Nieuwe verwikkelingen dreigen in het Midden-Oosten OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eisenhower zou Congres om volmachten vragen HET WEER A'MORRISi^MX/ Gepantserde Sovjet-divisies uit Hongarije teruggetrokken Parijs ziet toekomst van Suez kanaal steeds donkerder in Opruiming in het Suezkanaal uitgesteld Kadar reorganiseert kabinet en blijft naar hulp uitzien Nasser speelt zijn diplomatieke zege ten volle tegen West-Europa uit Zesde vloot versterkt ANTON HUNINK Vorst verdwenen Beraad in Washington Suiker wordt 7 cent per kilo duurder Het woord is aan Voor het eerst aan zee Estafettepuzzel Giro's 777 en 999 Prinsessen in de sneeuw Kardinaal Wyszynski gaat begin januari naar Rome Moeilijkheden in de Poolse luchtmacht Nehroe waarschuwt tegen overdreven verwachtingen Europa kan op 80 percent van zijn olie rekenen Fel protest van Den Haag in Djakarta Berichten over executies op N. Guinea waren vals Israel klaagt weer over Egyptische commando's Amerikaanse journalisten gingen toch naar China Slachtvee uit Hongarije naar Nederland? 71e JAARGANG No 146 ZATERDAG 29 DECEMBER 1956 301e JAARGANG No 298 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteurs Simon Koster Adj. Hoofdredacteurs Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directies P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CAIRO (Reuter/AFP) Het begin van de opruimingswerkzaamheden in het Suezkanaal is „uitgesteld als gevolg van technische vraagstukken die nog besproken worden", zo is in UNO-kringen in Cairo verklaard. Er wordt ge sproken over plannen om met de werkzaamheden het eerst in Port Said te beginnen. In Suez, aan het zuidelijke uiteinde van het kanaal, is een UNO- bergingsgroep aangekomen. De leider van de groep, Pedersen, verklaarde, dat hij moet wachten op definitieve instructies van de leider der bergingswerk zaamheden, generaal Wheeler. De tweede leider van de groep is de heer Van den Berg van L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rotterdam. Op twee schepen van de bergingsvloot te Suez, waaronder de Nederlandse sleep boot „Tyne", zijn de laatste voorbereidingen getroffen voor de werkzaamheden in het kanaal. De UNO-bergingsgroep te Port Said zal onder leiding staan van de Deense kapitein Kiel en de heer Langelaar van L. Smit en Co's internatio nale sleepdienst. Een UNO-ambtenaar heeft vrijdagavond meegedeeld, dat de technische besprekin gen te Port Said nog voortduren. Hij zei dit in antwoord op de vraag hoe generaal Wheelers bekendmaking van donderdag, dat de werkzaamheden zün begonnen, in overeenstemming is te brengen met de mededeling van vrijdag, dat de werkzaam heden zijn uitgesteld. „Kennelijk is het plan veranderd en het werk zal misschien te Port Said eerder beginnen dan in Suez", aldus de ambtenaar. De technische kwes ties waarover wordt gesproken, omvatten ondermeer de mijnen in het kanaal en het probleem van de indeling van de Britse bergingsvloot. Het nieuwsagentschap voor het Midden- Oosten te Cairo meldt dat duikers, die in dienst staan van de Egyptische kanaal- maarschappij, enkele delen van een in de haven van Suez tot zinken gebracht schip hebben verwijderd. Duikers der maatschap pij zijn sinds woensdag in Suez en Ismailia aan het werk. Twee Egyptische soldaten zijn omgekomen bij het opruimen van mij nen op het schiereiland Sinai, aldus bericht het nieuwsagentschap. Ambtenaren van het Amerikaanse de partement van Defensie hebben meege deeld, dat een versterkt bataljon mariniers van 1.800 man, uitgerust met al het voor een landing benodigd materieel, is toege voegd aan de Amerikaanse zesde vloot in de Middellandse Zee. In de „New York Herald Tribune" is gezegd, dat deze mari niers in de eerste dagen van de kwestie- Suez gereed waren zich strijdend een weg naar Caïro te banen om de Amerikaanse