De werking van de kleur van de door hem gebruikte steen is echter plastisch zo sterk, dat ons dit lijnenspel toch niet in de eerste plaats opvalt. Tollenaar bereikte een werkelijk harmonisch geheel. Even dacht ik dat één der armen, evenwijdig lopend aan een balk, daar te dicht op stond. Ik geloof echter toch dat hiermee het effect van het optische afstandsverschil tussen decoratie en balk nog vergroot werd. Bob Buys De recente bietencampagne is voor de bin nenscheepvaart de slechtste geweest die men «edert jaren heeft gekend. De meeste van de oor de suikerfabriek „Holland" in Halfweg ax-ende schippers hebben vier lot zes vrach- en bieten of pulp minder gedaan dan in an- ere jaren. Aanvankelijk hebben de moeilijkheden bij et rooien der bieten en de afvoer van de elden de schippers parten gespeeld. Zij ver- ielen daardoor in langere laad- en wacht- iden. Ofschoon de bevrachtingen de laatste eken enigszins vlotter verliepen, heeft dit e campagne toch niet meer goed kunnen laken. Ook het feit. dat de suikerfabriek orter heeft gedraaid is van invloed geweest i het bieten- en pulpvervoer. De staatssecretaris van Sociale Zaken eeft toestemming verleend in deze week u-beid te laten verrichten op de voor de halve vrije dag bestemde dag onder voor waarde, dat in de maand januari een halve vrije dag ter compensatie wordt gegeven. Aan ongeveer veertienhonderd bejaar den werd zatei'dagavond in het Gemeen telijk Concertgebouw te Haarlem door het Leger der Heils onder leiding van de bevel voerende officier, kapitein P. Vons een kerstfeest aangeboden met een gevai'ieerd programma van zang, muziek en een kerst vertelling. De alt, mevrouw Tine Hessen-Heek ver tolkte enige kerstliederen en had een koor tje van bejaarden, waarvan de oudste vijf entachtig was, enige liedei'en ingestudeerd. Zij werd voor haar belangrijk aandeel in het welslagen van deze avond beloond met bloemen. De jongenssopraan Martin Ha- mei'sveld zong op ontroex-ende wijze het „'Ere zij God'CHet muziekkorps van Haar- iem-Centrum onder leiding van kapelmees ter B. Schut liet zich herhaalde malen met veel succes horen. Brigadier G. Claeijs deed zich zowel op het orgel als op de piano als een uitstekend begeleider kennen. Bijzon der hebben de bejaarden genoten van enige nummers die de Zangbrigade van Haarlem-Centrum onder leiding van J. Bon sr. ten gehore brachten en vooral ook van het mannenkoor in „Kom nu". Beide koren beschikken over uitstekend stemmenmate- riaal. Majoor J. A. Verwaal van het natio naal hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam vertelde het kerstvexTiaal „De veerman en zijn duvekater" van Cor Bruyn. Machtig klonk de samenzang van „Ere zij God" tot besluit van dit geslaagde kerstfeest. HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierexiartsen: eei-ste kerstdag: Jacoba Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, tel. 35521; tweede kerstdag: J. P. Westerman, Leidsevaart 74, tel. 12111; J. D. Beijers. Raamsingel 28, tel. 13164. Apotheken: tot 25 december 18 uur: Th A. Klinkhamer. Koninginneweg 69, tel. 11596; Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Hals apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. Van 25 december 18 uur af: firma C. G. Loomeijer en Zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175: Park-apotheek, Kleverpark- weg 13, tel. 11793; Apotheek 't Gilde- huys. Koninginneweg 3, tel. 12038: apo theek .J. Krijnen, Eksterstraat 100, tele foon 25860. LOEMENDAAL: Artsen: beide dagen te Bloemendaal dok ter J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, tel. 22185: beide dagen te Overveen dok ter P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, Overveen, tel. 10071: eerste kerstdag te Aei-denhout dokter W. E. Ulrici, Spiege- lenburghlaan 20, tel. 27888 en tweede kerstdag dokter J. Reurink, Aerdenhouts- iuinweg 26035. Wijkverpleegsters beide dagen: zuster J. Th. Odinot. Rustenburgerweg 16: eerste kerstdag: zuster Lugthart: tweede kerst