perser DDD c/tNAT0GEN B. van Frank IPiiii typist(e) Eisenhower en Mollet spraken over het Nabije Oosten Frankrijk wenst ook Noord-Afrika in de werkingssfeer van de NA VO DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Franse auteur Roger Vercel overleden Iste hypotheek gevr. yjisFui. WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 AMSTERDAM NEW YORK 833 X 77 a 279X Palestijnse Arabieren rebelleerden in Egypte Twee miljoen voor proef met doorwerken in bouw bedrijf bij ongunstig weer Poolse premier stelt voor kabinet te reorganiseren Hij geeft uiting aan de vrees voor Duitsland Oorzaak van treinbotsing in België onverklaarbaar Drie jaar gevangenisstraf geëist wegens doodslag Huiseigenaren protesteren tegen blokkering van een deel der huurverhoging Militair nam auto weg voor plezierritten Scheepvaart Mevr. N. Wicherink G. v. d. MEER Mej. A. Swaneveld Zelfstandige hulp in de huishouding gevr. THEOSOFISCHE VERENIGING PLAATSELIJK LICHAAMS CORR. INSTITUUT KROES HAARDEN - KACHELS LEERLING-MONTEUR HUISKNECHT NETTE WERKSTER Welke jongeman, 1520 jaar, Van Duren's Corsettenmagazijnen FLINKE VERKOOPSTER LEERLING VERKOOPSTER „Laat U niet in de boot nemen!!" zegt M^^bedrijf VLUG EN GOED1! WASHINGTON (Reuter). - President Eisenhower en premier Mollet van Frank rijk hebben dinsdag in het Witte Huis van gedachten gewisseld over het Nabije Oos ten. Waarnemers zijn van oordeel, dat de toekomst van het Suezkanaal en de onder handelingen om Israel te bewegen zich uit Egypte terug te trekken, de voornaamste onderwerpen van gesprek zijn geweest. In sommige kringen te Washington wordt de mogelijkheid geopperd, dat Eisenhower tracht Frankrijk te bewegen, zijn invloed aan te wenden teneinde Israel er toe te bewegen zich uit de kuststrook van Gaza en het gebied langs de golf van Akaba terug te trekken. Er is ook een algemeen gesprek gehouden over de vorderingen op het gebied van de Europese eenwording en over de gemeenschappelijke problemen van de Europese defensie. Nassers nazisme De bespreking tussen Eisenhower en Mollet zal er voornamelijk op gericht zijn het vertrouwen tussen de Verenigde Staten en de westelijke mogendheden, dat door de Suezcrisis een knauw heeft gekregen, te herstellen. Mollet zal er op aandringen dat de Amerikaanse politiek jegens de Arabi sche landen en Israel meer in overeen stemming wordt gebracht met de politiek die Frankrijk en Groot-Brittannië ten op zichte van deze landen voeren. Naar in Washington verluidt heeft minister Dulles kortgeleden tegen Franse parlementsleden, die een bezoek aan Washington brachten, De favoriet van de beurs was gisteren ongetwijfeld Unilever. Uit verscheidene factoren is dit verklaarbaar, onder andere de geruchten, dat de te verwachten jaar cijfers van het concern een twintig percent hogere winst dan 1955 zullen aanduiden. Hiertoe zal ongetwijfeld het bedrijf in New York toe bijdragen want het is algemeen bekend, dat aldaar momenteel met winst gewerkt wordt. Ook is Unilever een her kapitalisatie-kandidaat. Alles bij elkaar dus goede factoren die het publiek tot aan kopen hebben doen besluiten. Weliswaar kon de hoge koers van 356 in de morgen uren niet bij de opening worden bereikt maar toch opende het fonds 3 punten ho ger op 354, waarna nog 1 punt kon worden bijgevoegd in het verloop van de markt. Philips moest de winst van maandag weer geheel prijsgeven en kwam daar zelfs nog fractioneel onder met een koers van 243. AKU iets lager op 200. Kon. Olie, maandag zeer vast op grote aankopen van Parijs was gisteren goed prijshoudend op f 167,70. Er was wat mid denkoersaanbod, dat door de arbitrage werd opgenomen voor Parijse rekening'. De handel in Kon. Olie was belangrijk min der dam; maandag. De scheepvaarten liggen zwak in de markt en eerder aangeboden. Vrijwel