Morgan, vrijdag, de iaatste dag VriiD3* V°°rDelen van de 15e Haarlemse Voorjaars- Zevende improvisatieconcours voor organisten te Haarlem UB— van gisteren Amsterdamse Beurs 1.35 15 Ook dit jaar in Holland Festival Doliemansrit op de Wagenweg Aerdenhouter gecombi' fieerde straf opgelegd Burgerlijke Stand van Haarlemmerliede Burgerlijke Stand van Bennebroek DE BEURS Sukarno doet ogenschijnlijk een kleine concessie Communisten niet meteen in het kabinet Trein vertraging Utrecht morgen opgeheven Scheepvaart HULPVERKOOPSTER vrijdagavond 11 uur Sluiting onherroepelijk waarvan a alléén a.s. vrijdag kant profiteren 2.30 DONDERDAG 7 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij de verwezenlijking van de in 1951 gewaagde poging om door het uitschrijven van een improvisatiewedstrijd op het befaamde orgel in de Grote Kerk te Haarlem, de kunst van het improviseren weer meer in de publieke belangstelling te brengen, welke onderneming als een nieuw verschijnsel aan het internationale muziekfirma- ment kon worden begroet, werd slechts schuchter de mogelijkheid verondersteld, dat dit initiatief tot een jaarlijks wederkerende gebeurtenis met een inderdaad interna tionale bekendheid zou uitgroeien. Uit het feit, dat in 1957 voor de zevende maal deze specifiek Haarlemse orgeldagen met een goed vertrouwen op een grote belang stelling wederom kunnen worden georganiseerd, mag worden vastgesteld, dat het in 1951 genomen initiatief ten volle is geslaagd. De vele gelegde contacten hebben er toe medegewerkt de naam van Haarlem als orgelstad tot ver over de landsgrenzen te verbreiden. In navolging van Haarlem werd in oktober 1956 in Sankt Florian een improvisatieconcours, voorlopig nog op nationale leest, gehouden. In overleg met de organisatoren werd één der prijswinnaars van dit concours, te weten Josef Fricdrich Doppelbauer uit Wcls in Oostenrijk, voor het Haarlemse concours 1957 als mededin ger naar de wisselprijs ingeschreven. Hij zal deze met Hector Zeoli (die vorig jaar verstek moest laten gaan) uit Buenos Aires en Hans Giinther Waucr uit Merscburg en W. Daim uit Amsterdam in artistieke concurrentie met de houder van de prijs, Klaas Bolt, uit Haarlem, moeten betwisten. De jury bestaat uit Marie Claire Alain uit Parijs, professor Joseph Ahrens uit Berlijn en Adriaan Engels uit 's-Gravenhage. Na afloop van een op 12 juli in het Concertgebouw te geven concert voor orgel en orkest zal het gemeentebestuur van Haarlem de medewerkers aan hot concours officieel in de ridderzaal van het stadhuis ontvangen en zal burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de wisselprijs aan de winnaar van de improvisatiewedstrijd uitreiken. Ook in deze bijeenkomst zal het orgel (in dit geval een kabinctorgel, bespeeld door Albert de Klerk) zich doen horen. Ten einde het componeren van muziek voor orgel te stimuleren werden in de af gelopen jaren enkele opdrachten aan Ne derlandse componisten gegeven en prijs vragen uitgeschreven. De opdracht voor de in 1957 uitgeschreven prijsvraag luidt: een orgelcompositic met écn of twee in strumenten of één of twee zangstemmen. De speelduur is gesteld op minimaal vijf en maximaal twintig minuten. Er zullen twee prijzen (van respectievelijk driehon derd en tweehonderd gulden) worden toe gekend. De bekroonde werken