CETAFIEX lijmt kond alle hont! STAD DES LEVENS Koningin vierde Baden-Powelldag met de Puttense padvindsters Agenda voor Haarlem De leerling van Doctor Marciolo Afro-Aziatische resolutie over Nieuw-Guinea in de maak De wereldraad en zijn praktische problemen AUTO-RADIO Drie UNO-leden zouden partijen moeten bijstaan i rC Tl Kort en bondig ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 KERKELIJK LEVEN Jongeman reed met auto in op politie-agent Vreemde toestanden bij Leidse machinefabriek Boekhouder knoeide met de directie mee H. 3. MAERTENS N.V. Bezittingen van vermoorde werden door onbekende weggehaald Perikelen in de P.v.d.A. te Wormerveer Examens knnstharslijm Ceta-Bever i) C\S£^ xBL \lL A 0 ii^ TTtn Zó boeiend is nu PANORAMA Christelijk vakverbond zou in West-Duitsland niet levensvatbaar zijn rONSVERVOLGVERHAAL^ v DOOR JOSEPH L. E1NANDER y In Putten op de Veluwe is de Baden- Powell-dag vrijdag op bijzondere wijze ge vierd. De padvindsters en kabouters van het Gelderse dorp viel de eer te beurt de honderste verjaardag van de stichter van de padvindersbeweging tezamen met konin gin Juliana te vieren. De koningin had er prijs opgesteld naar Putten te gaan, omdat er bij de padvindsters van het dorp door de droeve oorlogsgebeurtenissen vele wezen en halfwezen zijn. De koningin die gekleed was in padvind- sters-uniform, vertoefde anderhalf uur in het clubhuis in de Veluwse bossen en nam deel aan het programma, dat de Puttense padvindsters voor deze feestdag hadden op gesteld. Het kommetje „kruudmoes", het streekgerecht der Veluwenaren, liet de Ko ningin zich goed smaken. Als geschenk kreeg Movavedo (moeder van vele doch ters) een grammofoonplaat met de slem van Lady Baden-Powell, de chief guide der meisjespadvinderij, wier geboortedag evenens werd gevierd, ook werden haar bakjes fruit aangeboden, waarvan één be stemd was voor prinses Marijke, die ook kabouter is. Voordat Movavedo het clubhuis binnen ging kwam in een invalidenwagentje een Tijdens de onder leiding van dr. Frank lin Clark uit de Verenigde Staten in Ge- nève gehouden halfjaarlijkse vergadering van het Uitvoerend Comité van de Wereld raad van Kerken heeft de secretaris-gene raal, onze landgenoot dr. W. A. isser 't Hooft een overzicht gegeven van de acti viteit van de Wereldraad in de afgelopen tijd. Men begon met een tweetal verklaringen goed te keuren, die in de herfst van het vorige jaar werden uitgegeven. Deze ver klaringen vestigden de aandacht van de 165 bij de Wereldraad aangesloten kei-ken op de besluiten van de tweede assemblée in Evanston in 1954. Hierin verklaarden vertegenwoordigers van kerken zowel uit oost als uit west dat „er geen achting en vertrouwen in plaats van vrees en wan trouwen kunnen komen wanneer machtige volken niet het juk afwerpen, dat thans endere volken belet in vrijheid hun eigen regering en maatschappij-vorm te bepa len". Men ging er mee akkoord, dat op 5 november 1956 in de verklaring over Hon garije werd gezegd: „De christenen op de gehele wereld voelen zich ten diepste ge schokt en zijn van diepe zorg vervuld over de betreurenswaardige terugslag die het Hongaarse volk, nadat het duidelijk zijn verlangen naar vrijheid en onafhankelijk heid in het nationale en kerkelijke leven kenbaar had gemaakt, geleden heeft". Hoe groot de moeilijkheden ook waren naar de mening van dr. Visser 't Hooft „de problemen van Hongarije en het Suez- conflict hebben nieuwe mogelijkheden ge geven om aan de wereld te laten zien, wat de oecumenische beweging is en waarom zij bestaat". Het Uitvoerend Comité hield zich ver der bezig met de vraag wat gedaan moet worden in verband met een voorgenomen gesprek tussen vertegenwoordigers