over de gehele linie 1-2 percent lager met klei ne omzetten. Amsterdam Rubber prijshou dend, 77%. Na de forse rijzing van maan dag waren gisteren de staatsfondsen iets in reactie zonder dat daarvoor bijzondere redenen aanwezig waren. De staffellening 8914 (89%), Overige leningen min V& per cent. Hoogovens werden geadviseerd op 300 (onv.) N.V. Spanjaard adviesprijs 91 en de 5 percent converteerbare obligaties Philips 11214 advies. Prolongatie 3% per cent. (ANP). Bij gebrek aan enig stimulerend nieuws van buitenaf werd het verloop van de beurs van gisteren bepaald door tech nische factoren. De verwachtingen over een gunstige ontwikkeling in het Nabije Oosten, waardoor maandag de internatio nale oliewaarden gevraagd waren, bleken niet in staat hetzelfde effect dinsdag te veroorzaken. Het waren dan ook alleen verspreide individuele fondsen die enige marktactiviteit aantrokken. De omzet van 1.580.000 aandelen was 130.000 bij die van maandag ten achter en de kleinste sinds 23 oktober 1956. International Business Machines, een der hoogst genoteerde fondsen, ondervond tijdelijk belangstelling, na bekendmaking van een voorstel tot aandelensplitsing (twee voor een) en een financiering van 200 miljoen dollar. Het industrie-gemiddelde steeg 0,82, on der andere door avansen van een dollar bij General Foods en Goodyear Tires en fractionele stijgingen bij andere fondsen. Het gemiddelde bedroeg bij sluiting 467,72; dat voor spoorwegen daalde met 0,33 tot 140,93 en openbare nutsbedrijven met 0,05 tot 70,48, de eerste daling in zeven beurs- dagen. Van de 1.112 verhandelde fondsen sloten er 433 hoger, 392 lager en 287 onveranderd. Er werden zeven nieuwe hoogtepunten en 31 nieuwe laagtepunten bereikt. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% Nederl. '47 8813/ie 87 3 Vo Nedl. 1962/64 92% 92»/» A. K. U 200 K 201 Calvé Delft 295 300 Van Gelder Zonen 194 194 K. N. Hoogovens 302 302 Nederl. Ford 285 285 N. Kabelfabriek 270 270 gew. Philips Gloeil. 243 243 pref.Philips Gloeil. 148 148 Unilever 355 366 Wilton Fijenoord 218% 218 Dordtsche Petrol. 834 Konkl. Petroleum 167,70 167,20 A'dam Rubber 77 Holl. Amer. Lijn. 179% 166 N. Scheepv. Unie 163'/s 165% Phs. v. Ommeren 279'/Ï H. V. A 88 89 Verg. Deli Mijen 92 92% Amsterd. Bank 209'/2 209'/a Ned. Handel Mij. 167 167 Rotterd. Bank 174 174% Twentsche Bank 178 178 Anaconda Copper 59,s/ib 61 Bethlehem Steel 174%. 173% U. S. Steel 61 61 Vz General Motors.. 389/io 39 Shell Union 79'/Ï 81% Tidewater 33 33 gezegd, dat hij van plan is in te gaan tegen wat hij „het nazisme van Nasser" noemde. Men verwacht dat Mollet erop zal wijzen dat gebleken is, dat de Amerikaanse diplo matie om Nasser een verzoenender hou ding te doen aannemen, totnutoe geen suc ces heeft gehad. Mollet zou aandringen op hervatting van de conferenties tussen de drie grote mo gendheden, die men, voor het uitbreken van de Suezcrisis gewoon was, bij alle belangrijke gelegenheden te houden, en op uitbreiding van het werkterrein van de NAVO. In het bijzonder Noord-Afrika moet naar Franse opvatting tot de werkings sfeer van de NAVO behoren. Volgens het Europese standpunt schuilt het Russische gevaar niet zozeer in een frontale aanval op het Europese vasteland dan wel in een poging om door middel van een koude oorlog de steunpunten van de NAVO in het Nabije Oosten uit te schakelen. Daar om is het, naar Europese opvatting, nood zakelijk dat de Amerikaanse regering met de voornaamste andere NAVO-landen overleg pleegt alvorens belangrijke beslis singen over het Nabije Oosten te nemen. Mollet zal er eveneens de nadruk opleg gen, dat Frankrijk er groot belang aan hecht dat de Verenigde Staten en Groot- Brittannië voldoende troepen op het vaste land van Europa houden. Washington, Londen en Parijs stellen een gemeenschap