Benelux-parlement in Brussel voor het eerst bijeen de IWfflH UNO-politie kan Israëlische posities in Gaza overnemen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voorzitter Van Cauwelaert: dag van grote betekenis HET WEER cVVUMULmêm/ Egypte geeft toestemming Democratie Nederlandse regering wenst geen sancties tegen Israel Theeprijzen omlaag Zachter Eeuwenoud Noodzaak Britse koninklijke paar terug uit Portugal Velser tunnel voor 3 oktober open W int erdienstre geling dwingende factor Prinsesje van Jordanië Drie doden in het verkeer V erkeer songelukken DIT JAAR: 146 DODEN Minister Zijlstra Prijsstijgingen zijn onvermijdelijk DEZE WEEK IN ERBIJ Het woord is aan 71e JAARGANG No 193 ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 302e JAARGANG No 41 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BRUSSEL (ANP) In Brussel is gisteren voor het eerst het „Benelux-parlement" bijeengekomen, een vergadering van 49 parlementsleden uit België (21), Nederland (21) en Luxemburg (7), die kan uitgroeien tot een volwaardige volksvertegenwoor diging van de drie landen, maar die voorlopig slechts adviserende functies uit oefent. De interparlementaire Beneluxraad kwam bijeen in de vergaderzaal van de Belgische Senaat. De 49 parlementsleden der drie landen zaten ter linker- en rechterzijde. Tegenover het voorzittersgestoelte zetelden de voorzitters van de Kamers, ministers en leden van het corps diplomatique. Op de eerste rij zag men de heren Gillon, voorzitter van de Belgische Senaat, Reuter, voorzitter van de Luxemburgse Kamer, dr. Kortcnhorst, voorzitter van de Nederlandse Tweede Kamer en Huismans, voorzitter van de Belgische Kamer. Achter de vier voorzitters zaten de Luxemburgse minister-president Bech, de Belgische ministers Spaak, Collard, Lefevre en Larock en de Nederlandse ministers Luns en Zijlstra. Na een kort openingswoord van de Belgische senator Mullie stelde de Nederlandse afgevaardigde, mr. Sassen (K.V.P. voor, de 77-jarige Belgische minister van staat en lid van de Kamer der volksvertegenwoordigers, Van Cauwelaert, tot voorzitter van de raad gevende inter-parlementaire Beneluxraad te benoemen. Van Cauwelaert werd daarop by enkele kandidaatstelling verkozen. De eerste voorzitter van de raadgevende interparlementaire Beneluxraad zei in een rede te hopen, dat deze dag van grote be tekenis zal worden voor de toekomst van de Beneluxlanden. De nauwe levensge meenschap, tot welke deze hebben beslo ten, nadert haar voltooiing. Het definitieve Unieverdrag mag in de loop van dit jaar worden verwacht. Een voorproef van tien jaar heeft, niettegenstaande al de moeilijk heden van de naoorlogse herstelpolitiek, de deugdelijkheid van de Unie-opzet ten volle bewezen, aldus Van Cauwelaert. Men kan er zich wellicht over verwon deren, zo zei hy, dat aan deze parlemen taire Beneluxvertegenwoordiging niet een meer rechtstreekse en verantwoordelijke medewerking in het algemeen beleid van Benelux werd geschonken, maar het komt hem waarschijnlijk voor, dat de ervaring in die richting dry ven zal. Wij zullen even wel niet ontkennen, dat de raad met zijn huidige samenstelling en bevoegdheid reeds een aanzienlijk en - naar wij vertrouwen - weldadige invloed op de ontwikkeling van de Unie zal kunnen uitoefenen. De moge lijkheid wordt hem daartoe geboden, niet alleen door een zorgvuldige behandeling van het verslag dat de Beneluxregeringen gehouden zyn elk jaar over het Uniebeleid bij de raad uit te brengen, maar meer bij- ADVERTENTIE Gr. Houtstr. hoek Raamvest De nieuwste Linoleums. Naar aanleiding van de jongste Ameri kaanse verklaringen over de toestand in het Nabjje Oosten wordt er van bevoegde zijde in Den Haag op gewezen, dat van Ne derland niet kan worden verwacht, dat het zich zal scharen achter