betonconstructeur MOORE's VAN VLIET'S KNIPSTERS DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs TARIEVEN OP OE STADSLIJNEN BMn SCHOOL ETNA GASFORNUIZEN ito WOENSDAG 30 JANUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Christmas Island verboden gebied wegens H-bomproef Bestuurbaar projectiel met ker' lading? Voortdurend arrestaties in geheel Hongarije Begin van de opstand in scholen herdacht De besprekingen op Midden-Sumatra Weinig steun voor adres over Nieuw Guinea Dolle leerlingvlieger bracht stad in paniek lsraelisch-Egyptisch geschil voor het Internationaal Hof? Koningin Dina van Jordanië in februari naar Amman Doodsoorzaak van Engels echtpaar te Scheemda Plan voor nieuw station te Almelo AMSTERDAM NEW YORK Nieuwe directeur Centraal Planbureau Kranslegging bij „De Dokwerker" Arts gearresteerd Twee brandwachts gewond bij optakelen van auto Scheepvaart FRANS DUITS ENGELS NEDERLANDS BOEKHOUDEN STENO - TYPEN OPLEIDING VOOR COUPEUR - COUPEUSE LEERLING-VERKOOPSTER BLOEMSSTKNECHT en FLINKE 30NGENS A. mannelijke arbeidskrachten B. ervaren hoofdjuffrouw dubbele pot KERSENSAP FLINKE VERKOOPSTER LEERLING VERKOOPSTER Ervaren boekhouder Ü&ibo. LONDEN (AFP/Reuter). Groot-Brit- tannië heeft alle landen die betrokken zijn bij de scheepvaart en het luchtverkeer in het gebied van de Stille Oceaan gewaar schuwd, in de periode van februari tot augustus het gebied van Christmas Island (e mijden. Groot-Brittannië treft voorbe reidingen voor zijn eerste proeven met een waterstofbom. Britse natuurkundigen be studeren methoden om de gevaren van radio-activiteit en besmetting van het zee water te beperken. Volgens niet-officiële berichten zal een zone met een straal van 800 kilometer door de Britse marine en luchtmacht tij dens de proeven bewaakt worden. De kans bestaat dat zowel een waterstofbom voor tactische doeleinden als een betrouwbaar projectiel met een kernlading beproefd zullen worden. De ontploffingen zullen waarschijnlijk op een hoogte van meer dan een mijl boven de zee geschieden, zodat de zee niet rechtstreeks besmet wordt, al dus heet het in sommige berichten. Kabelballons De eerstvolgende proeven met kernwa pens op het Amerikaanse proefterrein te Albuquerque in Nieuw-Mexico zullen wor den uitgevoerd met behulp van kabelbal lons. In plaats van uit een vliegtuig te worden geworpen of aan torens te worden vastgemaakt, zullen de wapens aan ballons worden bevestigd, die door een stalen ka bel met de grond verbonden zijn. Nutteloos De Sovjet-Unie bezit lange-afstandswa- pens die projectielen met kernlading naar elk punt van de aardbol kunnen brengen, zo heeft de Sovjet-minister van Defensie, maarschalk Zjoekof verklaard in een toe spraak voor Indiase cadetten van een militaire academie in Noord-India. „Onze ontwapeningsvoorstellen zijn niet het ge volg van zwakheid. Wij zijn overtuigd van de nutteloosheid van de oorlog", zo zei hij. Protest De socialistische Japanse oppositiepartij heeft bij de Japanse regering een officieel protest ingediend tegen stationeren in Ja pan van Amerikaanse eenheden die zijn uitgerust met kernwapens. De socialisten verzoeken de regering van Rusla 1 en van Amerika garanties te vragen dat nabij Japan geen kernoorlog zou worden uitge vochten. De socialisten drongen er bij de regering op aan onderhandelingen te be ginnen over de opheffing van de Ameri kaanse bases in Japan en van het Ameri kaans-Japans veiligheidsverdrag. BOEDAPEST (A.F.P./U.P.) De arres taties in Hongarije duren voort. Volgens radio-Boedapest is in de hoofdstad een groep van vijf „contra-revolutionairen" aangehouden, die tijdens de opstand mee gevochten hebben. In de woningen van de gearresteerden zijn wapens en munitie aan getroffen. Er zouden al vierhonderd leden van revolutionaire raden zijn gearresteerd. De Hongaarse minister van Onderwijs, Konya, heeft er zijn bezorgdheid over uit gesproken, dat op 23 januari in de scholen het begin van de opstand