pelijk antwoord op de voorstellen van de Russische partijsecretaris Kroesjtsjev op, die wenst dat de Sovjet-Unie en de Vere nigde Staten hun troepen uit Centraal- en West-Europa terugtrekken. Tenslotte zal het Algerijnse vraagstuk ongetwijfeld worden aangeroerd. De Fran se regering tracht de regeringen van Tune sië en Marokko er van te weerhouden, dat zij de rebellen in Algerije hulp verlenen. De besprekingen tussen Eisenhower en Mollet zullen woensdagmiddag worden beëindigd met het uitgeven van een com muniqué. Frans verdriet Herve Alphand, de Franse ambassadeur in Washington, heeft maandagavond in een vraaggesprek voor de Amerikaanse radio gezegd dat Frankrijk het slechts betreurt dat het de actie tegen Egypte niet sneller heeft voltooid. Hij zei dat Frankrijk, als het moest, „deze operatie stellig weer zou uitvoeren". Over de toestand in het Nabije Oosten merkte Alphand op, dat „Frankrijk het niet eerlijk vindt strafmaatregelen te gen Israel te nemen als er geen sancties tegen andere landen genomen worden". CAIRO (Reuter) De correspondent van Belga in Egypte meldt uit zeer betrouw bare bron vernomen te hebben, dat een bataljon Palestijnse vrijwilligers, dat te Heloean, 25 kilometer ten zuiden van de Egyptische hoofdstad, gelegerd is, dinsdag ochtend in opstand kwam, omdat het te gen Israel wenste te worden ingezet. Het ongeveer 600 man tellende bataljon eiste wapens en men uitte vijandige kreten je gens de regering. Bij het optreden der politie en legereen heden zouden drie doden zijn gevallen. Vijf vrijwilligers zouden zijn aangehou den. Het duurde verscheidene uren eer de orde hersteld was. De Eygptische autoriteiten verklaarden in antwoord op vragen niets te weten. Volgens latere berichten zijn negen Pa lestijnse vluchtelingen om het leven geko men. Veertig zijn in een ziekenhuis opge nomen. Tien Egyptenaren werden even eens gewond. Ongeveer 500 vluchtelingen in de nabij gelegen woenstijn worden vermist. DINAN (UP) De Franse auteur Roger Vercel is dinsdag in zijn woning in Dinan, op 63-jarige leeftijd overleden. Vercel, af komstig uit Bretagne, won in 1934 de Prix Concourt voor zijn novelle „Capitaine Co- nan". Hij was bekend om zijn levendige en gemakkelijke wijze van schrijven, en zijn hardnekkig weigeren over iets te schrijven, dat hij niet zelf had meege maakt. Gedurende de eerste wereldoorlog diende hij in het Franse leger, dat in de Balkan vocht. Zijn eerste publikatie was een bundel verhalen in „Le Journal". Deze werden goed ontvangen en Vercel publi ceerde nadien „En Derive" en „Au large de l'Eden", dat met de Prix Femina en de Frans-Amerikaanse onderscheiding „Lite rary award" in 1932 werd bekroond. Op veertigjarige leeftijd, in 1934 ontving hij de hoogste onderscheiding, die een Franse auteur ten deel kan vallen, de Prix Con court voor „Capitaine Conan". Vercel, die vijf zonen had, heeft zijn gehele leven veel gereisd. Hij was een uitstekend verteller in de weergave van de avonturen van de Bre tonse zeelieden. Zijn werk werd in Frank rijk dikwijls vertaald. Van zijn hand zijn voorts onder meer verschenen „Sous le pied de "Archance" (1936), „Ange-Marie, négrier sensible" (1938), „Jean Villerneur" (1939), „Visages de Corsaires" (1943), „La Caravane de Paqiies" (1948), „Saint-Malo et l'ame Malouine" (1948), „l'Homme devant l'Océan" (1949), „Les Provinces de France: la Bretagne" (1950) en „Francis Gamier a l'assaut des fleurs" (1952). De minister van Volkshuisvesting en feouwnijverheid heeft twee miljoen gulden aangevraagd voor de voortzetting van het onderzoek naar de te treffen maatregelen en de grootte der extra kosten, die het doorwerken op bouwwerken bij minder gunstige weersomstandigheden mogelijk maken. De voorlopige indrukken na een uitgebreide proef welke met rijkssteun werd