Vijfhuizer burgerij koos bestuur van stichting dorpshuis Oproep huishoudelijke hulp voor Bloemendaalse bejaarden Vernieuwing en uitbreiding van gymnastiekgebouw kost 25 mille Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren DINSDAG 5 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT MOTORRIJWIELEN, SCOOTERS, AUTOSCOOTERS, BROMFIETSEN, enz. in combinatie met CAMPING 1957 Amsterdam 28 februari t/m lOmaart Twee bijeenkomsten voor middenstand in Haarlem Programma pauzeconcert door Albert de Klerk Examens LISSE Gemeenteraad vergadert Pauselijke onderscheiding voor koster Van Resteren Koninklijke onderscheiding Burgemeester naar de West Plannen tot samenvoeging worden besproken Drie verkeersongevallen in Haarlem UIT STAD EN STREEK Ch. E. Visser wordt 12 maart 75 jaar Extra demonstratie in Interscholaire Hoogoven drie uit produktie Ziekenhuispersoneel op de planken AMSTERDAM NEW YORK Koersverschillen op de Amsterdamse beurs in februari Scheepvaart Maandagavond is in café De Clerq te Vijfhuizen een vergadering gehouden, ge wijd aan de stichting van een dorpshuis. Verwacht mag worden, dat het besprokene uiteindelijk zal leiden tot het opheffen van het nijpende gebrek aan een goede verga derruimte een probleem, dat nu al jaren lang in dit dorp urgent is. Het bestuur van de stichting „Dorpshuis Vijfhuizen" werd op deze vergadering gekozen. Dit bestuur zal de reeds ontworpen plannen nader uit werken en te zijner tijd het beheer over het dorpshuis voeren. De eerste stap tot de thans in bespreking zijnde plannen werd gezet door de gym nastiekvereniging „Vijfhuizen", eigenaresse van het in gebrekkige toestand verkerende gymnastiekgebouw aan de Spieringweg, dat voor Vijfhuizen de enige gelegenheid biedt tot het organiseren van bijeenkom sten op grote schaal. Toen deze gymnas tiekvereniging zich tot het gemeentebe stuur wendde met het verzoek om finan ciële steun teneinde dit gebouw op te knappen, adviseerde het gemeentebestuur het bestuur uit te breiden met vertegen woordigers uit de burgerij, die geacht wor den de verschillende richtingen te verte genwoordigen. Dit geschiedde, terwijl in het comité tevens zitting werd genomen door een bestuurslid van de vereniging „Dorp Vijfhuizen". Het comité dat aldus ontstond, werkte onder de naam comité „Dorpshuis Vijfhuizen" en bereidde de plannen voor, waardoor het bestaande ge bouw door een grondige restauratie kan worden omgevormd tot een dorpshuis, dat aan de eisen voldoet. De plannen werden enige tijd geleden besproken met vertegenwoordigers van verschillende plaatselijke verenigingen in een bijeenkomst, die tevens werd bijge woond door het voltallige college van bur gemeester en wethouders van. Haarlem- (ADVERTENTIE) RAI 4^ Geopend ^op werkdagen van 10-17 uui^ en 19.30-22.30 uur m zondagen 10-18 uur Kamerlid houdt spreekuur Op maandag 11 maart vinden in Haar lem twee bijeenkomsten voor midden standers plaats. In de morgenuren houdt het uit Haar lem afkomstige Tweede Kamerlid drs. H. Peschar een middenstandsspreekuur in „De Leeuwerik", waarbij hij voor plaatse lijke aangelegenheden zal worden bijge staan door het Haarlemse raadslid de heer G. K. .Janssen. In de middag houdt de interdiocesane katholieke middenstandsbond een kader bijeenkomst voor de bestuurders der Noordhollandse afdelingen in het Frans Halsmuseum. De heren C. Kuipers, hoofd van de afdeling Toerisme van het minis terie van Economische Zaken, en W. G. A. M. van Willige, directeur van de stich ting Haarlems Bloei en van de Geweste lijke Bond voor vreemdelingenverkeer in Zuid-Kennemerland, zullen spreken over „Middenstand en toerisme". De Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk speelt op het morgenmiddag tussen half één en kwart over één te geven pau zeconcert op het orgel in de Gemeentelijke Concertzaal drie werken van Sweelinck (een toccata, een canon en een echo-fan tasie), het Largo van Martini, een prelude en fuga van Bach en de fantasie in f van Mozart. De eerstvolgende concerten zijn een pauzeconcert door Piet Kee op woensdag middag 13 maart en een avondconcert op donderdag 14 maart door Albert de Klerk. