Mode thuiswerksters Flatwoningen in Bloemendaal HUIS TE KOOP VERKOPER Tijdens veldkeuring is klein gedeelte afgekeurd GLASPLATEN 2 DAGEN Dit is Geeris koopt aülesü meisje gevraagd HUWELIJK erv. kinderverzorgster DINSDAG 12 FEBRUARI 1 95 7 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HILLEGOM Ouderavond jeugdbeweging St. Martinusparochie Burgerlijke Stand van Hillegom Bijeenkomstenkalender voor Zandvoort LISSE Uitvoering door „Trou moet Blijcken" Raadhuis tc Halfweg wordt verbeterd VERENIGING ..DE TULP" Filmavond van Bijbelgenootschap UIT STAD EN STREEK Scheepvaart Direct van Fabriek grote NYLON reclame EEN BROODVERKOPER EEN BAKKER-BEZORGER AANKOMENDE BEDIENDE GFDENÏM HUIS of GEDEELTE VAN HUIS Kamermeisje gevraagd EEN FLINKE VERKOOPSTER MEISJE gevraagd VROUWELIJKE KRACHTEN NAAISTERS LEERLING-NAAISTERS MANNEL. KRACHT 2 JONGE VRL. ADMINKSTR. KRACHTEN ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER 2 MANNEN Zoals wij gisteren meldden goal de christelijke woningbouwvereniging Bloemendaalvoorhein een afdeling van de Chr. Werkmansbond veertien flats aan de noordzijde van de Donke- relaan bouwen. Deze woningwetwonin gen zijn op wens van de Provinciale Planologische Dienst in een L-vorm geprojecteerd, namelijk een groep van üen flats en een groep van vier in twee woonlagen. Elke flat kan be woond worden door een echtpaar met vier kinderen. De totaal inhoud per woning bedraagt ongeveer 2S5 kubieke meter en omvat een grote woonkamer, een grote slaapkamer, twee kleine slaapkamers, keuken, toilet, douchecel en hal. De benedenwoningen krijgen een achtertuin, de bovenwoningen een droogzolder in de kap. De schuurtjes worden afzonderlijk centraal gebouwd. Aan de voorkant aan de Ébnkerélaan komt een plantsoen met een ventweg. De kleur van de gevelsteen is geel grijs en de flatwoningen krijgen een rood pannen dak. Zoals de architect B.N.A., de heer J. A. van Asdonk uit Bloemendaal ons mededeelde moeten deze woningen, ivaarvoor zich al tal van gegadigden hebben gemeld, over acht maanden gereed zijn. De katholieke jeugdbeweging van de St. Martinusparochie te Hillegom gaf maandag avond in de zaal van „Flora" een ouder avond, die veel belangstelling trok. De leden van de. diverse jeugdgroepen hebben deze avond het een en ander van hun activiteiten laten zien. De heer N. Straathof, de voorzitter van het afdelingscomité dat zich beijvert om de groepen van voldoende financiën te voor zien, sprak een welkomstwoord, waarbij hij dank bracht aan allen, die het jeugdwerk steunen. Op spectaculaire wijze werd het program ma geopend: voorafgegaan door enige majo rettes en tamboers van de r.-k. muziekver eniging „Crescendo", marcheerden de leden van de jeugdorganisaties van achter uit de zaal op naar het podium. De kabouters deden lèuke volksdansjes en declamaties en beeldden bekende kinderliedjes uit. Na de pauze kwam de mannelijke jeugd op de planken. De jongens voerden enige aardige sketches op. De verkenners oogstten veel succes met hun „levende pyramiden". Aal moezenier Klein sprak een propagandistisch woord, waarbij hij de wens uitsprak, dat met de groei van het ledental ook de waarde van het jeugdwerk zou stijgen. De ouderavond werd besloten met een Mariahulde. (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Haarlem