OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Cairo wil zich niet meer met Londen en Parijs verstaan ofe'MORRI«4»4/ Raad van Europa ontving vertegenwoordigers van Nagy Kadar wil kleingrondbezitters en boeren in kabinet opnemen „Onderhandelingen alleen in de UNO Diplomaten der Straatsburg-landen in Boedapest willen rapporteren Maar deze voelen er weinig voor en socialisten worden geweerd Welgestelde weduwe te Nieuwland vermoord Minder zacht In de pas - uit de koers Drie doden in het verkeer I REEDS 23 DODEN j Britse onderscheiding voor Prins Bernhard Amerikaanse resolutie over Korea in de UNO aanvaard India onthield zich en Sovjetblok stemde tegen Het woord is aan Brits protest bij Jemen wegens grensincidenten Ambassadeur Stikker sprak met Selwyn Lloyd Dr. John in een ziekenhuis Mollet onthult vandaag zijn plannen voor Algerije Poolse journalist naar West-Berlijn uitgeweken 71e JAARGANG No 154 WOENSDAG 9 JANUARI 1957 302e JAARGANG No 2 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct, p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D Huijsman CAïRO (Reuter-AFP) „Egypte weigert rechtstreeks of zijdelings met Frankrijk en Groot-Brittannië te onderhandelen", aldus heeft de directeur van de Egyptische voor lichtingsdienst, Abdel Kader Hatem, vol gens radio-Caïro meegedeeld. Deze twee aanvallers hebben onderhandelingen en het besluit van de Veiligheidsraad over het Suezvraagstuk ter zijde geschoven en Egypte is alleen bereid dit probleem in de UNO te bespreken, aldus Hatem. De Amerikaanse ambassadeur in Caïro gaat zaterdag naar Washington voor over leg. De volledige tekst van de rede van president Eisenhower over het Nabije Oos ten is aan het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken overhandigd. De Amerikaanse UNO-delegatie heeft een cheque van vijf miljoen dollar aan secretaris-generaal Hammarskjoeld laten overhandigen ter dekking van de eerste kosten van de vrijmaking van het Suez- kanaal. Schepen vrij Alle dertien schepen die sedert de Brits- Franse aanval op Egypte in het Suezkanaal opgehouden werden, zijn in Port Said aan gekomen en de meeste schepen varen reeds in de Middellandse Zee. De „Lemsterkerk" van de V.N.S., die op weg was met lading voor havens aan de Perzische Golf, vaart naar Genua, waar zal worden beslist of het vaartuig de reis om de Kaap naar de Perzische havens zal maken. Het Libe riaanse tankschip „Statue of Liberty" heeft koers gezet naar Sidon (Libanon), teneinde daar olie in te nemen, die bestemd is voor Eiswarden, de oliehaven van Bremen. De bemanning, die geheel uit Nederlanders bestaat, moest destijds op last van de Egyptische autoriteiten het schip verlaten. Enigen hunner zijn toen per vliegtuig naar Nederland teruggekeerd. De twaalf overi gen zijn intussen aan boord teruggekeerd, terwijl een aanvullende bemanning van zeven personen van Nederland naar het schip onderweg is. Commissie De bestuursraad van de Vereniging van Suezkanaalgebruikers zal donderdag te Londen de mogelijkheid onderzoeken een commissie te belasten met het voeren van onderhandelingen met de Egyptische rege ring over de Suezkwestie, aldus meldt de „Daily Express". Volgens het blad zal deze commissie worden samengesteld uit ver tegenwoordigers van Noorwegen, Italië en ADVERTENTIE BARTEIJORÏSSTR HAARLEM - TEL 1 3439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL 717162 Engelse Suède Dames-Herenjasjes In de nacht van maandag: op dinsdag is de 30-jarige weduwe S. Kodde-Roose te Nieuwland in haar huis door een nog on bekende dader vermoord. Zij werd 's-mor- gens dood in haar bed aangetroffen door de politiecommandant van Nieuwland en de plaatselijke arts. In de loop van de dag heeft de politie twee personen, de 30-ja- jarige taxi-chauffeur L. H. en de 25-jarige landarbeider W. J., die beiden goede be kenden van de weduwe waren, aangehou den, maar na een verhoor