KERSTDIENST VLECHTERS gevraagd gesloten prima handzetter Heemsteedse collecte bracht ruim 27 mille op Aanmeldingsformulier Haarlems Dagblad Gemeente Haarlem Uitbreidingsplan grieven aan de redactie GLASPLATEN 4 energieke jongemannen NUTSSPAARBANK - HAARLEM „ABE" Amsterdamse Beurs HERENHUIS te koop KORSTJENS Prijsverlaging Ford TAUNUS MINERVA Direct van fabriek 12 Hulp aan Hongaarse vluchtelingen Vorstvrij houden van watermeters J. H. Kuling Geslaagde feestavond postduivenhouders Ook in Lisse wordt zand verscheept Scheepvaart HOERA! Volop PETROLEUM REMBRANDT Het Congres Danst Profiteer NU N.V.HACAM STADSSCHOWWB VRG unmp ewppt home Bliisp. V. Paul Osborn Glome, sweei nuuic Regie; Ank vd Moer Kapitein Brassbound's bekering Iwanow Zuidzee Zeepbel Tandartsassistente TANDARTS ASSISTENTE MAANDAG 24 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De originele Heemsteedse thermometers, die verleden week de ingezetenen van dag tot dag nauwkeurig op de hoogte hebben gehouden van de opbrengst van de grote collecte ten bate van de Hongaarse vluch telingenhulp, vermeldden nog zaterdag avond Iaat het fraaie eindresultaat: zeven entwintigduizend gulden. Om precies te zijn 27.245,21; zodat het organiserende comité glansrijk is geslaagd in het voor nemen, de opbrengst van iedere daarvoor in Heemstede gehouden collecte verre te overtreffen. Teneinde deze totaalopbrengst nog dezelfde dag bekend te kunnen maken, heeft een aantal bank-employés, geassi steerd door diverse leden van het comité, de gehele namiddag en avond op het raad huis onder hoogspanning gewerkt aan het tellen van de inhoud der bussen en het opmaken der lijsten, die bij de huis aan huis-collecte waren volgetekend. Omstreeks elf uur kon de kassier van de Twentsche Bank - de heer H. van der Weiden - de burgemeester van Heemstede het bovengenoemde resultaat van deze actie mededelen; bij welk bedrag 3207,85 was inbegrepen van de zaterdag gehouden straatcollecte. Burgemeester Van Rappard richtte zich hierbij tot de aanwezige comité-leden, om uitdrukking te geven aan zijn gevoelens van dankbaarheid en trots over een dergelijk grote opbrengst. Spre ker noemde dit het resultaat van een actie, die nooit op een dergelijke wijze had kun nen slagen, wanneer niet alle lagen van de bevolking hieraan hadden meegewerkt en er bovendien niet zo bijzonder veel arbeid vrijwillig was verricht. De milde vrijgevig heid had op spreker een diepe indruk ge maakt. Over de hoofden der aanwezigen richtte mr. Van Rappard zich tot de Heem steedse ingezetenen, die hem als burge meester opnieuw trots op zijn gemeente hebben gemaakt en eindigde hij met een welgemeend: „Dank u wel!" Later gaf de burgemeester ons nog enige voorbeelden van de manier, waarop men in Heemstede met het tragische lot dei- Hongaarse vluchtelingen is begaan. Zoals het offer van die oude dame, die zondags haar biefstukje had overgeslagen en dit uitgespaarde bedrag aan de collectanten afdroeg en de toch zeker niet luxueus ge klede man, die absoluut anoniem wenste te blijven en aan het huis van de burgemees ter een enveloppe met vijftig gulden heeft afgegeven. En de steun van twee school meisjes, die het huis van haar ouders in een chaotische toestand hebben gebracht, door het organiseren van een miniatuur bazaar voor kennissen en vriendinnen (op brengst 36.81) vormden toch wel een be schamend contrast met de persoon, die in één der collectebussen