voorstellen tot het nemen van sancties tegen Israel. In dit verband wordt herinnerd aan het standpunt, dat de Nederlandse regering ih de Verenigde Naties en tegenover de Twee de Kamer reeds heeft uiteengezet en waar in nadruk is gelegd op de wens de vrijheid van scheepvaart in de Golf van Akaba te bewerkstelligen en vrede, orde en rust te brengen in de grensgebieden tussen Israel en de Arabische landen, met inbegrip van de landstrook van Gaza. Er wordt aan herinnerd, dat de Nederlandse regering veiligheid en voortbestaan van de staat Israel verzekerd wenst te zien. De theepryzeri zullen met ingang van maandag 25 februari worden verlaagd. De soort van 98 cents per 100 gram wordt ver minderd tot 94 cents cn de soort van 80 cents per 100 gram gaat omlaag naar 74 cent. De duurdere theesoorten worden met 2 cents per 100 gram verlaagd. Deze prijs verlaging is een gevolg van de daling der theeprijzen op de wereldmarkt. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt jij met tijdelijk regen plaatselijk g voorafgegaan door sneeuw. Ma- g tige tot krachtige in de kust- provincies tijdelijk harde wind 5 aanvankelijk zuidoostelijk, later 8 ruimend naar zuidwest tot west. g S Stijging van temperatuur, g Volledige weerrapporten op pagina twee. ■3XKXOX>32X02330X>ttCOZCOCC0300CCOXCCOCODOXCCOCOOCCO: DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ zonder door het doelmatig gebruik van de vrijheid waarover de raad beschikken zal om op eigen initiatief en naar goeddunken alle vraagstukken te behandelen en alle aanbevelingen te doen, welke verband houden, niet alleen met de economische Unie-aangelegenheden, maar tevens met de culturele toenadering van de drie lan den, hun samenwerking op het gebied van de buitenlandse politiek en de eenmaking van het recht binnen hun grenzen, aldus Van Cauwelaert. Men heeft in de jongste tijd blijken van bezorgdheid gegeven over de vermenig vuldiging van de Westeuropese politieke vergaderingen, zo vervolgde hij. Dit be zwaar kan tegen de Beneluxraad niet wor den aangevoerd. Benelux is de vrucht van een saamhorigheid die berust op eeuwen oude grondslagen. Benelux is de belicha ming voor een volkengemeenschap die door de geschiedenis in haar ontwikkeling werd gestoord, maar die, zelfs verdeeld en on volledig, een eigen en aanzienlijke rol heeft gespeeld in de welvaart en het culturele leven van het oude Westen. Deze behoefte aan een nauwere samenwerking onder de „lage landen bij de zee" werd sedert lang gevoeld. Hoe zouden wij niet dankbaar en eerbiedig in herinnering brengen, zo zei de voorzitter, dat tussen de twee wereld oorlogen in, hunne majesteiten koningin Wilhelmina, koning Albert en zijn zoon, koning Leopold III, zich onverpoosd be zorgd hebben getoond om de vriendschap tussen hun landen te verstevigen. Hij zei tenslotte, dat de wetgevende kamers en ook de bevolking van de drie landen de beslissing van de ondertekenaars van het univerdrag hebben aanvaai-d en leren waarderen als een waar geschenk van overwinning. Minister Luns zei in zijn rede, dat de raad een noodzakelijke voorwaarde is voor de functionering en verdere uitbouw van de Benelux. Voor de raad is de belangi-ijke taak weggelegd om de Benelux-samen- werking te stimuleren, waar nodig te criti- seren, doch vooral om constructieve ideeën te opperen, teneinde de Benelux nog hech ter en steviger te maken, aldus mr. Luns. De Luxemburgse minister van Buiten landse Zaken Bech zei in zijn toespraak over de historie van de Benelux dat de, aanvankelijk voornamelijk economische gedachte, langzamerhand rijker van in houd is geworden. De Belgische minister van Buitenlandse Handel sprak over de vooruitgang, die is geboekt bij het voeren van een gemeenschappelijke handelspoli tiek der Beneluxlanden en tenslotte