Plaats een GROENTJE Paarrienslagerij S. TADEMA Minderheid in het Israëlisch kabinet zou willen toegeven Zeeuwse sfeer in Teisterbant Abba Eban voorstander van Canadees compromis-voorstel LAATSTE NIEUWS V A I A. Sfeno-fypaste B. Aankomend kantoorbediende (Vr.) 534ste STAATSLOTERIJ DONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Philip Young's benoeming spoedig te verwachten Reddingsdemonstratie met autocabine Justitie gaat optreden tegen voetbalpools Vergadering Genootschap tot Reclassering Lezing over de moraal bij verschillende volken Scheepvaart Wenst U Te koop MODERN DAMESBUREAU KOUSENREPARATRICE MNL. OF VRL ADMINISTRATIEVE KRACHT Dit zou ook iets voor Uzijn Voor gehuwde dames 3 KOUSEN FABRIEKEN HIN N.V. - 3 ZIJLWEG HAARLEM De N.V. Nederlandse Raffinaderij van Petreleumproducten 4e klas 4e lijst NEW YORK/JERUSALEM (UP, AFP en Reuter) Naar in diplomatieke kringen verluidt is een minderheid in de Israëlische regering bereid, genoegen te nemen met een bestuur van de UNO in de landstrook van Gaza en politietroepen aan de oevers van de Golf van Akaba. De meerderheid van het kabinet echter verzet zich nog tegen alle verdere concessies. Het wachten is nu op de uitwerking van het verslag, dat de ambassadeur Abba Eban uitbrengt. Deze is een voorstander van een Canadees compromis-plan inzake de oprichting van een internationale com missie, die de uiteindelijke status van de Golf van Akaba en de landstrook van Gaza moet bepalen. De Australische minister van Buiten landse Zaken, Casey, heeft op een pers conferentie in Canberra verklaard, dat de Australische regering tegen toepassing van sancties ten aanzien van Israel is. De Deense regering zal niet deelnemen aan militaire of economische sancties tegen Israel, zo heeft premier Hansen, die tevens minister van Buitenlandse Zaken van Denemarken is, woensdag in Kopenhagen verklaard. Hansen zei, dat Israel het recht heeft garanties te eisen voor de vrije vaart door de Golf van Akaba en tegen commando overvallen uit het gebied van Gaza. Op de bijeenkomsten van president Eisenhower met de leiders van het Ameri kaanse Congres was gebleken, dat de con gresleiders niet veel voor sancties voelden. Later maakte senator Knowland bekend, dat hij aan president Eisenhower een ont- Amerika's ambassadeur in Den Haag [Van onze correspondent in Washington) Philip Young, wiens benoeming tot Amerikaans ambassadeur in Nederland zoals reeds bericht spoedig wordt ver wacht, was tot voor kort het hoofd van de ar.ibtenarencommissie der Amerikaanse regering en bovendien Eisenhower's per soonlijke adviseur in personeelszaken. Ge durende de oorlog heeft hij een belangrijke ïol gespeeld bij de uitvoering van de leen- en pacht-wet tot steun van Amerika's bondgenoten. Young is een bekwaam organisator met conservatieve opvattingen. Hij is thans 46 jaar en heeft sedert tien jaren nauwe re laties met Eisenhower. Dit feit verleent deze te verwachten benoeming een bijzon dere betekenis. Als hoofd van de Ambtenarencommissie heeft Young goed organisatorisch werk verricht. Hij heeft evenwel nogal critiek ondervonden, toen hij, althans aanvanke lijk, vrij vage gegevens verstrekte aan gaande ambtenaren, die door de huidige regering werden ontslagen uit overwegin gen van- heiligheid. De regering wilde in die periode de indruk wekken, krachtig op te treden tegen de communisten, werkzaam op de departementen en was geneigd ook normale ontslagen de schijn te geven van zuiveringsacties. Dit streven van de rege ring kwam ten dele voort uit de wens aan te tonen, dat McCarthy's beweringen inzake de slapheid der regering ten aan zien van de communisten ongegrond was. Daarom is het onjuist te zeggen, dat Young behoord zou hebben tot de McCarthy- groep. Als persoonlijk adviseur van Eisenhower inzake personeelszaken woonde Young re gelmatig de wekelijkse kabinetszittingen bij en bovendien was hij dagelijks aanwe zig op de bijeenkomsten van de staf van het Witte Huis. