Kerkdiensten TAXI 1 .8 0 0 0 „Antwoord op klemmende vraag kan grote kracht ontketenen" „Gebeurtenissen in Hongarije, behalve tragisch, ook hoopvol" Sukarno maant bevolking van Sumatra tot gehoorzaamheid SLEUTEL WEG? ZATERDAG 29 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 J. H. Scheps in Haarlems Concertgebouw Traditionele oliebollenbijeenkomst sloot voor fed. Haarlem van de P.v.d.A. oude jaar af „DE SLEUTELSPECIALIST" Medische verzorging tijdens weekeinde Beperkte N.Z.H.-dienst op oudejaarsavond H. J. Zwart nam afscheid hij Droste Installatie officier van Justitie te Haarlem Mej. dr. Van Hasselt gehuldigd in het Gasthuis Suriname-detachement teruggekeerd H. Peschar sprak op Oudejaarsbijeenkomst van Partij van de Arbeid in Heemstede Een ongeluk ligt in.... een klein glaasje Bromfietser en fietser ten val Scheepvaart „Het afgelopen jaar heeft ons geleerd, dat een volk, dat zijn vrijheid verloor uit eigen kracht tot verzet kan komen. Het nieuwe jaar 1957 gaan wij in met de be klemmende vraag: Wat had onze houding moeten zijn? Wij dragen allen een stuk schuld aan het wereldgebeuren met ons mee en ik hoop, dat 1957 met zijn vraag ons niet zal loslaten en dat wij zullen Avor- stelen om het juiste antwoord te vinden". Deze woorden sprak de heer J. H. Scheps, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal voor de Partij van de Ar beid vrijdagavond in het Haarlemse Con certgebouw op de traditionele oliebollen- bijeenkomst, waarmee de federatie Haar lem van de Partij van de Arbeid het oude jaar besloot. Tevoren had de heer W. F. Happé, fe deratievoorzitter, de bijeenkomst geopend en de spreker ingeleid, waarbij hij prof. mr. dr. R. Kranenburg, de overleden oud voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal herdacht. „Prof. Kranenburg was het geweten van de partij, waarbij hij was aangesloten, eerst de Vrijzinnig De mocratische Bond, daarna de Partij van de Arbeid". Ter nagedachtenis van deze grote democraat en rechtsgeleerde werd door de aanwezigen een ogenblik stilte in acht genomen. Vervolgens sprak de heer Scheps, die begon met te zeggen, dat er geen jaar was geweest, dat ons zozeer voor vraagstuk ken heeft gesteld, dan juist 1956. Hij ging de jongste geschiedenis sinds de oorlog na, waarbij zoveel grote verwachtingen waren geweest, die niet vervuld waren. De op richting van de Partij van de Arbeid noem de de heer Scheps één van de weinig goede gevolgen van de periode 19401945. De grootste teleurstelling was, dat mét het nationaal socialisme de geest van de dicta toriale gedachte niet was vernietigd.. Met name in Rusland leeft de gedachte van één rijk, één leider, één partij en één klasse nog voort. Ondanks de fouten in de democratische landen, die spreker niet wilde ontkennen, was het belangrijkste cri terium de vraag of er critiek mogelijk is en of schuld schuld genoemd mag worden. Vele intellectuelen wisten in de afgelopen jaren niet tot een duidelijke uitspraak te komen en. konden niet kiezen tussen vrij heid en. dictatuur. Totdat de officiële ont luistering van Stalin begon en zelfs een man als Paul de Groot schoorvoetend moest bekennen, dat de voorheen zo diep zinnige, beminnelijke, kunstlievende en al- wijze Stalin slechts een knorrige oude heer geweest was. „Mensen als Slansky zullen ten tijde van hun executie wel anders over de despoot gedacht hebben", meende de heer Scheps. Begin van ommekeer Toch zag de spreker ook in Rusland een begin van ommekeer. „Er ritselt iets in de studentenwereld van Moskou. Men gaat zich daar afvragen, of men er wel op de juiste weg.is". Uit zulk een simpele vraag kan een enorme kracht groeien, meende de heer Scheps. Hij illustreerde deze gedachten- gang met voorbeelden uit de geschiedenis: de vraag, die mevrouw I-Iarriet Beecher ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: Zondag J. Jongkind, Ke naupark 13, tel. 14524; nieuwjaarsdag Jan Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: Zondag apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 1053.9; firma C. G. Loomeijer en Zn., Zijl weg 34, tel. 12495; Schoterbos-apotheek, Rijksstraat weg 19, tel. 25711. Nieuwjaarsdag: Noor der-apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821; apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354; apotheek 't Gildehuys, Ko ninginneweg 3, tel. 12038. BLOEMENDAAL: Artsen: dokter H. D. G. A. Immink, Bloemenclaalseweg 126, tel. 23449; nieuw jaarsdag nemen alle doktoren waar: Overveen: dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 17, Overveen. tel. 11431; nieuwjaars dag: dokter D. K. Heeringa, Militairen- weg 18, Overveen, tel. 24480: Aerden- hout: dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 27570; nieuwjaarsdag: dokter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, tel. 26073. Wijkverpleegsters: zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, te). 