genomen bij twee grote bouwwerken, bevestigen de mening dat door het aan brengen van kunstverlichting, het bescher men van arbeiders met speciale kleding, het afdekken en afschermen van materia len en onderdelen van de bouw en het ver warmen van werkruimten een produktie- verhoging kan worden verkregen tegen be trekkelijk geringe extra kosten. Het onderzoek zal worden uitgebreid over het gehele land en over een belang rijk aantal objecten van verschillende aard, WARSCHAU (Reuter/AFP). Premier Cyrankiewicz van Polen, heeft in de Sejm de Landdag, de samenstelling bekendge maakt van een nieuw kabinet, waarin tien ministeries zijn samengevoegd tot vijf. De lijst van ministers is ter goedkeuring bij de Landdag ingediend. Cyrankiewicz stelt voor de drie huidige vice-premiers Ignar (verenigde boerenpartij), Jaroszewicz (ver enigde arbeiderspartij) en Novak (Natolin- groep) in hun functie te handhaven. In politieke kringen te Warschau zei men verrast te zijn, dat Nowak gehandhaafd zou worden als vice-premier. In de pers waren berichten verschenen, volgens wel ke Nowak, die voor stalinist doorgaat, zou vallen. Cyrankiewicz zei in een rede, dat Polen nog altijd moet oppassen voor agressie van de imperialisten. Over enkele maan den zal West-Duitsland worden uitgerust met Amerikaanse kernwapens, zo zei Cy rankiewicz. Duitse strijdkrachten zullen binnenkort een overheersende rol in Europa spelen, waarbij de Duitsers ge bruik zullen maken van het verzwakken van de positie van Groot-Brittannië en Frankrijk. Zonder een nauwe band met de andere „socialistische" landen zou Po len worden uitgebuit door verschillende landen van de kapitalistische wereld, zoals in de tijd tussen beide wereldoorlogen, zo zei de premier. Daarom is het noodzake lijk, dat Polen in het „socialistische" kamp blijft. Hachelijk Polen wil echter samenwerken met alle landen in de wereld, ongeacht hun poli tiek stelsel. De handelsbalans met het buitenland is hachelijk gebleven. De loon politiek van de regering is, zo zei Cyran kiewicz, in 1956 zwak geweest, waardoor 2.000.000.000 zloty teveel is betaald. Dit is verderfelijk geweest voor de economie. De regering is van plan in 1957 de indus triële produktie met vier percent te ver hogen. De hoeveelheid consumptiegoede ren wil de regering vermeerderen met zes tien percent, hetgeen gepaard zal moeten gaan aan loonsverhoging. De begroting voor 1957 zal worden gekenmerkt door grotere uitgaven voor sociale en culturele zaken en kleine voor defensie en het be stuursapparaat. Cyrankiewicz zei verder, dat de steenkooluitvoer zal worden ver laagd met ruim 6.500.000 ton. Polen wenst kredieten van het buitenland om met bui tenlandse grondstoffen de produktie snel ler te vergroten. De twee belangrijkste factoren die de economische ontwikkeling van het land vertragen zijn, aldus Cyrankiewicz, ver spilling en diefstal. Cyrankiewicz zei, dat de Poolse regering medelijden heeft met het Hongaarse volk, maar dat zij het program van de regering Kadar als de enige mogelijkheid be schouwt tot herstel van de fouten van het verleden. Charleroi, (Belga) René van Hoof, de bestuurder van een der treinen die maan dag bij Courcelle op elkaar reden, heeft voor de rechter van instructie te Carleroi verklaard dat het sein op groen stond en hij dus mocht doorrijden. „Ik merkte wel dat ik op het tegenspoor was en heb dan ook de snelheid verminderd. Daar in een dergelijk geval niet is voorzien, wist ik niet wat te doen". Een hoofdtreinwachter, die eveneens werd ondervraagd bevestigde deze lezing. De wisselwachter beweert echter dat de lichten onmogelijk kunnen veranderen, indien de stand van de wissels niet wordt gewijzigd. De schuld van Van Hoof staat dus veel minder vast dan aan vankelijk leek. Een college van deskundi gen zal het