worden tijdens het op 12 juli te geven con cert uitgevoerd. De commissie heeft besloten voor het in 1958 te houden con cours een opdracht te geven aan een bui tenlandse componist voor het componeren van een concert voor orgel en orkest. Men hoopt hiermee opnieuw in de grote behoef te aan dergelijke werken te voorzien. De in 1955 genomen proef om aan het concours een zomeracademie voor organis ten te verbinden, werd in 1956 voortgezet. Het enthousiasme, waarmee de cursisten de lessen volgden en hun onverdeeld gun stig oordeel over het peil van het onder wijs, dat door vooraanstaande docenten werd gegeven, vormt een stimulans om ook in 1957 hiermede voort te gaan. Het aantal buitenlandse studenten steeg niet onbelangrijk. Blijkbaar begint de zomer academie in het buitenland meer bekend heid <te krijgen, hetgeen ook mag worden afgeleid uit de belangstelling van over heidswege. De regeringen van Oostenrijk en Luxemburg gaven hiervan blijk door het beschikbaar stellen van enkele studie beurzen. Ook de Nederlandse regering bleek bereid te zijn ten behoeve van enkele organisten studiebeurzen in uitzicht te stellen. Dit is te meer verheugend omdat is gebleken, dat de kosten verbonden aan het deelnemen aan de cursussen en het daarmede gepaard gaande verblijf van drie weken in Haarlem, voor vele organisten een bezwaar oplevert. Ten einde de bui tenlandse deelnemers in de gelegenheid 'e stellen de lessen in interpretatie en impro visatie van een Nederlandse leerkracht te ontvangen, zullen deze gegeven worden respectievelijk door Gustav Leonhardt en Cor Kee als vertegenwoordigers van de Nederlandse school. De Franse en de Duit se school worden door Marie Claire Alain en Anton Hciller vertegenwoordigd. Het aantal deelnemers is nog (te) klein, maar men hoopt dal de aangeboden beurzen als nog een verbetering zullen brengen, omdat voor serieuze gegadigden hierdoor het kostenbezwaar kan worden weggenomen. Aan de zomeracademie zal op uitnodiging van de commissie ook worden deelgenomen door de vier jeugdige organisten, die zich hebben laten horen in de muzikale demon stratie van het Interscholaire Jeugdtour- nooi 1957 te Haarlem. In de zomeracademie is tevens een pro gramma opgenomen van lezingen, die ook voor leden van de Volksuniversiteit toe gankelijk zullen zijn. Prof. J. Ahrens uit Berlijn zal spreken over de problematiek van de improvisatie. J. Zachariasson uit Aabonraa over de aan hem opeed''agen restauratie van het orgel van de Grote Kerk, Hans Brandts Buys over barok. dr. M. A. Vente over gothiek en renaissance, dr. J. F. Obermayr over Andreas Werk meister. Heiller dirigent Op 8 juli zullen de deelnemers aan het improvisatieconcours in de Grote Kerk ge legenheid krijgen hun bekwaamheden als concerterende organisten te bewijzen. De juryleden spelen op 11 juli. De dot daarop heeft een concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaats, waar de be kroonde composities door Piot. Ken worden vertolkt en dat onder Im'ding staat van prof. Anton Heiller uit Wenen, die onder meer de eerste uitvoering in Nederland van zijn „Te Deum" zal dirigeren. een werk voor koor en koperblazers Het pro gramma vermeldt verder het ..Gloria" van Vivaldi voor strijkorkest en vocale solisten, benevens het orgelconcert, van Hendrik Andriessen, zo nodig met