25769, bgg 10920 en zuster A. G. Haags- ma, Spiegelenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26794. Apotheken: Voor de avond- en nachtdien sten zijn tot zaterdag 5 januari voor spoedeisende gevallen geopend de Bloe- mendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 22181: Aptheek De Wilde. Broek- bergcnlaan 42, Santpoort-Dorp. te'efoon 025608284 en Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout lele- foon 26772. HEEMSTEDE: Artsen (zondag): R. J. P. Muller, Raad huisplein 6, telefoon 36550 en W. van der- Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818 (en maandag 31 december des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 en Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. Nieuwjaarsdag: Artsen: P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903 en J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, telefoon 34445. Wijkverpleging: zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673 (en van woensdag 1 tot en met zaterdag 5 januari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 en Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. Stowe gesteld had in haar boek „De neger hut van oom Tom" had uiteindelijk de emancipatie van de negers tengevolge en het onlangs overleden Kamerlid mr. Corrie Tendeloo had uit de vraag „Waarom wordt de vrouw als handelingsonbekwaam be schouwd?" de kracht geput voor haar vele belangrijke initiatieven in Kamer en partij. „Er is in Rusland een waarheid op mars, een ander proces op komst". In antwoord op de vraag naar onze hou ding gaf de heer Scheps twee richtlijnen: een sociale vernieuwing van de maat schappij en een socialisme, dat gestoeld is op vrijheid en democratie. „Alleen op deze wijze zullen wij kunnen komen tot een we reld van vrede, waarheid, recht en ge rechtigheid". Met deze woorden besloot de heer Scheps zijn toespraak. De bijeenkomst werd opgeluisterd door declamatie van Freddie Koole en muziek die uitgevoerd werd door vier leden van de harmonie „Haarlem". Voorzitter Happé sloot de avond met een opwekkend woord. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is voert de N.Z.H. op oudejaarsavond van ongeveer negen uur af een zeer beperkte dienst uit. Op de lijn Haarlem-IJmuiden wordt van 21 tot en met 0.00 uur een uurdienst gere den; vertrek van IJmuiden een half uur later. Op de lijn Haarlem-Leiden rijden slechts vier diensten: 21.00, 21.40, 23.05 en 0.05 van Haarlem en 21.10, 21.50, 22.50 en 0.15 van Leiden. Op de dienst Haarlem- Noorwijk-Den Haag wordt van 19.00 tot en met 0.Ö0 een uurdienst gereden via De Zilk. Op dezelfde dienst via De Glip wor den slechts enkele diensten Haarlem-bol- lenstreek-Noordwijk gereden en wel om 19.15, 20.30 en 23.15 bij vertrek van Haar lem. Op de terugweg passeren de bussen om 21.03, 22.33 en 0.48 De Glip. Op de lijn Amsterdam-Zandvoort wordt een uurdienst uitgevoerd van 20.35 tot en met 23.35 bij vertrek van Amsterdam en van 21.14 tot en met 0.14 bij vertrek van Haarlem. Bovendien rijden er twee dien sten Amsterdam-Haarlem, die om 21.05 en 0.40 van Amsterdam vertrekken. In omge keerde richting vertrekken van 20.35 tot en met 23.35 om het uur diensten van Zandvoort naar Amsterdam, die van 20.55 tot en met 23.55 van Haarlem vertrekken. Bo\endien rijden er twee trams van Zandvoort tot Haarlem, namelijk om 21.05 en 0.35, de laatste niet verder dan de Leidsevaart. Wat betreft de stadsdiensten kan worden gezegd, dat tot omstreeks middernacht voor de verst van de garage Soendaplein gelegen eindpunten omstreeks half een een zeer onregelmatige dienst met tussen pozen van twintig tot veertig minuten wordt onderhouden op de lijnen 1, 3 en 4. Op lijn 5 eindigt de dienst om ongeveer tien uur, op lijn 6 om negen uur en op lijn 7 om 21.30 (van Haarlem station) en 21.55 (van Spaarndam). Op lijn 8 vertrekken bussen om 21.30, 22.30, 23.30 en 0.04 van het station te Haarlem. Van Velserend af blijft de dienst normaal tot 22.00. Daarna vertrekken nog bussen om 23.00 en 0.00. Bij Droste's Cacao- en Cchocoladefabrie- ken werd vrijdag een tijdvak afgesloten; een periode van ruim dertig jaren, gedurende welke de heer H. J. Zwart als bedrijfsleider optrad en door zijn grote technische kennis en zijn werklust zijn stempel op dit bedrijf drukte. Namens de directie sprak de heer M. W. Savrij Droste, die de grote verdiensten van de scheidende bedrijfsleider memoreerde. „Naast de zorg voor de uitbreiding van het machinepark had de cacaoboon de speciale aandacht van de heer Zwart", aldus spreker, „de in de gehele wereld bekende Droste- kwaliteit begint immers bij de cacaoboon". Ook memoreerde de heer Savrij Droste, dat de heer Zwart nooit de belangen van de mens in het bedrijf uit het oog verloor. Deze woorden werden direct gestaafd door de heer C. Guit, die zich namens alle per soneelsleden en alle bedrijfsverenigingen lot de heer Zwart richtte. Aan het geschenk on der couvert, aangeboden