SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE De opstellingen Laatste wedstrijddag voor de negenjarige merries Flamingo's door een zege op USV vrijwel veilig in eerste klasse Sugar Ray Robinson slaat harder dan ooit tevoren Omzet totalisator in 1956 ongeveer fl. 12.000.000 5 AMATEURVOETBAL 2 LANGE PANTALONS t t GRETHA DE BRUIJN j HOCKEY KOERSEN IN HILVERSUM ZAALHANDBAL WATERPOLO Voetbalkracht Hongarije sterk gedecimeerd De Vroet voor Wels bij oud-internationals Egbert van 't Oever won in Oldeboorn De eerste testmatch Engelse cricketers vrijwel zeker van overwinning Nationale Federatie voor springruiters opgericht DE BASKETBALCOMPETITIE Damesteams van Typhoons sloeg aanval HOC af Voetbalpoolcommissie in contact met KNVB-bestuur Zaalhandbalploeg tegen Malmö Johansson versloeg Bates door knock out Volleybal programma voor woensdag Toto Sportvriendenkring thans besloten Activiteiten van gewest Zuid Holland KNSB ZATERDAG 29 DECEMBER 1956 Van de eerste divisieclubs uit Haarlem en omstreken komen morgen Haarlem, VSV, Stormvogels en RGH in het veld. Haarlem speelt in eigen omgeving tegen Roda Sport en VSV ontvangt Helmondia. RCH en Storm vogels trekken naar respectievelijk Vitesse in Arnhem en Helmond. Zo op het eerste gezicht lijkt het dus waarschijnlijk dat drie clubs uit deze om geving vrij zekere overwinningen tegemoet gaan. Alleen VSV krijgt het bar moeilijk. De Velsenaren spelen evenwel de laatste tijd zo wisselvallig dat een redelijk resultaat ook nog mogelijk is. Voor Haarlem en R.C.H. zouden gewon nen wedstrijden betekenen dat beide clubs in de kopgroep van hun afdeling blijven. R.C.H. zou overigens weer op haar concur renten in kunnen lopen, indien Blauw Wit er niet in zou slagen D.F.C. een nederlaag toe te brengen. Wie weet of het geluk dit maal weer eens met de R.C.H.'ers is. Haar lem staat op de topclub A.D.O. vier punten achter en op Limburgia en Alkmaar respec tievelijk drie en twee. Een wedstrijdwinst van twee punten is dus een bittere nood zaak voor de roodbroeken, die zeker bij zullen willen blijven. Stormvogels staat nog steeds in de onder ste helft van de ranglijst, maar er is niet zo heel veel meer voor nodig om de Vogels in de bovens>le helft te doen belanden. D.F.C. en Sittardia zijn de meest naaste concur renten. V.S.V. tenslotte heeft wel een ruime voorsprong op nummer laatst, maar kan een paar punten nog best gebruiken. De standen zijn: A.D.O. 12 8 3 1 19 47—18 Limburgia 12 7 4 1 18 28— 9 Alkmaar 12 8 5 1 17 30—21 Haarlem 12 5 5 2 15 23—13 Helmondia 12 5 5 2 15 22—16 Xerxes 12 5 4 3 14 19—18 Volewijckers 13 4 5 4 13 26—25 K.F.C. 11 5 2 4 12 20—24 Graafschap 13 3 5 5 11 17—22 Roda Sport 13 5 1 7 11 24—31 S.V.V. 12 3 5 4 11 16—17 H.V.C. 11 3 4 4 10 23—24 Wageningen 12 2 5 5 9 17—24 V.S.V. 11 2 4 5 8 14—20 D.W.S. 14 2 3 9 7 13—32 Emma 12 1 2 9 4 12—34 Blauw Wit 13 10 0 3 20 37—15 R.C.H. 12 6 5 1 17 24—12 H.D.V.S. 12 8 1 3 17 28—16 Volendam 11 8 3 2 15 28—18 Excelsior 12 5 5 2 15 20—17 S.H.S. 13 4 7 2 15 27—26 Sittardia 12 6 2 4 14 32—23 D.F.C. 12 6 2 4 14 32—27 Stormvogels 12 4 6 2 14 19—20 Rigtersbleek 12 4 4 4 12 23—23 Vitesse 12 4 3 5 11 21—19 E.D.O. 13 4 2 7 10 16—25 Helmond 12 4 1 7 9 23—29 E.B.O.H. 12 2 2 8 8 17—33 A.G.O.V.V. 14 1 3 10 5 17—39 Fortuna (VI.) 12 0 2 10 2 13—36 In de hoofdklasse worden ook morgen weer tal van aantrekkelijke wedstrijden gespeeld, die van invloed zullen kunnen blijken te zijn op de stand, die op het ogen blik als volgt is: Enschedé 1320 Sparta 1413 Feyenoord 1420 D.O.S. 1312 M.V.V. 14—19 G.V.A.V. 13—12 N.A.C. 14—18 P.S.V. 14—12 Fortuna 1617 Amsterdam 1310 Ajax 14—17 B.V.V. 14—10 V.V.V. 14—15 Elinkwijk 14— 9 Rapid 13—14 Willem II 13— 7 N.