KROONLINNEN LAKENS Tl c een handige juffrouw WINKELPAND Zwanenburg's Zelfbediening JAKO a. gerout. acc. facturiste b. typiste Kamerlid Ruygers sprak op een kaderbijeenkomst der P.v.d.A. GLASPLATEN Sunhah DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs juffrouw voor de buishouding mmm J te huur of te koop gevraagd, 534ste STAATSLOTERIJ 9 Nederland moet Israel in alle opzichten steunen Wederom Opera voor scholieren Geen importbeperking in Indonesië Trein in Argentinië uit de bocht gevlogen: 14 doden HILLEGOM Vier dorpen-toernooi HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand van Bennebroek ZANDVOORT LISSE Jubileum vergadering Ghr. Bond Overheidspersoneel Scheepvaart 30% VOORDEEL VERKOOP Direct van Fabriek LANG, SLANK, BREED, GEZET, OF CORPULENT? FLATS 1e en 2e jaars LEERLING-VERPLEEGSTERS INSPECTRICE administratieve kracht (ml.) DINSDAG 26 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT „De houding van Nederland in de UNO ten opzichte van de kwestie Israël moet zo duidelijk en onomwonden ten gunste van deze met de ondergang bedreigde jonge staat zijn, ook al zou onze houding niet in overeenstemming zijn met de politiek van de Verenigde Staten". Deze woorden sprak het Tweede Kamerlid, de heer G. Ruygers, maandagavond tijdens een in het Hervormde wijkgebouw aan de Ge dempte Oude Gracht te Haarlem gehou den gewestelijke kaderbijeenkomst van de Partij van de Arbeid. De heer Ruygers hield een inleiding over het onderwerp „Israël en de Arabische staten". De spre ker bestreed het standpunt van de Ara bische wereld, dat indien de door Israel gevraagde voorafgaande waarborgen met betrekking tot de strook van Gaza en do vrije doorvaart in de Golf van Akaba en het Suezkanaal voor Israëlische schepen een prijs op agressje zou betekenen. Het militaire optreden van Israel tegen Egypte kan niet betiteld worden als agressie als bedoeld in het UNO-handvest. Moet het land dat in een conflict het eerste schot lost zonder meer als de agressor worden aangewezen, zo vroeg de heer Ruygers zich af. Indien deze definitie juist zou zijn, zou den Engeland en Frankrijk, toen zij in 1939 aan Duitsland de oorlog verklaarden en Nederland aan Japan, als agressors moeten worden aangemerkt.. De heer Ruygers citeerde enkele recente uitlatingen van Arabische radiostations waarin de volledige uitroeiing van deze staat werd gepropageerd. De spreker kan de aanval van Israel op Egypte niet anders AMSTERDAM Het langdurige weekeinde in Wallstreet (de markt bleef drie dagen gesloten) heeft de onzekerheid van het Damrak in de hand gewerkt. Door de internationaal ste vige positie van de oliewaarden, gerugge- steund door voortdurende aankopen voor Parijse rekening, bleef de stemming vast. Men sprak ter beurze veel over de olie vondsten in de Sahara, die groter lijken te zijn dan aanvankelijk werd gedacht. Van daar de aanhoudende vraag naar Ko ninklijke in Parijs, die het fonds opdreef tot f 167,50, een stijging van bijna f 3, ofwel van 15 punten op de oude noterings basis. Daar kwam bij dat ook Unilever vraag ontmoette in sympathie met de Lon- dense positie van Unilever Ltd. AKU kwam boven de tweemaal parikoers en Philips trok 3 punten aan maar had een verlaten aanblik. Toch was de markt niet ongunstig, al be perkte de handel zich in hoofdzaak tot de hoeken van olie en Unilever. Van de scheepvaart was Holland-Amerika Lijn prominent. Na het verslag trok de koers 3 punten aan tot 182. Cultures bleven wei felend en onbetekenend. Bankaandelen hadden een vast aanzien. Van binnenlandse industrieën trok Span jaard wederom de aandacht door tot circa 91 op 'te lopen. De hervatting van het divi dend heeft hier een voortreffelijke indruk gemaakt. Internationale Viscose was flauw (220 laten) op de verlaging van het divi dend van 12 tot 9 