AN NELLE Sport in het kort DE LAATSTE TOAST r v. De leerling van Doctor Marciolo Kort en bondig 4 De Negende Wielerronde van Nederland Gerrit Schulte trofee voor Frans Mahn Pat McCormick Amerika's beste sportvrouw 1956 Olympisch kampioen verkoopt zijn kanspaard voor 1960 Basketbalprogramma Ook atleet Bailey uit de wedstrijdsport De strijd om het wereld kampioenschap bridge Tennis Dubbele zege van Karsten Twee Hongaarse kunst rijdsters naar Oostenrijk Herenteam van Antilopen op de tweede plaats Nederlands voetbalelftal oefende in Boxtel Biljarten Kampioenschap van Haarlem eerste klasse libre Emile Zatopek trekt zich terug uit wedstrijdsport Weer minder skiërs naar Zwitserland Pil nik en Jocquium in Beverwijk aangekomen Nederlandse zwemsters toch nog naar Australië? Zwemploeg van De Robben naar Zuid-Afrika Olympisch diploma voor Duitser Carl Diem VERVOLGVERHAAL DOOR JAKOB JAKOB1 J Koop liever miiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiitiittiii KIR AS en YOEROEK karpetten gegarandeerde kwaliteiten wyers Overwerk voor Hongaren Agenda voor Haarlem WOENSDAG 9 JANUARI 1957 Het parkoers van de 9e ronde van Neder land, die van maandag 6 mei tot en met maandag 13 mei zal worden gehouden, heeft een lengte van ongeveer 2000 km. Beginpunt van deze ronde is Luik, eindpunt Amsterdam. De voorlopige route, die even wel nog moet worden goedgekeurd door het ministerie van Waterstaat, ziet' er als volgt uit: Luik, Verviers, Maastricht, Heer len, Sittard, Roermond, Venlo, Nijmegen, Arnhem, Doetinchem, Hengelo, Enschedé, Oldenzaal, Almelo, Zwolle, Assen, Gronin gen, Leeuwarden, via afsluitdijk naar Den Helder, Hoorn, Alkmaar, IJmuiden, Half weg, Alphen aan de Rijn, Woerden, Gouda, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Waalwijk, Breda, Roosendaal, Tilburg, Den Bosch, Culemborg, Utrecht, Amsterdam. In het restaurant van het stadion „De Vliert" te Den Bosch is dinsdagavond aan Frans Mahn, de amateur-wereldkampioen 1956 op de weg, onder grote belangstelling de „Gerrit Schulte Trol'ee" uitgereikt. Frans Mahn kwam in het bezit van de zilveren coupe omdat hij in 1956 bijzonder goede resultaten had geboekt en omdat hij voorts getoond heeft sportief te zijn en over strijdlust en wedstrijdinzicht te be schikken. Bij de velen, die hulde brachten aan de jonge wereldkampioen bevonden zich on der anderen de secretaris van de sport- commissie van de KNWU, de heer John van Eek, de directeur van het Olympisch stadion te Amsterdam, de heer Dick Bes- sem, Arie van Vliet, houder van de trofee in 1955 en vele anderen in de kringen van de wielersport. Tot Amerika's sportvrouw nummer één van 1956 is de 26-jarige Olympische kam pioene van 1952 en 1956 in het toren- en schoonspringen, Pat Mc. Cormick uitge roepen. Zij werd hiervoor als tweede vrouw onderscheiden met de jaarlijkse Ja mes E. Sullivan Memorial Trofee. De eer ste vrouw, die deze eer te beurt viel was de zwemster Ann Curtis (V.S.) en wel in 1944. Pat Mc. Cormick is de eerste vrouw, die de gouden medailles in kunst- en toren- springen op twee achtereenvolgende Olym pische Spelen heeft gewonnen. Zij zal als eerste de Babe Didrickson-Zaharias onder scheiding krijgen. Oorspronkelijk was vast gesteld, jaarlijks op 15 januari deze onder scheiding een trofee uit te reiken aan Amerika's sportvrouw nummer één. Later heeft men de datum gewijzigd en de uit reiking vastgesteld op 26 juni, de geboorte dag van de in 1956 overleden Babe Di drickson-Zaharias. De Olympische kampioen van de grote dressuurproef van 1952 en 1956, de Zweedse majoor Henri St. Cyr, heeft zijn volbloed paarden „Juli" en „Perfekt" voor bijna 40.000 gulden naar Amerika verkocht. Met „Juli" behaalde de Zweed tijdens de Olympische Ruiterspelen te