Ó.A.D. 1314 Eindhoven 145 In de tweede klasse A van de amateur competitie krijgt Zandvoortmeeuwen zon dag tegen Zaandijk de gelegenheid in een uitwedstrijd iets van de opgelopen achter stand in te lopen. WFCDEM is 'n geheel open wedstrijd, terwijl Beverwijk het op eigen veld tegen H.B.C. meilijk zal krijgen. V.V.B. zal in eigen omgeving wel van Ken- nemers winnen. Schoten ontmoet in West- Frisia een tegenstander, die vooral op eigen veld moeilijk te overwinnen is. H.F.C. krijgt voor de tweede klasse B Watergraafsmeer als tegenstander en gaat dus een zware wedstrijd tegemoet. De Haarlemmei's zullen alle krachten moeten inspannen voor een redelijk resultaat. In de derde klasse zijn vastgesteld: ADVERTENTIE AAAAAAAA* aaaaaa/- A *-AAAAAAAAA voor dames, heren en kinderen. WINDJACKETS - SllèDE JASJES COMPLETE SKI-UITRUSTINGEN SPORTMAGAZIJN De best gesorteerde speciaalzaak Twtjnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100°/o SERVICE ^xxxcc<xxxx»>xcc<xcc<xocccorx:o-<:<>-r:.;co(xx>ccccocccoccoc De eerste divisieclubs van het betaalde voetbal en de amateur tweedeklassers uit Haarlem en omgeving komen zondag als volgt (te lezen van links naar rechts) in het veld: R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en 0 Van der Brink; De Jong. Jansen en Biesbrouck; Brouwer, v. d. Klugt, Van S Braam, Kruyer en Hoogendoorn. p Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en ;j Post; Jansen sr. Snoeks sr., en Tol; <3 X Luppens, Snoeks jr., Freriks, De Boer tj en Groot. X p V.S.V.: Geerlofs, Pieterse en Beentjes; 'f- Schoon. Spaaans en Van Deursen; X Planken. Sijbers, Belfroid, De Graaf en v. d. Heyden. Haarlem: Snijders; Oepkes en Laan; Boom. Do Voogd en Kors, Jacob. Vree- ken, Flens, Ketting en Groeneveld. j? Amateurs j; H.F.C.Veltman; Dekker en Winter; P, Eouwman. Molijn en Wijkhuizen; 3 Jansen. De Nijs, Moolenaar. Molenaar en Doinhof. Zandvoortmeeuwen: Grijmans. A. Stok man en .T. Zwemmer: A. Kon'ng. Kerk- man en B. Water: C.asticn, Snoeks, S. 3 3 Water, Visser en J. Koper. ■i Keunemers: Tijms. Lejeune en K. Minne- boo: Luit. Brethouwer on v. d. Sluys; 3 3 F. Mosk, Horeman, Van Soest, J. Min- <3 neboo en J. Mosk. D.E.M.: Aardenburg; Spanjaard en Niesten: Starromans, Kuys en Scheer- p man: Anpel, Burger, Jansen, Goderie 8 en De Vries. Beverwijk: Raap: Marx en Lorjee: Brui- X nenberg, Minneboo en Van der Pas; c 8 Snrenger, Wolterman, Koopman, Van 3 Oost en v. Baaien. Schoten: Kessens: J. Gent-tz. Hogendijk; 3 v. Gelder, v. Veen, Blankensteyn; Van 1 Oosten. Woning, v. d. Mark. Pelser en 3 Sandberg. C<XX>MCOOCOOOOOODD300XCOK>?^OCOXCCOODCCCODCCCOCCCCCOD- H.S.V.—Vitesse '22. C.S.V.—E.V.C., Always ForwardA.D.O. '20, E.H.S.Terrasvogels, W.S.V.Kinheim, Wijk aan ZeeZ.V.V., Velsen—Q.S.C., Alphia—Hillegom, T.Y.B.B. Voorburg en WilhelmusRipperda. In de vierde klasse worden gespeeld: Onze Ge zellenN.A.S., WaterlooA.G.S., Geel WitBloemendaal, HalfwegD.I.O., ASV/ ArsenalV.V.H., AnimoE.T.O. en T.H.B. Teylingen. Hoewel het in de bedoeling lag voor deze week geen wedstrijden vast te stellen, bleek het niet mogelijk het plan door te voeren, aangezien vele beker- en compe titie-inhaalwedstrijden door de slechte weersomstandigheden de laatste weken geen doorgang vonden, waardoor vooral de bekercompeitie grote vertraging kreeg. Voor zondag is dus alsnog een klein beker programma vastgesteld en ook enkele Haarlemse elftallen zullen in het veld ver schijnen. Bij de dames kwam B.D.H.C. zonder te spelen reeds in de tweede ronde voor de Zivleren Roos en tegen Laren mogen wij ook nu wel een kleine winst verwachten. De Bloemendaalse reserves deden het in de eerste ronde tegen Amsterdam