Britse „Adjutant" liep bij Terschelling op een mijn ROGGEVEEN Radio technicus „Overheid hevelt haar lasten naar anderen over" Amsterdamse Beurs mmm Duursma spuit alles! Prijssttabilisatiebeleid zal ernstig worden bemoeilijkt 9 In IJmuiden binnengesleept „Onder Ons" speelde „Filmmaniakken" Gevallen van mishandeling en weerspannigheid Stemmen tegen apartheid in de Unie van Zuid-Afrika Jaarvergadering afd. Overveen van de N.C.V.B. CAO voor bouwbedrijf „Royal" aan gemeente te koop aangeboden Scheepvaart a. SCHADE-CORRESPONDENT b. BEAMBTE VOOR DE AFD. AUTOPOLISSEN Middenstand over bezuinigingsnota MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van een onzer verslaggevers) Gesleept door de „Titan" van Bureau Wijsmuller en bij het achterschip geassis teerd door de sleepboot „Nestor" is het 1366 ton grote Britse vrachtschip „Adju tant" vanmorgen in een dichte mist de IJmuidense haven binnengesleept. De „Adjutant", die in 1954 werd gebouwd, was naar IJmuiden gesleept door het nieu we Britse vrachtschip „Gannet", nadat het zondagmiddag omstreeks twee uur op ze ven en een halve mijl ten west-zuid-wes ten van het lichtschip „Terschcllinger- bank" op een mijn was gelopen. Scheveningen-Radio kreeg het noodsein van de „Adjutant", die eigendom is van de General Steam Navigation Company Ltd. in Londen, zondagmiddag om vijf minuten voor twee. Het schip was vermoedelijk op een mijn gelopen en was in het achterschip lek geslagen. De „Adjutant", aldus de ka pitein, had dringend assistentie nodig, daar het ook niet in staat was verder te varen. Schroef en roer weigerden elke dienst. Van Terschelling gingen de sleepboot „Holland" van de rederij G. Doeksen en de reddingboot „Brandaris" naar zee. De schepen waren tegen drieën buiten de ha ven en konden omstreeks vier uur bij de „Adjutant" zijn. De kapitein van de Brit meldde echter omstreeks half vier, dat assistentie van sleep- en reddingboten overbodig werd. De lekkage bleek nogal mee te vallen en van de rederij in Londen had de rederij- genoot „Swift", een schip van 757 ton, al opdracht gekregen om de „Adjutant" op sleeptouw te nemen. De „Swift" was op ongeveer 25 mijl afstand. Later werden de plannen weer gewijzigd en werd de „Ad jutant" op sleeptouw genomen door de nieuwe Britse „Gannet". Omstreeks vijf uur werd vastgemaakt en begon de sleep reis langs de Nederlandse kust naar de IJmuidense haven. De „Swift" begeleidde de sleep om eventueel bij te springen als de sleepdraad mocht breken. Vanmorgen vroeg kwam men voor IJmuiden aan en werd voor anker gegaan, omdat de mist te dicht was. Omstreeks half acht vanmorgen ging de sleepboot „Nestor" naar zee om Zaterdagavond gaf de toneelvereniging „Onder Ons" in „Oud Berg en Dal" voor een flink gevulde zaal met aandachtig pu bliek een gezellige opvoering van de klucht „Filmmaniakken" van Henk Bakker. Het is de stellig reeds overbekende geschiede nis van twee zwervers, Slok en Zwijntje, die op advies van een flessentrekker zich uitgeven voor Watt en Half Watt, de be kende filmkomieken. Het is vooral te dan ken aan de heren S. Salomons en J. van der Wolf, respectievelijk Slok en Zwijntje, dat dit spel een leuk verloop had. Zeer temperamentvol was mevrouw De Weert als de exotische Mis Bella Blackhead. De rol van de flessentrekker Van Swieteren werd goéd vertolkt door H. de Weert. Al leen zijn uitspraak had wat meer genuan ceerd kunnen zijn. De niet genoemde rol len werden over het algemeen aardig ver tolkt. Het decor was zeer goed. Wanneer alle dames en heren het tempo van de hoofd rolvertolkers hadden kunnen volgen, was niet alleen het succes nog veel groter ge worden, doch had men tevens de zwakke plekken, die dit overigens vrolijke stuk heeft, vlotter overspeeld. De nieuwe maat regel om alleen donateurs tot deze uitvoe ring toe te laten, heeft uitstekend gewerkt, want het is, behalve dan gedurende de lachsalvo's die met groot genoegen door de spelers werden uitgelokt, zeer rustig in de zaal geweest. Haarlemse politierechter Maandagmiddag 3 december liep een 59- jarige Haarlemse met haar kleindochter over de Botermarkt te Haarlem te wande len, toen een jonge vrouw met haar fiets aan de hand tegen het kleine meisje stoot te. De grootmoeder verzocht de vrouw wat voorzichtiger te zijn, waarop deze zonder verdere aanwijsbare oorzaak de oudere vrouw begon te slaan en te schoppen, waarbij haar bril op de grond viel. Het gevecht werd zo erg, dat een metselaar de vrouwen moest scheiden. De woeste aan- valster kalmeerde toen plotseling, pakte haar fiets en was in een ommezientje ver dwenen. Maandagmorgen verschenen de getuigen van dit kleine drama voor de Haarlemse politierechter. De verdachte zelf, een 25- jarige Haarlemse, was niet aanwezig, maar met behulp van de getuigenverklaringen kon het gebeurde worden gereconstrueerd. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vond het maar een uiterst vreemde handelwijze om zonder aanleiding een gevecht te beginnen en eiste een gevangenisstraf van een maand. Ook de politierechter, mr. J. P. Petersen, zag geen enkele aanwijsbare reden voor ver dachte iemand op een dergelijke manier af te tuigen en veroordeelde de vrouw tot een gevangenisstraf van veertien dagen. Een 25-jarige voeger uit Haarlem had op de avond van de 22e januari in een auto matiek in de Anegang te Haarlem woorden gekregen met enige jongelui. Uit deze woordenwisseling was een vechtpartij ont staan, die enige omstanders aanleiding had gegeven de politie te waarschuwen. Toen enige agenten arriveerden, was het gevecht reeds afgelopen, maar de voeger wilde niet meegaan naar het bureau en had zich ver zet. Voor dit feit moest hij maandagmorgen voor de Haarlemse politierechter terecht staan. De officier van Justitie eiste twee weken gevangenisstraf. De raadsman van verdachte, mr. F. M. Oberman, betoogde, dat het eerste deel van de tenlastelegging - mishandeling - niet van ernstige aard kon zijn, omdat de jon gelui geen aanklacht hadden ingediend. Wat betreft de weerspannigheid meende mr. Oberman, dat niet gesproken kon wor den van „heterdaad" omdat toen de politie mannen bij de automatiek aankwamen, het gevecht reeds was afgelopen. Met het oog op deze omstandigheid vroeg mr. Oberman vrijspraak. De politierechter was van oordeel, dat de politie zo kort na de vechtpartij was gear riveerd, dat de situatie bijna dezelfde was als tijdens het gevecht zelf en veroordeelde de voeger conform de eis van de officier. de „Adjutant" bij het achterschip vast te maken, maar de loods adviseerde om de slepende „Gannet" te vervangen door de sleepboot „Titan", die juist van de reis naar een Belgische trawler terugkeerde. De sleep was om tien uur binnen de pie ren, vanwaar koers werd gezet naar de Noordersluis. Recht onder middenschip Om kwart voor elf is het schip door de „Titan" de Noordersluis binnengeholpen. Kapitein G. Lawrey vertelde ons, dat er geen gewonden waren; de mijn ontplofte recht onder het middenschip, waardoor de machine en de hulpwerktuigen alle on klaar raakten; verschiLlende leidingen in de machinekamer sprongen en andere wer den verbogen. In de brug sprong één ruit en diverse spanten sloegen krom; hier en daar spron gen schilfers verf van het schip. De be manning moest vanmorgen het maal op een kacheltje aan dek koken. De Adjutant had 609 ton stukgoed bij zich en was on derweg van Londen naar Hamburg. Er was vanmorgen nog niets bekend, waar het schip gaat repareren. De commissie van overleg van de mid- denstandsvakcentralen, waarin samenwer ken de Christelijke Middenstandsbond, de Koninklijke Nederlandse Middenstands bond en de Nederlandse Katholieke Mid denstandsbond, heeft een adres gezonden aan de leden van de Tweede Kamer over de regeringsnota inzake de beperking van de bestedingen. De middenstandsbonden spreken hierin de mening uit, dat de voorgenomen offers van de overheid voor een aanmerkelijk deel uit verschuivingen bestaan van de lasten naar andere sectoren en geven als hun eindindruk weer, dat het stabilisatie beleid in ernstige mate in gevaar wordt gebracht. Naar aanleiding van de plannen tot ver hoging van de omzetbelasting zegt het adres: „Nu in onze sector van het bedrijfs leven de spanningen dermate groot zijn, moet verwacht worden, dat voor de te heffen 24 miljoen gulden in het kader van de stabilisatiepolitiek aan het departement van Economische Zaken toestemming ge vraagd zal worden voor doorberekening. Zou deze doorberekening worden gewei gerd dan zou door de minister miskend