voorlopig weer op vrije voeten gesteld. Mevrouw Kodde, die in Nieuwland als welgesteld werd beschouwd en een auto be zat, had de gewoonte om 's-morgens bij bu ren een kopje koffie te gaan drinken. Toen zij dinsdagmorgen echter niet op de gewone tijd verscheen, werden de buren ongerust en waarschuwden zij de politie. De politie commandant en de plaatselijke arts hebben daarop de deur van de woning geforceerd en deden de verschrikkelijke ontdekking. In de loop van dinsdag is een nauwkeu rig onderzoek ingesteld, waarbij dr. Zelden- rust assistentie verleende, en de dactylos- copische dienst en speurhonden werden in geschakeld. Tijdens dit onderzoek verklaar den omwonenden, dat de heer H., die later met de heer W. J. (beiden wonen in Nieuw land) door de politie werd aangehouden, 's morgens nog bij de woning van de we duwe was gesignaleerd. Dinsdagavond verklaarde de comman dant van cle Rijkspolitie in Zeeland, majoor Van Ballegooyen de Jong, dat nog geen ar restaties zijn verricht, omdat men nog niet in het bezit is van voldoende duidelijke aanwijzingen. *XCCOXO»D3CCOCCCC03COCXXCCCCCC03COCCCCCOfXXXX>OCOa:COC> VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk regen, later op klaringen, maar ook hier en daar een enkele bui. Matige, tijdelijk krachtige wind, ruimend naar west tot noordwest. Iets lagere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. 99 Ceylon, dat wel geen lid van de vereniging is, maar zal worden uitgenodigd als ver tegenwoordiger van de Aziatische landen. Berging (Un. Press) De werkzaamheden begin nen vandaag aan de verwoeste westelijke overspanning van de El Firdan-brug „om dat er een mogelijkheid bestaat dat zij van haar fundering zal afbreken en in het midden van het kanaal zal glijden". De Nederlandse bergingsvaartuigen Condor en Arend zullen, geassisteerd door de Neder landse sleepboten Zeehond en Gele Zee, dit karwei verrichten. De Nederlandse ber- gingsploeg zal eerst de westelijke over spanning op de westelijke oever van het kanaal leggen en de oostelijke overspan ning op de oostelijke oever. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S (Van een speciale medewerker) STRAATSBURG, woensdag Omdat hier de Raad van Europa gevestigd is, heb ben de Hongaren, die een revolutionaire raad willen vormen, daarvoor juist deze stad uitgekozen. De Hongaarse vrijheids strijd immers is ook een Europese zaak en Straatsburg is een Europees symbool ge worden. Generaal Kiraly, die in Boedapest het militaire deel van de vrijheidsstrijd heeft geleid, is thans hier en onder zijn leiding is de Hongaarse revolutionaire raad gevormd, die hij beschouwd wenst te zien als de vertegenwoordiging van de regering van Imre Nagy, zolang deze ten gevolge van agressie is uitgeschakeld. Mevrouw Anne Kethly is voorzitster van die raad, Josef Kovago, burgemeester van Boedapest is een der ondervoorzitters. Beiden zijn in New York voor het contact met de UNO. Generaal Kiraly is de andere ondervoor zitter en heeft dinsdag, daags na de stich ting van de revolutionaire raad het eerste officiële contact met de Raad van Europa gehad. Die dag begon de winterzitting van de raadgevende vergadering (het parle mentaire orgaan van de Raad van Europa). De voorzitter van de Raadgevende Verga dering, de Belg Fernand Dehousse, heeft de generaal en zijn medewerkers (Honga ren van verschillende politieke richtingen) officieel ontvangen. De generaal heeft bij deze gelegenheid uiteengezet, dat Honga rije militair neutraal wil zijn en vrije ver kiezingen verlangt. Er zijn wederzijds toe spraken gehouden van de zijde der raad gevende vergadering, behalve door De housse ook door de voorzitter van de poli tieke commissie en van de commissie voor de niet in de Raad van Europa vertegen woordigende landen. Spoedprocedures Dit alles gebeurde in een van de ver trekken van de Raad van Europa. Het kon niet in de