Golden Fiction AAMBEIEN LOF DER ZOTHEID IN OETELDONK Vijftig jaar geleden Franse Kamer wacht Mollet in een vijandige stemming op Toegeeflijker houding van Amerika verwacht Van dag tot dag J Vastenavond Boeren eisen hogere prijs voor melk Onder ons gezegd... Caroline van Dommelen overleden BEHANG raatótoel 3 Verzet op Japan en Hawaii tegen Britse H-bomproeven Spoorwegsabotage kostte 30 mensenlevens in Birma toch maar liever K.L.M.-concessies in de V.S. Washington zou goede betrekkingen met Nederland niet in gevaar willen brengen Belgische schilder Serge Vandercam onderscheiden me& Interventie van Dulles? BAKKER5 BEHANG Churchill in het kort Hongaarse beklaagden verweren zich Popovitsj bezoekt België Eerst gast der regering daarna van de partij Dit tabletje en een glas water is alles wat U nodig hebt. HEMOTABS Uit Haarlems Dagblad van 5 maart 1907 DINSDAG 5 MAART 1957 Aangezien men over elk onderwerp zwaarwichtige betogen en filosofisch ge tinte theorieën ten beste kan geven, is er geen enkele reden waarom wij ons vandaag niet bezig zouden houden met het merk waardige verschijnsel, dat zich in de zui delijke provincies in deze dagen voordoet, namelijk het Carnaval. De enige manier waarop wij, in deze noordwestelijke contreien, iets kunnen bij dragen tot de Carnavalssfeer, is waar schijnlijk: ons verdiepen in de vraag hoe een mens zo laag kan zinken dat hij drie dagen lang zich als een volslagen dwaas gedraagt en zich gedurende deze etmalen in het geheel niet bekommert om de be langrijke materiële en geestelijke proble men des levens. Als wij dan tenslotte tot een conclusie zijn gekomen, is het intussen in het zuiden „aswoensdag" geworden en lopen die driedaagse zotten weer met vrome en serieuze gezichten rond, alsof zij nooit van Carnaval hebben gehoord. De meesten onzer, die wel eens gepro beerd hebben zich in de zuidelijke Carna- valspret te mengen door zich te laten af zakken tot onder de rivieren en tot het vrolijke peil van de aldaar in zwang zijnde narrenfestijnen, komen enigszins gedesil lusioneerd en ongerust terug. Zij konden meestal niet „in de stemming" komen en werden voortdurend gehinderd door een verstandelijke rem, door een vraag in het onderbewustzijn: „Waarom zou ik vrolijk zijn?" Wij hebben in het verleden eens gepro beerd, een reportage van het „Vastenavond feest" te maken en midden onder de dolle pret een der zotsknapen gevraagd: „Waar om?" Hij hield onmiddellijk op met de dol zinnige bewegingen zijner armen en benen, keek ons verdwaasd aan en zei: „Nou ge het zegtTja, waarom eigenlijk?" Hij dacht tien seconden na, klom op een stoel, hief de handen op en schreeuwde: „Op- houen! Allemaal stil zijn!" Allen stonden stokstijf, de hoempaband zweeg en ieder een keek vol verwachting naar de spreker. „Jongens," zei de verhevene, „er wordt mij gevraagd waarom wij zo gek doen. Waar om doen wij zo gek? Hebben jullie je dat wel eens afgevraagd? Nee hè? Nou dan, schamen jullie je niet? Allemaal netjes naar huis en nóóit meer doen, begrepen?" Als een atoomontploffing viel de muziek in en de hele menigte zette de registers open. Een oorverdovend lawaai deed de stoelen trillen op de vloer en de spreker werd begraven onder confetti en bier viltjes. En de verslaggever werd aan armen en benen naar de schenkkast gedragen, waardoor hij geen gelegenheid kreeg om nog meer vragen te stellen. Wij kunnen dus thans, nu wij de zaak wetenschappelijk willen bekijken, niet be schikken over zijn aantekeningen daarom trent. Wat wij wel hebben begrepen, is dat er in het zuiden des lands zeer dwaze din gen gebeuren, doch dat de nuchtere noor delijke vraag naar het „waarom" nog dwa zer is. Er zijn dingen, die men accepteren moet zonder de reden te weten. Er zijn dingen, die men doen moet zonder het doel ervan in te zien. Dat is moeilijk voor ons. Voor de zuiderlingen blijkbaar niet. Wij kunnen hen daar om benijden. Morgenochtend echter hebben zij een kater en wij niet. Dat kunnen zij óns dan benijden. Maar zover is het nog niet, want van daag meent iedere vastenavondganger nog dat er nooit meer een morgen komt. Deze overtuiging is een van de onmis bare elementen in het hele feest en men moet ervoor in de wieg gelegd zijn om zich zo prettig en weldadig te kunnen vergissen. (ADVERTENTIE) RENAULT bestelauto's 300 kg, 1000 kg en 1500 kg. Geheel ontworpen op praktijk. Laadruimte tot 9 m3. Prijzen geheel compleet resp. 4190.6900.en 6900.