een jasknoop had gedeponeerd. De heer De Lange heeft deze „gift" nu onder zijn hoede genomen, als talisman voor zijn volgende charitatieve ondernemingen. Het perceel Lucas van Leydenlaan 12, dat zoals bekend door de Heemsteedse ge meenteraad ten behoeve van twee Hon gaarse gezinnen werd aangekocht, zal bin nenkort door zijn nieuwe bewoners wor- vrijdag Openings Slotkoers koersen 3-3Nederl.'47 85% 86 3 Nedl. 1962/64 8913/is 89% A. K. U 216 214 Calvé Delft 315 315 Van Gelder Zonen 205 202 K. N. Hoogovens 296 297 Nederl. Ford 318 318 N. Kabelfabriek. 290 290 gew.PhiIips Gloeil. 239 243 pref.Philips Gloeil. 155% 155/ Unilever 342/ 345/ Wilton Fijenoord 216 216 Dordtsche Petrol. 790)4 810 Konkl. Petroleum 156.90 16150 A'dam Rubber 81/* 82/ Holl. Am er. Lijn. 188 189 N. Scheepv. Unie 168% 169/ Phs. van Ommeren H. V. A 97/ 100 Verg. Deli Mij en 104/ 106 Amsterd. Bank 224/ 224/ Ned. Handel Mij. 170/ 170/ Rotterd. Bank 186 186 Twentsche Bank. 195 195 Anaconda Copper 74/ 76/ Bethlehem Steel. 191 192 U. S. Steel 72/ 73 General Motors 44"/ig 45% Shell Union 93/ 94 Tidewater 38/ 38 Het Heemsteedse huis dat aan twee Hongaarse gezinnen wordt aangeboden den betrokken. Het huis leent zich uitste kend voor dubbele bewoning, nadat hier voor nog enige voorzieningen getroffen zijn. De burgemeester van Heemstede ont vangt aanstaande donderdag bericht, welke families uit Hongarije voor deze woning in aanmerking zullen komen. Het vluchtelingen-comité „Heemstede- Hongarije" verzoekt de Heemsteedse in gezetenen thans eens te willen nagaan, of zij nog enig meubilair en huisraad voor deze toekomstige bewoners kunnen afstaan. Dit in de meest uitgebreide zin; zoals meu belen, schilderijen, stoffering, bedden met toebehoren, keukengerei, enzovoort. Opga ven kunnen geschieden bij de vice-voorzit- ter van het comité: de heer N. de Lange, Jacques Perklaan 3 te Heemstede, telefoon 36603. Om te voorkomen dat op deze wijze dubbele exemplaren worden ontvangen of een te ongelijksoortig intérieur ontstaat, zal een der damesleden van het comité zich eerst komen overtuigen, of het aangeboden meubilair en huisraad aan de bedoelingen beantwoordt. Inmiddels heeft ook een Heemsteedse expediteur zich er mee belast de goederen gratis van de opgegeven adres sen af te halen en deze naar de Lucas van Leydenlaan te vervoeren. Voorts zullen nog vóór Kerstmis enige Hongaarse vluchtelingen bij Heemsteedse particulieren worden ondergebracht. Dit zijn een vader met zijn twee dochters en een alleenstaand heer, die daarvóór in het ontvangstcentrum te Markelo vertoefden. Uiteraard wordt aan deze huisvesting ver der geen ruchtbaarheid gegeven, teneinde ongewenste belangstelling en nieuwsgierig heid te voorkomen. De directeur van het Gemeentelijk Water bedrijf te Haarlem verzoekt er de aandacht op te vestigen, dat gebruikers de verplich ting hebben te zorgen voor het vorstvrij- houden van de watermeter en de binnenlei ding. Schade toegebracht aan de watermeter door vorst of anderszins is voor rekening van de gebruiker. Het water dat verloren gaat uit door vorst veroorzaakte lekken of door een aftapkraantje dat open is blijven staan, moet worden betaald. De meterputten die nen te worden afgedekt door een houten bovendeksel, dat goed afsluit tegen de wind. Het afdekken van de watermeter door mid del van kranten, los stro en dergelijke kan niet worden toegestaan, daar hierdoor de meterput vervuilt. Zodra gevaar voor bevriezing ontstaat is het noodzakelijk de hoofdkraan des avonds zo vroeg mogelijk af te sluiten. (Van te voren voldoende water in ontvangst nemen). Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7.15 per kwartaal// 0.55 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zy die zich met Ingang van 1 januari 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet vcor omzetting van week- In kwartaalabonnementen Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat van 27 december 1956 tot en met 12 januari 1957 op de gemeentesecretarie (afdeling openbare werken, volkshuis vesting en bedrijven) voor een ieder ter inzage ligt het door de raad bij zijn besluit d.d. 12 december 1956 nr. 24 vastgestelde uitbreidingsplan „Oosterduin, gedeelte A" en „gedeelte B", omvattende de gronden, gelegen ten zui den van het tuinbouwge bied en ten westen van de Lorentzkade (oostzijde), welke aan de zuid- en west zijde begrensd worden door de gemeentegrens. UITBREIDINGSPLAN- IN-ONDERDELEN Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude brengt ter openbare kennis dat van 27 december 1956 af ge durende vier weken ter ge meentesecretarie te Halfweg voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-uitbrei- dingsplan-in-onderdelen, uit gewerkt in uitvoerige kaar ten met de daarbij behoren de bebouwingsvoorschriften voor „Haarlemmerliede". Gedurende deze termijn van vier weken kunnen belang hebbenden bij de gemeen-i teraad bezwaren indienen. Halfweg, 27 december 1956. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. J. M. VISSER GEVESTIGD: Autorijschool P. VAN DIEST met Opel-Rekord 1957. f 7 per lesuur. OVERTONWEG 7. Tijd. tel. 15593. oud-leraar A.T.S. Apeldoorn N. Tuindorplaan 23, H'iem. Opl. Middenst.- Diploma. Geen zaak wordt groot zonder reclame !f De beste reclame is: adverteren, f Het best adverteert men in dit blad. (Verkort weergegeven Een vergissing?" In uw dagblad van 19 dezer las ik dat de Amsterdamse paragnost A. A. H. veroordeeld is tot twee weken voorwaardelijk en wel vier maal plus f 1000 boete met een proeftijd van twee jaar. De vermelding in uw blad, dat deze paragnost druppels zou verstrekken, welke water en alcohol zouden inhouden en niet de tinctuur, die op het etiket staat ver meld, is onjuist. Genoemde paragnost maakt die middelen niet zelf; deze worden uit het buitenland geïmporteerd en door een grote pharmaceutische fabriek aan apotheken en drogisten geleverd. Uit per soonlijke ondervinding weet ik, dat deze druppels buitengewone resultaten opleve- i-en. Ik verzoek u beleefd, deze mededeling te corrigeren". J. G. DE JONG (Naschrift van de redactie: De heer De Jong verwart ons rechtbankverslag over deze zaak blijkbaar met een publikatie in een ander blad. Wij vermeldden in ons ver slag dd. 19 december het volgende: „De laatste tijd had de paragnost druppels voorgeschreven en flesjes medicijnen ver kocht. Een politiedeskundige verklaarde na onderzoek, dat de stoffen, op de etiket ten vermeld, niet in die medicijnen aanwe zig waren, of zodanig verdund dat hun aanwezigheid niet meer aangetoond kon worden". Noch over „water, alcohol en tinctuur", waarover de heer De Jong het in zijn brief heeft, noch ook over de vraag of de paragnost bepaalde medicijnen al of niet zelf gemaakt zou hebben, is in ons blad gerept.) SCHAGEN. Op 2 januari zal de boks kampioen van Nederland in de zwaar