Raadgevende Vergadering zelf, waarin alleen parlementsleden of ministers mogen spreken, maar deze heeft zich weer op andere wijze met de Hongaren bezig ge houden. Er was een spoedprocedure met enige ontwerp-aanbevelingen op de agen da geplaatst, die na korte discussie zijn aangenomen. De eerste wil de regeringen laten bevorderen, dat de UNO zo veel mo gelijk financiën voor de hulp aan Hon gaarse vluchtelingen bijeen zal brengen. Dit geld zal ter beschikking moeten wor den gesteld van de Hoge Commissaris voor de hulp aan vluchtelingen te Genève. Een andere spoedaanbeveling wil door de di plomatieke vertegenwoordigers in Boeda pest rapport over deportaties doen opstel len. Hongarije kwam later op de dag nog even ter sprake, toen de Italiaan Benve- nuti, de door hem voorbereide aanbevelin gen, die de grondslag zullen zijn voor het vandaag beginnende algemene politieke debat, inleidde. Een van die aanbevelingen wil onder meer, dat de regeringen zullen streven naar uitvoering van de besluiten De gekolbakte schildwachten voor het Buckingham Palace in Londen hebben zo vaak hetzelfde stukje op en neer gelopen, dat in de straat een groef was gesleten, waarin regenwater bleef staan. Londense Publieke Werken heb ben „het straatje" voor het paleis ver nieuwd en met hardere stenen gepla veid. De schildwachten zetten, zij het een meter uit de koers, hun „wandeling" voort. in de UNO genomen terzake van Honga rije. Bedoeld zijn de uitspraken van de UNO, inhoudende de resolutie, dat de Sovjettroepen uit Hongarije moeten wor den teruggetrokken, dat de gedeporteerde Hongaren gelegenheid moeten krijgen om terug te keren en dat de politieke onafhan kelijkheid van Hongarije moet worden hersteld. Nieuws voor Rusland Voor het overige is dinsdag een grote verscheidenheid van zaken afgedaan. Vol gens spoedprocedures was de aanbeveling aan de orde gesteld, waarin er bij de re geringen op wordt aangedrongen, radio uitzendingen van nieuws in het Russisch te bevorderen. Tot nu toe worden alleen in Engeland, Griekenland en Italië zulke uit zendingen verzorgd. De Ier Esmonde leid de deze aanbeveling in. Zij is met algeme ne stemmen aangenomen. In een korte discussie legde de Duitse socialist Erler er de nadruk op, dat de uitzendingen alleen nieuws zouden moeten bevatten en geen propaganda, evenmin als uitingen, die val se hoop kunnen wekken. De waarheid is het beste wapen. Men moet niet iets on dernemen wat lijkt op de in Duitsland door Amerikanen verzorgde programma's van „Free Europe". Verder heeft men zich in hoofdzaak bezig gehouden met de vraag hoe de universiteiten het best kun nen worden geholpen, bij werk dat het Europese saamhorigheidsgevoel kan bevor deren, voorts met de vrije migratie van ar beidskrachten in Europa en met de co ördinatie van het sociale beleid in verschil lende landen. Aanbevelingen die daar be trekking op hadden, zijn met algemene stemmen aangenomen. De 49-jarige G. B. uit Rotterdam is van morgen, toen hij op zijn bromfiets de Laan van Nieuw Oosteinde te Voorburg ter hoogte van de Prins van Lignestraat overstak, terwijl hij niet voldoende op het verkeer lette, aangereden door een per sonenauto. De man kwam op de motor kap van de auto en werd circa twintig me ter meegesleurd. Hij kreeg een schedel- basisfractuur en overleed ter plaatse. De autobestuurder kreeg een shock en werd bij omwonenden binnengebracht. De 83-jarige weduwe A. P. Ruijseveld- Van der Maden is bij het oversteken van de rijweg voor haar woning aan de Ro- denrijssestraat te Rotterdam, aange reden door een personenauto en zo ernstig gewond, dat zij bij aankomst in het politie bureau bleek te zijn overleden. De 84-jarige H. van Gerwen uit Bunde is op het kruispunt bij café Houten onder de gemeente Meerssen, tijdens het oversteken van de grote verkeersweg Maastricht-Sittard aangereden door een personenauto en aan de gevolgen over leden. De bestuurder had de oude man op dit slecht verlichte kruispunt niet bijtijds opgemerkt. Ook het slachtoffer heeft de auto waarschijnlijk niet gezien. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 reeds om het leven gekomen 23 personen, waarvan zeven kinderen. Deze foto geeft een beeld van de aan komst van Tsjoe En Lai, de premier van communistisch China, op het Voeknovo-vliegveld bij Moskou. Van links naar rechts: De Russische eerste minister Boelganin, Tsjoe En Lai, met de bloemen, die hem werden aange boden, en Vorosjilov, de president van de Sovjet-Unie. Koningin Elizabeth van Engeland heeft haar goedkeuring gehecht aan de benoe ming van Prins Bernhard tot „Associate bailiff grand cross of the order of the Hos pital of St.. John of Jerusalem". Deze orde is de Britse zusterorganisatie van de Ne derlandse orde van St. Jan. NEW YORK (Reuter). De politieke com missie van de UNO-Assemblée heeft een Amerikaanse resolutie over Korea aan vaard met 57 tegen acht stemmen, bij der tien onthoudingen. De resolutie houdt in: het, via de UNO, en met vreedzame midde len, tot stand brengen van een herenigd, onafhankelijk en democratisch Korea. Hiervoor wordt aanbevolen het houden van vrije algemene verkiezingen, onder UNO toezicht. Voorts wordt de UNO com missie voor de hereniging en wederopbouw van Korea (Uncurk) verzocht haar werk voort te zetten „in overeenstemming met de UNO resoluties". Zij moet ook „verslag uitbrengen over de mogelijkheid van ver kiezingen in geheel Korea". De tegenstemmen waren afkomstig van de groep van acht communistische staten. De dertien onthouders waren: India, Indo nesië, Afghanistan, Birma, Ceylon, Egypte, Finland, Jordanië, Saoedi-Arabië, Soedan, Syrië, Jemen en Joegoslavië. Hongarije en Zuid-Afrika waren niet aanwezig. Argumenten De Indiase afgevaardigde Krisjna Menon zei van mening te zijn, dat de resolutie niet aan haar doel zou beantwoorden: „Er kunnen pas dan verkiezingen in geheel Korea worden gehouden, wanneer onder ling overeenstemming is bereikt over het toezicht er op en het soort van vertegen woordigende lichaam, waarvoor vertegen woordigers moeten worden gekozen", zo verklaarde hij. De Russische afgevaardigde Tsarapkin zei, dat de inwoners van Noord- en Zuid- Korea geleidelijk aan banden op politiek, economisch en cultureel gebied moeten aanknopen, voor van hereniging sprake kan zijn. Multatuli Het idee dat iedereen dadelijk begrijpt is meestal het begrijpen niet waard. BOEDAPEST (Reuter) Er ztfn bespre- begonnen tussen Hongaarse communis tische leiders en leden van andere politieke partijen, om te komen tot verbreding van de basis der door de Russen gesteunde regering-Kadar. Twee der hoogste leiders van het „vaderlandslievende volksfront", de Hongaarse communistische organisatie, die nauwe betrekkinge onderhoudt met de regering-Kadar, hebben dit medegedeeld in een onderhoud met een vertegenwoor diger van „Nepkarat", het officiële orgaan der Hongaarse vakverenigingen. Er zijn besprekingen goepend met ver tegenwoordigers van socialisten, klein grondbezitters en boeren, doch volgens welingelichte kringen zullen slechts de twee laastgenoemde partijen worden u't- genodigd vertegenwoordigers in de rege ring-Kadar zitting te doen nemen. Men gelooft echter niet, dat veel leden van de partij der kleingrondbezitters of van de boerenpartij er voor zullen gevoe len deel te gaan uitmaken van de huidige communistische regering. Gyoergy Marosan, minister van staat en rechterhand van premier Kadar. heeft dinsdag in een toespraak verklaard, dat er geen sprake kan zijn van sociaal-democra tische deelneming aan het Hongaarse po litieke leven, daar dit tot verdeeldheid onder de arbeiders zou kunnen leiden. Een gerechtshof met sneciale bevoegd heden te Boedapest heeft dinsdag mede gedeeld, verscheidene zaken van personen, die vuurwapens hadden verborgen, te heb