Het kabinet en Tweede Kamer kwamen tot een vergelijk Ook afscheidingsbeweging van West-Ja va gemeld OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER c4" Nieuwe garantieprijzen voor tarwe, suiker en melk Israel neemt aanspraken van Egypte in Gaza hoog op Melksubsidie „in de eerste plaats"door bezuiniging; deblokkering van landbouw gelden zonder voorwaarden by! Consumptiemelk op 1 juli 6 cent duurder Sukarno zou met een „integrale wijziging" van kabinet instemmen Radio-Cairo beschuldigt de Canadese UNO-troepen van een samenzwering Onweerswolk is overgedreven Voorbehoud Verwijt ingetrokken Mr. Ten Hagen herdacht „Hondje zonder staart" Gun uw vrouw de vijftiende de gevende hemel! T emperatuurdaling Het woord is aan vptej/ou Twee NACO-bussen op elkaar ingereden Eerste vlucht als Commodore Ook België ziet van kanaal Antwerpen-Hollands Diep af Vijf doden in het verkeer V erkeer songelukken DIT JAAR: 208 DODEN 71e JAARGANG No 208 WOENSDAG 13 MAART 1957 302e JAARGANG No 56 Grote Houtstraat 93, Haarlem. TeL 15295 (0 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. TeL 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijki Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze Kamerverslaggever) Door te geven en te nemen zijn regering sn Tweede Kamer het eens ge worden over de plannen tot bestedingsbeperking en de extra steun aan de landbouw. Een conflict is vermeden en het kabinet treedt niet af. De meerder heid van de Kamer was van mening, dat de handhaving van het subsidie van vier cent per liter op melk behoort te geschieden door verdere bezuink op de rijksuitgaven. De desbetreffende motie was voor het kabinet eer onaanvaardbaar, maar toen de heer Janssen (K.V.P.) gistermiddag zijn motie zo wijzigde, dat de benodigde miljoenen „in de eerst - plaats" moeten worden fevonden door bezuiniging, in plaats van door verhoging van de inkomsten- elasting, had het kabinet daartegen geen bezwaar meer, omdat zij reeds van plan was de inkomstenbelasting minder tr verhogen naarmate meer bezuiniging mogelijk zou zijn. De motie-Janssen werd met 91 tegen 48 stemmen aangenomen. Alleen de P.v.d.A. en de communisten stemden tegen. Verhoging van de inkomstenbelasting (voor inkomens boven 8000 gulden per jaar) is door de aanneming van de motie niet helemaal van de baan, maar het kabinet zal met de uitspraak van de Kamer toch ernstig rekening moeten houden om niet opnieuw met haar in conflict te komen. In ieder geval zal de melk in de loop van het jaar ten hoogste 6 cent per liter duurder worden in plaats van een dubbeltje, zoals aanvankelijk het plan was. Minister Hofstra verklaarde, dat de regering met de dwang tot bezuiniging niet heelemaal ongelukkig is, want daardoor zal de Kamer zich moeten beperken in het uiten van wensen die de uitgaven zouden verhogen. Rijckevorsel, Van der Weijden, Baeten en Weiter. De blokkering is dus voorlopig aan vaard, maar aan de uitbetaling zullen geen voorwaarden worden verbonden. Het is niet onmogelijk dat dit consequenties zal hebben voor de voorgestelde blokkering van een deel van de huurverhoging. Vóór de stemming had prof. Romme de verklaring afgelegd, dat de K.V.P. zich volledige vrijheid voorbehoud om te zijner tijd te beoordelen of de financiële omstan digheden tot blokkering zullen nopen. Zonder hoofdelijke stemming werd de motie-Roemers aangenomen om de prijs van schoolmelk niet te vei'hogen. Dit is echter geen zaak van het rijk, maar van de gemeenten, die nu waarschijnlijk bij mi nister Hofstra zullen aankloppen om sub sidie. De motie-Droesen, volgens welke de Kamer vastlegt, dat zij het voorbarig vindt zich thans reeds uit te spreken over de hoogte van de grondrente, werd bij zitten en opstaan aangenomen.. De P.v.d.A., de C.P.N, en jkvr. Wttewaal van