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit): Kandidaatsexamen Duits: E. Th. Scheltinga Koopman Amsterdam. Doctoraalexamen En gels: H Meyer, Zwolle. Kandidaatsexamen Engels: mejuffrouw E V. Hugenholtz, Am sterdam. mermeer en de heer B. Fels, hoofd van het bureau voor maatschappelijk werk in de provincie Noordholland, die in een causerie het dorpswerk belichtte. In deze samenkomst werd besloten, dat de bestaande commissie de plannen verder zou uitwerken, hetgeen naar de voorzitter, de heer W. A. Braakensiek, maandagavond in zijn openingswoord opmerkte is ge schied. Blijkens ontvangen inlichtingen zal een kwart der stichtingskosten door het rijk worden vergoed, terwijl de gemeente voorstelt een gelijk bedrag voor haar reke ning te nemen. Provincie en Prins Bern- hardfonds zullen vermoedelijk ook geza menlijk een kwart van het stichtingsbe drag aan subsidie schenken, zodat de bur gerij het laatste kwart dient op te brengen. Vast staat echter reeds, dat hier niet alleen geldbedragen meetellen; ook het werk, dat de burgerij ten behoeve van het dorpshuis verricht, zal in aanmerking worden geno men. Blijkens de tekening van het gemeente bestuur zal aan de voorzijde van het gym nastiekgebouw een gedeelte worden aange bouwd. Dit zal van steen worden opgetrok ken, met een zij-ingang, een hal, garde robes, toiletten en een keuken; de boven verdieping van dit nieuwe gedeelte zal een bestuurskamer van bijna negen meter lang bevatten. De zaal zelf wordt gewijzigd: de huidige garderobe verdwijnt en de vrijko mende ruimte komt bij de zaal, het toneel wordt meer naar voren gebouwd, terwijl daarachter dames- en herenkleedkamers en toiletten komen. Het plafond en de wanden zullen met board worden bekleed. Tenslotte is het de bedoeling dat de tuin naast het gebouw zal worden betegeld om te dienen als parkeerplaats. Blijkens een brief, die van het gemeente bestuur werd ontvangen, schat de gemeen te de verbouwingskosten op ongeveer 25.000.De gemeente waardeert de plannen der Vijf huizenaars zeer en zegt alle medewerking toe. Het is de bedoeling, dat de beide plaatselijke gymnastiekvereni gingen in het gebouw blijven oefenen, daar dit de exploitatie gunstig beïnvloedt. Daar met deze voorbereidende plannen de taak van het comité beëindigd was. werd in dezelfde bijeenkomst het bestuur van de stichting „Dorpshuis Vijfhuizen" gekozen, welke de plannen verder zal uit werken en te zijner tijd de exploitatie en het beheer zal verzorgen. De voordracht voor het stichtingsbestuur werd door de aanwezigen in een vrije stemming aangenomen, zodat als bestuurs leden der stichting werden gekozen de heren W. A. Braakensiek, D. E. Deeren- berg, C. Doliéslager, Joh. Hendriks, P. Klaassen, C. A. de Koning, J. W. Kooijman en L. Tanis. De volgende stemming bracht de heer W. A. Braakensiek, die als voor zitter van het voorbereidende comité fun geerde, ook op de voorzitterszetel van de stichting. De heer Braakensiek besloot met de ver klaring, dat het stichtingsbestuur alles in het werk zal stellen om het gestelde doel te bereiken. Tevens sprak, -hij de..wens uit, wanneer een beroep wordt gedaan op de burgerij, men steun zal verlenen op de wijze/ waarop ook }n liet verleden, in Vijf huizen reeds grote dingen tot stand zijn ge komen. Vrijdagavond om acht uur komt de Lis- sese gemeenteraad bijeen. De agenda bevat ondermeer de volgende punten: Benoeming van een tweetal leden van het bestuur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Aanvrage om vergoeding ingevolge artikel 13 der Lager-onderwijswet. Onbewoonbaar verklaring van een aantal woningen aan de Stationsweg. Aanleg van een vierde ten nisbaan. Verkoop van bouwterrein langs de Hyacinthenstraat. Medewerking inge volge art. 72 der Lager.onderwijswet 1920 in verband met vervanging van verouderd meubilair in de Ned. Herv. school: Aan schaffing leermiddelen en meubilair voor de St. Willibrordschool. Medewerking ar tikel 50 der Kleuteronderwijswet voor aanschaffing schoolmeubelen en ontwik kelingsmateriaal, alsmede betegeling speel plaats St. Jozef-kleuterschool. Verhoging subsidie stichting