uitstekend, doch wij twijfelen er aan of ook in de ont moeting tegen Hilversum aan de Brede- rodelaan in Bloemendaal hetzelfde kunst stukje zal worden herhaald. Ook voor de Amsterdam-beker komen de dames binnen de lijnen en wij mogen van Zandvoort tegen H.I.C. toch wel een zege verwachten, evenals dit het geval is met D.E.M. en Ever Swift tegen respectievelijk H.I.C. II en III. De Alliance-reserves gaan op bezoek bij Hilligersberg en wij voorzien in deze ont moeting grote moeilijkheden. Rood Wit slaagde er reeds in de tweede ronde te be reiken en ook nu zal een overwinning tegen Leiden II het Rood Wit-elftal weer een ronde verder brengen. Bij de heren gaat B.M.H.C. voor de twee de ronde van de H.T.C.C.-beker op bezoek bij de overgangsklasse!- Victoria, waarvan gewonnen moet worden. Het tweede en derde elftal van de Bloemendalers krijgen Zondag is in Hilversum de laatste dag, dat de 9-jarige merries nog mogen lopen. De beide cracks Our Volann en Olga Pluto grijpen deze gelegenheid aan om in het in ternationale nummer wederom een duel aan te gaan met een select gezelschap andere dravers. De Franse hengst Estoc maakte een bevredigend debuut, doch kan niet tip pen aan de klasse der Nederlandse paarden. De verwachtng is dat Our Volann en Olga Pluto in de eindstrijd zullen overheersen, waarbij eerstgenoemde een lichte voorkeur heeft. De formidabele verrichting van Typhoon op tweede kerstdag stempelt hem tot de favoriet in het stayersnummer. Zijn taak is nu echter veel zwaarder met zijn handicap van 60 meter. De goede Trudi Trothan zou kunnen verrassen, evenals Rio Rita weer een van haar uitschieters toont. De Friese stal Oosting is met de jonge paarden ge abonneerd op het openingsnummer. Met de keuze uit Uria S tn Us Jeltje Pluto maakt deze stal opnieuw een eerste kans, evenals Torenvalk S en Ubina. In de Oliebollen-prijs heeft Tortelduif S de koers in handen, mits de fout achterwege blijft. Is dit niet het geval dan zal Unwaers- fugel in gezelschap van Sister Gregor de ereplaats bezetten. Nottelman kan zijn overwinningenreeks voortzetten met SimOne, ondanks het feit dat de afstand te lang voor deze merrie is. Zij heeft echter snelheid voldoende om Thea Drabbe en Swift Hanover achter zich te houden. Hetzelfde geldt voor Ulrica B, die zich kan revancheren voor haar neder laag tegen Tector, wiens handicap nu 20 meter zwaarder is. Van de overige paarden zouden alleen Ralph Erebus en Sweetheart Julia B kunnen verrassen. Een gelukkige omstandigheid is, dat voor de amateurdraverijen een steeds stijgende belangstelling valt te constateren. De animo van de liefhebbers is zelfs zo groot, dat in twee afdelingen gereden moet wor den. In de eerste afdeling krijgt de bekwame amateur Bergisch de beschikking over Spencer Gay's Zoon. die in vorm zelfs ge makkelijk moet kunnen winnen. Zijn meest kwade tegenstanders zijn Queenly Bertha en Roland Spencer, eveneens gereden door de beste rijders. In de tweede afdeling kan de amateur Haanstra winnen met Speedy Lady, die zeer gunstig staat. Querida Do- num en Quality Hollandia zullen tegen de kleine merrie een te zware taak hebben. Nottelman kan een tweede zege boeken met de eveneens voor het laatst lopende Our Bonnie. Gemakkelijk zal zij het niet hebben om haar fraaie loopbaan met een overwinning te kunnen afsluiten, daar zij in Querie, Parel Holland C, Rina Gay en Oranje Nassau een stel tegenstanders treft, welke haar voortdurend in dit bijzonder mooie en spannende nummer zal belagen. In de slotdraverij van dit jaar, waarin de omzet aan de totalisator weer beduidend steeg en het totaal bracht op ongeveer twaalf miljoen gulden, heeft Upie Schot P de kans van zijn