Stoetwegen van de C.H.U. bleken er tegen te zijn. De definitieve wetsontwerpen tot beper king van de bestedingen moeten nu wor den afgewacht. In het debat had de heer Bruins Slot (A.R.) gezegd, ter aanbeveling van de mo ties die de regering dwingen tot bezuini ging, dat belastlngheffen de socialisten al tijd gemakkelijker afgaat dan anderen. Hij noemde dit een principieel verschil. Mi nister Hofstra merkte op, dat het ging om de praktische vraag of het mogelijk zou zijn honderd miljoen te bezuinigen om het subsidie op melk te handhaven en de extra steun aan de landbouw tenvolle uit te be talen. De regering was van mening, dat op korte termijn zonder nader onderzoek de vijftig miljoen voor de landbouw niet zou den kunnen gevonden worden. De vorige week hc.J prof. Oud (V.V.D.) gezegd, dat minister Zijlstra wel een uit stekend econoom is, maar dat hij in ver keerd gezelschap verkeert. Daarop ant woordde minister Zijlstra, dat het gezel schap blijkbaar toch niet zo slecht was, want het had alle moeite gekost de heer Korthals (V.V.D.) te weerhouden aan het gezelschap deel te nemen. Tegen dit verwijt protesteerde de heer Korthals gisteren. Hij had niet staan drin gen om in het kabinet te komen, integen deel. Hij had juist een portefeuille gewei gerd omdat hem inlichtingen geweigerd werden over het gezelschap, waarmede hij in zee zou moeten gaan. Mensen, die graag minister willen worden, laten zich gewoon lijk niet weerhouden, waardoor zij in con flict komen met hun Kamerfractie. Daar mede zinspeelde hij op de wrijving tussen minister Zijlstra en de Anti-Revolutionaire Kamerleden. Minister Zijlstra trok zijn verwijt aan het adres van de heer Korthals in. Hij er kende, dat de heer Korthals inderdaad niet heeft staan dringen om in het kabinet te komen. De heren Korthals'en Zijlstra reikten elkaar daarna de hand. Aan het begin van de vergadering heeft voorzitter Kortenhorst, het Kamerlid mr. C. J. A. M. ten Hagen herdacht, die het slachtoffer is geworden van een verkeers ongeval, toen hij zich vorige week donder dag in gedachten verzonken, naar de Ka mer spoedde. Dr. Kortenhorst herinnerde eraan dat mr. Ten Hagen, die op 21 no vember 1945 in de Kamer kwam, tijdens de bezetting een belangrijke rol heeft ge speeld in het verzet. „Voor de meesten onzer waren zijn in- De regering wilde van de extra steun aan de landbouw 50 miljoen gulden blok keren en bij uitbetaling de voorwaarde stellen, dat de gelden moeten worden ge bruikt voor verbetering van bedrijfsge bouwen. Indien de regering die sanerings- voorwaarden (koude socialisatie genoemd) niet wil laten vallen, zo verklaarde giste ren de heer Droesen (K.V.P.), dan zou de K.V.P. voor de motie-Biewenga stemmen, waarin de Kamer zich uitsprak tegen blok kering. Indien echter de voorwaarden voor de uitbetaling zouden vervallen, zou het overwegende deel van de K.V.P. geen be hoefte hebben aan de motie-Biewenga. Minister Mansholt zei, hieruit te begrij pen, dat de meerderheid van de Kamer desnoods wel het „hondje van de blokke ring" wilde aanvaarden, maar dan zonder staart. Hij was bereid de staart te coupe ren, omdat de regering dit onderdeel niet zo essentieel acht, dat zij het daarvoor op een conflict met het parlement wilde laten aankomen. Maar de blokkering zelf was voor de regering wèl essentieel. De regering zou geen verantwoordelijkheid kunnen dragen voor een beleid, zo zei daarna mi nister Hofstra, waarbij vijftig miljoen gul den voor de landbouw ongedekt zouden blijven. Het zou de waarde van de gulden in gevaar brengen. Met 90 tegen 48 stemmen werd de motie-Biewenga verworpen. Tegen de mo tie stemden de P.v.d.A., de K.V.P. (met uitzondering van zeven leden) en de heren Tilanus en Diepenhorst van de C.H.U. Vóór de motie-Biewenga stemden