voor- en nazorg geestes zieken. Verhoging krediet voor verbou wing voormalig gebouw openbare werken tot brandweergarage. Verlenen van een krediet voor aanleg aan een stamriool in de Broekweg (gedeelte tussen Kanaal straat en Hyacinthenstraat). Verhoging presentiegelden. Geven van straatnamen. Verkoop van grond en het verlenen van grond- en bouwvoorschotten in verband met het bouwen van 52 woningen in het Meer- en Duingebied. Voor de heer A. van Kesteren, koster van de St. Agathakerk te Lisse is het maandag een onvergetelijke dag geworden. Die dag vièrde de heer Van Kesteren namelijk zijn gouden jubileum als koster. Tijdens een feestelijk ontbijt in de pastorie van de St. Agathaparochie, waaraan de jubilaris met zijn gezin en verscheidene geestelijke en wereldlijke autoriteiten aanzaten, heeft een zoon van de jubilaris, kapelaan J. van Kes teren uit Haarlem, medegedeeld, dat de jubi laris de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice is toegekend, waarna de versierselen, behorend bij deze orde, werden opgespeld. De dag werd begonnen met een plechtige heilige mis. opgedragen door kapelaan J. van Kesteren, hierbij geassisteerd door de kape laans van de parochie. Tijdens het feestelijk ontbijt in de pastorie wenste pastoor Schnei ders de jubilaris namens het kerkbestuur geluk en dankte hem voor de toewijding, waarmee hij steeds zijn werk heeft verricht. Namens de parochianen bood mejuffrouw M. Barnhoorn de jubilaris haar wensen aan, die zij vergezeld liet gaan van een enveloppe, inhoudende f 650. Pastoor Van Zuylen sprak namens de oud-pastoors. Ook de heer Barn hoorn, kerkmeester, bood zijn felicitaties aan. De kapelaans, die de laatste tientallen jaren in de St. Agathaparochie hebben ge werkt, lieten zich niet onbetuigd. Namens hen bood kapelaan Olsthoorn een nieuwe fiets aan. Tenslotte werd een dankwoord ge sproken. Van twaalf tot een uur werd een receptie gehouden, waarop velen de jubilaris de hand hebben gedrukt. De r.k. harmoniekapel „Ca- nita Tuba" bracht de heer Van Kesteren een serenade en speelde enige marsen. De rest van de dag werd het feest van koster Van Kesteren, die spoedig met pensioen zal gaan, in de huiselijke kring voortgezet. I De heer J. H. Slobbe te Lisse, voorman- bloemistarbeider op de bloembollenkwe kerij van de firma M. Beelen, is onder scheiden met de ere-medaille in zilver, ver bonden aan de'orde van Oranje-Nassau, ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstver band. De heer Slobbe zal zaterdag worden gehuldigd. De burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, zal als lid van de Tweede Ka mer een reis naar de rijksdelen in de West maken met de parlementaire delegatie. Het vertrek is bepaald op 14 maart. VETTE VARKENSMARKT TE LEIDEN. Leiden, 5 maart Aangevoerd 231 vette varkens. Notering in centen per kg levend gewicht: lichte varkens 171175, slagers- varkens 175—173, zeugen 152156. Handel slepend. Er waren 6 nuchtere kalveren, waarvan geen notering. R aad I Jaarle m m erlie de De raad van de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude zal woensdagavond 13 maart om zeven uur bijeenkomen ter be spreking van ondermeer de samenvoeging van ae gemeente Haarlemmerliede met de gemeente Haarlemmermeer. B. en W. zul len over de**: aangelegenheid geen voor stel aan de raadsleden doen toekomen. De raad krijgt daardoor de gelegenheid zo on bevooroordeeld mogelijk over de kwestie te spreken. Uiteraard zullen ook de wethou ders hun mening kenbaar maken, doch de burgemeester, drs. J. J. M. Visser, zal zijn oordeel voorbehouden. Verwacht wordt, dat de besprekingen uiteindelijk in een petitie van de bevolking aan Gedeputeerde Staten zullen resulteren. Maandagochtend omstreeks elf uur is een tweeëneenhalf-jarig jongetje in de Jan Haringstraat te Haarlem door een auto aangereden. Met een gebroken linkerdij been is de kleuter in de Deo opgenomen. Op het ogenblik, dat een auto naderde, liep het jongetje van het trottoir af. De bestuurder van de wagen kon een aanrij ding niet meer voorkomen. Een 22-jarige machinebankwerker is maandagavond omstreeks zes uur op het Socndaplein