kwa men twee parlementsleden aan het woord. In de commissie voor buitenlandse vraagstukken van de raad zitten de Nedex-- landers Sassen (voorzitter), Bruins Slot en Vermeei-. In de commissie voor fiscale aangelegenheden en douanekwesties de Nederlanders De Niet, Van Dijk en Van Tie!. Voorzitter is de Belg Doutrepont. In de commissie voor de landbouw de Neder landers Biesheuvel, Droesen en Vondeling. Voorzitter is de Luxemburger Wirtgen. In de commissie voor culturele aangelegen heden de Nederlanders Lichtenauer, Roe mers en Van Tiel. Voorzitter is de Belg Crommen. In de commissie voor burge- lijke-, handels- en strafwetgeving de Ne derlanders Burgers, Molenaar en Romme. Voorzitter is de Belg Deveze. In de com missie voor sociale aangelegenheden de Nederlanders Oosterhuis (voorzitter), De Kort en Ruppert. Koningin Elizabeth en prins Philip van Groot-Brittannië zijn van een officieel bezoek van vier dagen aan Portugal in Groot-Brittannië teruggekeerd. Op London Airport stonden prins Charles en prinses Anne verlangend op hun ouders te wachten. De kinderen hadden hun vader, die een lange zeereis heeft gemaakt met het koninklijke jacht Britannia, in vier maanden niet gezien. Foto links: Aan de hand van de direc teur van de Londense luchthaven, de heer James Geffs, wachten de kroon prins en zijn zusje met spanning de landing van de „Viscount" afom daarna (midden) de landingstrap op te rennen en even later (rechts) stralend met vader en moeder naar buiten te komen. Aangenomen kan worden, dat de offi ciële opening van de Velsense tunnel in elk geval voor de derde oktober zal plaats hebben. Op die dag begint namelijk de winterdienstregeling 19571958 van de Nederlandse Spoorwegen, die de nieuwe Noord-Zuidverbinding uiteraard in hun winterdienst op moeten nemen. Als datum van de officiële openstelling wordt reeds de eerste oktober genoemd, maar dit is nog niet zeker. Het hangt onder meer af van de mogelijkheid, of Koningin Juliana bereid en met het oog op haar werkzaamheden in staat is de tunnel te openen, terwijl ook de aanwezigheid van vele hoge autoriteiten uit Rijkswaterstaatskringen en van de Ne derlandse Spoorwegen van vele factoren afhangt. Ten aanzien van de festiviteiten, die de opening van de tunnel ongetwijfeld zullen begeleiden, kan gemeld worden, dat deze aangelegenheid onder meer voorkomt op de agenda van het IJmond-adviescolle- ge. Reeds eerder wei'd het plan geopperd, om zo mogelijk alle gemeenten, die direct bij de tunnel betrokken zijn en dus ook bijvoorbeeld Alkmaar en Haarlem in te schakelen. De jaarlijkse beurs voor Indu strie en Middenstand te IJmuiden (BIMIJ), die in de nazomer haar tentoonstelling houdt, heeft reeds aangekondigd, deze vijfde expositie harerzijds te sullen kop pelen aan het openingsfestijn, waarbij dan tevens de kans wordt gegrepen deze lus- trumbeurs een speciaal tintje te geven met het oog op de grote gebeurtenissen, die zich daarrond gx'oeperen. NEW YORK/TEL AVIV (UP/Reuter/ AFP) Secretaris-generaal Dag Ham- marskjoeld heeft de algemene vergade ring vrijdag medegedeeld, dat Egypte erin heeft toegestemd dat troepen van de UNO de landstrook van Gaza binnentrekken en zich langs de noordelijke grens ontplooien, wanneer de Israëlische troepen dat gebied hebben ontruimd. Volgens de tussen de UNO en Egypte gesloten overeenkomst mag de UNO-politiemacht alleen op Egyp tisch grondgebied gebruikt worden met toestemming van Cairo. Hammarskjoeld deelde voorts mede, dat Egypte het goed /indt dat de UNO en enkele van haar hulp-organen, zoals de organisatie tot hulpverlening aan de Pale stijnse vluchtelingen, de 217.000 Arabische vluchtelingen in de landstrook onder hun hoede nemen. De minister van Godsdienstzaken in Is rael, Mosje Sjapira, heeft vrijdag ver klaard, dat