pei-cent. Verenigde Blik wederom aan de vaste kant. Staatsfondsen lagen willig voor de staf- fellening op de aankopen voor de schatkist van f 2 ton, die in een lege markt terecht kwamen. Obligaties N.S. blijven goed ge stemd op 101%. Prolongatie 3% percent. (ANP). NEW YORK De vraag naar internationale oliewaar den en de gehandhaafde stevige positie van de openbare nutsbedrijven hadden gis teren een gunstige invloed op een markt, die overigens door technische factoren werd beheerst. De stijgingen bij de inter nationale olies bedroegen één tot (bij Gulf) meer dan drie dollar wegens de iets minder ongunstig geachte ontwikkeling in het Nabije Oosten. De verwachting nam toe dat het Suezkanaal volgens plan op 10 maart zal worden opengesteld voor 10.000- tons schepen. Royal Dutch en Getty stegen beide met bijna twee dollar. De groep openbare nutsbedrijven boekte haar zesde achtereenvolgende avans, voor al gesteund door een stijging van meer dan een dollar bij Peoples Gas. Overigens waren de koersen nogal onre gelmatig; zowel bij spoorwegen als bij in dustrie werd op een lager gemiddelde ge sloten. General Motors, dat vorige week de Chevrolet-produktie sterk inkromp, be reikte een nieuw laagtepunt op 38%. Er werden 1.710.000 aandelen omgezet, tegen 1.680.0000 op donderdag. Het industriegemiddelde sloot 0,03 lager op 466,00, spoorwegen 0,96 lager op 141,26. openbare nutsbedrijven 0,19 hoger op 70.53. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/n Nederl. '47 897/i# 89 3 Nedl. 1962/64 92% 92% A. K. U 200 199% Calvé Delft 293 295 Van Gelder Zonen 195 194 K. N. Hoogovens 300 300 Nèderl. Ford 290 280 N. Kabelfabriek 268 268 gew. Philips Gloeil. 245% 242% pref. Philips Gloeil. 147% 147% Unilever 351 354 Wilton Fijenooi-d 218 219 Dordtsche- Petrol. 833% 837 Konkl. Petroleum 167,40 168, A'dam Rubber 77% 77% Holl. Amer. Lijn. 182 180% N. Scheepv. Unie 165% 164% Phs. v. Ommeren 281% 281% H. V. A 90 89 Verg. Deli Mijen 92% 93 Amsterd. Bank 209 209 Ned. Handel Mij. 167% 167 Rotterd. Bank 174% 174% Twentsche Bank 175 175 Anaconda Copper 60*8 60 Bethlehem Steel 174 174% U. S. Steel 61% 61 General Motors 40 39 Shell Union 79% 80% Tidewater 33% 33% zien dan een uitval uit een belegerde ves ting. Gelet op de houding van de westerse mogendheden in de voorafgaande jaren kan de heer Ruygers Israel niet anders dan gelijk geven als het wantrouwend staat tegenover beloften zonder duidelijke ga ranties. De UNO moet zich herinneren dat zij zelf de onafhankelijke staat Israel in het leven heeft geroepen. Het voortbestaan van de UNO zou wel eens met dat van de staat Israel kunnen staan of vallen, zo meende de spreker. Een gezamenlijke Ara bische aanval op Israel zal naar alle waar- schnijlijkheid een derde wereldoorlog tot gevolg hebben. Juist de aarzelende hou ding van het westen geeft de Arabische liga de gelegenheid een provocerende hou ding tegenover Israel aan te nemen. Sprekende over het Suezkanaal zei de heer Ruygers er voorstander van te zijn wanneer niet alleen dit kanaal maar allo vitale waterwegen in de wereld onder in ternationaal beheer zouden komen. De beste en minst kostbare oplossing zou zijn geweest indien het westen het Suezkanaal ten tijde van de naasting door Egypte hadden genegeerd en een andere vaarroute hadden gekozen. Een dergelijke houding zou de economie van Egypte in het hart hebben getroffen en dit land tot rede heb ben gebracht. Het plan van president Eisenhower voor het Midden-Oosten acht de heer Ruygers belangrijk met het oog op het tegenhouden van de communistische penetratie in deze sociaal-economisch ach terlijke landen. Het grootste vraagstuk voor de toekomst is echter aan welke kant de gekleurde rassen zullen staan. Deze vraag is niet met kernwapens op te lossen maar met onze bereidheid op basis van gelijkheid met de Aziatische en Afrikaan se volken samen te werken. De tijd dringt, aldus besloot de heer Ruygers zijn betoog. Het vierde scholierenconcert te Haarlem indit seizoen biedt als bijzondere attractie, dat de opera „La serva padrona" (De dienstmaagd als meesteres) van de Itali aanse componist Giovanni Battista Pergo- lesi, die van 1710 tot 1736 heeft geleefd, wordt opgevoerd. De solisten hierin zijn: de bas Otto Couperus, de sopraan Corry van Beckum en de tenor Henk Meijer, die de rollen vervullen van Uberto, Sex-pina en Vespone. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest staat onder leiding van Marinus Adam, die ook de mondelinge toelichting voor zijn rekening neemt. Het concert heeft plaats op vrijdag 15 maart in de gemeentelijke concex'tzaal des middags om 4.15 uur en wordt des avonds om 7.30 uur hexdiaald. Zij die verleden jaar de opvoering met de zelfde solisten van de opera „Rastien en Bastienne" van Mozart hebben bijgewoond, zullen zich het grote succes hiervan nog herinnei-en. Het is een goede gedachte geweest van de Commissie ter bevordering van de cultu rele en esthetische vorming van de rijpere schooljeugd het evenement van verieden jaar te hex-halen en opnieuw een opei-a in concertvorm in een van de programma's op te nemen. De muzikale ontwikkeling van de leerlingen, het eex-ste doel van de jeugdconcerten, wordt hiermede belang rijk bevorderd. Voorafgaande aan de opera wordt nog uitgevoerd het concert voor strijkorkest van Jean Baptiste Lully (1632-1736). Voor dit zeer aantrekkelijke concert zal onder de scholieren ongetwijfeld veel belangstel ling bestaan. De Indonesische minister van Economi sche Zaken, Burhanuddin, heeft de berich ten tegengesproken, als zou de regering beperking van de import overwegen. BUENOS AIRES (Reuter/AFP/UP) Bij een treinongeluk nabij Cordoba in Midden- Argentinië zijn maandag veertien mensen om het leven gekomen en honderdtwintig gewond. De afgebroken partijen in de darmvedstrijd Sassenheim-Lisse en Lisse-Hillegom zijn uitgespeeld. Sassenheim slaagde er in de leiding in het toernooi te behouden. Hille- gom won met 713 van Lisse. Er komt nu enige tekening in de stand: Sassenheim 7 pnt., St. Bavo 6 pnt., Hillegom 4 pnt., Lisse 3 pnt. Er zijn 5 wedstx-jjden gespeeld. Voor woensdag staan op het programma Lisse-St. Bavo in de Witte Zwaan en Hil- legom-Sassenheim in het KAB-gebouw. Partijdag van de Anti-Revolutionaire partij De jaarlijkse pai-tijdag van de Anti revolutionaire partij in Haarlemmermeer zal woensdag voor de veertigste maal te Hoofddorp woi'den gehouden en wel in de nieuwe beurszaak Mr. B. W. Biesheuvel, prof. mr. P. S. Gerbx-andy en ds. H. S. K. Kalf, Hervormd predikant te Bennebroek, zullen spreken. VARKENSMARKT LEIDEN. Leiden, 26 februari: Aanvoer 177 vette varkens; notering in centen per kg levend gewicht; lichte varkens 170174, slagersvar kens 174178, zeugen 150156, handel stroef. Enkele pi-ima boven notering. Bovendien 4 nuchtere kalvei'en, geen notering. ONDERTROUWD: W. H. André de la Porte en C. Hauchmann. GEHUWD: C. Warmerdam en A. Lam me rse. GEBOREN: Augustinus Gerardus Maria, zoon van J. J. Hoeker en A. M. Lonimerse. Vrouwenmiddag Protestantenbond De vrouwengroer van de Nederlandse Protestantenbond te Zandvoort houdt een bijeenkomst op donderdagmiddag 28 fe bruari in „Ons Gebouw", Bi'ugstraat. Me vrouw B. Poots-van Popta zal het hoek bespreken „De donkex-e bloem" van Peaxd Buck. Maandagavond werd in de oud-Iiol- landse zaal van restaurant De Witte Zwaan te Lisse de tiende jaarvergadering gehou den van de afdeling Lisse van de Neder landse Christelijke Bond van Overheids personeel. De voorzitter, van de jubilex'en- de afdeling, de heer J, M. Willemse, me moreerde in zijn openingswoord de ge schiedenis van de afdeling, waarbij