door de directie, dat de heer Zwart in staat zal stellen met zijn echtgenote een langgewenste reis te gaan maken, voegde de heer Guit een pols horloge toe. Woensdagmorgen om elf uur zal in een speciale zitting van de Haarlemse rechtbank de installatie geschieden van mr. G. W. F. van der Valk Bouman tot officier van Jus titie en van mr. J. Wiarda, mr. J. van den Oever en mr. H. Lagerwaard, thans allen ambtenaar van het Openbaar Ministerie tot substituut-officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank. Mejuffrouw dr. F. C. van Hasselt, die maandag wegens het bereiken van de leef tijd van vijfenzestig jaar haar functie van gynaecologe-verloskundige bij het Sint Eli sabeths Gaslhuist te Haarlem -zal neerleg gen, heeft afscheid genomen van het college van regenten, directie, collega's en verple gend personeel van het gasthuis. Daarbij hebben onder meer burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers als voorzitter van het college van regenten en dokter P. H. Heeres, als ge- neesheer-directeur, het woord gevoerd. Aan mejuffrouw dr. Van Hasselt zijn geschenken aangeboden. Jongen zou bankbiljetten hebben gestolen De Haarlemse politie heeft een vijftien jarige jongen aangehouden, die ervan wordt verdacht in de afgelopen veertien dagen vijf bankbiljetten van tien gulden te hebben gestolen. De jongen, die op een cliché fabriek in Haarlem werkt zou op gezette tijden bankbiljetten van tien gulden uit de portefeuille van iemand, die ook op de fa briek werkzaam is, hebben gehaald. De man, die voor de vijfde maal een bankbiljet ver miste heeft hiervan bij de politie aan gifte gedaan. Uit een onderzoek bleek, dat het nummer van het vermiste bankbiljet overeenkwam met datgene wat de jongen bezat. De jongen is ingesloten en heeft bekend. Met het m.s. „Bonaire" van de KNSM, dat gisteravond negen uur de sluizen van IJmui den passeerde en vannacht half een in de haven van Amsterdam aankwam, is een de tachement van de Koninklijke Landmacht, na een verblijf van veertien maanden in Suriname, in Nederland teruggekeerd. Na de ontscheping vanochtend negen uur werden de 56 manschappen, onder commando van kapitein J. H. Berendonk. namens de garni zoenscommandant verwelkomd door majoor mr. A. P. Th. M. Kneepkens. ADVERTENTIE De traditionele oudejaarsbijeenkomst van de Heemsteedse afdeling van de Partij van de Arbeid in de bovenzaal van het Miner va theater werd vrijdagavond geopend door afdelingsvoorzitter B. Rijpstra, die bij zijn gebruikelijke korte terugblik op het afgelopen jaar in de eerste plaats enige woorden ter nagedachtenis wijdde aan de gestorven leden, onder wie zich uiteraard ook wethouder Disselkoen bevond. Verder wees spreker op het stijgende ledenaantal, zodat de afdeling thans de driehonderd dicht genaderd is, waarna hij nog even her innerde aan het geslaagde meifeest en de verkiezingsuitslag in deze gemeente, waar door Heemstede met vijf percent winst voor de P.v.d.A. eveneens grote stads- allures heeft aangenomen. De spreker voor deze avond was de heer H. Peschar, lid van de Tweede Kamer, die deze periode tussen Kerstmis en oudejaar het aangewezen ogenblik noemde om de achter ons liggende gebeurtenissen te over peinzen en hieraan bepaalde bespiegelin gen voor de komende maanden toe te voe gen. Dit laatste is echter allerminst een voudig, want wie zou bijvoorbeeld aan het begin van 1956 de gebeurtenissen in Hon garije en Suez hebben durven voorspellen' Vooral dit internationale gebeuren heeft zich op een overweldigende manier aan ons opgedrongen, zodat ook in de boezem van de P.v.d.A. twee opvattingen heersen over het Engels-Franse optreden in Suez. Name- lijk de visie's van de heren Ruygers en De Kadt, waarin dit optreden respectievelijk wordt veroordeeld en gewaardeerd. De heer Ruygers baseert zijn mening op het eigen rechter spelen van Engeland en Frankrijk, dat geschiedde zonder voorken nis van Amerika en waardoor vooral de mohammedaanse wereld tot gezamenlijke tegenmaatregelen bewogen werd. Verder noemt hij dit militaire optreden een onder mijning van de Atlantische samenwerking: omdat een methode werd gevolgd, welke vrijwel reeds bij voorbaat tot mislukking was gedoemd en waarmee het doel dan ook niet is bereikt. Daarentegen komt de heer De Kadt zeer beslist niet tot het uit spreken van een morele veroordeling, om dat hij de Engels-Franse actie beschouwt tegen de achtergrond van de Russische po litiek in het Midden-Oosten. Hij acht een grote schoonmaak hier noodzakelijk, die nu eenmaal niet mogelijk is zonder militaire maatregelen. De heer Peschar constateer de dat beide opvattingen hun aanhangers hebben, zodat hij thans met het signale ren hiervan meende te kunnen volstaan. Wel was spreker ervan overtuigd dat het een buitengewoon ernstige situatie is ge weest, waarbij de wereld balanceerde op de afgrond van een nieuwe oorlog. De ontwikkeling van de recente