Israel bereid is, het bestuur in de landstrook van Gaza over te laten aan de UNO. Met andere woorden: Israel zou afstappen van zijn aanvankelijk standpunt, dat het zelf het bestuur daar wil houden en slechts waarnemers der UNO wil toe laten. Sjapira sprak voor de Kamer van Koop handel in Tel Aviv. Hij zeide, dat Israel slechts deze voorwaarde stelde, dat de Egyptische strijdkrachten nimmer meer toestemming zouden krijgen, in de land strook terug te keren. Volgens sommige berichten zou één van de voox'stellen inhouden, dat Israel bereid is zijn troepen uit het gebied van de Golf van Akaba terug te trekken op basis van een verklaring van de V.S. en andere mo gendheden, dat de straat van Tiran een internationale waterweg is. Deze verkla- ring zou vex-gezeld gaan van een Israëlische verklaring, dat Israel elke poging om de doorvaart van zijn schepen door deze golf te verhinderen, als agressie zal beschou wen, die het met alle middelen zal ver ijdelen. Dit voorstel zou een belangrijke concessie van Isx-ael betekenen. Een ander voorstel zou inhouden, dat Israel zijn troepen onmiddellijk uit de kuststrook van Gaza terugtrekt, maar zijn burgerlijk bestuur over dit gebied hand haaft. Dit bestuur zou vervolgens worden overgedragen aan de internationale politie macht van de UNO, waarna een internatio nale commissie over de toekomst van het gebied zou moeten beslissen. Naar in diplomatieke kringen te Tel Aviv vex-luidt, heeft Eban van het kabinet ruime volmachten gekregen. Bij zijn be sprekingen met de ministerraad zouden de ministers van twee linkse pax-tijen zich krachtig hebben verzet tegen verdere con cessies van de zijde van Israel. Ben Goe- rion en zijn partij hadden echter er op aangedrongen een meer verzoenende hou ding aan te nemen dan door Eban was aanbevolen, aldus is in regeringskx'ingen vernomen. Bij de politieke commissie van de UNO is vrijdag een Amerikaanse ontwerpreso lutie ingediend, waarin een beroep op alle regeringen wordt gedaan om deel te nemen aan de hulp aan de Palestijnse vluchte lingen of de reeds vex-strekte hulp te ver groten. In deze ontwerpresolutie wordt de directeur van het bureau van de UNO voor hulp aan vluchtelingen gevraagd op de eerstvolgende zitting van de Algemene Vergadering nauwkeurig omschreven voor stellen te doen over de maatregelen die genomen moeten worden opdat het bureau in staat zal zijn zijn opdracht te vervullen. Straf resolutie ingediend Over de ontwikkeling in de UNO schrijft onze correspondent in New York: Het was een verrassing, dat de Afro- Aziatische landen vi-ijdagmiddag bij de Assemblée een resolutie indienden, die eco nomische, financiële en militaire sancties tegen Israel beoogde in te stellen. De Afro- Aziaten zijn natuurlijk sedert lang van plan dat te doen, maar men verwachtte in het algemeen niet, dat zij tot deze stap zouden overgaan, alvorens te weten wat Amerika's houding zou zijn. Zonder de steun van Amerika heeft de resolutie na melijk weinig kans. Zolang de hoop be staat, dat terugtrekking van de Israëlische troepen zonder sancties is te bereiken, wil de Amex-ikaanse regering niet tot de uiter ste pressie overgaan, te minder omdat in de Verenigde Staten een aanzienlijke op positie tegen deze maatregel bestaat. Daar om is het te voorzien dat de Amerikaanse regering pas definitief haar positie zal be palen, nadat opnieuw contact is opge nomen met ambassadeur Eban, die op de terugweg is naar Washington. De soep behoeft dus niet zo heet gegeten te worden als zij vrijdag werd ongediend. Het is nog altijd mogelijk dat een zachter gestelde resolutie zal worden aangenomen. Pearson van Canada werkt daar hard aan. Ook hij zou terugtrekking van de troepen willen eisen, maar tegelijkertijd Israel in dezelfde resolutie sterker garanties willen