Stockholm de gouden medaille, terwijl „Perfekt" als St. Cyrs beste paard gold voor de Olympische wedstrijden van 1960 te Rome. Na het grote school-basketbal-evenement zullen de Haarlemse basketballers de com petitie weer normaal hervatten en reeds direct zijn er belangrijke wedstrijden vast gesteld. Het volledige programma luidt: Woensdag 9 januari (Rotterdam) The ArrowsH.O.C. (dames) U.S.V.The Typhoons (heren) Donderdag 10 januari (Krelagehuis) Dames: H.O.C. 3—Rapiditas 2, Typhoons— Schoten Giants, Antilopen 4White Stars 3, I.H.J. 3—Typhoons 3. Heren: White SLrs 2Aurora, I.H.J.— H.O.C. (20 uur), Typhoons 2I.H.J. 2. Vrijdag (Krelagehuis) Dames: S.C. Haarlem 3—Antilopen 3, An tilopenSchilperoord (20 uur), I.H.J.S.C. Haarlem 2. Heren: I.H.J. 4—Typhoons 3, Old Boys— I.H.J. 3. Zaterdag 12 januari (Houtrusthallen) Punch—The Flamingo's (heren), Deco— S.C. Haarlem (heren). Zondag (Tramremise, Amsterdam) A'dams teamGewestelijk team (heren). Maandag (Ahoy complex) HudigWhite Stars (dames). Thans staat definitief vast dat het jeugd- stedentoernooi op zondag 27 januari in de grote zaal van het Krelagehuis zal worden gehouden. Bovendien vraagt nog een zeer belangrijk basketbal-evenement de aandacht. Op vrij dag 25 januari des avonds om acht uur zal een sterk vertegenwoordigend Haarlems herenteam in het Krelagehuis de strijd gaan aanbinden tegen het voorlopige Nederlandse team. ADVERTENTIE PECTORAAL Australië verliest opnieuw een van de beste atleten. Nadat de wereldrecordhouder op de mijl, John Landy besloten had de wedstrijdsport vaarwel te zeggen, heeft nu ook zijn landgenoot Bailey (Australië), die eveneens onder de vier minutengrens op de mijl is gebleven, te kennen gegeven zich in april uit de actieve wedstrijdsport terug te trekken. Bailey heeft de laatste tijd last van platvoeten. In de strijd om het wereldkampioen schap bridge tussen de Verenigde Staten en Italië, hebben de Italianen na 72 van de 224 spelen een voorsprong van 990 punten. De Italiaanse ploeg bestaat uit Walter Avarelli, Giorgio Belladonna, Eugenio Chiaradia, Massimo d'Alelio, Guglielmo Siniscalzo en Pietro Forquet. Zij hebben het opgenomen tegen Charles H. Goren, William Seamon, mrs. Helen Sobel, Peter Leventritt, Boris Koytchou en Plarold Ogust. De eerste zitting had de Italianen een voorsprong van 1.310 punten opgeleverd. Maandagavond, in de tweede zitting, liep deze voorsprong terug tot 320 punten, maar een sterke finish van de Italianen bracht het verschil weer op 990. Voor de toeschouwers wordt elk bod en het afspelen op een groot scherm gepro jecteerd. Een incidentje werd rustig opge lost. Er wordt geboden in het Engels en de Amerikanen meenden te verstaan dat een tegenstander doubleerde, inplaats van te passen. Zonder morren accepteerden de Amerikanen de correctie, waardoor de Italianen 360 punten rijker werden. Onze landgenoot W. Karsten heeft een dubbele overwinning behaald in het tennis- tournooi van de internationale club van Cannes. In de finale van het herendubbel spel won hij, met de Fransman René Bertrand, in twee sets van Jacques Olivier en René Chauffour (beiden Frankrijk). De cijfers waren 6-3 en 7-5. In de finale van het gemengd-dubbelspel versloeg hij, met Gaby Karsten, het Franse koppel Christiane Ortelli-Jean Pace in drie sets. De setstanden waren 6-3, 3-6 en 10-8. Vorige week had Karsten reeds het herendubbelspel voor veteranen van het toernooi van de internationale club van Monte-Carlo gewonnen. De Hongaarse kunstrijkampioenen van 1955 en 1956, respectievelijk Csako en Istvan Szenes zijn uit Hongarije gevlucht en in Oostenrijk aangekomen. Zij hopen de trai ning op een baan in Wenen te kunnen voortzetten. Het herenteam van Antilopen heeft kans gezien de tweede plaats