Kerkdiensten Gemeente Lisse moet per jaar minstens 25 mille bezuinigen Radio Moors van gisteren ZATERDAG 9 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Uit de gemeenteraad Medische verzorging tijdens weekeinde Diploma's aan geslaagden tulpencursus uitgereikt ZANDVOORT „Zonnebrand en blaren" „Wim Hildering" speelde Donateursavond Hervormde jeugdverenigingen Uitvoeringen „Op hoop van zegen" Humanisten willen in bestuur gemeenschapshuis BENNEBROEK Prijswinnaars F1 or alia- tentoonstelling Culturele kring H6IP HOOFDDORP Auto's beschadigd na botsing op de Kruisweg VIJFHUIZEN Jaarvergadering van de christelijke school In riool gevangen kat na veel pogingen bevrijd Burgerlnke Stand van Hillegom MacMillan en Selwyn Lloyd vandaag in Parijs DE BEURS AMSTERDAM NEW YORK Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 4 tot en met 8 maart In de vrijdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad te Lisse heeft de voorzitter mr. Th. M. J. de Graaf, op vragen van de heer P. van Leeuwen (Arb.) een uiteenzetting gegeven over de gevolgen, die de maatregelen tot beste dingsbeperking voor het gemeentelijk be leid zal hebben. Er moet op worden ge rekend, aldus de voorzitter, dat de gemeen te Lisse per jaar vijfentwintig a dertig duizend gulden zal moeten bezuinigen. Een gevolg van deze maatregelen zal zyn, dat de tweede vuilnisauto nog niet zal kunnen worden aangeschaft, waardoor het huisvuil voorlopig in plaats van tweemaal per week slechts éénmaal per week zal worden opge haald, zoals dit thans het geval is. Voorts zal ten aanzien van de plantsoenaanleg moeten worden bezuinigd. De raadsleden zullen hierover te zijner tijd een nota van B. en W. ontvangen. Bij het voorstel tot het uittrekken van een aanvullend krediet voor de bouw van een brandweerkazerne, zei de heer Mes man (K.V.P.), dat de noodzaak van be stedingsbeperking op deze kazerne zou moeten worden toegepast, omdat de bouw nog wel enige tijd kan worden uitgesteld. De voorzitter wees erop, dat de ge meente over een uitstekend brandweer korps beschikt; het is wenselijk, dat het verblijf van de brandweerlieden aantrek kelijk wordt gemaakt. Het in de kazerne in te richten theorielokaal is ook dringend nodig voor de B.B. De heer Van den Aardweg (K.V.P.) vond het huidige brandweergebo'uw nog niet zo slecht. Met de stemmen van ge noemde heren tegen werd het voorstel tot verhoging van het krediet aangenomen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een voorstel om afwijzend te beschik ken op een door de heer Van der Zaal te Lisse ingesteld beroep tegen het weigeren van een bouwvergunning. Een van de mo tieven van deze weigering is, dat de voor deur van de te bouwen woning niet aan de wegzijde is geprojecteerd. De heer Aangeenbrug (S.G.P.) acht te dit argument van B. en W. niet steek houdend. Hij wees erop, dat enkele jaren geleden wel vergunning is verleend voor de bouw van twee huizen bij het Labora torium voor Bloembollenonderzoek, welke woningen ook niet met de voordeur aan de wegzijde zijn gebouwd. De v o o r z i 11 er merkte op, dat een van de argumenten tot weigering van de bouw vergunning ondermeer is de slechte bereik baarheid van de te bouwen woning. De heer A. van der Zaal heeft thans nog het recht van uitpad op de laan, die voert naai de Schoolstraat. Deze overeenkomst vervalt echter bij de dood van de heer Van der Zaal Sr. en deze is thans reeds 72 jaar. Het recht van uitpad gaat niet van vader op zoon over. Naar de mening van de heer Van Leeuwen heeft de familie Van der Zaal precies volgens de bepalingen en verorde ningen willen handelen en dat is „de grootste blunder, die zij had kunnen uit halen". Spreker meende, dat het gemeente bestuur goodwill zou verspelen, als geen bouwvergunning zou worden toegekend. De voorzitter wees er nogmaals op, dat het gemeentebestuur slechts volgens de wet dient te handelen en volgens de bouw- HAARLEM Artsen: men raadiplege per telefoon fir ma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J- P. Westenman, Leidse- vaart 74, telefoon 12111. Apotheken: Marmx-apotheek, Marnix- iffif 65, tolef. 