op 23 oktober herdacht is „met luidruchtige contra-revo lutionaire manifestaties". Die demonstra ties tegen het communisme en voor het religieuze onderwijs zijn volgens hem „een waarschuwing voor de regering om ook op dat gebied krachtige maatregelen tegen de activiteit der contra-revolutionairen te nemen". Konya zei dat Russisch een ver plicht leervak blijft en dat het godsdienst onderwijs niet kan blijven. De Hongaarse regering heeft de Ameri kaanse legatie in Boedapest medegedeeld, dat de Amerikaanse staatsburger, Richard Roraback, zich in de gevangenis bevindt. Hij werd sinds begin dezer maand vermist, nadat hij Hongarije zonder visa was bin nengegaan. Hij werkt voor een Amerikaan se hulporganisatie, waartoe ook mevrouw Meyer—Chapelle behoorde, die zondag door Hongarije is uitgewezen. Machtspositie De Hongaarse minister van Binnenland se Zaken Marosan heeft verklaard dat „degenen, die aandringen op de vorming van een coalitie-regering, erop rekenen dat wij (de communisten) vandaag niet zo sterk zijn als morgen." „Wij moeten hen, die aan de regering gaan deelnemen, van een machtspositie uit tegemoet treden, omdat wij de resultaten van de socialisti sche opbouw niet alleen willen behouden, maar ook verder willen ontwikkelen," zo zei Marosan. Het spoorwegverkeer tussen Oostenrijk en Roemenië via Hongarije zal in de nacht van 3 op 4 februari hervat worden. Dan vertrekt uit Wenen weer de „Arlberg- Orientexpress" naar Boekarest. DJAKARTA (ANP). In Padang, de hoofdstad van Midden-Sumatra, heeft een woordvoerder van de Bantengraad ten stelligste ontkend, dat tijdens de bespre kingen, die de vorige week tussen de raad en de delegatie van de centrale regering zijn gevoerd, overeenstemming zou zijn bereikt. Hij zeide, dat de delegatie met lege handen naar Djakarta is terugge keerd, omdat zij niet aan de wensen van ëe raad kon voldoen. De troepencommandanten van geheel Sumatra zijn woensdag achter gesloten en streng bewaakte deuren bijeen geweest om 'e trachten een oplossing te vinden voor ëe problemen in het leger, die na de ge beurtenissen in december zijn ontstaan. De chef-staf van de landmacht, generaal majoor Nasution, die als voorzitter van de conferentie fungeert, verklaarde optimis tisch te zijn over de kansen voor een spoedige oplossing" op tactvolle wijze". De conferentie wordt onder meer bijge woond door alle regimentscommandanten, van wie enkelen eikaars gezag niet er kennen. De afgezette territoriaal comman dant van Noord- en Midden-Sumatra, ko lonel Simbolon, kwam dinsdagavond in Palembang aan, vergezeld van een uit tien man bestaande lijfwacht. De dinsdag gehouden vergadering van de conferentie woonde Simbolon niet bij on volgens een legerwoordvoerder zou hij slechts de informele bijeenkomsten bijwo nen, als kwesties waar hij mee te maken beeft, aan de orcle komen. Tot dusver hebben 64 Nederlanders door plaatsing van hun handtekening adhaesie betuigd aan het adres inzake Nieuw- Guinea dat uit Indonesië aan de Staten- Generaal zal worden gezonden, zo ver neemt onze correspondent te Djakarta. Lijsten ter tekening liggen bij twee in de Nederlandse taal verschijnende dagbladen. Bij de „Nieuwsgier" waren tot en met gis teren 45 handtekeningen geplaatst, bij de „Java Bode", waar de lijst een dag later ter tekening werd gelegd, zeven, hetgeen met de twaalf initiatiefnemers 64 uit maakt. De geringe belangstelling moet vermoedelijk mede worden geweten aan de amateuristische opzet van deze actie. Een Nederlands diplomaat in Djakarta heeft tegenover U.P. verklaard, dat de meeste ondertekenaars personen zijn, die te werk gesteld zijn door de Indonesische regering. Verder onthield hij zich van commentaar op het adres of de onder tekenaars. „De Nederlandse positie op Nieuw- Guinea is reeds onaangenaam, en zal voortdurend slechter worden. Op den duur is ze onhoudbaar. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald", zo staat onder an dere in het adres aan de Nederlandse re gering, dat door de „Nieuwsgier" werd afgedrukt. Bezoek Twee leden van de Buitenlandse Sectie van het federale Australische parlement maken op het ogenblik een informatieve reis door Nederlands Nieuw-Guinea, aldus werd door A.F.P. te Canberra van bevoeg de zijde vernomen. Het zijn Sir Wilfird Kent Hugues en William Wentworth, bei den lid van de liberale partij. Zij zijn op 23 januari naar Hollandia vertrokken. Waarnemers geloven, dat het hun bedoe ling is, een onderzoek in te stellen naar de Indonesische bewering, dat de Neder landers het Nederlandse deel van Nieuw- Guinea op een onvoldoende manier tot ontwikkeling brengen. DES MOINES, IOWA (U.P.). Een leerlingvlieger van 23 jaar heeft gisteren op het vliegveld van Des Moines, in de Amerikaanse staat Iowa, een instructeur onder bedreiging met een pistool een vliegtuigje afhandig gemaakt en daarmee ruim vies uur lang laag over de stad ge vlogen, achtervolgd door vliegtuigen van leger en politie. Hij maakte tenslotte een noodlanding waarbij het vliegtuig zwaar- beschadigd is en hijzelf lichtgewond in hechtenis werd genomen. De leerling, So- derquist, had met een instructeur gevlo gen. Tijdens de landing haalde hij een pistool te voorschijn en dwong hij de in structeur uit te stappen. Terwijl deze naar de nabijgelegen gebouwen holde om hulp te halen, steeg de leerling met het toestel op. Deze had al gedurende drie jaar vlieg instructie gevolgd en achtte de tijd voor een solovlucht gekomen, in tegenstelling tot zijn instructeur. Er begon een wilde vliegpartij. Soderquist schoot laag over huizen en fabrieken, terwijl hij uit hem volgende politie- en legervliegtuigen tot dalen werd gemaand en radio- en televi sie-operateurs hun best deden hem ook in het vizier te krijgen. Heel Des Moines volgde, op straat, aan de radio en voor het T.V.-scherm, de escapades van de leer ling-vlieger, wiens moeder zei, dat haar jongen zo graag bij de luchtmacht wilde. Hij verbaasde de 200.000 inwoners met gevaarlijke acrobatische toeren die hem op een hoogte van nog geen twintig meter brachten. Het verkeer in de stad raakte ontwricht. Na anderhalf uur nam de wilde vlieger radiocontact op mét het vliegveld. Hij vroeg landingsinstructies, maar verbrak daarop het contact weer en zette zijn voor stelling voort. Zijn instructeur en zijn moeder smeekten hem voor de radio te landen en zijn leven en dat van anderen niet in gevaar te brengen, doch Soderquist hield het vier uur vol, totdat zijn benzine opraakte. CAIRO (Reuter en U.P.). In goedin- geüchte buitenlandse diplomatieke krin gen in Cairo is dinsdag vernomen, dat mo gelijk het Egyptisch-Israellsch geschil over de vrije vaart voor Israëlische sche pen door het Suezkanaal en de Golf van Akaba voor het internationale gerechtshof in Den Haag zal worden gebracht. De kwestie wordt op het ogenblik door neutrale landen besproken, zo voegde men hieraan toe. ISMAILIA (U.P.). De bergingswerk zaamheden in het Suezkanaal en in de ha ven van Port Said zijn aanzienlijk ver traagd nu de Britse en Franse bergers op verzoek van generaal Wheeler vertrokken zijn. Bovendien lijkt de kans groot, dat Egypte nog meer moeilijkheden in de weg gaat leggen om Israel tot het terugtrekken uit de Gazastrook en uit het gebied van Akaba te dwingen'. Intussen werken de Nederlanders hard om het tanklandingsvaartuig Akka, dat vlak buiten Ismailia ligt, te bergen. De Nederlandse kraan „Arend", geholpen door de Duitse „Energie" en „Ausdauer", de sleepboten „Wotan" (Deens), „Svitzer" (Deens), „Hermes", „Walrus" en „Zeehond" (alle Nederlands) nemen aan het werk deel. Wanneer de „Akka" gelicht is, kunnen schepen tot 10.000 ton van Port Said tot Suez, geheel ongehinderd varen. CAIRO (U.P.) Koningin Dina van Jor danië heeft geruchten, als zou zij haar hu welijk met koning Hoessein willen ont binden, ontkend. De koningin verblijft reeds vijf maanden in Cairo, waar haar ouders wonen. Zij