is de eerst j van de zevenender tig plaatsen, die gisteren getuige kon zijn van de werkelijk bijzonder geslaagde zo merse modeshow, georganiseerd door het weekblad Margriet. In het Concertgebouw werden 's middags en tweemaal 's avonds modellen getoond, waarvan knippatronen verkrijgbaar zijn. De Nederlandse vrouw, die goed en mo dieus gekleed wil gaan, maar financieel niet in staat is zich couture aan te schaf fen, kan mits zij de nodige handigheid bezit zelf met behulp van zo'n patroon iets moois maken. Dat zij er op die ma nier heel aantrekkelijk kan uitzien, bewe zen de mannequins, die een keur van praktische en beschaafde modellen lieten zien, nadat zij door een draaideur op het podium waren gestapt. Vooral voor het jonge meisje toonde men zeer charmante en fleurige kleding, zoals een tinneroy pantalon in een zwart met wit harlekijndessin, een rood-wit ge streepte badjas, een pepita wollen pakje met plooirok, waarvan het wijde jasje met zwart tres is afgebiesd en ondeugende splitjes heeft en een lieftallig recht jurkje van rose met bleu gemêleerd linnen met een bijpassend niet aangesloten jasje. Een leuke vondst is een regenensemble van lila poplin, bestaande uit een drie kwart jas en een fiets-overslagrok, die over een andere rok heen gedragen kan worden. De jurk, die men in een uur kan maken, mag ook beslist niet onvermeld blijven. Deze bestaat uit een rechte lap met een opening voor het hoofd; de cein tuur geeft het model eraan. De grote maten hebben eveneens alle aandacht gekregen: chemisierjaponnen en combinaties van japon met mantel of jasje, waarbij een voering in afstekende kleur zeer smaakvol is gecombineerd. Een com pliment verdienen de kostuums in de thans gangbare vloeiende lijn; niet geheel aan gesloten in de taille dus en met een iets wijdere kraag. Een zomertailleur zonder mouwen van lichtblauwe katoen met zijde is werkelijk prachtig. Het is onmogelijk alle geslaagde creaties ook peignoirs, pyjama's, schorten en strandkleding op te sommen, maar we moeten nog wel even vertellen, dat de bruid aan het slot van de show een model van Bnlmain droeg: een toilet van witte zijde, die een prachtige avondjapon vormt zonder het decente jasje. Wat hier geboden werd is praktisch en modieus, met goed gekozen accessoires, ge maakt van met smaak gekozen stoffen, grotendeels in pasteltinten. De wijze, waar op dit alles werd geperesenteerd, was zo danig, dat iedereen heel wat kon opste ken van dit deskundige modelesje. T. R. GEBOREN: Jcvvcn Johan Willebrord Ma rie, z. v. A. C. Zaat en J. G. Vijverberg: An- tonius Bemardus, z. v. A. Kapiteyn en M. A. Stokman; Maria Agatha, d. v. J. J. Warmer dam en A. G. de Groot; Klazina, d. v. A. Struyken en K. Kleinveld. ONDERTROUWD: J. J. Parmenlier en II. v. Hunen. GEHUWD: J. M. v. d. Weyden en A. J. C. v, Veen; J. W. Scheffers en G. Wollhaus. De contactcommissie „Culturele Belan gen" te Zandvoort heeft de verenigings- vergaderkalender voor de tweede helft van de maand februari en voor de maand maart gepubliceerd. Deze luidt als volgt. 15 februari: lezing ds. G. de Ru van Rot terdam over Hongarije, in de nieuwe con sistorie der Hervormde kerk. Lezing de heer K. Norel over „Overheid en cultuur" voor de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" afdeling Zandvoort. 