een werk van Zsoltan Kodaly aangevuld. Medewerking verlenen het vocale ensemble van de N.C. R.V. en het. Nederlands Kamerkoor, bene vens nader aan te wijzen solisten. Zowel de improvisatiewedstrijd als de overige concerten zijn wederom in het Hol land Festival opgenomen en zullen door de N.C.R.V. en door de Wereldomroep worden uitgezonden. Men is nog zoekende naar middelen om te voldoen aan de ve;e aanvragen naar band-opnamen van de vei-richte improvisaties, zulks ten dienste van het onderwijs in deze te lang miskend geweest zijnde kunst, die van Haarlem uit zo'n belangrijke nieuwe stimulans heeft gekregen. Het blijft nog moeilijk vo'doen- de bekwame deelnemers te vinden. De or ganisatoren zijn dan ook dankbaar voor ieder nationaal concours, dat - zoals té Sankt Florian het geval was - wordt ge houden. aangezien de winnaars daarvan als kandidaten in aanmerking kunnen komen. Thans is het vinden van improvi satoren voornamelijk een kwestie van speurwerk en relaties. Te laat is dit jaar een aanvrage tot deelneming uit Praag binnengekomen. Men hoopt, deze organist, die warm is aanbevolen door de Tsjechische organisatie van toonkunstenaars, voor het volgend jaar te kunnen uitnodigen. De tweede Nederlandse deelnemer, de organist van de Gereformeerde Kerk aan de Kei zersgracht te Amsterdam, is door een jury gekozen na een auditie, waarvoor vier ge gadigden hadden ingeschreven. Extra bespelingen De belangstelling voor het Internationale Orgelconcours uit het buitenland is voort durend stijgende. Dit jaar is er aan de prijsvraag voor het eerst ook door Franse componisten deelgenomen. Gebleken is dat de laatste jaren het bezoek aan de Grote Kerk te Haarlem sterk toeneemt. Er wor den vele extra orgelconcerten gegeven op verzoek van allerlei congressisten, die het instrument van naam kennen en het ook wel eens willen horen. Ten gerieve van de toeristen worden er in het bollenseizoen van 15 april tot 15 mei, dagelijks van 11.30 tot 11.50 orgelbespelingen gegeven, dit jaar voor het eerst, bij wijze van proef. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een negenentwintigjarige kantoorbe diende uit Aerdenhout, die in de avond van de tweede oktober van het vorig jaar op de Wagenweg in Haarlem en op de Herenweg in Heemstede onder invloed van drank zo roekeloos met zijn auto had ge reden, dat hij eerst twee fietsende meisjes met twee vriendinnen achterop aanreed en daarna de bestuurder en duopassagiere van een scooter, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twaalf maanden, waar van drie maanden voorwaardelijk en in trekking van het rijbewijs gedurende vijf jaar. Het gevolg was, dat vier personen min of meer ernstig gewond naar een zie kenhuis werden vervoerd. De auto was legen een tuinhek aan de linkerkant van de weg tot stilstand gekomen. De eis luid de een gevangenisstraf van twee jaar en intrekking van het rijbewijs gedurende vijf jaar. Verkeersovertreding in Amsterdam Een in Aerdenhout wonende uit Pensyl- vania aikomstige Amerikaan, die wegens verKeersovenredingen terecht had ge staan, werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van een week en ontzegging ge durende twee jaar motorrijtuigen te de- sturen en een geldboete van i 51) subsi diair vijilien dagen. Hem was tenlaste ge legd, ciat hij op i november