assistent voor liet magazijn doorsmeerder/wagenwasser „Bovenmeester" Strik in Lisse hartelijk gehuldigd Russische economische hulp is Oostduits regime tegengevallen KWEKKE800M Parklaan 6A Luchtcorridor naar West-Berlijn voorlopig niet in gevaar Prins Bernhard opent „Institut néerlandais" Kort en bondig Amsterdamse Beurs „CoveHne" SCHOOL HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT II VEERTIG JAAR BIJ ONDER WIJS LISSE Culturele avond K.A.B. R.I.V.I.B. besprak regeling pensioenfonds Christen Vrouwenbond Zandvoorts echtpaar in het goud HILLEGCM Bromfietser reed tegen stilstaande auto HAARLEMMERMEER Bedrijfsruimte voor kappersbedrijf Proef met doorbouwen verloopt gunstig Noodoplossing voor Sumatra omstreden Scheepvaart VERKOUDEN? pok PACTOLAN HI SCHILDERS ADMINISTRATIEVE KRACHT (ml.) flinke hulp in de huishouding BESCHAAFD EN ACTIEF MEISJE een STERKSTROOM-MONTEUR of HULP-MONTEUR EEN AANK. VERKOOPSTER en EEN LEERLING-VERKOOPSTER METAALDRAAIER gevraagd. SLAGERS-HALFWAS SCHRIJFMACHINES vanaf 72.50 WOENSDAG 9 JANUARI 1 9 5 7 V Dinsdag: is de heer C. Strik, hoofdon derwijzer van de r.k. Jongensschool te Lisse, gehuldigd in verband met het feit, dat hij veertig jaar aan het onderwijs was verbonden. Velen hebben hem die dag hun gelukwensen aangeboden. De kinde ren hebben die dag ook bewezen, dat zij hun „bovenmeester" een warm hart toe dragen en vele vooraanstaande figuren gaven van hun waardering voor het werk van de heer Strik blijk. Nadat men. de dag was begonnen met een heilige, mis in de St.. Agatha kerk, was er een intiem ontbijt in het patronaat, waar de burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, de heer Strik namens het gemeen tebestuur complimenteerde en hem een boekwerk aanbood, 's Morgens hebben de leerlingen van de lagere klassen de heer Strik in het Luxor-theater hulde gebracht. De kinderen werd een filmprogramma aangeboden, 's Middags hadden de oudere leerlingen het jubilerende schoolhoofd in hun midden. Namens de kinderen werd een prachtig cadeau, een haard, aangebo den. 's Middags van. vier tot half zes werd in het patronaatsgebouw een receptie ge houden., waarop velen van hun belangstel ling blijk gaven.. Ondermeer waren aanwe zig: geestelijken, collega's uit het onder wijs en vertegenwoordigers van vrijwel alle r.k. verenigingen. De voorzitter van het huldigingscomité, rirs. Th. J. H. M. van Beek, sprak een hul digingsrede uit, waarin hij de heer Strik een actieve persoonlijkheid noemde op wie nimmer tevergeefs een beroep wordt gedaan en die zelf vele initiatieven heeft genomen. De heer Van Beek overhandigde de jubilaris een geschenk onder couvert, bestemd voor het kopen van een bankstel. Pastoor Schneiders wees er op, dat de heer Strik ook op het terrein van de ziels zorg veel heeft gedaan. Hij heeft de gees telijkheid door zijn onvermoeibare arbeid op het gebied van sport, opvoeding, re classering, en dergelijke, op uitnemende wijze bijgestaan. Oud-pastoor Van Zuylen zei, dat de heer Dinsdagavond bood de KAB, afdeling Lisse, haar leden een culturele avond aan. Een groot aantal leden was aanwezig. Na een goede uitvoering van ,Ave Verum" van Mozart, gezongen door do zangvereni ging „St. Gregorius" uit Leiden, gaf de voorzitter het woord aan de heer J. de Wit, hoofd van de BLO-school in Lisse, die een spreekbeurt verzorgde onder de titel „Wij en de jeugd". De heer K. van der Hoorn had daarna veel succes met een declamatie van „Ex celsior" van Guido Gezelle. Het hoogte punt van de avond werd wel gevormd door de opvoering van een toneelstukje, getiteld „Janus Knol", door leden van de toneelvereniging „Nut en Genoegen". De rol van Janus werd humoristisch gespeeld door W. van Dijk. Ook de andere spelers verzorgden hun rollen aardig. De heer K. van der Hoorn trad hierna nog op met een voordracht en het koor zong nog enkele liederen. De RIVIB. de organisatie van reizigers, inkopers en administratief personeel in het bollenvak heeft tijdens