te bereiken in het door de vereniging E.B.B.C. uit 's-Hertogen- bosch georganiseerde toernooi, waaraan behalve de Haarlemse ploeg nog werd deel genomen door de verenigingen Springfield ('s-Hertogenbosch); The Wolves en V.V.G.A. (beiden Amsterdam); Vodo S.C. (Den Haag) en de organiserende vereniging. De Haarlemmers slaagden er in alle tegen standers overtuigend te kloppen, doch moes ten in de finalewedstrijd tegen The Wolves met een eervolle nederlaag genoegen nemen. De wedstrijden werden in de sporthal van sportpark „de Vliert" gespeeld. ADVERTENTIE Byna anderhalf uur achter elkaar zijn 18 van de 19 uitgenodigde topvoetballers dinsdag door trainer Donnenfeld op het ODC-terrein in Boxtel onder handen ge nomen tydens de eerste trainingsavond voor de wedstrijd tegen Spanje ten bate van de Hongaarse vluchtelingen, die op 30 jannari in Madrid wordt gespeeld. Don nenfeld heeft de leiding van de training voor deze wedstrijd in handen gekregen omdat de nieuwe bondsoefenmeestcr George Hardwick pas op 15 januari in dienst van de KNVB treedt. En geen seconde heeft de Oostenrijker zijn pupillen de gelegenheid gegeven op adem te komen. In straf tempo werd een programma afgewerkt, waarin de balbe handeling en de conditie de voornaamste rol toebedeeld kregen. Alleen Bram Appel moest aan de kant toekijken. Hij heeft in de wedstrijd tegen Sparta zondag een spier in zijn rechter dijbeen verrekt en het ziet er naar uit, dat hij zondag niet zal kunnen spelen. De beide keepers Frans de Munck en Eddy Pieters Graafland werden door Don nenfeld persoonlijk onder handen geno men, terwijl de anderen over het prachtig verlichte veld in groepjes verdeeld, hun oefeningen met de bal afwerkten onder het wakend oog van de heren Hoolboom, Steinvoorte, Kruyver en Pellikaan. Een groot verschil met de training" vroe ger in Amsterdam is wel de publieke be langstelling. Voor Boxtel, dat onlangs dooi de KNVB als trainingscentrum is geko zen, is de biieenkomst van de „mogeliiken" een grote gebeurtenis, waarnaar honderden 'nwoners gaan kijken. De resultaten in het biljarttoernooi om het kampioenschap van Haarlem eerste klasse libre waren als volgt: v. Putten 200 32 39 6.25 Meeuwenoord 128 32 25 4.00 v. Putten 200 30 31 6.66 Engwerda 172 30 31 5.73 Kroon 200 33 31 6.06 Meeuwenoord 143 33 21 4.33 Koopman 148 30 16 4.93 v. Nassau 200 30 29 6.66 Corver 200 34 30 5.88 Heilgenberg 189 34 23 5.55 Engwerda 200 20 41 10.00 Koopman 117 20 20 5.85 Corver 200 30 22 6.66 Kroon 144 30 25 4.80 De stand na dinsdag is: 1. Corver 2 ge speeld 4 p.; 2. Nassau 2 gespeeld 4 p.; 3. v. Puten 3 gespeeld 4 p.; 4. Engwerda 2 ge speeld 2 p.; 5. Kroon 2 gespeeld 2 -r; 6. Meeuwenoord 2 gespeeld 0 p.; 7. Koopman 2 gespeeld Op.; 8. Heilgenberg 1 gespeeld 0 p. v. Putten 123 40 19 3.07 Nassau 200 40 22 5.00 RUSLAND VERSLAGEN. De wereld en Olympisch kampioen ijshockey, Rusland, is op verrassende wijze te Bmo, in Tsjecho- slowakije, verslagen door het Tsjechische B-ijshockey team. De Tsjechen zegevierden met 3'1; de tussenstanden waren: 21, 00, 1—0. AFWIJZING. De Ierse Amateur Boks- bond heeft een Russische uitnodiging om met een ploeg deel te nemen aan jeugdspelen afgewezen. Deze jeugdspelen worden van 29 juli tot 19 augustus :n Moskou gehouden. HANDBAL. De internationale handbal wedstrijd tussen Zweden en Finland is een overwinning geworden voor Zweden met 2220 (ruststand 108 in het voordeel van Zweden). Gespeeld werd in de tennishal van Helsinki. RAPID WIEN. De Oostenrijkse kam pioen Rapid Wien, die deze maand een toer- nee door Zuid-Amerika maakt, heeft in Costa Rica een forse nederlaag geleden tegen Harediano. De Oostenrijkers verloren met 72, na een 31 achterstand bij de rust. OOST-DUITSLAND. Oost-Duitsland heeft als