23525; firma Loomeijer en Zoon, Barleljorisstraat 11, tel. 10175; apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596. BLOEMENDAAL Artsen: dokter H. D. G. A. Immiink, BLoeimendaalseweg 126, telefoon 23449. Overveen: dokter D. K. Heenimga, Mili- tairenweg 18, Overveen, telefoon 24480- Aerdenhout: dokter J. Reurink, Aerden- houtsdiuinweg 8, Aerdenhout, lel. 26035. Wijkverplegstcrs. zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, telef. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tol. 26994. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 16 maart voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, BLoomendaalseweg' 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apotheek De Wilde, Broekbengen- laan 42. Santpoort-Dorp, tel- 02560 - 8284 en de Heem steedse Apotheek, Binnen weg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout) HEEMSTEDE Artsen dokter L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, telefoon 35734 en dokter R. J. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550. Wijkverpleging: zr. G. Veiduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van 11 tot en met 16 maart, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 (en in de week van 9 tot en met 15 maart, des avonds na zes uur). LISSE Artsen: dokter H. A- van Holl, Veld- horststraait 50. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Badhoevedorp: dr. Den Ouden, tel. 2368. Nieuw-Vennep: dr. Nugteren, tel. 220. Zwanenburg (en Halfweg): dokter Rijn- ders, Amsterdamse straatweg 60, tel. 593 te Halfweg. ZANDVOORT Artsen: dokter H. K- van Es, Kostverlo- renetraat 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: zr. A. M. C. Hoogen- bosch, Julianalaao 25, telefoon 2826. Verloskundige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Zandvoortse Apotheek J. J. L. A- Wijinne, Haltestraat 8, telefoon 2389, zondag 10 maart de gehele da<g ge opend en in de week van 11 t/m 16 maart óók des avondis na 7 uur. Echter uitslui tend voor doktersrecepten en spoedge vallen. HALFWEG Artsen, ook voor Zwanenburg: dokter Rijnders, Amsterdamse Straatweg 60, Halfweg, tel. 593. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502—430. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegclenburgh- laan 22 Aerdenhout, tel. 0250026994. HILLEGOM: Artsen: dokter A. van der Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. verordening kan het de reclamant dan ook niet ter wille zijn. Nadat de heer Van Leeuwen een motie had ingediend, waarin B. en W. werd ver zocht een oplossing te zoeken, die aan vaardbaar was voor de reclamant en niet in strijd was met de bouwverordening, werd de vergadering geschorst. Na her opening maakte de voorzitter het bezwaar van het college tegen de motie bekend, om dat deze een „morele veroordeling van het standpunt van B. en W. in deze inhield". Ook de K.V.P.de C.H. en de S.G.P. konden zich niet achter de motie scharen, zodat uiteindelijk het beroep werd verworpen, met de heren Van Leeuwen en Van 't Wout (Arb.) tegen. Mevrouw A. Dronkers-Wesselo en de heer H. de Bruin werden benoemd tot lid van de commissie voor Sociale Zaken. Enige aanvragen om gelden voor de aan schaffing van leermiddelen werden goed gekeurd. Besloten werd grond te verkopen aan de woningbouwvereniging „Volksbelang" voor de bouw van 52 woningwetwoningen in „Meer en Duin". Met de bouw zal deze zomer nog worden begonnen. Bij de rond vraag informeerde de heer Aangeenbrug naar de mogelijkheid tot het aanleggen van oversteekplaatsen met knipperlichten voor voetgangers. De voorzitter antwoordde ech ter, dat dit voor de rijkswegen niet moge lijk is, daar hiervoor geen toestemming wordt verleend. Vrijdagavond werd in „De witte zwaan" te Lisse de laatste bijeenkomst gehouden van de speciale tulpencursus, tijdens de lesuren waarvan ook aandacht is geschon ken aan de zogenaamde schuurbehande- ling. De cursus werd geleid door de heer Gehrels, die de door een ongeval uitge schakelde heer P. G. Balkenende verving. Namens de r.k. Bond voor ondernemers in het bloembollenbedrijf en de afdeling Lis se der L.T.B. sprak de hoer C. P. F. Freriks uit Hillegom dankwoorden voor de wijze, waarop de heer Gehrels de cursus had ge leid. Ir. A. F. Vlag, rijkstuinbouwconsulent, sprak een felicitatiewoord tot de geslaagde cursisten. Namens de cursisten sprak de heer W. van Ruiten tot de cursusleider en bood hem een geschenk in de vorm van si garen en sigaretten aan. Mevrouw Ge hrels ontving een bloemstuk. Ir. Vlag reik te vervolgens de diploma's