technische vraagstuk onderzoe ken. - Door de Zwolse rechtbank is drie jaar gevangenisstraf met aftrek wegens dood slag geëist tegen de 44-jarige woonschip- bewoner H. H. Deze waarschuwde in de nacht van 18 op 19 augustus 1956 de poli tie, dat zijn nachtrust werd verstoord door een feestje aan boord van zijn buurman de 37-jarige F. Meyer. Toen de politie arri veerde werd op de wal de zaak besproken met Meyer. Deze wond zich op en gaf H. een klap. Even later ging hij hem weer te lijf, waarop H. hem met een brood mes, dat hij voordat hij naar de politie ging, al bij zich stak, drie maal in de lin kerzij en een maal in de rechterschouder verwondde M. overleed enkele seconden later. De grote lichaamsader was geraakt Voor de rechtbank voerde H. als verweer, dat hij zich bedreigd had gevoeld. Hij zou het mes slechts hebben gezwaaid om zijn tegenstander op een afstand te houden. De officier verwierp dit verweer, daar hier voor zijnis inziens de juridische elementen ontbraken. De raadsman concludeerde tot noodweer-exces, subsidiair noodweer en vroeg vrijspraak, respectievelijk ontslag van rechtsvervolging. De rechtbank doet uitspraak op 12 maart. De Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren heeft de Tweede Kamer zijn bezwaren kenbaar gemaakt tegen het voorstel om de helft van de voorgestelde huurverhoging aan het vrije beschikkings- richt van de exploitanten van vooroorlogse verhuur-woningen te onttrekken en dit ook bij eventuele volgende huurverho gingen toe te passen. De adressanten menen dat een ingreep in het eigendomsrecht als in het wetsont werp grootboekwoningverbetering wordt voorgesteld, namelijk het blokkeren van een deel van de economische kostprijs, on der alle omstandigheden ontoelaatbaar is en voor alle daarbij rechtstreeks of indi rect betrokken belangen verderfelijk. De exploitanten behoren volgens de bond te allen tijde de vrije beschikking te hebben over alle onverkorte huurbedragen ten einde de naar hun oordeel noodzakelijk te treffen voorzieningen inzake vernieuwing of verbetering van hun woningen te kun nen financieren. Ook de wijze waarop de blokkering en deblokkering zal geschieden is naar de mening van de bond niet juist. Het voor gestelde deblokkeringssysteem is stroef en de rechten van de rechthebbenden zeer vaag. Het hoog militair gerechtshof te 's-Gra- venhage heeft conform de eis van de advo caat-fiscaal de 20-jarige dienstplichtige soldaat M. C. G. J. W. uit Schaarsbergen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren en 25 boete sub sidiair 15 dagen hechtenis, omdat deze sol daat met aantal vrienden een auto had weggenomen voor plezierrijden. Later was W. alleen met de weggenomen auto gaan rijden. Toen veroorzaakte hij een ongeval, waarbij hij echter zelf geen letsel opliep. Abbekerk, 26 v. Durban n. Penang. Alcor, 28 te Rio de Janeiro verw. Amerskerk, pass. 25 Kaapstad n. Las Palmas. Ampenan. 26 te Newport News. Appingedijk, 29 te Rio de Janeiro verw. Argos, 25 v. Tunis n. Piraeus. Aagtedijk, 26 te Karachi verw. Almkerk. pass. 26 Finlsterre n. Las Palmas. Amsteldijk, 26 v. Le Havre n. Antwerpen. Angolakust, 27 te Abidjan. Aludra, 25 355 m. w.z.w. Landsend n. H. Roads. Ampenan, 26 te Newport News v.New Orleans. Appingedijk, 29 te Rio de Janeiro verw. Algenib, 25 v. Villa Constitution n. Buen. Aires. Aegis, 26 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Argos, 25 v. Tunis n. Piraeus. Artemis, 25 v. Aruba n. Maracaibo. Alberta Dodero, 25 v. Vigo n. Amsterdam. Alamak, 26 te Rotterdam. Alcyone, 24 te Rotterdam. Aardijk, 26 te Halifax. Alblasserdijk, 27 te Vera Cruz. Alkaid, 26 v. Recife n. Antwerpen. Ameland, 27 te Kaapstad. Amsteldijk, 27 te Antwerpen. Boschkerk, 24 v. Rangoon n. Calcutta. Bali, pass. 26 Reunion n. Dakar. Borneo, 26 te Belawan