H Plaats een GROENTJE Oude brug tevoorschijn gekomen UIT STAD EN STREEK Winteruitvoering door „Excelsior" in Hoofddorp Aruèterdamsè Beurs. mannel;j!.e werkkrachten Emigrant „op de valreep" veroordeeld Diefstal van ijzer bij Hoogovens Haarlemse familie bij botsing gewond „Onder Ons" speelde een bekende klucht Vernieuwde loodfabriek in gebruik gesteld Hotel voor IJmuiden Eerste Kamerleden „Meer hulp aan Hongaren, maar ook aan Oostenrijk" Eerste reigers zijn in Heemstede waargenomen LISSE Chauffeur uit Lisse vrijgesproken HILLEGOM „De schat van oom Bart" ZANDVOORT Ds. G. de Ru spreekt op gemeente-avond VIJFHUIZEN Tentooonstelling van „Dorp Vijfhuizen" Gymnastiekuitvoering van „Vijfhuizen" Scheepvaart ongem. kamers met keuken I N F O R M A T R I C E PORTIER MAANDAG 1 1 FEBRUARI 1 95 7 1IAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij de riolering*werk zaamheden aan de julianalaan te Over- veenis men ter hoog te van „de Meier ei gestuit op een b ru- van gewapend beto7. Deze brug dateert ui 1909 en werd gemaak over een vaarsloo ten behoeve van he btoembollenvervoer. Dl opdracht van di Binnenlandse Exploi tatie Maatschapij vat Onroerende Goedere. te Haarlem werd di werk uitgevoerd doo de n.v. Wernink'i Betonfabrielc te Lei den, bij besluit vai dijkgraaf en hoog heemraden van Rijn land van 12 oktobe 1909. In die tijd ge schiedde het vervoe van de bloembolle. uit Overveen nog pe schip- Het verwijderen vai deze brug beteken voor de riolerings werkzaamheden eei stagnatie van enkeli dagen. hidien het weer mee werkt, zullen di werkzaamheden aai de Julianalaan vóói j de aanvang van hei m bollenseizoen gereea ziin- Nieuws in het kort Haarlemse politierechter „Hoe kunt u het in het hoofd halen, uw emigratie op losse schroeven te zetten?'' Deze woorden sprak de Haarlemse politie rechter, mr. J. P. Petersen, vanmorgen tegen een 22-jarige machinebankwerker uit Velsen, die bij de papierfabriek Van Gelder en Zn. op 20 januari een bank schroef zou hebben weggenomen. De emi gratieplannen waren reeds in kannen en kruiken toen de jongeman de diefstal pleegde. Het was zijn bedoeling morgen in gezelschap van enige familieleden naar het nieuwe vaderland af te varen. Ver- dachtes kleren waren reeds in koffers op de boot; slechts een gerechtelijke uit spraak kon hem de emigratie beletten. De officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, eiste honderd gulden boete, subs, veertig dagen gevangenisstraf. De i echter wilde echter de emigratie van verdachte niet ongedaan maken: temeer, daar ver dachte reeds wegens enige feiten, onder andere brandstichting en mishandeling, is veroordeeld. Omdat verdachte nog maar 65,bezat, werd hij veroordeeld tot een boete van zestig gulden. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Pe tersen. veroordeelde vanmorgen een 22-ja- rige chauffeur uit Beverwijk tot zestig gul den boete subsidiair achttien dagen, wegens diefstal van een hoeveelheid ijzer ten na dele van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken n.v. Een achttien jarige bijrijder, die mede bij de diefstal was betrokken, werd veroordeeld tot vijftig gul den, subsidiair vijftien dagen. Op 18 decem ber van vorig jaar waren de twee jongelieden op pad gegaan naar de Hoogovens om daar en:ge ijzeren voorwerpen te stelen. De jonge lieden hadden het weggenomen materiaal verstopt en toen zij het later gingen ophalen werden zij „gesnapt". De officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, eiste tegen ieder een boete van f 75. Daar de jongelieden nog nimmer met de rechter In aanraking waren gekomen, legde de rechter een kleinere boete op. Verkeersongeluk te Rotterdam Bij een verkeersongeluk