van het vorig jaar in de Vijzelstraat op de brug over de Herengracht ie Amsterdam tegen een ver- Keerspaal was gereden, terwijl hij onder ïnviocd van drank verkeerde. Ook werd hij verdacht in een internationaal rijbe wijs ae datering 1955 veranderd te hebben in 1956. Hiervan werd hij vrijgesproken Vrijspraak Een eenenzestigjarige dame uit Hoofd dorp, die door de kantonrechter te Haar lem was veroordeeld tot een geldboete we gens onvoorzichtig oversteken van de urole Houtstraat te Haarlem bij de voet- gangersstrepèn ter hoogte van het Prove niershuis, werd overeenkomstig de eis vrijgesproken. Het oversteken geschiedde voornai een lesauto in botsing was ge komen met een andere auto. 4 Een vierenvijftigjange dame uit Aer denhout, die door de kantonrechter was veroordeeld tot geldboetes, werd eveneens overeenkomstig de eis vrijgesproken. Haar was tenlaste gelegd, dat zij op verkeerde wijze richting zou hebben aangegeven, toen zij op de Zonnebloemlaan in Aerden hout reed en dat haar handrem onvol doende werkte. Op een vluchtheuvel in het rond Wegens het besturen van een auto on der invloed van drank werd een bloem bollenkweker uit Vogelenzang veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes weken en intrekking van het rijbewijs gedurende drie jaar. In januari reed hij op het Val kenburgerplein te Heemstede de vlucht heuvel op en maakte een rondje over het grasveld. Een agent van politie heeft hem naar het bureau van politie overgebracht, waar: hij ter ontnuchtering werd inge sloten. GEBOREN: Dirkje Jeannette Arm, d. v. E. Hiemstra en A. Dam: Martha Hilkelina. d. v. G. Hendriks en E. Bolt; Rcsilda Maria Amalia. d. v. J. L. van der Burst en W. C. M. Reijnders; Johannes Jacobus Maria, z. v. W. J. F. Hielen en W. A. M. Woudenberg: Johannes Domir.icus, zoon van D. Th. Ve'd- man en A. J. Jak; Catharina. d. v. J. de Vos en J. Mindcrtsma; Anna Maria, d. v. G. van den Bor en IJ. van de- Peet; Sylvia, d. v. C. Groot en M. L. van de Velde. ONDERTROUWD: A. van Schaik en S. Hoek: H. H. Pardoen en J. de Rooij. GEHUWD: J. Th. Beentjes en K. P. Zand vliet; A. C. Groot en A. Poelgeest; M. J. Kroon en W. M. van Warmerdam; P. A. W. de Rooij en E. M. Bottelier; L. van Neuren en E. Hoeksema. OVERLEDEN: P. A. Bant, oud 20 jaar, z. van P. Bant en van A. J. P. A. Klemkerk: J. Friskus, oud 77 jaar. ONDERTROUWD: L. Driessen en E. J. v. Rooijen. GEHUWD: A. A. de Graauw en C. M. Bouman. GEBOREN: Joanna Petronella Maria, d. v. Th. J. C. Lommerse en H. H. Th. v. d. Berg. AMSTERDAM In een ongeanimeerde markt was AKU woensdag ongeveer 3 punten lager op de bekendmaking van het slotdividend van 8 pet. In totaal keert de AKU over het boekjaar 1956 12 pet. dividend uit tegen het vorig jaar 15 pet., waarvan 3 pet. uit de agio. Een en ander was voor de beurs teleurstellend en dientengevolge was er enig aanbod in het fonds. Geopend werd op 199 waarna de koers verder inzakte tot 198 (201'/*). Unilever moest een verlies van ruim 2 punten incasseren. Kon. Olie, teleurgesteld door de koers van dit fonds in New York, was ongeveer 1 gulden lager op f 167.30. Op dit niveau echter was er kleine vraag voor Parijse en Brusselse rekening. Philips verloor bij de opening 2 pet. om in het ver dere verloop van de markt dit koersverlies tot 1 pet. te reduceren. Scheepvaartwaarden