een goed bezochte bij eenkomst in „De Nachtegaal" te Lisse een onderwerp aangesneden, waarover al jaren het gesprek gaande is en waarover wellicht het laatste woord nog niet is gezegd: het be drijfspensioenfonds. Men is nu echter zo ver, dat de Bond van Bloembollenhandelaren de ontwerp-regeling heeft bekeken. In principe staan cie werkgevers er niet afkerig tegen over, zo zei de spreker van deze avond, de heer De Bruin, nadat de heer Hogervorst de bijeenkomst had geopend. Bij het onderzoek van de mogelijkheid om een bedrijfspensioenfonds voor de bloembol- lenhandei te stichten diende men uit te gaan van de mentaliteit in de bollenstreek. Ge bleken is, dat men in kringen van werkge vers precies wil weten wat de vaste lasten zijn- Men is niet afkerig om geld uit te geven voor het personeel zo lang de zaken goed gaan. Maar bij een binding voor vele jaren, wil men graag weten waar men aan toe is. Het voorstel dat men nu de werkgevers wl doen, komt in het kort hierop neer: De werkgever betaalt de premie van het tijde lijk weduwenpensioen. Dit ligt bij de ge huwde mannelijke werknemers rond 75.— per jaar; verder vijftien percent van het ge deelte van de pensioengrondslag, dat ligt tussen 2350.— en 6000.en 7!j percent van het gedeelte van de pensioengrondslag boven 6000—. Voor vrouwelijke en onge huwde wernemers betaalt de werkgever tien percent van het gedeelte van de pensioen grondslag dat ligt tussen 2350.en 6000. en vijf percent van het gedeelte boven de 6000.— Het voorstel werd uitvoerig toegelicht en het was nog vrij laat toen de heer Hoger vorst de bijeenkomst sloot. De afdeling Bennebroek van de Neder landse Christen-Vrouwenbond houdt op don derdag 10 januari haar maandelijkse bijeen, komst in „Rehobóth". De heer H. Kip. leraar aan de Da Costa-Kweekschool te Bloemen dal zal spreken over „De driehoeksverhou ding in de moderne christelijke poëzie". Drs. Van Beek, voorzitter van het hul digingscomité overhandigt de heer Strik, de Lissese hoofdonderwijzer die veertig jaar het onderwijs heeft ge diend, een geschenk onder couvert. Strik in hetzelfde gebouw al zo vaak had gestaan' als organisator en. leider bij een huldiging. Pastoor Van Zuylen, schetste voorts de betekenis van het opvoedings werk, waartoe de heer Strik zijn deel heeft bijgedragen. In het boek Daniël staat geschreven, dat de rechtvaardigen zullen blinken als de sterren, U bent zo'n ster, aldus de pastoor. Nadat de heer Van Huiten met zijn jon genskoortje voor een. aardig intermezzo had gezorgd, spraken nog de heer Ma- chielse, de inspecteur van het l.o., de heer Tibboel, de wethouder van Sociale Zaken, de heer Floor namens de onderwijzersver eniging en de heer Ragas, het hoofd van de r.k. ULO-schooi. Aan het slot dankte de heer Strik allen voor de hartelijke woorden en de fraaie cadeaus, 's Avonds was er een receptie voor ouders en oud leerlingen. Ook toen kwamen velen de heer Strik de hand drukken. Donderdag 17 januari zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Jan Koper en Trijntje Molenaar in het Zandvoortse raadhuis in de echt werden verbonden. De woning van het gouden echtpaar aan de Kanaalweg 13 werd door de kinderen met groen en bloe men versierd, ten teken, dat de bruidsda gen zijn ingegaan. De bruidegom werd geboren op 17 maart 1883, de bruid op 1 april 1883 en wie deze beide bekende Zandvoorters, stammend uit oud Zandvoortse geslachten, nog dagelijks bezig ziet, zou niet zeggen dat zij de „ze ventig" reeds enige jaren zijn gepasseerd. Beiden genieten nog een uitstekende ge zondheid en elke dag verricht de vitale bruidegom nog diverse karweitjes. Na een bewogen jeugd hij verloor zijn ouders reeds op jeugdige leeftijd toog de jonge Koper ter haringvangst voor een Scheve- ningse rederij, na eerst enkele jaren op een Zandvoortse bom, de „Zandvoort 9" de kustvisserij te hebben beoefend. In het win terseizoen werkte de bruidegom als opper man, jarenlang bij de firma Groen, daarna bij de firma