v. St. Vincent. Both, 26 v. Padang v. Benkoelen. Blijdendijk, 26 te Norfolk v. Philadelphia. Baarn, 26 v. Talcahuano n. San Antonio. Britsum, 26 te Marseille v. Batonrouge. Baarn, 25 v. Talcahuano n. Chiliports. Basllea, 25 v. Rio Grande do Sul n. Montevideo. Bonaire, 25 te Amsterdam. Breda, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Bussum, 26 v. New Orleans n. Rotterdam. Balanghari, pass. 26 East-London n. Durban. Bloemfontein, 26 v. Kaapstad n. Las Palmas. Caltex Nederland, pass. 26 Algiers n. Sidon. Caltex Pernis, 28 te Rotterdam verw. Celebes, 27 te Penang. Cradle of Liberty, pass. 25 Flores n. Caraib. Zee. Crania, 25 240 m. w. Galopagos n. Brisbane. Camitia, 25 250 m. n.o. Pitcairn n. Curasao. Calamares, 27 te Mobile. Callisto, 26 te Halifax. Cistula, 25 te Rotterdam. Cumulus, 25 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Camerounkust, pass. 27 Finisterre n. Amsterdam. Cleodora, 27 v. Bahrein n. Cochin. Daphnis, 26 v. Trinidad n. Londen. Dorestad, 25 30 m. z.o. Durban n. Las Palmas. Delfland, 25 te Rosario. Dordrecht, 4/3 te New York verw. Esso Rotterdam, pass. 26 Landsepd n. Antwerpen. Etrema, 26 te Curasao v. Belem. Eos, 26 v. Izmir n. Antwerpen. Felipes, 26 te Pladju. Gooiland, 25 te Salvador Bahia. Graveland, 25 v. Vittoria n. Ilheos. Gabonkust, 25 v. Antwerpen n. Hamburg. Gabonkust, 27 te Hamburg. Giessenkerk, 27 te Las Palmas. Guineekust, 27 te Amsterdam. Helicon, 26 v. Puerto Ordaz n. Emden. Heemskerk, 27 te Singapore. Hersilia, 26 te Philadelphia. Hispania, 27 te Rotterdam verw. Hestia, 25 605 m. n.o. Barbados n. Barbados. Helder, 25 v. Hamburg n. Bremen. Ivoorkust, 26 v. Dakar n. Freetown. Itersum, 27 te Galveston. Kabylia, 26 v. Pineypoint n. Key West. Kermia, 26 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Khasiella, pass. 26 Kreta n. Iskenderun. Kaimana, 26 te Kp. Tabaru v. Surabaja. Korovina, 26 te Singapore v. Dunedin. Kylix, 25 v. Las Piedras n. Heysham. Kara, 26 v. Havana n. Lake Charles. Kryptos, 26 180 m. n.n.w. Pto. Rico n. Bajo Grande. Kenia, 26 480 m. z.o. Colombo n. Mena A1 Ahmadi. Kalydon, 25 te Cabimas in Meer van Maracaibo. Kopionella, 25 370 m. z.z.w. Dakar n. Abidjan. Kosicia, 26 te Beaumont. Krebsia, 25 180 m. o.n.o. Curasao n. Maracaibp. Kinderdijk, 27 te Bremen. Kota Gede, pass. 26 Kaapstad n. Cowes. Kloosterdijk, 26 te Rotterdam. Lemsterkerk, 25 v. Mombasa n. Heysham. Louis Lantz, 26 te Monrovia. Lcuvekerk, 26 v. Dakar n. Gennua. Lax-enberg, pass. 25 Vlissingen n. Mobile. Leopoldskerk, 27 te Rotterdam verw. Lutterkerk, 27 te Dar Es Salaam. Marisa, 25 v. Pt. De Bouc n. Piraeus. Meliskerk, 25 v. Dux-ban n. Las Palmas. Murena, 24 v. Singapore n. Tokuyama. Maaskerk, 25 v. Madras n. Calcutta. Maaslloyd, 26 te Hamburg. Mai-pessa, 26 v. St. Vincent n. Curasao. Metula, 26 v. Geelong n. Lyttleton. Malea, 26 te BaBlikpapan v. Shimonoseki. Maas, 26 te Punta Palmas v. Curasao. Munttoren, 26 bij Cartagena n. Mamanol. Mapia, 26 v. Cagayan n. Balikpapan. Mentor, 27 te Mobile. Macuba, 26 te Rotterdam. Meei'kerk, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Nigerstroom, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Noordam, 26 v. New York n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 27 te Curasao. Osiris, 27 te Amsterdam. Overijsel, 26 340 m. w. Kp. Leeuwin n. Durban. Ophir, 26 te Pi'iok v. Muntok. Phrontis, pas. 25 Kp. De Goede Hoop n. Penang. Prins Frederik Willem, 27 te Abidjan. Peperkust, pass. 26 Las Palmas n. Dakar. Poseidon, 26 v. Houston n. New Orleans. Prins Willem IV, 27 te Dakar. Raki, 26 te New Orleans. Rempang, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Genua. Riouw, pass. 26 Las Palmas n. Dakar. Roebiah, 26 te Los Angeles. Roggeveen, 26 te Surabaja v. Zanzibar. Rotti, 26 te Makassar v. Surabaja. Straat Madura, 26 