—. Laag brandstofverbruik. GARAGE DEN HOUT TOKIO/HONOLOELOE (AFP, Reuter, UP). De Japanse regering heeft dins dagmorgen besloten een groep Japanse christenen naar Groot-Brittannië te zen den om er bij de Britse regering en reli gieuze kringen op aan te dringen, dat de proeven met kernwapens op het Christ- mas-eiland geen doorgang zullen vinden. Steeds grotere aantallen vrijwilligers melden zich in Tokio om een vloot vaar tuigen te bemannen, die men bij het Christmas-eiland in de Stille Oceaan wil stationeren om door haar aanwezigheid te verhinderen dat de Britse proefneming met de waterstofbom doorgaat. Ook vijf Britten en Australiërs zouden zich heb ben aangemeld. De suggestie hiertoe is uitgegaan van de Japanse „Raad tegen H- en A.bommen", maar kreeg felle tegenkanting van de unie van Japanse zeelieden, die achthonderd duizend leden telt. Deze noemde het voor stel „een ontkenning van de geest van de vrede en eerbied voor het menselijk leven". Het Japanse ministerie van Verkeer heeft verklaard, dat het zenden van een „kamikazevloot (zelfmoordvloot) naar de Christmas-eilanden niet wettelijk kan worden verboden, maar dat het ministerie zich op andere maatregelen zal bezinnen. In de Senaat van Hawaii is een resolutie ingediend, waarin president Eisenhower wordt verzocht een beroep te doen op de Engelse regering de atoombomproeven bij de Christmas-eilanden af te gelasten, wan neer hij er niet van overtuigd is, dat deze proeven absoluut geen gevaar opleveren. (Van onze correspondent in Parijs) Vanavond keer de Franse premier Guy Mollet met zijn minister van Buitenlandse Zaken Christian Pineau terug in Parijs van hun reis door de Verenigde Staten en Canada, waar zij een reeks besprekingen hebben gevoerd. Pineau kan zich er op be roemen actief te hebben meegewerkt aan de oplossing van het Israëlische probleem en Mollet is er in geslaagd de vrede tus sen beide landen opnieuw te bezegelen, na dat het Egyptische avontuur de Ameri kaans-Franse betrekkingen maandenlang had vergiftigd. Over deze verbeterde ver houdingen met Washington zal Mollet deze week in Parijs besprekingen voeren met zijn Britse ambtgenoot MacMillan, wiens beurt het nu is met Eisenhower de strijd bijl te begraven. Eisenhower gaat op 20 maart naar Bermuda en wordt op 24 maart in Washington terugverwacht. Welke afspraken in Washington over het probleem Algerije zijn gemaakt, is nog niet duidelijk. Men neemt aan, dat de Franse regering de Amerikanen, die haar in de UNO uit de put hadden geholpen, toezeg gingen hebben gedaan ten aanzien van po litieke concessies aan de Algerijnse natio nalisten. Evenmin is het bekend geworden, of de Franse ministers dollars hebben los gekregen. Vermoedelijk niet, want anders zou die mare Mollet en Pineau wel naar Parijs zijn vooruitgesneld. In ieder geval lijdt het geen twijfel dat de ministers in de Franse hoofdstad een stemming van politiek onbehagen en van vijandigheid zullen aantreffen, die moeilijk met de bekendmaking van enig diploma tiek succes zal zijn te bezweren. Hoewel Algerije nog altijd in het centrum staat van de politieke meningsverschillen, en te genstellingen over dit onderwerp ook spoe dig in de Kamer op het tapijt zullen ko men, liggen de onmiddellijke gevaren voor de regering op economisch en financieel gebied. Rode streep Donderdag komt er in de Nationale Ver gadering een voorstel van een boerenaf- gevaardigde ter tafel om de melkprijzen met twee francs te verhogen en het is niet uitgesloten, dat die twee francs de onder gang van de regering zullen veroorzaken. De minister van Financiën en Economische Zaken, Paul Ramadier,. staat al