Müller. Grote bekendheid kreeg Koper tevens bij de badgasten daar hij ruim twintig jaar als stoelenman op het strand bij zijn schoonzoon werkzaam was. Vele geschenken en bloemen werden reeds thans bij dit populaire Zandvoortse echtpaar thuisbezorgd. Het zal hun stellig op hun trouwdag evenmin aan belangstel ling ontbreken. FILMAVOND SUPPORTERSVERNIGING Op dinsdag 23 januari organiseert de Zand voortse supportersvereniging „Geel-blauw in restaurant Zomerlust" een sport-filmavond voor de loeien. Voor de jeugdige voetballers worden 's middags enkele sportflims ver toond. KIEN- EN DANSAVOND Op zaterdag 26 januari zal de Zandvoort se reddingsbrigade een kien- en dansavond voor de leden houden in hotel Keur. Toen een bromfietser dinsdagmiddag in de Hoofdstraat té Hillegom uitweek voor een naderende auto, reed hij met grote snelheid tegen een stilstaande auto op. Achterop de bromfiets zat het zoontje van de bromfietser; de jongen werd van de fiets geslingerd en kwam met zijn kin op een trottoirrand te recht. Nadat de kinwond door dr. J. J. Ver- sluys was gehecht, werd de jongen met een vermoedelijke enkelbreuk in een ziekenhuis opgenomen. De vader werd slechts licht ge wond. In de donderdag te houden vergaderin gen van de gemeenteraad van Haarlem mermeer zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen een krediet van f 13.000 beschikbaar te stellen voor het maken van een bedrijfsruimte naast de woning Leegh- waterstraat 57 te Hoofddorp. In deze ruim te zal worden ondergebracht de kappers- zaak met een kleinhandel in tabaksartike len van de heer J. Th. Jutte, thans ge vestigd aan de Kruisweg 965 te Hoofd dorp. De eigenaar van het perceel aan de Kruisweg heeft de huur opgezegd om het voor zichzelf te gebruiken. De heer Jutte is er niet in geslaagd zijn bedrijf naar elders te verplaatsen. Inmiddels hebben B. en W. besloten de duplex-woningen Leeghwaterstraat 57, beneden en boven, te laten samenvoegen en de aldus verkregen eengezinswoning toe te wijzen aan het ge zin van de heer Jutte (man, vrouw en vijf kinderen). In overleg met de heer Jutte is een plan ontworpen, dat voorziet in de stichting van gemeentewege van een be drijfsruimte naast de woning Leeghwater straat 57. Na voltooiing wil de heer Jutte de ruimte huren voor achttien gulden per week. Woningbouw in Sinnevell Veel schade door baldadigheid Het komt bij de in aanbouw zijnde flats van de n.v. Hogerveka aan de mr. J. Ger- ritszlaan in Haarlem-Noord herhaaldelijk voor, dat jongens ravage aanrichten. Om het gehele bouwcomplex staat een afraste ring van prikkeldraad, die de jeugdige vandalen er niet van weerhoudt hun bal dadigheden te bedrijven. Vele keren reeds hebben zij de afrastering vernield. Daar om heeft men enige tijd geleden een be waker aangesteld, die 's nachts op gezette tijden zijn ronde doet. Daar er sindsdien geruime tijd niets meer werd vernield, heeft men onlangs besloten het bouw werk niet meer te laten bewaken. Een dezer dagen hebben ongewenste gasten zich echter weer toegang verschaft tot de in aanbouw zijnde huizen en hebben er op een ergerlijke manier huisgehouden. Zij klommen langs de betonnen trappen van de flats naar boven en hebben grote schade aan het gespannen steengaas aan gericht. Arbeiders, die 's morgens aan het werk wilden gaan, ontdekten, dat al hun spijkers waren verdwenen. De mogelijk heid wordt niet uitgesloten geacht, dat de indringers deze hebben gestolen. De ravage die werd aangericht was dit keer vrij aanzienlijk. Plafonds waren ver nield, afvoerleidingen gesloopt, buizen be schadigd en muren bekrast. De schade, die ruim tweehonderd gulden bedraagt, is nu bijna hersteld. Om in de toekomst iets dergelijks te voorkomen heeft men toch weer besloten een bewaker aan te stellen. Deze vernielingen zijn vooral zo ernstig, omdat bij de bouw van dit complex proe ven worden genomen met het doorbouwen tijdens de wintermaanden. Immers tijdens de afgelopen vorstperiode, toen de werk