16 februari: feestavond Zandvoorts Man nenkoor. 20 februari: lezing voor het Instituut voor arbeidersontwikkeling door Maurits Dekker over het onderwerp: „Waar wij om lachen". Kienavond Christelijke Besturenbond, afdeling Zandvoort. 20 en 21 februari: toneeluitvoering „Ba kersprookje" door de Zandvoortse toneel vereniging „Op hoop van zegen". 21 februari: jaarfeest Christelijke Vrou wenbond afdeling Zandvoort. 23 februari: feestavond Zandvoortse politie sportvereniging. Propaganda- avond Hervormde jeugdvereniging „De vliegende schotel". 28 februari: toneeluitvoering Zandvoort se toneelvereniging „Sandevoerde". 7 maart: stichting culturele kring „'t Helm" pianorecital door Herman Uhl- horn. 8 maart: toneeluitvoering „Zonnebrand en blaren", Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering". 15 Maart: filmavond Zandvoortse red dingsbrigade. Donateursavbnds Ne'd. Hervormde jeugdraad. 19 maart: lezing Gemeenschap Zand voort Humanistisch Verbond. 20 maart: lezing de heer C. C. Smit over „Tunnelbouw", voorbereid door het Insti tuut voor arbeidersontwikkeling te Zand voort. 21 maart: propagandabijeenkomst Neder landse blindenbond. 29 maart: lezing mevrouw W. Bruins Slot-Chardon voor de afdeling Zandvoort van de Nederlandse Christen Vrouwen bond. 30 maart contactavond met donateurs Zandvoortse operettevereniging. Feest avond speeltuinvereniging „Kindervreugd.' De eerste donateursuitvoering van de harmonie „Trou moet Blijcken" is achter de rug. Voor een vrij talrijk publiek trad de harmonie maandagavond voor het voet licht in „Rehoboth". Het is stellig een ge slaagde uitvoering geworden. Na een wat aarzelend begin waren de blazers gauw in gespeeld. Na de pauze trad het toneelge zelschap „Hillegom" op met een luchtig spel genaamd „De ooievaar vergist zich". De voorzitter der harmonie, de heer G. v. d. Pol. deelde bij de aanvang mede, dat men deze zomer het zestigjarig bestaan hoopt te herdenken. Op het in België ge houden concours behaalde men drie eerste prijzen. Deze zomer hoopt men weer naar België te gaan. De harmonie begon met Florida, een mars van A. du Roc, die niet sterk werd gespeeld. Bij het tweede num mer, Sirius, een vijfdelige suite van Frank Wright, speelde men veel beter en onder scheidden zich vooral de houtblazers en het lichte koper. In een speciaal voor cla rinet geschreven Concertino van Karl Maria von Weber kreeg de solist N. v. d. Poel gelegenheid zich te onderscheiden. De wals Dolores van Waldteufel werd met succes gespeeld en ook de slotmars Trafal gar van Zehle werd bijzonder rustig en gaaf vertolkt. UITVOERING FANFAREKORPS. Vanavond geeft de Lisserdijkse fanfare O.K.K. de donateursuitvoering in café Van Dijk. EVANGELISATIE-BIJEENKOMST. Woensdagavond wordt in ,.De witte Zwaan" te Lisse een evangelisatiesamenkomst belegd, waar zal spreken evangelist Th. Dikkes uit Leiden. Voor de verbouwing van het raadhuis te Halfweg zal een bedrag van f 12.500 nodig zijn. Dit bedrag hebben B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude aan de gemeenteraad gevraagd. De ver trekken in de benedenverdieping verkeren in.een dusdanige toestand, dat zij dringend enige verbetering behoeven. Daarmee wil len B. en W. op korte termijn beginnen. Tevens kan een gedeelte van de ruimte, die vroeger als bergplaats voor brandstof fen werd gebruikt, tot werklokaal worden omgebouwd. Ook zullen de entree tot de bovenverdieping, alsmede de gang in het verlengde daarvan tot werklokaal worden omgebouwd. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN. Leiden, 12 februari: aanvoer 165 vette varkens. Notering in centen per kg levend gewicht: lichte 178182, slagersvarkens 180 184. zeugen 150154. Handel matig. Voorts 2 nuchtere kalveren, geen notering. Aangezien de vereniging „De Tulp" in kringen is verdeeld, die apart vergaderen, slaat de uitslag van de stemmingen van te voren vast, zodat de voorzitter de debat ten kort kan houden. Dit deed de vice- voorzitter, de heer G. C. Tromp, maandag middag dan ook herhaaldelijk in de te Haarlem gehouden vergadering van „De Tulp". In zijn openingsrede herinnerde de heer Tromp aan de houding van de vereniging ten aanzien van de minimum-exportprij zen cn sprak de hoop uit, dat de verkoop in dit voorjaar beter zou lopen dan in het verleden. Dit moet opdat de beteelde op pervlakte van tulpen kan worden gehand- haalfd. Vermoedelijk zal het voor de mees te aanwezigen een geruststelling zijn ge weest te vernemen, dat de Plantenziekten- kundige Dienst in het eerste jaar van de veldkeuring slechts 600 are heeft afge keurd. De totale met tulpen beteelde op pervlakte is 3300 are. In het jaarverslag van de secretaris, de heer II. J. Voors, werd aandacht gevraagd voor het teeltrecht, de veldkeuring en de prijszetting. Medegedeeld werd, waarom verleden jaar niet tot een uitbreiding van het areaal is geadviseerd. Naar veler me ning is de export niet zodanig toegenomen, dat zij de produktievermeerdering kan op vangen. Bij de veldkeuring heeft de vereniging nu ook een vinger in de pap gekregen door de met de dienst ontstane samenwer king. Men heeft bereikt, dat afkeuring voor export steeds wordt voorafgegaan door een herkeuring en dat. de verwerking van de afgekeurde partijen door de bloem- bollenkeuringsdienst wordt geregeld. De monstertuinen blijken een belangrij ke functie te gaan innemen, want steeds meer kwekers laten hun bollen daar be oordelen. De maatstaven, die daar worden aangelegd zijn uitermate streng, waardoor het percentage van partijen waaraan niets mankeert, nog niet zo hoog is. De heren Wout J. Segers, Lisse, W. Reus JKzn, Avenhorn en L. Hoek, 's Graven- zande, werden in het bestuur gekozen. Met 880 tegen 18 stemmen nam de verga dering het voorstel aan tot een contribu tieverhoging, opdat de vereniging met een wagen in het corso kan uitkomen. Het voorstel lot verhoging van de mi nimumprijs tot 90 percent van de laagste kostprijs, een ieder jaar veranderende prijs dus, konden de opposanten nog steeds niet zien zoals het bestuur, namelijk los van de buitenlandse exportprijs. Een van de afgevaardigden vex-dedigde zijn eigen standpunt, waarbij hij nie'- de indruk wek te namens de minderheid in de kring te spreken. Bij de stemming bleken vele kwe kers in de „Noord" toch nog te hebben ge voeld voor de handhaving van de classi ficatie, hetgeen niet verhinderde dat 896 anderen zich er tegen uitspraken. De la biele minimumprijs kreeg ook een grote meerderheid, namelijk 802 stemmen voor en 302 tegen. Zonder