aan de ge slaagde cursisten uit. Slechts twee perso nen moesten worden afgewezen. De ge slaagden zijn: P. J. G. van Leeuwen, Sassenheim en S. Lemmers, Hillegom (met lof); A. J. van der Berg, De Zilk; J. H. van Diest, Noord- wijkerhout; I. A. J. Dobbe, De Zilk; A. Th. Heemskerk, Hillegom; L. H. van dor Hulst, Sassenheim; L. A. de Jong, De Zilk; E- C. van der Meer, Lisse; W. C. van Ruiten, Sassenheim; F. C. Schenk, Lisse; A. C. M. van der Vlugt, Voorhout; J. W. Voges, Hil legom; K. de Groot, Lisse; Q. H. A. van der Berg, De Zilk; Th. J. van Leeuwen, Voorhout; J. H. Th. van den Nouland, Sassenheim. De Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering" heeft vrijdagavond in restau rant „Zomerlust" te Zandvoort een opvoe ring gegeven van de klucht „Zonnebrand en blaren" van J. W. van der Heiden en Henk Bakker. Er is onbedaarlijk gelachen om de amu sante geschiedenis, die zich rondom het echtpaar Van. der Sluis, logerend in een badplaats-hotel, afspeelt en „Wim Hilde ring" heeft er een kostelijke en van leven tintelende vertolking van gegeven. In de eerste plaats moet de verbazing wekkende prestatie van Ben Fijma ge noemd worden, die zich één dag voor de uitvoering beschikbaar stelde om de hoofd rol over te nemen van de heer Ko Reurts, die plotseling ziek was geworden. Hij kweet zich van deze bijna onmogelijk lij kende taak op een wijze, die bewonderens waardig was. Hij was het, die door zijn levensecht spel, wars van elk- geforceerd heid, de anderen inspireerde tot een zo hoog mogelijk opvoeren der prestaties, hij toonde een perfecte rolkennis en droeg het stuk van begin tot einde. Naast hom gaf Dick van den Engel kolonel Van Dende ren op een kostelijke wijze gestalte. Riek Kok als Saartje van der Sluis was even eens een komische figuur. Leuke afbeeldingen zagen wij voorts van Miep Hildering als Daatje, Bert Rinkel als Henkie, en Tilly Reurts als Elsje. Kees Bruijnzecl als jonkheer Godfried en Joke Paap als Mizzi Schumacher speelden hun rol met al de geraffineerde sluwheid, die hiervoor vereist werd. Alie Bol gaf een goede typering van de hooghartige hotel directrice mevrouw Scholtens. Henny Hil dering was een uitstekende huisknecht-re chercheur. Twee debutanten, Piet Kerk- man als Huib Vermeulen en Bert Balledux als de ober Johan, wisten zich bij het spel der anderen op zeer goede wijze aan te passen. Regisseur Arie Mourik komt de eer toe, alle mogelijkheden ten volle te hebben uitgebuit. De Nederlandse Hervormde jeugdvereni gingen te Zandvoort houden een donateurs- avond op vrijdag 15 maart in theater Mono- pole, welke bijeenkomst onder leiding zal staan van ds. R. H. Oldeman. Voor de pauze zullen de padvindsters, de meisjes- en jon gensclub optreden met sketches, muziek en dans en na de pauze zal de Hervormde jeugd vereniging „De vliegende schotel" en het lekenspel „Wie zijn leven zal willen verlie zen om Mijnentwil" opvoeren. De uitvoeringen van de komische thril ler „Boeven en madeliefjes" door de Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" zijn vastgesteld op dinsdag 23 en woensdag 24 april in theater Monopole te Zandvoort. RAADSVERGADERING De eerstvolgende vergadering van de raad der gemeente Zandvoort is vastge steld op dinsdag 26 maart des avonds te 8 uur. Brief aan Zandvoortse raad De gemeenschap Zandvoort van het Hu manistisch Verbond heeft zich naar aanlei ding van het feit, dat geen vertegenwoordi gers uit het bestuur werd verzocht zit ting te nemen in het bestuur van de on langs opgerichte stichting „Gemeenschaps huis Zandvoort" met een brief tot de Zand voortse gemeenteraad gericht. Zij zegt hierin, dat zij de gedachte te komen tot een gemeenschapshuis princi pieel toejuicht. Zij betreurt het echter, dat niet van meet af aan gestreefd is tenaanzien van het bestuur van dc stichting wat de geestelijke stromingen in Zandvoort betreft tot een zo veelzijdig mogelijke samen stelling te komen. De gemeenschap Zand voort van het Humanistisch Verbond con stateert, dat haar organisatie buiten het bestuur is gehouden, zodat van een ge meenschapshuis in de ware zin van het woord niet meer kan worden gesproken, omdat slechts de vier kerkgenootschappen zijn uitgenodigd en ingeschakeld. In de brief dringt de gemeenschap er ten slotte bij de gemeenteraad op aan, maatregelen te ondernemen bij het