weken met de rug tegen de muur en hij weet dat de minste prijsverhoging de glijdende loon schaal in actie kan bx-engen, omdat de rode streep in de verhouding van prijzen en lo nen op een paar punten na is bereikt. De bevrediging van de eisen van de boeren, waarover in rechtse kringen veel begrip bestaat, zou een nieuwe loonronde onver mijdelijk maken. De gevolgen in wijder verband, en voor de franc in het bijzonder, zouden niet te zijn overzien. Zo is ongeveer de stemming, waarin de Franse ministers door het parlement zul len worden verwelkomd en het feit, dat Mollet zojuist met veertien maanden het record van levensduur voor een regering van de vierde republiek heeft geslagen, draagt er weinig toe bij de parlementaire goodwill ten aanzien van zijn persoon te verhogen. Ongeschikt (Reutex-, AFP) Mollet heeft maandag op een gemeenschappelijke vergadering van het Canadese Lagerhuis en de Senaat in Ottawa verklaard, dat alle vrije landen Bijna 200.000 toeschouwers hebben maandag door de stralen van 's Her togenbosch de grote Carnavals optocht zien trekken. In de stoet werd de held van Oeleldonk, boer Krelis, meege voerd, die vanwege zijn vijfenzeventig jarig bestaan in de adelstand was ver heven en ook in letterlijke zin een verheven positie innam. Prins Amadei- ro de Achttiende besloot de stoet, tronend op een enorme kikvors. verplicht zijn zich te verzetten tegen de ondermijnende actie van het „pan-arabis- me", dat een werktuig voor communisti sche infiltratie in het Nabije Oosten is. Hij zei dat „Cairo en Damascus, de bronnen van het pan-arabisme", de sterkste brug- gehoofden van de Sovjet-Unie in het Na bije Oosten zijn geworden. Mollet meent dat de UNO, zoals zij nu is, niet geschikt is om een wereldvrede op te leggen. Vol gens hem is de UNO wel nuttig als forum voor besprekingen. Mollet De Europese eenwording is een van de hoofddoelen van de Franse politiek, aldus Mollet. „Wij spannen ons in om die een wording te vestigen op een vaste Frans- Duitse entente. Er bestaat geen Frans- Duitse rivaliteit meer, maar eerder een vertrouwelijke samenwerking die nog nau were banden mogelijk maakt", zo zei de Franse premier. RANGOON (AFP, Reuter) Bij Pjin- mana, tussen Rangoon en Mandalay in Birma is maandag een trein ontspoord. Ten minste 30 mensen zijn om het leven gekomen en meer dan 40 zwaar gewond. Een voorlopig onderzoek heeft aange toond, dat het ongeluk het gevolg is van sabotage, die wordt toegeschreven aan communistische opstandelingen. Doordat de rails waren stukgemaakt, ontspoorden vijftien passagiersrijtuigen en goederenwa gons. In de afgelopen week hebben com munistische opstandelingen zes bruggen langs de spoorlijn Rangoon—Mandalay vernield. ADVERTENTIE Een gulden genieting voor 90 cent In kringen van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken is men van mening, dat de op 18 maart in Washing ton te hervatten Nederlands-Amerikaan- se onderhandelingen over de door de K.L.M. gevraagde luchtvaartconcessies, een betere kans van slagen hebben omdat bij deze onderhandelingen, in tegenstel ling tot de vorige keer, waarschijnlijk meer aandacht zal worden besteed aan de poli tieke aspecten van de kwestie. „Wij kunnen de onderhandelingen op het gebied van de burgerluchtvaart niet lan ger in een luchtledig voeren, waarbij wij de politieke aspecten negeren", zo heeft een functionaris van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken aan UP verklaard. Het besteden van meer aandacht aan de politieke aspecten van deze kwestie bete kent dat de Verenigde Staten de zuiver technische zijde van de onderhandelingen het feit dat Nederland als klein land de Amerikanen weinig tegenprestaties kan bieden van minder belang zijn gaan achten dan de goede betrekkingen met Nederland. Nederland vraagt van de Ver enigde Staten doortrekking van de Atlan tische route van de K.L.M. van Montreal naar Californië, voorts doortrekking daar (Van onze correspondent in Brussel) De jonge Brusselse kunstenaar Serge Vandercam is door de jury van