op de Ael- brechtskade bij de spoorbrug te Rotterdam zijn zondag een Haarlemse familie, be staande uit vier personen, en een Rotter dams echtpaar gewond en naar een zieken huis vervoerd. De negenenveertigjarige heer J. van Eekelen uit Haarlem reed in een auto op de Aelbrechtskade en kwam van de Blij- dorpsbrug; door de gladheid van de weg slipte de auto en deze gleed naar links. Uit tegenovergestelde richting naderde een be stelauto, bestuurd door een vierenvijftig- jarige winkelier uit Rotterdam; naast hem zat zijn echtgenote. Een botsing volgde waardoor beide voertuigen zo ernstig be schadigd werden, dat zo later moesten worden weggesleept. De heer Van Eekelen liep een hersen schudding, een gebroken enkel en een ge broken rib en wonden aan het gezicht op, zijn echtgenote een hersenschudding en wonden aan het hoofd en zijn twaalfjarige dochter Els en zijn negentienjarige zoon Anton vermoedelijk een hersenschudding Be winkelier en zijn echtgenote zijn evenals de familie Van Eekelen naar het ziekenhuis aan de Bergweg overgebracht. De toneelvereniging „Onder Ons" uit Heemstede-Bennebroek heeft zaterdag in het wijkgebouw „De Princehof" in De Glip nog eens een opveoring gegeven van „Film maniakken". Deze bekende klucht van Henk Bakker begon ongeveer een kwart eeuw ge leden een ware triomftocht over de planken van het amateurtoneel. Nu is het stuk weer enigszins vergeten. Misschien omdat d>& po pulariteit van de Deense filmkomieken Watt en Half Watt, waarop de intrige van deze klucht voornamelijk is gebaseerd, nu even eens aanzienlijk is verminderd. Dat men er een goedlachts publiek ook in deze dagen nog een plezierige avond mee kan bezorgen .werd zaterdag door „Onder Ons" bewezen. Onder regie van de heer S. Salomons hebben de spelers deze vrolijke historie met meer of minder resultaat gestalte gegeven. Tot de zwakkere broeders behoorden P. van dei- Putten en W. van Bakel, respectievelijk als de rentenier Palm en de pensionhouder Van Panderen, voornamelijk doordat zij nu niet bepaald uitblonken door een voorbeeldige rolkennis en daarbij evenmin steeds de juiste houding wisten te vinden. Van de beide vro lijke vagebonden was regisseur Salomons als de pseudo Watt stellig de beste, welke suc- cesrol hij dan ook met een kennelijk genoe gen heeft gespeeld. Daarnaast werd de fles sentrekker Van Swieteren door H. de Weert evenmin onverdienstelijk getypeerd. Eb' hoe wel de dames zich in dergelijke stukken meestal met ondergeschikte rollen tevreden moeten stellen, hebben zowel mevrouw De- Weert als mevrouw Peters de haar geboden gelegenheid dankbaar aangegrepen, om van de turbulente miss Bella Blackhead en de deftige mevrouw Palm een paar aardige kluchtspeltypes te maken. De tijdens de voorstelling opgewekte vrolijkheid vormde dan ook een passende basis voor een geani meerd bal na afloop. De veertigjarige firma J. Seyffert, loodin- d'ustrie aan de Oudeweg te Haarlem, heeft zaterdag haar grondig vernieuwde bedrijf officieel in gebruik genomen. Mevrouw T. D. Seyffert—Groenhart, echtgenote van de op richter, stelde het gerestaureerde bedrijf in werking door een lint door te knippen. Van drie tot vijf uur werd een receptie gehou den, waarop vele zakelijke relaties alsmede vertegenwoordigers van officiële instellingen de leiding van^de firma Seyffert met de res tauratie van het bedrijf hebben gecompli menteerd. Onder meer gaven van hun be langstelling blijk: de wethouder van Open bare Werken, Industrialisatie en Midden standszaken, de heer W. F. Happé en echtge note: ir W. Fuhri Snethlage, directeur van de Economisch-Technologische Dienst voor Noord hol land; de adjunct-directeur van de dienst Openbare