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE werp-resolutie heeft voorgesteld, waarin landen die weigeren UNO-resoluties op te volgen bedreigd worden met economische, diplomatieke en morele sancties. Hiermee zou Knowland in geval van sancties tegen Israel tevens de weg willen openen voor sancties tegen de Sovjet-Unie wegens wei gering om de UNO-resoluties inzake Hon garije na te komen. UNO-debat uitgesteld De Algemene Vergadering van de UNO heeft het debat over de toestand in het Nabije Oosten, dat voor donderdag was vastgesteld, tot vrijdag verschoven. Abdoel Monen Rifai van Jordanië, voor zitter van de groep van Aziatisch-Afri- kaanse landen, heeft woensdag na een bijeenkomst van de groep gezegd, dat de leden hebben ingestemd met een verzoek van Amerika om het debat nogmaals uit te stellen, „teneinde nog iets meer speel ruimte te hebben voor de pogingen, die buiten de UNO om gedaan worden". In delegatiekringen verluidde, dat men wellicht zal besluiten eerst de andere kwesties in de Algemene Vergadering af te handelen, om dan maandag het debat over het Nabije Oosten te hervatten. Dit debat zou drie of meer dagen kunnen duren. De Israëlische afgevaardigde, Eban, die voor overleg naar Jeruzalem is gevlogen, zou dan in New York terug kunnen zijn. Uit de omgeving van de Canadese dele gatie bij de UNO verluidde, dat Canada, als het daarom verzocht wordt, bereid is een oorlogsschip ter beschikking van het UNO-leger te stellen om in de Golf van Akaba te patrouilleren. Over een gebrek aan belangstelling heeft de Haarlemse Reddingsbrigade niet te klagen gehad bij de demonstraties die woensdagavond in het Sportfondsenbad in Haarlem gehouden werden. Alvorens met de afwerking van het programma begon nen werd, gaf de heer Joh. M. Schmidt, voorzitter van de IIRB, een uiteenzetting hoe men zich moet gedragen, indien men het ongeluk heeft met een auto het water in te rijden. Bij het rijden langs waterwe gen is het van belang de ramen gesloten te houden en te zorgen dat men bekend is met de sluiting van de portieren. Ook dient men zich rustig te gedragen als men te water rijdt. De auto loopt langzaam vol met water en de aanwezige lucht wordt te gen het autodak samengeperst. Men kan dus rustig blijven ademhalen totdat een evenwichtstoestand is ingetreden, dan be vindt zich nog een laag van ongeveer der tig centimeter samengeperste lucht onder de kap. Is de evenwichtstoestand ingetre den, dan kan men de deuren gemakkelijk openen en uit de auto komen. Van groot belang is het ook om bij het te water rijden in een auto de lichten aan te steken, zodat men vanaf de kant kan zien op welke plaats zich de auto in het water bevindt. Hierna begaf de heer H. de Redelijkheid zich in een autocabine die onder water verdween. Na bijna tien minuten in de auto onder water te hebben vertoefd, werd hij hieruit bevrijd. Hierna lieten onder an dere de doktoren J. Lasschuit en A. W. Jongsma zich uit de cabine bevrijden en zwommen daarna rustig naar de kant. Voorts werden reddingswijzen gedemon streerd en toegelicht. Ook werd gewerkt met een reddingshaak. Deze moet recht standig in het water worden gestoken en dan naar de drenkeling worden geschoven met de haak omlaag. Is de haak achter de drenkeling dan wordt deze een halve slag gedraaid en kan men de drenkeling naar de kant halen. Bij het werken met een reddingklos is het van belang dat de klos over de drenkeling heen wordt geworpen, dan kan de drenkeling de reddingeslijn grijpen, en de redder de drenkeling naar de kant halen. In zijn slotwoord sprak de heer Schmidt de wens uit dat de belang stellenden van de demonstratie wat hadden geleerd en, indien nodig, in de praktijk zouden toepassen. Op zeer unieke wijze heb ben de leden van de Haar lemse Sociëteit Teisterbant woensdagavond kunnen kennismaken met de typi sche Zeeuwse sfeer, die verbonden is met oesters, mosselen en kreeften. Twee bij uitstek deskundigen op het gebied van de visserij op deze dieren hebben op een zeer oorspronkelijke wijze iets van hun I ennis overgedragen aan de aan wezigen, die zich in af wachting van de beloofde