de „Jeune peinture beige" eenstemmig gekozen als de meest originele jonge kunstenaar in Bel gië in 1957. Reeds vorig jaar werd het door menigeen als een vergissing be schouwd, dat het werk van Vandercam was gepasseerd. Deze jonge kunstenaar is zowel door zijn fotografie als door zijn schilderwerk een vooraanstaande plaats gaan innemen onder de jongeren. Aan zijn schilderwerk wordt wel verwantschap toe geschreven met dat van Pieter Bruegel. Vandercam die in 1924 in Kopenhagen werd geboren, is autodidact. Hij exposeer de in Parijs, Berlijn en Milaan. Veel van zijn werken bevinden zich in de beste Brusselse collecties. Maandagmiddag is op drieëntachtig- jarige leeftijd in Amsterdam plotseling overdeden de actrice en romanschrijfster Caroline van Dommelen. Zij was op weg naar het gebouw van het dagblad „De Telegraaf", in welk blad zij jarenlang arti kelen heeft gepubliceerd. Behalve actx-ice en romanschrijfster was zij vroeger critica en journaliste. Na de Amsterdamse Toneel school te hebben doorlopen kwam zij in 1895 bij het toenmalig Koninklijk Tooneel. Zij speelde onder meer in „Voerman Hen schel" van Hauptmann. „Marguerite Gau- tier" van Dumas, „Blanchette" en „De vrouw in het spel" bij Willem Royaards en maakte ook naam op het gebied van de regie. Zij regisseerde een der eerste Neder landse speelfilms, schreef stukken voor dilettanten en maakte deel uit van jury's voor het amateurtoneel. Haar belangstel ling was veelzijdig. Zij stelde zich eens kandidate voor de Tweede Kamer, be heerde een modelboerderij in Hilversum en x-eed uitstekend paard. Zij was de doch ter van de acteur Charles van Dommelen. vandaan naar Texas, met de mogelijkheid van een lijn op Mexico, en verder een rechtstreekse verbinding tussen New York en Curagao. In Amerikaanse regerings- en lucht vaartkringen was men enigszins verbaasd over het feit dat Nederland zijn verzoek voor een concessie van Montreal naar Ca lifornië heeft gehandhaafd. Bij vele luchtvaartmaatschappijen be staan de laatste tijd plannen de pooh'oute te bevliegen, die aanzienlijk korter is. Dat Nedexdand hiervoor geen belangstelling schijnt te hebben verwondert de Ameri kaanse autoriteiten enigszins. Op Bermuda is een bespi'eking met een Engelse luchtvaartdeputatie gehouden, die ook concessie gevx-aagd heeft voor een luchtlijn op Californië. De conferentie op Bermuda heeft tien dagen geduurd en geen resultaat opgeleverd. Hierin spreekt de omstandigheid dat de Engelse BOAC en BEA op het ogenblik betx*ekkelijk ki-ap in hun vliegend matex'ieel zitten, een woordje In kx-ingen van het Amerikaans ministe rie van Buitenlandse Zaken wordt de ver wachting uitgesproken dat de minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, zich met de onderhandelingen zal bemoeien. Nedexiand heeft duidelijk gemaakt dat de K.L.M. een deel van Nedexiands economi sche vooruitgang vertegenwoordigt en dat de economie van het land groot belang heeft bij de welvaart van deze maatschap pij. De Amerikaanse regering vreest dan cok een verslechtering van de Amerikaans- Nederlandse betrekkingen, wanneer deze onderhandelingen mochten mislukken. In de Amerikaanse beoordeling spreken ten gunste van Nederland de feiten, dat het zijn NAVO-troepen niet vermindexi, dat het een deel geworden is van Eura- toom en Euromax'kt en dat het de Ame rikaanse defensie-politiek in Europa steeds gesteund heeft. De Amerikaanse ambassa deur in Nederland, Freeman Matthews, zou bij zijn regering het Nederlandse standpunt niet onbelangrijk verduidelijkt hebben. ADVERTENTIE Lichtecht reeds vanaf ƒ1.20 per rol. 400 nieuwe dessins uit voorraad leverbaar. Plaktafel met borstels tegen geringe vergoeding in bruikleen. Gen. Cronjestraat 135 Telefoon 11657 Haarlem NICE (UP) Sir Winston Churchill heeft in Nice een inleiding voor een nieu we, verkorte uitgave van zijn oorlogs- memoires voltooid. Hierin is tevens com mentaar op de koude ooi-log, de UNO, het Nabije Oosten en de dreiging van een oor- log met kernwapens opgenomen. Deze nieuwe, verkorte uitgave