Werken, ir. J. J. Fu-ykschot, en de beer J. F. Metz, secretaris van de Stichting tot ontwikkeling van de industrie te Haarlem en verscheidene functionarissen van gemeentelijke bedrijven. Een schat van bloemstukken fleurde het bedrijfsgebouw op. Voorts waren enige andere geschenken aan geboden. De Zandvoortse hotelier C. Keur sr. heeft door het Amsterdamse architec tenbureau Ten Broeke en Bakker dit zestien-kamershotel laten ontwerpen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling een dergelijk etablissement in Zand- voort te realiseren, waar het echter afstuitte. De bouwer maakt gebruik van een in IJmuiden bestaande her- bouivplicht en is nu voornemens het hotel aan het IJmuidense Plein 1945 op te trekken als afsluiting van het door architect W. M. Dudok te realiseren raadhuis-winkelplan. Men denkt, als de laatste administratieve beletselen zijn weggenomen, reeds in april met de bouw te kunnen beginnen. „Sursum". Zaterdagavond 16 februari geeft de christelijke muziekvereniging „Sur sum" in Bloemendaal in hotel Vreeburg een uitvoering met werken van onder meer Bach, Zehle. Delfort, Boedijn en Ord Hume. Tevens wordt medewerking verleend door het cabaretgezelschap ,.De Prikkers" met de revue „Lachen is troef". Ouderavond. De oudercommissie van de Jan Gijzenschool belegt heden (maandag) in de Wethouder Westerveldschool aan de Overlonstraat in Haarlem-noord een ouder avond. Na het huishoudelijk gedeelte van de agenda houdt de heer A. J. van Leuscn, arts te Velsen, een inleiding over „Een eigen wereld van geluk". Accordeonclub. In Oud-Schouten is opgericht de accordeonvereniging „Ardito". De repetities worden elke vrijdagavond in het, gebouwtje van de rooms-katholieke jeugdgroep aan de Lingestraat gehouden. Voor bejaarden. Donderdag 14 febr. zal onder leiding van mevrouw Hessen Heck in feestzaal „Noord" aan de Rijksstraat weg in Oud-Schoten een ontspanningsavond voor bejaarden worden gegeven. Inbraak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een handelsonder neming aan de Harm nsjansweg te Haarlem. Men heeft de hal bereikt, echter niet het kantoor. Er wordt niets vermist. Gezellige bijeenkomst. De afdeling Heemstede van de Algemene Bond van Ouden van Dagen houdt woensdag 13 febr. in het „Wapen van Heemslede" een kien- middag. In het Voorlopig Verslag van de Eerste Kamer over de begroting van Buitenland se Zaken wordt vrijwel algemeen het Rus sische optreden in Hongarije,veroordeeld. Sommige leden waren van oordeel, dat een krachtiger West-Europa wellicht- had kunnen bewerken, dat het Hongaarse volk in een positie van een zekere zelfstandig heid ten opzichte van de Sovjet-Unie was komen te staan, of was opgenomen in een gemeenschap met het democratische wes ten. Thans moet het westen zich beperken tot het verlenen van morele steun aan de vrijheidsstrijders en het verstrekken van materiële hulp aan de talloze vluchte lingen. Gezien de zeer moeilijke toestand die zich in Oostenrijk ontwikkelt ten gevolge van de stroom van Hongaarse vluchtelin gen, verklaarden vele leden het noodzake lijk te achten, dal de hulp aan die vluchte lingen krachtdadiger wordt aangepakt dan tot dusver. Zij hadden grote waardering voor de ruime vrijwillige bijdragen van Nederlandse zijde, welke per hoofd van de bevolking een bedrag uitmaken, hetwelk vermoedelijk dooor geen van de grote-mo gendheden wordt benaderd. Zij waren daarom van mening, dat Nederland het morele recht heeft bij de Verenigde Naties aan te dringen op krachtiger hulpver lening door middel van een omslagstelsel. Zij yr.ocgen of de regeripg bereid is daar toe stappen te" ondernemen. Tenslotte, werd van vë'rschilTendë zijden aangedron