van de Wereldraad en het patriarchaat van Mos kou van de Russisch orthodoxe kerk. De bedoeling was aanvankelijk dat dit on derhoud in januari van dit jaar in Parijs zou hebben plaats gehad. Het is echter niet doorgegaan, op verzoek van het Mos- kouse patriarchaat is de samenkomst „voor korte tijd" uitgesteld. In Genève besloot het uitvoerend comité nu door de leiding van de Wereldraad te laten beslissen of zij zelf in de toekomst nog eens op deze aangelegenheid zal terug komen of dat men beter kan afwachten totdat Moskou nieuwe stappen onder neemt. Sprekende over de betrekkingen, die on- dei-houden zouden dienen te worden met de protestantse kerken in de Chinese Volks republiek werd in Genève allerminst een moedgevend geluid gehoord. Tot dusver was het contact miniem en het ziet er nog niet naar uit dat in de bestaande situatie op korte termijn verandering ten goede zal komen. Toen in de zomer van het vorige jaar een vergadering van het centrale comité van de Wereldraad werd gehouden was er ook al was het dan slechts als waarnemer een Chinese bisschop aanwe zig. Van de zijde van de Wereldraad werd toen de wens uitgesproken, dat dit bezoek „het begrip en de gemeenschap van de we reldwijde christelijke gemeente, zoals die in de Wereldraad vertegenwoordigd is, zou bevorderen". Men hoopte toen, dat er van de zijde van de Chinese kerken een of ander ini tiatief zou komen. Tot nu toe is er bij de Wereldraad echter nog geen enkel voor stel ingekomen. Een opgewekter geluid werd in Genève gehoord van de zijde van santé Uberto Barbieri, Argentijns bisschop, die sprak over de kerkelijke situaties in Zuid- Amerika. Er heeft hier een uit zes perso nen bestaand oecumenisch jeugdteam ge werkt en hoewel een dergelijk klein groep je uiteraard geen wonderen kon bewerk stelligen werden toch enkele opmerkelijke resultaten geboekt bij het streven naar het versterken van het oecumenisch besef van de protestantse jeugd. Het gevolg hiervan is dat er predikanten zijn, die van plan zijn om in de toekomst niet meer, zoals tot dusver het geval was, bijna uitsluitend theologisch op Noord-Amerika gericht te zijn. Van belang is verder ook, dat sedert het bezoek van het jeugdteam in Argen tinië jonge predikanten bezig zijn met de vorming van werkgroepen voor kerkelijke eenheid. Wil men de oecumenische ge dachte in Zuid-Amerika goed verbreiden dan is een eerste vereiste volgens bisschop Barbieri, dat men lectuur verspreidt in het Spaans en het Portugees. Over Spanje deelde dr. Visser 't Hooft mede, dat van de zijde der regering gezegd is dat het Protestants seminarie in Madrid, dat een jaar geleden gesloten werd, weer mag worden geopend. Tot dusver is dit echter nog niet gebeurd omdat de leiding van het seminarium op het standpunt staat, dat eerst een schriftelijke bevesti ging van de regering moet worden afge wacht opdat meer zekerheid zal worden verkregen. Aan bisschop Barbieri, die bin nenkort een bezoek aan Spanje zal bren gen, werd opgedragen een en ander te be spreken. Tenslotte zij nog gemeld, dat in Genève bekend werd gemaakt, dat de na tionale christenraad van Ceylon de We reldraad officieel heeft uitgenodigd om de derde assemblée in 1960 op Ceylon te houden. 