leven de ongelukkige reeks van nederlagen te onderbreken met ^en overwinning, welke Stuart A en Rita Belwin echter hardnekkig zullen betwisten. het in de thuiswedstrijden tegen respec tievelijk Amsterdam II en III bijzonder lastig. Zandvoort gaat de eerste rondewedstrijd spelen tegen de oude concurrent H.I.C., hetgeen altijd een moeilijke opgave be tekent. Alliance zal eveneens alles moeten geven om Hilligersberg in de uitwedstrijd te kloppen. D.E.M. (heren) ontvangt voor de tweede ronde van de J. D. Treslongbeker A.M.V.J.; deze wedstrijd moet voor de Wij kers geen moeilijkheden opleveren. Het handbalprogramma voor morgen blijft tot zaalhandbal in het R.A.I.-gebouw in Amsterdam en in de Margriethal in Utrecht beperkt. In beide steden wordt er voor de zaalhandbalcompetitie van het Districts-West A gespeeld. De herenploeg van Concordia gaat tegen A.H.C. een belangrijke wedstrijd tegemoet. Winnen de Haarlemmers en dit is zeker niet uitgesloten dan zullen zij de leiding van de Amsterdammers in de tweede klas se overnemen (12.50 uur). Voor de Concor- dia-dames ziet het er tegen Vriendschap weer somber uit (1.35 uur). Zandvoortmeeuwen ontmoet Tonido (12.50 uur) en zal niet gemakkelijk tot winst komen. IJmond speelt voor de paral lelcompetitie tegen Vriendschap, dat in de afdelingsklasse B op de laatste plaats ein digde (12.50 uur). Vanavond om acht uur wordt in het Sportfondsenbad in Haarlem het program ma geopend met. de heren waterpolowed- strijd HPC 3VZV 2. Dan komen de dames van DWT in het strijdperk en zullen onge twijfeld een overwinning boeken op de dames van Het IJ. De reserves van DWT krijgen vervolgens de dames van HPC tegenover zich welke strijd wordt opge volgd door de herenontmoeting Haarlem GZC. Tot slot wordt gespeeld de wedstrijd DWT-HVGB 2. Acht spelers van de beroemde Hongaarse poèg, clië "in 1954 in dé" wereldkampioen schappen voetbal is uitgekomen, bevinden zich op het ogenblik in het westen en ver moedelijk zal slechts één van hen naar Hongarije terugkeren. Die uitzondering is rechtshalf Joseph Bozsik, sinds lang com munistisch gemeenteraadslid van Boeda pest, die vergeefs gepoogd heeft in de afge lopen weken zijn clubmakkers over te halen naar huis terug te keren. In sommige ge vallen werd hij uitgelachen en in andere gevallen gewoon genegeerd door zijn mede spelers van de lëgerclub Honved. De volgende Honved-spelers, alle lid van de nationale ploeg van 1954, hebben inmid dels hun vrouwen en kinderen uit Boeda pest gehaald en hebben te kennen gegeven dat zij niet zullen terugkeren: doelman Grosics, rechtsbuiten Budai, rechtsbinnen Kocsis, linksbinnen Puskas en linksbuiten Czibor. Twee andere spelers van de nationale ploeg zijn ook in het westen en hebben ge zegd van plan te zijn niet terug te keren. Het zijn achterspeler Lantos en rechts buiten Sandor, die in de wereldkampioen schappen van 1954 vaak voor Budai is in gevallen, beiden zijn lid van M.T.K. (het vroegere Voros Lobogo). Vier andere leden van de nationale ploeg van 1954 zijn nog in Hongarije: rechtsback Buzanski, spil Lorant, linkshalf Zakarias en midvoor Hidegkuti. Buzanski en Zakarias zijn op hun retour en zouden nauwelijks een kans krijgen in een bekende westerse club opgenomen te worden. Lorant, die verleden jaar uit Hon ved is gezet wegens zijn anti-communisti sche houding, zou waarschijnlijk naar het westen ontsnapt zijn als een ernstige knie blessure hem de laatste weken niet het lopen belet had. Hidegkuti, een van de grootste sterren van Hongarije, heeft ver leden week aan vrienden verteld dat hij alleen naar Boedapest terugkeert om zijn vrouw en twee kinderen naar Wenen te halen, waar hij van