in Haarlem van zijn fiets ge vallen; met een hersenschudding en een hoofdwond is de jongeman in de Deo opge nomen. Zijn val is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat een bus verf, die hij ver voerde, bekneld is geraakt tussen een van zijn knieën en het stuur van zijn fiets. Op de hoek van de Fonteinlaan en de Spanjaardslaan in Haarlem heeft zich maandag omstreeks drie uur een botsing voorgedaan tussen een motor en een auto. Beide voertuigen werden beschadigd. De berijder van de motorfiets klaagde over pijn in zijn been; zijn duo-passagier liep schaafwonden aan zijn gezicht en benen op. Beide slachtoffers zijn naar het Grote Gasthuis vervoerd. De duo-passagier kon, na in het ziekenhuis behandeld te zijn, huiswaarts keren. De personenauto reed op de Spanjaards laan in de richting van de Wagenweg en zou geen voorrang hebben verleend aan de motorfiets, die de Fonteinlaan in de rich ting Heemstede bereed. Nieuws in het kort WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het gebrek aan huishoudhulp is voor velen een probleem in Nederland en ook in Bloemendaal. Gelukt het nog dikwijls in geval van ziekte van de huisvrouw voor zieningen te treffen, hetzij door inschake ling van de betreffende bureaus dan wel door hulp van familie, buren enz., voor de talrijke kleinere diensten is het uiterst moeilijk een oplossing te vinden. Het zijn niet alleen zozeer de jongere gezinnen die hiermede tobben, maar ook de bejaarden. Deze immers kunnen moeilijk meer uit de weg, het traplopen wordt be zwaarlijk, het doen van boodschappen het zorgen voor de kachel. Deze dingen worden met veel moeite verricht. Het zou in menig geval uitermate belangrijk zijn, wanneer gedurende enige tijd één a twee uren per dag hulp zou worden verleend bij het verrichten van allerlei werkzaam heden. Voor bejaarden betekent dat even eens het hebben van een zekere aanspraak, zij het dan ook tijdelijk. Het gemeentebestuur van Bloemendaal heeft overwogen of het niet mogelijk is een organisatie op te bouwen, waarmede hier in kan worden voorzien. Het kan niet wor den,ontkend, dat door middel van de ker ken.'en particulier initiatief vaaV'wordt geholpen,, maar nog steeds blijven talrijke verzoeken om hulp onvervuld. In een ge meente als Bloemendaal zijn er ongetwij feld talrijke dames, die in staat en bereid zouden zijn gedurende een bepaalde peri ode enkele morgens per week één a twee uur naar een gezin te gaan om te kijken wat er te doen is en aan te pakken. De afdeling Sociale Zaken kent ver schillende gevallen waar hulp nodig is en zij zou het bijzonder op prijs stellen, wan neer er dames zouden zijn die voor deze taak voelen. Verzocht wordt zich met deze Dinsdag 12 maart wordt de heer Ch. E. Visser, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en om streken en gedelegeerd commissaris van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken n.v. te Haarlem, 75 jaar. De heer Visser werd op 12 maart 1882 te Kampen geboren. Na een opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda werd hij in 1903 tweede luitenant bij de artillerie van het toenmalige Koninklijke Nederlands-Indische Leger. In 1905 werd de heer Visser bevorderd tot eerste luite nant in welke functie hij vele jaren in het toenmalige Nederlands Indië is werkzaam geweest. Gedurende de jaren 19121916 verbleef hij in Nederland, waarop hij in 1917 weer naar Indië terugkeerde, waar hem de rang van kapitein werd verleend. In 1922 keerde de heer Visser andermaal naar Nederland terug, waar hij ter be schikking werd gesteld van de minister van Koloniën. Kort daarop verliet hij de militaire dienst in de rang van majoor. In 1924 trad de heer Visser in het parti culiere bedrijfsleven als chef van de afde ling Algemene Zaken van „Werkspoor" te Amsterdam. Einde 1936 kwam hij met wij len de heer G. J. Droste overeen deze ter zijde te staan bij het overbruggen van de tijd, die zou verlopen, voordat diens beide zoons de leiding van het bedrijf zouden kunnen overnemen. Door de dood van de heer Droste op 27 december van dat jaar kwam die taak echter in een ander licht te staan en