oester- en mosselmaaltijd alvast getroostten met het luisteren naar de Haar lemse kunstschilder Frans Verpoorten en de kreeften visser, de heer Steketee, uit Yerseke en het kijken naar tekeningen en diapo sitieven van tekeningen van de eerstgenoemde. Het begin van de lezing van de heer Frans Ver poorten begon als een col lege over een schools on derwerp, maar al spoedig kwam naast de sober ge houden verteltrant de hu mor om de hoek kijken, die aan het slot een cli max bereikte, toen, dank zij de moderne technische mogelijkheden, enige typi sche oestergeluiden ten ge hore konden worden ge bracht. Zo werden de aanwezi gen langzamerhand inge voerd in en vertrouwd ge maakt met begrippen als bakoesters, panboertjes, slippers, dubbel dekkertj es of watermuiltjes. Achter eenvolgens behandelde de heer Verpoorten de vangst op de oesters, de mosselen, de kreeften, ja zelfs de pijlstaartroggen. Hierbij bleek het af en toe nodig, dat de heer Steketee als nóg groter autoriteit op deze gebieden, de inleider al soufflerende enige de tails mededeelde, of enige schaarse onjuistheden ver beterde. Overigens wist de inleider zelf ook van wan ten, omdat hij jaren gele den eens met een hoogaars, voorzien van een oud automobielmotortje naar Frankrijk wilde gaan en tenslotte in Yerseke te rechtkwam, waar hij gerui me tijd is gebleven om de visserij daar van nabij mee te maken. Aan de hand van zijn te keningen, die het gesproke ne duidelijk illustreerden, vertelde de heer Verpoor ten van de vissers van de Zeeuwse stromen, die er hun werk van maken de oesters en mosselen uit hun element te halen. Bij de jacht op de pijlstaartrog, die geharpoeneerd wordt, kwam de heer Steketee nog even te hulp om erop- te wijzen, hoe dit alles pre cies in zijn werk gaat, waarbij zelfs griezeleffec ten als het gooien van een bootshaak in het oog van het dier de toeschouwers niet bespaard bleven. Na de inleiding werd een geluidsbandje afgedraaid, waarbij dialogen tussen Zeeuwse vissers, harmo- niummuziek en anekdotes elkaar afwisselden. Be roemd geworden is de ver telling van de vader van de heer Steketee over de veerman, die nooit lachte, behalve die éne keer, toen een gevangen inktvis of zeekat zijn donkere vloei stof in het gezicht van een ter begrafenis tijgende boer spoot. Tenslotte kwam het hoog tepunt van het instructieve deel van de avond: de weer gave van enige voor de stomme oester karakteris tieke geluiden, zoals de con tractie van de sluitspier, het werken van de hersen- knoop, het weekhartige ge luid van het hart in hart zak je (dit laatste van een eenjarig en volwassen exemplaar) en de klanken, die gepaard gaan met het voedseltransport. Deze weergave, die uniek ge noemd mag worden, was slechts mogelijk dank zij een micromagnetofoon, die het geluid 650 keer kon versterken Aan het slot bracht de heer Verpoorten dank aan zijn secondant, de heer Ste ketee, en bood hem een van zijn schilderijen aan, voor stellende.twee oesters. De heer Stekete revan cheerde zich met het aan bieden van een geprepa reerde ondermaatse kreeft aan het bestuur van Teis terbant. Tenslotte konden de aan wezigen genieten van een maaltijd, bestaande uit de veelbesproken dieren, be sproeid met de daarbijbe horende wijnen. Het eten werd slechts enigermate vergald door de verhalen van de inleider over het voedsel van de oester, dat uit rottend vuil bestaat en over de mosselparasiet, een klein van poten voorzien wormpje, dat zich naar ver luid in iedere Zeeuwse mos sel bevindt...