zei op 13 februari naar de Jordaanse hoofdstad, Amman, te zul len gaan. Op die dag wordt haar dochter één jaar. In het begin van deze maand heeft koning Hoessein, die voor een Ara bische topconferentie naar Cairo kwam. zijn vrouw bezocht. De koningin zei zich gelukkig te zullen voelen wanneer zij in Jordanië zou zijn teruggekeerd. De koningin is voornemens bij het ont breken van een objectief en verantwoord boek over Jordanië er zelf een te schrij ven. Dina is aan de universiteit van Cam bridge afgestudeerd en spreekt perfect Engels. Zij was van oordeel, dat de grote mogendheden niet „uitsluitend materialis tische gedachten" ten aanzien van de Ara bische wereld moeten hebben. Koolmonoxyde in badcel Naar aanleiding van het onderzoek, dat is ingesteld naar de omstandigheden waar onder vorige week te Scheemda een En gels echtpaar om het leven is gekomen, wordt nader vernomen, dat het zuurstof- gebruik van de geyser te groot is ge weest. De afvoer in de badruimte was goed, de aanvoer van de frisse lucht was echter te gering. Bij het branden van de geyser vormde zich zoveel koolmo noxyde, dat de grens om nog te blijven leven in enkele minuten was bereikt. Het onderzoek is nog niet afgelopen. Dinsdag zijn te Almelo besprekingen ge voerd tussen de president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander, een aantal spoorwegfunctiona rissen en leden van het gemeentebestuur van Almelo over de bouw van een nieuw station en de vervanging van de huidige luchtbrug over het stationsemplacement door een tunnel. Na afloop van de conferentie verklaarde ir. Den Hollander, dat de problemen van Almelo hoofdzakelijk gemeentelijke aan gelegenheden zijn, maar dat de Nederland se Spoorwegen dat zullen doen wat ten be hoeve van de reizigers noodzakelijk is. De bouw van een nieuw stationsgebouw en de vervanging van de luchtbrug door een tunnel achtte hij zeker nodig. Wan neer deze plannen zullen worden uitge voerd, valt op dit moment nog niet te zeggen. Wel bestaat hierover in grote lij nen overeenstemming met het gemeente bestuur van Almelo, aldus ir. Den Hollan der. Het ziet er wel naar uit dat zolang de claims Philips verhandeld zullen worden, de andere afdelingen van de markt nauwe lijks aan bod kunnen komen. Aangezien dinsdag echter ook in Philipswaarden de stemming iets rustiger was, viel over de gehele beurs een tendentie waar te nemen van afwachten en gereserveerdheid. Het flauwe verloop van Wall Street deed aan het Damrak geen goed, zodat inter nationale fondsen gedrukt waren. Vooral AKU stelde teleur en kwam zelfs weer een fractie beneden de twee maal pari- koers. Unilever had enig aanbod te ver werken en verloor vijf punten waarna een herstel volgde tot 338. Voor Kon. Olie werd een gulden minder betaald, alles bij zeer kleine omzetten. In tegenstelling tot maandag hadden Philipsaandelen slechts weinig aanbod te verwerken zodat de slotkoers van maan dag, na aarzelende opening, weer bereikt werd (243 W»)- Het bleek weldra dat de arbitrage op grote schaal koper was van aandelen, waartegenover het publiek aan delen afgaf ter verruiling van claims. De claimprijs bewoog zich merendeels iets beneden die van maandag en bleef per saldo hangen rondom 24. Alles bijeen was de markt voor de Philipswaarden weer lang niet ongunstig gedisponeerd, zo dat de indruk bevestigd werd dat het er voor de uitgifte van de converteerbare obligatielening goed uitziet. Scheepvaartfondsen nauwelijks prijshou dend en stil. Cultures zonder belangstel ling. De nieuwste spoorweglening werd geadviseerd op 99 99/5. De Nederlandse Staatsfondsen goed prijshoudend. In het verdere verloop deden zich geen grote fluctuaties voor. De markt sloot uitermate kalm. Prolongatie 3 3/4 percent. (ANP). Onder invloed van een late maar scher pe stijging van de staalfondsen, ontstaan door berichten over een verhoogd dividend van U.S. Steel, sloot de aandelenmarkt dinsdag met een licht herstel. De berich