gen op bet verlenen van meer hulp aan Oostenrijk. Zaterdag zijn op het buiten „Oud-Ber kenrode" aan de Herenweg te Heemstede de eerste reigers waargenomen. Er heb ben zich op het landgoed zes slanke vo gels genesteld, die dit jaar bijzonder vroeg zijn. De vogelkenner Jan P. St rij bos gaf als zijn mening te kennen, dat de reigers inderdaad vroeg zijn gearriveerd, ofschoon hun komst in de eerste helft van februari bij een zachte winter niet als abnormaal kan worden beschouwd. De reigers zijn reeds veertien dagen geleden op Texel waargenomen. De vogels broeden vroeg en als nog een strenge vorstperiode zou in treden, zou het broedsel stuk vriezen. In een dergelijk geval zouden zij opnieuw gaan broeden. Betrokken bij dodelijk ongeluk in Amsterdam Nadat de rechtbank te Amsterdam een 56-jarige burger-chauffeur uit Lisse voor achteloos en ondeskundig rijden met een zeswielige auto met aanhangend kanon tot veertien dagen hechtenis voorwaardelijk had -veroordeeld, heeft het gerechtshof in hoger beroep de chauffeur vanmorgen overeenkomstig de eis vrijgesproken. Op 7 maart van het vorig jaar werd een gehuwde wielrijdster bij het Weteringcir cuit te Amsterdam door het kanon over reden. Zij overleed de volgende dag aan haar verwondingen. De wagen niet het kanon stond op de bewuste dag dicht langs het trottoir voor het stoplicht te wachten en reed langzaam op toen het licht op groen sprong. Daarbij kwam de wielrijdster onder het rechterwiel van het kanon. Volgens getuigen was zij later ko men aanrijden en tussen de lange wagen en het trottoir gaan staan, hoewel daar voor nauwelijks plaats was. - Tevens afscheid van een toegewijd lid De grote Beurshal in Hoofddorp was zaterdagavond geheel bezet, toen Hoofd dorps fanfaregezelschap „Excelsior" daar haar jaarlijkse grote winteruitvoering gaf. Onder de vele muziekliefhebbers bevon den zich mr. G. C. van der Willigen, de burgemeester van Haarlemmermeer, die beschermheer van dit gezelschap is ge worden, de heer A. Torenspits, die tot voor enkele jaren de dirigeerstok voor „Excel sior" heeft gezwaaid 'en vele vertegen woordigers van plaatselijke organisaties en muziekverenigingen van elders. De verwachtingen, die aan een concert van „Excelsior" worden gesteld, zijn altijd hooggespannen. Het is immers een plaat selijke vereniging, die zodanig speelt, dat men met succes deelneemt aan de zwaarste klassen der nationale muziekconcoursen Het is een verdienste der organisatoren, dat zij echter in hun jaarlijkse optreden voor een gemengd publiek niet alleen een repertoire brengen van „zware stukken", maar ook nummers spelen, die gemakke lijk in het gehoor liggen en daarom meer algemeen worden gewaardeerd, hetgeen „Excelsior" een grote populariteit schonk. Na het openingswoord door de voorzit ter, de heer J. Kamp, ving men het op treden onder leiding van de directeur, de heer J. Roders, aan met de mars „San Remo" van J. Meister. Deze werd gevolgd door de eerste van een serie ouvertures, waaruit men voor deze avond een keuze had gemaakt, namelijk de bekende „Leich- tè Kavallerie" van Franz von Suppé, in een arrangement van W. Meijns. De Ne- deidaridse componist Gerard Boedijn was vertegenwoordigd door zijn vierdelige En gelse Suite. De ouvertures „Nabuco" van Verdi, „Bonne Fortune" van S. P. van Leeuwen en de Italiaanse Ouverture van E. Deneufbourg, werden afgewisseld door Von Suppé's „Een morgen, een middag, een avond in Wenen". Tiet pittige slot werd gevormd door de bekende mars „Im perial Echoes" van Safroni. Onmiddellijk na het concert werd het woord gevoerd door burgemeester Van dei- Willigen, die deze avond voor het eerst een officieel optreden meemaakte van