discussie nam de vergadering een voorstel aan, dat de prijs van de tweede kwaliteit tulpen op 85 percent van de ex- portbollen te brengen. Bijna de gehele „Noord" en weinig uit de oude bollenstreek waren tegen een opkoop van abnormaal leverbaar, waardoor het voorstel werd verworpen. In de rondvraag heeft men allerlei prin- cipiële wijzigingen voorgesteld. Zo dient volgens enkelen de opkoop van het abnor maal bij inschrijving te moeten gebeuren, de kring Bollenstreek-Midden wil een contact-commissie tussen de organisaties en de vertegenwoordigers van het PVS,-en de kring Noord- wil de minimumprijs aan de minimumexportprijs koppelen. Boven- diexi moet er ruimte worden gelaten in het areaal en surplusheffing van 5 percent. De bepaling van het areaal op gx*ond van de verwachte surpluscijfers bleek volgens de algemeen voorzitter jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen al te geschieden. Wel kwam uit de vx-agen tot uiting, dat zo hier en daar liet verlangen heerst om de beteelde op pervlakte ook eens te vei-kleinen als het surplus groter wordt. Dit gebeurt bijna nooit, men wacht liever af tot de export zich weer aan de oppervlakte heeft aange past. In ieder geval heeft het bestuur een flink aantal punten op het px*ogi-amma staan zodat de volgende vei-gaderingen zeer belangrijk kunnen worden. Woensdagavond geeft het Nederlands Bijbelgenootschap in „Treslong" te Hille gom een filmavond. Vertoond zullen wor- den de films „Het levende woord in Ja pan" en „Hoe de bijbel tot ons kwam". De laatste film geeft een indruk van het ontstaan van de bijbel. Ds. S. L. Knottnc- rus zal een inleidend woord spreken. Niettws in het hort Wijziging spreekuur. De Haarlemse burgemeestei-, mr. O. P. F. M. Cremers,. zal inplaats van vrijdag 15 op donderdag 14 februari zijn spreekuur houden. Coöperatieve Vrouwenbond. Maandag avond 18 februari houdt de Nederlandse Coöperatieve Vrouwenbond, afdeling Haar lem, een bijeenkomst in ï-estaurant Brink- mann. Na het huishoudelijk gedeelte zal de heer K. Faber, directeur van de Coöperatie „Haarlem" spreken over „De ontwikkeling van het distributiewezen na de oorlog". Beplanting. Op dinsdag 26 februari houdt de afdeling Bloemendaal en omstre ken van de Koninklijke Nederlandse maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering in hotel „Rusthoek" aan de Bloemendaalseweg. De heer W. Brand, bloemist te Domburg, zal een voordracht met lichtbeelden houden over „De beplan ting van Walcheren na de inundatie". Amstelbrug, p. 10 Finisterre n. Kaapstad. Amstelpark, 11 te Kaapstad. Amstelveen, 0 te Ras Tanura. Alamak, 10 te Roterdam. Alblasserdijk, 10 v. Rotterdam n. Algiers. Arendsdijk, 11 te Rotterdam. Aalsum, 13 San Francisco verw. Alioth. p. 11 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Ampenan, 12 te New York. Appingedijk, 12 te Norfolk. Amstelmeer. 12 te Rotterdam. Astrid Naess 13 te Dakar verwacht. Averdijk, 11 te New Orleans verw. Amstelkroon 11 360 m. zzo Ceylon n. Fremantle. Amerskerk 11 Zanzibar. Amor, 11 pass Ouessant n. Algiers. AmsteJdiep 11 Seattle. Amstelkroon 11 v. Bombay n. Fremantle. Amstelpark. 11 te Kaapstad Alphacca, 11 te Paranagua Annenkerk, 11 Singapore Bantam, 9 te Surabaja. Bengalen, 10 te Singapore. Blommersdijk, 12 te Rotterdam. Britsum, p. 11 v. Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Banda, 12 te Singapore. Baarn, 11 te Callao verw. Baud. 11 Djakarta. Bloemfontein, 11 te Durban Breda, 11 n. Lehavrc Bawean, 12 Belawan Castor, 9 v. New York n. Jacksonville. Caltex Nederland, t. 11 v. Rotterdam n. Ko penhagen. Caltex Delft, t. 12 te Stockholm. Caltex Leiden, 11 v. Sidon n. Ravenna. Caltex Pernis, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Sidon Caltex Rotterdam, pass. 11 Dakar n. Las Palmas Corilla, 11 n. Balikpapan Camilia 11 v. Singapore naar Auckland. Cradle of Liberty, 10 n. Lehavre Diemerdijk, 10 te Cristobal. Dordrecht, t. 10 te Liverpool. Dorestad, t. 10 te Mena al Ahmadi. Doris, 11 te Jacmel Drente, 11 Surabaya Erinna, 13 te Priok verwacht. Esso Nederland. 10 v. Amuaybay n. Europa. Gabonkust p. 10 kaap St. Vincent n. Rott. Gadila t. 11 te Adelaide. Gordias 10 te Tunis. Grootekerk 9 v. Dakar n. Colombo. Graveland, 1 v. Pto. Alegre n. Rosarlo. Guineekust, 12 te Le Havre. Gaasterland, 11 v. Las Palmas n. Amsterdam. Gooiland, pass. 11 Ouessant n. Reciie. Gaasterland, 11 te Laspalmas verw. Helena, p. 10 Azoren n. Rotterdam. Hermes, 9 v. Amsterdam p. 10 Dover naar Ciudad Trujillo. Hoogkerk, 10 te Rotterdam. Hydra, 10 vertr. v. Pt. au Prince n. Ciudad Trujillo Heelsum, 11 n. Lehavre Hersilia, 11 n. Sanfelix Hera, 11 te Port of Spain verw. Hilversum, 10 n. Landsend Ivoorkust, 12 v. Amsterdam n. Bordeaux. Jagersfontuin, 12 te Antwerpen. Japara (KRL), 12 te Belawan. Katelysia t. 10 te Pta Cardon. Kellia t. 10 v. Stockholm n. Rotterdam. Kertosono 9 v. Mombassa n. Kaapstad. Kinderdijk 10 v. New York _n. Antwerpen. Kota Baroe 10 te Singapore. Kylix t. 9 v. Curagao n. Savannah. Khasiella, 12 Berre Kryptos, 11 Curasao Karimun, 11 v. Dakar n. Southampton. Kosicia, 12 te Baytown. Khasiella. t. 12 n.m. te Berre. Kovovina, L 12 v. Dunedin n. Singapore. Krebsia, t. 12 n.m. v. Gothenburg n. Curacao. Keizerswaard, 12 te Miri. Koratia, 11 v. Bajogrande n. Port Hamboy. Kabylia. 11 te Philadelphia verw. Leopoldskerk p. 10 Gibraltar n. Genua. Leersum, 12 te Mobile verw. Lekkerkerk, 11 v. Bahrein n. Zanzibar. Lemsterkerk, 12 te Kaapstad. Leuvekerk, p. 11 Kaapstad n. Dakar. Loosdrecht, 11 v. Londen n. Mostaganem. Lombok, 11 te Port of Spain Lombok 11 n. Kaapstad Myonia, t. 10 v. Abadan n. Karachi. Maashaven. 11 v. Rotterdam 10 te Shellhaven. Mitra, t. 9 v. Rotterdam 10 te Shellhaven. Maasiooyd, 12 te Rotterdam. Meerkerk, 12 te Marseille. Maaslloyd, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Mataram, 12 te Singapore. Macoma, 12 Singapore verw. Moordrecht 11 v. Isle of Grain n. Manee Mena. Nieuw Amsterdam 11 te Kinkston. Noordam, 9 v. Rotterdam n. New York. Nigerstroom, II. v. Antwerpen n. Hamburg. Nias 10 30 mijl z. v. Midway v. San Francisco n. Manila. Oranjefontein 9 v. Southampton n. Las Palmas Overijsel 10 te Melbourne. Ondina, 11 te Curacao Oranje, 12 te Southampton. Oranjestad, 11 v. Cristobal n. Aruba. Oostkerk, 12 Antwerpen Prins Johan Willem Friso p. 10 Gibraltar n. Antwerpen. Prins Philips Willem 10 te Belfast. Prins Willem V, 9 te Oslo. Pendrecht, t. 9 te Rotterdam. Prins Alexander, 10 te Rotterdam. Prins Willem III, 10 v. Roterdain n. Bizerta. Pieter S-, 11 te Rotterdam. Pygmalion, 12 te Amsterdam. Poelau Laut, 11 te Bombay. Prins Fred. Willem. 