aanvaardde de heer Visser de be noeming tot directeur van de vennootschap. In 1947 werd hij president-directeur. Zes jaar later trad hij terug uit deze functie en werd hij gedelegeerd commissaris, in welke functie hij thans nog werkzaam is. Naast deze commerciële loopbaan heeft de heer Visser nog tal van functies vervuld op ander gebied. Zo werd hij in 1940 als lid van de Haar lemse Kamer van Koophandel gekozen. Op 1 januari 1948 werd hij ondervoorzitter om vijf jaar later als voorzitter te worden gekozen. Ook is de heer Visser voorzitter geweest van de afdeling Haarlem van het Neder landse Rode Kruis, in welke functie hij op 1 oktober 1954 door de heer J. J. Jurrissen werd opgevolgd. In 1953 is de heer Visser afgetreden als voorzitter van het departement Haarlem van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, bij welke gelegenheid hem de zilveren legpenning van de maatschappij werd overhandigd. De heer Visser is voorts officier in de Orde van Oranje Nassau. Er zal hem op zijn eigen verzoek geen officiële huldiging worden bereid. Wel zal de heer Visser op 12 maart des middags van 4-6 uur te zijnen huize, Ter Hoffstede- weg 2, Overveen, recipiëren. afdeling in verbinding te stellen. Daarbij kan het zeker voorkomen, dat de grote bereidheid bestaat om te helpen, maar dat deze hulp niet kan worden verleend zon der dat aan de helpsters enige financiële vergoeding wordt verstrekt. Daarover is overleg te plegen. Het gemeentebestuur ziet met belang stelling de reacties der bewoners tegemoet. De afdeling Sociale Zaken is gevestigd Bloemendaalseweg 188 te Overveen, tele foon 25448. Wegens de grote belangstelling, die er voor het programma van toneel, voor dracht en dans als onderdeel van het Inter- scholair Jeugdtoernooi wordt betoond, is het noodzakelijk behalve de reeds vastge stelde voorstellingen nog een vierde uitvoe ring in de Haarlemse Schouwburg te ge ven. Deze zal plaats hebben op donderdag middag 7 maart. De reeds aangekondigde demonstraties zijn op donderdagavond 7 maart en op woensdag 13 maart des mid dags en 's avonds. In de afgelopen nacht is gebleken dat Hoogoven drie van de KNHS te IJmuiden, die binnenkort voor een normaal perio diek herstel, zou worden stilgelegd, dus danig is achteruitgegaan, dat hij voorlopig niet meer gebruikt kan worden. De her stelwerkzaamheden zullen geruime tijd in beslag nemen. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3)4 °/o Nederl. '47 89)4 90)4 3 Nedl. 1962/64 925/ie 92)4 A. K. U 202 Yx 201)4 Calvé Delft 302 300 Van Gelder Zonen 191 191 K. N. Hoogovens 300 300 Nederl. Ford 290 290 N. Kabelfabriek.. 270 270 gew. Philips Gloeil. 252)4 253 pref.Philips Gloeil. 150)4 150)4* Unilever 365 365 Wilton Fijenoord 215 Dordtsche Petrol. 832)4 833 Konkl. Petroleum 168,20 168,20 A'dam Rubber 78)4 79 Holl. Amer. Lijn 164 )4 166 N. Scheepv. Unie 170)4 172 Phs. v. Ommeren 282 231* H. V. A 92)4 93 Verg. Deli Mij en 94 93 Amsterd. Bank 208 208 Ned. Handel Mij. 167 167* Rotterd. Bank 172 172 Twentsche Bank 177 177* Anaconda Copper 62/4 64 yx Bethlehem Steel 175 174)4 U. S. Steel 609/i« 61)4 General Motors.. 39% 40% Shell Union 81 81/4 Tidewater 34/4 35/4 Vorige koers Friese toneeluitvoering. Het Friese gezelschap „Gysbert Japicx" zal donderdag 14 maart in de Haarlemse stadsschouwburg een opvoering geven van „De skoaijer", een toneelstuk in drie bedrijven door Jan Fabri- sius en vertaald in het Fries door H. Uden Masman. Rectificatie. Ter verbetering van een onjuiste passage in ons bericht over de ont hulling van het naambord van de Dr. De Liefdestraat in Delftwijk delen wij mede, dat de moeder van de overleden arts mevr. J C. de LiefdeVan Hattum, bij de plechtig heid aanwezig zal zijn. Benoemd. Bij beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid is de heer H. G. Hogenkamp, commies in vaste dienst bij het Gewestelijk Arbeids bureau te Haarlem, bevorderd tot hoofdcom mies. Eervol ontslag. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. J. Wallien te Haarlem eer vol ontslag verleend als lid van de Kiesraad, onder dankzegging voor de door hem als zo danig bewezen diensten. Woensdag zal de toneelclub van het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem in de Stads schouwburg een opvoering geven van „De weg naar het geluk", een blijspel in drie be drijven door A. A. Milne. Dit stuk wordt gespeeld voor leden van het ziekenhuisper soneel en hun familie. Op 12 maart wordt een herhaling voor genodigden gegeven. De baten van de tweede avond zijn bestemd voor het „Erefonds voor oud-verpleegsters". Door de politieke situatie in Indonesië waren vrijwel alle Indonesische fondsen maandag zeer vast. Er bestond van pu blieke zijde een behoorlijke vraag en mede omdat deze sector de laatste tijd nogal onder druk gestaan heeft trokken de koersen snel aan. Amsterdam Rubber opening 75 J4 noteerde 3V2 punt en sloot rondom de 79 percent; HVA's van 90 op 94 percent; Delimij. 6 punten hoger op 94 percent (88). Slotkoersen in deze sector bleven vrijwel op de hoogste prijs van de dag. In internationale waarden ging maan dag niet zo heel veel om behalve dan voor aandelen Philips die vlot door arbitrage op een koers van 251)4 werden afgenomen voor buitenlandse rekening, speciaal Lon den. Kon. Olies die in de niet-officiële zaterdagmorgenbeurs een hoge prijs haal den van f 170 moesten bij opening met een lagere px-ijs tevreden zijn, f 168,40. Alles hangt af van de politieke situatie in het Nabije-Oosten ten aanzien van het Suez- kanaal. Men neemt ter beurze dan ook een gereserveerde houding aan ten opzichte van de handel in Kon. Olie. Scheepvaartfondsen lagen aanvankelijk wat aangeboden. Holland-Amerika Lijn noteerde 160-162 hoofdzakelijk door aan bod van de stockdividenden. Ook de ove rige scheepvaartfondsen noteerden begin beurs lagere koersen. In het verdere ver loop van de beurs werd de stemming door de. scheep vaartwaarden, \v.?t vriendelijker en sloot Holland-Amerika Lijn ongeveer op 163 percent. Voor de stocken werd een koers van f 32,30 geadviseerd. De affaire in de scheepvaarthoek was belangrijk minder. Staatsfondsen weer aan de vaste kant speciaal voor de staffellening, waar de ge bruikelijke f 200.000 vraag van regerings zijde plaats vond in een dunne markt. De koers varieerde van 89%-)4 tegenover 88% van vrijdag. Ook de overige staats fondsen lagen goed in de markt. Prolon gatie 324 pet. (ANP). De koersen bereikten maandag de hoog ste waarden sinds een maand, bij een ver hoogde omzet, waarin de olie-, metaal- en staalwaarden en enkele individuele fond sen vooral een rol speelden. Men neemt aan dat althans een deel der verkopen nog samenhangt met Israels akkoord aangaan de troepenterugtrekking. De internationale olies weerspiegelden de hoop op een spoedige opening van het Suezkanaal, door voor te gaan in de stij ging, waarbij koerswinsten geboekt wer den van meer dan drie dollar in Amerada, en van meer dan een dollar in Gulf en Getty. Deze werden echter niet gehand haafd; Getty behield 1% dollar bij een le vendige handel, die het fonds op de twee de plaats der verhandelde fondsen bracht; Amerada hield 1% en Gulf slechts een fractie. Anaconda was het meeste actieve fonds van de dag en liep één dollar op. Kenne- cott was eveneens gevraagd en steeg 2% dollar, Inspiration 2%. De omzet bedroeg 1.890.000 aandelen, 190.000 meer dan vrijdag en was de groot ste sinds 15 februari. Van de 1.126 verhan delde aandelen sloten er 637 hogex-, 273 la ger en 216 onveranderd. Er werden zes nieuwe hoogtepunten en tien nieuwe laagtepunten bereikt. (UP). donderdag 28 februari Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum - Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H V.A Ver. Deli Maatschappijen 3!4°/o Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3°/o Nederland 1962—64 Laagste Hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak to.v. 31 jan 198 205 20 l5/s l-Vs 168 177 168 9'/2 192V4 202 194 41/» 271 305 30 U/s -f- 19'/2 268 276 268 10 241 251'/2 244l/4 l3/s 335 369 357 10'/2 215V2 2203Ai 217 2*U 152,40 168,20 168,— -f 9.80 165 182 1663/4 IIV4 1621/» 169V4 165 6V4 163 169'/2 166'/2 3'/4 274 282 280 75V4 81 75«/4 37/s 88 97 88 7»/4 90 102'/2 90 IIV2 865/ia 89'/2 87is/i« 1#/J6 91is/ie 928/8 92'/« "/l« 9P/4 923/4 92Vi» Vs Omzetten (nominaal): januari 1957 (def.) februari 1957 (voorl.) Aandelen 34.973.601,- Aandelen f 29.696.836, Nieuwe noteringen: In februari nieuw tot de beurshandel toegelaten: Aandelen 23.422.000,— Obligaties f 235.873.000,— Obligaties f 42.038.192,— Obligaties 40,724.314,— Pandbrieven 22.631.000, Alhena, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Ariadne, 2 v. Roterdam n. Savona. Argos, 4 te Famagusta. Amstelbrug, 4 te Kaapstad n. Amsterdam. Amstelmeer. 