zal spoedig ver schijnen. BOEDAPEST (Reuter) Een Hongaarse journalist heeft maandag voor een recht bank in Boedapest, waar hij met tien an- dex-en terecht staat wegens „contra-revolu tionaire activiteit" in november en decem ber, de vrouwelijke rechter ervan beschul digd,. dat zij optrad alsof zij de aanklager was. Verscheidene malen ontstonden woor denwisselingen tussen de rechter Marild Toth en de journalist de 30-jarige Gyula Obersovszky. Toen de rechter op een be paald ogenblik zei, dat zij niet zeker wist of Obersovszky de waarheid sprak, ant woordde hij: „dat verbaast me niets, want u doet of u de openbare aanklager bent". De rechter wees naar de aanklager en zei: „Ik ben de openbare aanklager niet, dat is hij". „Dat weet ik", zei Obersovszky toen, „maar u beschuldigt mij alsmaar". Obersovszky, een voormalige communist, wordt ervan beschuldigd, dat hij tegen de Sovjet-Unie en de regering-Kadar gerich te pamfletten heeft geschreven, waarin tot staking werd opgeroepen. Hij verklaarde, dat hij zich onschuldig acht, hoewel hij toegaf fouten te hebben gemaakt. Van de andei-e verdachten staan er vier terecht, wegens moord en drie wegens po ging tot moord. Obersovszky verklaarde, dat als de rege ring-Kadar de eis van het volk, dat de Sov jet-troepen teruggetrokken moesten wor den, had ingewilligd, zij de steun van het volk gekregen zou hebben. „Wij zijn geen contra-i-evolutionairen of fascisten, en wij vochten niet tegen Kadar, maar tegen de krachten die het maken van vorderingen in de weg staan", zo zei hij- De rechter zei, dat Obersovszky „aardig praatte", maar dat hij daarmee de aan dacht van de hoofdzaken trachtte af te leiden. Een andere beklaagde, de 27-jarige to neelschrijver Jozsef Gali, verklaarde, dat hij en andere schrijvers na de opstand een illegaal blad hadden uitgegeven, omdat zij er niet zeker van waren dat vroegere „fou ten en misdaden" van de regering onge daan gemaakt zouden worden. Hij ver- klaai-de voorts, dat hij in 1944, toen hij 14 jaar was, door de Duitsers met zijn familie naar Auschwitz was gedeporteerd. Al zijn familieleden zijn daar in de gaskamex-s om het leven gekomen. (Van onze correspondent in Brussel) De Joegoslavische minister van Buiten landse Zaken, Koca Popovitsj, is vandaag met een talrijk gevolg uit Belgrado in Brussel aangekomen voor een bezoek aan belangrijke Belgische centra. Na een offi cieel gedeelte, dat het departement van Buitenlandse Zaken organiseert, zal het be zoek een onderonsje tussen de nationaal communistische partij van Joegoslavië en de Belgische socialistische partij worden. Op studie- en contactvei-gaderingen zullen de wederzijdse standpunten worden be licht. Sedert enkele jaren spannen de Bel gische socialisten zich bijzonder in om de Joegoslavische partij in de westerse socia listische sfeer binnen te leiden. Enkele ja ren geleden werden minister Spaak en een aantal Belgische socialistische leiders, on der wie de voorzitter van de partij Max Buset, in Joegoslavië ontvangen en intus sen zijn geregeld waax-nemers uitgewisseld. De niet-marxistische Belgische socialis ten naar verluidt Spaak in de eerste plaats zitten met die contacten, die de marxistische vakbond-socialisten leggen, enigszins in hun maag. Dat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Popovitsj eerst officieel ontvangt en dat zijn Joego slavische collega daarna de gast wordt van de Belgische socialistische partij is wel ongewoon in de diplomatie. €)p de Verslaafd Terecht heeft onze wetgever het schui ven van opium of het roken van marihua- na-sigarelten verboden, maar hebt ge er wel eens aan gedacht, dat tal van andere verslavingen volkomen toelaatbaar zijn? Sterker nog: dat sommige ervan door onze overheid met welgevallen worden gade geslagen vanwege de accijnzen, de omzet-, de invoer-, de weelde- of de vermakelijk heidsbelasting? Ge kunt ongestraft ver slaafd zijn aan tabak, televisie, rumbonen, autrijden, Wild West films of Wiener Mélange en zolang de wetenschap niet met volstrekte zekerheid