te Cochin. Stanvac Talangakar, 27 te Sungeigerong verw. Siberoet, 25 te Singapore. Schelpwijk, 26 395 m. n.n.w. Fremantle n. Miri. Sarangan, 26 v. Pt. Lincoln n. Beix-a. Sommelsdijk, 27 te Le Havre. Sunetta, 28 te Balikpapan verw. Slamat, pass. 25 Barbados n. Kaapstad. Stad Arnhem, 25 215 nx. n.o. Bermuda n. Norfolk. Stad Breda, 25 v. Norfolk n. Rotterdam. Salatiga, 26 v. Bahrein n. Bombay. Seven Seas, 25 te Bremerhaven. Saidja, 26 te Pladju v. Bukom. Stanvac Selo, 26 te Sungeigerong v. Singapore. Statue of Liberty, 25 30 m. z.o. Ras Madraka n. Mena. Straat Madux-a, 26 te Cochin v. Bombay. Senegalkust, 27 te Monrovia. Stad Alkmaar, pass. 26 Dakar n. Freetown. Sumatx-a, 27 te Dakar. Schie, 27 te Amstei'dam. Singkep, 27 te Amstei'dam. Soestdijk, 27 te Rotterdam. Stad Haarlem, 27 v. Vlaard. n. Hampton Roads. Tegelbex-g, 26 te Pt. Elisabeth. Ternate, 26 v. Surabaja n. Balikpapan. Telamon, 26 te Ciudad Trujillo. Titus, 26 te Curasao. Tjisondari, 25 320 m. o.n.o. Mahe n. Singapore. Tiba, 8/3 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Tjibantjet, 27 te Kobe verw. Tara, 27 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro: Talisse, 27 te Mogadiscio. Taria, 27 te Southampton. Utrecht, 27 te Sorong. Waal, pass. 26 Finisterre n. Algiers. Wonosari, 26 te Abadan. Westland, 25 100 m. n. St. Paulsrock n. A'dam. Witmarsum, 26 v. Brownsville n. Nw. Orleans. Westertoi'en, 26 v. Longbeach n. Curasao. Wonogiri, 26 v. Gexxua n. Dakar. W. Alton Jones, 27 te Mena A1 Ahmadi. Zijpenbei'g, 27 te Freetown. Zeeland, 26 te Badhrouge. Zuiderkerk, 26 v. Las Palmas n. Lour. Marques. Zeeland, 26 te Batoxi Rouge. KLEINE VAART AlcetaSj 25 145 m. z.z.w. Ouessant n. Algiex's. Atlas, 26 te Rotterdam n. Amsterdam. Bab T, 25 v. Bordeaux te Garston. Elsa, 21 v. Bordeaux te Port Talbot. Flevo, 26 te Amsterdam n. Rotterdam. Joost, 25 v. Newcastle te Cherbourg, Kap Falga, 21 v. Goole n. Bordeaux. Kaap St. Vincent, 24 v. Vestervik te Rotterdam Nero, 25 v. Sevilla n. Lissabon. Norinda, 26 v. Amsterdam n. Hambui'g. Notos, 25 te Alexandrië n. Rhodes. Phidias, 25 v. Alicante n. Malaga. Poixza, 24 v. Bordeaux te Grangemouth. Tilly, 21 v. Bordeaux n. Cardiff. SLEEPVAART Cycloop, 26 te Norfolk. Hudson, 24 230 m. z. Las Palmas n. IJmuiden. Noordholland, 25 210 m. w. Madeira n. Puerto Cabello. Oostzee, 25 360 m. o. Rodriguez n. Pto. Belgrano Thames, 25 v. Maassluis n. Bordeaux. Tyne, pass. 25 Kp. Vilano n. Rotterdam. Witte Zee, 25 v. Vigo te Antwex-pen. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droef heid onze lieve man, va der, behuwd- en groot vader PIETER STEIJL in de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: S. Steijl-Gardenier Haarlem, 26 februari 1957 Kamperstraat 40 zw. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 1 maart a.s. te 11 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Psalm 23. Heden ontsliep, in de Hoop des eeuwigen Le vens, onze lieve vrouw en moeder HENDRIK A ALBLAS- DE GRAAF op de leeftijd van 49 jaar H. Alblas Berthie Jenny en Henny Santpoort, 26 febr. 1957. Terrasweg 20. De teraardebestelling vindt plaats op de Noor derbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem op vrijdag 1 maart a.s. te 14 uur. Arts GEEN PRAKTIJK tot maandag 11 maart, wegens verhuizing naar van Moerkerkenstraat 85 (Delftwijk) Tel. ongewijzigd no. 24363, Voor waarn. zie raambiljet of tel. 11990. Heilgymnast - Masseur Kleverparkweg 197 Wegens ziekte voorlopig GEEN PRAKTIJK Waarneming: Delftlaan 165. Tel. 24301 De Rotterdamsche Bank N.V. te Amsterdam maakt bekend, dat „certificate" nr. B 46003 voor 10 shares 4 non cum. preferred stock Kansas City Southern Railway Company ten name van HENDRIK AUGUST ANTON SCHLAT- MANN is verloren geraakt. Degenen, die inlichtingen hieromtrent kunnen ver schaffen worden