waren vrijwel over de gehele linie fractioneel lager. De scher pe daling voor de trampvrachttarieven zijn niet bepaald gunstige factoren voor deze afdeling. HollandAmerika Lijn min twee op 166, Scheepvaartunie 171 (172'/*), Ne derland 203 (204). Ook in deze sector was de handel van weinig betekenis. Van de cultuurwaarden was VHA ruim 1 punt lager. Verenigde Deli min 2'/2 pet. op 93 en Amsterdam Rubber min 1 pet. Staatsfondsen was in reactie na de vaste tendens van de laatste dagen. Staffel- lening 89 5/8 (90). Overige leningen alle fractioneel lager. Halberg 62, adviesprijs tegen dinsdag 55. Prolongatie 3pet. (ANP) NHvV VORK Met een scherpe koersstijging bij een vergrote omzet tegen beursslót werd de tot dan toe onregelmatige en weinig interes sante markt afgesloten. Autowaarden, ge leid door Chrysler, gingen voor in de ont stane vraag, die een reactie was op een me dedeling van de Dodge-fabrieken der maat schappij, dat er in de V.S. dit jaar zesen- half miljoen auto's zullen worden verkocht tegen 5.9 miljoen in 1956. Andere fondsen in de industriegroep pro fiteerden van de nieuwe vraag en de slot- noteringen gaven goede winsten aan voor de leveranciers der automobiel-industrie en voor chemische, metaal-, olie- en tal rijke individuele fondsen. Het industriegebied sloot 1,99 hoger op 474,87: openbare nutsbedrijven 0.13 hoger op 71,41; spoorwegen bleven buiten de stij ging en sloten 0.82 lager op 143.33. De om zet bleef 20.000 achter bij die van dinsdag, welke 1.860.000 bedroeg. Andere gunstige factoren, die de markt beïnvloeden, waren de Israëlische ontrui ming der nog bezette gebieden en de Sy rische toestemming voor het herstel van de tijdens de Engels-Franse actie vernielde olieleidincen. Internationale oliewaarden, die 'oeginbeurs aan winstnemin^en bloot stonden, volgden de stijging der andere fondsen. (UP). Slotkoers Heden-- gisteren 13.45 uur 3% °/n Nederl. '47 90 89% 3 °/n Nedl. 1962/64 92 92% A. K. U. 198% 200 Calvé Delft 300 302 Van Gelder Zonen 189 190 K. M Hoogovens 293 295 Nederl Ford 285 285 N Kab'dfabriek 265 265 gew PhiüpsGloeil 250% 252% pref PhilipsGloeil 150 150 Unilever 363 366% Wilton Fijenoord 217% 217 Dordtsche Petrol 821% 339 Konkl. Petroleum 167,60 f 169,70 A'dam Rubber 18% 76 FT nil. Amer. Lijn 166 165% N Scheepv. Unie 170/4! 111% Phs. v Ommeren 280 280* H. V. A 93% 94 Verg. Deli Mij en 93% 93% Amsterd. Bank 205 205% Ned. Handel Mij 166% 166% Rotterd. Bank. 170% 170% Twentse he Bank 178 178* Anaconda Copper 63% 74 Bethlehem Steel 174% 174% U. S. Steel 61 61% General Motors.. 40"'is 40% Shell Union 82% 83% Tidewater 36% 36% Vorige koers DJAKARTA (ANP). - In Djakarta ver luidt, dat president Sukarno bereid zou zijn de deelneming van de communisten in een nieuw kabinet „uit te stellen", met het oog op de krachtige oppositie. Hij zou echter volgens het Islamitische dagblad „Abadi" willen vasthouden aan zijn plan om de communisten op te nemen in de nationale raad, die onder zijn leiding het recht zou hebben het kabinet adviezen te geven, „of daarom gevraagd wordt of niet". „Abadi" meldt verder, dat de staf-chef van de landmacht, generaal-majoor Nasu- tion, de president heeft medegedeeld, dat „hoofd-officieren" gekant zijn tegen de in voering van zijn ontwerp tot „redding van de natie" in zijn oorspronkelijke