zaamheden bij alle andere bouwbedrijven ernstig werden belemmerd, heeft men aan de mr. Gerritszlaan normaal doorgewerkt. Dit was mogelijk dank zij het plaatsen van kachels en rietmatten rond de steiger. Ook voegt men een chemisch preparaat aan de specie toe, zodat het mengsel snel ler bindt en tijdens vorst ook kan worden gebruikt. Men richt zich bij de bouw naar het speciale weerbericht en evenals elders worden de steen-, zand- en grinthopen 's nachts afgedekt. De uitvoerder deelde ons meer, dat de resultaten tot nu toe be vredigend zijn en dat de bouw volgens plan verloopt. DJAKARTA (ANP) Leiders van Midden-Sumatra hebben woensdag de pre mier Ali Sastroamidjojo gewaarschuwd, dat het voornemen van de regering tot af kondiging van een noodwet, waarbij aan twee gebieden in Midden-Sumatra de pro vinciale status wordt toegekend, de huidi ge moeilijkheden slechts gecompliceerder zal maken. In een brief aan de minister-president van het „midden-Sumatra-comité" in Dja karta, waarvan, verscheidene vooraan staande figuren deel uitmaken, wordt op gemerkt, „dat het beter zal zijn de afkon diging van zulk een noodwet uit te stellen, in afwachting van. een. integrale regeling van het vraagstuk Midden-Sumatra". Midden-Sumatra wordt nog steeds be stuurd door de ..Banteng-raad", die op 20 december jongstleden de macht in handen nam. Leidende figuren uit de residentie Djarnbi maakten deze week bekend, dat dit gebied zich van de provincie Midden- Sumatra heeft afgescheiden en zelf de status van provincie verlangt. Gezaghebbende politieke kringen zeiden woensdag aan de correspondent van het A.N.P. in Djakarta, dat de Masjumi zich thans elk moment uit het coalitiekabinet kan terugtrekken. Volgens dichtbij de Ma sjumi staande kringen zou de beslissing hierover hoogstwaarschijnlijk in een woensdag te houden partijbijeenkomst worden genomen. Men verwacht dan., dat de kleinere christelijke en katholieke par tijen dit voorbeeld zullen volgen. Het socialistische dagblad „Pedoman" meldde, dat de premier na het eventueel uittreden van de vijf Masjumi-ministers en de vier katholieke en christelijke minis ters een drietal kleinere partijen, namelijk de nationale volkspartij, de nationale pro gressieve partij en de partij „Groot-Indo- nesia", zal uitnodigen tot de regering toe te treden. De kern van het kabinet zou dan bestaan uit de nationalistische partij en de par tijen van de „Moslim Liga", waartoe de Nahdatul Ulama en de kleinere Islamieti- sche partijen behoren. De communisten zouden niet worden uitgenodigd om het kabinet te versterken, doch men kan veilig aannemen, dat de communistische partij in het parlement de regering zal steunen. BERLIJN (DPA en Un. Press) Volgens welingelichte kringen te West-Berlyn is de economische hulp ten bedrage van 340 mil joen roebel, die de Sovjet-Unie in 1957 aan Oost-Duitsland zal verstrekken, aanzien lijk minder dan men in Oost-Berlijn had verwacht. In de zomer van het vorige jaar zouden vooraanstaande vertegenwoordigers van de Ooslduitse regering onofficieel heb ben laten weten, dat Moskou Oost-Duits land in de periode tot 1960 een krediet van 7,5 miljard roebel zou verstrekken. Dat het thans verstrekte krediet zoveel minder is, ziet men te West-Berlyn als een bewijs voor de moeilijkheden, waarmee de Sovjet- Unie in Oost-Europa te kampen heeft. De persdienst van de Westduitse christen democratische partij van bondskanselier Adenauer heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de aangekondigde Russisch- Ooslduitse akkoorden de politieke positie van de kennelijk in moeilijkheden gekomen Oostduitse regering moet versterken. De sociaal-democratische oppositie voor spelt, dat Oost-Duitsland in toenemende mate economisch van de Sovjet-Unie af hankelijk zal worden, maar zij meent in het slotcommuniqué van de te Moskou gevoerde besprekingen aanwijzingen te zien voor een bereidheid om het Duitse vraagstuk étappesgewijze op te lossen. Daarom achten de