dag: zuster A. G. Haagsma, Spiepelen- burghlaan 31. Aei'denhout, tel. 26794. Apotheken: Van 24 december 18 uur af tot 29 december Elswout Apotheek, Bloe mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760 en de Santpoortse Apotheek, Bloemen- daalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249. Voor Aerdenhout: beide kei-stdagen Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, Heemstede, tel. 38320. HEEMSTEDE: Eerste kerstdag: Artsen: J. G. M. van Walsem, Bi-onsteeweg 32, telefoon 38377 en K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, te lefoon 38411. Wijkverpleging: Zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206. telefoon 39320; tweede kei-stdag: Artsen: A. L. C. van Lier, Pie- ter Aex-tzlaan 6, telefoon 39875 en A. J. van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, te lefoon 27913. Wijkverpleging: zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 (en van 27 tot en met 29 december, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 39320. Nog niet. Per 1 januax-i zou ook voor buitenlandse gemotoriseerde weggebruikers in België een w.a.-verzekering verplicht worden gesteld, zcals destijds is bericht. Het voorschx-ift is echter tot nadere datum op geschort. HAARLEM EN OMGEVING Linkerdijbeen gebroken. Zaterdagmid dag oinstreeks half zes stak een 58-jarige Haarlem? onverwacht de rijbaan van de Rollandstraat te Haarlem over, waarbij zij werd aangereden door een motomjder. De voetgangster kwam te vallen, waarbij zij haar linkerdijbeen brak. Zij is ter vex-ple- ging naar het Diaconessenhuis vervoerd. De motorrijder, die eveneens viel, kwam er met een schaafwond af. Poging tot diefstal. De Haarlemse poli tie heeft twee vx-ouwen van respectievelijk 52 en 36 jaar aangehouden, omdat zij zatex*- dagmiddag omstreeks half vijf in een con- fecliebedx-ijf in de Haarlemse binnenstad een meisjesrokje ter waarde van f8,50 trachtten weg te nemen. ADVERTENTIE Wij exposeren VAN LENT'S AUTOBEDRIJVEN HEEMSTEDE Raadhuisstraat 53-65 en Dreef 203 - Tel 38810 Zatei'dag heeft mejuffrouw C. M. Duits, wei'kzaam als beambte bij de afdeling conti-ole bankbiljetten van Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting n.v. te Haar lem het feit herdacht ,dat zij 21 december veertig jaar geleden bij de n.v. in dienst trad. Des morgens werd zij door de direc tie ontvangen. De heer B. F. Enschedé, di recteur, heeft haar met het heuglijke feit gefeliciteerd en haar ijver geprezen. Hij was er ook zeer over te spreken, dat zij het zo lang bij het bedrijf had volgehouden en heeft meegeholpen aan de gx-oei en bloei er van. „U strekt de jongere generatie tot vooi'beeld", aldus de heer Enschedé. Na mens de Koningin werd haar de bronzen medaille verhonden aan de orde van Oran je Nassau overhandigd. Van twaalf tot twee uur bestond er in het ontspannings gebouw van het bedrijf aan de Jansstraat in Haarlem gelegenheid de jubilaresse ge luk te wensen, waarvan velen gebruik maakten. Mejuffrouw Duits kreeg talrijke geschenken, waaronder typisch vrouwe lijke, zoals een stofzuiger en een tuinameu- blement. Vele bloemstukken verhoogden nog de feestelijke sfeer. Toch was de ju- bilax-esse blij, toen het feest was afgelo pen, omdat dit tevens haar vakantie in luidde, die zij nog te goed had. Voor de jaarlijkse steen-turnwedstrijden die zondag 30 december in Amsterdam wor den gehouden zijn de volgende Inschrijvingen binnen gekomen. Dames: A. te Pas en R. Telman, beide Her cules; H. Burgess (Amstels G.V.); N. Salie (DOS); C. de Leeuw (KDO) en A. v. d. Poll (Simson). Heren: S. Hofman (DOS); G. van Nieuw- poort en G. Takkan, beide KDO; A. van Noord, J. Blits en G. Salie, allen Olympia en L. van Bruynsvoort (Amstels G.V.). Titelhoudster Jo Cox zal niet meer aan vedstrijden deelnemen, zodat er bij de da mes een nieuwe naam in de steen zal moeten komen. In de morgenuren zullen de jeugd- turnsters en -turners aan bod komen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3