16-jarig meisje uit Lunteren, een van de „Blauwe Vogels", haar een zelfgemaakte wens aanbieden. Met een hartelijke wel komst-yell werd de „Moeder van Vele Dochters" in het clubhuis begroet door de 20 padvindsters en 35 kabouters der Put tense afdeling van het Padvindstersgilde. Mej. E. Geul, regionaal leidster, hield een korte inleiding over de betekenis van de viering van de Baden-Powelldag. Tien padvindsters zegden één voor één, na een kaars te hebben ontstoken, een artikel van de padvindsterswet op. Alle padvindsters, ook Movavedo, herhaalden de eens afge legde padvindstersbelofte. Vóór de Koningin vertrok klonken door het clubhuis de stem van Lady Baden-Po well, dank zij de speciaal voor dit herden kingsjaar gemaakte grammofoonplaat. Door een erehaag van zingende en juichende kabouters vertrok Movavedo, niet alleen nagewuifd door padvindsters en kabou ters, maar evenzeer door de Puttense bur gerij. Daar de Koningin het bezoek zo in formeel mogelijk wenste te houden en al leen in haar kwaliteit van padvindster de viering wilde bijwonen, waren geen auto riteiten aanwezig. De burgemeester van Putten moest voor een belangrijke verga ring naar Utrecht en de Koningin had er prijs op gesteld, dat hij zijn voornemens niet terwille van haar bezoek zou wijzigen. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft, overeenkomstig de eis van de officier van Justitie, de 20-jarige bloemist Pieter J. van E. uit Delft veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar, door te bren gen in een jeugdgevangenis, omdat deze jongen zou hebben getracht een hoofd agent van politie dood te rijden en omdat hij geen gevolg zou hebben gegeven aan een bevel van deze hoofdagent. De hoofdagent wilde op 27 mei van het vorige jaar de auto, waarin de jeugdige bloemist met zijn vrienden reed, aanhou den. Hij ging midden op de weg staan en gaf met een rood signaal een stopteken. De bloemist reed met een snelheid van on geveer zeventig kilometer recht op de hoofdagent in, die zich ternauwernood kon redden. Een gevangenisstraf van een jaar en on middellijke gevangenneming requireerde de procureur-generaal bij het Haagse ge rechtshof tegen een 33-jarige inwoner van Oude Wetering, die zich als hoofdboekhou der bij een Leidse machinefabriek van januari 1951 tot december 1954 had schul dig gemaakt aan het plegen van groot scheepse verduisteringen. Bovendien moest de verdachte zich verantwoorden wegens ontduiking van de inkomstenbelasting. Vol gens de werkgever zou de verdachte bijna 10.000 gulden hebben verduisterd, volgens de verdachte was het een veel kleiner be drag. De verdachte gaf het hem tenlaste ge legde overigens toe, maar zei, dat hij het knoeien van zijn patroon had geleerd. Ook de verdediger, mr. Kruizinga, zei dat er merkwaardige toestanden bij de machine fabriek heersten. De hoofdboekhouder kreeg herhaaldelijk opdracht van de direc tie om talloze knoeierijen in de boeken te verdoezelen. Onder meer betrof dit de uit betaling van zogenaamde zwarte lonen. Verder vergezelde de verdachte zijn direc teur regelmatig naar Den Haag, waar men de bloemetjes buiten zette met geld uit de fabriekskas. De directeur betaalde zijn boekhouder flinke bedragen aan „zwijg geld". De verdediger zei voorts, dat de di rectie wel op de hoogte was van de ver duisteringen, die de boekhouder pleegde, maar zich er niets van aantrok. De zaak kwam uit toen de echtgenote van de direc teur na een ruzie bij de politie aangifte deed van het uitbetalen van zwarte lonen. De verdediger vroeg clementie voor zijn cliënt, die een streep gezet heeft onder zijn dubieuze levenswandel en die nu in de mij nen wil gaan werken. Hij is nog nooit eer der veroordeeld. Het gerechtshof zal op 8 maart arrest wijzen. (ADVERTENTIE) INBOUW- EN SERVICE-STATION Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 Bij het onderzoek, dat de justitie instelt naar de moord op Hans Schreuder, wiens lichaam op 25 januari op de heide bij Hui zen werd gevonden, is gebleken dat op een avond in augustus een onbekende man alle bezittingen van Hans Schreuder heeft weggehaald uit diens kamer van het loge ment op de