geven. Prinses Alia, het dochtertje van koning Hoessein en koningin Dina van Jorda nië, is een jaar geworden. Zij vierde haar verjaardag met haar vader in de Jordaanse hoofdstad Amman. Haar moeder is een half jaar geleden naar haar ouders in Egypte vertrokken, na een onenigheid met de jonge vorst. Volgens de Egyptische radio zou zij nu echter spoedig naar Amman terugkeren ADVERTENTIE BARTEUORÏSSTR HAARLEM - IEL ',3439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 ENGELSE SUèDE JASJES De 30-jarige motorrijder N. Houben en zijn duo-passagier N. van Hommerig, bei den uit Bocholtz, zijn in de S-bocht op de Beitel te Heerlen met grote snelheid tegen een lichtmast gereden. H. was op slag dood; de duo-passagier werd zwaar gewond. Toen het zesjarige scholiertje E. van de Brink uit Voorthuizen bij het spelen plot seling de Baron van Nagellstraat te Voorthuizen overstak, werd hij aan gereden door een uit de richting Barne- veld komende personenauto. Het jongetje was vrijwel op slag dood. De bejaarde wielrijder A. van de Kuilen uit Barneveld verleende, toen hij te Bar- n e v e 1 d van de Nijkerkerweg de Thorbeckelaan opreed, geen voorrang aan een autobus. Hij werd door de bus aan gereden en zwaar gewond. Kort na het ongeval overleed hij. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 146 personen, van wie 21 kinderen. De minister van Economische Zaken, prof. Zijlstra, is zich er ten volle van be wust dat de verschillende prijsverhogin gen van de laatste tyd ongerustheid bij het publiek hebben doen ontstaan over de loop der prijsontwikkeling. Het meren deel der verhogingen was echter onver mijdelijk. Zij zijn een gevolg van de stij ging van verscheidene internationale grondstoffenpryzen, van energiekosten (kolen en olie), van lonen, van de verho ging van accijnzen en de afschaffing van de ovex-lieidssubsidies in het kader van de bestedingsbeperking. De minister is echter van oordeel, dat de verhoging van het prijspeil over het geheel is gebleven binnen de grenzen, ge steld door de stijging van het internatio nale prijspeil en de lastenverhogingen, die door de bestedingsbepei'king in het bin nenland hebben plaatsgehad en die ook volgens het desbetx-effend S.E.R.-advies voor doox-berekening in het prijspeil in aanmerking kwamen. y<XCCCCCCOOOCXXCCCCCCCOOOOCOOCOCDCCCCOOC<>OOOOODCOOCCOOOD blz. 8 Onze correspondent in Washing- ton bespreekt een satirische film over „allemansvrienden" 6 8 8 De romantische geschiedenis van 8 het kasteel Amerongen 4 g O Geisha's, gastvrouwen van be- 8 roep, hebben een hoge bescha- 8 ving5 ft Wim Alings vertelt over het da- gelijks leven tussen de huurkazer- 8 nes van Napels 3 Werk van een te weinig bekende 8 Belgische schilder besproken door Bob Buys 1 jj Verder in dit nummer onder meer de rubrieken: In de caravan. Onze namen. Over oude litteratuur. Onze 8 puzzel. Voor de microfoon en de 8 wekelijkse afdeling voor de jeugd 8 door Mies Bouhuys en Jan R. Hof-8 man. 8 L. von Beethoven: Muziek is hogere openbaring dan alle filosofie en kunst. President Sukarno van Indonesië heeft zijn reeds geruime tijd aangekondigde „conceptie" van een regeringsvorm „ter redding van de democratie in Indonesië uit de doeken gedaan. En men kan niet anders zeggen dan dat de president een vreemde conceptie van de democratie blijkt te heb ben. Dat vreemde komt vooral tot uiting in Sukarno's voorstel om een eind te maken aan elke oppositie tegen de regering door alle partijen, met inbegrip van de commu nisten, in de regering op te nemen. Als iedere partij, die in het parlement ver tegenwoordigd is, ook in het kabinet zit ting heeft, is alle parlementaire oppositie automatisch uitgeschakeld en kan men dus altijd rekenen op volledige harmonie tussen regering en parlement, zo redeneert Su