sociaal-democraten een initiatief van de Bondsregering te Moskou en bij de andere drie grote mogendheden dringender dan ooit. In een Russisch-Oostduits communiqué, dat na afloop van de bespreking tussen de leiding van de Russische communistische partij en de Oostduitse socialistische een heidspartij is verschenen, stelt Oost-Duits land zich volledig achter de resultaten van de conferentie, die op Nieuwjaarsdag in Boedapest werd gehouden, geleid door Kroesjtsjev en bijgewoond door delegaties uit Bulgarije, Roemenië, Tsjechoslowakije en Hongarije. Daags tevoren was een af zonderlijk communiqué uitgegeven over de besprekingen op regeringsniveau tussen premier Boelganin en premier Grotewohl. Ten aanzien van de Duitse hereniging werd verklaard: „De delegaties van beide partijen wijzen met nadruk op de her leving van het Westduitse militarisme. Zij zijn van oordeel, dat dit een ernstige bedreiging vormt voor de volkeren van de Duitse democratische republiek en de Sovjet-Unie, zowel voor de volkeren van Frankrijk, Polen, andere Europese volken en de gehele wereld". Frankrijk en Polen Naar Reuter bericht, achten westelijke waarnemers te Moskou het veelbetekenend dat in het communiqué speciaal Frankrijk en Polen worden herinnerd aan „de drei ging van het Westduitse militarisme". Er wordt met het oog hierop opgemerkt, dat het Sovjet-prestige niet in deze twee lan den ernstig geleden heeft als gevolg van het Russische optreden in Hongarije. De Oostduitse delegatie is dinsdagavond per trein naar Berlijn vertrokken. Haar werd uitgeleide gedaan door Kroesjtsjev, Boelganin en andere Sovjet-leiders, als mede door premier Tsjoe En Lai van com munistisch China, die een bezoek aan Moskou brengt. Een woordvoerder van de Sovjet-ambas sade in Oost-Berlijn heeft dinsdag ver klaard, dat de vier-mogendheden-overeen- komst die de Westelijke mogendheden toe staat van de luchtcorridors naar West-Ber lijn gebruik te maken, van kracht blijft. De woordvoerder, die commentaar lever de op het maandag in Moskou uitgegeven communiqué over de Russische-Oostduitse besprekingen, zei, dat als luchtvaartmaat schappijen van andere landen dan de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk op West-Berlijn willen vliegen, zij met de Oostduitse autoriteiten zullen moeten onderhandelen. Dit geldt ook voor de West duitse Lufthansa, aldus de woordvoerder. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat Oost-Duitsland en de Sovjet-Unie over eengekomen zijn, dat de bestaande vier- mogendhedenovereenkomst voor het ge bruik van luchtcorridors door Amerikaan se, Franse en Britse vliegtuigen een „tijde lijk en beperkt karakter heeft en het be ginsel van de erkenning van de soevereini teit van Oost-Duitsland niet aantast.!' Van niet-officiële westelijke zijde wordt dit zo uitgelegd, dat de Sovjet-Unie zo voorzichtig is geweest om Oost-Duitsland geen rechten te geven, die in strijd zijn met de vier-mogendhedenovereenkomst. Het „Institut néerlandais" aan de Rue de Lille in Parys, dat vrijdagmiddag door Prins Bernhard zal worden geopend, heeft voor zijn activiteiten voor 1957 een bedrag van honderdzeventigduizend gulden ter beschikking. De helft hiervan betaalt de Nederlandse regering, de andere helft de heer Frits Lugt, Nederlands kunsthistori cus. De heer Lugt heeft eveneens alle kosten betaald voor de inrichting van het insti tuut, dat is ondergebracht in twee heren huizen uit de zeventiende en achttiende eeuw. Het instituut is ingericht in oude Franse stijl, één kamer in oud-Hollandse stijl. Op de zolderverdieping bevindt zich een aantal kamers, die bestemd zijn voor Nederlanders, die voor studie op cultureel gebied enige tijd in Parijs willen verblij ven. Er is een omvangrijk programma van culturele gebeurtenissen samengesteld. Allereerst zal zondagavond een recital worden gegeven. De activiteiten zijn er speciaal op gericht de aandacht van de Fransen voor Nederlandse cultuur te trek ken. De heer Lugt