Geldersekade te Amsterdam. De man beweerde tegenover de logement houdster een vriend van Schreuder te zijn en in diens opdracht te komen. De man heeft kostuums, ondergoed, schoenen, een regenjas, een aktetas, een koffer en een fototoestel meegenomen. Voorts is gebleken dat Hans Schreuder omgang had met een meisje, van wie al leen de voornaam Dinie bekend is. Zij be zocht Schreuder in de inrichting te Heiloo, toen hij daar was opgenomen en schreef hem daarheen brieven. De officier van Justitie te Amsterdam verzoekt dit meisje, zich bekend te maken. Het bestuur van de afdeling Wormer veer van de Partij van de Arbeid is voor nemens het raadslid J. B. P., als lid der afdeling en als voorzitter van de fractie in de gemeenteraad te royeren. De achter grond van dit voorstel tot royement van de heer P., die sinds 1945 deel uitmaakt van de gemeenteraad, is naar het bestuur heeft verklaard, dat hij zich niet voldoen de richt naar hetgeen het bestuur wense lijk acht in het belang van de vervulling van het raadslidmaatschap door een P.v.d. A.-afgevaardigde. Op zijn beurt zal de heer P. in de maan dag te houden afdelingsvergadering een voorstel doen tot royement van de afde lingsvoorzitter, de heer J. van V., wegens aantasting van de goede naam en de eer van een raadslid. AMSTERDAM: (Gemeente Universiteit) Doctoraalexamen economie: G. Weil en N. Cortlever, beiden te Amsterdam. Kandi daatsexamen Engels: mejuffrouw M. Th. Wilst en mejuffrouw G. Stxuykenkamp, bei den te Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „The methods of psychology and psychiatry" de heer J. L. K. Lumey. Drie dagen was Lodo nu al op reis, en nog steeds waren ze in het uitgestrekte bos. Toen hij tegen de middag in een dichtbegroeid dal stond, liet doctor Marciolo hem stoppen. „Hier zijn we in het Rode Bos", zei de doctor. „Zet mij hier neer en loop naar die struiken ginds; daar moeten de Sargiliusbloemen groeien. Ga ze plukken!" Lodo deed, wat zijn meester hem zei. Hij zette de bloempot naast de tas en begaf zich naar het gedeelte van het bos, dat de doctor hem had aangeduid. En toen zocht hij ijverig rond naar de witte Sargiliusbloemen95-96 (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent in Washington) De kwestie-Nieuw Guinea zal op zijn vroegst maandag aan de orde komen in de Algemene Vergadering van de UNO. De bespreking van het geschil rond Cyprus heeft meer tijd gevergd dan verwacht werd en bovendien is de kans groot, dat thans een uitvoerig debat over mogelijke sancties tegen Israel aan de behandeling van het Nieuw Guinea dispuut zal voorafgaan. Het is overigens vrijwel uitgesloten, dat Ne derland zal stemmen vóór sancties tegen Israel. Een onthouding is eventueel moge lijk, maar het is stellig niet uitgesloten, dat Nederland zelfs tegen zal stemmen. Wat Nieuw Guinea betreft, schijnt een resolutie in de maak te zijn, die de voorzitter van de Assemblée zou opdragen drie UNO-leden aan te wijzen, die assis tentie zouden dienen te verlenen aan Ne derland en Indonesië bij onderhandelingen, die gericht zouden moeten zijn op het vin den van een vreedzame oplossing van het geschil, overeenkomstig de beginselen van het handvest van de UNO. Deze resolutie is ontstaan in het Afro-Aziatische kamp, maar de ondersteuners er van moeten ook gezocht worden in andere delen der wereld. Voor Nederland zou zulk een resolutie onaanvaardbaar zijn, daar onze regering zich op het standpunt heeft gesteld, dat de bevolking van Nieuw Guinea zo spoedig zij daartoe in staat geacht kan worden zelf over haar eigen staatkundig lot moet beschikken. Er bestaat echter een behoor lijke kans, dat zulk een betrekkelijk vér strekkende resolutie niet de