Uitgaan in Haarlem HET JONGENSEILAND SPOEL OM die melkfles! aag geen verf. RIPOLIN DE BUIT BINNEN Gupa: KNEEDBAAR HOUT van Geta Bever 't SILVER STOEPKE Agenda voor Haarlem 1000 BROEKEN Betaal geen weekloon teveel F. C. KUIPERS, Naaimachines én tfe MozattcC/ eóCe dag SAN O STOL ons vervolgverhaal") door mark cross j Pinguin Rackets Kort en bondig VRIJDAG 15 MAART 1957 4 TONEEL EN DANS MUZIEK DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN Zeepost V.V.D. wenst periodieke huurverhogingen van tien percent Nieuw ziekenhuis in Den Haag Kerkelijk Nieuws y l „Het Vierde Prinsenkind" zou voor tienduizenden benadeeld zijn Als u het metéén doet, gaat 't makkelijk en goed 1 5PORTHUIS SCHOLTE Vrydag 15 maart. Stadsschouwburg. 20 uur: Het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap geeft een voorstelling van „Lieve schim" van Jacques Deval. Medewerkenden zijn onder meer Guus Hermus, Beb Dekker, Magda Janssens en Robert Sobels. Guus Hermus heeft de regie. De decors werden ontworpen door Lucas Wensing. Zaterdag 16 maart, Stadsschouwburg, 20 u.: De voordrachtskunstenares Charlotte Koh ier geeft een voorstelling van „Frasquita" door Pedro de Alarcón. Zondag 17 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Ballet der Lage Landen geeft een voorstelling met onder meer twee premiè res: „De kennismaking" van de Neder landse choreografe Netty van der Valk op muziek van Duke Ellington en „De nieu we kleren van de keizer" van Michael Holmes naar het gelijknamige sprookje van Andersen. De muziek is van Schubert. De decors en kostuums werden ontworpen door Paul Mayo. Dinsdag 10 maart, Stadsschouwburg. 20 uur: De Haagse Comedie geeft een voorstelling van „Een maan voor de misdeelden" van Eugene O'Neill onder regie van Paul Steenbergen. Medewerkenden zijn onder meer Mvra Ward, Max Croiset en Paul Steenbergen. De decors werden ontworpen door Hep van Delft. De vertaling is van drs. Jan Houtman. Woensdag 20 maart, Stadsschouwburg, 20 u.: Het. Nieuw Nederlands Toneelgezelschap geeft een voorstelling van „Schakels" van Herman Heijermans onder regie van Ferd. Sterneberg. Medewerkenden zijn onder meer Johan Elsensohn, Riek Schagen en Hei-man Bouber. De decors werden ont worpen door Weynand Grijzen. Woensdag 20 maart, Minervatlieater, 20.15 u.: Voor de Heemsteedse Kunstkring geeft het Rotterdams Toneel een voorstelling van „Een kans op de hemel" van Albert Husson onder regie en in de vertaling van Peter Holland. Medewerkenden zijn onder meer Ann Hasekamp. In a van Faassen, Pirn Dikkers en Adolf Rijkens. Vrijdag 15 maart. Concertgebouw, 16.15 en 19.30 uur: Het Noordhollands Philharmo nisch Orkest geeft het vierde scholieren concert met een uitvoering van de opera „La serva padrona" (De dienstmaagd als meesteres) .van. Pergolesi. waaraan solis tische medewerking wordt verleend dooi de sopraan Corry van Beckum, de tenor Henk Meyer en de bas Otto Couperus. Het concert staat onder leiding van Marinus Adam, die ook een toelichting geeft. Tevens wordt een uitvoering gegeven voor het Concert voor Strijkorkest van Lulli. Maandag 18 maart. Remonstrantse Kerk, 20 uur: „Die Haerlemsche Musyckcamer" on der leiding van André Kaart geeft een uitvoering van kamermuziek waaraan medewerking wordt verleend door de mezzo-sopraan Sophia van Santé. Maandag 18 maart, Grote Markt, 15.3016.30 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters be speelt het carillon van de Grote Kerk. Dinsdag 19 maart, Concertgebouw, 20 uur: De Stem des Volks geeft onder leiding van Dick Dekker met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest een uitvoering van werken van Saint Saëns, Bach en Mozart. Solistische medewerking wordt verleend door de sopraan Riek WaasReen, de alt Elly Imhof, de tenor Leo Larsen, de bas Jan van der Ree en de organist Simon C. Jansen. Donderdag 21 maart, Concertgebouw, 20 u.: Recital door de Amerikaanse pianiste Gloria Sharaff met werken van Schubert, Schumann en Chopin- Donderdag 21 maart, Stadsschouwburg, 20 u.: Voor „Geloof en Wetenschap" geeft de pianist Hans Henkemans een recital. Het programma vermeldt werken van Bach, Beethoven, Schumann, Debussy en Ravel. Vrijdag 22 maart, Concertgebouw, 19.30 uur: De heer Paul Chr. van Westering houdt een inleiding bij het concert, dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal geven. Donderdag 21 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: Godfried Bomans houdt een litteraire voordracht onder de titel „Op het mes". AMATEURTONEEL Zaterdag 16 maart, Stadsschouwburg, 14.30 uur: Het Aerdenhouts Kindertoneel geeft een opvoering van „De betoverde prinses". Maandag 18 maart, Stadsschouwburg, 20 u.: De toneelvereniging „Nieuw Leven" speelt „Wie kust de mummie" van Lex Karse- meijer. Vrijdag 22 maart. Stadsschouwburg. 20 uur: De toneelvereniging „Nieuw Leven" geeft een herhaling van „Wie kust de mummie". FILMVOORSTELLINGEN Lidotheater: Zondagochtend 11 uur vertoning van „Desirée" mist Jean Simmons en Mar lon Brando. Studiothater: Zondagochtend 11 uur ver toning van „Schwarzwald Mattel", naar de gelijknamige operette van Léon Jessel. Rembrandttheater: Zondagochtend 11 uur vertoning van de Italiaanse film „Hist ver loren continent". Cinema Palace: Zondagochtend half elf ver toning van de muziekfilm „Koning der melodieën". ANDERE BIJEENKOMSTEN Vrijdag 15 maart, kapel Waalse Kerk, 20 u.: Ds. A. Deodato .president der Synode der Waldenser Kerken, spreekt over „Het protestantisme in Italië". De lezing wordt geïllustreerd met lichtbeelden. Vrijdag 15 maart. Nassauplein 8 om 20 uur: Voor de Theosofische Vereniging spreekt ir. H. W. Dunnewolt over zijn boek „Waar het om gaat". Vrijdag 15 maart, Concertgebouw, 20 uur: Voor de vereniging „Oost en West" wordt de kleurenfilm „Waar de palmen wuiven" van de Maatschappij Nederland vertoond. Vrijdag 15 maart, gebouw St. Bavo. 15 en 20 uur: Wedstrijd tussen Haarlemse huis vrouwen in het theezetten. Er worden tevens enige films vertoond. Vrijdag 15 maart „De Leeuwerik", 20 uur: Voor de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging spreekt prof. dir. ir. E. J. B. Verleyen uit Antwerpen over „Belgische Kongo, land en volk". De lezing wordt geïllustreerd met een kleurenfilm. Zaterdag 16 maart. Concertgebouw, 20 uur: Voor de Nederlandse Reisvereniging wordt een vertoning gegeven van een kleuren film getiteld „Die schone blaue Donau". Tevens treden op twee Weense damiss met onder meer volksliederen. Zaterdag 16 maart, gebouw H.K.B., 20 uur: Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan houdt de Kring van Draaiorgelvrienden een feestavond onder het motto „Voor elck wat wils". Maandag 18 maart, Beatrixkleuterschool, 20 uur: Voor het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling spreekt dr. H. J. W. Droog lever