gebeur tenissen in Hongarije noemde spreker beurtelings tragisch, ontroerend, beestach tig en vernederend, maar toch hoopvol, omdat een dergelijk massaal optreden van dit volk niet alleen voor Hongarije, maar ook voor andere onderdrukte volkeren het begin moet inluiden van betere tijden. De gebeurtenissen in Hongarije staan immers niet op zichzelf, maar vormen een onder deel van de verbazingwekkend snelle ont wikkeling der historie, ingezet met de ver loochening van Stalin. Niet minder belang rijk is, dat het brute Sovjet-optreden be wezen heeft, dat het vriendelijk beleid der laatste jaren slechts een rookgordijn is ge weest, waarachter Rusland zijn in wezen onveranderde strakke houding trachtte te verbergen. Wat de binnenlandse politiek betreft was de heer Peschar van mening, dat de regering voor diverse belangrijke en niet gemakkelijke beslissingen zal worden ge plaatst. Met name een eventuele beper king van de investering, waarbij echter de woning- en scholenbouw juist gestimuleerd zal moeten worden. Verder dient men het beleid te richten op meer evenwicht bij de overheidsinkomsten en uitgaven, waarbij de komende verhogingen van huur en be lasting in deze tijd van stijgende welvaart en opgaande conjunctuur in feite de enige inperking betekenen. Daarbij zal echter niet mogen worden vergeten, dat Neder land nog over een grote bevolkingsgroep beschikt, die deze beperking onmogelijk kan dragen. Ten slotte besprak de heer Peschar de positie van de P.v.d.A., die bij de laatste verkiezingen de grootste partij in Neder land werd. Daarbij heeft de achter ons lig gende kabinetscrisis bewezen, dat het vor men van een regering zonder de P.v.d.A. zo niet onmogelijk, dan toch wel bijzonder moeilijk geworden is. Spreker eindigde met erop te wijzen, dat de partij bovendien zo gelukkig is geweest, zich met een bij zonder krachtige ploeg ministers in het ka binet te laten vertegenwoordigen. Deze oudejaarsbijeenkomst verkreeg verder een geanimeerd karakter door het serveren van enige versnaperingen en het optreden van het accordeon-duo Visser- Roubos uit Haarlem en de Zandvoortse- goochelaar A. Hendrikson. ADVERTENTIE DJAKARTA (AFP-Reuter-Un. Press- ANP) President Sukarno heeft vrijdag avond in zijn kwaliteit van opperbevelheb ber der strijdkrachten, via de radio een beroep op de bevolking van Noord-Sumatra gedaan de bevelen van luitenant-kolonel Djamin Ginting, commandant van het eer ste militaire district, te gehoorzamen, in overeenstemming met de besluiten van de centrale regering te handelen en zich ge disciplineerd te gedragen. Hij deed een beroep op Simbolon en Hussein om „op de goede weg terug te keren." Overste Ginting, die door Sukarno in de plaats van zijn opstandige commandant, kolonel Simbolon, tot commandant was be noemd, heeft de centrale regering vrijdag meegedeeld, dat hij zijn functie heeft aan vaard en dat de toestand weer normaal is geworden. Dit is vrijdagavond door radio- Djakarta meegedeeld. Voorts meldde de zender, dat het Indo nesische kabinet in de loop van de avond bijeenkwam om de ontwikkeling van de toestand te bestuderen. Na de vergadering werd in een communiqué meegedeeld, dat de militaire en burgerlijke autoriteiten in Noord-Sumatra via tweede vice-premier Idham Chalid, die vrijdag uit Medan terug keerde, voorstellen aan de regering hebben gedaan. De aard hiervan werd niet bekend gemaakt, maar de regering heeft de voor stellen thans in overweging en de wensen, die zij bevatten, zullen „zoveel mogelijk op korte termijn worden ingewilligd", aldus het communiqué. Het kabinet benoemde Komala Pontas tot gouverneur van de pro vincie Noord-Sumatra. Hij is sedert maart van dit jaar waarnemend gouverneur ge- ZONDAG 30, MAANDAG 31 DECEMBER 1956 cn DINSDAG 1 JANUARI 1957. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. R. Bijl. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Maandag 8: Ds. W. M. van Asperen. Dienst uitg. v. d. Kerkeraadscommissie voor Bijzonder Kerkewerk. Vocale medewerking: „Osterkerkkoor", o.l.v. H. v. d. Velde. Or ganist Hendrik Lasschuit. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. van der Wiel. Maandag 7.30- Dr. G. Snijders. Dinsdag 10. Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk, Velserstr Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. G. Ph. Scheers, van Scho ten. Maandag 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Maan dag 7: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30Kinderkerk, Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Ds. W. M. van Asperen. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat 10.30: Ds. P. J. Barnouw, van Wognum. Maandag. 7.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk. Ds. Joh. Bronsgeest. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Maandag. 7- Dhr. J. de Vries. Hulppred. van „Meer en Bos". Diaconessenliuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. E. Saraber, van Voorschoten. Dinsdag 9.