vereiste twee derde meerderheid zal behalen. Zowel in West-Europa als in Zuid-Ame- rika kan ons land heel wat medestanders vinden. Zou de vergadering inzien, dat een resolutie van bovengenoemde strekking het niet zou halen, dan is het nog altijd mogelijk, dat een minder scherp gestelde resolutie zal worden ingediend. Het is ech ter moeilijk voorstelbaar, dat zulk een ver zachting de resolutie voor ons land aan- (ADVERTENTIE) riS 1 w I L jTAT y\ V v u 1 w. li»** vaardbaar zou maken. De enige formule, waarmede Nederland zich eventueel zou kunnen verenigen, zou ongeveer aldus moeten luiden: Iedere oplossing van het Nieuw Guinea-dispuut zou moeten berus ten op de wil van de bevolking van dat ge bied zelf. en daarom is het het beste dat de wereldorganisatie haar belangstelling voor deze zaak opschort, totdat de bevolking van Nieuw Guinea zover ontwikkeld zal zijn, dat zij tot een uitspraak over haar eigen lot kan komen. „Welkome matiging" WASHINGTON (UP) De „Washington Post" constateerde dezer dagen in een hoofdartikel, dat een welkome matiging de Algemene Vergadering der UNO schijnt te zijn binnengetreden bij de behandeling van koloniale vraagstukken. „Frankrijk kreeg verleden week een onverwacht uitstel in de compromis-resolutie inzake Algerije. Het vooruitzicht bestaat, dat het geschil over Cyprus tussen Griekenland en Enge land, dat ook Turkije raakt, eveneens zal worden afgedaan met een ongevaarlijke resolutie en dat Indonesië's eis inzake het bezit vam Nederlands Nieuw Guinea op ge lijke wijze zal worden behandeld. „Of het de kalmerende invloed is van de crisis in het Nabije Oosten of een toene mende rijpheid van de oordeelsvorming, de aarzeling van de vergadering, zich al te diep te begeven in wat wordt verdedigd als binnenlandse aangelegenheid is aanbe velenswaardig," aldus de Washington Post. „De kwestie Nieuw Guinea ligt niet ge heel parallel met de andere vraagstukken. In dit geval zou het weinig nut hebben, de verantwoordelijkheid voor het koloniaal bestuur te nemen uit handen van Neder- land, dat verantwoording schuldig is aan de UNO en te leggen in handen van Indo nesië, dat op zijn best een zeer zwakke aanspraak heeft en dat Nieuw Guinea zou inlijven in zijn binnenlandse politiek." DUSSELDORP (DPA) De voormali ge secretaris van het christelijk vakver bond in Noondrijn-Westfalen, Hubert Sturm, heeft op een persconferentie te Dusseldorp verklaard, dat de poging om te komen tot een christelijke vakbeweging in West-Duitsland is mislukt. Sturm, die on langs uit deze vakorganisatie is getreden, drong er bij de initiatiefnemers op aan, de moed op te brengen om de organisatie te ontbinden. Volgens Sturm heeft het vak verbond niet 22.000 leden, zoals het be weert, maar slechts 12.000. Tegenover de inkomsten van 22.00 mark per maand zou den uitgaven van 35.000 mark staan. Het verschil zou onder meer door het Interna tionale Verbond van Christelijke Vakver enigingen worden bijgepast. po Doch die autorijders beseften niet, dat zijzelf te be- klagen waren. Zij immers waren veroordeeld om te leven en te werken in een atmosfeer, die hun gezond heid benadeelde. Dat alles overdacht dokter Malloway en hij nam zich in stilte voor, zijn studie over de luchtverontreiniging en de samenhang daarmee van wijdverbreide ziekten der luchtwegen en longen krachtig voort te zetten. De twee jonge artsen in het laboratorium deelden zijn belang stelling voor dit onderwerp tenvolle. Zij werkten hard aan hun proeven en waren vaak nog laat in de avond in het laboratorium te vinden. Zoals op die avond, dat Malloway uit New York was gekomen. Het was bij tienen! De telefoon in de portiersloge van het ziekenhuis ging juist