burgers aldaar te evacueren. Een woord voerder van de Amerikaanse vloot wilde dit bericht niet ontkennen of bevestigen. De Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken Dulles gaat zondag naar New York voor besprekingen met de Ameri kaanse UNO-vertegenwoordiger Cabot Lodge en met secretaris-generaal Ham- marskjoeld over de toestand in het Mid den-Oosten, met name over het Suezkanaal en de Arabisch-Israelische kwestie. De woordvoerder van Dulles' departement ontkende, dat deze besprekingen het ge volg zouden zijn van een plotselinge keer ten kwade in het Midden-Oosten. De Ver enigde Staten beschouwden de toestand in dat gebied echter als „zeer ernstig" en zij ADVERTENTIE Nachtvorst Nü worst! En natuurlijk échte Gelderse Rookworst... natuur lijk Anton Hunink's Mmmzó verrukkelijk mals, zó geurig en smeuïg dat u nóóit meer andere wilt! Let op het loodje met „Anton Hunink"; uw garantie voor dé Gelderse rookworst. Hoe verser - boe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER onoooocorxx>oc)cococicorooonoocooococ coconrococcc VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk hier en daar mist maar ook plaatselijk enkele op klaringen. Later weer regen, het eerst in het zuidwesten van het land. Over het algemeen iets zachter maar vannacht in het noorden en oosten van het land temperaturen om het vriespunt. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ zijn bereid alles te doen, wat tot een op lossing van de vele problemen kan bijdra gen. Dulles zal dinsdag naar Washington terugkeren, voor een conferentie van pre sident Eisenhower met de leiders van de Republikeinse en de Democratische partij in het Congres. In welingelichte kringen verwacht men, dat de president steun zal vragen voor een plan ter regeling van de vraagstukken in het Midden-Oosten, waar bij hij waarschijnlijk om machtiging zal verzoeken om Amerikaanse strijdkrachten in dat gebied te gebruiken, als hij dat no dig mocht achten. President Nasser van Egypte zal volgend jaar een bezoek aan de Sovjet-Unie bren gen, aldus meldt radio-Moskou. Volgens het Russische regeringsblad „Izvestia", eist „de Sovjet-Unie in het Midden-Oosten geen consessies, militaire bases of voor rechten van welke aard ook en maakt zij zich evenmin klaar om de lege plaats in te nemen die in dit gebied is ontstaan door de verzwakking van de positie van Frank rijk en Groot-Brittannië". De terugtocht der Brits-Franse troepen uit Port Said is, volgens de „Pravda", evenals het gebeurde in Hongarije, „een schakel in de ketting" der nederlagen van het kapitalisme. Het communistische par tijorgaan merkt op, dat de Sovjet-Unie deze nederlagen van het kapitalisme te weeg gebracht heeft en daarbij in een „onzelfzuchtige en nobele positie" verkeert. Het weer in werking treden van de om zetbelasting op suiker leidt tot verhoging van de suikerprijs. De regering heeft te vens besloten ter ontlasting van de staats kas de consumentensubsidie op de in eigen land voortgebrachte suiker af te schaffen. Als gevolg van deze beide factoren en van de gestegen be- en verwerkingskosten zal de suikerprijs voor de consument met in gang van 1 januari met zeven cent per kilo gram stijgen. Aristoteles De Natuur doet niets zonder doel. WENEN-BOEDAPEST (Un. Pres, Reuter, AFP) In Boedapest werd vrijdag be kend, dat drie van de twaalf tot veertien Russische divisies uit Hongarije naar Rus land zijn teruggekeerd. Ruim 120 treinen hebben de tanks, het bevoorradingsmate riaal, de manschappen en de gehele uitrus ting van deze drie divisies naar het oosten gevoerd. Algemeen wordt aangenomen dat de Russische terugtocht de volgende fase zal inluiden van de contra-revolutie der communisten: die, waarin een regering naar voren zal treden, die aangekondigd kan worden als te zijn gebouwd „op een bredere