worden het kostprijsverhogende karakter van de omzetbelasting en zou de even wichtige verdeling van de lasten nog meer wprden aangetast. Indien wel toestemming wordt verleend tot doorberekening zullen prijsverhogingen het gevolg zijn, welke het te handhaven stabilisatiebeleid nog extra zullen bemoeilijken". Over de personele belasting zeggen de middenstandsbonden: „Velen zijn van me ning, dat de inningskosten van deze belas ting niet meer in verhouding staan tot de opbrengst. Deze heffing past niet meer in ons be lastingstelsel. In het verleden is reeds met deze opvatting rekening gehouden als ter compensatie bij huurverhoging deze be lasting niet werd verhoogd". Overhevelen Het voor rekening van de overheid ko mende deel van de bestedingsbeperking is door de SER gefixeerd op 200 miljoen gul den. De middenstandsbonden vragen zich echter af of hier sprake is van werkelijke beperking van de bestedingen door de over- JOHANNESBURG (Reuter/UP). Vier entwintig vooraanstaande Zuidafrikanen, onder wie hoogleraren, juristen en des kundigen op het gebied van de onderlinge betrekkingen tussen de rassen, hebben een dringend beroep op de regering Strijdom gedaan, terug te komen van het besluit ook op de twee universiteiten, waaraan studenten van verschillende rassen kunnen studeren, de rassenscheiding in te voeren. Deze universiteiten zijn die van Kaapstad en Witwatersrand. De ondertekenaars van de petitie betogen, dat door de opheffing van het open karakter van deze universi teiten een van de laatste Druggen voor het wederzijds begrip tussen de rassen zal worden afgebroken. De rooms-katholieke aartsbisschop van Kaapstad, O'McCann, heeft het regerings voorstel apartheid in te voeren op kerke lijke bijeenkomsten in blanke stadswijken, een „rechtstreekse aanval op de vrijheid van godsdienst en geweten" genoemd. De methodistische predikant Edgar. Wilkinson heeft gezegd dat het een ernstige schen ding van de godsdienstvrijheid zou beteke nen, de Afrikaanse christenen te verhin deren naar de kerk te gaan die tot nog- toe voor hen open stond. Voorstellen om een einde te maken aan de boycot van de busdiensten in Johan nesburg en Pretoria, die door de naturellen uit protest tegen een tariefverhoging wordt gehouden, zijn verworpen door een comité, dat zegt alle betrokken groepen te verte genwoordigen. Het comité zegt, dat de oor zaak van de boycot van zuiver economi sche toestand van degenen die er bij be trokken zijn moeilijk is. Kleurlingen mo gen zich voortaan van 's avonds negen tot 'sophtends vijf uur zonder schriftelijke verklaring niet op straat begeven. Deze maatregel heeft ten doel hen te dwingen met de bus te gaan om bijtijds thuis te ko men. Het nationale congres van Afrika nen heeft bekend gemaakt, dat vandaag een nieuwe „economische boycot" zal be ginnen van alle produkten, gemaakt in door de „nationalisten beheerde" fabrie ken en tegen door de „nationalisten be heerde" financiële instellingen. Deze actie wordt gevoerd voor vaststelling van een minimumloon voor de naturellen, aldus de verklaring. In gebouw „Irene" aan de Eiswoutslaan te Overveen hield de afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwen bond vrijdagavond haar jaarvergadering. De presidente, mevrouw M. van Giffen- Visser, merkte op, dat de afdeling in 1956 naar haar mening niet voldoende is ge groeid en dat het vele leden nogal eens aan enthousiasme heeft ontbroken, waar door de bijeenkomsten schaars worden be zocht. Spreekster herinnerde aan de We reldvrouwengebedsdag, die op 8 maart zal worden gehouden. De secretaresse mevrouw E. van Willigen van der Veen-Cense las het jaarverslag over 1956 voor. Op 1 ja nuari feilde de afdeling zesenvijftig, aan het einde van 1956 tweeënzestig leden. Uit het verslag van de pennAngmeesteressc mevrouw A. van Popta-De Groot Boersma bleek, dat zij ondanks de geringe middelen het jaar 1956 met een klein batig saldo heeft kunnen afsluiten. Mevrouw Van Willigen van der Veen heeft zich genoodzaakt gezien als secreta resse haar taak neer te leggen. In haar plaats werd bij acclamatie gekozen me vrouw C. Houwen-Drees, J. W. Frisolaan 2, Overveen, tel- 16078. De presidente bracht de afgetreden secretaresse hartelijk dank voor het vele werk door haar