ten over dividendverhoging, die U.S. Steel 1% dollar deden stijgen en een gunstige invloed hadden op de andere fondsen in de groep, werden na sluiting bevestigd door de grote staalmaatschappij die meedeel de dat het dividend van 65 op 75 dollar cent was gebracht. Bethlehem Steel, een van de sterkste aandelen tijdens de markt, sloot 2V2 dollar hoger op 179V2. Onder invloed van de staalgroep steeg het industrie-gemiddelde 2.33 punt, waar door het verlies van de twee vorige beurs- dagen voor een-derde werd uitgewist. Uitgezonderd de staalfondsen en enkele speciale categorieën waren de winsten echter fractioneel en werden zij bij een kleine omzet gerealiseerd. De 1.800.000 ver handelde aandelen overtroffen de omzet van maandag die de laagste was sinds tweeënhalve maand met slechts 100.000 Van de 1.142 verhandelde aandelen slo ten er 519 hoger, 365 lager en 258 onver anderd; er werden vijf nieuwe hoogte punten bereikt en 25 nieuwe laagtepunten. Het Dow Jones gemiddelde van industrie was 476,92, dat van spoorwegen 148.45 en dat van openbare nutsbedrijven 70.75. (U.P.). 3-315 Nederl/47 3 u/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil Claims Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl Petroleum Vdam Rubber Roll. Amer. Lijn N Scheepv Uni' Dhs. v Ommeren H. V A Verg Deli Mijen <\msterd Bank Ned Handel Mij Rotterd Bank.... Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 85% 90ll/is 200 290 197% 279 317 276 242)4 24,00 141 337 215 787)5 157,10 79 176 )5 170 280 96 101 222 169% 185% 189)5 71% 178)4 63% 40% 78% 34% Heden 13.45 uur 86 91 202% 290 198 279 315 280 2505 f. 26,- 141 342 215 792 158,10 79)5 177% 170 280 95 101% 222 169% 185% 189)5 71% 182 65 40% 78% 34)5 Per 1 maart zal prof. dr. Fred L. Polak zijn functie als directeur van het Centraal Planbureau neerleggen, teneinde zich aan ander werk te kunnen wijden. Ter opvol ging van prof. Polak kan de benoeming worden verwacht van prof. P. de Wolff, thans directeur van het gemeentelijk bu reau voor de statistiek te Amsterdam. Na voor de oorlog een carrière in het be drijfsleven te hebben gemaakt, aanvaardde prof. Polak in 1946 een leidende functie bij het nieuw opgerichte Centraal Planbureau, waar hij spoedig tot plaatsvervangend di recteur werd benoemd. Gedurende enkele jaren was hij tevens regeringscommissaris voor de werkgelegenheid. Na het heengaan van prof. Tinbergen als directeur van het Centraal Planbureau in 1955, werd prof. Polak tot directeur aangewezen. Ter gelegenheid van de eerste opvoe ring in Jeruzalem van het toneelstuk „Het dagboek van Anne Frank" werden bij het beeld „De Dokwerker" van Mari Andries- sen op het Jonas Daniël Meyerplein in Amsterdam vanmiddag twee kransen ge legd. Deze kransen, afkomstig uit Israel en per K.L.M.-vliegtuig overgebracht, wer den gelegd door de heren R. G. Ginthon, consul van Israel in Amsterdam en Rob de Vries, directeur van de toneelgroep „Theater", respectievelijk namens het ge meentebestuur van Jeruzalem en het „Ha- bima" toneelgezelschap, dat het stuk in Israel speelt. Wethouder mr. G. van 't Huil vertegenwoordigde bij deze plech tigheid het gemeentebestuur van Amster dam. Te Leersum, tussen Doorn en Ameron- ger., is een der gemeentelijke artsen aan gehouden.. De arts L. D. is dinsdagmiddag door het parket van het arrondiSvSement Utrecht in samenwerking met de rijksre cherche in Leersum langdurig verhoord betreffende het onrechtmatig voorhanden hebben van verdovende middelen. Na het verhoor is de heer D. meegenomen naar Utrecht en aldaar voorgeleid voor de offi cier van Justitie en daarna in voorarrest Twee Amsterdamse brandweerlieden zijn dinsdag bij pogingen om een te water ge raakte auto uit de Keizersgracht te hijsen, gewond geraakt. Op het moment dat de takelwagen der brandweer de auto uit het water trok brak de takelarm af. Een der brandweerlieden, D.J.M., kon het gevaarte slechts ontwijken door in het water te springen. Hij liep daarbij verwondingen aan zijn rechterarm op. De 39-jai-ige brandwacht M. K. werd door de takelarm geraakt en kreeg een ver wonding aan het hoofd. Hij is ter observa tie in een ziekenhuis opgenomen. Een kraanwagen van de politie heeft de per sonenauto op de kant gehesen. Aldabi, 28 te Hamburg. Amerskerk, 27 v. Lour. Marques n. Beiia. Ampenan, 23 v. Halifax n. Boston. Alblasserdijk, 30 te Hamburg. Amstelkroon. 