hij er aan hex-innerde, dat het de heer H. Tigche- laar was geweest, onder wiens leiding de oprichtingvex'gadering had gestaan. Ook de secretaris, de heer Jac. Faas, gaf een kort overzicht van de geschiedenis van de afdeling Lisse, waax'bij hij het feit ver meldde, dat de heren J. M. Willemse, J. van der Laan en H. Meijer tevens tien jaar in het bestuur van de afdeling hebben zit ting gehad. De heer H. Steenwinkel spi'ak deze jubilerende bestuursleden toe, waar bij hij hun een klein geschenk ovei-han- digde. De hoofdbestuux'der van de bond de heer Ploeg wenste de voorzitter van de afde ling geluk met diens 25-jarig lidmaatschap van het C.N.V., waarna hij hem het gou den C.N.V.-insigne op de revers speldde. Hierna richtte de heer Ploeg zich tot de aanwezigen, waarbij hij zei er van over tuigd te zijn, dat de ambtenai-en, verge leken met de werkers in het particüliei-e bedrijfsleven, zijn achtergesteld, ook ten opzichte van de algemene ouderdomsvoor ziening. „Het C.N.V. blijft echter op de deur kloppen", aldus besloot de spreker. De aftredende bestuursleden, de hex-en J. M. Willemse, J. van der Laan en C. II. Steenwinkel, werden bij acclamatie her kozen, waarna de heer Jan Oosterwelder uit Amstei-dam een voordracht hield. Namens de Christelijke Bestui-enbond afdeling Lisse werd nog het woord gevoerd door de heer B. van der Linden, waarna de heer Steenwinkel de bijeenkomst sloot. Pluimveevereniging De Pluimvee- en Konijnensportvereni- ging „Lisse en Omstreken" hield maardag avond in „De Taveerne" te Lisse een ver gadering onder leiding voor de voorzitter de heer N. J. Dol. Een zestal nieuwe leden kon men inschrijven Op 28 en 29 novem ber zal te Lisse de kringshow worden ge houden. De voox-zitter hield een betoog over het kippenras ..Zwarte Java's", welk een mooi ras genoemd mag worden; het komt de laatste jaren stex-k naar voren. Filmavond van Cebuto Hea reisbureau „Cebuto" heeft maan dagavond in Lisse belangstellenden in het reisprogramma dezer onderneming door middel van films laten zien hoe mooi Euro pa is. Men bezocht Parijs, waar men niet alleen de Eiffeltoren beklom maar ook de Notre Dame bekeek. Men zag verder de St. Pieter in Rome en was in Florence- Vervolgens werd, een film vertoornd over folkloristische feesten in Zwitserland. Daarna volgden de bezoekers twee jonge lui die op de fiets door Oostenrijk toerden. Een hoogtepunt in het filmprogramma was een bezoek aan de Cote d'Azur- A.R.J.O.S. vergaderde De Ant i-Re v o I u t ioi ia ire Studieclub (ARJOS) te Lisse venga deinde in de zaal van de Chr. Geref. Kerk onder leiding van de heer G. Rietkerk Jr. Inleider was de heer S. de Zee met het onderwerp: „Over heid en Christelijke traditie"- Hij zeide.dati xhen bij christelijke traditie er rekening, mee moet houden, dat er in de loop dei- jaren vèel veranderingen komen die men ondanks het vasthouden aan bepaalde tra dities toch niet tegen kan houden. Ook zijn er verschillen in christelijke traditie te be speuren in streken en in landen,. „We moeten ons hoeden voor overschat ting cn onderschatting van deze tradities. Overschatting kan leiden tot vormen- godsdienst en onderschatting tot onver schilligheid. We verwerpen het liberale standpunt van volkomen neutraliteit der overheid inzake christelijke tradities. Ook kunnen we het S.G.P.