-. Van de zijde van het ministerie van Justitie wordt ons medegedeeld dat de justitie zal optreden tegen voetbalpools nu de omstandigheden, die er toe hebben ge leid om de in december 1956 aangekondig de justitiële maatregelen enige tijd uit te stellen, niet meer aanwezig zijn. Men zal dus eerlang een aantal proces sen kunnen verwachten, die echter naar het zich laat aanzien nog niet deze week aanhangig zullen worden gemaakt. Er moe ten immers, voor men hiertoe overgaat, allerlei voorbereidende maatregelen wor den getroffen en ook zal op verscheidene punten contact door het ministerie moeten worden opgenomen met de ambtenaren van het Openbaar Ministerie, hetgeen uiteraard enige tijd zal vergen. De vergadering van de juridische com missie van de KNVB-pool, die woensdag avond zou worden gehouden, is niet door gegaan. De leden van deze commissie zijn van het afgelasten telegrafisch in kennis gesteld. De KNVB-totocommissie zal, zoals reeds eerder was vastgesteld, vanavond in Utrecht bijeenkomen. „De gevangenis te Haarlem werd in de loop van het vorig jaar weer drukker be volkt dan in 1955, zodat er voor het bestuur meer te doen was dan een jaar te voren", aldus deelde mr. C. Blankevoort dinsdag middag in zijn jaarverslag mede op de ver gadering van de afdeling Haarlem van het Nederlands Genootschap tot Reclassering. Het verschaffen van werkgelegenheid was in 1956 gemakkelijk, een omstandigheid die de taak van het Genootschap aanmer kelijk verlichtte. Hierdoor verviel de zorg voor het verschaffen van levensonderhoud en zo nodig van onderdak, al moest de af deling bijspringen op ander gebied. In het algemeen kan gezegd worden aldus de secretaris dat de resultaten van de be moeiingen bevredigend waren. Het verslag gaat verder: voor celbezoek werden negenenveertig gedetineerden toe gewezen. Er werden negenentachtig voor lichtingsrapporten uitgebracht, eenenze ventig over mannen en achttien over vrou wen. Onder toezicht kwamen in het afge lopen jaar bij de afdeling vijfenvijftig per sonen (drieënveertig mannen en twaalf vrouwen). Hiervan waren zes voorwaarde lijk in vrijheidgestelden, negen die uitslui tend voorwaardelijk veroordeeld waren, negentien die een gecombineerde straf kre gen, twee personen die voorwaardelijk ter beschikking van de regering waren gesteld, één voorwaardelijk niet vervolgde, één met een voorwaardelijke gratie en één die een voorwaardelijke geldboete kreeg. Vrij willig meldden zich nog twee personen voor toezicht. In het begin van het jaar stonden er honderdnegenentwintig personen onder toezicht; er kwamen er vijfenvijftig bij en afgevoerd werden er vijftig. Volgens het verslag van de penningmees ter, de heer T. Dorrepaal, kon 1956 met een saldo worden afgesloten. Aan velen werd steun verleend. De periodiek aftredende bestuursleden de heren mr. Th. F. Raedt, mr. B. van der Burg, E. H. Tenckinck en mr. A. Beets werden opnieuw gekozen. De voorzitter, mr. Th. F. Raedt, maakt twintig jaar deel uit van het bestuur en tijdens de bestuurs vergadering is hem dank gezegd voor het vele, dat hij in de afgelopen jaren voor de afdeling en de reclassering heeft gedaan.. Over „Moraal van volken op verschil lende trappen van beschaving" hield pro fessor J. Fahrenfort woensdagavond voor de gemeenschap Haarlem en omstreken van het Humanistisch Verbond een inlei ding op een openbare bijeenkomst, die in de Bilderdijkzaal van café-restaurant Brinkmann te Haarlem was belegd. Pro fessor Fahrenfort ging allereerst na, het geen men onder „moraal" verstaat en deze benadering van het onderwerp wilde hij doen vanuit het gezichtspunt van de volkenkundige en niet vanuit een filosofi sche stellingname. Onder „de moraal" wil de de inleider verstaan: „die regels om trent het gedrag tegenover de medemens". Uiteraard kan men bepaalde gewoonten in de omgang van mensen niet als „moraal" kenschetsen en daarom worden speciaal die regels omtrent het gedrag tegenover de medemens bedoeld, welker schending verontwaardiging kan opwekken. Onder „moraliteit" verstaat men dan de mate, waarin men zich aan de eerdergenoemde regels houdt. Reeds vanaf de grijze oudheid heeft men zich met de vraag: wat is goed en wat is kwaad?, beziggehouden. Het is altijd een filosofisch probleem geweest, of er een objectieve uitspraak over goed en kwaad kan worden gegeven. De Christenen zijn er hierbij vanuitgegaan, dat de moraal door God is geopenbaard (Tien Geboden). In een stabiele maatschappij is gemakke lijker uit te maken wat goed is en wat kwaad, dan in deze dynamische tijd. Een feit is, dat elke groep van