Mode Aantal motorfietsen en personenauto's in Haarlem sinds 1939 verdubbeld HOUTVESTER Haarlemmers hamsterden gemiddeld voor vijftig gulden per gezin Reeds 80 jaar Uw dagelijkse hulp! Noodkleuterschool in Heemstede voor 15 april gereed PRISMA Veertig procent meer vrachtauto's K manshester 'tlwfe/ Per inwoner werd in 1956 bijna veertig gulden gespaard 'lil Tieleman Dros Sch°e hafo Leerlingen Muziekschool *WÊk* Horlogerie HERMAN MULDER 't SILVER STOEPKE DONDERDAG 7 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 't teifó (KUfj F. G. A. Huber voor UNESCO naar Liberia uitgezonden Ongelukken in Haarlem Burgerlijke Stand van Heemstede Burgerlijke Stand van Bloemendaal Ongevallendienst trad in 1956 604 maal op Conclusie van Nederlands Economisch Instituut Keuring van dekhengsten BLIKGROENTEN UIT STAD EN STREEK Tegen lichtmast gebotst te Halfweg goede epÓPófie Viool en piano In het derde kwartaal van 1956 vonden in Haarlem 170 verkeersongevallen met tenminste lichamelijk letsel plaats. Zoals blijkt uit onderstaand overzicht van het Nederlands Economisch Instituut vertoont genoemde categorie verkeersongevallen in het derde kwartaal van de laatste jaren een voortdurende stijging. 1953: 117; 1954: 131; 1955: 139; 1956: 170. Ongetwijfeld moet deze stijging voor een groot deel worden toegeschreven aan de steeds toenemende intensiteit van het ver keer te Haarlem. De index wegverkeer in onderstaande tabel geeft enig inzicht in de toeneming van het verkeer in geheel Nederland. Het indexcijfer van 1938 wordt daarbij op honderd gesteld. 1953: 254; 1954: 276; 1955: 318; 1956: 341. De voornaamste oorzaak van de toe nemende intensiteit van het wegverkeer wordt stellig gevormd door de voortduren de groei van het aantal motorrijtuigen. In dit verband is het wellicht interessant uit de zojuist verschenen „Statistiek der Motorrijtuigen 1 augustus 1955" van het Centraal Bureau voor de Statistiek enkele gegevens over te nemen omtrent de groei in de periode 1939 tot en met 1955 van een aantal soorten motorrijtuigen te Haarlem. Aantal bromfietsen, motorrijwielen, per sonenauto's en vrachtauto's te Haarlem op 1 augustus van de jaren 1939, 1948, 1951 tot en met 1955. Jaar 1939 1948 1951 1952 1953 1954 1955 Bromfietsen totaal per inoo inwoners Motorrijwielen totaal per 1000 inwoners Personenauto's totaal per 1000 inwoners Vrachtauto's totaal per 1000 inwoners 1.971 3.086 3.861 5.153 6.687 12.0 18,7 23.4 31.1 40,1 1.198 1.235 1.675 1.849 1.865 2.082 2.442 8.6 7.7 10,2 11.2 11.3 12.5 14.6 Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de motorrijwielen en personenauto's sinds 1939 meer dan verdubbeld zijn in aantal. Het aantal vrachtauto's is in dezelfde periode met ruim 40 °/o toegenomen. Opmerkelijk is voorts de snelle opkomst van de bromfiets, waarvan er op 1 augustus 1955 ruim 6650 te Haarlem zijn geteld. Dit betekent, dat er op genoemde datum in Haarlem 40 brom fietsen per 1000 inwoners waren. Thans is dit aantal niet meer te bepalen, omdat be trouwbare gegevens na de afschaffing van de belasting op bromfietsen ontbreken. Wij vernamen echter, dat op 1 augustus 1956 het aantal personenauto's in Haarlem tot 5546 is gestegen, het aantal motorfietsen tot 2705, waaronder 468 scooters. ADVERTENTIE n SCHUTTERSVELD PRODUCT Door bemiddeling van het Bureau voor Internationale Technische Hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt dr. A. H. J. Prins te Glimmen (Gron.) door de UNESCO uitgezonden naar Irak om de regering aldaar behulpzaam te zijn bij een onderzoek naar de waarden en behoeften van de bevolking in het aanpassingsproces aan de moderne ontwikkeling. De heer Prins, die lector is in de natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, is 25 fe bruari