ver richt. Na de pauze sprak de heer R. Z. van Willigen van der Veen over „De gewijzig de positie van de gehuwde vrouw in het', rechtsverkeer sinds 1 januari 1957". heid, dan wel van een overhevelen van deze posten ten laste van andere sectoren. De middenstandsbonden missen in het stuk node het in het uitzicht stellen van maatregelen, die de bestedingen drukken door een bevordering van het sparen. Voorts noemen zij de oplossing, door de regering voorgesteld om de eigenaars van agrarische bedrijfsgebouwen tegemoet te komen, een vérgaande en niet voldoende gemotiveerde aantasting van de eigendom. Ten aanzien van de directe belastingen verzoeken zij met aandrang, ten behoeve van de kleine n.v.'s het voorgestelde tarief van de vennootschapsbelasting zo te amen deren, dat een oplopend tarief van 40 tot 47 percent wordt vastgesteld. Zij achten het noodzakelijk de voorgestelde belasting maatregelen te beperken tot het jaar 1957. Nieuwe lasten Verder wordt in het adres gezegd dat de talrijke prijsverhogingen van grond- en hulpstoffen, de verhoging van de inkoop prijzen van talrijke produkten, daarbij ge voegd de gestegen prijzen van het levens onderhoud van de ondernemers en hun gezinnen, de invoering van de algemene ouderdomsvoorziening en de komende huurverhoging, de medewerking aan een globale prijsbewaking voor het midden- en kleinbedrijf tot een uitermate moeilijke aangelegenheid maken. Over het voorstel om banden voor personenauto's van het 5 pet. tarief der omzetbelasting over te brengen naar het 15 pet. tarief, stellen de middenstandsbonden dat naast de vér gaande lasten die in korte tijd op het ver voer zijn gelegd, deze extra en grote ver zwaring haast ondragelijk genoemd moet worden. Met name voor het taxi- en het personenautoverhuurbedrijf en voor de vele middenstandszaken, die combinatie wagens gebruiken, die fiscaal tot de per sonenwagens worden gerekend, is deze ver hoging met 10 pet. van een belangrijk en kostbaar onderdeel, bijzonder zwaar. Geruime tijd reeds voeren werkgevers- en werknemersbonden in het bouwbedrijf onderhandelingen over een Collectieve Ar beidsovereenkomst, die de huidige binden de loonregeling zal moeten vervangen. Het ziet er naar uit, dat een concept-CAO, dat voorziet in een verhoging der lonen met gemiddeld 10 tot 15 percent aan de ver schillende organisaties en het College van Rijksbemiddelaars zal kunnen worden voorgelegd. De onderhandelingen hebben mede ten doel een einde te maken aan het euvel der zwarte lonen in het bouwbedrijf. Dit kan onder meer worden bereikt door een fijnere indeling der werknemers op grond van de graad van hun vakbekwaamheid. De be staande indeling in drie groepen (geschool de, geoefende en ongeschoolde arbeiders) zal in de CAO plaats maken voor een stel sel van vijf groepen. Tevens voorziet het concept-CAO in een prestatiebeloning overeenkomstig nauwkeurig omschreven tariefnormen. Het ontwerp bevat verder de mogelijk heid van de oplegging van geldboeten aan werkgevers en werknemers, die de be palingen van de CAO niet nakomen. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3%«/o Nederl. *47 88 89% 3 ft/o Nedl. 1962/64 92% 92% A. K. U 199% 201 Calvé Delft 290 292 Van Gelder Zonen 196/4 197 K. N. Hoogovens 295 297 Nederl. Ford 296 292 N. Kabelfabriek. 269 268 gew.Philips Gloeil. 243% 246 pref.Philips Gloeil 148 148 Unilever 344 350 Wilton Fijenoord 217% 218 Dordtsche Petrol. 823% 835 Konkl. Petroleum 164,90 f 167,50 A'dam Rubber 78% 78 Holl. Amer. Lijn 179 180 N. Scheepv. Unie 165 166 Phs. v. Ommeren 280 280 H. V. A 90% 90 Verg. Dell Mij en 95 93% Amsterd. Bank 208% 208% Ned. Handel Mij 167 167 Rotterd. Bank.... 172% 172% Twentsche Bank 177 177 Anaconda Copper 60% 60% Bethlehem Steel 174 174% U. S. Steel 61% 61 General Motors.. 