-standpunt niet aan nemen. De ovei-heid als dienai-esse Gods heeft de christelijke tradities als normaal te beschouwen en deze te beschermen bij alle vrijheid die zij overigens aan anders denkenden garandeert", aldus merkte spi-e- ker onder meer op. Albireo, 24 v. R'dam, pass. 24 Wight n. Marseille. Alhena, 24 te Botterdam. Almdijk, 24 te Rotterdam. Almkerk, 23 v. Amsterdam n. Las Palmas. Alwaki, 25 te Abadan. Amstelvliet, pass. 25 Monrovia n. Kaapstad of Durban. Antonia, 26 te Surabaja. Amstelbrug, 25 1500 m. n.w. Kaapstad v. A'dam. Amstelstad, 25 1984 m. w.n.w. Kp. De Goede Hoop n. Durban. Aalsdijk, 6/3 te Belawan verw. Abbekerk, 26 v. Durban n. Penang. Alcor, 28 te Rio de Janeiro verw. Amerskerk. pass. 25 Kaapstad n. Las Palmas. Ampenan, 26 te Newport News. Appingedijk, 29 te Rio de Janeiro verw. Argos, 25 v. Tunis n. Piraeus. Bengalen, 25 rede Tegal. Bonaire, 25 te Amsterdam v. Plymouth. Both, 25 t.e Benkoelen v. Tj. Priok. Bussum, 25 te New Orleans v. Amsterdam Bali, pass. 25 Mauritius n. Dakar. Billiton, 25 v. Algiers n. Dakar. Blijdendijk, 26 te Norfolk. Borneo, 26 te Belawan. Boschkerk, 24 v. Rangoon n. Calcutta. Britsum, 26 te Marseille. Caltex Pernis, pass. 25 Oporto n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 24 Key West n. Rotterdam. Cradle of Lib., pass. 25 Flores Az. n. Caraibbean. Campnu.vs, 26 te Rangoon verw. Charis, 23 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Concepcion, 24 te Sao Francisco do Sul. Camerounkust, pass. 24 Las Palmas n. A'dam. Cottica, 25 te Georgetown n. Paramaribo. Caltex Nederland, 25 60 m. o. Gibraltar n. Sidon. Cleodora, 26 te Bahrein. Delfshaven, 10/3 te Colombo v. Durban. Deerens, 25 te Singapore. Delfland, 25 te Rosario. Daphnis, 25 v. Trinidad n. Londen. Duivendijk, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Dorestad, pass. 25 Durban n. Las Palmas. Eos, 25 te Izmir. Esso Nederland, 25 te Thameshaven, 27 te Oost ende verw. Ena, 24 v. Rotterdam n. Londen. Enggano, 24 te Vlaardingen. Etrema, 25 te Curagao. Felipes, 26 te Pladju. Friesland, 25 te Penang v. Singapore. Friesland SSM, 24 v. Hampt. Roads n. Rotterdam. Gooiland, 25 te Bahia. Gadila. pass. 25 Brisbane n. Gladstone. Graveland, 26 te Ilhcos. Heemskerk, pass. 25 Krakatau n. Singapore. Hera, 24 300 m. n.o. Flores n. Londen. Hilversum, 24 te Falmouth. Hydra. 25 te Georgetown. Helicon, 25 v. Pto. Ordaz n. Emden. Hispania, pass. 25 Ouessant n. Rotterdam. Ittersum, 27 ie Galveston verw. Iberia, 24 te Rotterdam. Ivoorkust, 26 te Dakar. Jupiter, 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Kermia, 25 te Pta. Cardon. Korovina, 26 te Singapore. Karimata, 24 300 m. o.n.o. Banjuwangi v. Sorong. Kabylia, 25 te Piney Point. Kara, 25 Havana. Kellia, 25 te Jar row in Tyne. Kenia. 25 800 m. z.o. Anderhalfgraadskanaal naar Mena A1 Ahmadi. Karimun, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Kinderdijk, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Kosocia. 26 te Beaumont. Kvlix, 25 v. Las Piedras n. Heysham. Loosdrecht, 25 v. Las Palmas n. Lour. Marques. Lutterkerk,, pass. 25 Mogadiscio n. Dar Es Salaam. Larenberg. 25 te Mobile v. Antwerpen. Lawak, 23 te New York. Lemsterkerk, 25 v. Mombasa n. Heysham. Leuvekerk, 26 v. Dakar n. Genua. Macoma, 24 v. Singapore n. Rangoon. Malea, 26 te Balikpapan Mataram, 26 te Penang. Muiderkerk. 25 te Antwerpen. Mijdrecht, 25 v. Las Palmas n. Triëst. Myonia, 26 te Abadan verw. Mirfak N, 25 te Montevideo verw. v. Antonio. Marpessa, 25 te St. Vincent verw. v. Curagao. Maasland, 25 te Montevideo v. Buenos Aires. Mentor, pass. 24 Jamaica n. Mobile. Merwede, 25 te Takoradi v. Lagos. Maas, 25 v. Curagao n. Las Palmas. Meerkerk. 24 te Amsterdam. Montferland, 24 te Amsterdam. Marisa, 25 v. Pt. De Bouc n. Piraeus. Meliskerk. 25 v. Durban n. Las Palmas. Murena, 24 v. Singapore n. Tokuyama. Nieuw Amsterdam, 26 te La Guaira. Nestor, 24 te Amsterdam. Oranjefontein,, 24 te Kaapstad v. Las Palmas. Osiris. 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Orestes, 25 v. Balboa n. La Union. Oldmarsum, 25 te Bremen. Ootmarsum, 23 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Prins Willem III. pass. 25 Gibraltar n. Dakar. Perna, 25 te Singapore v. Pladju. P. G. Thulin, 25 te Buenos Aires v. Montevideo. Peperkust, 25 160 m. o. Madeira n. Dakar. Polydorus, 24 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Prins Willem George Frederik. 