12 te Cotonu Pg. Thulin, 11 te Kaapstad Ruys, 11 v. Yokohama n. Nagoyn. Rita, 12 te Pladju Rondo 11 v. Genua n. Marseille. Seven Seas, 10 te Halifax. Slamat, 9 n.m. te Houston. Soestdijk, 10 te Antwerpen. Stad Alkmaar. 10 te Antwerpen. Schie, 10 te Rotterdam. Stad Haarlem, 11 te Amsterdam. Samarinda, 12 te Eastlondon. Straat Madua, 12 te Bombay. Schiedijk, 11 v. Antwerpen n. New York. Stad Maasluis, 11 te Melilla. Saroena. 11 Pulau Bukom Saidja, 12 Pladju Sambas, 11 Surabaya Stentor, 15 Maracaibo Stad Haarlem, 11 te ÏJmuiden Sibajak 11 Freemantle. Titus, 8 v. New York n. Port au Prince Tero, 10 te Rotterdam. Teucer, 10 n.m. v. New York n. Dakar. Tiberius, 11 v. Pto Plata naar Antwerpen. Telamon, 11 te Maracaibo verw. Trajanus, 11 te Tela Vanwaerwyck 11 v. Dar es Salaam n. Fre mantle. Weltevreden, 10 v. Norfolk n. Rotterdam. Westerdam, 9 v. New York n. Rotterdam. Westland, 10 v. Montevideo n. Santos. Wonosari, 10 v. Ras Tanura n. Kuwait. Wonogiri, 10 v. Antwerpen n. Marseille. Wonorato 11 Everett n. Vancouver. Wonosobo, 12 te Vancouver. Willem Ruys, 11 Tg. Priok Kleine vaart Bab t. 6 v. Bayonne n. Gavston. Boreas 9 v. Alhsterdam n. Kopenhagen. Bellatrix 11 40 m. n. Ameland n. Huil. Biahca 11 v. Helsingborg te Huil verw. Elsa 9 v. Goole te Nantcs. Flevo 10 v. Valencia n. Alicante. Hera 9 v. San Felix n. Trinidad. Julia Mary 10 naar Lissabon Joost 7 v. Valdemarsvik te Vestervik. Jozef Frerin 8 p. Ouessant. Kaap Falga 7 v. Londen n. Bordeaux. Kaap St. Vincent 9 v. Rotterdam te Antw. Mitropa 11 Casablanca. Midas 9 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Notos 10 dw. Kp. St. Vincent R'dam Malaga. Nero 11 aank. Algiers v. Rotterdam. Neeltje b. 11 v. Bona te Belfast verw. Ponza 6 v. Aberdeen n. La Rochelle. Plato 10 40 m. w. Oporto Algiers Amsterdam. Rini 11 v. Antwerpen te Ipswich verw. Tilly 7 v. Grimsby n. Nantes Willemstad 11 te Amsterdam n. Dover. Westerdok 10 v. Amsterdam te Londen Verw. Moderne Goth. en Barok huisk., Bankstellen, Clubs Slaapk., Karpetten, Bed den enz. Ook op 6, 12 en 18 maanden, zonder borg MEUBELTOONKAMERS Westerhoutpark 8, Tel. 18840 Ln alle maten. SABELIS KEKKEBIJN Anthoniestr 1931 Haarlem lel I189t< WOENSDAG en DONDERDAG LET OP!! Geen misverstanden. Geen filialen INKOOP VAN ANTIEK. inboedels, porcelein, goud, zilver enz. enz. Taxatie. LANGE VEERSTRAAT 2 Tel. 14672 BARTEUORISSTRAAT 32 Super-Nerma Vierkleuren-potloden Vierkleuren-ballpoints Gevraagd te koop of te huur WEEKEND HUIS3S voor gezin met 4 kinderen, tevens geschikt als vacanlie- verblijf. Eventueel gevraagd terrein te huur of te koop ter plaatsing dergelijk huisje K. G. Brühl, Overtoom 198, Amsterdam, tel. K 2080952. Jong echtpaar vraagt: voor zelfbew., liefst omg. Haarlem. Br. W. DOETS Spaarnwouderstraat 73, Haarlem, tel. 16091. of na 6 uur K 20—128954. Sollicitaties te richten aan de bedrijfschef bakkerijen Mr. Cornelisstraat 7 en Byzantiumstraat 66. 