verzocht zich zo spoedig mogelijk met genoemde bank in verbin ding te stellen. Naamloze Vennootschap „Ripperda'» tot Exploitatie van onderdelen betreffende het bouwvak te Haarlem Algemene vergadering van Aandeelhouders te houden op dinsdag 12 maart 1957, in de1.radiozaal van Café-restau rant Gébrs. Brinkmann, Gr. Markt, alhier. De Balans en de Winst- en Verliesrekening liggen voor Aandeelhouders des namiddags van 24 uur ten kantore der Vennoot schap ter inzage. De President-Commissaris. voor de dag. Hoog loon. Mevr.' Vosse, Raadhuissti-aat 24, Heemstede. Tel. 39290. 1 doos kattetongen van 65 c 1 doos choc, staafies van 55 c I doos mokkaboontjes| van 65 c samen géén 185, maar Van 27 februari t/m. 5 maart bij elke f5.- boodschappen. Extra-voordelige Zijlstra- aanbiedingen Tomatenpuree, 6x gekoncentreerd 3 blikjes 65 c Fijne soepasperges (ook punten) blik 59 c Cakepoeder (banket- bakkerspoederjpak 34 c Linoleumwas grote doos 59 c Op VRIJDAG 1 maart spreekt de heer W. GROEN over: „OCCULTISME en WETENSCHAP met betrekking tot het Vivisectie vraagstuk". Met lichtbeelden. Aanvang 20 uur - NASSAUPLEIN 8 - Toegang vrij. Bibliotheek open zaterdags van 15—16 uur en een half uur voor de lezing. f ONDERKINBEH. - PEELING - STOOMBAD HUIDVERZ. - PED. - MASS. - STEUNZOLEN Krelagestr. 6 b.d. KI. Houtweg - Tel. 19792 Haarl. Een gezond gezin meen gezellig gezin f Een gezond en krachtig zenuwstelsel is een voorwaarde voor een opge wekt en gelijkmatig humeur - voor huiselijke gezelligheid! Sanatogen - puur fosforhoudend eiwit - is zowel voor U zelf als voor Uw kinderen een bron van kracht en gezondheid. Neem bij de eerste tekenen van zwakte of oververmoeidheid direct het zenuwsterkend tonicum Becht-Dyserinck - Selekta - E. M. Jaarsma - Brandaris OOK OLIESTOOK T. WATERBOLK - Gen. Cronjéstraat 94 - Tel. 17845 GEVRAAGD Aanm. tussen 17.30-19.30 uur: KRELAGE GARAGE, Leidsevaart 10. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding van 715.30 uur. Leeftijd boven 18 jaar, v.g.g.v. Aanmelden bij de Portier van Café-Restaurant Gebrs. Brinkmann, Grote Markt 913, Haarlem. wil opgeleid worden tot zelfstandig in ons bedrijf te Haarlem. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door P A L T H E N.V. Chem. Reinigen, Verven en Stoppage, Grote Houtstraat 17 - Kruisweg 44 - Haarlem vragen voor hun filiaal te HAARLEM liefst met het vak bekend. en Sollicitaties: Jan van Nassaustraat 29, DEN HAAG. B. van Frank Onze prijzen gaan niet omhoog en toch prima kwaliteit Lang ondergoed, prima 2.98 Effen cloqué 80 cm. br. 1.39 Merkslopen geen f 3.- nu 1.78 Franse import voor Rokken 3.98 Tweed 150 cm. br. 3.98 Dus allen naar: FLORESSTRAAT 10 Haarlem. TeJ. 20556 op te bouwen fabriekje. Bouwkosten, centr. verw. en 2000 M. grond f 180.000 Brieven no. 4979. Als U de wanhoop nabij is door tergende JEUK En bovendien l zonder betalen een tientje halen I HOFLEVERANCIER HAARLEM: Amslerdamstr. 50, Barteljorisstr. 25, Rijks straatweg 10.-HEEMSTEDE: Zwarte Zee, 25 90 m. z.o. Almeria n- St. Vincent, Raadhuisstraat 49. Grote Markt;3l - Telefoon 21174 Klein technisch Handels- oureau te Heemstede vraagt per 1 april Ned., Duits, Engels, tevens voor lichte kantoorwerk zaamheden. Voor goede kracht goed salaris. Sollici taties onder no. 4977. U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt in twee tellen door tot de haard der ontsteking - diep in de huidporien. Het doodt de ziekte kiemen, bedwingt het gevaar van infectie. Verrassend snel ge neest uw huid - wordt weer gaaf en kerngezond. Zo'n flesje D.D.D. van f. 1.20 is héérlijk om uw huid geregeld intens te zuiveren en op te frissen. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige DDD BALSEM en desinfecterende DDD ZEEP. Nummerbrleven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3