het or kest, waarvan hij beschermheer is. Burge meester Van der Willigen legde de nadruk op de grote waarde, die de muziek heeft als vrijetijdsbesteding en nodigde in het bijzonder de jeugd uit om zich hieraan te wijden. „Bras-band" De naam Bras heeft in Hoofddorpse muziekkringen een goede klank. Niet min der dan negen leden van deze familie ma ken deel uit van „Excelsior", namelijk de zesenzestigjarige heer L. Bras met een zoon, een kleinzoon, twee broers en drie neven. Deze winteruitvoering achtte de heer L. Bras echter het moment gekomen, om van het orkest afscheid te nemen. Bur gemeester Van der Willigen memoreerde hoe deze muzikant in hart en nieren op achttienjarige leeftijd bij het eerste „Ex celsior" blies. Toen dit korps werd voort gezet door „Opwaarts" maakte hij hiervan deel uit en sedert de oprichting is hij lid van het huidige „Excelsior", zodat hij op een loopbaan van bijna een halve eeuw kan terugzien. Ter gelegenheid van zijn afscheid speldde burgemeester Van der Willigen -hem de medaille, v.an. ,h§t ereU^- maafSchap op de borst eh reikte liem'-dë doarbij^b.ehoreitde oorkonde uit. Mevrouw-- Bras ontving bloemen en een fraaie sche merlamp, 'terwijl de'muzikanten mèt een extra-nummer van hun medelid afscheid namen. Het programma na de pauze werd gevuld door het optreden van het cabaret gezelschap „Florida" uit Den Haag'. Na af loop hiervan werd een familiebal ge houden. Eerste lustrum van personeels vereniging Hillegoms bedrijf De personeelsvereniging der Van Her- waardens Kalkzandsteenfabrieken te Hil- legom bestaat vijf jaar, waarin zij heeft bijgedragen tot een goede onderlinge ver standhouding, welke zich tot de leiding uitstrekt. De voorzitter, de heer E. van 't Voort, bracht aan het begin van de jaar lijkse feestavond, die zaterdagavond in de zaal van hotel Flora werd gehouden, daar om dank aan allen die daartoe hadden bij gedragen. Hij sprak daarbij tevens een woord van welkom tot de directeuren K. en D. J. van Herwaarden, de laatste met zijn echtgenote. Een afvaardiging van de zustervereniging uil Katwijk behoorde mede tot de genodigden. Opgevoerd werd liet toneelspel „De schat van Oom Bart" door A. Broere, ge speeld door een toneelgroep uit de leden. Muzikale medewerking verleende een ge zelschap onder leiding van Paul Pabo. De toneelopvoering is een succes ge worden, mede omdat de schrijver kans heeft gezien een aardige doch wat onge wone intrige tot een prettig geheel te ver enigen, waarin ernst en luim, de ernst niet te diep. de luim niet te daverend, ge regeld afwisselden. Regisseur Maarten Tie- rie, die zelf ook een rolletje voor zijn re kening nam, bleek een goed leider met veel aandacht voor rolkennis en dictie. Alles was niet feilloos wanneer we de individuele prestaties bezien, maar men bereikte in elk geval een aanvaardbare vertoning. Zo was de heer Th. Keereweer' als een opgeblazen rijk geworden veeko per veelal wat al te bruusk in zijn spreken en de debutante mevrouw Kleyn-Ruiten- burg als zijn vrouw, net iets te schuchter. Ook de andere debutant, de. heer Verse- veld was niet onverdienstelijk, al valt er nog veel te verbeteren. Een aardige creatie leverde de heer Maarten Tierie als een postbode. De figuur van een oude dienstbode werd re delijk goed gespeeld door mevrouw M. Imanse-Wolthuis. Het spel van de heer Vaal Segers bleef over het algemeen wat vlak. De overige speelsters en spelers droegen, ieder op hun eigen wijze, tot het succes van deze opvoering bij. „Op hoop van zegen" bestaat twintig jaar Op 20 februari zal het twintig jaar ge reden zijn. dat de Zandvoortse toneelvereni ging „Op hoop van zegen" werd opgericht. Men hoopt dit jubileum te vieren