plan is in Rapid te gaan spelen. Kenners zeggen dat het Hongaarse voet bal een nog groter verlies heeft geleden door de desertie van de gehele nationale juniorenploeg, die toevallig in Wenen was toen de opstand begon en die sedertdien niet teruggekeerd is. Al deze junioren wor den als prima spelers beschouwd. In het elftal van de oud-internationals, dat op 1 januari wederom aan de Span jaardslaan in Haarlem tegen HFC speelt, is een wijziging gekomen. Rechtsbuiten Wels (Unitas) wordt namelijk vervangen door De Vroet. Als scheidsrechter zal de heer For- manoy fungeren. Onder grote belangstelling heeft Egbert van 't Oever de langebaanwedstrijden in Oldeboorn gewonnen, door op de 500 meter als tweede te eindigen en de 1500 en 3000 meter te winnen. De temperatuur was om het vriespunt en het ijs dat zacht en brok kelig was, maakte goede tijden niet mo gelijk. De gedetailleerde uitslagen luiden: 500 meter: 1. Postma (Akkrum) 48.8 sec.; 2. Van 't Oever (Lisse) 50 sec.; 3. Paping (Dedemsvaart) 50.4 sec. 1500 meter: 1. Van 't Oever 2.37.8 sec.; 2. Paping 2.42.7 sec.; 3. Buter (Den Haag) 2.45 sec. 3000 meter: 1. Van 't Oever 5.37: 2. Paping 5.48 sec.; 3. Terpstra (Huizum) 6.00.9 sec. Algemeen klassement: 1. Van 't Oever 158.767; 2. Paping 162.633; 3. Postma 164.300; 4. Buter 167.617. Het Is vrijwel zeker dat Engeland de eerste testmatch tegen Zuid-Afrika wint. Op de vierde en een na laatste wedstrijddag waren de Engelsen weliswaar voor slechts 150 runs all out, zodat de Zuidafrikanen slechts 204 runs nodig hadden voor de over winning, doch zij verloren in de middag uren zeven wickets voor niet meer dan 40 runs. Als er geen zeer in het oog vallende dingen gebeuren zal de Engelse aanval er ongetwijfeld in slagen de resterende drie wickets van Zuid-Afrika voor minder dan 163 runs te nemen. Het was overigens een schamel totaal dat de Engelsen in de tweede innings op het scorebord brachten. Topscorers waren Denis Compton met 32 en wicketkeeper Evans met 30 runs. Maar de Engelse aanval weerde zich daarna geducht. Vooral Trevor Bailey, die vrijwel onbespeelbaar was en vier wickets nam voor slechts elf runs. De totalen aan het einde van de vierde dag waren: Engeland eerste innings 268, tweede innings 150, Zuid-Afrika eerste innings 215 en twee de innings 40 voor 7. In Utrecht is de oprichtingsvergadering gehouden van de „Nationale Federatie voor Springruiters". Deze nieuwe federatie is tot stand gekomen na besprekingen, gevoerd op een bijeenkomst voor springruiters, die enkele weken geleden was uitgeschreven door de afdeling rijpaarden van de Stichting Ncderlandsch Hippische Sportbond. In de eerste vergadering werden de sta tuten en reglementen goedgekeurd. De fede ratie heeft als doelstelling: De bevordering van de springsport en het behartigen van de belangen van de springruiters in de meest uitgebeide zin van het woord. Ter bereiking van het doel zal zo spoedig mogelijk samenwerking worden gezocht met de Stichting Ncderlandsch Hippische Sport bond, opdat de Federatie voor Springruiters als onderorganisatie van deze bond zal worden erkend. Het lidmaatschap van de federatie staat open voor alle categorieën van springruiters, dus voor amateurruiters, professionals en landelijke ruiters, allen die een rijvergun ning van de NHSB hebben of op een of an dere wijze interesse hebben voor de spring sport. Als bestuursleden werden gekozen de heren J. Gruppelaar, J. J. L. baron van Lijnden. D. J. Mellema, N. Uytendaal en J. W. Westerhoff. "Iet bestuur stelde in overleg met de ledenvergadering een aantal programmapunten op, welke uitgewerkt zullen worden en op de volgende ledenver gadering zullen worden