eerste land ingeschreven voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap schaatsen voor dames, die op 9 en 10 februari in Helsinki worden gehouden. De ploeg be staat uit: Inge Goermer (kampioene van Oost-Duitsland), Margit Grobe en Helga Haase. NAAR EENHEID. Het schijnt, dat de jarenlange pogingen in West-Duitsland om tot eenheid te komen in de drafrensport, eindelijk tot resultaten zullen leiden. Tijdens een bijeenkomst van belangheb benden, onder andere vertegenwoordigers van het ministerie van Landbouw, Voedsel voorziening en Boswezen, werd het besluit genomen te komen tot de stichting van een organisatie voor tuchtrechtspraak voor de drafrensport. Dit besluit wordt beschouwd als een eerste stap naar volledige eenheid. Maar toen Lodo aan het vocht rook, raakte het puntje van zijn neus er even aan. En opeens „Oeitvat is dat nou?!", mompelde Lodo verschrikt. Hij kreeg opeens 'n raar gevoel in zijn neus en toenbegon die neus opeens te groeien. Langer en langer werd-ie, wel een halve meter lang! Lodo schrok geweldig. Hij zette de kom neer en greep met beide handen naar zijn neus. Verschrikkelijk, wat was die lang geworden! Hoe kon dal nou? 17-18 Bij zijn aankomst in Moskou heeft Emile Zatopek, wereldrecordhouder op de 15.000, de 20.000, de 30.000 meter en het uur record, aan journalisten medegedeeld, dat hij besloten heeft zich uit de wedstrijdsport terug te trekken. Tsjechoslowakije en Oost-Duitsland heb ben hun teams, welke waren ingeschreven voor de internationale skiwedstrijden voor dames en heren, van 9 tot en met 12 januari in Grindelwald (Zwitserland) te houden, teruggetrokken. Deze stap is genomen als gevolg van de mededeling van verleden maand door het centrale comité van de Zwitserse Skifede ratie, dat haar leden niet in wedstrijden uitkomen, waaraan Russen deelnemen, on geacht of deze wedstrijden in Zwitserland zelf worden georganiseerd of in een land, behorend tot het Oostelijke blok. De Zwit serse Skifederatie had dit gedaan als pro test tegen de Russische interventie in Hongarije in november. De Argentijnse schaker Pilnik en de Por tugees Durao Jocquium deelnemers aan het Hoogovensschaaktoernooi zijn dins dag in Beverwijk aangekomen. De toernooicommissie heeft van de Vere niging van Employés van de Hoogovens een lauwertak ten geschenke gekregen. Deze lauwertak zal in het bezit komen van de schaker, die het hoogste aantal punten zal behalen in de tienkampen. De Australische Zwembond heeft een in- "atie gericht tot de Koninklijke Neder landse Zwembond voor deelneming van de beste twee of drie Nederlandse zwemsters aan de Australische kampioenschappen. Deze zouden eind 1957 worden gehouden. Ofschoon men in Melbourne van mening is dat de K.N.Z.B. de uitnodiging zal aanvaar den, is er, zo vernemen wij, op het Bonds- bureau van de Koninklijke Nederlandse Zwembond nog geen officieel schrijven uit Melbourne binnengekomen. De Robben-zwemsters Lenie de Nijs, Mary Kok, Atie Voorbij, Greet.ie Kraan en Rita Kroon zullen met hun trainer Jan Stender woensdag 30 januari per vliegtuig vanuit Amsterdam voor een trip van vijf weken door Zuid-Afrika en Rhodesia ver trekken. De zwemsters worden op 31 januari in Johannesburg verwacht. De president van de Zuid-Afrikaanse Zwembond, Abby Taylor heeft meegedeeld dat de zwemsters onder meer zullen uit komen op de Zuid-Afrikaanse kampioen schappen, welke in februari te Bulawayo worden gehouden. Het ligt in de bedoeling dat de meisjes in 17 wedstrijden, verdeeld over de vijf weken, zullen starten. Het is het plan dat de zwemploeg op 8 maart terugkeert. Het Internationaal Olympisch Comité heeft de Duitser Carl Diem, het hoofd van de sporthogeschool te Keulen, onderschei den met het Olympisch diploma van