7 te Curacao v. Londen. Abbedijk, 4 te Londen verw. Alioth, 4 te Rosario v. Buenos Aires. Aagtedjjk, 4 v. Karachi n. Bombay. Adonis. 4 v. Philadelphia n. New York. Albireo, 4 v. Marseille n. Genua. Algenib, 5 te Santos. Alnati, 4 v. Santos n. Las Palmas. Alpherat. 5 te New York. Appingedijk, 4 v. Santos n. Montevideo. Aalsum,.4 v. San Pedro n. Balboa. Bogowonto, pass. 4 Kp. De Goede Hoop n. Durban. Britsum, pass. 3 Gibraltar. Barentsz, te Semarang. Beninkust. 4 te Lagos. Baarn, 4 te Pisco v. Caldera. Breda, 2 te Hamburg n. Antwerpen. Bali, pass. 4 Kaap De Goede Hoop n. Dakar. Congokust, 2 te Amsterdam. Cottica, 3 v. Paramaribo n. Plymouth. Cradle of Liberty, 3 te Punta Cardon. Calamares, 4 te Alrnirante v. Mobile. Concepcion, pass. 3 Rio Grande n. Montevideo. Camerounkust, 2 te Amsterdam. Charis, pass. 2 Str. Yucatan n. Houston. Castor, 3 te Ciudad Trujillo. Caltex Nederland. 4 v. Sidon n. Rotterdam. Dinteldijk, pass. 2Vlissingen v. R'dam n. Antw. Dordrecht, 4 te Philadelphia. Diemerdijk. 4 te Vancouver v. Portland. Dorestad, 2 420 m. n.w. Walvisbaai n. L. Palmas. Delfland, 5 te Santos. Delft, 5 v. Londen n. Amsterdam. Dongedijk, 4 v. Los Angeles n. Cristobal. Ena, 4 te Rotterdam. Esso Den Haag, 4 te Kaapstad. Esso Rotterdam. 4 v. Antwerpen n. Pto. La Cruz. Ena, 4 te Rotterdam n. Thameshaven. Esso Amsterdam, 3 v. Rastanura n. Kaapstad. Gaasterkerk, 2 te Rotterdam. Gordias. 3 te Rotterdam. Guineekust, pass. 4 Finisterre n. Dakar. Giessenkerk, 4 te Duinkerken v. Las Palmas. Gabonkust. 4 te Amsterdam n. Bordeaux. Gadila, 4 v. Townsville n. Balikpapan. Ganymedes, 4 v. Ponce n. Le Havre. Haelsum, 2 te Amsterdam. Helder. 3 te Rotterdam. Heemskerk, 4 te Bangkok. Hispania, 4 te Castro Urdiales v. Rotterdam. Hecuba, 4 te Ciudad Trujillo. Hydra, 3 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Hilversum, pass. 3 Oporto n. Dakar. Hersilia. 4 v. New York n. Cap Haitien. Hestia. 5 te Paramaribo, Hathor. 5 te Amsterdam. Haulerwijk,. 4 te Amsterdam. Helena, 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hera, 4 te Amsterdam. Iberia, 4 te Amsterdam verw. Japara. 5 te Durban verw. v. Fremantle. Johannes Frans. 5 te Buenos Aires. Jagersfontein, 5 te Amsterdam. Khasiella, 4 v. Larnaca n. Berre. Kaimana, 4 te Surabaja v. Balikpapan. Kaloekoe, 4 te Manokwari. Korenia, 5 te Buenos Aires v. Puerto La Cruz. Korovina, pass. 4 punt Timor n. Wellington. Kabvlia, 4 te Freeport v. Pineypoint. Kellia, 5 te Gothenburg. Kieldrecht, pass 4 Kaap De Goede Hoop n. Las Palmas. Kinderdijk, 5 te Rotterdam. Kenia, 5 te Mer.a Al Ahmadi. Leuvekerk, pass. 4 Gibraltar n. Genua. Laertes. 4 v. Dakar n. Amsterdam. Laagkerk, 4 te Durban v. Bombay. Lutterkerk, 4 te Mombasa. Loenerkerk, 4 v. Karachi n. Mombasa. Muiderkerk. 2 v Rotterdam n. Sydney. Maaslloyd, 5 te Rotterdam. Macoma. 4 v. Rangoon n. Chittagong. Mijdrecht. 4 te Triëst. Marpessa, 9 te Curacao v. St. Vincent. Mentor, 3 te Houston verw. Metula, 4 te Lyttleton. Modjokerto, 4 te Hampton Roads. Marisa, 4 v. Piraeus n. Saloniki. Maureen, 4 260 m. o.z.o. N. Orleans n. N. Orleans. Maasdam, 4 v. New York n. d. Bermudas. Nieuw Amsterdam, 5 te New York. Orion. 2 te Amsterdam. Ootmarsum, 4 te Antwerpen. Oranjestad. 4 v. Plymouth n. Amsterdam. Ovula. 4 te Pladju. Oberon, 4 te Houston v. Maracaibo. Ootmarsum. pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Ootmarsum, pass, 4 Vlissingen n. Antwerpen. Oranje, 3 260 m. n. Finisterre n. Kaapstad. Osiris, 3 v. Amsterdam n. Curacao. Oranjefontein. 5 te East-London. Oldekerk. 5 te Rotterdam. Parkhaven, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Pendreeht. 