heeft zijn gehele ver zameling kunstvoorwerpen ondergebracht in de stichting „Custodia". Deze stichting heeft samen met de Nederlandse regering de stichting „Institut néerlandais" in het leven geroepen. Voorzitter is de heer Lugt, vice-voorzitter de heer S. de Gorter, cul tureel attaché bij de Nederlandse ambas sade in Parijs. BINNENLAND Zwarte zwanen. De kostbare zwarte zwanen, die sedert enkele dagen spoorloos zijn verdwenen uit een dierenpark in Rhe- nen zijn gesignaleerd op de Rijn tussen de in aanbouw zijnde verkeersbrug en het Rhe- nense veer. Men trok toen met een motor boot de rivier op, maar de beide vogels vlogen weg in de richting Amerongen. Men hoopt dat de beide dieren eigener beweging naar het park op de Grebbeberg zullen terugkeren. Joyrijder ramde huis. De rijkspolitie te Barneveld heeft de veertienjarige jongen G. van der W. uit Barneveld aangehouden. Hij wordt er van verdacht vorige week woensdagavond met een gestolen auto de pui vernield te hebben van het huis van de familie Noorlander te Barneveld. Hij had op de Pluimveemarkt te Barneveld een vracht wagen zien staan, was erin gestapt en maakte een plezierritje, tijdens hetwelk hij pardoes het huis binnenreed van de familie Noorlander. Smokkelaar. Als de Belgische smok kelaar Marcel M. zich nog eens in Neder land waagt en als de politie dan de hand op hem legt zal hij een half jaar gevan genisstraf moeten uitziten. Tot deze straf is hij bij verstek veroordeeld door de econo mische politierechter te 's-Hertogenbosch. M. heeft met gespantserde auto's grote par tijen boter van Nederland naar België ge smokkeld. Hij is in België gearresteerd, maar wordt niet uitgeleverd. Man bedolven. Bij werkzaamheden in een zilverzandgroeve aan de Heerenweg te Heerlen is dinsdag een 29-jarige gehuwde arbeider uit Heerlerheiüe door een instor ting geheel bedolven. De brandweer van Heerlen haalde de man onder het zand weg, nadat mede-arbeiders reeds met de red dingswerkzaamheden waren begonnen. Ter plaatse diende men hem nog zuurstof toe, maar bij aankomst in het ziekenhuis te Heerlen bleek de man te zijn overleden. Muskus-os. Aan het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie te Leiden is de schedel van een muskus-os aangeboden, die opgebaggerd is uit de Maas bij Rossum. Het is de eerste vondst van 'n fossiele muskus-os in ons land. Het dier leefde hier 15.000 jaar geleden, tegelijk met de mammoet, de wolha- rige neushoorn en het reuzenhert. Tegen woordig leven nog muskus-ossen op Groen land en in het uiterste noorden van Canada. Duitsers. Drie Duitsers, 19, 20 en 22 jaar, kwamen op 17 november over de grens bij Gronau. namen een auto weg en pleeg den tal van inbraken in Enschedé, Almelo, Wierden en Apeldoorn. Daarna wilden zij naar Amsterdam rijden.- maar in Amersfoort werden zij gearresteerd. Zij stonden thans voor de rechtbank in Almelo terecht. Tegen de oudste werd 2 jaar, tegen de beide ande ren l'-j jaar gevangenisstraf geëist. Adonis, pass. 7 Azoren n. Amsterdam. Albirea, pass. 7 Las Palmas n. Gibraltar. Andijk, 7 v. Rotterdam n Bremen. Abbekerk, pass. 8 Ouessant n. Antwerpen. Almkerk, 8 v. Las Palmas n. Genua. Annenkerk, 8 v. Hongkong n. Shanghai. Alwaki, 7 480 m. z. Freetown n. Bushire. Algenib, 8 v. Bremen n. Antwerpen. Alnati, 7 te Bremen. Akkrumdijk, 8 te New York. Alcyone, 7 te Bremen. Aldabi, 7 45 m. z.z.w. Abrolhos n. Ilheus. Astrid Naess, 8 v. Curasao n. Le Havre. Argos, 7 v. Saloniki n. Patras. Amerskerk, 9 te East-London, Arendskerk, 8 v. Las Palmas n. Kaapstad Artemis, 9 te Paramaribo. Atje Ray S, 9 te Hampton Roads. Bantam, pass. 7 Mauritius n. Belawan. Bali, 9 te Palembang. Batoèla, 12 te Singapore verw. y. Padangbaai. Bawèan, 8 te IIo Ho. Boskoop, 8 rede Palua Venezüela. Bin tang. 8 v. S'.fc Vincent n. Halifax. Breda, 9 te Valparaiso. Congokust, 7 te Bordeaux. Caltex Leiden, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis, 8 v. Stockholm n. Sidon. Call. Nederland, 7 62 m. n.n.w. Texel n. Kopenh. Celebes, 7 op rede Tandjung Pandang. Castor, 8 te Ciuöad Trujillo v. Port Au Prince. Calamares 8 te Almirante v. Puerto Cortes. Cottica, 7 640 m. n.n.o. Paramaribo n. Plymouth, Cirrus, 8 te Rotterdam verw. Camerounkust, 8 te Antwerpen. Camitia, 7 v. Melbourne n. Adelaide. Ceronia, 13 te Punta Cardon verw. Slotkoers Openings-, gisteren koersen 3-3% °/'o Nederl.'47 84 Is 83% 3 Nedl. 1962/64 89ll/i« 89% A. K. U 214/4 215 Calvé Delft 309 305 Van Gelder Zonen 206 205 K. N. Hoogovens 290 290 Nederl. Ford 340 340 N. Kabelfabriek. 