3913/is 39'3/ia Shell Union 79 79 Tidewater 33% 33% Naar wij vernemen heeft de eigenaar van het hotel-café-restaurant Royal aan het Stationsplein te Haarlem dit gebouw te koop aangeboden aan het gemeentebestuur. De gevraagde prijs ligt om de tweehonderd vijftigduizend gulden. Uiteraard zijn B. en W. op dit aanbod, gezien de investerings beperkingen, niet kunnen ingaan. Doch het contact met de eigenaar van Royal is niet verbroken, wegens de grote belangen, die de gemeente heeft bij een eventuele ver werving van dit hotel met het oog op de toekomstige sanering van het Stationsplein. Wij herinneren eraan dat Royal voor de logiesruimte in Haarlem van weinig be tekenis is, omdat de directie een langdurig contract heeft gesloten met het ministerie voor Maatschappelijk Werk voor de huis vesting van gerepatrieerden. Adonis, 21 v. Miragoane n. Port Au Prince. Alamak, 22 te Antwerpen. Ameland, 27 te Kaapstad verw. Amstelvaart, 22 v. Dakar n. U.K. Artemis. 23 te Cui-agao. Agamemnon, 22 v. Amsterdam n. Curasao. Abbekerk, 25 te Durban. Alioth, 24 te Buenos Aires. Alkaid, 24 te Recife. Alnati, 24 v. Buenos Aires n. Montevideo. Amstcldijk, 24 te Le Havre. Anker, 23 le Hamburg. Aegis, 23 te La Guaira v. Amsterdam. Artemis. 23 te Willemstad. Ameland, 27 te Kaapstad v. Abadan. Alcyone, 25 te Rotterdam verw. Ariadne, 23 te Rotterdam verw. Acneas, 23 v. Amsterdam n. Tanger. Amstelbnig, 23 2000 m. n.w. Kaapstad n. K'stad. Albireo, 24 v. R'dam, pass. 24 Wight n. Marseille. Alhena. 24 te Rotterdam. Almdijk, 24 te Rotterdam. Amstelvliet, pass. 23 Dakar n. Zuid-Afrika. Almkerk, 23 v. Amsterdam n. Las Palmas. Barentsz, 24 te Belawan. Bennekom, pass. 24 Lizard n. Rio Haina. Bintang, 24 te Philadelphia. Bloemfontein, 24 te Kaapstad. Blijdendijk, 24 v. Baltimore n. Philadelphia. Bonaire, 24 v. Plymouth n. Amsterdam. Britsum, pas. 24 Cartagena n. Marseille. Bussum, 25 te New Orleans. Boskoop, 28 te Curagao verw. n. Peru. Breda, 22 te Rotterdam n. Bremen. Billiton. 23 te Algiers. Caltex Leiden, 24 v. Sidon n. Ravenna. Caltex Nederland, pass. 24 Kp. St. Vine. n. Sidon. Caltex Roterdam, pass. 24 Algiers n. Sidon. Camerounkust, pass. 24 Las Palmas n. A'dam. Cleodora. 25 v. Abadan n. Bahrein. Cottica, 25 te Georgetown. Ciavella, 26 te Dar Es Salaam v. Bahrein. Cottica, 26 te Georgetown v. Amsterdam. Dalerdijk, 22 v. San Francisco n. Los Angeles. Dintelriijk, 22 te Schiedam. Dalerdijk, 24 te Los Angeles. Delfland, 25 te Rosario. Diemerdijk, 24 te San Francisco. Duivendiik, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Esso Nederland. 23 te Fawley. Eos, 24 v. Piraeus n. Izmir. Ena, 24 v. Rotterdam n. Londen. Enggano, 24 te Vlaardingen. Friesland KRL, 25 te Penang. Friesland SSM, 24 v. Hampt. Roads n. Ratterdam. Ganymedes, 23 te Pto. Limon. Garoet, 24 v. Kopenhagen n. Bremen. Gooiland. 25 te Bahia. Groote Beer, 1/3 te R'dam verw. v. New York. Gadila, 23 100 m. z. Sydney n. Gladstone. Gordias, 23 te Amsterdam. Hilversum, 24 te Falmouth. Hispania, 23 v. Bilbao n. Rijndam. Helicon, 23 v. Port of Spain n. Palua. Heemskerk, 23 450 mijl w.z.w. Cocos eil. naar Singapore. Hera, 22 165 m. z.w. Flores n. Londen. Heelsum, 23 650 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Hydra, 22 160 m. n.w. Paramaribo n. Paaramaribo. Ivoorkust, pass. 23 Las Palmas n. Dakar. Iberia, 24 te Rotterdam. Jupiter. 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Jason, 24 te Baltimore. Joseph Frering, 23 v. Monrovia n. IJmuiden.' Jagersfontein, 8 3 v. Amsterdam n. Durban. Johan v. Oldenbarnevelt, 1/3 te Kaapstad verw. n. Sydney. -- Kopionqlla, 23 te Dakar. Kara, 24 te Havana. Katelysia, 24 v. Philadelphia n. Curasao. Kermia, 23 te S. Lorenzo. Koratia, 24 v. Pta. Cardon n. New York. Kota Agoeng, 24 v. Kaapstad n. Genua. Khasiella. 23 v. Malta te Tripoli. Kopiqnella, 23 te Dakar v. Punta Cardon. Karimata, 22 v. Sorong n. Banjuwangl. Karossa, 23 te Kisar v. Banda. Korovina. 23 290 m. z.o. Christmas eil. n. Singap. Karimun, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Kinderdijk, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 24 te Singapore. Lekhaven, 23 v. Rosario n. Buenos Aires. Lemsterkerk, 24 te Mombasa. Leopoldskerk, 24 te Le Havre. Leuvekerk, 25 te Dakar. Louis Lantz, pass. 24 Dakar n. Monrovia. Lissekerk, 23 te Londen. Lawalc, 23 te New York. Larenberg, 24.v. Antwerpen n. Mobile. Maas, 22 te Curasao. Malea, 28 te Balikpapan verw. Maasland, 25 te Montevideo. Marpessa, 26 te St. Vincent verw. Merwede, 25 te Takoradi. Mijdrecht, 24 te Las Palmas. Minjak, 23 te Makassar. Mentor, 22 v. Curasao n. Mobile. Maaskerk, 23 te Madras v. Colombo. Muiderkerk, 23 te Bremen. Maashaven, 23 110 m. n.o. Ouessant n. L. Palmas. Maasdam, 28 te