met opvoe ringen van het blijspel „Bakersprookje" van Ronald Jeans op woensdag 20 en donderdag 21 februari in theater Monopole. De regie is wederom in handen van de heer J. G. Bisen- berger. Zandvoortse reddingsbrigade De Zandvoortse reddingsbrigade houdt in restaurant .Zomerlust" op vrijdag 15 maart i een filmavond. De jaarvergadering zal worden gehouden I op dinsdag- 2 april in hotel Keur. Ds. J. J. Buskes jr. uit Amsterdam, die op de door de commissie „bijzonder kerke- werk" georganiseerde gemeente-avond van de Hervormde kerk in Zandvoort, op vrijdag 15 februari in de nieuwe consistorie zou ko men spreken over het onderwerp: „Zuid Afrika" heeft bericht gezonden, dat hij op doktersadvies deze spreekbeurt moet af zeggen. In zijn plaats heeft men thans ds. G. dc Ru uit Rotterdam, oud-voorzitter van de Her vormde synode, bereid gevonden tc komen spreken over het onderwerp: ..Mijn bezoek aan Hongarije". Zandvoortse Bestuurdersbond geeft filmvoorstellingen Op woensdag 13 februari geeft de Zand voortse bestuurdersbond in restaurant Zo merlust enkele filmvoorstelingen. Des mid dags wordt voor de jongeren tweemaal een voorstelling gegeven van de film „Tien kleine negertjes". Des avonds wordt voor de oudo ren de film „Honderd mannen en een meisje" vertoond. Het bestuur van de vereniging „Dorp Vijf. huizen" heeft in de etalage van de heer Th. v. der Putten aan de Spieringweg in Vijfhuizen een kleine tentoonstelling ingericht, die be trekking heeft op de werkzaamheden, die geleid hebben tot de modernisering en de verbetering van het dorp. De ingezetenen van Vijfhuizen kunnen on der meer een aantal foto's bewonderen en de oorkonde bezichtigen, die namens de burgerij aan het gemeentebestuur van Haarlemmer meer zullen worden aangeboden. Zaterdagavond had in het gymnastiekge- bouw aan de Spieringweg in Vijfhuizen de jaarlijkse uitvoering plaats van de gymnas tiekvereniging „Vijfhuizen". Na dc opmars van alle deelnemers opende de voorzitter, de heer W. A. Braakensiek, het sportfestijn met een welkomstwoord, waarin hij zijn spijt over het geringe aantal leden van de vereniging tot uitdrukking bracht. „De gymnastiek", aldus de heer Braaken siek. „heeft grote waarde voor de lichaams- en karaktervorming. Bovendien is het van belang op een dorp als het onze .gezamenlijk iets tot stand te brengen". Daarna was het de beurt van de heer W. G. Kruithof en zijn gymnasten. De kleuters openden het pro gramma en verrichtten ongedwongen hun oefeningen zonder onder de indruk te raken van het talrijke publiek, dat zich uitstekend vermaakte. Verscheidene groepen kwamen vervolgens op het middenvak om hun pres taties te tonen. Vooral de vrije oefeningen, die op gave wijze werden uitgevoerd, waren favoriet. Het werk van de dames aan de ringen en de baloefening voor meisjes op de muziek van de „Schaatsenrijderswals" van Waldteufel vielen zeer in de smaak. De voorzitter dankte tot slot de leider, de heer Kruithof, zijn béide assistenten, mejuf frouw Jes van Melis uit Amsterdam en de heer H. Roodenburg uit Vijfhuizen, voor het vele werk, dat zij hadden gedaan om de uit voering tot een succes te maken. De heer Braakensiek besloot zijn toespraak met het verzoek het ledenaantal te versterken, zodat de gymnastiekvereniging, die in september twintig jaar bestaat, met een goede jubileum uitvoering voor de dag kan komen. nr. - Slntkpprs Hffden vrijdag 13.45 uur 3-3% Nederl/47 86T/io 86% 3 u/n Nedl 1962x64 911:i/io 91% A. K .U. 202% 204 Calvé Delft 294 295 Van Gelder Zonen 195 195% K. N. Hoogovens 285 287 Nederl. Ford 316% 314 N. Kabel fabriek 276 278 gew PhilipsGloeil 247% 246% pref.PhilipsGloeil 145 145 Unilever 342% 343% Wilton