over, toen Malloway met Her- bertson en Green uit het laboratorium kwam. „De ambulance komt onmiddellijk," hoorde Malloway de zuster van dienst zeggen aan de telefoon in de loge. Hij bleef geïnteresseerd staan. „Wat is er aan de hand, zuster Hutchinson?" vroeg hij. Zij zag bleek. „Een ernstig ongeluk," zei ze. Zij keek hem onzeker aan. „Het is zo vreemdEen verkeersongeluk in tun nelstraat vier. Er moeten verscheidene doden zijn." „Wat?" Dokter Malloway keerde zich naar zijn beide jonge metgezellen. „Hoe kan dat?" Er was in Life City nog geen enkel dodelijk ongeluk gebeurd, sinds de tunnel- stad in dienst was gesteld. Slechts enkele onbetekenende ondergrondse botsingen tengevolge van verkeersfouten, ondeugdelijke remmen en andere onvermijdelijke euvels waren voorgevallen, waarbij alleen materiële schade was geconstateerd. „Er schijnen auto's met grote snelheid op elkaar te zijn gereden," vertelde de zuster, terwijl zij het nummer van de ambulance-afdeling draaide. „In tunnelstraat Vier?" Malloway haalde zich de plat tegrond van de tunnelstraat voor de geest. Tunnelstraat vier was een betrekkelijk korte verbindingsweg tussen Boulevard Washington en Churchlane. Op de plaatsen waar Tunnelstraat Vier op deze twee drukke verkeers wee- uitmondde, waren stoplichten'. Hoe konden de wa in deze korte straat zulke grote snelheid hebben gehaald, dat de botsing fatale gevolgen had? „Ik ga er heen," zei hij tot Herbertson en Green. De twee jonge doktoren knikten zwijgend en keerden terug naar hun laboratorium, terwijl Malloway zich haastig naar het parkeerterrein achter het ziekenhuis begaf. Toen hij buitenkwam, hoorde hij de sirene van de am bulance, die juist de binnenplaats verliet. In Tunnelstraat Vier heerste grote verwarring. Een chaos van zwaarbeschad'igde auto's versperde beide rij wegen en het stalen hek, dat deze rijbanen scheidde, was als een papieren lint een eind weegs opgerold en stukgebroken. Een der wagens, die bij de gecompliceerde botsing waren betrokken, was volkomen ineen gedrukt. Het was een lichte personenauto van donkergroene kleur. Een zware vrachtwagen had dit voertuig van achteren geramd en het te pletter gedrukt tegen de betonnen schoeiing aan de rechterkant van de tunnelweg. Twee andere wagens stonden dwars over de straat tegen elkander aan, voor de vernielde kleine auto. „Hoe kon dat gebeuren?" vroeg Malloway aan een politieman, die bezig was opmetingen te doen. Hij had een stalen meter, die hij met rukken over de straat sleepte, wat een naargeestig geluid gaf in de doodstille straat, die aan beide zijden voor alle verkeer was afge sloten. De man haalde zijn schouders op. „Wie zal het zeggen?" gromde hij. „Je kan die lui op sluiten in een ijzeren kooi en nog zien ze kans om doden te maken. Voor zover ik weet was het de schuld van de voorste wagen. Aan de remsporen te zien is die plotse ling gaan stoppen en toen dwars over de weg geslipt. De rest vloog t<~en op mekaar." Dokter Malloway keek naar de ambulance. Drie slacht offers werden in de witte auto geschoven. Drie doden. Twee jonge mensen, wellicht een echtpaar, en een oudere dame. Ze waren in hun kleine auto doodgeperst tegen de tunnelwand. „We hebben de bestuurder van de voorste wagen ner gens kunnen ontdekken," vertelde de politieman hem nog. „De wagen was leeg toen we erbij kwamen. Maar het is uit te zoeken. Tenslotte bestaan er ook nog num merborden en registratie-bureaus." Inderdaad bestonden die. De nummerborden op de voorste wagen bleken echter vals en het registratiebureau kon geen opheldering geven over de eigenaar van de geheimzinnige auto, die de botsing had veroorzaakt. Het was een aftands voertuig, waarvan alle