voorgelegd. Deze tweede vergadering is vastgesteld op 1 januari na afloop van de vergadering van de Stichting Nederlandsch Hippische Sportbond. In Hastings (Engeland) is het 32ste jaarlijkse internationale schaaktoernooi be gonnen. Op de foto ziet men de Elongaar Laszlo Szabo (links) die zijn landgenoot Gyula Kluger uit Boedapest assisteert. Het herenteam van Flamingo's heeft zich door een overigens verwachtte zege tegen USV vrijwel geheel in veiligheid gesteld in de gewestelijke eerste klasse basketbal competitie, want wij geloven niet dat de Rotterdammers er dit seizoen nog in zul len slagen een overwinning te behalen. Het spel van de Rotterdamse gasten was ook nu weer vrij zwak, ofschoon de tegen stand zeker groter was dan in de ont moeting van enkele weken geleden tegen Antilopen. Helaas was het spel van beide teams dikwijls zeer pover, want ook het team van The Flamingo's zag slechts zel den kans de goed opgezette aanvallen door een doelpunt af te werken, zodat de gasten, ondanks de regelmatige voorsprong j van The Flamingo's, vrijwel de gehele ontmoeting gevaarlijk bleven. De Haarlemmers waren technisch en taktisch zeker de betere ploeg, zodat de Sugar Ray Robinson is er zo vast van overtuigd dat hij op 2 januari zijn we reldtitel in het middenge wicht met succes zal ver dedigen. dat de negerbok ser reeds praat over ook een titelgevecht tegen Car men Basilio en zelfs over uitdaging van zwaarge wichtkampioen Floyd Pat terson. Fullmer is er al even ze ker van dat hij zal win nen zo zeker dat hij bijna voor niets bokst voor zover het om baar geid gaat. Hij heeft getekend voor 12'/2 procent van de recette en krijgt niets van het televisiegeld. Deze re geling betrof de aanvanke lijk vastgestelde wedstrijd datum 12 december. Ge loofd wordt dat hij nu 17'/; procent krijgt voor de uit gestelde wedstrijd. Goed en kwaad Fullmer, een toegewijd Mormoon, die tien procent van zijn verdiensten aan zijn kerk geeft, heeft ge zegd dat Robinson niet een vertegenwoordiger is van „het goede" en dat „goed" altijd „kwaad" verslaat. Robinson heeft geantwoord dat Fullmer in de ring in Madison Square Garden maar bewijzen moet dat hij even goed boksen als pra ten kan. Robinson wordt op 1 mei 36 of 37, naar gelang u hem gelooft of het Ring Recordbook, en de meeste deskundigen geloven dat hij het van een snelle knockout moet hebben om de 25-jarige Fullmer te ver slaan, die alleen uithou dingsvermogen en kracht tegenover de snelheid en vakkunde van Sugar kan Sugar Ray Robinson. dat hij toen veel meer k.o.- overwinningen boekte dan toen h(i de zwaardere handschoenen aantrok. Beide boksers hebben veel getraind en Fullmer zegt dat het uitstel hem geen kwaad heeft gedaan. Hij onderbrak de training een paar dagen en keerde toen naar zijn kamp terug. Robinson had een griepje, waardoor het uitstel ver oorzaakt werd en hij is weer hersteld. Gisteren sloeg hij twee punching bags stuk, sloeg een spar ringpartner tegen de grond en maakte vervolgens be kend dat hij op het ogen blik zo hard slaat als hij nog nooit van zijn leven gedaan heeft. Zal hij Full mer, die nog nooit voor het volle aantal tellen is neer gegaan en die met 85 fa voriet is, k.o. krijgen? ,,lk zal het proberen, vanaf de eerste gongslag", heeft Ray beloofd. stellen. Fullmer is een zeer sterke middengewicht en zijn vasthoudendheid kan wel eens te veel blijken voor een 36-jarige tegen stander indien het aantal ronden groot wordt. Handschoenen Zelfs het gebruikelijke reclamepraatje over de handschoenen is uitgebuit. Handschoenen van 6 ounce zullen gebruikt worden, in plaats van die van 8 ounce die worden aangetrokken in gevechten waarin geen titel op het spel