2 v Rotterdam n. Pto. La Cruz. Pieter S. 5 te Rotterdam. Peperkust, pas. 5 Kp. Palmas n. Lagos. Perna, 5 le Manilla verw. v. Singapore. Prins Willem IV, pass. Las Palmas n. Bordeaux*. Polydorus. 4 160 m. z. Dakar n. Durban. Prins Willem v. Oranje. 7 te Damman verw. Prins Willem II, 6 te Le Havre verw. P. G. Thulin, 4 v. Montevideo n. Durban. Rijnland, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Rondo, 5 te Agadir. Rotti, 5 te Surabaja. Rondo, pass. 3 Finisterre n. Agadir. Schelpwijk, 4 te Miri. Sirra, 4 v. Rastanura n. Karachi. Sommelsdijk, 2 te Rotterdam. Stad Leiden 3 te Rotterdam. Stad Dordrecht, 4 te Palermo. Statue of Liberty, 2 70 m. n.n.w. Muscat naar West-Europa. Siaoe. 4 te Manokwari. Sidajoe, 4 te Singapore. Stanvac Benakat, 4 te Sungeigerong. Statue of Liberty. 3 23 m. z.o. Ras Madraka naar West-Europa. Soestdijk, 3 20 m. n.w. Finisterre n. Havana. Solon, 4 te Willemstad v. Philadelphia. Schelpwijk, 4 te Miri v. Geelong. Sirrah, 4 v. Rastanura n. Karachi. Schie, 4 70 m. z.w. Ouessant n. Sta. Maritha. Stentor, 3 v. New Orleans n. Mai-acaibo. Senegalkust, 4 v. Dakar n. Duinkerken. Stad Alkmaar, 4 v. Freetown n. Las Palmas. Stad Vlaardingen, 5 v. Baltimore n. Nederlaiv Sumatra. pass. 4 Gibraltar n. Napels. Taria, 4 te Londen. Tegelberg, 4 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tibia, pass. 4 Durban n. Las Palmas. Teiresias, 4 te Pladju. Tabinta, 4 180 m. v. Goa n. Vizagapatnam. Trompenberg, 6 te Le Havre v. Mobile. Trajanus. 3 v. Christobal n. Santa Marta. Tara, pass. 4 Madeira n. Rio de Janeiro. Utrecht. 6 te Hollandia verw. Van Riemsdijk, 4 te Ambon. Westerdam, 4 te New York verw. Wieldrecht, pass. 4 Ouessant n. Nynashamn. Wonorato, 5 te Manilla. W. Alton Jones, 2 45 m. n.n.o. Masira eiL naar Landsend. Willem Ruys, 4 v. Kaapstad n. Las Palmas. Wonorato, 5 te Maine verw. v. Manilla. Westerdam, 4 2S0 m. o. New York n. New York. Westland, pass. 3 Madeira n. Amsterdam. Witmarsum, pass. 4 Key West n. Le Havre. Woensdrecht. 7 te Balikpapan verw. Weltevreden. 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Waal, 4 v. Algiers n. Tunis. Wonosobo. 4 v. San Francisco n. Los Angeles. IJssel, 3 te Trinidad. Zeeland, 4 te Philadelphia v. New Orleans. Zonnewijk, 4 te Cristobal v. Beaumont. KLEINE VAART Alcetas. 3 v. Algiers n. Malta. Atlas. 2 v. Amsterdam n. Gothenburg. Att S. 4 v. Antwerpen n. Glasgow. Boreas, 4 te Amsterdam n. Kopenhagen. Bab T, 1 v. Partington n. Santander. Bill S, 4 v. Rotterdam te Waterford verw. Draco. 3 te Fredericia n. Aalborg. Deni, 4 v. Cardiff n. Oostende. Deni, 4 v. Cardiff n. Ostende. Elsa, 2 v. Rochefort n. Bayonne. Flevo, 3 100 m. z.w. Ushant n. Santander. Geziena Henderika, 4 v. Hull n. Amsterdam. Henrica. 4 v. Wicklow n. Swansea. Ilias, 3 30 m. w. Gibraltar n. Rotterdam. Inspecteur Mellema, 3 te Newarp n. Boness. Joost, 2 rede Santander v. Cherbourg. Julia Mary, 3 30 m. n. Vilano n. Lissabon. Kaap Falga. 1 v. Bordeaux n. Bayonne. Kaap St. Vincent, 1 v. Antw. n. Frederikshaver, Markelo, 4 te Tyssedal v. Hull. Maymere, 5 v. Antwerpen n. Glasgow. Marianne, 2 15 m. o. Dover n. Rouen. Midas. 3 v. Cartagena n. Oran. Nero, 3 20 m. z.w. Noordhinder n. Rotterdam. Notos, 2 v. Rhodos n. Palermo. Olivier van Noort, 4 v. Bordeaux n. Dundalk. Pavo, 2 v. Goole n. La Rochelle. Phidias. 3 140 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Ponza. 3 te Hambrohead n. Nantes. Ton S. 6 v. Aalsborg n. Wismar. Tilly, 1 v. Barry n. Nantes. Westerdok, 3 bij Southend n. Londen. Willem Barendsz, 4 te Bayonne v. Southampton. SLEEPVAART Ebro, 2 160 m. z.w. Kp. Finisterre n. Mombasa. Hudson, 350 m. z.w. Kp. Finisterre n. IJmuiden. Humber, 4 v. Dakar te Hamburg. Maas. 3 te Rotterdam. Noordholland, 3 1080 m. w.z.w. Madeira n. Pto. Cabello. Oostzee, 3 490 m. o.n.o. Durban n. Pto. Belgrano.. Thames, 2 v. Bordeaux n. Azoren. Tyne, 3 v. Pt. Talbot te Rotterdam. Geen spreekuur Haarlems wethouder van Openbare Werken, Volkshuisvesting, middehstandsaangelegenheden en industrie zaken, de heer W. F. H a p p zal morgen, woensdag 6 maart, geen spreekuur houden.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3