A.R., V.V.D., C.P.N., S.G.P., C.H.U. (met uit zondering van de heren Tilanus en Die penhorst) en van de K.V.P. de heren Duynstee, Van Koevorden, Lucas, Van ADVERTENTIE «XXXaCOOCOCCOOOCCOOOCCOCXXXCXICOOOOOOOOCOCOLXX* VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Tijdelijk overdrijvende wolken velden, maar droog weer. Zwak ke, later matige of vrij krach tige wind tussen zuid en west. Morgen overdag belangrijk la gere, maar toch nog boven nor male temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S nerlijk leven en zijn persoonlijkheid een gesloten boek. Achteraf kan zijn terugge trokkenheid worden verklaard door een diep besef, dat de levensduur van harde werkers altijd kort lijkt te zijn", zei dr. Kortenhorst. „Het absolute en het compromisloze wa ren de grondtrekken van zijn karakter. Het verdriette hem blijkbaar, dat zelfs de meest energieke geen meester is over het tempo van de vooruitgang en over de om standigheden. Hij maakte de indruk steeds aan een wedloop deel te nemen met de tijd. Hij heeft naar de mens gesproken op tragische wijze deze strijd verloren". Namens de regering sloot minister-pre sident dr. Drees zich bij deze woorden van herdenking aan. Confucius: De zekerste manier om bedrogen te worden is: zich voor slimmer te houden dan anderen. ADVERTENTIE De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft, na overleg met het Landbouwschap, garantieprijzen voor de landbouw vastgesteld voor melk (melk prijsjaar november 1956november 1957), tarwe en suiker (voor oogst 1957). Bij de vaststelling van de prijzen is rekening ge houden met de wijzigingen in de kost prijsberekeningen volgens de regerings nota inzake de beperking van de bestedin gen. Voor tarwe zal in het oogstjaar 1957 de garantieprijs a 28,50 per 100 kg bedragen (garantieprijs oogst 1956: a 26,30). Voor suiker zal in het oogstjaar 1957 de garantie 58,70 per 100 kg bedragen. Deze suiker prijs, zo zegt de minister, stelt de suiker fabrieken in staat een bietenprijs aan de teler te betalen van ongeveer ƒ51,15 per 1000 kg. Het Landbouwschap achtte het gewenst bij dit prijspeil enigermate tege moet te komen aan de zeer grote kost- prijsverschillen tussen de diverse land bouwgebieden. Daartoe stelde het voor in gebieden waar de kostprijzen het hoogst zijn, te weten het Oldambt in Groningen, de veenkoloniën en nog nader aan te wij zen zandgronden, de mogelijkheid te scheppen tot het verlenen van een toe slag. Deze toeslag moet dan worden be kostigd uit inhouding van 0,50 per 100 kg. suiker, wat overeenkomt met ongeveer a 0.66 per ton bieten en zal dan ongeveer 3.50 a 4,- per 1000 kg bieten kunnen bedragen. De minister heeft toegezegd aan deze wens van het Landbouwschap tegemoet te zullen komen. De suikerprijs voor het oogstjaar 1956 bedroeg 52,35 waarnaast in verband met loonsverhoging in mei 1956 een toeslag van 0,80 per ton bieten werd gegeven. Voor melk, waarvoor de garantieprijs tot november 1956 23 cent per kg bedroeg met een toeslag voor de zandgebieden van 1,7 cent en voor de overgangsgebieden van 0,85 cent en met een verrekenprijs van 26 cent, is de gemiddelde garantieprijs voor alle melk thans berekend op 28,4 cent per kg melk met 3,7 percent vet, geleverd in het melkprijsjaar november 1956no vember 1957. Op verzoeek van het Land bouwschap zal deze gemiddelde prijs ech ter gedifferentieerd worden toegepast. De verrekenprijs voor de consumptie- melk is vastgesteld op 30,1 cent per kg. Wegens de voorlopige blokkering van het BARTELIORISSTR HAARLEM IEL 13439 fERD B0LSTR. 48 ADAM TEL 717162 Tweka Lastex Badkleding Wederom zijn' op de provinciale weg nabij Broek in Waterland twee NACO- bussen, van Amsterdam op weg naar Monnikendam, bij een aanrijding be trokken geweest. Het ongeluk onstond doordat de voorste bus