Fijenoord 219 220 Dordtsche Petrol 775 779 Konkl Petroleum 155 155,50 A'dam Rubber 80% 79 Holl. Amer. Lijn 175K- 175% N Scheepv. Unie 168% 167% Phs. v. Ommeren 280% 280% H. V. A 96% 96 Verg. Deli Mijen 100% 100% Amsterd Bank 219% 220 Ned. Handel Mij 166 165% Rotterd. Bank 182% 182% Twentsche Bank 185% 185% Anaconda Copper 66% 66% Bethlehem Steel 175% 171% U S Steel 61% 61 General Motors 40% 40% Shell Union 77% "7% Tidewater 34 34% Aegis, 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Alcor 9 te Antwerpen. Aardijk, 8 v. Kaapstad n. Halifax. Algenib, 9 te Montevideo. Almdijk, 7 v. Havana n Le Havre. Alpherat, 8 te New Vork. Arkeldijk, 9 te New York. Amerskerk, 9 Dar es Salaam. Ariadne, p 9 Pantellaria n. Algiers. Albireo, 10 te Londen. Alioth, p. 10 St. Pauls Rock n. Rio de Janeiro. Alphaéca, 11 te Paranagua. Alphard. 10 te Las Palmas. Amedand, 11 te Abadan. Ampenan, p. 9 Miami n: Houston. Amstelbrug, p. 10 Finisterre n. Kaapstad. Amstelmeer, p. 10 Ouessant n. Rotterdam. Amstelpark, 11 te Kaapstad. Amstelveen, 9 te Ras Tanura. Annenkerk. 11 te Singapore. Averdijk, 10 n.m. te New Orleans. Alamak, 10 te Roterdam. Alblasserdijk, 10 v. Rotterdam n. Algiers. Amor, 9 v. Rotterdam n. Algiers. Beninkust, 9 te Dakar. Boissevain, 9 te Durban. Blommersdijk, 12 Rotterdam verw. Batoela, 9 Benoa. Bantam, 9 te Surabaja. Bengalen. 10 te Singapore. Bloemfontein, 11 te Durban. Bennekom, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Ceronia, 8 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Crania, 9 te Curasao. Callex Delft, 9 v. Gothenburg n. Stockholm. Cotllca, 9 te Madeira. Calamares, 9 Panama Canal. Con-i >i<üst 9 Lagos. Castor, 9 v. New York n. Jacksonville. Caltex Nederland, t. 10 te Rotterdam. Demand, 9 te Montevideo. Diemei dijk, pass. 8 Bahamas n. Cristobal. Daphnis, 10 Curagao. Doris. 9 Fort le Berte. Diemerdijk, 10 te Cristobal. Dordrecht, t. 10 te Liverpool. Dorestad, t. 10 tc Mena al Ahmadi. Elizabeth B. 8 v. Trinidad n. Barry. Esso Rotterdam, 9 te Batonrouge. Groote Beer, 8 v. Rotterdam n. New York. Ganymedes 9 La Liberlad. Gaasterland, 11 te Las Palmas. Gabonkust p. 10 kaap St. Vincent n. Rolt. Gadila t. 11 te Adelaide. Gordias 10 te Tunis. Grootekerk 9 v. Dakar n. Colombo. Hecuba, 9 te Baltimore. Hestia 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Hydra, 8 300 m. -nw Port au Prince n. Port au Prince. Heelsum, 10 v. Savannah n. Le Havre. Helena, p. 10 Azoren n. Rotterdam. Hermes, 9 v. Amsterdam p. 10 Dover naar Ciudad Trujillo. Hoogkerk, 10 te Rotterdam, isis. -j Caiupano. Ilos, 9 v. Rotterdam n. Tanger. Kieldrecht, 8 v. Madras n. Colombo. Krebsia, 9 Gothenburg. Kryp<os. 9 Mamonal. Kopionella, 8 te Curagao. Kosicia 9 te New Orleans. Kota Gede, 8 v. Belawan n. Cowes. Kabylia t. 10 te Philadelphia. Karimun, 10 te Dakar. Katelysia t. 10 te Pta Cardon. Kellia t. 10 v. Stockholm n. Rotterdam. Kertosono 9 v. Mombassa n. Kaapstad. Kinderdijk 10 v. New York n. Antwerpen. Kota Baroe 10 te Singapore. Kylix t. 9 v. Curagao n. Savannah. Lisa.'kerk, 9 te Rotterdam. Luna, 9 v. Rotterdam n. Leixoes. Lekhaven, 8 v. Buenos Aires n. Montevideo. Leuvekerk 8 v. Durban n. Dakar. Liberty Bell pass. 8 Mona Pass. n. Rotterdam. Leersum p. 10 Miami n. Mobile. Leopoldskerk p. 10 Gibraltar n. Genua. Lombok 10 te Port of Spain. Merak, 9 Las Palmas. Mauieen, ^erm. u v. Stettin n. New Orleans. Muxderkerk. 