ben behandeld. Het heeft straffen van tien jaar gevangenisstraf tot de doodstraf opgelegd. Meer bijzonderheden werden niet gegeven. Volgens de Hongaarse pers stijgt de steenkoolproduktie thans snel. Zaterdag werd 40.372 ton gedolven, dat is ongeveer de helft van de dagproduktie in september 1956. De Hongaarse minister voor de zware industrie, Sandor Czottner, heeft dinsdag in een persgesprek medegedeeld, dat hit Hongaarse steenkolentekort wordt verlicht door aanvoer uit. de Sovjet-Unie, Tsjecho- slowakije en andere communistische lan den. Czottner verklaarde ook, dat Honga rije de Verenigde Staten had verzocht het steenkool ter waarde van twintig miljoen dollar te leveren, doch dat geen antwoord was ontvangen. De vluchtelingen jacht Een Hongaarse vader en zijn zoontje van twee en een half jaar slaagden er dinsdag avond, na gewond te zijn door schoten van Hongaarse grenswachten in, Oostenrijk te bereiken. De vader was door verscheidene schoten in het bovenste gedeelte van een zijner dijen getroffen. Het jongetje had een schot door de arm, ter hoogte van de elleboog. Beiden waren uitgeput. Zij zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Dinsdagavond waren meer den 101.500 Hongaren, na de oktober-opstand, in Oos tenrijk aangekomen. Ruim 93.016 hunner zijn inmiddels naar andere landen overge bracht. Naar te Boedapest verluidt zijn de Hon gaarse politie en de communistische mi litie sinds enige dagen bezig met een nieuwe actie om de stroom van vluchte lingen naar het westen te stuiten. Dage lijks worden de treinen naar de Oosten rijkse grens op het station van Boedapest, of de tussenliggende stations onder zocht .waarbij de reizigers worden onder vraagd over hun reisbestemming en het geld, dat zij bij zich hebben. Volgens het communistische partijblad „Nepzabadsag" werden bijvoorbeeld op een klein station twintig kilometer ten westen van de hoofdstad 180 „verdachte personen" uit een trein gehaald. NEW YORK (United Press) Als van daag de UNO weer in algemene vergade ring bijeenkomt, zal zij een plan van de Verenigde Staten voor zich vinden inzake het instellen van een commissie van on derzoek van vijf leden, om materiaal te verzamelen over de toestand in Hongarije. De secretarisrgeneraal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, had in een geschreven rapport aan de Algemene Vergadering la ten weten, dat hij niet in staat was ge.- weest de opdracht van de vergadering tèri uitvoer te brengen om politieke waar nemers naar Hongarije te zenden. Hij be val aan, dat de Algemene Vergadering een commissie zou vormen met uitgebreide volmachten voor een onderzoek. De Verenigde Staten hebben een motie doen circuleren, die aan het voorstel van Hammarskjoeld uitvoering zou geven. Naar gemeld is, hebben al meer dan twin tig landen de wens te kennen gegeven d motie te onderschrijven. De motie zou aan een bijzondere com missie, waarvan de vijf leden nog niet zijn aangewezen, de bevoegdheid willen geven, een onderzoek in te stellen, getuigenver klaringen te verzamelen en bewijsmateri aal bijeen te brengen „in Hongarije zelf en elders". De motie vraagt om een rap port voor de huidige zitting van de A'ge- mene Vergadering en voorziet in aanvul lende rapporten in de toekomst. LONDEN (Reuter/AFP). Groot-Brittan nië heeft krachtig bij het Arabische ko ninkrijk Jemen geprotesteerd tegen bezet ting van een punt in het gebied van het Britse protectoraat Aden op 31 december. In een Britse nota wordt een protest van Jemen tegen aanvallen van Britse vliegtui gen op het gebied van Jemen verworpen. De beschuldiging dat Britse vliegtuigen gebombardeerd hebben „is na onderzoek onjuist gebleken". Wel is de RAF opgetre den in het protectoraat Aden tegen inval lers uit Jemen. De inval vanuit Jemen wordt een schending van het Brits-Jemeni- tisch vriendschapsverdrag van 1934 ge noemd. In Aden is bekend gemaakt, dat