nummers zorg vuldig waren weggevyld van de onderdelen. Het relaas van het ongeluk kwam in grote opmaak in de kranten. Dodelijke botsing in de veiligste stad ter we reld in de stad waar geen verkeersongelukken konden voorkomen! De persmensen onthielden zich voorlopig van commentaar, al waren hun schreeuwende koppen veelzeggend genoeg. Drie doden in Life City! Dodelijke botsing in de veiligste stad ter wereld! Tunnelstraat werd grafkelder! Doodgedrukt tegen tunnelwand in Life City! En nauwelijks was de indruk van deze merkwaardige gebeurtenis enigszins vervaagd, of opnieuw bereikte het ziekenhuis en het politiebureau van Life City een alarm kreet in de avond: botsing in de Northway-tunnel! Dode lijk gewonden! HOOFDSTUK VIII Het werd een sensationele week. Malloway en Galotti waren dag en nacht in Life City en bestudeerden de rapporten van de politie. De ongelukken geleken als twee druppels water op elkaar. Een kleine auto werd platgedrukt tussen twee of drie anderen, doordat een vooroprijdende wagen onverhoeds remde. En ook de tweede keer was de bestuurder van de voorste wagen spoorloos.... Twee doden en een zwaargewonde wer den uit het wrak van de ongelukkige kleine wagen ge borgen. Op de dag dat ook de gewonde in het ziekenhuis van Life City stierf, botsten in Noon Street opnieuw drie auto's op elkaar. De voorste wagen werd echter door de klap ondersteboven gesmeten en de bestuurder werd levensgevaarlijk gewond onder de wagen vandaan ge haald. Hij stierf, voordat hij een enkel woord had kunnen uiten. De politie identificeerde hem als Ginger Peet, een duistere figuur uit de New Yorkse onderwereld twee maal veroordeeld wegens afpersing en eenmaal wegens roofoverval. „De misdaad gaat zich voor Life City interesseren," zei dokter Malloway tot Galotti, nadat hij het resultaat van de naspeuringen der politie hadden vernomen. Hij had gelijk. (Wordt vervolgd). Havenmeester. Tot havenmeester van de gemeente Rotterdam is benoemd de heer L. J. Goslings. Tijdens de oorlog heeft de heer Goslings aan de strijd ter zee actief deelgenomen als commandant van torpedo- bootjagers, als eerste officier van de Marine- Luchtvaartdienst in Engeland en ais com mandant van een korvet in de Middellandse Zee. Hij werd in 1948 kapitein-luitenant, in 1952 kapitien-ter-zee en in 1956 tijdelijk com mandeur. Hij was staf-chef in Nieuw-Guinea en marine-attaché in Australië, commandant van de „Karei Doorman, commandant van de „Zeven Provinciën" en commandant van het smaldeel dat vorig jaar Leningrad be zocht. Grafschenner. Op de begraafplaats in Amby bij Maastricht zijn drie Mariabeelden op grafmonumenten vernield. Andere beel den werden ongemoeid gelaten. Enkele weken zijn in een aantal kerken van Maas tricht en omstreken bijna uitsluitend Maria beelden vernield. Loodgieter van dak geslingerd. Een 24- jarige loodgieter is van een circa tien meter hoog dak van een woning te Amsterdam ge slingerd. Met enkele collega's was hij bezig teer te hijsen door middel van een op het dak geplaatste driehoek, waarover een balk lag. De loodgieter lag op het achtereinde van de balk om tegengewicht te geven. Voor een der tonnen teer bleek dit contragewicht on voldoende. De man werd met een boog van het dak geslingerd. Hij is met inwendige kneuzingen opgenomen in het Onze Lieve Vrouwegasthuis. Buit 8000,Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot een woning aan de Kijfhoeklaan in Den Haag. Uit een slaapka- merkast hebben zij gouden en platina siera den tot een waarde van ongeveer 8000 gul den gestolen. „Bonaire" vertraagd. Het motorschip „Bonaire" met aan boord een detachement militairen van de Koninklijke Landmacht uit de West, dat vandaag in Amsterdam zou aangekomen, heeft vertraging. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden komt het schip nu in de nacht van maandag op dins dag aan. De militairen zullen op dinsdag ontschepen. Opvallende rijkdom. Het was de politie opgevallen dat een 42-jarige Rotterdammer en een 28-jarige Schiedammer avond aan avond uitgingen in dure gelegenheden en daar het tweetal herhaaldelijk met de justi tie in aanraking is geweest, wekte deze plot selinge welgesteldheid argwaan. De recher che herinnerde zich in inbraak in een café te Overschie, waarbij ƒ35.000 was gestolen. Het tweetal werd aangehouden en na een langdurig verhoor gaven de beide mannen toe, deze inbraak gepleegd te heben. Een groot aantal goederen, onder andere televi sie- en radiotoestellen en wasmachines, die van het gestolen geld waren gekocht, zijn in beslag genomen. ZATERDAG 23 FEBRUARI Minerva: „The long arm", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De machinist", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Durango rekent af" en „Harem-girl", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Tosca", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „The Eddy Duchin story", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De miljoenenwolf", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het geheim van de zwarte tent", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: De Haagse Cbmedie met „Een maan voor mis- deelden", 8 uur. ZONDAG 24 FEBRUARI Minerva: „Het Leven is geen lolletje", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „The long arm", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het verloren continent", alle leeft., 11 uur. „Sissi, de jonge keizerin", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Zolang jij bij mij bent", 14 jaar, 10.30 uur. „De machinist", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Durango rekent af" en „Haremgirl", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Hongaarse rhapsodic", 18 jaar, 11 uur. „The Eddy Duchin story", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het geheim van de zwarte tent", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De miljoenenwolf", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Tosca", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. „Muitery op de Caine", 14 jaar, 11 uur. Stadsschouwburg: De Haag se Comedie met „Driekoningenavond", 8.15 uur. Zuiderkapel: J. Klein Hameveld, 10 en 5 uur Jeugdsamenkomst, 8 uur. Bakenesser- gracht 63: Wijdingsdienst van het Rozekroi- sersgenootschap, 10.30 uur. Hervormde Kerk, Wilhelminaplein: Dr. R. Boon over „Ker kelijk leven in Amerika", 7 uur. MAANDAG 25 FEBRUARI Minerva: „The long arm", 14 jaar. 8.15 u. Cinema Palace: „De machinist", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Tosca", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „The Eddy Duchin story", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De miljoenenwolf", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het geheim van de zwarte tent", 14 j„ 2.30 en 8 uur. Stadsschouwburg: De Haagse Comedie met „Een maan voor misdeelden", 8 uur. Roxy: „De onzichtbare vijand", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: Nieuw Ne derlands Toneel met „De vrouw met het rode haar", 8.15 uur. Frans Halsmuseum: Dr. H. S. Visschar bespreekt experimentele poëzie, 8 uur. Zang en Vriendschap: Ge nezingsdienst o.l.v. H. C. L. van der Laan voor de Grotere Wereld. 8 uur. Begijnhof kapel: Interkerkelijk Evangelisatiecomité Ds. K. Schouten over „Waarom lijdt de mens aan angst?", 8 uur. Zang-dienst van 7.30 u. af.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6