via Parijs naar Bagdad vertrokken. De duur van de uitzending is gesteld op een jaar. De heren F. G. A. Huber te Bloemendaal en R. T. de Jongh te Leiden hebben een benoeming aanvaard als arts in dienst van de Firestone Plantations Company in Li beria. De heer Huber is 3 maart vertrok ken, de heer De Jongh zal binnenkort naar Liberia gaan. Een 52-jarige arbeider uit Wijk aan Zee stapte woensdagmorgen in de Lange He- rengtiraat van zijm fiets en kwam hierbij ongelukkig te vallen. De man brak zijn rechter dijbeen en werd naar het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Woensdagavond omstreeks elf uur ver leende de bestuurder van een personen auto, komende uit de Spaarnihovenptraat in Haarlem-Noord, geen voorrang aan een 44-jarige fietser, die op de Rijksstraatweg reed. De fietser werd aangereden en liep een wond boven het nechter-oog en ver moedelijk een hersenschudding op. De man is in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. ONDERTROUWD: J. Hamstra en M. E. Heilen; J. Gorter en H. M. Smink. GEHUWD: P. C. Broekhof en S. M. Ver- helst H. Booms en A. Carpentier. GEBOREN: Ferdinand Evert, z. v. Th. J. van den Berg en O. M. Kieft; Jannetje Eli sabeth Tine. d. v. C. Huizing en M. Schutter; Theodorus Gerardus Gisela Maria. z. v. E. A. Louter en H. C. M. Tesselaar; Anna Maria Theodora, d. v. H. B. M. Schumacher on J. M. C. Duindam; Marjolein, d. v. J. W. II. Kelting en G. C. Birken; Judith Maria, d. v. A. Mcijnckens en M. J. van der Meer; Jo hannes, z. v. J. Bakker en J. van der Steen. OVERLEDEN: Wed. T. Bloemendaal— Ringma, 88 j.; C. H. van Meulem, 72 j.; G. A. Kolmus, 50 j.; Wed. H. KubesHeinsbergen, 77 j.; A. C. van der Aar, 24 j.; Wed. M. Th. van AsWildenburg, 88 j.; Wed. M. Gomes —Bakker, 82 jaren. ONDERTROUWD: H. D'huij en C. C T Mulder; H. J. Poeleniee en I A Heijligers; A. v. d. Puten en C M. Veelenturf: H. Maks en C. L. M. Brantsen. GEHUWD: L. D. den Duik en J B van Dijk; H. de Boer en A. Ketelaar; A. R. de Mijttenaere en T. M. Koelemeijer. BEVALLEN: M. van den BronkSchoone, d.; M. H. VerbiestPeeperkorn, z.; E. van der PeijlKalter, z.; N. Bij 't VuurDe Boer, d. OVERLEDEN: A. P. Smits, 76 j.; H. Krol, 60 jaar. 1.891 1.405 2.613 2.879 3.221 3.706 4.643 13,6 8,8 15,9 17.4 19,4 22.3 27,8 927 918 1.166 1.183 1.161 1.248 1.330 6,7 5,7 7.1 7.2 7,0 7.5 8,0 Bij de Ongevallendienst te Haarlem wa ren in 1956 177 leden aangesloten, hetgeen in vergelijking tot 1955 een teruggang was met 55 leden, aldus het jaarverslag van de secretaris der ongevallendienst, de heer C. Ligtvoet. De leden maken deel uit van de diverse verenigingen op het gebied van de hulpverelening. In totaal werd 604 maal hulp verleend (in 1955: 1378 keer). Negen tien zuurstofapparaten stonden in de ge meente de Ongevallendienst ter beschik king. Tijdens diverse evenementen op feest dagen, bij wedstrijden en dergelijke werd assistentie verleend. Met nadruk wordt er in het jaarverslag op gewezen, dat het publiek bij een ongeval het belang van de getroffene het best dient door des kundige hulp aan te vragen aan de centra le post van de Ongevallendienst, telefoon 14141. Van groot belang is een juist en zo volledig mogelijke opgave van de plaats, waar het ongeval is geschied. De bij de Rijkspostspaarbank en de Nutsspaarbank te Haarlem in het vierde kwartaal van 1956 terugbetaalde bedragen hebben de in dezelfde periode ingelegde bedragen met bijna 1,3 miljoen gulden overtroffen. Er kan dus worden gesproken van ontsparing, welke afgezien van rente, gemiddeld per inwoner bijna acht gulden heeft bedragen. Dit betekent een groot verschil met het voorafgaande kwartaal, toen bij dezelfde spaarbanken ruim 1,3 miljoen gulden meer werd inge legd dan terugbetaald, wat neerkomt op een