mensen zijn eigen regels ontwikkelt en dat elke maat schappij de regels vormt, die men voor de instandhouding en ordening van die maat schappij nodig heeft. In elke groep moeten nu eenmaal regels bestaan, wil die groep niet aan strijd ten ondergaan. De inleider schetste de overeenkomsten en afwijkingen in de moraal van diverse volken, waarbij hij de kwestie van het eigendomsrecht belichtte. Overal wordt diefstal afgekeurd, maar niet in dezelfde mate. Bij de joden was het bijvoorbeeld geen diefstal als men druiven at in de tuin van zijn buurman. De Romeinen straften een slaaf, die had gestolen, door hem van een rots te werpen, doch een patriciër moest voor eenzelfde vergrijp slechts een lichte boete betalen. Zeer verschillend is de huwelijksmoraal in diverse streken van de wereld. Alle vol keren kennen het huwelijk, maar denken anders over echtbreuk en dergelijke. Ove rigens bestaat juist op dit gebied veelal een zogenaamde „dubbele moraal". Pro fessor Fahrenfort sprak voorts over de slavernij, die niet alleen door de Grieken en de Romeinen werd bedreven, doch ook vele eeuwen door de christenen werd uit gebuit of getolereerd. Bekend is de slaven handel in het koloniale tijdperk, in welke periode rijkdommen werden verdiend aan de verhandeling van negerslaven. De inleider vroeg zich tenslotte af, of er een eenheid in het zedelijk bewustzijn bestaat. Albi.reo, 20 te Rotterdam. Alphacca, 18 v. Vitoria n. New York. Amerskerk, 19 v. Mombasa n. Las Palmas. Appingedijk, 19 v. Trinidad n. Bahia. Amsleikroon, 21 te Fremantle. Amstelvliet, pass. 20 Las Palmas n. Zd.-Afrika. Andijk, 20 te Brownsville. Abbeaijk, 20 te Liverpool v. Cristobal. Alioth, 20 v. Santos n. Montevideo. Artemis. 20 te Carupano v. Port of Spain. Attis, 20 te New Orleans v. Houston. Amor, 20 130 m. n.n.o. Bengazl n. Alexandrië. Amstelbrug, 20 400 m. z.z.o. Freetown n. Kaapst. Amstelmeer, 20 te Londen. Agamemnon, 20 te Amsterdam. Arendsdijk, 20 v. Rotterdam n. New Orleans. Aalsdijk, 19 v. Kaapstad n. Belawan. Akkrumdijk. 21 te Montevideo. Alderamin, 22 te Colombo verw. Alkaid, 20 v. Vitoria n. Ilheos. Alwaki, 21 te Basrah. Amstelland, 20 v. Norfolk n. Europa. AJmdijk, 21 v. Le Havre n. Antwerpen. Bogowonto, 19 v. Freetown n. Durban. Breda, 20 te Antwerpen. Bawcan, 21 te Manilla. Blitar, 20 te Rastanura. Boissevain, 20 v. Mauritius n. Belawan. Batoela, 20 te Pankalpinang v. Singapore. BritsumErinna, 20 te Singapore v. Pladju. Breda, 20 te Antwerpen v. Le Havre. Beninkust, 20 te Port Harcourt. Bloemfontein, 21 te Easl-Londen. ■Boskoop, pass. 20 Azorcn n. Curasao. Caltex Rotterdam, 20 v. Rotterdam n. Sidon. Cottica, 20 v. Trinidad n. Paramaribo. Calamares, 20 te Balboa n. Golf Ito. Castor, 19 v. Charleston n. New York. Charis, 20 te Curasao v. New York. Concepcion, 19 260 m. o. Salvador n. San Fran cisco do Sul. Crania, 20 te Panamakanaal n. Brisbane. Caltex Leiden, 20 te Ravenna n. Sidon. Camerounkust, 20 te Dakar v. Freetown. Camphuys, 20 te Belawan. Ceronia, 21 te Kaapstad. Congokust, 20 v. Dakar n. Rotterdam. Cradle of Liberty, 20 v. Le Havre n. de Carraib- Delfshaven, pass. 19 Kaapstad n. Durban. Drente, 20 v. Surabaja n. Makassar. Daphnis, 20 te Paramaribo v. Georgetown. Dinteldijk. 21 v. Schiedam op proeftocht. Elizabeth B, pass. 19 Flores n. Barry. Esso Den Haag, pass. 20 Ras Al Hadd n. Antw. Esso Nederland, 22 bij Wight verw. n. Europa. Eemland, 20 v. Amsterdam n. Rio de Janeiro. Ena, 20 te Rotterdam, bean.. Eos, 20 v. Istanbul n. Piraeus. Friesland, 20 te Singapore v. Tj. Mani, Serawak. Graveland, 20 le Paranagua. Grootekerk, 19 v. Kaapstad n. Colombo. Garoet, 20 v. Aarhus n. Kopenhagen. Gordias, 23 te Amsterdam verw. Graveland, 20 te Paranagua v. Rosario. Groote Beer, 20 v. New York n. Rotterdam. Gadila, 21 v. Hobai t n. Gladstone. Gabonkust, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Hoogkerk, 20 te Marseille v. Rotterdam. Hilversum, 19 te Finnart. Hydra, 20 v. Trinidad n. Paramaribo. Haarlem, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Helicon. 