Jeme- nitische soldaten een nieuwe aanval in het Britse protectoraat hebben gedaan. Langs de grens met Aden zijn versterkingen aan gelegd, van waaruit zij dorpen in het Brit se protectoraat beschieten. Van niet-offi- ciële zijde is te Aden vernomen dat in het aan Aden grenzende gedeelte van Jemen een gedeeltelijke mobilisatie is afgekon digd. Volgens sommige Adense kringen hebben de aanvallen op het westelijke ge deelte van het Britse protectoraat ten doel de aandacht af te leiden van de onrust in Oost-.T men, waarheen de Jemenitische autoriteiten in de afgelopen week troepen hebben gezonden om de orde te handha ven, nadat zich aldaar wanordelijkheden hadden voorgedaan. Londense waarnemers vestigen er de aan dacht op, dat reeds verscheidene malen is vastgesteld dat Russsische en Tsjechoslo- waakse wapens in Jemenitische havens zijn ontscheept. Deze wapeninvoer is toegenomen na het bezoek van kroonprins El Badr aan Mos kou. Jemen, dat wapens uit communisti sche staten ontvangt, politiek door Egypte en financieel door Saoedi-Arabië wordt gesteund, zou een bedreiging voor het Brit se protectoraat kunnen betekenen. Het Jemenitische gezantschap te Bonn heeft verklaard, dat de Britse luchtaanval len op Jemen heviger zijn geworden. Brit se troepen en tanks blijven stellingen in Jemen aanvallen, aldus de verklaring. Het Russische regeringsorgaan Izvestia zegt volgens radio Moskou dat de agressie tegen Jemen bewijst dat de Suez-les aan sommige Britse kringen verspild was. „Britse monopolies proberen zich van de rijkdommen van Jemen, speciaal van de olie, meester te maken", zo meldt de Lon dense correspondent van „Izvestia". De Nederlandse ambassadeur in Enge land, mr. D. U. Stikker, heeft dinsdag op eigen verzoek een onderhoud gehad met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Een woordvoerder van de Nederlandse ambassade heeft bekend ge maakt, dat mr. Stikker een algemene be spreking over de huidige toestand wenste. Karlsruhe (United Press) Dr. Otto John is ter behandeling van een galblaas aandoening in het ziekenhuis opgenomen. Dr. John werd verleden maand tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens hoogverraad en desertie naar Oost-Duits- land. John vertoeft in het gevangenis hos pitaal te Münster. Parijs (Reuter/AFP) De Fx-anse rege- ring zal vandaag de lang verwachte ver klaring over haar bedoelingen ten aanzien van Algerije bekendmaken. Premier Guy Mollet zal de tekst vanmiddag voor de radio voorlezen. De vei-klaring houdt verband met het feit, dat de UNO-Assemblée zich spoedig met de kwestie-Algerije zal bezig houden. Ongeveer tienduizend militairen en poli tiemannen hebben dinsdag de Kasbah (Arabische wijk) van Algiers afgesloten voor een grootscheepse razzia. Honderden personen werden aangehouden en naar kampen overgebracht. Overal werden huis zoekingen verricht. Vele deuren moesten worden geforceei-d. Een man, die voor de politie de vlucht nam, werd doodgeschoten. Bij de razzia in Algiers zijn een dertigtal jachtgeweren en enkele revolvers in beslag genomen. Het Prins Bernhard-fonds bestaat tien jaar. In een bijzondere vergadering is dit tweede lustrum herdacht. De com missaris der Koningin in de provincie Friesland bood als jubileumgeschenk een nieuwe voorzittershamer aan en complimenteerde Prins Bernhard, re gent van het Fonds. Staande links ziet men voorzitter G. J. Wiarda met de hamer. Op de voorgrond dr. Paul Rijkens en prof. K. F. Zeeman. BERLIJN (Reuter) De Oostberlijnse correspondent van het Poolse persbureau (P.A.P.), Nasielski, is met zijn vrouw en tienjarig zoontje naar West-Berlijn uitge weken, aldus heeft het Westberlijnse blad „Der Abend" dinsdag gemeld. De corres pondent, die sedert oktober van vorig jaar in Oost-Berlijn werkzaam was, zei al zes jaar van plan te zijn geweest uit te wijken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1