Halifax, 2 3 te New York verw. Metula, 23 te Melbourne v. Pulubukon. Maasllo.vd, 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Meerkerk, 24 te Amsterdam. Montferland, 24 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 24 v. Martinique n. La Guaira. Nigerstroom, 23 te Bordeaux v. Amsterdam. Nanusa, 23 v. San Francisco. Noordam, verm. 23 v. New York n. Rotterdam. Niobe, 23 te Rotterdam n. Amsteram. Nestor, 24 te Amsterdam. Overijsel, 22 v. Adelaide n. Kaapstad. Oldekerk, 24 v. Genua n. Marseille. Oranjefontein, 25 te Kaapstad. Ouwerkerk, 25 te Melbourne. Oranje, verm. 28 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjestad, 6/3 te A'dam verw. v. Pto. Limon. Ommenkerk, 23 v. Yokohama te Shanghai verw. Orestes, 23 v. Pto. Limon n. Cristobal. Ootmarsum, 23 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Prins Willem IV, 22 rede Dakar. Prins Willem V, 22 v. Skiën n. Bergen (Nw.) Fieter S, 22 v. Rotterdam n. Barry. Parkhaven, 23 te Antwerpen. P. G. Thulin, 25 te Buenos Aires. Prins Casimir, 24 v. Cristobal n. Curagao. Polyphemus, 23 te Colombo v, Belawan. Polydorus, 24 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Prins Willem George Frederik, 24 te Rotterdam. Peperkust, pass. 23 Finisterre n. Dakar. Perna, 25 te Singapore. Ridderkerk, 24 te Kaapstad verw. Rijnkerk, 23 v. Amsterdam n. Marseille. Rempang, pass. 24 Ouessant n. Genua. Ridderkerk, 24 te Kaapstad. Rotti, 23 te Surabaja v. Semarang. Rijndam, 25 te New York. Rondo, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Rijnland, 24 te Amsterdam. Sibajak, 23 te Tj. Priok v. Surabaja. Senegalkust, 23 te Takoradi. Stentor, 22 90 m. z.o. Jamaica n. Houston. Stanvac Benakat, 23 te Sungeigerong v. Sungei- pakning. Straat Torres, 23 te Colombo v. Penang. Sibajak, 8/3 te Kaapstad verw. n. Rotterdam. Statendam, 23 v. New York, 1/3 te Curagao, 7/3 te Kingston, 12/3 te New York verw. Salatiga, 25 v. Bahrein n. Bombay. Scherpendrecht. 24 v. Sidon n. Napels. Singkep, 26 te Amsterdam verw. Stad Breda, 24 te Norfolk. Stad Vlaardingen, 25 te Baltimore. Statue of Liberty, pass. 24 Socotra n. Mena Al Ahmadi. Straat Soenda, 24 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Seven seas, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Haarlem, 24 te Vlaardingen. Stanvac Pendopo, 23 te Sungeigerong v. Pulau Sebarok. Straat Mozambique, 24 te Singapore. Tamo, 24 te Buenos Aires. Tawali, pass. 24 Kaapstad n. Ummsaid. Tiba, 24 te Buenos Aires. Tjisondari, 21 v. Mombasa n. Singapore. Tankhaven II, 24 te Priok. Telamon, 23 te Puerto Plata. Tiberius, 22 250 m. n. Azoren n. Amsterdam. Titus, 23 v. La Guaira te Puerto Cabello. The Lidoms, 23 v. Rotterdam n. Curagao. Tornori, 24 v. Roterdam n. Tj. Priok. Tjinegarp, 23 te Rio v. Kaapstad. Ternate, 23 te Surabaja v. Semarang. Tara, 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tomini, 22 260 m. z.w. Calcutta n. Calcutta. Van Neck, 25 te Auckland. Van Noort, 23 te Hongkong v, Shanghai. Van Riebeeek, 23 te Singapore. Van Waerwijck, pass. 23 Kp. Northumberland n. Sydney. Westerdam, 24 v. Rotterdam n. New York. Westerdam, verm. 23 v. Rotterdam n: N. York. Willem Ruys, 4.3 te Kaapstad verw. n. R'dam. Willemstad, 28 te Trinidad, 3/3 te Curagao verw. n. Pto. Limon. Waal, pass. 24 Ouessant n. Algiers. Witmarsum, 24 te Brownsville. Woensdrecht, 24 v. Geelong n. Balikpapan. Wonosari, 22 te Khorramshahr. W. Alton Jones, 22 420 m. z. Gurdafui n. Mena. Westland, 22 v. Bahia n. Amsterdam. IJssel, 23 te La'Guaira v. New Orleans. Zuiderkruis, 25 te New York verw. v. Rotterdam. KLEINE VAART Alcetas, 23 dw. Dover n. Algiers. Badzo, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Bloemgracht, 23 v. Londen te Antwerpen verw. Bab '1', 22 v. Bordeaux n. Garston. Bareos, 22 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Corrie B, 23 v. Dordrecht te Stanlow verw. Catharina W, 23 v. Guernsey n. Littlehampton. Draco, 22 v. Oporto n. Lissabon. Duiveland, verm. 23 v. Gent n. Dover. Eljo, 22 dw. Dublin n. Port Talbot. Elsa, 22 v. Bordeaux te Port, Talbot. Flamingo, 23 v. Londen te Rotterdam verw. Flevo, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Flevoland, 23 v. Harlingen n. Leith. Franka II, 23 v. Rotterdam te Antwerpen verw. Gaasterland, 