21 te Port of Spain. Iberia, 19 v. Castro Uróiales n. Rotterdam. Ivoorkust, pass. 20 Kp. Finisterre n. Dakar. Isis, 20 v. Houston n. New Orleans. Jason, 19 v. Aruoa n. Baltimore. Johannes Frans, 20 te Durban v. Rastanura. Joseph Frering, 20 te Monrovia. Jagersfontein, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Jupiter, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Kerrrua, 22 te o. Lorenzo verw. Kota Inten. pass. 19 Mauritius n. Belawan. Khasiella, 22 te Malta verw. Kaimana, 20 te Semarang v. Tj. Prlok. Kota Baroe, 20 te Semarang v. Surabaja. Kermia, 23 te San Lorenzo verw. v. Frederikstad. Kryptos, 20 te Portland v. P. Cardon. Koratia, 20 v. Port Everglades n. Punta Cardon. Kenia, 20 1020 m. z.z.o. Cocos eil. naar Mena Al Ahmadi. Karimata, 15 te Manokwari n. Sorong. Kinderdijk, 21 te Rotterdam. Katelysia, 21 te Philadelphia. Lekkerkerk, 21 te Zanzibar. Leto, pass. 20 Wight n. Hampton Roads.. Loenerkerk, 20 te Karachi. Larenberg, 20 te Antwerpen v. Hamburg. Louis Lantz, 20 te Las Palmas. Leopoldskerk, 24 te Le Havre verw. Luna, pass. 20 Kp. Vincent n. Barcelona. Langleeclyde, 20 te East-London. Laertes. 20 te Kaapstad. Lindekerk, 21 te Abadan. Liberty Bell, 20 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Moordrecht. 19 v. Las Palmas n. Mena Al Ahm. Murena, 22 te Singapore verw. Mentor, 19 v. Georgetown n. Curasao. Maasdam, 20 v. Rotterdam, 21 te Le Havre. Mariekerk, 21 te Calicut. Nias, 22 te Manilla verw. v. San Francisco. Nestor, 21 te Hamburg. Nigerstroom, 20 v. Amsterdam n. Bordeaux. Ommenkerk, 20 v. Yokohama n. Shanghai. Ophir, 20 te Belawan v. Djakarta. Oberon, 20 te Pto Cabello v. La Guaira. Orion, 20 te IJmuiden v. Antwerpen. Ouwerkerk, 23 te Adelaide. Ootmarsum, 20 te Amsterdam. Osiris, 19 te Hamburg n. Antwerpen. Oldekerk, 21 te Genua. Oranjestad, 20 v. Barbados n. Plymouth. Pieter S, 19 te Rotterdam. Prins Willem IV, 19 v. Las Palmas n. Dakar. Purfina Hellas, pass. 19 Pt. Elizabeth n. Antw. Prins Willem V, 20 te Sarpsborg. Peperkust, 20 v. Antwerpen n. Dakar. Poseidon, 21 te Mobile. Purfina Nederland, pass. 20 Dakar n. Durban. Rondo, 20 te Amsterdam. Rijnkerk.19 te Amsterdam. Radja, 20 v. Singapore n. Tj. Priok. Roepat, 21 te Port Sudan. Reyniersz. 20 te Padang v. Rangoon. Raki, 19 400 m. w.z.w. Fayal n. New Orleans. Rotula, pass. 20 Martinique n. Curasao. Rijndam. 20 v. Port Au Prince n. Nassau. Schelpwijk, 20 v. Geelong n. Miri. Soestdijk, 20 te Hamburg. Schiedijk, 21 te New York. Statue of Liberty, 19 225 m. o. Beira n. Mena. Soestdijk, 20 te Hamburg v. Bremen. Sliedrecht, 20 90 m. z.z.o. Corrintes naar Mena Al Ahmadi. Stad Maassluis, 20 te IJmuiden. Stad Dordrecht, 20 v. Rotterdam n. Palermo. Solon, 22 te Philadelphia verw. Straat Banka, 21 v. Hobart n. Adelaide. Talisse, pass. 19 Durban n. Mogadiscio. Tegelberg, 19 v. Lorenco Marques n. Durban. Teiresias, 21 te Semarang. Theobaldius, 21 te Kaapstad. Tjiwangi, 20 te Tj. Priok v. Semarang. Tiberius, 19 625 m. w. Azoren n. Amsterdam. Taria, 20 te Plamburg. Tiba, 20 te Necochea v. Montevideo. Tabinta, 20 te Abadan. Tibia, 20 110 m. z. Ras Al Hadd n. Las Palmas. Tara, 20 v. Bremen na Antwerpen. Telamon, 21 v. Goanives n. Cap Haitien. Themisto, 21 te New Orleans. Tjisadane, 21 te Rio de Janeiro. Tero, 20 te Rotterdam. Teucer, 21 v. Dakar n. Durban. Triton, 20 v New Orleans n. Maracaibo. Van Noort, 12 te Tientsin. Willem Ruys, 20 v. Belawan n. Colombo. Wonosari, 19 te Basrah. W. Alton Jones, 19 100 m. o.n.o. Mozambique n. Mena. Westertoren, 21 te Longbeach v. Punta Cardon. Willemstad, 20 te Madeira v. Dover. v. Waerwijck, 20 210 m. o.z.o. Albany n. Sydney. Waterman, 20 v. Walvisbaai n. Tenerife. Waal, 21 te Rotterdam. Weltevreden, 20 te Rotterdam. Woensdrecht., 21 tc Geelong. Vv'onosobo, 21 te Tacoma. Zuiderkerk, 20 v. Rotterdam n. Karachi. KLEINE VAART Appingedam, 19 te Casquets n. Antwerpen. Att S, 21 v. Vilvoorde te Waterford verw. Betty Anne S, 20 v. Belfast te Leixoes verw. Bab T, 19 v. Rochefort n. Bordeaux. Berend N, 20 op Thames v. Londen. Birmingham, 20 