gewichtklasse Willy Schagen te Izegem (België) uitkomen tegen de Belgische kam pioen halfzwaargewicht Cottijn. De partij gaat over tien ronden van drie minuten. Het Rayon-Zuid van de afdeling Hac'-- lem van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders heeft zaterdag in het Krelagehuis in Haarlem een feestavond voor zijn leden gehouden. Tevens werden de ereprijzen uitgereikt. Na een welkomst woord van de voorzitter, de heer Jac. Sam son, waarin hij de wens uitsprak, dat iedereen het nut van de vereniging zou in zien, trad een conférencier op, die een vlotte, hoewel niet altijd originele confé rence hield. Uitstekend was een liedje, waarin bepaalde dingen, die op een ge geven moment in de zaal gebeurden naar voren werden gebracht. Ook vertelde hij een aantal anecdotes, die alle op de post duivenhouders betrekking hadden en dooi de vele aanwezigen zeer op prijs werden gesteld. Een goochelaar vermaakte het publiek met een aantal aardige trucs, waar bij hij onder andere enige „zware jongens", die een overval op een bank pleegden op deskundige wijze liet onderduiken. Aller aardigst waren zijn manipulaties met enkele touwtjes en een luguber verhaal over een hoge hoed, waarin de doodskop van zijn overleden grootvader zat. Jammer was, dat de verbindende tekst van de goochelaar bijna niet was te verstaan door een slechte uitspraak en onduidelijke articulatie. Na afloop van 't cabaretprogramma werd ge danst op de melodieuse klanken, die het Calamity Kwintet voortbracht. Niet alleen in de Heemsteedse haven wordt zand verscheept, maar ook aan de Leidsevaart in Lisse. Daar wordt per dag ongeveer duizend kubieke meter duinzand „verwerkt". Ofschoon dit veel minder is dan in Heemstede is de drukte in verhou ding net zo groot. De schepen, die in de Leidsevaart varen zijn namelijk aanmerke lijk kleiner en variëren in grootte van 50 tót 70 ton. Veel van deze vaartuigen ko men uit de provincie Groningen. Het zijn lage en vlakgaande schepen., zogenaamde „bolpramen", die onder alle vaste brug gen tussen Lisse en Leiden kunnen door varen. Nu de suikerbieten- en aardappelmoes- campagnes in het noorden van het land achter de rug zijn, komen er nog meer Groninger schippers naar de Leidsevaart om zand te varen. In de afgelopen week zijn er al enkele van deze schippers met hun scheepjes door het Spaarne gekomen en na de feestdagen komen er nog meer. Zij volgen meestal de route over de rivie ren. Degenen die over het IJselmeer ko men, maken de kortste oversteek van Sta voren naar Medemblik. Buiten de campagnetijden kunnen deze schippers in het noorden slechts heel moei lijk aan een vrachtje komen. Er zijn daar teveel van deze kleine binnenschepen en daarom komen zij naar Holland. Abbedijk, 22 te Los Angeles. Alnati, 23 v.e Las Palmas n. Antwerpen. Alphard, 23 te Montevideo. Alwaki, 24 te Genua. Ameland, 22 v. Lorenco Marques n. Bahrein. Amstelslot. pass. 22 Hawaii n. Miri. Axeldijk, 22 v. Havana n. Antwerpen. Algenib, 24 te Rotterdam Alkaid, 23 v Rotterdam n Buenos Aires. Aagtekerk, 24 te Rotterdam. Amsteldi.ik, 23 te Rotterdam. Adonis, 24 te Paramaribo. Albireo, pass. 22 Kp. De Goede Hoop n. Barceloa. Alblasserdijk. 24 te Corpus Christi. Alioth. 24 te Vittoria. Amstelveen. 23 v. Mostaganem n. St. Vincent. Bali, 23 te Singapore. Cradle of Liberty, 22 te Rotterdam. Caltex Rotterdam, pass. 23 Ouessant n, Bandar- mashur. Calamares. 