heeft vastgesteld, dat we aan deze gewoonten ten onder gaan, zal het wel zo blijven ook. En behalve deze sterk gedifferentieerde gewenningen bestaat er nog een soort col lectieve verslaving, waarvan ik echter op deze plaats, om begrijpelijke redenen, ont wenning ten sterkste af moet raden. Ik bedoel de verslaving aan de krant. De hun kering naar nieuws, naar het laatste en allerlaatste nieuws over deze wereld en zijn merkwaardige bewoners. Want of het nu is vanwege de politiek, de moorden, het beursoverzicht, de voetbaluitslagen of de overlijdensberichten, bijna iedereen krijgt, als hij zijn dagelijks krantje mist, dat on lustgevoel van de verstokte roker, die op zondag ontdekt dat er alleen nog choco lade-sigaren in huis zijn. We zijn dus verslaafd aan de krant, het is zinloos dit te ontkennen. Maar zo af en toe proberen wij, met inspanning van alle krachten, aan zijn moordende greep te ont komenVerleden jaar logeerden wij in een vriendelijk Zwitsers berghotelletje, waar wij ons met nog enkele andere Hollandse families voortdurend zaten te verheugen over ons wijze besluit de krant niet na te laten sturen. Uitbundig prezen wij el kanders psychologisch inzicht en wij ver klaarden bij herhaling, hoe veel prettiger en rustiger wij ons voelden, nu wij einde lijk eens van die funeste krantenversla ving waren verlost, 's Avonds, in de pluche fauteuiltjes van het salonnetje, bladerden wij glimlachend in oude beduimelde jaar gangen van een geïllustreerd weekblad of huppelden we oppervlakkig en volkomen ongeïnteresseerd door de kolommen van een steriele, keurig om een stok gerolde, Zwitserse courant. Tot dat we ontdekten, dat het enige bazartje ter plaatse elke dag één Hollands dagblad aanvoerde en ten verkoop aan bood. Om onze eer te redden gingen wij er niet zélf op af, maar lieten wij onze kin deren dagelijks posten voor het onaanzien lijke winkeltje. Spoedig bleek, dat er ge vechten uitbraken tussen onze afgezanten en de handlangertjes van de andere Hol landse families, die eveneens door hun ouders met ijsjes werden beloond zo zij het eerst de krant te pakken kregen. Om verdere handtastelijkheden te voorkomen besloten wij een leesgezelschap op te rich ten met een dagelijkse contributie van zeven centimes per echtpaar. Onder een stralend blauwe hemel in onze ligstoelen gezeten, behoefden wij er geen armoe voor te lijden. En het leesgenot was trouwens nauwelijks in geld uit te druk ken. Neem alléén maar eens het weerbericht. Dat heerlijke, van depressie druipende Hollandse weerbericht van de K.N.M.I. in De Bilt, terwijl we wisten dat de Dinge- mansjes en de Gerrevinkjes gehuurd had den in Nunspeet! Am. de Vita ADVERTENTIE 'n geheel nieuwe behandeling om de pijn te verzachten Hier is een volkomen nieuw middel om de pijn en het ongerief van Aambeien te verlichten. Hemotabs - 'n vrijwel smakeloos tablet, die ge kunt innemen met 'n glas water. Hemotabs geven niet alleen een weldadige verlichting van pijn en ongemak zonder zalf of zetpillen maar, met hun werking van binnen uit, doen ze de zwellingen slinken en bevorderen ze de genezing. Daarenboven: Hemotabs zijn zacht laxerend en helpen zo doende de normale functies te herstellen, zo belangrijk voor een volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 voor een complete kuur. Bij Apothekers en Drogisten. 'n Product van E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester. HAARLEM Kleine oorzaken, groote gevolgen. De waarheid van dit spreek woord bleek weder eens op de Amster- damsche Vaart, alwaar groote vertraging ontstond bij de eleclxische tram. Wat was het geval? Eenige kinderen waren gaan spelen met een grooten vlieger, welke van een langen staart was voorzien. Bij het dalen van den vlieger wikkelde deze staart zich zoodanig om den electrischen draad van de tram, dat deze ter plaatse niet verder kon rijden. Personeel van de E.S.M. heeft tenslotte het touwwerk vex*- wijderd. De tx'am had toen een halfuur stilgestaan.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5