ver dienste. De onderscheiding werd hem doo, het in Melbourne gehouden congres toegekend, aldus de voorzitter van het I.O.C., Otto Mayer, op grond van zijn verdiensten voor de amateursport en die voor de ontwikke ling van de Olympische beweging. Diem was secretaris van het organisatie comité van de Olympische Spelen in 1936, die te Berlijn werden gehouden. Het is de 31ste keer, dat het Olympische diploma van verdienste wordt uitgereikt. oc Termühlen stond op en belde. Ik meende begrepen te hebben, mevrouw, dat u naar buiten zou gaan, naar de hei. Dat was ik oorspronkelijk ook van plan, antwoordde Dorothea, maar ik weet kennelijk niet goed wat ik nu eigenlijk wil. Ik dacht dat enkele dagen eenzaamheid mij wel goed zouden doen, dat ik dan weer wat zou op knappen als men tenminste van opknappen mag spreken. Maar op het ogenblik heb ik er bezwaar tegen weg te gaan. Denkt u er soms ook zo over? Ik heb name lijk voortdurend het gevoel, dat er misschien nog wat verschrikkelijks zal gebeuren, al zijn er dan ook al heel wat afschuwelijke dingen voorgevallen. Het lijkt wel alsof ik op een soort kruitvat zit en als ik nu naar buiten zou gaan, doet mij dat denken aan een vlucht. Termühlen knikte. Ik heb ongeveer hetzelfde gevoel, maar ik wacht eerder op de oplossing, op een ontspanning. Die arme Kotter zit nog steeds in voorlopige hechtenis en alhoewel Muck er klaarblijkelijk zelf ook van overtuigd is, dat hij onschuldig is, laat hij hem toch niet gaan. We zullen de komende dagen nog wel enkele moeilijkheden met de justitie krijgen, want Amthor dringt er uit alle macht op aan, dat hij uit die voorlopige hechtenis ontslagen wordt. Bent u er dan van overtuigd, dat Kotter onschul dig is? Natuurlijk! Volkomen! De argumenten van de politie houden geen steek. Zij zijn rondweg belachelijk. Op dit ogenblik schrok Termühlen. Hij had achter één van de glas-in-lood ruiten, die in de muur van de woon kamer waren aangebracht, enkele ogenblikken lang een eigenaardig, bleek en mager gezicht met grote, fonke lende ogen gezien. Toen hij opkeek, verdween het. Wat is er?, vroeg mevrouw Werdohl. Termühlen vermande zich direct. Eigenlijk niets, mevrouw Ik dacht even aan spoken, want achter één van de glas-in-lood ramen verscheen daarnet een bleek gezicht. Het zal wel iemand van het personeel geweest zijn Die gekleurde stukjes glas ver tekenden dat gezicht natuurlijk. Tot Termühlen's grote verbazing begon mevrouw Wer dohl hartelijk te lachen. Dat zal tante Lottchen geweest zijn, zei Dorothea, ze moet altijd een beetje spioneren als ik bezoek Vertaald uit het Duits Copyright: Cosmopress, Génève Oorspr. titel: „Toen de champagne werd geserveerd" heb. Maar ze meent het goed. Ze doet het uit bezorgd heid voor mij. Mevrouw Werdohl draaide haar hoofd in de richting van de glas-in-lood ruitep en riep: Tante Lottchen! Zoudt u ons niet even gezelschap willen houden? De deur tussen de woonkamer en de wintertuin werd direct hierop geopend klaarblijkelijk had tante Lott chen op de uitnodiging gewacht. Zij lachte een beetje verlegen toen ze verscheen. Komt u er bij zitten, tante Lottchen, zei Dorothea. U kent mijnheer Termühlen toch al? Termühlen stond op. En evenals bij zijn eerste bezoek moest hij iets overwinnen om dit merkwaardige, ver schrompelde vrouwtje te kunnen begroeten. Tante Lott chen reikte hem de hand, een lange, magere hand met dunne vingers. Ondanks haar schamel figuurtje was het oude vrouwtje nog één en al beweeglijkheid. Haar ogen gingen gedurig heen en weer, haar handen lagen geen moment even stil en haar schouders, waarop, bijna zon der hals, het kleine, verschrompelde hoofdje zat, schok ten zonder ophouden. Pakt u toch een stoel, tante Lottchen, zei mevrouw Werdohl. Tante