karno ietwat simplistisch. Maar daarbij ziet hij één ding over het hoofd, namelijk dat hij met deze methode de meningsverschillen, die er in een nor male democratie tussen regering en parle ment bestaan, althans kunnen bestaan, al leen maar naar de boezem van de regering verplaatst. En als kabinet en parlement het tot dusver door de oppositie van een of meer politieke partijen over bepaalde kwesties niet eens kon worden, zullen de ministers - die in Sukarno's conceptie im mers ook namens deze partijen optreden - het in 't vervolg over diezelfde kwesties onderling niet eens kunnen worden. Van een ook maar enigszins homogeen kabinet zal onder zulke omstandigheden dus in 't geheel geen sprake kunnen zijn. Wèl van een kabinet, dat aan de grootst mogelijke innerlijke verscheurdheid zou lijden, want men kan zich gemakkelijk voorstellen, wat er terecht zou komen van samenwerking tussen de leden van een ministerraad, die zowel uit fel anti-wester se nationalisten als uit gematigde socialis ten bestaat en waarin communisten naast orthodoxe mohammedanen zitting hebben. Het hoofdbezwaar van elke oprechte democraat tegen Sukarno's concep tie moet trouwens zijn, dat men de democratie niet kan „redden" door com munisten in een regering op te nemen. De geschiedenis heeft ons geleerd, dat zelfs zogenaamde „volksfronten" in communis tische ogen alleen ten doel hebben, een communistische greep naar de macht voor te bereiden. Te rekenen op loyale mede werking van de communisten aan een re gering, die niet slechts uit linkse groeperin gen bestaat, maar waarin ook de meest conservatieve partijen zijn vertegenwoor digd, zou volstrekte dwaasheid zijn. Van communistische ministers, deel uitmakend van een kabinet zoals Sukarno zich dat voorstelt, kan in feite niet anders worden verwacht dan dat zij hun voornaamste taak zullen zoeken in het saboteren van de werkzaamheden der regering. En hierin ziet de Indonesische president dan de „red ding van de democratie". Sukarno zou met zijn systeem waarschijn lijk wèl bereiken, dat het parlement over bodig wordt - want de parlementaire de batten zouden op vex-kleinde schaal in de ministerraad worden gevoerd en parle mentair toezicht op het regeringswerk zou onder de gegeven omstandigheden een pas kwil worden. Het parlement zou dus ge makshalve kunnen worden afgeschaft en dat zou de president, die er toch nooit veel meer dan een praatcollege in heeft gezien, wellicht niet helemaal onwelkom zijn. Maar hij zou er in zijn kabinet-van-alle- partijen een ander praatcollege voor in de plaats krijgen. In deze situatie zou inderdaad wel be hoefte bestaan aan de adviezen van een „nationale raad", maar in Sukarno's con ceptie wordt die raad een vergaarbak, waarin stafchefs naast islamietische schriftgeleerden, revolutionairen naast ver tegenwoordigers van de boerenstand zullen zitten. Sukarno begrijpt blijkbaar ook wel, dat dit bonte gezelschap nooit tot het for muleren van enig advies zou kunnen komen en heeft -> zichzelf daarom tot voorzitter aangewezen. Dit betekent ongetwijfeld, dat Sukarno de adviezen zal formuleren en dat stafchefs, schriftgeleerden en boeren ja zullen mogen knikken. De volgende stap zal dan zijn, dat de president het kabinet zonder-oppositie, als dit niet bij machte of niet van zins is, die adviezen uit te voeren, naar huis zal stux-en, waarna voor Sukarno en zijn Nationale Raad de mogelijkheid voor het grijpen ligt, „ter redding van de democratie" de dictatuur in te voeren. Dat de Indonesische partijen, behalve de communisten en nationalisten, voor deze ontwikkeling niets voelen, is duidelijk. Maar het gevaar is groot dat Sukarno in dat geval zijn plan toch zal uitvoeren. Niet mèt hen? Dan maar zonder henl Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1