23 v. Kingslynn n. Rotterdam. Haaksbergen, 24 v. Velsen te Goole verw. Haskerland, 23 v. Harlingen n. Goole. Hulst, 26 v. Lissabon te Antwerpen verw. Ida D, 23 v. Rotterdam n. Ventspils. Joost, 20 v. Zaandam te Newcastle. Jaba, 23 v. Delfzijl n. Chattam. Jan, 23 bij Ameland op mijn gelopen. Jan Kreumer, 23 v. Rotterdam n. Londen. Kaap St. Vincent, pass. 23 Terschell. n. R'dam. Kortenaer, 23 v. Calais te Antwerpen. Kaap Falga, 21 v. Goole n. Bordeaux. Lucas Bols I, 23 v. Amsterdam n. Antwerpen. Lucas Bols II, 23 v. Amsterdam n. Bremerhaven. Marjan, 23 v. Gent n. Odense. Mynelis. pass. 23 Dungeness n. Genua. Maria Theresia, 23 30 m. w. Beachyhead n. A'dam. Marietje Böhmer, 23 v. Kopenhagen n. A'dam. Midas, 22 v. Algiers n. Barcelona. Nero, 22 v. Algiers n. Sevilla. Notos, 22 te Beyrouth n. Alexandrië. Netta, 22 te Skerries n. Fletwood. Nottingham, 23 v. Adam te Harlingen. Nieuwland, 23 v. Rotterdam n. Grangemouth. Phidias, 22 v. San Feliu n. Taragona. Plato, 23 v. Aarhus n. Amsterdam. Ponza, 24 v. Bordeaux te Grangemouth verw. Roga, 23 v. Amsterdam te Safi. Sonsbeek, 23 v. Rotterdam n, Ventspils. Stella Maris, 23 v. Kristiansand te Hamb. verw. Tilly, 21 v. Bordeaux n. Cardiff. Wilca, 23 te Flamboroughhead n. Middlesborough. Zeearend, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Zus, 23 v. Barry n. Antwerpen. SLEEPVAART Clyde, pass. 22 Beachyhead n. Bordeaux. Cycloop, 22 120 m. w. Bermudas n. Norfolk. Gele Zee, 22 buitenhaven v. Vliss. met Vittangi.. Hudson, 22 60 m. z.w. Kp. Blanco n. IJmuiden. Loire, 22 100 m. z.o. Hawaii n. New Orltans. Noordzee, 22 v. Aden te Suez. Oostzee, 22 750 m. o.z.o. Cocos eil. n. Pto. Belgrano. Rode Zee, 22 v. Montevideo te Dakar. Thames. 23 v. Bordeaux te Maassluis. Witte Zee. 22 120 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. I Kamers gevraagd Te koop aangeboden Lessen gevraagd LERAAR GEVR. voor bij werken voor het Middenst.- examen. Brieven G 4431. Huish. personeel gevr. HUISHOUDSTER gevr. bij zakenman met 2 dochtertjes, waar huisvr. ontbreekt, mod, landh. bew. te Haarlem. Lft. ca. 60 j. voor 5% dag p. w. Tel. inl. uitsl. maand.- of woensd.av. v. 7-8 u. nr. 38503 of brieven -G 4432. FLINK MEISJE voor dag of dag en nacht. Lief voor kin deren. Rijperweg 14, Bloè- mendaal. Tel. 24533. NET DAGMEISJE gevr. v. g. g. v. 8.304.30 u. zat.midd. om 14 ii. vrij. f 30 p. w. Heemst. Dreef 114, tel. 38605, Heemstede. NETTE WERKSTER GEVR. Mevr. v. Maarschalkerwaard Verspronckweg 94, tel. 13551 FLINKE WERKSTER gevr. 4 ocht. p. w. 9-12.30 u„ loon f 1.50 p. uur. Zandvoorter- weg 61, A'hout. Tel. 26520. IIÜISH. HULP gevr. 1 of 2 ocht. p. w. Oosterparkstraat 33 a, Zandvoort. Tel. 2075. Bedrljfspers. gevr. FILIAALHOUDER gevraagd v. levensmiddelenbedrijf m. kleine woning. Bos en Vaart straat 34, Hrl. tel. 14710. VR. BEDIENDE gevr. leeft. 1613 jaar, voor spoedige in- diensttr. op rustig kantoor voor lichte admin. werk zaamheden. Brieven G 4420. In levensmidd.bedrijf flinke NETTE JONGEN gevr.. 15 a 17 j. K. Sas, Zandv.laan 179, Heemstede. Gevraagd voor spoedige in diensttreding LEERL. MON TEURS. Aanmelden van 2-4 uur. F. Dijkstra"N.V„ Spaar- ne 65, Haarlem. Gevraagd: FLINKE HULP voor Centraal Magazijn en Spuitkamer. Ook gepens. ko men in aanmerking. Aanmel den 24 uur F. Dijkstra N.V. Spaarne 65, Haarlem. FLINKE JONGEMAN gevr. 17-18 jaar voor werfwerk en bestelwerk per carrier met hulpmotor. Loon f 30f 40 per week. N.V. Houthandel Sj. de Vries, Haarlem. Dame, b. b. h. h. zoekt vrije ETAGE flatje of iets derg.. evt. gestoff. of ged. gemeub. Brieven m. pr.opg. G 4426 Gevr. ongem. KAMER met gebruik van keuken. Brieven G 4441. Nette jong geh. zoeken KA MER (S), keuken of gebruik Brieven G 4406. Kamers aangeboden ZIT-SLAAPKAMERTJE. Leidsevaart 116. KAMERS m. pension of w. maalt. 1 min. v. d. tram te Aerdenhout. Brieven 4951. Diversen Welke forens wil 'WINTER SPORTSLACHTOFFER 6 weken teg. vergoeding mee naar Amsterdam nemen, omgev. Bloemendaal, tel. K 2560—7100. Te huur gevraagd: groot droog PAKHUIS. Br. G 4424 Te koop gevraagd BUREAU, middel gr. maat. Brieven G 4427. PING-PONG TAFEL. Brie ven G 4403. KINDERWAGEN met ma trasje f 35. Reitzstraat 99. VANGUARD 1950 in goede staat wegens aanschaf gro tere. Te bezicht. dinsdag tuss- 9-12 uur. Tesselschadestr. 