basis". Tegelijkertijd zouden de Russen zich op vaste bases terugtrekken. Hongaren te Wenen hebben meegedeeld, dat een speciale koerier een brief van generaal-majoor Maleter, minister van Defensie in het laatste kabinet van Imre Nagy, naar Wenen heeft gebracht. In de Een groep Hongaarse meisjes heeft vrijdag een bezoek aan Scheveningen gebracht. Voor al deze meisjes was het de eerste keer dat zij de zee zagen. (Van onze correspondent in Parijs) In diplomatieke kringen te Parijs ziet men de toekomst van het Suezkanaal bij de dag somberder in. De Britten en Fransen hebben vernederingen ondergaan, die voor een grote mogendheid onaanvaardbaar zijn. Ze hebben de wapens neergelegd, terwijl de doeleinden in zicht waren, die de acht tien gebruikerslanden van het kanaal van de zomer in Londen hadden opgesteld, al dus deze kringen. Daarna hebben ze een bittere pil geslikt door de bezette gebieden te ontruimen nog voor het UNO-politieleger hun taak met voldoende garantie voor de veiligheid kon overnemen. Groot-Brittannië, Frankrijk en Israel heb ben gehoorzaam alle voorwaarden ver vuld, die Nasser beliefde te stellen. Maar nu komt de Egyptische kolonel met nieuwe voorwaarden. Zo weigert Cairo rechtstreeks met Londen en Parijs in con tact te treden op de basis van de beginse len, die de Veiligheidsraad heeft opgesteld. Nasser eist vergoeding der geleden scha den en hij weigert de medewerking van het Frans-Britse bergingsmateriaal, dat ter plaatse aanwezig is, te aanvaarden. Het is duidelijk dat Nasser niet ten onrechte de overtuiging is toegedaan dat hij het pleit diplomatiek heeft gewon nen zodat hij zijn spel op de twee borden opnieuw kan beginnen. Washington houdt zich op de achtergrond en treedt officieel op in de persoon van Hammerskjoeld. De secretaris-generaal van.de UNO heeft ech ter een aantal eisen van Nasser geslikt, die rechtstreeks tegen Groot-Brittannië, Frank rijk en Israel zijn gericht. Washington wei gert de dictator hardhandig aan te vatten uit vrees dat hij zich geheel aan Moskou zal verkopen. De chantage gaat onveran derd en onverminderd voort. Groot-Brittannië, Frankrijk en de rest van Europa zijn het voornaamste kind van de rekening en men heeft gegronde rede nen te verwachten dat die rekening nog hoger zal worden. In Parijs vreest men dat Nasser de geallieerde schepen, naar het voorbeeld van het lot, dat Israel al eerder te beurt viel, zal belemmeren in hun door vaart. Het einde van de benzinecrisis is nog niet in zicht. Nasser heeft er een doorzich tig belang bij, dat Europa economisch nog meer verzwakt. En om dat doel te berei ken zet hij zijn obstructie voort. De om vang van het drama van de gestaakte veld tocht tegen Egypte begint zich, zo consta teert men tandenknarsend in Parijs, pas nu af te tekenen.... JOOOCOXCOCOCOODCOOCOOODCCCCOOOOOOCOCCOOCOOOCXXOaXXXlOCO Vierde tweetal Wij herinneren onze abonnees aan onze estafette-puzzel wedstrijd, die vandaag wordt voortgezet. In „Erbij" treffen onze lezers het vierde tweetal puzzels aan, waar van de oplossingen straks tegelijk met alle andere kunnen worden ingezonden. De deelnemers aan deze wedstrijd die tien puzzels in totaal omvat dingen mee naar aantrekkelijke geldprijzen. >ccoccccoccocxxxxx»ooocomo30oocoocoogccoooc»»»omccco brief schrijft generaal Maleter, dat hij vrij is en een partisanenoorlog in het Bakony- woud ten noorden van het Balatonmeer organiseert. De brief zal op 5 januari wor den voorgelezen op de eerste bijeenkomst van de Wereldvereniging van om politieke redenen vervolgde Hongaren, aldus de Hongaren te Wenen. De bijeenkomst wordt te Straatsburg gehouden. Bij de wereldvereniging zijn politieke partijen en andere Hongaarse organisaties in ballingschap aangesloten. Lid zijn onder meer kardinaal Mindszenty, de socialisten leidster Anna Kethly, de