plotseling moest stoppen, hetgeen door de chauffeur van de dicht daarachter rijdende bus te laat werd opgemerkt. Van de inzit tenden werd één passagier uit Monni kendam, die achterin de voorste bus was gezeten, gewond. Hij moest met een hersenschudding in het stadszie kenhuis te Purmerend worden opge nomen. De foto toont hoe ernstig beide bussen werden beschadigd. in de nieuwe kostprijsberekeningen ver werkte deel der eigenaarslasten, neerko mende op 0,8 cent, is de verrekenprijs niet gebaseerd op de gemiddelde kostprijs van 28,4 cent, maar op een bedrag van 27,6 cent. Het is nog niet mogelijk, zo deelt de mi nister verder mee, nauwkeurig de directe gevolgen van deze verhoging van de ver rekenprijs voor de consument aan te geven. Daarvoor dienen nog nauwkeurige berekeningen te worden opgesteld. Het ligt in de bedoeling per 1 juli 1957 de verhoogde verrekenprijs in de con sumentenprijs tot uitdrukking te bren gen. De melkprijsverhoging voor de con sument zal zich dan beperken tot 6 cent per liter. Dinsdagmiddag heeft de heer J. A. Bach, directeur vluchtproduktie van de K.L.M., aan gezagvoerder L. A. Brugman, even voor deze naar Dja karta vertrok, een oorkonde overhan digd in verband met zijn benoeming tot commodore en „chef van alle vlie gers". Commodore Brugman, die 26 jaar in dienst van de K.L.M. is geweest, maakte in 1931 zijn eerste Indië-trip. Als gezagvoerder vloog hij voor het eerst in 1935. Hij bestuurde toen de „Pelikaan". Commodore Brugman heeft 23.000 vlieguren op zijn naam staan. Als commodore is hij thans bevoegd een ster boven zijn gezagvoerders- strepen te dragen. (Van onze parlementaire redacteur) Vanochtend heeft minister Luns bij de behandeling van zijn begroting in de Eerste Kamer een zeer belang rijke en verblijdende mededeling gedaan met betrekking tot het vraag stuk van de NederlandsBelgische waterwegen. De minister deelde mee: „De Belgische regering heeft mede gedeeld op dit ogenblik met het oog op het Deltaplan geen standpunt te willen innemen voor een kanaal tus sen Antwerpen en het Hollands Diep" Door de Deltawerken zal de situatie ter plaatse dusdanig veranderen, dat het ad vies Steenberghe—Van Cauwelaert (dat na melijk het vermelde kanaal aanbeval) niet meer aan de werkelijkheid beantwoordt. Zou België tot de slotsom komen dat de Deltawerken de bestaande verbinding dus danig zouden beïnvloeden, dat deze niet meer aan de eisen in kwestie zou beant woorden, dan zou de situatie op grond van de dan bestaande toestand in ogenschouw kunnen worden genomen. In samenhang met het voorgaande kon de minister ook nog mededelen, dat de kwestie van de opheffing van de stop bij Ternayen (gelijk voorzien in het advies van SteenbergheVan Cauwelaert) thans zover is dat kan worden overgegaan tot het slui ten van een verdrag dienaangaande. Voorts zullen Nederland en België ook nog een regeling sluiten met betrekking tot het kanaal GentTerneuzen, dat wil zeggen: het tot stand brengen van een der de sluis bij Terneuzen, maar ten aanzien van deze aangelegenheid is eerst nog nader overleg nodig. DJAKARTA (ANP en UP) De situatie in Indonesië blyft onduidelijk voorzover het de plannen van president Sukarno en zijn stafchef Nasution aangaat om een einde te maken aan de crisis, die de repu bliek uiteen heeft gescheurd. Die ontwik kering gaat overigens nog steeds voort: de jongste berichten over een afscheidings beweging komen uit Pasoendan (West- Java), bevolkt door tien miljoen Soenda- nezen, waar de Bandoengse party „Parki" de instelling van een regionale raad naar het voorbeeld van die in Midden-Sumatra en Oost-Indonesië geëist heeft. De raad zou moeten worden belast met opbouw- ADVERTENTIE KEUKENGARNITUUR Fl. 27.4$ Op de Velperweg te Arnhem is de 46-jarige vooraanstaande Arnhemmer mr. J. Waller, advocaat en procureur, tevens plaatsvervangend rijksadvocaat en kanton- rechter-plaatsvervanger, omgekomen ten gevolge van het breken van de as van het achterwiel van zijn scooter. De scooter begon te slingeren en de bestuurder slaag de er niet in het voertuig in bedwang te houden. Bij de val kreeg de heer Waller een schedelbasisfractuur. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Diaconessen- huis, waar hij is overleden. De 54-jarige leerbewerker A. de K., wo nende te Oisterwijk (N.B.) is bij het passeren van de spoorlijn TilburgEind hoven tussen de overwegen aan de Uden- houtseweg en de Keukelomseweg door een trein aangereden en op slag gedood. Toen het zevenjarig jongetje E. G. Harm- sen te Arnhem de chauffeur van een reeds rijdende bus trachtte te waarschu wen dat hij nog wilde meerijden, kreeg het ventje het rechter-achterwiel van de bus over zich heen. Hij werd op slag gedood. Bij de Pij Ier brug is de 38-jarige bromfietser H. M. Groen uit Vorden door een auto aangereden en op slag gedood. De man, die uit de richting Meppel kwam, wilde de weg oversteken, terwijl uit de richting Steenwijk een bestelauto naderde. Een botsing was onvermijdelijk. Op de Rijksstraatweg te Wassenaar stak de 12-jarige Marijke Heringa met en kele schoolvriendinnen bij de Rozenweg de rijweg over, terwijl uit de richting Amster dam met vrij grote snelheid een personen auto naderde. De bestuurder daarvan kon een aanrijding niet voorkomen. Het meisje werd zeer ernstig gewond en overleed tij dens het vervoer naar de St. Ursulakliniek. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land ziin in 1957 om het leven gekomen 208 personen, van wie 30 kinderen. projecten van regionaal belang. Enige tijd geleden eiste een Soendanese jeugdorgani satie reeds de vervanging van hoge ambte naren in West-Java, die niet uit deze provincie afkomstig zyn. Er bestaat reeds een officieel door Djakarta ingestelde pro vinciale raad voor Pasoendan en leden daarvan zeiden de instelling van de regio nale raad niet te kunnen aanvaarden. Ofschoon het legerhoofdkwartier volgens UP blijft beweren, van een machtsgreep op Borneo niets af te weten, ontving het ANP nieuwe berichten uit de Borneose hoofdstad Bandjermasin, waaruit bleek, dat de revolutionaire raad, die daar dins dag werd opgericht, Lambung Mangkurat genaamd, het gezag heeft overgenomen en als eerste taak ontwikkelingsprojecten voor Borneo zal doen uitvoeren. Luitenant kolonel Hasan Basry is tot voorzitter be noemd en zeventig percent van de leden van de raad heeft deel uitgemaakt van de voormalige Lambung Mangkuratdivisie. Ook de burgerlijke provinciale gouverneur zit erin, evenals de politiechef voor Zuid- Borneo, Sumantri. Wat de houding van Sukarno ten op zichte van deze problemen aangaat vestigt UP de aandacht op een tamelijk intensief overleg tussen de pres1'lent, zijn militaire staf en de nationalistische leiders. Dezen zouden krachtige maatregelen van de pre sident verlangen, met name afkondiging van de staat van oorlog en beleg voor de gehele archipel. Zegslieden van de UP- correspondent achtten het waarschijnlijk, dat de president zelf eveneens dit voor nemen koestert Een geheel andere indruk die veel meer aan concessies van het Indonesische staatshoofd doet denken wekken de mededelingen, welke het ANP doorgaf en waarin als het belangrijkste feit vermeld werd, dat Sukarno bereid zou zijn met een integrale reorganisatie van het kabinet in te stemmen. De president heeft dit ver klaard, toen hij een delegatie van de kleine islamietische regeringspartij P.S.I.I. ontving, die hem bezocht om het stand punt van de partij inzake de huidige toe stand mee te delen. De president zei, dat integrale reorganisatie kan worden uitge voerd, indien het kabinet zelf