39. EM. WASM. m. el. wr. 1 j. oud. lits-jumeaux, 3 d. kast, toilett. vl. hollander, gas- oven. pr. huisk., radio. Leeu werikstraat 62. FIAT 500, i. z. g. st. Mesdag laan 33, Heemstede, Orig. H. M. W. BROMFIETS in pr. st. Zandvaartkade 4, Heemstede. Half Engelse KINDERWA GEN f 35. Aelbertsbergstr. 13. Grijze KINDERWAGEN, ba bykleertjes en 12 nieuwe luiers, herenfiets, kinder stoel, 1 kl. orgel. Grebber- straat 4. MOSQUITO BROMFIETS f 125, z. g. a. n. kinderwagen f 100. Lorentzkade 146. SALONTAFELTJE met 2 biipass. fauteuils en rook tafel. alles z. g. a. n. f 75. Langendijkstraat 4 zwart. Tegen begin april compl. mah. HUISKAM. f 475, Ver- spron.Zweg 94, tel. 13551. Te koop aangeboden HI-FI PLATENSPELERS! Discophile f 138.50. Absoluut rumble vrij. Demonstratie of prospectus bij T. R. H- Trompstraat 31, H.-W. GRIEPASAN het modernste middel tegen griep. Bij apoth. en drogist. 10 tabl. 95 cent. Vermager zonder dieet met GRACIAL. 50 dragees f 1.95. Bij apoth. en drogist. Wilt u een CENTRIFUGE aanschaffen? Wij hebben een grote collectie, waaronder Miele, Siemens. Cordex. Edy, Rilox. Hebri, enz. Strijder's Wasmachinehandel, Jansstr. 87. tel. 20188. LEDEREN KLEDING. Uitsl. le kwaliteit. Ook naar maat. Repareren en verven. Event, termijnbet. Kerbeco. Ane gang 21, Hrl. tel. 13438. TELEVISIE OF RADIO bij P. Wilkes slaagt u zó! Ged. Oude Gracht 11. ROKERSHOEST en ochtend- hoest geneest u onmiddellijk met Domproost. 40 tablet ten f 1.45. Bij apoth. en drogist. HERENKOSTUUMS, regen- jassen, mantelkostuums, Jer seypakjes, mantels, kinder mantels, regenmantels, etc. v.a. f 5 p. mnd. Coupeur be zoekt u met kollektie aan huis. Brieven no. 4918. Te koop gevraagd Huish. pers. aangeb. WERKSTER, vrij. hele dag, dinsd. om de mnd. Brieven G 4429. WERKSTER alle dagen f 1.25 per uur. Brieven G 4428. JONGE WERKSTER b. z. a. v. 5 ocht. p. w. Br. G 4449. Bedrijfspers. aangeb. CHAUFFEUR b. z. a.. 23 jaar in bezit van rijbewijs A. B. C, D, E. Brieven nr. 1269, Boekh. Veko, Zijlstraat 98. Huizen gevraagd Te koop gevraagd: MIDDEN STANDSWONING omgeving Santpoort, Bl'daal, Haarlem met vrije vest. J. M. Ploeg, Sloterweg 1285, Sloten N.H. GEERTS KOOPT ALLES!!!! Inboedels, meubiiair; ouder wetse meubelen, antiek, por- celein, kristal, goud, zilver koperwerk, zolderopr Taxa tie. L. Veerstraat 2, tel 14672 Sinds 1913 (Geen filialen VEEL GELD BETAALT BROEKMAN voor alle soor ten meubilair, naaimachines zolderopr., enz Lakenstr. 26, hoek Doelstraat Tel. 10794 Kunsthandel vraagt GOEDE SCHILDERIJEN in depot. Brieven no. 4954. IJZER, ZINK, LOOD, ALU MINIUM, rood en geel koper babbits, tin, soldeer, huis- houdlompen. Kooij. Parklaan 40 B, bij de Jansweg. LOMPEN 30, 45, Kranten 6, druk 4, carton 2. L. Poellaan 10, tel. 21678—20785. GELD IS DUUR. Lompen en metalen zijn geen minder waardige artikelen meer. maar nemen op de beurs de hoogste plaats is. Geerts koopt tegen de hoogste beurs notering lompen, metalen, zolderopr. enz. Belt u even 14672. Geerts komt direct. Diversen DAMES! Uw bontmantel binnen 1 week gerepareerd of gemoderniseerd. Mevr. Huyboom, Verspronckweg 20 Tel. 14635. GOED LETTERSCHILDER, vraagt werk voor avonduren Brieven no. 4953. 10 KORTING op over hemden en al uw fijngoed, mits gebracht en gehaald bij Wasserij Evers, Brouwers vaart 60. Dames ruilt uw OUDE BONT MANTEL in tegen een nieuwe Wij komen ook bij u aan huis Bonthuis 't Cen trum, Utrechtsestr, 134 (bij Fredenksplein) Telef. 39418, Amsterdam Eén blik op de advertentie-pagina's in onze courant kan u overtuigen De grootste zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden En zij adverteren in dit blad. Ook textielstot. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605 Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM - TEL. 11152 GEVRAAGD bekend met scheepsradio- werkzaamheden. Brieven onder no. 4957 bur. v. d. blad. „Z R I C H" VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd tot 35 jaar. Vereist ervaring in het behandelen van automobielschaden. leeftijd tot 30 jaar. Regelmatig 's zaterdags vrij. Opname in premievrij pensioenfonds. Eigenhandig geschreven brieven te richten aan afd. Personeel. Parkstraat 10A. Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3