23 v. Santa Martha n. New York. Caltex Delft 24 v. Thameshav. n. Golf v. Mexico. Caltex Nederland 24 te Rotterdam. Cleodora. 22 te Rio de Janeiro. Cottica, 23 v. Barbados n. Trinidad. Delfland. 22 te Amsterdam. Duivendiik, 22 te Portland. Eendracht, pass. 22 St. Paulsrock n. Montevideo. Ena( pass. 23 Ouessant n. Hamburg Gadila, 23 te Singapore. Gooiland, 24 te Buenos Aires. Grootekerk, 23 te Antwerpen. Guineekust, 23 v. Dakar n. Freetown. Graveland, 22 te Amsterdam. Hathor, 21 v. New Orleans n. Willemstad. Helicon, 24 te Curacao. Hestia, 23 te Paramaribo. Japara KRL, 25 te Holland verw. Khasiella, 23 v. Kaapstad n. Curacao. Katelysia, 23 v. Rotterdam n. Curacao. Kryptos, pass. 23 Brunsbüttel n. Fredericia. Kalinga, 24 te Curacao. Korenia, pass. 23 Maracaibo n. New York. Linge. 22 v. Monrovia n. Dakar. Lekhaven, 23 te Rotterdam. Lissekerk. 24 te Abadan. Lombok, 22 v. Los Angeles n. San Francisco. Meliskerk, 25 te UKarachi verw. Montferland, 22 v. Santos n. Montevideo. Macuba, 22 te Rotterdam. Merwede, 23 v. Rotterdam n. Lagos. Maas, 24 te Napels. Metula, 23 te Pladju. Mijdrecht, 22 v. Port De Bouc n. Perz. Golf. My on ia, 27 te Mombasa verw. Notos, 22 v. Rotterdam n. Genua. Nias, 23 v. San Francisco n. Portland. Noordzee, 22 te Norfolk. Oranjestad, 23 te Trinidad. Orestes. 23 te Rotterdam. Otula, 24 te Fawley. Ouwerkerk. 22 v. Rotterdam 23 te Hamburg. Oranje, 26 te Kaapstad verw. Prins Philips Willem, 23 te Le Havre. Prins Willem IV, 23 te St. John. Pygmalion, 23 te Curacao. P. G. Thulin, 24 te Rotterdam. Pieter S. 23 te Rotterdam. P. G. Thulin, 24 v. Rotterdam n. Rastanura. Perna. 23 te Saigon. Polydorus, 28 te Kaapstad verw. Polyphemus, 23 te Durban. Prins Alexander, 23 v. Leixoes n. Tel Aviv. Prins Willem III, 22 v. Le Havre n. Halifax. Purfina Nederland, 23 v. Las Piedras n. Antw. Rijnberk, 24 te Lorenco Marques. Rijndam, 22 te Rotterdam. Sibajak, 23 v. Rotterdam n. Wellington. Stad Leiden, 24 te Las Palmas. Straat Madura, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Sumatra, pass. 23 Ceylon n. Penang. Schie, 25 te Amsterdam verw. Senegalkust, 24 te Dakar. Sirrah, 24 te Suva. Stad Maassluis, 22 te Newport Mon. Telamon, 24 te Rotterdam verw. Teiresias, 25 te Amsterdam verw. Vlist, 23 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Waal, 24 te Rotterdam. Willem Ruys, 24 te Kaapstad. Waterman, 23 v. Kaapstad n. Las Palmas. Westerdam, 23 v. Antwerpen n. New York. Wonoralo, 23 te Singapore. Westland, 22 te Amsterdam. IJssel, 22 te Aamsterdam. Zuiderkruis 23 va Halifax n. New York. f 30.000. Leeg te aanvaarden. Bevat 8 kamers en 2 keu kens, 2 w.c.'s. Spoed ge wenst. Brieven H 1397 Boek handel A. Vernout, Haarlem VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637. Met groot leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van de heer C. G. VAN DE POLL in leven Commissaris van onze vennootschap Directie en Commissarissen van Cementbouw N.V. Heemstede, 23 dec. 1956. Met groot leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van de heer C. G. VAN DE POLL in leven directeur van onze vennootschap Directie en Commissarissen van de Kalkzandsteen- IJmuiden N.V. IJmuiden, 23 dec. 1956. Heden overleed geheel onverwacht tot onze grote droefheid onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en .grootmoeder CORNELIA JOHANNA MULLER-ENGELBLIK op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam: H. Muller. Aerdenhout, 23 dec. 