30 te Bombay. Antonia. 29 te Rostock. Argas, 30 te Rostock. Almkerk, 29 te Antwerpen verw. Atje Ray S, verm. 30 v. R'dam n. Hampt. Roads. Aenias, 29 v. Haifa n. Catania. Alcor, 29 terug te Rotterdam v. proeftocht. Alioth, 30 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Aagtekerk, pass. 29 te Kaapstad n. Penang. Almkerk, 29 te Antwerpen. Appingedijk, 29 v. New York n. Boston. Arendskerk, 29 v. East-London n. Durban. Bonaire, 29 te Paramaribo. Bagan, 29 te Makassar. Bali, 29 te Tj. Priok. Both, 29 te Bengkoelen n. Tj. Priok. Bonaire. 29 te Paramaribo. Breda, 29 te Btiena Ventura v. Manta. Büliton, 28 v. Kopenhagen n. Hamburg. Britsum, 31 te Batou Rouge verw. Barcntsz, 30 te Singapore. Blitar, 29 v. Kaapstad n. Ummsaid. Boskoop, 29 te Rotterdam. Blijdendijk, pass. 29 Azoren n. New York. Caltex Delft, 28 v Rotterdam n. Gothenburg. Caltex Pernis, pass. 29 Kp. St. Vincent n. R'dam. Coryda, 30 te Balikpapan verw. Camerounkust, 28 rede Accra. Callisto, 29 te Antwerpen verw. Charis, 27 te Guanta n. Mobile. Cinulia, 29 v. Pta. Cardon n. Birkenhead. Delfshaven, pass. 29 Gibraltar n. Dakar. Duivendijk. 29 te Suothampton. Delfland, 29 30 m. n.w. Fernando de Noronha, 30 te Recife verw. Doris, 29 te Guanta. Dorestad, 28 v. Singapore n. Colombo. Delft, 29 v. Pto. Cabello n. Curasao. Duivendrecht, 30 te Hamburg. Dongedijk, 29 v. Los Angeles n. San Francisco. Esso Nederland, 28 v. Amuaybay n. Philadelphia. Eos, 29 v. Rotterdam n. Algiers. Enggano, 29 te Ryeka. Erinna, 29 te Pladju. Eemland, -28 v. Las Palmas n. Amsterdam. Grootekerk, pass. 28 Gibraltar n. Marseille. Gooiland, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Guineekust, 27 v. Pointe Noire n. Freetown. Gaasterkerk, 29 v. Marseille n. Cadiz. Gabonkust, 30 te Takoradi. Hector, 30 te Tanger. Houtman. 29 v. Singapore n. Tj. Priok. Hydra, 29 te Morrisville. Hera, 29 te Port of Spain. Heelsum, 28 te Brownsville. Hennes, 29 te Hamburg n. Antwerpen. Hispania, 29 v. Rotterdam n. Onton. Heemskerk, 30 te St. Vincent.. Hersilia, 29 v. Barbados n. Trinidad. Ilos, 28 v. Hamburg n. Wiswar. Ivoorkust, 28 te Amsterdam v. Antwerpen. Ittersum, 29 v. Birkenhead n. Golf v. Mexico. Johan van Oldenbamevelt, 29 te Amsterdam. Johannes Frans, pass. 29 Comoro eiL n. Rastanura. Krebsia, 28 v Rotterdam n. Stockholm. Kabylia, 29 te New York. Kasimbar, 29 te Sibolga. Kaloekoe, 29 te Timordilly v. Sorong. Khasiella, 29 te Malta. Kabylia. 29 te New York v. Lorenzo. Kermia, 29 v. Hamburg n. Holtenau. Korovina, 29 180 m. o. Timor n. Lyttleton. Kopionella, 30 te Houston. Kenia, pass. 29 Minikoi n. Geelong. Kota Inten, 30 bij Dakar ten anker. Loosdrecht, 29 te Rotterdam. Laertes, 28 rede Belawan. Lissekerk, 29 v. Las Palmas n. Le Havre. Lutterkerk, 29 te Basrah v. Abadan. Luna, 29 40 m. z.w. Casquets n. Amsterdam. harenberg, 29 v. Amsterdam n. Bremen. Limburg, 29 v. Rotterdam n. Dakar. Louis Lantz, pass. 30 Ouessant n. Emden. Macuba. 29 v. Fredericia n. Rotterdam. Malea, 29 te Plod ju. Mapia, 29 te Makassar v. Surabaja. Maashaven. 30 te Las Palmas. Marisa, 30 te Berre. Muiderkerk, 30 te Las Palmas. Mylady, 30 v. Slite n. Kiel. Notos, 29 v. Rotterdam te 'Amsterdam. Nias, 28 te San Francisco 11. Manilla. Nestor, 29 v. Demerara n. Nickerie. Nieuw Amsterdam, 29 te New York. Nigerstrooni, 29 te Amsterdam. Oldekerk, pass 28 Mauritius n. Las Palmas. Ommenkerk, 29 v. Hongkong n. Shanghai. Ouwerkerk, 31 te Kaapstad. Ondinn, 29 v. Las Palmas n. Curasao. Oranjefontein, 26 te Hamburg. Oberon, 29 v. Guanta n. Cumana. Oranje, 31 te Kaapstad verw. Oostkerk, pass. 30 Gibraltar n. Genua. Prins Casimir, 28 v. Kingston n. Cristobal. Prins Philips Willem, 29 te Dakar. Pendrecht, 29 v. Sidon n. Rotterdam. Prins Philips Willem, 29 te Dakar v. Ziguinchor. Perna, 28 v. Singapore n. Hongkong. Peperkust. 