vorm. De legerleiding zou een presidentieel kabinet wensen, zonder communisten en met oud- vice-president Hatta op een belangrijke post, waarop ook de religieuze partijen en de opstandige groepen in Sumatra en Oost- Indonesië hebben aangedrongen. Sukarno heeft woensdagmorgen vier bestuursleden van de Islamitische partij Nahdatul Ulama bij zich ontboden om hen te polsen over zijn „conceptie". De Nahdatul Ulama, op een na de grootste Islamitische partij in Indonesië, steunt het verzet van de Mas- jumi tegen de plannen van Sukarno om de communisten in de regering te halen. Door bijzondere inspanning van het met de blokrevisie te Utrecht belaste personeel, blijkt het mogelijk reeds vrijdag de trein dienst via Utrecht normaal te hervatten, zo delen de N.S. mede. Dan zullen dus de tij delijk opgeheven treinen tussen Utrecht en Woerden en tussen Utrecht en Maarssen weer gewoon rijden en zal de treinvertra- ging, als gevolg van de blokrevisie, zijn op geheven. Alcor, 5 v. Santos n. Montevideo. Angolakust, 5 v. Dakar n. Le Havre. Aagtckerk, 6 v. Hongkong n. Shanghai. Aardijk, 6 te Limasol. Axeldijk, 6 te Antwerpen. Arkeldijk, 6 te Houston v. New Orleans. Ariadne, G 60 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. Savona. Alberto Dodero, 6 te Amsterdam. Alcyone, fi v. Rotterdam n. Hampton Roads. Amsteldijk, 6 v. Rotterdam n. Londen en Antw. Aaisdi.jk, 6 te Belawan. Almdijk, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Alphard, 6 v. Bremen n. Antwerpen. Amstelbrug, G v. Kaapstad n. Amsterdam. Appingedijk, 7 te Montevideo. Alamak. 7 te Las Palmas. Arendsdijk, pass. 8 Miami n. New Orleans. Bengawan, 7 te Semarang. Beninkust, 7 te Takoradi. Bennekom, 8 te Rio l-Iaina verw. BI it ar, 5 te Khorramshar. Britsum. pass. 6 Madeira n. Ver Staten. Boskoop. 6 v. Curacao n. Aruba. Bat.'an, 7 te New York. Bogowonto, 8 te Durban. Boissevain, G v. Singapore n. Hongkong. Ca'lex Utrecht pass. 5 Flores Az. n. Rotterdam. Caltcx Pernis. pass. 6 Flores Az. n. Houston. Caltex The Hague. 6 te Key West n. Texascity. Cradle of Liberty, G v. Pta. Cardon n. R'dam. Coryda. 7 te Suraba.ia v. Plad.iu. Caliex Delt, pass. 6 Miami n. Pt. Arthur. Caltex Leiden. 6 v. Ravenna n. Sidon- Cistula. 6 v. Oslo n. Rotterdam. Camerounkust, 6 v. Amstej-.dam n. Antwerpen. Duivendfech't, 4 v. Houston n. Londen. Drente, 8 te Singapore verw. Doris. 8 te Rotterdam verw. Delft, 6 te Amsterdam n. Emden. Dorestad. 5 1020 m. z.z.o. Monrovia n. L. Palmas. Dinteldijk, 6 te Londen. Eos, pass. G Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Esso Den Haag 6 v. Kaapstad n Antwerpen. Ena. 6 v. Rotterdam n. Gothenburg. Erinna. fi te Singapore. Felipes. 7 te Tclokanson. Gordias, 5 v Rotterdam n. Tunis. Groote Beer. 5 v R'dam n. Halifax en N. York. Gadila. 6 30 m. z.o. Thursday Isl n. Balikpapan. Guineekust. pass. 5 dw. Lissabon n. Dakar. Giesenkerk, 7 te Antwerpen. Hispania, 5 v Castrourdiales n. Rotterdam. Helder, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Helena. 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Hilversum, pass. 6 Las Palmas n. Dakar. Hccuba, 7 te La Guaira v. Ciudad Trii.iilio. Hydra. pass. 5 Port of Spain n. Rotterdam. Haarlem. G te Rotterdam. Hat hor. 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Haulerwijk, fi v. Amsterdam n. Rotterdam. I-lector, fi te Rotterdam. Ivoorkust. 