8 te Amsterdam. Meliskerk, 9 te Karachi. Maconia t. 12 te Singapoi-e verw. Mariekerk 11 te Chalna. Mentor 10 te Port of Spain. Myonia, t. 10 v. Abadan n. Karachi. Maashaven, 11 v. Rotterdam 10 te Shellhaven. Mitra, t. 9 v. Rotterdam 10 te Shellhaven. .eeuw-Holland, te Sydney n. Bali. NotOs, p. 8 Finisterre n. Malaga. Nieuw Amsterdam 11 te Kinkston. Noordam, 9 v. Rotterdam n. New York. Oranje 8 v. Las Palmas n. Southampton. Osiris, pass. 9 Azoren n. Londen. Ohdina t. 11 te Curagao. Oostkerk 12 n.m. Antwerpen verw. Oranjefontein 9 v. Southampton n. Las Palmas Overijsel 10 te Melbourne. Pnns Frederik Htndrik, 9 te Amsterdam. Pieter S., D Amsterdam. Pendrecht, t 9 n.m. Rotterdam verw. P. G. Thulin t. 11 te Kaapstad. Prins Johan Willem Friso p. 10 Gibraltar n. Antwerpen. Prins Philips Willem 10 te Belfast. Prins Willem V, 9 te Oslo. Pendrecht, t. 9 te Rotterdam. Prins Alexander, 10 te Rotterdam. Prins Willem III, 10 v. Roterdam n. Bizerta. Pygmalion, 10 te Rotterdam. Rijndam 8 y. Norfolk n. New York. 'Rijnland pas. 8 St. Paulrocks n. Las Palmas. Scbiedijk, 8 v. Rotterdam te Antwerpen. Scherpendrecht 9 te Sidon. Straat Banka, 8 v. Sydney n. Melbourne. Scherpendrecht, 9 Sidon. Solon, 0 Aruba. Sibigo, 9 Sydney. Stad Haarlem, li te Amsterdam verw. Seven Seas, 10 te Halifax. Slamat. 9 n.m. te Houston. Soestdijk, 10 te Antwerpen. Stad Alkmaar, 10 te Antwerpen. Stad Maassluis, p. 10 Kaap St. Vincent naar Melilla. Straat Madura, 10 v. Kafachi n. Bombay. Schie, 10 te Rotterdam, ïioenus, 9 Santiago de Cuba. Trajanus, 9 vertr. Kingston n. Tela. Tara, 9 te Antwerpen. Ta lisse,9 Mogadiscio. Temate. 9 Djakarta. Tiba. 10 te Rio Grande. Titus, 8 v. New York n. Port au Prince. Tero, 10 te Rotterdam. Van Weck 9 Surabaia n. Tandjong Priok. Woensdiecht. 9 Singapore. Waal. 10 v. Lissabon n. Rotterdam. Weitevreden, 10 v. Norfolk n. Rotterdam. Westerdam. 9 v. New York n. Rotterdam. Westland, 10 v. Montevideo n. Santos. Willem Ruys, 11 te Tandjong Priok. Wonosari, 10 v. Ras Tanura n. Kuwait. Wonogiri, 10 v. Antwerpen n. Marseille. IJssel, 10 te Houston. Zuiderzee, 10 te Hamburg. KLEINE VAART Alcetas, 8 v. Amsterdam n. Bordeaux. Amor, 9 te Pernis (v. Amsterdam n. Algiers). Amyntas, 9 te Rotterdam (v. Lisabon n. Amst.) Flevo 8 v. Barcelona n. Tarragona. Hera, 7 v. Porto Ordaz na Trinidad. Luna, 9 v Rotterdam n. Leixoses. Maria Theiesia. 9 van Amsterdam n. Bremen. Slientje Mensinga, 9 te Rotterdam. Joost, 7 te Vestervik van Valdemarsvik. Kaap Falga. 7 van Londen naar Bordeaux. Kaap St. Vincent, 8 van Rotterdam n. Antw. Tilly, 7 van Grimsby naai Nantes. SLEEPVAART Clyde, p. 8 Noordhinder n. Southampton met baggermolen en bak. Noordholland, 9 v. IJmuiden te Rotterdam. Oceaan, 8 v. Poole n. Maracaibo met bak. Rode Zee. 8 240 m. o. Recife n. Triest met stoomschip. Witte Zee. 8 te Le Havre met bak en sleepboot. Draadindustrie N.V. Waarderpolder, Haarlem Beschaafde jongelui die wen sen te trouwen, zoeken in Bloemendaal of Overveen Vestig, verg. aanwezig. Br. no. 4805. vraagt ten behoeve van haar elektrodenfabriek Persoonlijk aanmelden aan de fabriek, tussen 8.30—12 uur en 2—5 uur. TOURING ZANDVOORT vraagt per 1 april of eerder voor het VVV-kantoor. Bekendheid mot type-werk en moderne talen gewenst. Tijdsduur 1 april—30 september. Salaris 175.—. Schriftelijke sollicitaties richten aan kantoor TOURING ZANDVOORT. Raadhuisplein, ZANDVOORT. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBFDRIJF VAN NOORD HOLLAND te BLOEMENDAAL kan worden ge plaatst een voor portiers- en bewakingsdiensten alsmede het bedienen va£ de telefooncentraalpost in het hoofdkantoor te Bloe mendaal. Dipl. MULO en Politiedipl. strekken tot aanbeve ling. De werkzaamheden worden in continudienst verricht. Salaris afhankelijk van ervaring en leeftijd. Uitvoerige sollicitaties met recente pasfoto - welke niet wordt teruggezonden - te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 te Bloemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3