staat. Het kamp van Robinson zegt dat de lichte handschoenen Ray zullen helpen snel een k.o. op te brengen. Full mer zegt dat hij met 6 ounce handschoenen zijn carrière begonnen is en 16.000 toeschouwers In elk geval is er pret tig nieuws voor hem: Het gaat met de voorverkoop uitstekend. Meer dan 16.000 toeschouwers en een recet te van meer dan 150.000 dollar worden verwacht. Kampioen Ray blijft tot en met zondag oefenen met zijn sparringpartners, doet maandagochtend nog wat gymnastiekoefeningen en breekt maandagmiddag zijn trainingskamp op. Hij gaat dan per auto naar New York en blijft bij vrienden tot hij naar de arena moet. Fullmer heeft zijn kamp maandag al opgebroken en heeft zijn intrek genomen in een hotel in New York. Hij traint in 't gymnastiek lokaal van het hotel Naar aanleiding van het onderhoud dat de voetbalpoolcommissie van de K.N.V.B bestaande uit de heren mr. P. Blaisse, E. M. Joosten en L. Brunt vrijdag hebben ge had met de minister van Justitie, prof. mr. I. Samkalden, vernemen wij dat de voet balpoolcommissie op korte termijn contact zal opnemen met het bestuur van de KNVB teneinde de verschillende vraagstukken- welke zijn verbonden aan een voetbal-tola- lisator, nader onder het oog te zien. De Nederlandse zaalhandbalploeg, die za terdag 29 december in de Margriethal in Utrecht een wedstrijd zal spelen tegen Malmö (Zweden) is samengesteld. De op stelling luidt: Doel: Mastenbroek (Olympia, Hengelo). Veldspelers: De Jong (Blauw Wit), Tromp (Aalsmeer), Leupen (Udi, Arnhem), Dek kers (PSV, Eindhoven). Ridderbos (Niloc, Amsterdam), Van Heil (Hellas, Den Haag), Kuipers (Olympia). Van der Heyden (Niloc) en Zuidema (Hellas). De wedstrijd tussen de Europese kampioen zwaargewicht Ingemar Johansson (Zweden) en de Brit Peter Bates is door Johansson ge wonnen door k.o. in de tweede ronde. Het gevecht, waarbij de titel niet op het spel stond, zou over tien ronden gaan. Woensdag 2 januari wordt na enkele we ken onderbreking de volleybalcompetitie in het Krelagehuis in Haarlem weer voort gezet. De belangstelling zal voornamelijk uitgaan mar de hoofdklassewedstrijd Die Raeckse tegen 't Zandt uit Utrecht. De wed strijd begint om acht uur. Voor de eerste klasse heren staan op het programma: Die Raeckse 2Eclecta (aanvang zeven uur) en Santpoort—PSVH en HVS 2—HBC (beide aanvang negen uur). Die Raeckse kan tegen de Utrechtenaren de eerste winst behalen. Het programma luidt voorts: (Heren) PSVH 2—PSCB, PWN—Eclecta 3, Gios 3— VVSH 2, Sizo—Blinkert, HBC 2—Ready. HPS en SV—SSO, OSS—PWN 2, OVRA 3 AW. Dames: Raeckse 5AVC 2. DSSBoru, JBS—VVSH, PSVH—Eclecta, Spaarnestad— Eclecta 4. Eclecta 3PSVH 2. Gios 3DSS 2 en Vesmia 2Sizo 2. uiteindelijke overwinning 5540 volkomen verdiend was. Vooral in de eerste helft was de tegenstand van de Rotterdammers bijzonder groot en het was voor de Fla mingo's dan ook bijzonder gelukkig dat Kaart in deze matige periode produktief was (10 pt), zodat de rust aanbrak met ge lijke stand (1818). Na de hervatting slaagden de Haarlem mers er door Jole (2x) en Meenhorst in de voorsprong te vergroten (2418), doch de bezoekers bleven uitstekend tegenstand bieden, zodat de achterstand weer werd teruggebracht tot 2622 en ofschoon Fla mingo's hierna nog door enkele fraaie doelpunten van Jole en Warger kans zag de score op te voeren tot 3422, bleef de tegenstand van USV bijzonder fel. De grote tegenstand van de bezoekers bracht de verdediging van The Flamingo's dikwijls in grote moeilijkheden en het was dan ook niet te verwonderen dat de be zoekers de achterstand met nog slechts zes minuten te spelen terug brachten tot een 3633 achterstand en vanzelfsprekend vele mogelijkheden. De