284 284 gew.Philips Gloeil. 229% 234 pref.Philips Gloeil. 146 VK 146% Unilever 347 350 Wilton Fijenoorcl 224% 224 Dordtsche Petrol. 835 Konkl. Petroleum f 165 166,50 A'dam Rubber 87 86 Holl. Arrier. Lijn 186 186% N. Scheepv. Unie 173% 172/i Phs. van Ommeren 280 280% H. V. A 102 101% Verg. Deli Mij en 109 107 Amsterd. Bank 228 228 Ned. Handel Mij. 170 170 Rotterd. Bank 194 194 Twentsche Bank. 196 196 Anaconda Copper 73 73 Bethlehem Steel. 192% 190 U. S. Steel 71!,/i« 71% General Motors.. 43'/j8 42% Shell Union 87 Va 87% Tidewater 37!% 37% Doris, 8 v. Pto. Cabello n. Houston. Duivendijk, 13 te Cristobal verw. Dorestad, 7 v. Geelong n. Balikpapan. Ena, 7 v. Hamburg n. Port ot Spain. Eemdijk, 8 v. New Orleans n. Le Havre. Eenhoorn. 8 te Haifa v. Lattakia. Esso Amsterdam. 8 te Cumarebo. Esso Nederland, 9 te L. Palmas v. Band.mashur. Eos, pass. 7 Gibraltar n. Antwerpen. Erinna, 8 v. Rangoon n. Calcutta. Fairsea, 4 v. Genua n. Santa Cruz. Friesland, 7 te Surabaja. Giessenkerk, 8 v. Newcastle n. Brisbane. Gaasterland, 8 te Itajai v. Santos. Gooiland, 8 v. Ilheos n. Las Palmas. Helicon, 9 te Philadelphia. Helena, 7 te Trinidad v. Pampatar. Hathor, 8 v. Port of Spain n. Mobile. Hera, 8 v. Baltimore n. New York. Hilversum, 8 ten anker voor Shatt Al Arab naar Abadan. Hoogkerk, 9 te Marseille. Jupiter, 8 te Amsterdam, Jagersfontein, 8 te East-London. Java, 7 v. Napels na Genua. Kermia, 8 v Rotterdam n. Oslo. Kota Agoeng, 9 te Surabaja. Karimata, 8 te Singapore. Katelysia, 7 te Curasao v. Bashaquero. Kerto'sono, 8 te Durban v. East-London. Korenia, 7 330 m. n. Mona n. Bajo Grande. Kinderdijk, 9 te Antwerpen. Leersum, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Leto, 8 v. Rotterdam n. Golf van Mexico. Lemsterkerk, 8 v. Port Said n. Genua. Loenerkerk, 7 330 m. n.o. St. Helena n. Bombay. Linge, pass. 7 Ouessant n. Rotterdam. Luna, 8 110 m. z.w. Marseille n. Genua. Lekhaven, 8 te Las Palmas. Lekkerkerk, 8 v. Mombasa n. Bahrein Muiderkruis, 8 te Lour. Marques. Mapia. 3 v. Singapore n. Tj. Priok. Mijdrecht, pass. 8 Kaapstad n. Perzische Golf. Macoma, 7 v. Pladju n. Singapore. Molenkerk. pass. 7 Gibraltar n. Boulogne. Muiderkerk, 8 te Lourenco Marques. Maashaven, 7 v. Buenos Aires n. Santos. Mariscal Lopez, 8 te Paranagua v. Itajai. Macuba. 7 v. Stockholm n. Rotterdam. Malvina, 8 v. Balikpapan n. Manilla. Mataram, 8 te Belawan. Murena, 7 200 m. n.w. Balikpapan n. Mirl. Maasland, pass. 8 Finisterre n. Las Palmas. Modjokerto. 9 v. Kakinada n. Kaapstad. Oranjefontein, pass. 8 Dakar n. Las Palmas. Oranjestad, 7 te Antwerpen. Oostkerk, 7 400 m. n.o. Nieuw Amsterdam eil. n. Las Palmas. Osiris, 8 te Houston v. Trinidad. Orestes, 8 te Rotterdam verw. Omala, 8 v, Kalmar n. Curasao. Oranje, 8 v. Singapore, 10 te Priok verw. Paldorus, 7 v. Dakar n Le Havre Prins Willem IV, 6 v St. John n Rotterdam. Pieter S, pass. 7 Landsend n. Swansea. Prins Frederik, pass. 7 Ouessant n. Halifax. Polyphemus, 7 v. Port Swettenham n. Singapore. Polydorus. 7 v. Dakar n. Le Havre. Prins Johan Willem Frlso, 7 te Leixoes. Parkhaven, 8 te Buenos Aires verw. P. G. Thulin, 8 v. Luderltzbaai n. Kaapstad. Poelaulaut, 9 te Rastanura. Rempang, 9 te Genua. Roepat, 9 te Surabaja. Rita, 9 te Telukanson. Rotti, 7 330 m. w. Walvisbay n. Belawan. Radja, 7 v. Dakar n. Belawan. Rijnkerk, 7 v. Kaapstad n. Las Palmas. Rlouw, 8 te Napels v. Dakar. Raki, pass. 7 dw. Kanarische eil. n. Napels. Rondo, 7 90 m. z.w. Sabang n. Kaapstad. Rijndam, 8 te New York. Scherpendrecht, 8 v. Curasao n. Cristobal. Singkep, 9 te Semarang. Stad Dordrecht, 8 te Cagliari. Straat Bali, 7 te Yokohama v. Hongkong. Straal Cook, 7 v. Adelaide n. Mauritius. Straat Madura. 