stich tingsbestuur teneinde alsnog te kupnen ko men tot een vertegenwoordiging van de enig geestelijke organisatie onder de bui tenkerkelijken in Zandvoort in het stich tingsbestuur van het gemeenschapshuis. De St. Franciscussehool te Bennebroek heeft de wisselbeker ontvangen voor de beste ingezonden kwaliteit op de zesde Floraliatentoonstelling te Hillegom. De wisselbeker voor de grootste inzending ging naar de Sparre'oosschool te Bennebroek. De eerste prijswinnaars voor de indivi duele inzendingen waren: Johan van Loo (Christelijke Burgerschool, Hillegom), Jan van Leeuwen (Boaz-school, Hillegom), Nico van der Lans (St. Jozef-jongensschool), Elsje Roelofs (Mariaschool), D. van dei- Tang (Willinkschool, Bennebroek), Aartje Smit (Sparrebosschool, Bennebroek), A. Liecerse (St. Jozef-meisjesschool, Hille gom), Cora Kleywegt (Julianaschool, Hil legom), Cor Warmenhoven (Marijkeschool, Hillegom), W. de Groot, (St. Johannes- school), Jac. van der Lans (St. Franciscus sehool), Nel Verstcge (R.-K. meisjesschool, Bennebroek) en Gerard Kokkelkoren (H. Hartschool, De Zilk). De Culturele Kring te Bennebroek zal op dinsdagavond 12 maart voor de zevende maal een bijeenkomst houden in „Oud Berg en Dal". De heer A. Olivier zal spre ken over „Amerika" en enige films ver tonen. EVANGELISATIEDIENST Woensdagavond wordt in het jeugdhuis „Weltevreden" te Hillegom een evangeli satiesamenkomst gehouden. Spreker is ds. Kroon uit Spaarndam. JAARFEEST VAN C.J.M.V. Donderdagavond heeft de C.J.M.V. te Hillegom in zaal „Flora" een geslaagd jaar feest gehouden. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden, toen de voorzitter, de heer A. C. Dalman, een openingswoord sprak. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat het ledental van de vereni ging toeneemt. Na enige huishoudelijke punten, volgde de opvoering van het blij spel „Tot wederdienst bereid", hetgeen met animo op de planken werd gezet. Ds. Brou wer sprak een slotwoord. Vrijdagmiddag om half zes wilde een autobestuurder, komende van Nieuw Ven nep en rijdende op de Sloterweg, de Kruis weg, die een voorrangsweg is, oversteken. Uit de richting Aalsmeer naderde een auto en een botsing volgde op het kruis punt der wegen. De auto's werden bescha digd en de bestuurders bleven ongedeerd. Vrijdagavond hield de „Vereniging tot instandhouding van een school met de bij bel" te Vijfhuizen in het schoolgebouw haar jaarvergadering- Na het openingswoord van de voorzitter, de heer G. Klomp, bleek uit de jaarversla gen van penningmeester, secretaris, hoofd der school en leidster van die kleuterschool, dat het de school in alle opzichten goed gaat. Zowel van de lagere school als vam de kleuterschool geven de financiën geen zorg; er heerst een goede sfeer en de nieu we subsidieregeling geeft veel profijt voor het werk van de kleuterschool. Na de pauze sprak ds. H. W. Wierda, ge reformeerd predikant te Haarlem, over: „Is ons kind dom?" Voor domheid, aldus spre ker, kunnen vele oorzaken bestaan, die echter niets met eigenlijke domheid te ma ken hebben. De belangstelling kan eenzij dig gericht zijn.; er kunnen verschillende belemmeringen zijn die ogenschijnlijk domheid tot gevolg hebben of deze sugge reren, hetgeen veel aandacht van onder wijzers en ouders vraagt. Dit behoeft ech ter niet te betekenen, dat deze kinderen mislukken. In de geschiedenis zijn voor beelden te over van. domme mensen, die van school werden gestuurd, en het in do wereld ver brachten. Echte domheid is het onder normale omstandigheden minder presteren dan het gemiddelde. Wellicht ligt dan de interessesfeer anders en kan zo'n leerling in de praktijk, waar hij met zijn handen kan wenken, zijn plaats vinden. Men moet bedenken, dat niet alleen het pientere kind waard is om te worden voortgeholpen- Vooral een dom kind vraagt grote zorg en toewijding, omdat het zich veilig moet weten in gezin en school. De stemming bracht de herkiezing van de zittende bestuursleden G. Klomp en J. W. Gehrels. In de vacature P. Bos wend de heer Jac. Bos gekozen en in de vacature wegens vertrek van de heer A. van der Wekken naar Canda de heer Jat. de Graaf. Nadat aan de heer P. Bos werd dank gebracht voor hetgeen hij in zijn zestien jarige bestuursloopbaan voor de school had gedaan, werd nog medegedeeld, dat. op 1 juli aanstaande het feit zal worden herdacht, dat de school een halve eeuw bestaat. ZONDAG 10 MAART 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. Hei- dinga. 