in staat is dit te doen. In politieke kringen te Djakarta was men verrast over de verklaring van presi dent Sukarno, omdat deze bij een eerdere gelegenheid had gezegd, dat hierdoor de moeilijkheden niet konden worden over wonnen. Commandanten bijeen Naar woensdag in Djakarta is bekend gemaakt, zal donderdag in de hoofdstad een bijeenkomst plaats vinden tussen alle troepencommandanten van geheel Indo nesië, zowel zij die zich tegen de centrale regering hebben gekeerd, als zij die de regering trouw zijn gebleven. Zij zullen de militaire aspecten van de jongste ontwik kelingen in de verschillende gebiedsdelen van Indonesië aan een bespreking onder werpen. Nieuwe lezing Zowel de Indonesische vice-premier Id- ham Chalid, als de woordvoerder van de landmacht in Djakarta hebben vandaag ten stelligste ontkend, dat de instelling van de „Lambung Mangkurat"-raad op Bor neo zou neerkomen op een greep naar de macht door het leger in die provincie. Bei den verklaarden, dat de raad werd inge steld overeenkomstig richtlijnen, welke enige tijd geleden door de Nationale Vei ligheidsraad werd gegeven. WASHINGTON (Reuter) De Israëli sche ambassade in Washington heeft be kendgemaakt dat ambassadeur Abba Eban zijn vakantie in Florida heeft afgebroken en naar Washington zal vliegen voor „drin gend" overleg met het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken. De Israë lische gezant in Washington heeft het State Department gewezen op „de jongste oorlogzuchtige verklaringen van Egypte en zijn aangekondigde beleid jegens Gaza". Te Washington is men algemeen van mening, dat de westelijke mogendheden met elkander in overleg zullen treden naar aanleiding van de Egyptische besluiten. Men geeft toe, dat Egypte volgens de be palingen van de wapenstilstandovereen komst het recht heeft dit gebied te bestu ren, maar men had gehoopt dat Egypte zou wachten totdat de toestand gestabili seerd zou zijn. Hedenmiddag werd uit Jeruzalem be richt, dat het Israëlische parlement, de Knesset, woensdag met 53 tegen 24 stem men twee moties van de oppositie heeft verworpen, waarin werd verzocht om een debat over de toestand in de strook van Gaza en over de kwestie van de vrije vaart in de Golf van Akaba. JERUZALEM/CAÏRO. (Reuter'AFP/Bel- ga) De Israëlische pers gewaagt in haar berichten van een „terreurgolf" in het ge bied van Gaza, die gepaard gaat met poli tieke en andere moordaanslagen. Alle openbare diensten in het gebied zouden niet werken doordat Egyptische agenten een staking tegen de UNO-troepen hebben afgekondigd. De UNO-politie zou machte loos staan zodat „Egyptische handlangers in werkelijkheid vrij spel hebben". De twee rechtse Israëlische oppositie partijen, de Heroeth en de Algemene Zio nisten, hebben bij het parlement moties ingediend, waarin wordt gevraagd of en hoe de Israëlische regering haar belofte denkt te houden, dat zij zal optreden, in dien de Egyptenaren naar Gaza terugkeren. De commentator van radio-Cairo ver klaarde, dat de regering besloten heeft het bestuur van Gaza in handen te nemen, nadat zij „kennis had gekregen van een imperialistische samenzwering om de strook van Gaza definitief van Egypte te scheiden; voornamelijk van de zijde van het Canadese contingent van de UNO- troepen. In buitenlandse diplomatieke kringen in Cairo is verklaard, dat 110 Canadese militairen voor de UNO-troepen, nog steeds in Napels wachten op vergun ning van de Egyptische autoriteiten om in Egypte aan land te gaan. Het Canadese contingent is het grootste contingent van het UNO-leger in Egypte. Functionarissen in Ottawa achten het „heel goed mogelijk" dat Egypte geen Canadese troepen voor het UNO-leger meer zal toelaten, zo meldt het persbureau „Canadian Press".

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1