Lottchen keek Dorothea dankbaar aan. U bent tóch niet tevreden, als u niet in mijn buurt bent. Mevrouw Werdohl gaat met haar om als met een schoothondje, dacht Termühlen, toen hij zag hoe Doro thea tante Lottchen even over het gezicht aaide. Lieve Dorothea, zei tante Lottchen met een ge broken stem, ik hoop dat ook jij het prettig vindt, als ik bij je in de buurt ben. Mevrouw Werdohl glimlachte goedmoedig. U hebt gelijk, tante Lottchen. Mevrouw Werdohl wendde zich weer tot Termühlen U moet weten, dat tante Lottchen mijn goede fee is. Al sinds mijn jeugdjaren. Wat hebben wij samen toch vaak over prinsen gedroomd, is het niet zo. tante? En van kastelen? En geluk? Mijnheer Termühlen, tante Lottchen kan buitengewoon mooi vertellen en ze heeft een rijke fantasie. Vaak lig ik hier in de wintertuin en dan vertelt zij wat. Vooral wanneer het gaat schemeren. Tante Lottchen kan alle wensdromen werkelijkheid laten worden. Is dat niet zo? Tante Lottchen lachte enigszins verlegen, maar het viel Termühlen op, dat het vrouwtje een bange, onder zoekende blik op Dorothea wierp. Nou, nou, zei tante Lottchen, het zijn niet alleen dromerijen, lieve Dorothea. Ik geloof, dat ik je al vaak uit vervelende situaties heb gered. Dat is inderdaad zo, mijnheer Termühlen, beves tigde mevrouw Werdohl. Tante Lottchen heeft de bij zondere gave om al te opdringerige personen te ver jagen. Maar goed. Ik geloof, dat we elkaar heel goed be grijpen, tante. Als u er nu soms voor zou kunnen zorgen, dat onze gast thee krijgt, dan zou ik u daarvoor bijzon der dankbaar zijn. Jean heeft klaarblijkelijk het bellen niet gehoord. Graag, zei het vrouwtje en stond op. Termühlen verbaasde zich enigszins. Het schoothondje had nu zijn snoepje gekregen en een liefkozing en kon dus gaan. Toen tante Lottchen verdwenen was, schudde me vrouw Werdohl even het hoofd. Jammer, dat zij zo vergroeid is, dat arme mensje. Er is haar daardoor veel geluk ontzegd en dan word je langzamerhand wel een beetje eigenaardig. Ik heb wel eens gehoord, dat blinden een uitgesproken rijk innerlijk leven hebben. Bij tante Lottchen is het ongeveer het zelfde, behalve dan dat ik het middelpunt van haar gedachten ben. Zij leest iedere wens en ieder gevoel van mijn gezicht ai' en handelt dan daarnaar. Niets maakt haar gelukkiger dan als zij een wens van mij kan ver vullen. Haar kuren neem je dan graag op de koop toe. U bent overigens niet de eerste, die tante Lottchen voor een spook heeft aangezien. Er is hier eens een logé ge weest. die 's nachts iets uit zijn jas. die in de garderobe hing. wilde halen Hij wist niet, dat tante Lottchen 's nachts niet kan slapen en dan door het huis zwerft Plotseling kwam hij haar in de hal tegen. Alsof de duivel hem achterna zat, ls hij toen naar zijn kamer terug gevlucht. We hebben er de volgende morgen ver schrikkelijk om gelachen. Termühlen lachte ook, alhoewel het hem wel enigszins verwonderde, dat mevrouw Werdohl deze vreemde hou ding van tante Lottchen zo gelaten over zich heen liet gaan. Plotseling verscheen tante Lotchen weer. Ze rolde een theewagentje voor zich uit. (Wordt vervolgd). Vernield. In Utrecht hebben onbeken den een blokhut van een padvindersgroep inwendig totaal verwoest. Ook uitwendig kreeg het gebouwtje het zwaar te verduren. Meubilair en zelfgemaakte onvervangbare eigendommen zijn vernield en vertrapt. De schade loopt in de honderden guldens. Op sokken. Een inbreker drong, na zijn schoenen uitgetrokken te hebben, een huis aan de Schaardijk in Rotterdam bin nen. In de huiskamer werd hij verrast door de bewoner, die terstond het huis uitliep naar het dichtbij zijnde politiebureau en de schoenen van de inbreker, die voor de deur stonden meenam. Toen hij met ee. ag_.it terugkwam, liep