besparing, wederom afgezien van rente, van gemiddeld f 8 per inwoner. Hieronder geven wij een overzicht naar gegevens van het Nederlands Economisch Instituut, waarin de inlcggingen en terug betalingen bij genoemde spaarbanken in het vierde kwartaal 1956 per maand zijn opgenomen. Maand Inlegringen Terug- Inlcggingen X 1 1000 betalingen min. terug- X f 1000 betalingen X f 1Q00 oktober november december 3.129 2.463 2.248 3.054 75 3.342 879 2.741 493 Uit bovenstaand overzicht blijkt, dat de ontsparing bij genoemde spaarbanken het grootst is geweest in de maand november. De internationale spanning, welke in de zelfde maand een hoogtepunt bereikte, zal voor het bovenaangeduide verschijnsel van invloed zijn geweest. Het is, gezien hetgeen over de stijgingen van de omzetten in november 1956 bij de kleinhandel, vnl. in de voedings- en ge notmiddelensector is bekend geworden, zeer waarschijnlijk dat het onlspaarde be drag van 1,3 miljoen in eerste instantie voor een groot deel bij de detailhandel is terecht gekomen. Men dient nog rekening te houden met bet feit, dat het vierde kwartaal de laatste jaren met grote regelmaat een netto-be sparing heeft vertoond van ruim een mil joen gulden. Alleen reeds uit hoofde van ontsparing bij de spaarbanken kan de vergroting van de kleinhandelsomzetten geschat worden op ruim twee miljoen gul den. De hamster-aartkopen van de Haar lemse bevolking uit dezen hoofde ADVERTENTIE Schriele figuren, die genoeg of zelfs véél eten en toch maar niet aan willen komen, zien er vaak slecht en onaantrekkelijk uit, voelen zich ongelukkig, hebben geen weerstand. De Amerikaanse supervoeding Plus-Form - smakelijk en licht verteerbaar - bevat alle bouwstoffen en groeivitaminen, die door het lichaam snel worden omgezet in de ponden die u mist. Met de extra calorieën van Plus-Form komt u zienderogen 5, 8, 12 pond aan, ja zelfs 20 pond is geen uitzondering. Méér weerstand tegen kou en infectie - méér energie en levenslust. Fn wat een gevoel, zeker te zijn van een gezond en welgevormd lichaam Begin nog vandaag met Plus-Form, f 6.80. SUPER - VOEDING hebben dus vermoedelijk bedragen ruim twaalf gulden per inwoner of ongeveer vijftig gulden per gezin. In totaal hebben in het jaar 1956 de bij de Rijkspostspaarbank en Nutsspaarbank te Haarlem ingelegde bedragen de terug betaalde bedragen met ruim 6,5 miljoen gulden overtroffen. Gemiddeld is er dus per inwoner in 1956 bij genoemde spaar banken f 39,13 meer ingelegd dan terug betaald. Ter vergelijking volgt hieronder een overzicht van de inleggingen en terug betalingen bij beide spaarbanken over en kele voorgaande jaren. Jaar Inleg- Terug- Inloggin- Minus gingen betalingen gen totaal tcrug- X 1000 X 1000 X 1000 betalingen p. inwon. 1952 16.754 16.573 181 1,09 1953 20.375 17.222 3.153 19.10 1954 27.009 20.309 4. 6.700 f 40.38 1955 31.965 24.330 7.635 45.79 1956 36.958 30.429 6.529 39,13 In alle opgenomen jaren hebben de in leggingen de terugbetalingen overtroffen. Van 1952 tot en met 1955 kan een voort durende stijging van het verschil worden geconstateerd. Vergeleken met 1955 is in 1956 het bedrag, waarmee de inleggingen de terugbetalingen hebben overtroffen, met bijna 15 percent gedaald. Voor deze vermindering moet de reeds hierboven ge signaleerde ontsparing in het laatste kwar taal van 1956 aansprakelijk worden ge steld. Een keur van dekhengsten dertien in totaal heeft vanmorgen geparadeerd voor de critische ogen van paardenkenners op de provinciale keuring, die de Vereni ging tot bevordering van de landbouw- tuigpaardfokkerij in Nederland (V.L.N.) in de Hout te Haarlem heeft gehouden. Voor geleid door hun verzorgers in hagelwit kostuum, hebben de glanzend-geborstelde dieren hun mannelijke waardigheid aan