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstr. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Maandag 7: Dhr. A. F. Beek. Dinsdag 10.30: Dhr. A. F. Beeks. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30- Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Smalen. West, Leidsestr. 10: Dhr. R. Hengst- mangers. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Sainte cêne. Maandag 7.30 h.: Service pré sidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10- Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal, Woensd. Lange Veerstr. 16. 8: Avond bijeenkomst. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. ,,Beth-El''. 3: Oudejaarssamenkomst, Evang. E. Ch. Her mes. Amsterdam. Donderdag 2: Kumpulan Isteri (Zustersamenkomst) Zr. L. J. Weber- Immink, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangeli satie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. N. v. Selm, van Vinkeveen. Maandag 7.30: Dhr. C. A. Polderman, van Utrecht. Dinsdag 10: Dhr. D. Oskam, van Culemborg. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10 en 7- Adri Bouwens, Kapitein Leger des Heils. Woensdag 8: J. F Snoeks. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Maandag 11.30: Ds. H. Schutz, Sluiting des jaars. Dinsdag 10.30- Ds. H. Schutz, Nieuwjaarspreek. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, directeur Ned. Bijbel-Instituut Doom. 5: Dezelfde. H. Avondmaal; vrij voor alle gelovigen. 8: Geen jeugdsamen- komst. Maandag 7: Dhr. L. J. Pasman, Evangelist te Haarlem. Dinsdag 3.30 en 7.30- Jeugdsamenkomsten o.l.v. Cornie Vander- breggen en „De Maaiers". 5.30: Koffietafel- getuigenisdienst. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. D. J. Bruijn, Wassenaar. Vrije Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. van Gent. Maan dag 8: Ds. D. J. D. du Fossé. Dinsdag geen dienst. Evang. Luth. Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Prop. A. Steinhart. Maan dag 7.30- Ds. G. Kroes. 7.30: Prop. A. Stein hart, Rustoord. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Maandag 19.30: Ds. C. Soutendijk. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Ds. J. J. van Hille, van Am sterdam. Maandag 19.30: Dr. J. W. Herfst. Dinsdag 11: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10- Ds. C. Goeman, 5: Ds. L. Hoorweg. Maandag 8: Ds. D. J. Roos. Dinsdag 10.30: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Maandag 8: Ds. L. Ploorweg. Ly ceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9- Ds. D. J. Roos. 5: Dr. A. Dondorp. Maandag 8.30: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 9 en 4.30: Ds. D. v. Dijk. Maandag 7: Ds. A. Bos. Dinsdag 9: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10- Ds. J. P. Geels. 5: Ds. D. H. Biesma. Maandag 8: Ds. J. P. Geels. Dinsdag 10: Ds. J. P. Geels. Be vestiging ambtsdragers. Ger. Gemeente, L. Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned. Parklaan, 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 10: Lees dienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10- Hoogmis. Maandag 19.30: Lof van Oudejaarsavond. Dinsdag 10: Hoogmis. Bap tistengemeente. Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugddienst. Maan dag 20: Ds. J. van Dam. Dinsdag 10.30: Ds. J. van Dam. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10- Samenkomst. (Brood- breken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Br. v. Dijk, v. Amsterdam. 7.30: Samen komst. Maandag 7- Bidstond en H. Avond maal. Dinsdag 10.30: Br. v. Ingen. Overveen Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 7.45: Jeugddienst. De Christengemeenschap, Wil- helminastraat, 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Maandag. 19: Preek. Dinsdag 11- Mensen wijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30- Samenk. Volle Evang. Gem. Elim- kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare Samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 7: Open bare samenkomst. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. Dinsdag 10.30: Openbare Sa menkomst. Donderdag 8- Gebedssamen komst. (voor gemeenteleden). Pinksterge- loofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10.30: Dhr. E. Schuurman. 