oud-secretaris- generaal van de nationale boerenpartij Imre Kovacs en oud-premier Ferenc Nagy. M as sa-o nt slagen Radio-Boedapest heeft bekendgemaakt, dat op 15 januari een zeer groot aantal ambtenaren uit zuinigheidsoverwegingen ontslagen zal worden. De ontslagen amb tenaren krijgen zes maanden salaris. Zij kunnen aanspraak maken op werkeloos heidsuitkeringen of, als zij dat wensen, vergunning krijgen om zich als winkelier, handelaar of handwerksman te vestigen. De ontslagen zijn onder meer een gevolg van de samenvoeging van verschillende Hongaarse ministeries, aldus meldt het Hongaarse persbureau „M.T.I.". Zo zullen de ministeries voor de lichte industrie en de levensmiddelenvoorziening worden sa mengevoegd, evenals die van Onderwijs en Cultuur en de departementen voor het Mijnwezen, de Elektriciteitsvoorziening en de Chemische Industrie. De ministeries voor Plattelandszaken en Staatstoezicht zullen geheel worden opgeheven, evenals verschillende overheidslichamen. De werk zaamheden van het ministerie voor het opstellen van economische plannen zullen worden beperkt. Nagy „verveelt zich" Uit brieven van oud-premier Imre Nagy en zijn veertig aanhangers, die vorige maand door de Russen naar Roemenië zijn overgebracht, blijkt, dat zij een goede ge zondheid genieten, maar zich vervelen. Deze brieven zijn ontvangen via de Roe meense ambassade te Boedapest en het Hongaarse departement van Buitenlandse Zaken. Nagy blijkt zich te Sinaia te bevin den, de overigen zijn groepsgewijze elders ondergebracht. Het officiële partijblad „Nep Szabadsag" schreef vrijdag, dat Hongarije buitenlandse leningen in harde valuta en technische hulp van oost en west nodig heeft om zijn economische moeilijkheden te boven te komen. Volgens het blad zou het al een grote hulp zijn, indien de Sovjet-Unie, Groot- Brittannië en de Verenigde Staten techno logische inlichtingenbureaus in Hongarije oprichtten. Vele technische, agrarische en medische deskundigen zijn uitgeweken, om dat zij in Hongarije geen vooruitzichten hadden. Het vroegere regime heeft tever geefs getracht de intellectuelen van het westen te isoleren om te verhinderen, dat zij zien hoe laag hun levensstandaard is, aldus dit blad. Van de zijde der Hongaarse regering is erop gezinspeeld, dat Hongarije ongeveer vijf miljard forint in het buitenland zal moeten lenen, wil het zijn gehavende eco nomie weer op orde brengen. De regering hoopt, tenminste een deel van dat bedrag in het westen te kunnen lenen. De berich ten in de buitenlandse pers, dat er geen kans is op een lening van de Wereldbank ten bedrage van ongeveer 100 miljoen dol lar (ongeveer een kwart van het benodigde) hebben grote teleurstelling verwekt. De stand van gironummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis voor hulp aan Hongarije was vandaag f 4.234.469,59; die van gironummer 999 van het nationaal comité Hulpverlening Hongaarse Volk f 4.091.250,02. ADVERTENTIE OUD en NIEUW daar hoort champagne bij. uystee wijnhandel Zandvoortselaan 373 - Bentvcld-Aerdenhout Telefoon 02500 - 27145 DE MEEST UITGEBREIDE SORTERING. De Prinsessen Beatrix, Irene en Mar griet brengen op het ogenblik enige dagen vakantie door in het Oostenrijk se wintersportcentrum Sankt Anton. Deze telefoto, gemaakt op de top van de bij Sankt Anton gelegen Galzig, toont Prinses Margriet, ski-leraar Toni Matt en Prinses Beatrix (v.l.n.r.), die juist de ski's hebben ondergebonden om aan een afdaling te beginnen ter wijl persvertegenwoordigers toekijken. VATICAANSTAD (United Press) Uit welingelichte bron in Vaticaanstad wordt gemeld dat de Poolse primaat, kardinaal Wyszynski, naar alle waarschijnlijkheid in de eerste helft van januari een bezoek zal brengen aan Rome. Bij deze gelegenheid zal kardinaal Wyszynski uit handen van Paus Pius XII de kardinaalshoed krijgen, die