het oordeel van een jury onderworpen. Zo'n examen veroorzaakt altijd een ner veuze stemming en daarom waren het niet altijd zelfbeheersing en rust, waarvan de dieren op hun paradetocht blijk gaven. In tegendeel, zij waren soms moeilijk in toom te houden. Deze edelen onder de paarden waren voor deze gelegenheid in feesttooi gesto ken en de strikjes sierden dan ook de soms fraai-gekapte manen. Nadat de blessen, kollen enz. individueel in de loopbaan waren geweest, presenteerden de hengsten van het Gelders type zich gezamenlijk, waarna de donkere dieren van het Gro ningse type in de baan kwamen. Voor de Geldersen werd een eerste pro vinciale bijdrage toegekend voor Pasha, welke goudvos is geboren in 1951 en in be heer is bij II. C. Kooy te Harenkarspel. Bij de Groningsen kregen een eerste provin ciale bijdrage: de vierjarige zwartbruin Richard, gefokt door B. Schuilema te Braamberg en eigeidom van gebr. Oly te Purmerend, en de vierjarige Radboud van de Hengstenvereniging „Ons Belang" in de Haarlemmermeer, gefokt door J. Wolthuis in Avereest. en in verzorging bij J. Parle- vlict te Nieuw-Vennep. ADVERTENTIE Nieuws in het hort Christen-Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-noord van de Nederlandse Chris ten-Vrouwenbond zal maandag 11 maart in het Hervormde Jeugdhuis aan de Schoter- weg in Haarlem haar maandelijke ledenver gadering houden. De geneesheer-directeur van het Diakonessenhuis te Leiden dr. F. A. Nolle, zal op de bijeenkomst een inleiding houden over „Paranormale begaafdheid en wat daarvoor doorgaat". Belangstellende niet-leden zijn ook welkom. Nut van sparen. De Commissie voor Studiebijeenkomsten, afdelingen Haarlem, Bloemendaal en Heemstede van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie heeft voor donderdagavond 14 maart in de bvoen- zaal van hotel-café-restaurant Van Aken aan de Baan (hoek Houtplein) te Haarlem een bijeenkomst belegd, waar de heer Jac. Fahrenfort uit Overveen een lezing zal hou den over „Het nut van sparen en beleggen voor individu en samenleving". Kracht en Vriendschap. De christelijke gymnastiekvereniging Kracht en Vriend schap heeft haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer A. G. Luttik, her kozen. Ook bleef het secretariaat in handen van mevrouw 1'. de Boer. Als nieuw lid werd gekozen mejuffrouw I. Kalkman. Mejuffrouw T. Roubos trad af. Na afloop werd gekiend. Expositie. Mevrouw J. M. Ch. Groene- veldlDebra uit Haarlem exposeert tot en met 9 maart in hotel „Royal" aan het Stationsplein te Haarlem zeventig modellen hand-kunstnaaldwrek bestemd voor wand versiering in het kader van een jubileum tentoonstelling van een importeur van bijoux uit Den Haag. Naar de dertigduizend. De conferen cier Peter Piekos heeft woensdagavond de vij fentwintigduizendste bezoeker van de Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw in het Krelagehuis verwelkomd. Het was mejuffrouw Bense uit Zandvoort. die met een „Van-top-tot-teen-uitzet" werd verrast. Vanavond wordt de dertigduizendste be zoeker verwacht. Over wegen en landschap. Op donder dag 14 maart wordt 's avonds om kwant over acht in hotel-restaurant „Boekenrode" te Heemstede een bijeenkomst van de stichting „Het Noordhol lands Landschap" belegd. Professor ir. T. H. van Wisselingh. de voor zitter van deze stichting, zal een voordracht houden over „De aanpassing van de weg aan het landschap". Het onderwerp wordt met lichtbeelden verduidelijkt. Na de pauze vertoont het lid van het dagelijks bestuur, de heer H. \V. E. Croockewit, kleurendia's van zijn buitenlandse reizen, in het bijzon der van de nationale parken van Noord- Amerika. ADVERTENTIE (Shows, snufjes en alles wat verde> In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Alle