7 58 m. z.w. Ouessant n. St Vine. Sabang, 8 te Rangoon. Saidja, 8 te Bukom. Schelpwijk, 7 110 m. n. Bahrein n. Balikpapan. Sibigo, 7 v. Surabaja n. Balikpapan. Stanvac Selo, 9 v. Sungeigerong n. Semarang. Swartenhondt, 7 v. Surabaja n. Eemarang. Stad Alkmaar, 7 v. Bermuda n. New Orleans. Stad Arnhem, 7 330 mijl o. Chesapeakebay naar Baltimore. Stad Amsterdam, 15 te Bremen verw. Stad Vlaavdingen, 9 te Hoek v. Holland verw. Statue of Liberty, 8 te Sidon verw. Sibajak, 8 v. Balboa n. Papeete. Sommelsdljk, pass. 8 Azoren n. Houston. Stad Leiden, 9 te Buenos Aires. Tibia, 8 v. Lissabon n. Mena A1 Ahmadi. Tarakan, 7 te Aarhus. Tlba, pass. 7 Elbe 1 v. Hamburg n. Bremen. Tjinegara, 7 v. Hongkong n. Singapore. Trompenberg, 7 155 m. w.zav. Horta n. Houston. Telresias, 7 60 m. w. Finisterre n. Dakar. Tomirii, 7 te Bahrein v. Ummsaid. Triton, 8 te Curasao v Pta. Cardon. Tiberius, 7 1040 m. n.o. Barbados n. Barbados. Tjisondari, 8 590 hi. n.o. Mombasa n. Mombasa. Tamo, verm. 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tara, 13 te New Orleans verw. Tela moh, 8 te Rotterdam verw. Tero, 7 te Buenos Aires. Theobaldius, 8 te St. Vincent. Tjimenteng, 9 te Dar Es Salaam. Vasum, 8 te Rotterdam. Van Cloon, 8 v. Tj. Priok n. Semarang. Waterman, 7 te Rotterdam. Westerdam, 8 ve New York n. Norfolk. Wonosari, pass. 7 Ascension n. Kaapstad. Woensdrecht, 7 te Pulubukom. Wieldrecht, 7 220 m. o. Guardafui n. Rastanura. Waal, pass. 8 Kp. St. Vincent n. Algiers. Zeeland KRL, 9 te Genua. De Olie en Grondstoffenprij- zen stijgen aanzienlijk. U kunt zich nog dekken tegen zeer gunstige prijzen uit voorraad. Vraagt offerte. Chem. Olie-Verf en Lakind. GED. OUDE GRACHT 95 FRANKESTRAAT 51—53. Haarlem. Tel. 16507 GEVRAAGD: voor de dag of voor de avonddienst. Sollicitaties mondeling 's avonds van 7 tot 8 uur of schriftelijk aan Fa. Gebrs. BEEKMAN. Automobielen Bloemendaalseweg 52-64, Bloemendaal. Telef 22165 Ingang: HAARLEM Aanvang nieuwe lessen: beginners en gevorderden vanaf 12 januari 1957 Inschrijving: elke woensdag of zaterdagavond van 7 tot 10 uur. VEUEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen Tel. 14637. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Het Diaconessenhuis Haar lem vraagt voor het labora torium EEN FLINKE HULP v. h. schoonhouden van glaswerk. Sal. nader overeen te komen. Mondelinge of schriftelijke aanmelding bij de administrateur. Industriële onderneming te Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding Salaris 200.per maand. Brieven met uitvoerige inlich tingen onder no. 4492 aan het bureau van dit blad. Mevrouw Sanders. Laurillardlaan 15, Santpoort-station, vraagt voor direct van 8.30 tot 14.00 uur. Hoog loon. Wij zoeken voor onze Leesbibliotheek een Sollicitaties mondeling of schriftelijk Boekhandel „Boeken rode", Zandvoortselaan 147, Heemstede. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Aanmelden na 18 uur bij: Fa. SOMERS EN ZN., Zocher- straat 26rd, Haarlem. Voor onze drogisterij annex parfumerieën vragen wij VAN BEEM's Drogisterij, Amsterdamstraat 25, Tel. 14809. Zelfstandig van tekening kunnende werken. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan Rubberfabriek v/h Gebrs. Merens N.V. Zuider Buiten Spaarne 74—80, Haarlem. GEVRAAGD voor direct. J. J. Spiers. Haltestraat 30. Zandvoort. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraal 41, vraagt: MANGELSTERS en VOUWSTERS en FLINK PERSOON voor wasserijwerkzaamheden. Tel- cn rekenmach. enz., met een jaar garantie, vindt u bij LOERAKKER, KI. Houtstr. 81 (naast bioscoop), Tel. 20171. Betaling kan desgew. ger. worden zonder renteberekening. INKOOP - RUILEN - VERHUUR.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3