24 te Rotterdam. Phrontis, pas. 25 Kp. De Goede Hoop n. Penang. Roebiah, 25 v. San Francisco n. Los Angeles. Roggeveen, 26 te Surabaja. Rolti, 26 te Makassar. Rondo, 24 te Hamburg v. Amsterdam. Rijndam, 25 te New York. Raki. 23 48U m. n.o. prov. N.E. Channel n. New Orleans. Rijnland, 24 te Amsterdam. Sibajak, 25 te Cocos eil. n. Kaapstad. Sloterdijk, 25 te Boston. Stad Dordrecht, pass. 25 Kp. Vilano n. Gibraltar. Stad Maassluis, pass. 25 Ouessant n. Melilla. Stad Schiedam, 25 te Savona. Straat Madura, 26 te Cochin. Stanvac Talangakar, 27 te Sungeigerong verw. Soestdijk, 23 te Antwerpen. Siberoet, 25 te Singapore. Statue of Liberty, 24 35 m. o.z.o. Socotra n. Mena. Sir.gkep, 26 te IJmuiden verw. v. Dakar. Salatiga, 25 v. Bahrein n. Bombay. Stad Vlaardingen. 25 te Baltimore. Stentor, 26 te Houston. Seven seas, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Haarlem, 24 te Vlaardingen. Salatiga. 25 vi Bahrein n. Bombay. :-v Slamat, pass. 25 Barbados n. Kaapstad, Stad Alkmaar, pass. 25 Kp. Blanco n. Freetown. Stad Breda. 25 v. Norfolk n. Rotterdam. Tara, 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tegelberg, 26 te Pt. Elisabeth. Titus. 26 te Curagao. Tomori, pass. 25 Ouessant n. Las Palmas. Tiberius. 24 660 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Tasman, 25 te Djakarta v. Padang. Trajanus, 25 v. Pto. Barrios n. Pto. Limon. Tire Lidoms. 23 v. Rotterdam n. Curagao. Van Riemsdijk, 25 te Surabaja v. Semarang. W. Alton Jones, pas. 25 Muscat n. Mena A1 Ahm. Westland, 24 250 m. z.w. St. Paulsrock n. A'dam. Witmarsum, 26 v. Brownsville n. New Orleans. Zeeland, 26 te Badhrouge. Zijpenberg, 27 te Freetown verw. Zuiderkerk, 25 te Las Palmas. Zuiderzee, 23 500 m. w.z.w. Azoren n. Norfolk. KLEINE VAART Adine, 26 v. Rotterdam te Lissabon verw. Atlas, 24 dw. Casquets n. Rotterdam. Beekbergen, 25 v. Gent te Goole. Bab T. 22 v. Bordeaux n. Garston. Eisa, 21 v. Bordeaux te Port Talbot. Eibergen. 25 v. Goole te Rouaan. verw. Flevo, 23 op Schelde n. Antwerpen. Gramsb'ergen, 25 v. Bayonne te Grangemouth. Haaksbergen, 25 v. Goole n. Gent. Joost, 23 v. Newcastle n. Cherbourg. Kap Falga, 21 v. Goole n. Bordeaux. Kaap St. Vincent, pass. 22 Brunsbüttel n. R'dam. Midas, 24 90 m. n.o. Gibraltar n. Barcelona, Nero, 24 25 m. o. Gibraltar n. Sevilla, Notos, 23 10 m. z.o. Beyrouth n. Alexandrië. Pavo, 23 te Rotterdam v. Zaandam. Plato, 24 15 m. o.n.o. Tersch.bank n. Amsterdam. Ponza, 24 bij Teignmouth n. Grangemouth. Tilly. 23.25 m. z. "lie d'Yeu n. Cardiff. Westerdok, 24 te Tongue n. Londen. Westpolder, 27 v. Rotterdam te Oporto verw. -V SLEEP VAART Clyde, 24 200 m. n.w. Gironde n. Bordeaux. Cycloop, 24 210 m. o. Kp. Hatteras n. Norfolk. Ebro, pass. 24 Casquets n. Mombasa. Gel Zee, 23 te Maassluis. Humber, 24 120 m. n. Kp. Finisterre n. Hamburg. Noordholland, 23 370 m. vv. Kp. Vincent n. Porto Cabello. Oceaan, 23 670 m. z.w. Fayal n. Maracaibo. Rode Zee, 23 v. Dakar n. Triëst Tyne, 23 60 m. z.o. Kp. Vincent n. Rotterdam. Witte Zee. 24 140 m. z.w. Wight n. Antwerpen. Zwarte Zee, 24 120 m. n.n.o. Minorca n. Pt. Obel- .graus. WOENSDAG en DONDERDAG HET BESTE GRASLINNEN Met 10 jaar schriftelijke garantie. Aanbevolen door de Ned. Ver. van Huisvrouwen ,io B van 7.90 nu van 9.90 nu 1 PERS. LAKEN 136 x 230 2 PERS. LAKEN 150 x 240 GROTE 2 PERS. 180 x 250 van 11.90 nu SLOPEN 62x72 cm hotel- of knoopsluiting van 3.45 nu 6.90 7.90 9.90 2.45 OP DEZE BON BIJ AANKOOP VAN 3 LAKENS 2.50 REDUCTIE ANEGANG 22 TEL. 19743 - HAARLEM Verzendingen naar buiten franco rembours. Kijk de advertentiepagina's door en gij ziet, hoeveel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. Moderne Goth. en Barok huisk., Bankstellen, Clubs Slaapk., Karpetten, Bed den enz. Ook op 6, 12 en 18 maanden, zonder borg MEUBELTOONKAMERS Westerhoutpaï-k 8, Tel. 18840 In alle maten. SABELIS KERKEBIJN Anthoniestr. 