30 te Antwerpen verw. Pieter S, verm. 30 v. Rotterdam n. Barry. Prins Willem IV, 29 te Bremen. Prins Willem V, 29 v. Marseille n. Barcelona. Prins Willem II. 29 v. Rotterdam n. Halifax. Pygmalion, 29 te Amsterdam. Roebiah, 28 v. Portland, 29 te Tacoma. Reyniers, 29 te Semarang. Rempang, 29 te Hamburg. Rijndam, 29 te San Thomas. Rljnkerk, 29 v. Antwerpen 11. Amsterdam. Rondo. 29 te Dakar v. Kaapstad. Riouw, 29 te Hamburg n. Bremen. Rijndam, 30 v. St. Thomas n. La Guaira. Rijnland, 30 te Santos. Sloterdijk, 28 te Rotterdam. Saroena, 30 te Pladju. Stad Schiedam, pass. 29 Gibraltar n. Melilla. Straat Cook, 29 te Zanzibar. Straat Torres, 30 te Makassar. Sibajak, 29 v. Wellington n. Sydney. Sliedreeht, 29 670 m. o. Ascension n. Dakar. Straat Banka, 30 te Brisbane v. Singapore. Soestdijk, 23 te New York. Solon, 29 v. Savannah n. La Guaira. Statue of Liberty, 29 v. Rotterdam n. St. Vincent. Senegalkust, pass. 29 Las Palmas n. Dakar. Tjitjalengka, 30 te Mauritius. Tarakan, 23 te Londen n. Dakar. Tankhaven II. 29 te Bangkok. Teiresias, 29 50 m. z.o. Mauritius n. Belawan. Ternate, pass. 29 Sabang n. Belawan. Taria, 29 v. Corpus Christi n. Rotterdam. Van Neck, 29 te Penang. Wonosari, 31 te Bahrein verw. Waterman, 29 v. Amsterdam n. Las Palmas. Wonosobo, 30 te Los Angeles. Weltevreden, pass. 29 Flores Az. n. Hampt. Roads. W. Alton Jones, 29 te Rotterdam. Zuiderzee, 28 400 m. z.w. Cape Race n. Hamburg KLEINE VAART Argos. 29 v. Kopenhagen n. Rostock. Alcetas. 27 te Algiers. Atlas. 27 v. Algiers n. Plree. Adine, 29 v. Dover te Antwerpen verw. Arnoudspolder, 29 v. R'dam te Lissabon verw. Audacia, verm. 29 v. Rotterdam n. Par. Appingcdam, verm. 28 v. Jersey n. Antwerpen. Arctic. 29 v. Rotterdam n. Londen. Att S, verm. 29 v. Waterford n. Cardiff. Boreas. 28 te Oran n. Rotterdam. Bab T, 28 v. Goole te Rochefort. Beekbergen, 29 v. Gent te Goole verw. Bejn, 30 v. Partington te Amsterdam verw. Birmingham, 29 v. Harlingen n. Goole. Brandarls. 29 v. Rouen te Londen verw. Cornells Houtman, 29 v. IJmuid. n. Civ. Vecchia. Doni, 29 v. Rotterdam n. Duinkerken. Draka, 1/2 v. Uddevalla te Rotterdam verw. Duiveland. 29 v. Rotterdam n. Dover. Egbertha. 31 v. Gefle te Dordrecht verw. Elda, pass. 29 Vlissingen 11. Greenwich. Ellcwoutsdijk, verm. 30 v. R'dam n. Newross. Fiducia, 29 v. Londen te Maassluis verw. Frans v. Seumeren, 29 v. Oslo n. Gothenburg. Gerrie S. verm. 30 v. Duinkerk, n. Londonderry. Gramsbergen, verm. 29 v. Gent n. Goole. Henrica, 29 v. Silloth te Workington verw. Harry, verm. 29 v. Bremen n. Hamburg. Henrica B, 29 v. Rotterdam n. Huil. Hoe Vinces, 30 v. Rotterdam n. Grimsby. Hondsbosch. 29 v. Londen n. Rotterdam. Hyke Sophia, verm. 29 v. Algiers n. Casablanca. Ida D, 29 v. Kopenhagen te Middelfart. Julia Mary, verm 29 v. Manchester n. Lissabon Joost, 26 v. Gefle te Zaandam. Kaap Falga, 27 v. Eling te Bordeaux. Kaap St. Vincent, pass. 27 Kiel n. Norrkoping. Lotus, 29v. d. Tyne n. Grimsby. Leuvehaven. 29 v. Rotterdam te Malmö. Marne, 29 v. Rouen n. Parijs. Meuse, 29 v. Stockholm te Brunsbüttel. Maasym N, verm. 29 v. Grimsby n. Amsterdam. Marcella. verm. 29 v. Napels n. Hamburg. Mare Liberum, 29 v. Rouen n. Belfast. Margriet Anja, 30 v. Casablanca te M'seille verw. Maria W, verm. 31 v. Vilsund n. Londen. Marie Louise. 30 v. Whitstable te R'dam verw. Midsland, verm. 29 v. Rotterdam n. Leith. Mitropa, 29 v. Londen n. Huil. Mount Everest. 29 dw. Blyth n. Boness. Muphrid N, verm. 29 v. Malmö n. Simrishamn. Mynelis. 29 v. Kolding te Blyth Netta, 28 30 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Huil. Nero, 29 te Amsterdam n. Rotterdam. Notos, 29 te Amsterdam n. Rotterdam. Noorderhaven. pass. 29 Kiel n. Kopenhagen. Noorderlicht. 