benedenzalen van hotel Duin en Kruidberg waren gistermiddag volledig bezet met belangstellenden voor de show van het Couturehuis l'Abeille. tezamen ge presenteerd met de hoeden van Toon Smit. De collectie voorjaars en zomerkleding was gedistingeerd van lijn en feilloos van coupe. De manteleostuums hebben alle de „flou'Tijn, die het lichaam soepel omhult en de taille vaag aanduidt. De rug valt hierbij vaak even langer, hetgeen het slan ke silhouet nog bevordert. Ook de zo modieuse blousende ruggetjes zijn meer malen toegepast. De kragen staan iets van de hals af en de rokken krijgen loopwijdte door origineel aangebrachte plooipartijen aan de onderkant. Blouses van imprimé of genopte zijde met gedrapeerde kragen staan bijzonder voorjaarsachtig bij deze costuums. Veel ensembles, bestaande uit rechte japonnen, gecompleteerd door jasjes met een vage coupe, bevat deze geheel door mevrouw Olsthoorn ontworpen collectie. Prachtig zijn de verwerkte stoffen onder andere in nuances van beige, grijs, biscuit, ceriserood en olijfgroen. Lieflijk en feestelijk als de lente zijn de imprimé-japonnetjes met een hoefijzervor mig of ovaal decolleté en driekwart lange mouwen. Zeer geklede cocktailjaponnen, onder andere een toiletje in pastelkleurige gestreepte organza, en een beeldschone witte bruidsjapon van geborduurde organ za besloten deze alleszins geslaagde mode manifestatie. De hoeden van Toon Smit zijn stuk voor stuk verrassende vondsten, die getuigen van orginaliteit en vakmanschap. T. R. if. Op het open terrein aan de Laan van Insulinde le Heemstede, waar zich vroe ger een boomgaard bevond, werd op 15 januari een begin gemaakt met de bouw van de semi-permanente kleuter school als gevolg van het besluit dat dooi de gemeenteraad in de decembervergade- ring genomen werd. Men zal zich wellicht herinneren dat het eerst in de bedoeling van het college heeft gelegen de kamer van het hoofd der Voorwegschool voor het geven van kleuteronderwijs in te richten, welk verbouwingsplan echter door de rijksinspecteur van het lager onderwijs werd afgekeurd. De onderwijsspecialiste van de Partij van de Arbeid in de raad, mevrouw Van der Meulen-ITouwer, had daarvoor reeds de bouw van een nood- kleuterschool bepleit, waardoor de als kleuterklassen in gebruik zijnde lokalen van de Voorwegschool weer voor het lager onderwijs beschikbaar zouden komen. Een oplossing, waarmee de raad dus tenslotte akkoord is gegaan. De hoofdopzichter van Openbare Wer ken de heer D. Plat heeft daarop een somi-permanente kleuterschool ontwor pen, welke constructief zodanig is uitge voerd, dat zij gemakkelijk te verplaatsen is. Daartegenover staat, dat het gebouw na voltooiing en bij normaal onderhoud zeker gedurende ongeveer een halve eeuw dienst zal kunnen doen. De school heeft uiteraard een stenen fundament, doch is verder met houten elementen opgetrokken. Deze zijn uitneembaar, op welk systeem de mogelijkheid tot verplaatsen berust. De afmetingen van de school zijn vast gesteld op vijfentwintig meter lengte, met een breedte van negeneneenhalve meter. De oDpervlakte hiervan biedt voldoende ruimte voor twee lichte leslokalen, elk van ongeveer honderd vierkante meter. Deze zijn gelegen aan beide zijden van de in gang, die tevens toegang tot de hal ver leent, welke bovendien zes toiletten en de Voor de Haarlemse rechtbank had zich vanmorgen een veertigjarige caféhouder uit Haarlem te verantwoorden wegens het besturen van een auto in Halfweg, terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Hij was om halfeen des nachts naar ken nissen gegaan, die voor een verjaardags feest bijeen waren en had drank gebruikt. Daarna was hij in zijn auto gestapt, om zich naar Amsterdam te begeven. Een kennis gaf hem in