65 m. w. Terschelling n. Goole. Draco, 20 te Oporto n. Bilbao. Energie, 20 te Startpoint n. Antwerpen. Elsa, 19 v. Bordeaux n. Port Talbot. Flevo, 19 50 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Gefle, 22 te Rouen verw. v. Stockholm. Hulst, 27 v. Lissabon te Rotterdam verw. Henny, 20 dw. Gibraltar n. Casablanca. Import, 24 v. Oporto te Rotterdam verw. Ilias, 19 5 m. z.o. Cyprus n. Limasol. Joost, 19 v. Zaandam n. de Tyne. Julia Mary, 20 20 m. n.n.o. Tuscarrock n. Man chester. Kaap Falga, 16 v. Bordeaux n. Huil. Kaap St. Vincent, 17 v. Kalmar te Vestervik. Manetje Böhmer, 20 te Kopenhagen n. A'dam. Mirzam, 20 100 m. o.n.o. Kp. Vilano n. Casablanca. Midas, 20 10 m. z.w. Finisterre n. Lissabon. Matthew, 20 v. Blaye te Hamburg verw. Netta, 19 te Lizard n. Fleetwood. Notos, 19 dw. Kreta n. Beirouth. Nero, 19 v. Palermo n. Algiers. Olivier van Noort, 20 v. Bordeaux n. Cardiff. Prior, 20 v. Rotterdam n. Londen. Ponza, 19 v. Bordeaux n. West-Hartlepool. Plato, 19 10 m. n.o. Kiel n. Aalborg. Santa Lucia. 20 v. Dublin n. Waterford. Tilly, 19 v. Bayonne n. Bordeaux. Ton S, 20 v. Grimsby te Bremen verw. Vrouwepolder, 20 v. Leith te Middlesboro verw. Willem Barendsz, 20 v. Bergen n. Boulogne. SLEEPVAART Clyde, pass. 19 Brunsbüttel n. Rotterdam. Ebro, 19 v. Maassluis te Gravesend. Gele Zee, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Hudson, 19 v. Dakar n. Muiden Oostzee, 19 100 m. n.o. Cocos eiL n. Kaapstad. EEN VLUGGE LOOPJONGEN MOOIE DOORREGEN LAPPEN ƒ1.40 GEHAKT, half om halfƒ130 NASSAULAAN 54 kersenhout, nog geen 3 weken in huis. Tel. 13175 na 6 uur. ONE HOUR CLEANING SERVICE Chemische Wasserij - Model Pers-Inrichting zoekt voor haar filiaal te Heemstede een flinke die zelfstandig haar bedrijf in dit filiaal wil vestigen en als tegenprestatie bereid is onze cliëntèle te ontvangen. Reparatiemachine wordt gratis ter beschik king gesteld. Aanmeldingen persoonlijk of schriftelijk: Binnen weg 210, Heemstede, tel. 39310. THE OCEAN ACCIDENT GUARANTEE CORP. LTD., HOOFDKANTOOR VOOR NEDERLAND biedt plaatsing aan een accuraat werkende actieve voor haar afdeling boekhouding. Enige bekendheid met boekhoudmachines gewenst. Leeftijd tot 30 jaar. Sollicitaties met volledige inlichtingen te richten aan de afdeling boekhouding, Oude Turfmarkt 151, Amsterdam-C. ^kAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA A A •4 A <51 ■a 3 bestaat de mogelijkheid om van maandag tot en met vrijdag in de avonduren van 18.45 uur tot 21.45 uur op onze moderne en gezellige ateliers te werk te worden gesteld. Wij kunnen ook GEHUWDE DAMES plaatsen voor halve dagen van 7.45 uur tot 12.00 uur of van 12.15 uur tot 17.00 uur. AANTREKKELIJKE LOONREGELING. In bepaalde gevallen komt dit loon niet in aanmerking voor inkomstenbelasting-aftrek. Wij geven u gaarne alle gewenste inlichtingen op onze Personeelsafdeling. Zijlweg 138, Haarlem, van 9—12 uur en van 2—5 uur. A TTTTTffTyTmnmTT 138 te HAARLEM vraagt voor de Nederlandse Handelscorrespondentie en bijkomende administratieve werkzaamheden. In verband met bestaande toekomstmogelijkheden wordt minstens Muio-dipioma vereist en wordt de voorkeur gegeven aan diegenen, die zich verder bekwamen op het gebied van de moderne talen. Leeftijd: pl.m. 20 jaar. in het bezit van Mulo-diploma. Leeftijd 16—18 jaar. Gelegenheid tot een korte mondelinge bespreking: vrijdag avond 22 februari a.s. van 19.3020.30 uur, Gedempte Oude Gracht 90 te Haarlem. HOGE PRIJZEN 20061° ?4nn Q?wt5/A-«0,Ti5-1!7,i000 4762 6S79 6985 8455 8955 12073 13496 17639 2484 SIi -10?36-A98°2 121i4 14291 15802 16511 18641 20840 200 1802 1863 11119 U^ mw iVw iovio 6,269 6679 8121 8443 8933 S995 9271 10193 10493 21344 lo471 16005 16213 18218 18488 19006 20224 21190 1034 488 8202 953 8051 273 4180 809 5020 724 6146 848 7067 8029 891 9012 324 10173 122 146 551 582 288 307 064 092 329 345 196 197 886 899 119 148 S24 847 326 430 954 978 119 197 036 196 932 016 032 401 448 214 322 169 242 652 684 358 405 149 168 530 532 493 508 PRIJZEN VAN ƒ80 251 27S 282 461 473 737 