6 te Takoradi. Isis, 6 te Willemstad. Joseph Frering, pass. 6 Kp. Finisterre n. IJmuiden Kabylia. 5 v. Freport n. Curacao. Kota Baroe, 7 te Belawan. Karimata, 5 30 m. n.w. Semarang n. Singapore. Karossa, 6 te Makassar v. Ambon. Komngswaard, 6 te Calcutta v. Madras. Kasimbar, 6 v. Donggala n. Makassar. Krebsia, 6 te Delawaracity v. Bachaquero. Kenia, 6 v. Mena n.U.K. via Freetown. Kopionella, 5 1300 m. n.n.w. Abidjan v. Kaapstad. Korovina, 6 140 m. z.w. Str. Torres n. Wellington.. Karimun, 6 v. Antwerpen n. Londen. Kinderdijk, 6 v. Rotterdam n. New York. Laagkerk, 6 te East-London. Lombok, 6 te Port Elizabeth. Leuvekerk, 7 te Genua. Leto, 6 te Philadelphia. Laurenskerk. 7 te Rotterdam. Lawak, 6 v. Philadelphia n. Los Angeles. Lissekcrk, 6 v. Londen n. Las Palmas. Maasland, pass. 5 Kaap Frio n. Las Palmas. Mitra, 5 v. Pta. Cardon n. Liverpool. Metula, 8 (e New Plymouth verw. Muiderkerk, pass. 6 Gibraltar n. Genua. Malea, 6 te Surabaja v. Tarakan. Mapia, 6 te Tj. Priok v. Balikpapan. Marisa, 6 te Saloniki n. Berre. Montferland, 6 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Mariekerk, 7 te Durban. Meerkerk, 7 te Bremen. Mentor, 6 te New Orleans. Munttoren, 6 v. Pta. Cardon n. Weymuth. Mylady, 6 le New Orleans. Maasdam, 8 v. d. Bermudas n. Nassau. Notos, 5 100 m. o.z.o. Kp. Spartiento n. Rhodes. Noordam, 7 te Rotterdam. Nigerstroom, 6 v. Dakar n. Freetown, Oranjestad, 5 te Amsterdam. Ouwerkerk, 7 le Newcastle. Orion, 7 te Rotterdam verw. Oldekerk, 7 te Amsterdam. Oostkerk, 6 v. Rotterdam n. Calcutta. Prins Frederik Willem, 5 te Abidjan n. Dakar. Prins Willem II. 6 te Le Havre v. St. John. Pieter S, 7 v. Rotterdam te Londen. Peperkust, 7 te Lagos. Poseidon. 7 te La Guaira. Prins Willem v. Oranje, 7 te Damman. Purfina Nederland, pass. 6 Pt. Elizabeth n. Durban. Ruys, 5 v. Singapore n. Penang. Rempang, pas. 6 Gibraltar n. Las Palmas. Roggeveen, 6 te Singapore v. Balikpapan. Rotti 7 te Tjilotjap v. Surabaja. Rijndam. 8 te Cobh verw. Roepat, 8 te Mombasa verw. Rijnkerk, 6 v. Genua n. Las Palmas. Sirah, 7 te Karachi. Stad Rotterdam, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Stanvac Djirak, 6 te Sungeigerong v. Noumea. Stanvac Talang Akar, 6 te Uban v. Sungeigerong. Soestdijk, 5 150 m. n.o. Horta n. Havana. Statue of Liberty, 5 330 m. z. Kaap Guardafui n. West-Europa. Swartenhondt. 6 te Cheribon v. Semarang. Schiedijk, 6 te Philadelphia v. Boston. Straat Malakka, 7 te Hongong v. Kobe. Sehelpvvijk, 6 75 m. w.z.w. Miri n. Singapore. Sliedrecht, 6 210 m. w. Little Quoin n. Aden. Stad Schiedam, 6 te Bone v. Savona. Statendam, 6 te Port Au Prince. Sarpedon, 6 v. P, Cardon n. Maracaibo. Solon, 6 v. La Guaira n. P. Cabello. Senegalkust, pass. 7 Las Palmas n. Duinkerken. Sloterdijk, 7 le Norfolk. Stad Alkmaar, pass. 3 Dakar n. Las Palmas. Stad Amsterdam, 7 te Baltimore. Stad Maassluis, 6 v. Melilla n. IJmuiden. Straat Soenda, 18 te Belawan verw. Sumatra, 7 te Napcis. Trompenberg, 6 te Le Havre v. Mobile. Tiberius, 6 v. Amsterdam n. Hamburg. T.iisondari pass. 5 Diamantpunt n. Singapore. Theobaldius, 7 v. Las Palmas n. Gibraltar. Vasum, pass. 5 Kaapstad n. Mena Al Ahmadi. Vlist, 5 v. Hamburg n. Hampton Roads. Van Noort, 3 rede Singapore. Van Neck, 7 te Lyttleton. Waal, 6 v. Tunis n. Aiexanririë. Willemstad, 6 v. Aruba n. Puerto Lemers. W. Alton Jones, 5 275 m. o. Mogadiscio n. R'dam. Westertoren, 7 v. Cristobal n. Curacao. Waterman. 