overweging niet achter het stuur plaats te nemen, maar hij reed toch alleen weg. In Halfweg is de auto tegen een lichtmast gebotst, waardoor de caféhouder gewond werd en de auto ern stig beschadigd. Met een ziekenauto is de man naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht, waar een bloedproef werd genomen. Het alcoholgehalte bedroeg 1.85 pro mille. De officier van Justitie eiste een ge vangenisstraf van zes weken en ontzeg ging gedurende drie jaar motorrijtuigen te besturen. Mr. O. H. van Wijk deelde mee, dat ver dachte vele uren in zijn café moet zijn en dat hij pas in de nacht bij vrienden op visite kan gaan. De man was overver moeid en mede daardoor is zijn auto in botsing gekomen met de lichtmast. Pleiter verzocht clementie. De rechtbank zal op 21 maart uitspraak doen. garderobe zal bevatten. Aan het einde hiervan bevindt zich dan de (uitgebouwde) kamer van het hoofd der school. De hoogte is drie meter, plus een schuin dak van twee meter zestig. In het ontwerp is tevens rekening gehouden met een ruime betegel de speelplaats voor de kinderen en een zandbak. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de Heemsteedse aannemer B. Silvis en vei lopen bijzonder voorspoedig. Dins dag kon de vlag reeds in top voor het plaatsen der dakspanten en men hoopt het gebouw nog deze maand uitwendig geheel voltooid te hebben. Daarna is het de beurt aan schilder, elektricien en loodgieter om het interieur in te richten, zodat de school tegen 15 april voor de officiële opening gereed gekomen zal zijn. ADVERTENTIE Gen. Cronjéstraat 23 Woensdagavond kregen jeugdige leer lingen van de „Toonkunsf-muziekschool opgeleid in de elementaire klassen van mej. Bets Nederkoorn (piano) en van mej. C. S. Clausing (viool) gelegenheid hun vorderingen te tonen tijdens een voor drachtoefening in de zaal van het school gebouw aan de Nieuwe Gracht te Haarlem. Het ging er aan de voet van de Helicon dapper toe, waarbij voortdurend bleek, dat de grondslag voor een methodische opgang voortreffelijk gelegd was en de artiesten in de dop aldus voldoende toegerust wa ren voor de bestijging van de muziekberg. Er waren zelfs prestaties te beluisteren die van opmerkelijke aanleg getuigden en als het ware een beloftenrijke bekroning van de muziekstudie voorspelden. Het was niet moeilijk karakters en temperamentjes te onderscheiden in het piano- of vioolspel van de executantjes, hetgeen wees op vroegtijdige ontwikkeling van de persoon lijkheid. Enkele gevallen zouden mij haast verleiden om ze speciaal te vermelden. Maar ik geloof dat het beter is daarmee te wachten tot een meergevorderd stadium van studie en groei. Een bijzonder aantrekkelijk pianistisch programmanummer, dat ik intussen niet kan nalaten te citeren, was de a quatre mains gespeelde muzikale illustratie van het voorgelezen verhaal van „Marliesje in Dromenland". Poppen, elfjes en kabouters bevolken het fantastische rijk der verbeel ding en inspireren de vertolkers der mu ziek om in klank en ritme na te vertellen wat er in deze wonderlijke geschiedenis allemaal omgaat. Niet minder succesrijk was het optreden van een viooltrio, dat vrij zuiver van intonatie en stevig bewust een paar mooie staaltjes van samenspel ten beste gaf. Ook dat mocht niet onvermeld blijven. De dames Nederkoorn en Clausing konden over de resultaten van haar peda gogisch inzicht en werkwijze tevreden zijn. ADVERTENTIE lady calendar NIEUW! Datum aanwijzing: V £2 n m°dcrne vinding thans f 97 ook in dameshorloges. PRISMA HORLOGES natuurlijk bij.... KAMPERVEST 51 - TEL. 21101 DE GEHELE COLLECTIE VERKRIJGBAAR BIJ: De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 4? Haarlem - Telefoon 20049

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15