1931 Haarlem Tel 11898 Gevraagd voor spoedige in diensttreding bij alleenstaande heer in het Westen van het land. Be trekking intern. Leeftijd niet ouder dan 30 jaar. Brieven onder letter VN Boekhandel Knijnenberg, Krommenie. EEN MAATCOSTUUM, rijke keuze uit vele exclusieve stoffen. Weinig duurder dan goede confectie, model naar wens. Bij gemakkelijke betaling (per giro) geringe verhoging N.V. THE LONDON STYLE, Kleermakerij, verwacht gaarne uw naam en adres onder no. 4968 bureau v. d. blad en de Coupeur bezoekt u met uitgebreide collectie. MOTVERDELGING Haarlem (Bloemendaal) Kleverlaan 71, tel. 22955 Div. 3- en 4-kamerflats te Haarlem e:o: Koopsom van 15.000—28.000. Inl.DE RIDDER STRIJBIS, makel. N.B.M., Zandv.- laan 71, Heemstede, tel. K 2500—38920. V* GRUNDIG RADIO NEDERLAND vraagt voor spoedige indiensttreding bekend met tabellarisch typewerk. Voor beide functies Mulo-diploma gewenst. Brieven met volledige inlichtingen en verlangd salaris te richten aan de Directie, Koningslaan 36, Amsterdam-Z. Voor spoedige indiensttreding gevraagd voor kantoor voor administratie- en typewerk. Brieven met referenties onder no. 4969 bur. v. d. bl. In het ROQDE KRUIS ZIEKENHUIS, Vondellaan 13 te Beverwijk kunnen worden geplaatst. Sollicitaties te richten aan de adjunkt-direktrice. omgeving Grote Markt, Station of Cronjéstraat. Brieven onder no. 4966 bur. v. d. blad SCHOONMAAKBEDRIJF vraagt 's morgens 06.30—09.30 uur 's avonds 16.30—19.30 uur Bruto loon pl.m. 54.per week. Gunstige sociale voorwaarden. Aanmelden Nassaulaan 32 09.0017.00 u. GROOT FABRIEKSKANTOOR vraagt leeftijd tot 22 jaar, wiens werkzaamheden hoofd zakelijk liggen op het terrein van de sociale wet geving. Zij, die voor deze zeer gevarieerde werk kring in aanmerking wensen te komen, gelieven te reflecteren onder no. 4965. In één nocht Uw honden gaaf en zacht Dames-, laat uw winter- en voorjaarsgarderobe vex-zor- gen door Modeatelier Lé BERKHOUT Ook knippen en pasklaar maken. Mevr. L. F. Verkaart-Berk- hout, Planetenlaan 146. Haar lem, tel. 23512. „Wat wil het Rozekruisers Genootschap?" Inl. Bakenessergracht 63. Maandag- t/m. vrijdagavond van 78.30 uur, woensdag en zatei-dagmidd. 2.304 u. Niet alleen voor de beste kruidenierswa ren tegen de laagste prijs, maar ook voor groenten en fruit naar BINNENWEG 149, Heemstede. Grote bloemkool 59 ct. Prachtig dik witlof per pond 25 ct. Uit het vat: Heerlijke zoute Snijboontjes kg. 65 Sperciebonen kg. 59 Jonathans kg. 35 Handgoudreinetten kg. 35 Moesgoudreinetten kg. 19 Golden Delicious kg. 39 Mandarijnen 9 voor 98 Jaffa's 7 voor 98 Grote Jaffa's 3 voor 72 Citroenen 5 voor 49 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wü geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. 4e klas 6e lijst HOGE PRIJZEN 2000 1092413p96 14813 ƒ1500 3832 ƒ1000 4555 4758 10763 11354 15994 400 1205 3217 480? =331 11704 12435 12779 14564 15368 21374 200 1870 2038 2257 2691 3120 3536 3849 i ML S, -,5?09 7044 7292 8639 9888 10758 11897 12812 14392 14585 16104 16369 lov* i j.oyoy 1029 602 2018 3131 668 4155 5133 667 6162 7012 625 8043 8054 10207 11030 728 12077 030 064 649 851 185 316 187 251 743 883 288 354 143 333 732 816 343 608 049 100 626 935 045 473 368 388 406 439 164 190 870 927 313 371 PRIJZEN VAN ƒ80.