Haarlemmers zagen het gevaar en een offensief bracht de zo nodige ver ademing, want de voorsprong werd weer geleidelijk vergroot, zodat de laatste drie minuten ingingen met een vrijwel veilige 4636 voorsprong van The Flamingo's. Het pleit voor de Haarlemmers dat zij met deze reeds veilige kleine voorsprong geen genoegen namen en dank zij uit stekend doorzetten van de aanval kon de stand nog worden gebracht op 5540, waarmede tevens het einde kwam. In de overgangsklasse dames waren twee ontmoetingen vastgesteld en de belangrijke ontmoeting tussen de leidende teams Ty phoons en HOC 2 eindigde in een gedeci deerde 180 overwinning van Typhoons, waardoor dit team ongeslagen de leiding behield. Schoten Giants moest in de andere wedstrijd de meerderheid erkennen van Sportclub Haarlem, welk team een vol komen verdiende grote 229 overwinning behaalde. Bij de heren ging de strijd in het Haar lemse district tussen Flamingo's 2 en Aurora, welke ontmoeting in een weinig overtuigende zege van Aurora eindigde, waardoor dit team zich echter volledig in de kopgroep kon handhaven. De reserves van White Stars hadden in dezelfde klasse grote moeite met IHJ 2 en slechts door het feit dat IHJ met vier spelers moest doorspelen kwam de zege bij de Stars terecht. De uitslagen waren: Dames: Schoten Giants—SC Haarlem 9—22: HOC 4—RCH 8—13: Tvphoons—HOC 2 18—9. Heren: IHJ 2—White Stars 2 23—33; Flamingo's 2—Aurora 1620; Flamingo's —USV (R'dam) 55—40. De heer Van Lith, secretaris van de Ver eniging „De Nederlandse Sportvrienden kring", waarbij verscheidene voetbalclubs zijn aangesloten verzoekt ons het volgende mede te delen: Het bestuur van de Nederlandse Sport vriendenkring heeft zich in verband met de door haar georganiseerde voetbaltoto beraden over de acties welke tegen de pools zijn aan gekondigd door mr. Van Dullemen, procu reur-generaal te Amsterdam en heeft het volgende besloten: 1. Met ingang van de pool van 13 januari 1957 is deelneming uitsluitend mogelijk voor leden en donateurs van de bij haar aange sloten verenigingen. 2. Deelnemers aan de pool, die geen lid van een dezer verenigingen zijn, kunnen geen enkele aanspraak maken op de prijzen, terwijl de door hen betaalde inleggelden niet worden gerestitueerd. Deze gelden zullen ten goede komen aan een nader te bepalen doel. Aldus meent het bestuur te voldoen aan de in de loterijwet vereiste beslotenheid. In opdracht van de gewestelijke algemene vergadering heeft het bestuur van het ge west Zuid-Holland van de KNSB de volgen de besluiten genomen. Het is overgegaan tot het installeren van een gewestelijke coördinatie-commissie voor de jeugdschaatsproeven in Zuid-Holland, welke commissie tot taak heeft plaatselijk het afnemen dezer proeven te bevorderen door het aanwijzen van gedelegeerden die na mens de KNSB de schaatsproeven afnemen. Verder het bevorderen van contact met plaatselijke leiders en onderwijzend perso neel van middelbare-, mulo. en lagere scho len, benevens het uitwisselen van gegevens met de commissies uit andere gewesten en het hoofdbestuur van de KNSB. In de tweede plaats heeft het gewestelijk bestuur regelen gesteld waarnaar de organi satie van de landelijke estafette schaatswed strijd zal plaats vinden. Uit elk gewest van de KNSB zullen zes rijders aan de wedstrijd deelnemen welke rijders een afstand van respectievelijk 2800, 400. 1600, 400 en 3200 of in totaal te samen 10.000 meter zullen af leggen. De ploeg rijders die over de totaal afstand de kortste tijd maakt is winnaar van de wedstrijd en van de massief zilveren wis selbeker welke voor deze wedstrijd beschik baar is gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7