1956. Asterlaan 4. Geen bezoek. De crematie zal plaats vinden donderdag 27 de cember a.s. in het Crema torium te Velsen, na aan komst van trein 13.02 u„ halte Driehuis-Westerveld Enige en Algemene Kennisgeving. Tot onze diepe droefheid is heden van ons heen gegaan onze innig gelief de man, vader, behuwd- en grootvader Mr. PETER HENDRIK FRANS BIJL DE VROE oud kantonrechter van Haarlem in de ouderdom van 82 jaar. Heemstede: J. Ph. C. C. Bijl de Vroe- Mollerus L. M. Bijl de Vroe Haarlem: J. C. W. Bijl de Vroe Arnhem: W. C. Bijl de Vroe F. Bijl de Vroe-v. d. Starp Pequannock, N.J.. U. S. A.- A. P. H. J. Devroe S. M. Devroe-Visser en kleinkinderen. Heemstede, 22 dec. 1956. Crayenestersingel 55. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 27 december a.s. te 13.30 uur op de Algemene Be graafplaats te Heemstede. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig, doch geduldig gedragen lijden, onze lieve man, vader, behuwd- en groot vader, de heer HENDRIKUS GERARDUS DE ZWART in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: A. A. de Zwart- Schrander Haarlem, 23 dec. 1956. Dirk Schaferstraat 15 De teraardebestelling zal plaats hebben op don derdag 27 december a.s. te 1.30 uur op de Noor derbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthonlestr. 19—31 Haarlem. Tel 1189b Heden overleed na een langdurige ziekte onze lieve zuster, schoonzuster en onvergetelijke tante RIET VAN DEN BOLD in de leeftijd van 28 jaar. Haarlem. 22 dec. 1956. H. Zwetsloot- v. d. Bold P. B. Zwetsloot Elsje en Piet De begrafenis heeft he den plaats gevonden. Op 21 december overleed geheel onverwacht tot onze grote droefheid onze lieve man, vader, be- huwdvader. grootvader en broeder OLFERT DE WIT Oud-Hoofd der Prins Hendrik school op de leeftijd van 66 jaar Uit aller naam: C. A. de Wit- van Eyck. Haarlem, 24 dec. 1956. Regentesselaan 36. De crematie heeft" heden in stilte plaats gehad. Volstrekt-enige en Algemene Kennisgeving. Voor uw blijken van deelne ming betoond bij het over lijden van onze dierbare echtgenote, dochter, zuster, behuwdzuster en tante, me vrouw MARIA JOHANNA POST-VAN DEURSEN betuigen wij u onze welge meende dank. Uit aller naam: B. POST Haarlem, december 1956. Floresstraat 55. Dr J. C. de Bruine-Altes Keel-, Neus- en Oorarts Julianalaan 314, Haarlem 27, 28 en 29 dec. AFWEZIG R. J. Colombijn Oogarts Donderdag, vrijdag en za terdag a.s. GEEN SPREEKUUR van Valkenburg Kindera rts AFWEZIG van 26 december t/m. 1 jan. ,/)Vgarr\. B. W. Lindehoom., Heden overleed nog ge heel onverwacht onze lieve man, vader en be- huwdvader JOHANNES PRINSEN in de ouderdom van 69 jaar. M. Prinsen-Vermeer en Kinderen. Haarlem, 22i dec. 1956. Zijlstraat 54 rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op donder dag 27 december a.s. te 12 uur op de Noorderbe graafplaats aan de Ver gierdeweg te Haarlem. Kantoorboekhandel BARTEUORISSTRAAT 32 BRIEFORDNERS OPBERGMAPPEN en nog wat vaten en kra nen en nog wat jerry cans van 20 L. Brieven no. 4389. tot cn met donderdag Vrijdag a.s.: Viva Las Vegas de grote showfilm. Woensdagochtend, 2e Kerstdag 11 uur: Het verloren Continent. GEMEENTE AALSMEER Onteigening gronden, oostelijk gedeelte Stommeerpolder Het hoofd van het gemeen tebestuur van Aalsmeer; gelet op artikel 84 van de onteigeningswet; maakt bekend, dat met ingang van 24 de cember 1956. gedurende een en twintig dagen, op de se cretarie der gemeente (af deling 2. elke werkdag van 9—12.30 uur) voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd een afschrift van het raads besluit dd. 29 november '56, no. 6051, tot onteigening in het belang van de volkshuis vesting van de percelen grond, kadastraal bekend als gemeente Aalsmeer, sectie C, nrs. 110 tot en met 130, 134, 135 en 434 en gedeelten van de nrs. 618, 619. 