29 v. Kopenhagen te Dublin. Nottingham, 29 v. Rotterdam te Harlingen. Oleurn. pass. 29 Vlissingen n. Gent. Odile R, pass. 29 Vlissingen n. Kingslynn. Phidias. 28 v. Malaga n. Sevilla. Plato, 28 v. Triest n. Ryeka. Pavo, 23 v. Zaandam te Rotterdam. Ponza, 28 40 m. w.z.w. Casquets n. Grimsby. Santa Lucia, 29 te Goole v. Amsterdam. Spurt. 29 te Svendsborg v. Tonnay Charentc. Spes, 29 v. Rotterdam te Randers verw. Sonsbeek, verm. 29 v. Rotterdam n. Londen. Thaletas, 29 te Amsterdam n. Gothenburg. Tilly, 26 v. Stocka te Zaandam. Ton S. 29 v. Rotterdam n. Rouen. Tromp. 29 v. Vlissingen n. Blyth. Willem Barendsz. 29 v. Saxkobing n. Bergen Nw. Walenburgh, pass. 29 Dungeness n. Rotterdam. Zeearend. 29 v. Londen te Guernsey. SLEEPVAART Ebro, 28 te IJmuiden. Gele Zee. 28 80 m. n.w. eil. Zante n. Suezkanaal. Humber, 28 v. Dakar n. t.s. „World Guardian" op 480 m. n.w Dakar. Noordzee, 28 v. Bahrein te Mombasa. Zwarte Zee, 23 80 m. o. Malta n. Tunis. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Met ingang van 1 februari a.s. worden de 1 t/m 8 te Haarlem en omgeving en op de overeenkomstige en aansluitende interlocale autobuslijnen en de tramlijn Zandvoort-Am- sterdam binnen dit gebied deels verhoogd. Voor de prijsvaststelling (Beschikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat No. A157'473 d.d. 24 januari 1957) verwijzen wij naar de aankondigingen in de autobussen en tramrijtuigen. Aanvang per februari: H'delscorr. Spreekv.heid. H'delscorr.: 1 febr. 5 febr. t 75 boeken in bruikleen. Dag- en avondlessen. Fr. Halsstraat 1. Tel. 14624. Haarlen DE ROTTERDAMSE SNIJSCHOOL onder leiding van B. F. Miltenburg, Leraar N.O. en alle leervakken in het Kledingbedrijf. ER KOMEN ENKELE LESUREN VRIJ Neem dit waar. AANVANG HALF FEBRUARI A.S. Bespreken: maandags van 13.3020.30 uur; donderdags van 1921 uur. Tempeliersstraat 35 - Tel. 12693 - Haarlem T. WATERBOLK, Gen. Cronféstr.94, Tel. 17845 Privé: MARNIXSTRAAT 63. GEVRAAGD voor onze afdeling nouveauté's en fournituren: van ca. 16 jr., liefst met Mulo-opleiding. Soil. DE GROOT Damesconfectie - Nouveauté's Grote Houtstraat 98, Haarlem, Tel. 16772 Na 6 u.: Fred. Hendriklaan 53, Haarlem-Z., T. 35121 Altijd het nieuwste op foto-gebied! Goede amateurs willen graag up-to-date zijn met hun apparatuur Ciné- en Fotohandel WAGENWEG 86 Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame Per 1 maart a.s. gevraagd vor tuinwerkzaamheden. BloemboIlenbedriJf JAC. TH. NIJSSEN, Kcrkerinklaan 40, Santpoort, Tel. K 2560 - 7161. N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJSVRIES, IJmuiden, vraagt voor spoedige indiensttreding: voor diverse fabriekswerkzaamheden voor onze afdeling verpakking. Aanmelden: Kanaalstraat 36, IJmuiden. GEVRAAGD voor direkt Prettige werkkring en goede vooruitzichten. Schriftelijke sollicitaties aan: N.V. „NE LIS" Wijkerstraatweg 130 - Velsen-N. - Post Beverwijk 30 cent li goedkoper C géén 140, s|| van 30 jan.t/m 5 febr. 'ivi bij elke f 5.-boodschappen :s| Iets heerlijks voor een compote, voor de pudding en voor een bowl I VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZI7NEN vragen voor hun filiaal te HAARLEM een liefst met het vak bekend en Sollicitaties: Jan van Nassaustraat 29, DEN HAAG. J. Drukker's Confectie industrie N.V. Prinsen Bolwerk 1 - Haarlem vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding: Aanmelden: zaterdagochtend a.s. van 9—1 uur. Reiskosten worden vergoed. Extra-voordelig Koffiemelk 2 flesjes Vanillesuiker 3 takjes |1 Javawafels 250 grom Grote Geld rookworst 250 gram 108c Gerookt dik vet spek 500 gram U9c Dubbele sperziebonen heel blik 105c En bovendien tonder betalen een tientje halen (30 jr.) is beschikbaar voor halve dagen. Brieven onder no. 4684 aan het bureau van dit blad. V vooi Méént dat voordeel! HAARLEM: Amsterdamstr. 50, Barteljorisstr. 25. Rijks straatweg 10.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3