5: Samenkomst Sotersingel 99. Dhr. E. Schuurman. Dinsdag 10.30: Nas- weest. De minister van Voorlichting, Su- dibjo, verklaarde, dat het kabinet niet had gesproken over het besluit van de Masjumi dat het kabinet niet langer kan aanblijven. Contact verbroken De opstand op Sumatra heeft tot gevolg, dat er geen burgerluchtvaart meer moge lijk is op Medan en Palembang. Zowel de Indonesische als de Maleise luchtvaart maatschappij maakte bekend, dat tot nader order niet op Sumatra zou worden ge vlogen. Alle diensten van de K.P.M. tussen Sin gapore en Sumatra zijn stilgelegd, tot de situatie op Sumatra wat overzichtelijker wordt. Dit geldt zowel voor vrachtvervoer als voor passagiersschepen, zo is van de zijde der K.P.M. medegedeeld. Roep om II at t a De druk op het kabinet-Ali Sastroami- djojo om af te treden, en aldus de weg te banen voor een oplossing van de gespannen binnenlandse toestand, is zaterdag toege nomen, toen behalve de Masjumi ook een aantal kleine partijen aandrong op het vor men van een nieuwe regering onder leiding van de oud-vice-president dr. Mohammad Hatta. De eisen in deze zin werden gesteld door de Indonesische volkspartij, door de Nationale volkspartij, door de jeugdorgani satie van de Nahdatul Ulama (een rege- ringspartij), en door een aantal onafhanke lijke parlementsleden. Er zijn echter geen aanwijzingen, dat het kabinet hieraan zal toegeven, vooral niet nadat de leiders van de nationalistische partij aan de Nahdatul Ulama hebben verklaard het huidige kabi net te willen handhaven. Er was hedenmorgen geen verder nieuws uit Noord- en Midden-Sumatra, doch de regering heeft medegedeeld, de gouverneur van Zuid-Sumatra, Winarno Danuatmodjo, naar de hoofdstad te hebben opgeroepen om rekenschap af te leggen van zijn be kendmaking, dat de provincie voortaan de staatsinkomsten zal gebruiken voor de wederopbouwprojecten in Zuid-Sumatra. Volgens berichten uit Bandung hadden vertegenwoordigers van de militaire com mandant van West-Java, kolonel Supra- jogi, vrijdag een ontmoeting met een dele gatie van de provinciale raad van West- Java ter bespreking van de kritieke bin nenlandse toestand en de algemene onte vredenheid in West-Java. sauplein 8: Dhr. S. Priester. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11- Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Hersteld Apostolische Zendingkerk. Wilhel- minastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Maandag 7: Kerkdienst. Dinsdag 10.30: Kerkdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30 Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Maandag 7: Godsdienst oefening. Dinsdag 10.30: Godsdienstoefening Soefi-Beweging, aula Stedelijk Gymnasium Prinsenhof. Maandag 19.30: Universele Ere dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmo- nia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. L. de Jong-Harmeijer, Haariem. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1A. Maandag 19.30: Ds. A. R. de Jong. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30- Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. G. H. v. d. Woord, van Spaarndam. Maandag 7: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. Maandag 7: Dr. H. v. d. Loos. Dinsdag 10.30- Ds. G. Koch. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. Jac. Poort. Maandag 20: Ds. G. H. v. d. Woord. Dinsdag 10.30: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond. Ber kenstraat 10. Zondag geen dienst Maandag 7.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel. Indischestraat. Maandag 19.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Kloppersingel 55-57 10- Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P de Ruig. Maandag 8: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Maand. 6.30: Ds. P. de Ruig Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat 10: Ds. J. A. van Arkel. 5- Ds. H. W. Wierda. Maan dag 8: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. 9: Ds. A. Bos 2.45- Ds. D .van Dijk. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. A. H. Schippers. Maan dag. 7.30- Ds. D. H. Biesma. Dinsdag 10: Ds. D. H. Biesma. Zuiderkapel. afd. Noord, Verenigingsgeb. Volkstuin „Zonder werken niets". Verleng de van de Geusevesperstraat. Maandag 7.30: Oudejaarsdienst. Woensdag geen dienst. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. HEEMSTEDE, Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Eerhard, Hil- legom. Maandag 20: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwen- huijzen. Maandag 19.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45- Ds. van Dijl. Maandag 19: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. de Vries. Maandag 7: Ds. de Klerk. Dinsdag 10: Dhr. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Oud-Voorg. v. d. Afd. Maandag 7.30 Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Dinsdag geen dienst. Doopsgez. Kring, in „De Olijftak''. Maandag 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. 5: Ds. D. J. Roos. Maandag 8: Dr. A. Dondorp. Dinsdag 10.30: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5.30- Ds. G. van Duinen. Maandag 8: Dr. P. J. Richel. Dinsdag geen dienst. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Maandag 20: Ds. C. P. Plooy. Dinsdag (In Kapel Nieuw Vredenhof) 10: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. H. Stelma. Maandag 19.30- Ds. J. E. Drost. Dinsdag 11: Begroetingsbijeenkomst in de Kapel. Relig. Kring, Eikenlaan 5. Maandag 7.30: Dr. W. F. Golterman, Dg„ Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. Maandag 17 en 19: Dr. J. H Stelma. Dinsdag 11: Nieuwjaarsbijeenkomst in Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgieter- weg 4. 