de inbreker naar zijn schoe nen te zoeken. De man, een 20-jarige varens gezel, werd ingerekend. Zondags open. De Hoge Raad heeft in de zaak van de Ouddorpse strandtenten het vonnis van de rechtbank te Rotterdam be vestigd, waarbij de gemeenteverordening van Ouddorp, bepalende dat strandtenten op zondag niet geopend zouden mogen zijn, niet verbindend was verklaard. De, houders van strandtenten mogen deze nu op zondag voor h-t publiek geopend houden. Inbraak met flinke buit. Terwijl de )e- woners afwezig waren, is ingebroken in een perceel aan de Van Kijfhoeklaan te Den Haag. De buit bedroeg twee platina broches, met edelstenen bezet, en verder platina han gers en oorhangers, ter waarde van in totaal ongeveer 4000 gulden. Bromfietser doodgereden. Drie maan den gevangenisstraf en drie jaar intrekking van het rijbewijs is geëist tegen een 29- jarige chauffeur, die op 9 juli in Amster dam op het kruispunt NassaukadeDe Clercqstraat met zijn bestelauto een 38-jarige bromfietser, vader van vijf kinderen, had aangereden, waardoor deze was overleden, De chauffeur, die haast had, was links gaan rijden om een fille auto's voorbij te komen en had de bromfietser niet meer kunnen ont wijken. K.V.J.C. benadeeld. Een 21-jarige jon geman uit Boxtel hoorde voor de Alkmaarse rechtbank 1 jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Hij was door de Katholieke Vakantie- en Jeugdherbergcentrale aangesteld als kampleider op Texel en ging er na een paar weken met de kas, die 1000,— bevatte, van door. Omdat hij reeds 12 keer veroordeeld was, had hij bij zijn sollicitatie bij de K.V.J.C. een valse naam opgegeven. ADVERTENTIE iiiiii)ii)i;mi!iiiiijmiiiiliniimni)i! afd. tapijten Levering via Uw woninginrichter Blijkens een bekendmaking in de Staats courant heeft de staatssecretaris van So ciale Zaken toestemming gegeven aan hoofden of bestuurders van ondernemin gen om in hun fabrieken of werkplaatsen door het personeel tot 1 februari op één dag gedurende één uur of op twee dagen gedurende een half uur overwerk te doen verrichten, indien de opbrengst van dit ove -erk wordt bestemd voor het fonds nationaal comité Hulpverlening Hongaarse Volk. WOENSDAG 9 JANUARI Minerva: „Invitation to the dance", alle leeft., 8.15 uur. Luxor: „Jungle der Misdaad", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „08—15, het einde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Onvergankelijke melodie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De avonturierster van Bei roet", 18 jaar, 8 uur. Cinema Palace: „Don Juan", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Manon", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: Emi gratie voorlichtingsavond over Canada van Gewestelijk Arbeidsbureau, 8 uur. Jansstraat no. 83: Een goddelijk ultimatum „Er zal geen tijd meer zijn!", 8 uur. Wijkgebouw Gedemp te Oude Gracht: Ned. Ver. voor natuurge neeswijze, 8 uur. DONDERDAG 10 JANUARI Minerva: „Onder de hemel van Parijs", 18 jaar, 8.15 uur Luxor: „De wereld der stilte", alle leeft., 2 uur; „Jungle der Misdaad", 18 j,. 7 en 9 15 u. Rembrandt: „08—15, het einde", '.8 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Lido: „Onver gankelijke melodie", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De avonturierster vc.n Beiroet", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Cinema Palace: „Don Juan". 14 jaar. 2, 4.15. 7 en 9.15 u. Roxy: „Manon", 18 jaar, 2.30. 7 en 9.15 u. Gemeentelijk Concertgebouw: Kon. mannen koor „Caecilia" Tubileumconcert. Medewer kenden: Hollands strijkkwartet, David Holle- stelle, bas, Anton de Beer, piano en koper kwartet Utr. sted. orkest, 8 uur. Zuiderkapel: Maranatha-samenkomst, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6