7: Ds. E. Pot. Noorderkerk, Velser- straat. Zaterdag 45: Bidstond in de Geld kamer. Zondag 10.30 en 7: Ds. R. Bijl. Oos- terkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waarden burg. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Boer. 10.30: Jeugddienst Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Gebouw Vrij-/.. Hervormden. Jacobstraat. 10.30: Ds. J. van der Wiel. Kapel Sarepta, Hazepaters- laan 9.30: Kinderkerk. Ds. E. Pot. 10.45: Ds. W. M. van Asperen. Aula Clir. Lyceum, Em- makadc 10.45:: Ds. J. W. van Nieuwenhuij- zen. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapcl, Jansstraat. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Jeugdkapel. Noord Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost. Zomerkade 10: Dhr. P. van Zalinge. West, Leidsestraat 10: Dhr. P. Knijff. Cen trum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. J. Jong kind. Eglisc Wallonne, 10 h„ 30: Pasteur M. R. Blommaert. de Rotterdam. Deutsche Ev. Gemeinde, Waalse Kerk. 20.30: Pfarrer D. Stein. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdagmid dag 3: Contactbijeenkomsten met gerepa- trieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespre- king. Broederkerk, Parklaan 34 Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. C. J. Kesting, van Dirksland. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: C. v. d. Vlis, Vlaardingen. Woensdag 8: H. Sanders, Den Helder. ZuiderKapel, Zuider straat 15. lö: Ds. A. W. F. Waardenburg, Heerde. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. 8: Dhr. L. J. Pasman, Haarlem met de geluidsfilm in kleuren van het Moody Bible Institute „Achter de Horizon". (Alleen toegankelijk op kaarten). Dinsdag 8: Ds. J. Visser. Amsterdam. Opwekkingssamenkom sten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. D. J. Bruijn, Wassenaar. Vrij Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Vereni ging de Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann, Grote markt. 10.30: Ds. J. Knot. Broederge meente. Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 12: Zondagsschool 7: Ds. II. Schutz. Evang. Luth. Kerk. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. 10.30 in de Peuzelaarsteeg 3: Dhr. W. Dorre- paal. Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk. Zomerkade 161. H.-O. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Ilille van Amsterdam. Geref. Kerk. Wilhelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10.30: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg Zuid-Oosterkerk Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Woensdag 8: Bidstond voor het gewas. Lyceum-Aula, ingang van Mer- lenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 5: Dr. P. J. Richel. Woensdag 8: Bidstond voor het ge was. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 8.30 en 4: Ds. Bos. II. Av. Chr. Geref. Kerk. Raaks, dn de Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht). 8.45 en 3: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Rid derstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Dhr. Mauw. Oud-Kaf.li. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. M. G. Boeschoten, A'dam. 19.30: Ds. J. van Dam. bijz. dienst. Dinsdag 20: Ds. J. Broer tjes, Utrecht. Bijz. dienst. Woensdag 20: Ds. M. G. Boeschoten, A'dam. Bijz. dienst. Donderdag 20: Drs. J. Reilling, Bilthoven. Bijz. dienst. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Ned. Chr. Gemcenschansbond, Koudehhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeenten). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Immanuëlkapel, Nw. Kruisstr. 14. 10: Dhr. v. Ingen, Overveen. m. m. v. Zangkoor Glo rieklanken. 10: Zondagsschool. 7.30: Grote Jeugddienst o.l.v. Arend Venema, v. IJmui- den. Dond. 7.45: Bidstond. Vrijd.: 7: Jeugd dienst voor jongeren. 7.30: Idem voor ouderen Pinkslcrgeloofsgemecnschap, Nassauplein 8. 10.15 en5: Dhr. Schuurman. 10.30: Zondags school, Colensostraat 2. Dinsdag 7.45: Bid stond. De Christengemeenschap. Wilhelmi- nastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Don derdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste dagen Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. Jeugdappèl met medewerking van het Tamboer- en Pij percorps. 