10.30- Geen dienst. Maandag 7: Prof Dr. M. A. Beek, Hv„ Amsterdam. Dinsdag geen dienst. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G Toornvliet te Bloemendaal. 3.30: Ds. II. W. Wierda, te Haarlem. 7.30: Ds G. van Duinen te Wassenaar. Maandag 7.30: Ds. G Toorn vliet. te Bloemendaal. Dinsdag 10.30- Ds. G. Toornvliet. Vrij Katli. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Maandag 19.30: Oude jaarsavondherdenking. Woensdag 19.30: Ves pers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Maandag 19.15- Ds. Joh. Brons geest, van Haarlem. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Fijn van Draat, te Amsterdam. Maandag 19: Ds. D. Ringnalda. Dinsdag 10.30: Ontmoetings samenkomst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 19: Ds. M. Groeneberg, Amsterdam. Maandag 8: Ds. D. ter Steege. Dinsdag 11: Ds. D. ter Steege. (Na afloop Nieuwjaars-ontmoetingssamen- komst). „De Toorts". 9- Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West. Maandag 7: Ds. J. Kroon, Spaarndam. Dinsdag geen dienst. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorie- weg. 10: Ds. A. H. Schippers. 4: Ds. J. P. Geels. Maandag 7.30: Ds. J. C. Maris. Dins dag. Gemeenschappelijke dienst te Haarl.-N. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Maan dag 20: Ds. Jac. Poort. Dinsdag 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Vrijdagavond om half zes is een bromfiet ser, die geen voorrang verleende, op de Schotersingel in Haarlem tegen een fietser aangereden, waardoor beiden vielen. De wielrijder, die bij het ongeval geen schuld trof, kwam er het slechtste van af en werd met enige gebroken ribben in het Grote Gasthuis opgenomen. De bromfietser liep schaafwonden op en kon na behandeld te zijn huiswaarts keren. Aldabi, 27 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alhena, 27 te Santos. Almdijk, 28 te Havana. Amstelveen,, pass. 27 Las Palmas n. St. Vincent. Alderamin, 29 te Calcutta. Alphacca, 28 v. New York n. Curacao. Ampenan, 28 v. Colombo n. Kaanstad. Antonia, 28 v. Pladju n. Tj. Priok. Arkeldijk, 29 te Penang. Aldabi, 27 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alioth, 27 v. Bahia n. Las Palmas. Andijk, 27 te Antwerpen. Amstelland, 27 390 m. z.w. St. Vine. n. St. Vine. Alcyone, 27 110 m. n.o. St. Vincent n. Bremen. Amor, 28 90 m. w Cape Matapan n. Rhodos. Astrid Naess, 27 940 m. z.w. Fayal n. Aruba. Amsteldiep, 27 330 m. o.n.o. Fayal n. Curacao Akkrumdijk, 27 v. Vitoria n. New York. Arendsdiik, 27 te Los Angeles. Amsteldijk, pass 27 Vlissingen n. Antwerpen. Ariadne, 30 te Rotterdam verw. Algenib, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Aalsdijk, 28 v. Baltimore n. Mobile. Alnati, 28 te Antwerpen. Amstelkade, 23 te New Orleans. Boschkerk, 27 v. Genua n St. Vincent. Blijdendiik 27 465 m. z. Kp. Race n. Antwerpen. Bawean, 31'te Hongkong verw. Bantam, 27 460 m. z.z.w. St. Helena n. Belawan. Boschkerk, 27 v. Genua n. St. Vincent. Bussum, 27 660 m. o.n.o. Mombasa n. Gibraltar. Billiton, 30 te Kaapstad. Blommersdijk, 28 55 m. w. Azoren n. Havana. Bloemendael, 27 820 m. z.w. Fayal n. Curacao. Batjan, 28 460 m. z.w. Sabang n. Las Palmas. Blitar, 23 te New Orleans. Boissevain, 28 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Borneo, 29 te Galveston. Castor, 28 te Jacksonville v. St. Kitts. Clavella, 29 te Calcutta. Coryda, 28 te Cochin. Celebes, 27 rede Belawan. Concepcion, 27 200 m. n.o. Madeira n. Antw. Caltex The Hague, 28 te Rotterdam van Lake Charles Louisana. Caltex Delft, 27 380 m. n.o. Fayal n. G. v. Mexico. Caltex Nederland. 29 te Kopenhagen. Cottica, 29 te Georgetown. Cradle of Liberty, pass. 28 Finisterre n. Mena A1 Ahmadi. Crania, pass. 28 Laccadiven n. Rastanura. Duivendrecht, 27 te New York. Daphnis, 29 te Cayes v. Maracaibo. Dongedijk, 28 te Londen v. Rotterdam. Doris, 28 te New York. Drente, 27 340 m. n.w. Walvisbaai n. Colombo. Delfshaven, 29 te Vlaardingen. Esso Nederland, 27 165 m. n.w. Kaap Finisterre naar Aruba. Etrema, 28 te Recife v. Curacao. Eemland, 27 v. Porto Alegre n. Buenos Aires. Eendracht, 27 130 m. o. Bahia n. Montevideo. Esso Nederl.. 27 70 m. o. Pt. Elizab. n. L. Palmas. Eos. 28 v. Iskenderun n. Catania. Essó Den Haag, 28 v. Corpus Christi n. Antw. Guineekust, 27 dw. Monrovia n. Lagos. Gaasterkerk, 28 550 m. z.z.o. Colombo n. Durban. Grootekerk, 27 te Amsterdam verw. Gooiland. 29 te Paranagua. Hecuba, 28 te Amsterdam. Hispania, 28 te Rotterdam. Haarlem, 27 v. Calles n. Mollendo. Hispania, 28 te Rotterdam. Ilos, pass. 27 Kp. Malea n. Eleusis. Java, 27 220 m. z. Dakar n. Las Palmas. Koningswaard, 28 te Malta. Kaimana, 27 v. Kalianget n. Surabaja. Kalinga, 27 60 m. n.n.o. Martinique n. Stockholm. Korenia, 27 360 m. z.w. Bermuda n. New York. Keizerswaard, 27 560 m. n.n.o. St. Helena naar Kaapstad. Korovina, 27 680 m. o.z.o. Recife n. Kaapstad. Karimata, 27 450 m. o. Durban n. Singapore. Kylix, 27 210 m. n.o. Fayal n. Thameshaven. Kermia, 28 te Thameshaven. Kabyha. 