's Avonds eventueel Marnixstraat 53. Regenkledingfabriek De Groot Co. Amsterdam vraagt Aanmelden bij: P. DIELESEN. Tetterodestraat 741, Haarlem. Op een bijkantoor van een Levensverzekeringmaatschappij te Haarlem wordt een van 17 jaar, goed kunnende typen. Erieven onder no. 4818 bureau van dit blad. EXAMEN-OPLEIDING HUGAS, ELGERSMA, POTGIESER N.V. zoekt voor spoedige indiensttreding een voor haar kantoor te Haarlem, gewenst Mulo en studerend voor het Praktljkdlpl. Boek houden, waarbij Diploma Typen tot aanbe veling strekt. Voor flinke en intelligente jongeman zijn uit stekende en snelle promotiekansen aanwezig. Sollicitaties te richten tot secretariaat Ehep, Frans Halsplein 9, Haarlem. Als u reisgezelschap zoekt ^Plaats dan Gemeub. of gestoff. te huur gevraagd voor 6 personen, per 15 fe bruari a.s. omg. Bloemendaal Overveen of Haarlem-W. Brieven no. 4810. Heer gesch. met eigen zaak zoekt langs deze weg ken nismaking met dame, leeft, tot 50 jaar, liefst met eigen home. Geheimhouding ver zekerd. Brieven no. 4812. Er biedt zich aan KOK voor het verzorgen van partijen, ook genegen voor de bedie ning. (Alleen bij particulie ren). Brieven no. 4815. BIJVERDIENSTEN. Gevraagd voor magazijn-in- pakkerij- en lichte kantoor werkzaamheden ter assisten tie van eigenaar voor halve en/of hele dagen betrouw baar iemand (ook aantrekke lijk werk voor gepensioneer de). Br. m. opg. van gege vens cn leeftijd no. 4808. voor a.s. seizoen. Hotel RINKEL, Kerkplein 8, Zandvoort. Gevraagd: Mnl. Administratieve Kracht voor het Provinciaal Bureau der Noord-Holl. Ver. „Het Witte Kruis" te Haarlem. Vereisten: alg. ontwikkeling, kennis van typen, praktijk- dipL boekhouden. Dipl. M. B. A. strekt tot aanbev. Schr. soil, te richten aan de Alg. Sceertaresse van de vereniging, Kleverparkweg 152, te Haarlem. kan bij ons prettig werken en goed verdienen. In onze winkel aan de Raadhuisstraat 49 te Heemstede kunnen wij een flinke verkoopster van 1724 jaar plaatsen. Een meisje, dat graag afwis selend werk wil in een prettige, vriendschappelijke sfeer, kan bij ons goed verdienen en krijgt wed strijdtoelagen. Vrije bedrijfskleding. Komt u eens praten met de chef, overdag in de winkel of na half acht 's avonds op zijn privé- adres, de heer v. Wieringen, Raadhuisstraat 49, Heemstede. J. ZIJLSTRA Hz. N.V., grootlevensmiddelenbedrijf. Verlofgangers vragen enige maand. v.a. 25 april Aanm. na 7 uur: Snethlage, Essenlaan 4, Bloemendaal. voor lichte kantocrwerkzaamheden op fabriekskantoor. Brieven onder no. 4819 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD VOOR WINKEL VERKOOP Van electrische huishoudelijke apparaten, verwarmingsartikelen etc. Bekendheid met bovengenoemde artikelen is niet nood zakelijk. wel goede opleiding als verkoper. - Alleen le klas verkopers gelieven te solliciteren onder no. 4822. GEVRAAGD voor spoedige indiensttr. voor ons atelier voor eenvoudig zittend werk voor schoonhouden van het gebouw voor de afd. Binnenkomende orders en voor de Boekhouding. Persoonlijk aanmelden: N.V. OCTERNO. Clooster- weg 55, Heemstede, tel. 38950. METAALWARENFABRIEK vraagt op korte termijn op de afdeling tariefadministratie. Gezocht wordt een kracht met ervaring die met de leiding kan worden belast. Sollicitaties zullen vertrouwelijk wor den behandeld. Brieven no. 4816 bureau van dit blad. SCHOONMAAKBERIJF heeft plaats voor met behoorlijke werklust. Geen zwaar werk, doch wel wordt handigheid vereist. Goed loon. Werktijd 7.30—4.45 uur. Aanmelden Spaarnhovenstraat 107, ;s avonds van 6-7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3