hij na zijn benoeming niet kon ontvan gen in Rome, aangezien hij dan niet in Polen had kunnen terugkeren. In Vati caanstad acht men 11 januari de meest waarschijnlijke datum. WARSCHAU (Reuter) De bevelhebber van de Poolse luchtmacht, generaal Frey- Bielecki, heeft meegedeeld, dat de lucht macht strijd heeft te voeren tegen „herrie schoppers" en „mensen die zich tot een hooggeplaatst functionaris hebben uitge roepen", aldus meldt het Poolse persbureau P.A.P. Volgens het legerblad „Zolnierz Wolnosci" zei de generaal ook, dat een groep officieren, die in het verleden on recht was aangedaan, voor een speciale commissie is opgeroepen. Radio-Warschau heeft gemeld dat vele Poolse hoogleraren, die in het verleden ten onrechte zijn ontslagen, in hun ambt zijn hersteld. Zes professoren van de rooms- katholieke universiteit van Lublin zijn on langs door de minister van Hoger Onder wijs naar de universiteit teruggeroepen. NIEUW DELHI (Un. Press) Premier Nehroe van India heeft bij zijn terugkomst in Nieuw Delhi verklaard, dat men niet teveel van zijn besprekingen met president Eisenhower moet verwachten. „Ik denk niet dat onze ontmoeting ons zeer ver zal brengen", zo verklaarde Nehroe, die eraan toevoegde dat door langdurige besprekin gen met Eisenhower begrip is ontstaan, maar „internationale veranderingen komen niet tot stand als gevolg van besprekingen, maar als gevolg van ontwikkelingen", zo zei hij. Nehroe deelde nog mede, dat hij Eisenhower voor een bezoek aan India had uitgenodigd. Hij verklaarde echter, niet te verwachten dat de Amerikaanse president spoedig zou kunnen komen. LONDEN (Reuter/AFP) De hoeveel heid ruwe en geraffineerde olie, die vijf tien Amerikaanse maatschappijen in no vember aan West-Europa hebben geleverd is bijma even groot, als de hoeveelheid die dezelfde maatschappijen gedurende het ge hele jaar 1955 aan Europa leverden. Het tekort der leveranties van olie uit het Midden-Oosten, dat door de blokkering van het Suez-kanaal en de sabotage aan de olieleidingen in Syrië ontstond, wordt voor ongeveer de helft door Amerikaanse leveranties gedekt. Door de inwerking stelling van het plan-Eisenhower voor hulpverlening aan Europa zullen de hoe veelheden olie, (met inbegrip van olie uit het Midden-Oosten, die voor Amerika be stemd was, doch thans naar Europa gaat), welke de Amerikaanse maatschappijen le veren, nog toenemen. Desondanks schat men, dat West-Europa, zo lang het Suez kanaal geblokkeerd zal blijven, voor een tekort van 20 tot 25 percent zal blijven staan. De Amerikaanse minister van Binnen landse Zaken, Frederick Seaton, heeft me degedeeld dat de Westeuropese staten in januari tachtig percent zullen ontvangen van hetgeen zij voor de Suezkanaal-crisis ontvingen. De Arabische landen staan op volledige uitvoering van de UNO-resoluties waarin terugtrekking van alle buitenlandse troe pen uit Egypte wordt geëist. Zij zullen geen olie leveren zolang de Israëlische troepen niet achter de bestandslijn terug getrokken zijn, zo heeft de adjunct-secre taris-generaal van de Arabische Liga, Raif Ballama, in Cairo verklaard. DJAKARTA (ANP) De Nederlandse regering heeft zaterdag krachtig geprotes teerd tegen officiële Indonesische verkla ringen, waarin wordt beweerd dat in Ne derlands Nieuw-Guinea Indonesiërs door Nederlandse militairen werden geëxecu teerd. In een nota, welke door de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Dja karta werd overhandigd op het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken, wordt verklaard dat „de Nederlandse re gering diep geschokt is, dat de officiële In donesische woordvoerder wederom inhoud heeft gegeven aan de onware berichten in de Indonesische pers, zonder voorafgaande verificatie van de feiten bij de Nederlandse autoriteiten". Twee weken geleden meldden Indonesi