— 158 248 330 960 982 459 518 559 253 389 429 444 446 455 336 379 515 885 891 940 633 700 740 215 261 335 497 548 741 405 723 782 508 517 799 206 209 296 933 541 595 680 366 449 485 554 901 570 599 650 653 612 626 786 949 553 563 576 593 969 774 839 884 961 356 384 493 618 907 962 824 997 297 361 575 707 854 857 861 1S013 14107 717 15009 571 16156 17007 340 745 18148 19153 885 20123 728 21105 545 182 219 113 228 934 035 236 607 623 380 419 008 025 366 371 772 833 237 444 308 3S1 889 959 136 332 773 968 116 147 624 797 370 592 622 654 688 755 872 251 362 487 546 566 613 662 246 276 293 640 813 841 621 678 804 036 110 140 401 414 516 841 888 997 477 508 514 512 524 589 333 415 416 486 831 832 999 160 165 '207 276 541 630 689 710 519 556 798 917 606 611 664 873 355 371 417 467 565 674 67S 980 243 317 333 354 384 410 428 802 810 895 1014 016 018 022 055 072 084 115 117 124 181 185 187 193 230 231 259 286 321 355 388 409 477 524 530 560 566 576 682 697 714 741 765 772 774 784 799 809 828 846 862 910 2015 069 111 135 141 145 147 148 153 194 196 204 227 301 326 355 359 369 380 401 419 421 454 455 470 513 531 561 591 601 603 604 666 687 698 751 784 79S 823 834 841 854 858 859 883 912 973 975 981 995 3022 039 055 073 078 080 097 135 155 160 161 215 2S6 304 336 357 401 404 466 473 491 515 548 620 638 656 826 834 856 895 4025 063 090 146 150 172 195 235 240 276 287 291 312 318 352 371 420 426 427 499 636 673 679 696 761 808 935 950 992 994 5059 073 077 104 114 129 134 138 153 161 170 207 279 319 413 423 455 480 489 494 562 613 619 643 690 715 760 794 807 822 864 920 933 948 982 6001 054 060 063 069 073 077 126 177 255 331 375 415 424 447 518 520 534 538 553 587 58S 597 613 638 656 666 707 736 746 768 815 873 877 909 944 948 965 989 7016 028 125 131 134 142 168 209 294 313 318 331 341 359 371 375 420 448 459 486 532 592 616 627 655 664 675 689 711 716 727 737 804 819 S33 841 871 928 989 991 8132 183 185 210 217 226 242 '260 268 295 326 347 382 390 424 465 530 550 559 566 590 627 634 643 651 682 799 885 893 926 940 954 964 975 992 0003 007 019 042 045 172 175 187 240 300 313 351 359 385 434 576 620 622 634 673 701 712 726 799 823 900 908 911 930 933 986 989 995 10060 061 072 089 095 113 125 141 144 157 163 182 190 201 235 282 291 305 321 352 385 386 422 430 464 511 568 597 620 633 652 679 684 685 699 73X 737 742 781 826 S38 848 854 868 SS9 906 938 978 986 111105 039 OS7 159 166 173 189 220 278 280 291 309 400 410 414 421 436 440 463 473 NIETEN 480 809 12036 311 591 825 13015 248 534 829 11003 324 614 15034 374 678 16012 314 453 665 872 17021 305 620 910 18005 279 471 547 793 952 19065 281 540 788 965 20041 201 357 643 985 21017 324 647 910 533 682 960 964 049 059 368 388 601 687 842 850 058 124 251 270 549 551 830 S43 032 044 341 345 635 643 054 096 383 394 695 708 035 107 324 336 489 497 669 680 906 915 059 062 339 400 652 681 918 941 016 037 306 309 483 499 560 621 803 817 712 721 973 06S 155 422 443 699 711 947 127 130 276 288 561 582 844 900 069 167 424 436 656 743 136 139 438 491 749 765 112 127 348 362 500 510 715 724 918 941 090 175 413 474 687 748 983 054 083 311 313 510 511 637 651 830 862 727 733 777 7S2 7S9 183 186 270 289 299 464 475 488 496 559 717 759 760 777 792 177 183 208 319 416 422 598 600 663 90S 917 935 i85 204 250 472 540 573 799 811 841 177 203 310 536 552 595 783 7S7 931 141 146 171 373 378 382 515 522 523 838 847 848 968 970 993 1S2 262 2(8 475 506 509 755 787 824 215 220 464 483 692 710 272 281 577 592 926 965 317 366 636 651 965 196 235 397 398 540 652 859 867 300 301 555 557 869 873 094 100 151 202 273 345 382 387 402 421 516 530 534 53S 546 726 735 754 776 788 884 901 905 925 951 073 075 094 350 358 374 544 550 557 792 813 830 9S5 075 085 089 214 220 231 387 471 4S5 706 707 708 999 2X000 052 108 180 350 433 463 683 720 738 917 945 969 107 185 208 210 261 276 380 441 459 473 495 509 566 581 594 609 653 740 841 902 912 933 940 963 092 108 135 164 171 174 269 270 306 316 343 351 500 519 558 588 625 632 723 772 823 845 851 961 196 199 206 215 235 310 551 555 563 566 602 623 758 760 779 7S4 S40 864 993

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3