28 v. Perlhamboy n. Bajo Grande. Kinderdijk, 28 te Rotterdam. Kalydon, 29 te Ba.io Grande. Kryptos, 28 v. Kopenhagen n. Curacao. Leersum, pass. 27 Landsend n. Amsterdam. Luna, 28 te Amsterdam. Laertes, 28 v. Tj. Priok n. Cheribon. Lombok. 29 te Portland. Lekkerkerk, 27 340 m. n.w. Kaapst. n. Mombasa. Loosdrecht, 27 330 m. n.w. St. Helena n. Le Havre. Leopoldskerk, 28 te Harthapoint. Louis Lantz, pass. 28 Dover n. Las Palmas. Laagkerk, 28 v. Kaapstad n. Karachi. Langkoeas, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Larenberg, 28 v. New Orleans n. Amsterdam. Loenerkerk, 29 te St. Vincent. Maasdam, 27 v. Curacao n. Havana. Maaslloyd, 27 te Penang ten anker. Mapia, 28 te Penang. Mirza, 28 v. Surabaja n. Singapore. Modjokerto, 29 te Kakinada. Mariekerk, 28 te Rangoon. Montferland, 28 te Buenos Aires. Mijdrecht, 28 te Dakar. Maaskerk. 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Maasdam, 27 v. Curacao n. Havana. Mariscal Lopez, pass. 27 Esquina n. Montevideo. Mentor, 28 v. Ciudad Trujillo n. Porto Plata. Moordrecht, 27 620 m. z.o. Ceylon naar Mena A1 Ahmadi. Maure 27 te Vera Cruz. Myladv. 30 te Hampton Roads verw. Merwede, pass. 27 Vlissingen n. Dakar. Maashaven, 28 v. Bahia Blanca n. Buenos Aires. Nestor, 27 te Nickerie. Notos, pass. 26 Kp. Vilano n. Genua. Nias, 29 te Seattle. Overijsel, 27 v Kaapstad n. Port Elizabeth. Oldekerk, 29 te Shanghai. Oranjefontein, 28 te Kaapstad v. Pt Elizabeth. Ondina, 27 1000 m. o.n.o. Guadeloupe n. Curacao. Orion, 27 v. Demarara n. Trinidad. Ommenkerk, 27 190 m. o.z.o. Durban n. Penang. Oostkerk, 28 v. Sundey n. Las Palmas. Ootmarsum, 27 270 m. n.o. Fayal n. Houston. Oranjestad, 27 550 m. o.n.o. Guadeloupe n. U.K. Oberon, 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Omala, 28 te Rotterdam. Pieter S, 28 v Rotterdam n Swansea. Perna, 27 v. Saigon n. Balikpapan. Prins Alexander, pass. 28 Malta n. Tel Aviv. Prins Willem van Oranje, 28 te Hamburg. Prins Willem V. 28 180 m. z.w. Ouess. n Bergen Polydorus, 28 te Kaapstad. Parkhaven, 27 450 m. n.o. Pto. Rico n. Antw. Polyphemus, pass. 28 Mauritius n. Belawan. Prins Frederik Willem, 28 v. R'dam n. Hamburg. Rondo, 27 v. Singapore n. Port Swet.tenham. Raki. 27 570 m. n.w. Kaapstad n. Dakar. Rijnland, 27 330 m. z.z.w. St. Vine. n. Montevideo Roebiah, 29 te Baltimore. Rijndam, 28 v. Rotterdam n. New York. Sommelsdijk. 27 te Rotterdam. Stad Rotterdam, 27 v. R'dam n Hampt. Roads Senegalkust, pass 27 Las Palmas n. Amsterdam Stad Leiden, pass 27 St. Vincent n Buen Aires. Slamat, 28 v Lor Marques n. Halifax. Stad Alkmaar, pass. 28 Azoren n. New Orleans. Sibajak, pass. 27 Azoren n. Willemstad. Sloterdijk, 27 te Baltimore. Schiedijk, 23 te New York. Stad Schiedam, 28 te Las Palmas v. Civ. Vecchla Scherpendrecht, 30 te Philadelphia verw. Schie, 29 te Rotterdam. Soestdijk. 29 v. Rotterdam n. Philadelphia. Stad Dordrecht, 28 v. Rotterdam n. Cagliari. Stad Schiedam, 28 v. Las Palmas n. Pepel. Tabinta. 27 v. St. Vincent n. Ummsaid. Trajanus, 27 v Amsterdam n Hamburg. Taria. 30 te Rotterdam verw. Tjikampek. 28 te Makassar v Probohnggo. Tjiluwah, 28 te Makassar. Tiberius 27 500 m n o Azoren n Kingston Tara, 27 20 m. z. eiland Wight n. Golf v. Mexio Teucer, 27 v Boston n New York. Themisto, 27 v Galveston n. Rotterdam. Talisse, 27 530 m. n.o Bermuda n New Orleans Tamo. 27 220 m. z.w. St. Vincent n Antwerpen Tjiponrlok 27 80 m zo Kp. Padaran n Priok Ternale, 27 190 m. w z.w. Freetown n Belawan Teto. 28 v. Buenos Aires n Montevideo. Tjitjalcngka, 28 v. Buenos Aires n. Santos. Utrecht. 28 te Antwerpen v Amsterdam. Vlist,27 490 m. n.n.o. Fayal n. Norfolk. Vasum, 27 310 m. z.z.w. Kaap Paluas n. U.K. Weltevreden, 28 te Las Palmas. Wonorato, 28 te Manilla. Willemstad, 27 240 m. z.w. Flores n. Pt. of Spain Waterman, 27 330 m. n.o. St. Helena n. L. Palm Willem Barendsz, 26 op vangslgronden. Wonosari. pass. 28 Bermuda n. Kaapstad. IJssel, 28 te Rotterdam v. Antwerpen. Zonnewijk, 30 te Beyrouth verw. Zeeland KRL, 27 400 m. z. Kp. Palmas n. Dakar SLEEPVAART Blankenburg, 26 v. Rotterdam te Ceuta. Ebro, 26 dw. Potland Bill n, Rotterdam. Gele Zee, 26 v. Alexandrië -e Port Said. Hudson, 25 v. Tnncomale Ceylon n. Bombay. Loire, 25 120 m. z.o. Melbourne n. Fremantle. Maas en Scaldis, 27in Nieuwe Waterweg met s.s. Valencia zonder roer. Noordzee, 26 v. Doha n. Perzische Golf. Oceaan, 26 te Fayal Azoren. Oostzee, 24 v. Colombo n. Tj. Priok. Poolzee, pass. 26 Kp. Bon n. Suezkanaal. Rode Zee, 24 60 m. n. Jamaica n. Maracaibo. Thames, 26 380 m. z.w. Dakar n. Rotterdam. Witte Zee, pass. 24 Bizcrta n. Gibraltar. Zwarte Zee, 26 200 m. w.n.w. Alexandrië naai Port Said.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11