sche dagbladen, dat op Nieuw-Guinea een aantal Indonesiërs door Nederlandse mili tairen werd geëxecuteerd. Deze berichten werden door de Nederlandse regering ca tegorisch tegengesproken, doch de Indone sische woordvoerder maakte er gebruik van in door hem afgelegde verklaringen. In de Nederlandse nota wordt opnieuw met nadruk verklaard, dat niemand, van welke nationaliteit ook, ooit in Nederlands Nieuw-Guinea werd geëxecuteerd. De Nederlandse regering verzoekt de Indonesische regering om de valse publi- katie van haar ministerie van Voorlichting te rectificeren, en geeft uiting aan de hoop, dat de Indonesische regering de nodige maatregelen zal treffen om dergelijke val se en tendentieuze publikaties in de toe komst te voorkomen. Israel heeft opnieuw geprotesteerd tegen „de door Cairo gedirigeerde aanvallen van overvalcommando's". Voor de derde keer deze week verklaart Israel „nog steeds op verzekeringen van Egyptische zijde te wachten dat Egypte zich aan de UNO-re- solutie van 2 november zal houden, waarin staat dat dit land de overvallen op Israel moet staken". In gezaghebbende kringen weigerde men te antwoorden op een vraag naar mogelij ke vergeldingsmaatregelen. Het verluidt dat Israel langs de Jordaanse grens voor zorgsmaatregelen heeft getroffen om het binnendringen van overvalscommando's te beletten. De ramen van huizen in Jeruza lem, die op Jordaans gebied uitzien, wor den dichtgemetseld. JERUZALEM (Reuter/AFP) De Rus sische ambassadeur in Israel Alexander Abromov, die in november als „waarschu wing" aan Israel naar Moskou teruggeroe pen werd, zal binnenkort naar zijn post te rugkeren. In diplomatieke kringen in Je ruzalem ziet men hierin het begin van een nieuwe houding van de Sovjet-Unie ten aanzien van het Midden-Oosten, als gevolg van de Amerikaanse politiek in dit gebied. Op het vliegveld Lydda bij Tel Aviv zijn tachtig Joden uit Egypte aangekomen. Zij verklaarden dat de economische toestand van de Joden in Egypte steeds moeilijker wordt en dat op het ogenblik een groot aantal Joden in Cairo zonder middelen is. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft de paspoorten ingetrokken van drie Amerikaanse journalisten, die tegen het verbod van de Amerikaanse regering naar China te reizen in, naar dit land zijn vertrokken. De zaak van de journalisten zal worden voorgelegd aan het departement van Fi nanciën met het oog op de bepalingen van de wet op handel met de vijand. In een bekendmaking wordt gezegd, dat de voort gezette gevangenhouding van tien Ameri kanen in China „een bijzondere verhinde ring" is voor het reizen van Amerikanen naar het Chinese vastelanc ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - IEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. /17162 j DUFFEL MONTY COATS f59.50 j Het Eerste Kamerlid de heer Willemse (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening ge vraagd of het juist is dat, ondanks de nood in Hongarije, uit dat land nog steeds le vend vee (in december alleen al vele hon derden stuks) naar abattoirs in Nederland wordt aangevoerd? Indien de Hongaarse regering op deze wijze zou willen demon streren, dat in Hongarije normale verhou dingen bezig zijn zich te herstellen, hoewel ons land nog op grote schaal hulp biedt, is de regering dan bij machte en bereid een einde te maken aan deze lugubere schijnvertoning? Indien de import van Hongaars slachtvee zich geheel in de par ticuliere sfeer en zonder inmenging van regeringen afspeelt, is het dan mogelijk, dat invloed wordt uitgeoefend op de han del, dat deze leveringen worden stopgezet of althans uitgesteld tot een tijdstip, dat het Nederlandse volk niet meer moet wor den opgewekt het Hongaarse volk van de hongersnood te redden? zo vraagt de heer Willemse.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1