968 106 474 689 796 832 224 229 706 578 586 232 256 272 624 705 723 200 419 447 4SS 564 626 706 486 503 590 624 741 808 835 369 446 209 286 034 038 594 601 496 546 672 890 574 584 044 064 737 778 640 668 936 983 667 676 732 074 105 287 864 889 715 857 881 883 945 11147 177 891 12022 207 13011 061 14016 108 673 752 15046 097 679 S01 16227 480 17147 186 18081 121 934 19004 022 20025 067 922 21007 015 695 707 204 240 241 391 459 526 333 574 762 124 247 253 80S 174 180 239 814 938 945 524 562 647 195 244 767 215 230 310 527 532 680 290 39S 450 031 318 323 801 330 527 590 643 412 422 251 358 975 972 990 777 905 356 652 692 784 476 547 594 606 632 737 920 964 490 504 519 523 626 675 991 994 702 705 930 785 811 699 757 792 357 383 417 497 502 1004 306 597 930 2061 210 390 569 829 3011 424 627 784 4013 191 435 634 845 5U2S 291 528 685 6094 642 871 7007 308 495 746 998 8024 270 665 939 9005 251 569 772 985 10110 326 625 912 026 135 140 191 204 212 222 316 333 436 439 476 494 550 625 627 630 739 S23 839 874 NIETEN 066 101 231 246 398 420 581 595 849 850 036 114 452 453 644 645 844 848 040 041 302 306 491 513 635 656 860 883 033 058 294 313 530 551 709 710 115 134 394 414 659 6S5 928 048 054 362 372 502 519 770 776 134 138 283 286 451 468 621 647 882 936 210 246 465 468 678 684 896 923 075 110 310 355 520 522 663 664 923 929 063 101 330 332 558 580 739 860 139 179 459 481 692 727 142 170 182 291 311 318 500 538 540 660 711 775 963 992 306 313 398 472 508 522 70S 719 739 981 983 118 122 141 357 385 405 525 528 534 738 749 796 959 960 9S1 107 169 173 356 371 490 595 617 621 901 946 965 191 201 274 487 509 522 753 757 804 063 114 120 155 176 393 397 421 426 455 546 591 604 682 709 789 848 S57 860 901 040 070 092 314 319 365 674 699 700 957 9000 068 076 080 268 365 390 573 649 668 795 820 S65 998 112 120 175 337 346 423 632 705 706 918 927 955 097 119 384 413 773 779 082 127 403 416 671 690 873 878 191 223 447 522 722 730 957. 961 124 182 419 478 S55 874 131 132 475 553 707 719 896 901 243 254 544 576 830 87S 968 223 229 569 584 903 927 187 193 352 371 552 563 802 810 408 412 529 540 752 763 161 182 422 484 563 613 822 823 986 988 247 285 514 520 654 681 981 983 357 382 536 626 841 852 281 291 458 478 718 723 944 978 219 224 513 662 879 929 193 196 558 567 732 750 951 976 261 262 595 608 884 900 11006 153 384 645 12039 234 502 746 13036 266 653 14017 256 533 735 909 15036 306 525 690 919 16002 202 574 17030 224 398 667 932 13004 325 571 863 19026 213 508 795 20001 132 317 642 793 210S4 468 S4Z 010 023 160 17J 392 425 646 665 041 048 240 243 514 533 874 915 044 076 299 304 747 750 028 034 294 318 536 562 740 758 929 935 102 117 339 340 527 538 747 752 976 985 014 034 206 245 642 654 061 117 227 230 408 433 674 742 949 977 056 063 332 354 611 626 876 039 051 226 227 534 590 802 947 004 006 150 161 339 344 680 726 871 891 155 171 492 511 878 884 027 043 056 217 284 318 458 50U 521 796 797 812 066 097 149 337 340 379 567 598 624 057 084 108 116 323 331 374 377 570 591 602 607 S21 S82 901 998 16S 173 203 225 412 453 470 472 664 670 698 720 092 135 342 369 772 804 038 076 328 347 600 655 777 781 947 143 152 350 381 548 559 779 781 048 064 253 359 677 736 145 146 279 288 496 525 776 791 992 126 153 366 381 645 760 062 064 296 302 625 656 971 984 028 029 167 204 394 441 749 750 933 953 186 228 548 557 884 918 153 175 184 207 239 382 399 440 450 647 826 827 859 902 914 133 189 202 209 248 379 390 404 441 521 667 670 675 689 71S 810 815 823 832 892 189 237 269 285 300 388 399 440 508 518 585 586 612 622 629 821 834 867 SS2 889 078 124 143 165 182 422 437 486 537 570 803 881 9S2 176 181 185 193 216 298 313 322 323 382 550 614 619 642 666 810 813 831 835 900 181 228 235 236 276 392 449 500 540 561 766 825 855 857 858 066 070 303 329 679 690 049 076 246 264 442 449 754 761 965 314 389 642 698 933 978 131 141 169 370 415 422 715 749 776 101 105 129 274 280 298 478 514 522 764 766 790 408 464 466 733 754 825 992

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3