621 en 732, gelegen in het oostelijk ge deelte van de Stommeerpol der (begrensd door Zwar- teweg. Stommeerkade, Mo lentocht en spoorlijn Aals- meer-Uithoorn), begrepen in het uitbreidingsplan „Stommeerpolder" dezer ge meente. Aalsmeer, 20 dec. 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, LOGGERS, burgemeester 12 Mx 5975. 15 M ƒ6375.- Combi 7050.— Zandvoortselaan 4-6 Heemstede Telefoon 38825 GROOTHANDEL IN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN zoekt wegens uitbreiding ter opleiding tot VERKOPER op de monsterkamer resp. VERTEGENWOORDIGER. Opleiding omvat alle afdelingen van het bedrijf en een schriftelijke vakcursus. Leeftijd pl.m. 20 jaar. Aanvangsalaris pl.m. ƒ190.— per maand. Gunstige vakantie-regeling. Brieven onder no. 4386 aan het bureau van dit blad. Vrijdag 28 cn zaterdag 29 december, 's avonds 8 uur „NEDERLANDSE COMEDIE" met Jacq. Royaards-Sandberg. Mien Duymaer van Twist, Mien v. Kerckhoven—Kling a.g.. Mimi Boes- nach, Louis v. Gasteren. Joan Remmelts, Ko Arnold! e.a. Zondag 30 dec., 8 uur - „NEDERLANDSE COMEDIE" Blijspel v. G. B. Shaw. - Regie: Henk Rigters met Mary Dresselhuys, Paul Hof, Ko van Dijk e.v.a. le Kerstdag - 7.30 uur „NEDERL. COMEDIE" 2c Kerstdag - 8 uur „HAAGSCHE COMEDIE" Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop op de speeldagen en 2 dg. ervóór v. 10-15 u. Telef. na 12 u. HEEMSTEDE TEL. 34345 Donderdag 27 december - 8.15 uur „TONEELGEZELSCHAP JOHAN KAART" POTASCH EN PERLEMOER.. met vacantie met o.a. JOHAN KAART en JOH. BOSKAMP. Prijzen 2.tot 3.50 (bel. inbegr.) Plaat.sbespreken dagelijks 103 uur. Woensdagmorgen 26 december, 2e Kerstdag - 10.30 uur van het ROZEKRUISERSGENOOTSCHAP in het gebouw Bakenessergracht 63, Haarlem. Introducties verkrijgbaar aan de zaal. Wegens jaarwerkzaamheden zijn de kantoren der Nutsspaarbank te Haarlem en Heemstede op vrijdagmiddag 28 december (na 12.30 uur) zaterdag 29 en maandag 31 december Op de Handelsdrukkerij cn Dagbladdrukkerij (Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant) van Grafische Bedrijven DAMIATE N.V., Grote Houtstraat 93 te Haarlem, is plaats voor een Alleen goede krachten, die van aanpakken weten, gelieven te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres t.a.v. de bedrijfsleider W. J. Oversteege. Aanm.: T. A. v. d. BERG, Maasstr. 27, IJmuiden Jonged. zag zich gaarne ge plaatst als gen. huish. bezigh. te ver richten. Brieven no. 4388. Textiel- reparatiebedrijf KI. Houtstraat 125, tel. 12898. Overtonweg 6, tel. 24272 Alle mogelijke reparaties aan Heren- en Dameskleding worden door ons uitgevoerd, o.a. broekenzomen vernieu wen v.a. f 3.50, nieuwe kraag op regenjas v.a. f 3.50 enz. enz. Machinale en kunst- stoppage. Gevraagd: Brieven no. 4387. Enige Huisk. en Bank stellen, die als model ge diend hebben, 2 pers. da mast bedstellen van f 129 voor f 89 met 15 jaar ga rantie, Slaapk. karpetten enz. Ook op 6, 12 en 18 maanden zonder borg. MEUBELTOONKAMERS Westerhoutpark 8 Haarlem. Tel. 18840

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8