10 Él i f* wiw Estafettepuzzel sJmm .,AfkÊm Zet de JUISTE onderschriften bij de foto's INTERESSANTE VOORVALLEN UIT 1956 - V Foto B: U herinnert zich toch het torenkamertje nog wel, waar in het afgelopen jaar zo ingespannen werd nagedacht over de kabinetscrisis? Welnu, hier is het. Prof. Lieftinck zit er na te denken. (Bijschrift 2). Foto A: Een bekoorlijk doorkijkje in een der Haarlemse parken gedurende de winter 1956. De staande figuur contrasteert charmant met de roerloze omgeving, die gevangen is in de ban van de winter en van de simpele schoonheid welke de figuur uitstraalt (Bijschrift 1) Foto C: Ook in 1956 werd de opening van het h engelseizoen met vreugde be groet. Ziehier, hoe het ergens in onze omgeving werd ingezet. (Bijschrift 3). Foto F: IJmuiden in de greep van de winter. Een ijzige foto van de strenge, meedogenloze heerser, die ons in 1956 zo lang in zijn ijzeren vuist hield. (Bijschrift 6) mm if'. Si!?!? Foto I: Eind mei 1956 ging men op traditionele wijze op haringvangst. Het zeebanket werd ook in het afgelopen jaar op zeer deskundige wijze uit de zilte baren gehaald. (Bijschrift 9). V.. Foto E: De Haarlemse gemeenteraad heeft op 4 April van het afgelopen jaar beslist, dat het roemruchte Hïldebrand- monument geplaatst zou worden in het doorkijkje van de Haarlemmerhout, dat daar oorspronkelijk voor was aangewezen. (Bijschrift 5). Foto D: Minister Cals liet zich ter ge legenheid van het eerste lustrum der Televisiestichting (3 oktober 1956) ver schalken door de camera. Hij hield de lustrumrede. (Bijschrift 4). Foto H: Nog een aardige opname van Koning Winter, gekiekt bij zijn vertrek uit ons land. Men kan wel zien dat hij niet graag heenging, maar het moest. (Bijschrift 8). Foto G: In Amsterdam vierde in mei de romantiek hoogtij. De tekenaar Lodeizen huwde er met de Zweedse filmster Ulla Jacobsson en stapte meteen in het bootje, dat hen door de wittebroodsweken zou varen. (Bijschrift 7) - 'v Foto L: Rainier van Monaco en zijn bruid Grace Kelly, die de romantiek deden herleven op bombastische wijze en in het afgelopen jaar aan velen de illusie van een echt sprookje schonken. (Bijschrift 12) M Foto IC: De dijk is dicht! De eerste voetstappen over de verbinding tussen twee dijklichamen rondom Flevoland, welk belangrijk onderdeel der Zuiderzeewerken in augustus 1956 tot stand kwam. Men kan aan degenen, die hier gefoto grafeerd zijn zien, dat zij er danig enthousiast over zijn, ..als pioniers te kunnen oversteken (Bijschrift 11) Foto J: De verregende zomer van 1956 heugt ons nog zeer wel. Er bleef nauwe lijks een droog plekje land over. om de benen te strekken. Hoe overvloedig het water was, toont deze foto duidelijk. (Bijschrift 10)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11