6 te Rotterdam. Westland, pass. 6 Ouessant n. Amsterdam. Zaanland, 8 te Buenos Aires verw. KLEINE VAART Alcetas, 5 te Malta n. Patras. Atlas, 4 te Gothenburg n. Amsterdam. Ador, 5 10 m. w. Breaksea n. Avonmouth. Aries, 5 20 m. n. Kp. Gata n. Ipswich. Audacia, pass. 6 Humber n. Bordeaux. Ariadne. 6 60 m. z.z.w. Finisterre n. Savona. Aruba, G dw. Griz Nez n. Flixborough. Brem. G rede Vlissingen n. Antwerpen. Bram, 6 60 m. z.w. Barcelona n. Plymouth. Bab T, 5 te Santander v. Partington. Celebes. 6 dw. Humber n. ivliddlesbro. Catharina, G 10 m. z. lie de Ein n. Rotterdam. Colette, 6 150 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Deo Favcnte, 6 20 m. n. Leixous n. Leixous. Elsa. 3 te Bayonne v. Rochefort. Flevo. 5 v. Santander n. Bilbao. Gramsbergen, 6 dw Yersey n. Tynemouth. Henny T. 10 m. n. Catania n. Messina. Hulst, 4 95 m. n.o. Kp. Villano n. Lissabon. Hulst. 6 dw. Kp. Silleiro n. Lissabon. Joost. 4 v Requejada n. Dordrecht. Kaap St. Vincent. 5 te Aaiborg v. Frederikshavn. Koningin Juliana. 5 dw. Humber n. Flixborough. Kora, 5 op Thames n. Gravesend. Lauwers 6 dw. Skerries n. Cork. Midas. 6 v. Malaga n. Cadiz. Phidias, 6 te Antwerpen n. Amsterdam. Plato. 6 v Lissabon n. Cadiz. Ponza, 5 dw. Ouessant n. Nantes. Polaris. 6 Ratlay Head n. Invergordon. Roelof Buisman. 6 ing. Bristol kanaal n. Swansea Tilly. 5 v. Nantes n. Bordeaux Ubbergen, 6 dw. Masagam n. Dakar. Vanda, 6 10 m. w. Weser n. Bremen. Walcheren, 6 op Thames n. Londen. SLEEPVAART Clyde, 2 te Ferrol. Ebro, 5 320 m. o. Madeira n. Mombasa. Humber, 3 v. Hamburg te Maassluis. Loire, 4 790 m. w.z.w. Acapulco n. New Orleans. Noordzee, 2 te Port Said. Oceaan, 4 340 m. n o. Curagao n. Maracaibo Noordholland, 5 1180 m. o.n.o. Barbados n. Pto. Cabelo. Rode Zee, 4 330 m. z.w. Gibraltar n. Triëst. Thames, 5 430 m. o.n.o. Faval n. Azoren. Reclame is de moicv voor uw bedrijt. Adverteren is de beste vorm van reclame In Vallaert's Schoenmagazijnen te Haarlem is plaats voor een voor de zaterdagmiddag en 1 of 2 andere middagen per week. Pers. aanmelden tussen 4fi uur Anegang 12. BEURS voor de VROUW ALS U NAAR EEN LACDER rCCKT, ALS UW VROUW EEN DIENSTMEISJE» wow6 «sept, ofeen naai - machine TBB. OERMHE. OF als uw dochter. ren tweeoehanos piano wllhebeen, kies dan de Snelste en goedkoopste wemoce ITALIAANSE STRO TASSEN in zwart - natu rel - rood - groen of geel. Met zeer decora tieve bloemdessina gegarneerd COCKTAILSCHORTEN in diverse modellen en des sins. Zeer mooie kwalitei ten en prima af werking. Mooie frisse kleuren ZEEMLEER grote maten, voltraan gelooid en prima kwali teit. 'n Zeer bijzondere aanbieding. FILET glasgordijnstof, prima kwaliteit, 90 cm breed, in écrukleur, per meter TEDDY REISZAK met flanel gevoerde reiszak. Wit of bleu. zeer mooie uitvoe- ring. Met of j k jJU zonder appllqué JL1/ KASTPAPIER 1 rol 10 m lang, prima wit kastpapier, met doosje punai ses, wit of koper, compleet GLASORNAMENT voor slaapkamer, huiskamer of hall. Wit en zwart streepdé- cor. Compleet gemonteerd met pendel DAMES KOUSEN rayon, links geminderde kousen met perion versterkt. Maten 8 t/m 10%

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11