7: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. G. Hartdorff, van A'dam. Jeugdkapel (Jeugdhuis, Schoterweg) 10: Dr. G. Ph. Scheers. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. G. II. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. Geen dienst Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken Niets", Verleng de van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. L. J. Pasman. Evang. te Haarlem. Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie. leeft. 12-16 jaar. Woens dag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. F. Niemeyer, Evang. te Alphen a. d. Rijn. Vrij dag 8: Bijbelbespreking. Geref. Kerk. Klop persingelkerk, Kloppersingel 55—57. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. Th. Swen. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijk- straat. 10: Ds. Th. Swen. 5: Ds. II. W. Wierda Geref. Kerk, in geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. 9: Leesdienst. 2.30: Ds. Bos. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. sr. kapiteine Chr. Dekker. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. J. P. Geels. Woensdag 8: Ds. D. H. Biesma. Biduur voor het gewas. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. S. Coolsma, Sit- tard. 19: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. W. van Limburgh, Em. Pred. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v d Afd Doopsgez. Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefs- Iaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. Th. Swen, van Vlaardingen. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut. van Lennepweg Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. A. Vis, Dg.. Beverwijk. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. D. C. van Wijngaarden. IJmuiden Greef. Kerk. 10: Dienst. 5: Ds. C. Klapwijk BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. C. R. II. ter Haar Romeny, Vlootpred. te Overveen. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugd kapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zon dagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugd huis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgietenveg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Hv., Bentveld. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: (Be langstellenden) Ds. G. N. Lammens, van Rotterdam-Oost. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. van den Blink. Vlootpred. te Amsterdam. 19.15—19.45: Orgelspel door Egbert Vos, met medewerking van de heer A. Luijendijk, tenor. 19.45—20.15: Oecumenische Avond dienst. Mej. Dr. J. W. Herfst, Remonstr. Pred. te Haarlem. 10.15: Zondagsschool Ju- lianakwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagssch. Ramp- laankwartier, Beatrixschool en Irene. Ma rine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. Bidstond voor gewas en arbeid. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Geref. Kerk. 10: Dienst. 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jongeboer, van Lisse. 7: Ds. J. Kramer van Aalsmeer. Jeugddienst. Woensdag 7.30: Bidstond voor het gewas. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Mevr. J. G. Boiten-Durieux, proponente te Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. Woensdag 7.30: Ds. M. Ros, bidstond voor het gewas. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. D. Bouman. van Katwijk. 3: Ds. J. A, van Boven. Woensdag 7.30: Ds. J. A. van Boven, bidstond voor het gewas. Hillegom- merbuurt (Pniël) 10: Ds. M. C. Don. Abbcnes 9.30: Ds. J. A. van Boven. 5.30: Ds. M. C Don Woensdag 7: Ds. M. C. Don. bidstond voor het gewas. Bethelkapel, 10: Ds. P. v. d. Staay van Amsterdam. 7: Ds. M. C. Don, Jeugd dienst. Woensdag 7.30: Ds. G. A. Alma, bid stond voor het gewas. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee, H. Avondmaal en dank zegging. Woensdag 7.30: Ds. IJ. v. d. Zee, bidstond voor het gewas VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé. Woensdag 7.30: Ds. L. C. Baljé. Bidstond voor het gewas. Geref. Kerk. 10 en 3: cand. Groen van Broek op Langendijk. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. S. S. M. Aertsen. Amster dam-West. 19: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. A. B. Bekius, Bergen (N.H.) Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel, Pastorieweg. 9 en 4: Ds .D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Ds. G. Lans, van Amsterdam, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. T. .Tansma. uit Leiden. Kapel „Het huis in de Duinen''. 19.30: Ds. J. Heidinga. van H'lem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10.30: Ds. A. de Ruiter. II. Avondmaal. 17: Ds. A. de Ruiter, H. Av. en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeen schapshond, huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, Evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. II. W. Walvaart, van Sassenheim. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10: Mej. Da, J. TL v. d. Slooten. van Wassenaar. Geref. Kerk 10 en 5: Ds K. Schouten. Geref. Kerk art. 31 10 en 4.30: Ds. -J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. De heer E. D. van Petegem, leider van het Dierenasyl in de Ridderstraat te Haar lem heeft vrijdag weer eens bewezen, dat hij in zijn zorg voor het welzijn der dieren tot het uiterste gaat. Enige maanden gele den heeft de asylbeheerder een hond uit een riool bevrijd en gisteren heeft hij po gingen ondernomen om een kat uit een riool te helpen ontsnappen. Deze pogingen, waarbij de heer Van Petegem zich niet heeft ontzien, zijn met succes bekroond. De kat was terecht gekomen in een riool, dat uitloopt op de Bakenessergracht. Ver moedelijk is het dier, opgejaagd door een hond, in zijn angst in het water gespron gen. 's Morgens heeft de heer Van Petegem al geprobeerd de kat, die achter een gas buis zat, te bevrijden. Echter zonder re sultaat. Met behulp van enige brandweer lieden, heeft de asylbeheerder gisteravond weer een poging ondernomen. Na liëslaarzen te hebben aangetrokken, is hij in het water van de gracht gestapt. Vervolgens heeft hij boven het riool een gat in de kademuur gehakt. De laarzen zogen zich echter vast in de modder en om de redder staande te houden, werd hij vanaf de kade met een touw vastgehouden. De heer Van Petegem kon echter niet lang bij het riool blijven staan, omdat hij werd bedwelmd door rioolgassen. Hij heeft ten slotte een plank in het riool aangebracht en deze een stuk buiten de muur laten steken. Vanaf deze plank heeft de kat later de sprong naar de wallekant kunnen maken; later in de avond bleek tenminste, dat het dier via de plank de vrijheid had gekozen. De redder heeft zich onder me dische behandeling moeten stellen van wege het gevaar der rioolgassen. GEBOREN: Martrinus Marcelis Antonius, z. v. M. M. A. Waterreus en E. Dekker: Mijn- dert z. v. W. Meijwaard en N. Bubbis; Petro- nella Maria. d. v. L. Balkenende en W. M. Hageman; Caroline, d. v. R. J. Bruseker en J. M. Dingerdis: Erica Martina Angeline, d. v. D. Rovers en S. M. Meisen. ONDERTROUWD: Th. Beijenhof en W. A. Alders. GEHUWD: L. A. J. Stroombergen en G. H. M. Lefeber; G. Koster en G. Kok. OVERLEDEN: T. Zandbergen, 88 jaar. (ADVERTENTIE) van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM PARIJS/WASHINGTON (Reuter/AFP) - De Britse premier, MacMillan, en zijn mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, komen vandaag naar Parijs voor besprekingen met premier Mollet en mi nister van Buitenlandse Zaken Pineau. Het is de eerste ontmoeting van de premiers der twee landen sinds het gewapende op treden tegen Egypte. MacMillan zou aller eerst willen spreken over de verbinding tussen de Europese vrije handelszone en de Euromarkt. Voorts verwacht men, dat de twee staatslieden tot een gemeenschap pelijk standpunt zullen komen tegenover een eventuele actie van Egypte tegen Is rael. Mollet zal wellicht ook de kwestie van de voorgenomen inkrimping van de Britse strijdkrachten aan de orde stellen. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk zullen de volgende week in Moskou nota's laten overhandigen, waarin de Sovjet-voorstellen voor een gemeen schappelijke politiek ten aanzien van het Nabije Oosten, verworpen worden, aldus is in Washington bekend gemaakt. Het voorstel is afkomstig van Dmitri Sjepilov, die inmiddels als Sovjet-minister van Bui tenlandse Zaken is afgetreden. In de ant woordnota's zou Amerika de nadruk leg gen op de defensieve aard van het plan- Eiscnhower. Groot-Brittannië zou het pact van Bagdad verdedigen en Frankrijk zou de Sovjet-motieven bezien in het licht van de Sovjet-interventie in Hongarije. MUZIEKCONGRES IN ELBURG EN DOORNSPIJK Het Rotterdams Toonkunstconservato- riuin zal in de week van 29 april tot en met 2 mei een muziekcongres houden in de ge meenten Elburg en Doornspijk. Vijfenzes tig leerlingen van dit instituut met hun directeür, de heer George Stam en bijna alle leraren zullen die dagen in deze ge meenten doorbrengen. Het congres wordt gehouden op huize „Old Putten". Er staat reeds vast, dat er ook concerten worden gegeven. De plaatselijke koren heb ben hun medewerking toegezegd. Het ligt verder in de bedoeling prominente figuren uit het muziekleven uit te nodigen korte causerieën te houden. Er heerste gisteren een gedrukte stem ming op het Damrak ten gevolge van de teleurstellende slotkoersen uit New York, die weer het gevolg waren van de berich ten dat de Standard Oil of New Jersey en de Standard Oil California tot uitgifte van shares zijn overgegaan. Koninklijke Olies, gisteren nog 1.- boven New Yorkse pari teit, lagen gisteren verlaten op een koers van 167.70, ongeveer 1.75 lager dan donderdag. Parijs en Brussel lieten in dit fonds verstek gaan en van publieke zijde was er geen belangstelling in verband met het weekeinde. Philips 1 punt lager op 25172. Unilever zwak op 363 (36672). AKU was aan de flauwe kant op berich ten van prijsverlaging der rayongarens in Amerika, waardoor de American Enka ge troffen wordt. De AKU heeft grote belan gen in de American Enka. Geopend werd op 1967°, waarna het fonds inzakte tot 195 om te sluiten op 196. De handel was echter gering. Scheepvaarten waren verdeeld met weinig verschil in koers van de vorige dag. Staatsfondsen bleven heel kalm en waren bij opening prijshoudend, maar tegen het slot kwamen iets lagere koersen wegens lichtelijk aanbod. Cultures waren over de gehele linie een punt verder in reactie. Billiton was vast (advieskoers 235-240) (232) op concessie-overeenkomst van Portu gese regering met de Billitoi. over het zoe ken naar en het exploiteren van de bauxiet- reserves in Angola en Guinea. Gisteren was 't de eerste dag van de claimhandel van brouwerij d'Oranjeboom. Advieskoers 40 a 50 per claim. Prolongatie 3), pet. (ANP) Door normale weekend-invloeden moes ten de meeste aandelen vrijdag fracties prijsgeven; één dollar of meer daalden en kele fondsen in de scheepsbouw-, metaal-, olie-, chemische- en vliegtuig-groepen. De omzet van 1.630.000 aandelen was de ge ringste van de week en 200.000 lager dan die van donderdag. Beluchtheid voor maatregelen ter be perking van de regeringsuitgaven veroor zaakte enige verkoop. Vrees voor inkrim ping van het regerings-scheepsbouwpro- gramma werd weerspiegeld in de dalingen van twee of meer dollar bij Newport News, New York Ship en American Shipbuilding. Door een daling van drie dollar bij Uni ted Aircraft werd de vliegtuiggroep on gunstig beïnvloed en zakte het industrieel gemiddelde. Curtiss-Wright, Glenn Martin en General Dynamics daalden ongeveer een dollar. De dalingen bij de olies bedroegen onge veer een dollar bij Getty, Philips, Gulf en Cities Service, terwijl voor de Sun daar entegen een stijging van twee dollar werd genoteerd. Het dalende koersverloop werd door de handel beschouwd als een normale reactie op stijgende ontwikkeling tijdens verschil lende beursdagen deze week. Het industriegemiddelde sloot 2.54 lager op 471,63; dat voor spoorwegen 0,55 lager op 142,72 en openbare nutsbedrijven 0,56 lager op 70,74 (UP). Vrijdag 8 maart 1951 Laagste Hoogste laatste koersversrhi koers koers tijdvak t.o.v. 1 maar Alg. Kunstzijde Unie 20274 19674 674 Van Berkel's Patent 170 1717° 170 72 Van Gelder Zonen 191 189 37. Kon. Ned. Hoogovens 29574 300 29574 474 270 262 5 250 25374 2517s 37s 3677. 3637s 74 2147« 21771 2147? 27s 169.80 167,75 0,70 Holland-Amerika Lijn 160 1687° 16674 74 1567« '55 117° Ned. Scheepvaart Unie 169 17272 1717s T 7s 282 27972 172 Amsterdam Rubber 75V< 80 77 174 947J 9274 574 Ver. Deli Maatschappijen 907s 96 937° 572 3J4°/o Staffellening 1947 90s/s 907s 174 3% Invest, cert. Nederland 927. 927,« 7s 3% Nederland 1962—64 927a 927Ï 927,6 7« Omzetten (nominaal): Aand en 9.011.488,— Obligaties 9.335.487,- Aandelen 8.521.856, Obligaties 11.588.487,

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19