Fortuyn, arts in Bussum, over „Kwakzalverij, bijgeloof en geneeskunde". Maandag 18 maart, Brinkmann, 14.15 uur: Voor de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen wordt een causerie gehouden over „Levensvcirzekering bij onze voor ouders en bij ons". Dinsdag 19 maart, Brinkma-n. 20 u.: Voor de Vrouwen Elektriciteitsvereniging spreekt mevrouw W. Born over de Balkan met vertoning van kleurendia's. Woensdag 20 maart, Concertgebouw, 14 en 19.30 uur: De Stichting Adoptiecommissie Paul Steenbergen en Myra Ward in „Een maan voor de misdeelden" van Eugene O'Neill door de Haagse Come die. (Zie onder: Toneel en dans). Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10 tot 16 uur en zondags van 1316 uur. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder meer van Rembrandt, Michelangelo, Claude Lorrain. Geopend op iedere werk dag (behalve maandag) van 1115 uur en de eerste zondag van iedere maand van 1315 uur. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen, be halve maandag, van 10—17 uur, des zon dags van 13—16 uur. Grote Kerk, Grote Markt: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 uur. Bezichtiging onder geleide uitsluitend op aanvrage voor groepen van tenminste vijftien personen. Tinholthuis, Bloemendaal, Vrijburglaan 17: Het museum is g >rpend van maandag .ut en met zaterdag van 912 en van 1418 uur. Cruquiusmuseum, HeemstedeHistorische stoommachines. Dagelijks geopend van 912.30 en van 13.3016 uur. respondenüe uiterlijk ter post moet zijn Voor <Te sociëteit Teisterbant spreekt de - bezorgd staan achter de. naam van het Bernard Haitink leidt vrijdag 22 maart het Noordhollands Philharmonisch Orkest in een Beethovenprogramma. Vrijdag 22 maart, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Bernard Haitink en met solistische medewerking van de violist Jo Juda een uitvoering van werken van Beethoven. Het programma vermeldt de ouverture „Coriolanus", het Vioolcon cert en de Derde Symfonie. „GELOOF EN WETENSCHAP" Maandag 18 maart, Brinkmann, 20 uur: Dr. A. L. Constandse houdt zijn negende voor dracht in de cursus „Achtergronden van het wereldgebeuren". Donderdag 21 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: De pianist Hans Henkemans geeft een recital. Zie onder „Muziek". VOLKSUNIVERSITEIT: Vrijdag 15 maart, Minervatheater, 20 uur: De heer K. Hana spreekt over de Dolo mieten. De lezing wordt geïllustreerd met lichtbeelden. Woensdag 20 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: Dr. C. J. Schuurman, psychiater in Amsterdam, houdt de derde voordracht in de reeks „Een diepte-psychologische be zinning over de mens". dichter M. Mok over „De structuur van de moderne lyriek". Donderdag 21 maart, Kleine Brinkman. 20 u:. Voor bat genootschap NederlandEnge land spreekt prof. Palmer over „Vroegere en hedendaagse holbewoners". Donderdag 21 maart. Minervatheater, 20.15 uur: Onder auspiciën van het bijzonder Kerkeweek der Hiarvormde Gemeente in Heemstede wordt een vertoning gegeven van de Deense film „Het woord" van Kai Munk. Vrijdag 22 maart, Brinkmann, 19.30 uur: In een cursus van de Centrale Commissie Kinderverzorging Haarlem wordt het on derwerp „Met stadskinderen in de natuur" behandeld. Galerie Espace: Van 16 maart tot 6 april wordt een expositie gehouden voorname lijk van schilderijen van Joop Sanders. Deze schilder emigreerde in 1923 naar de Verenigde Staten waar hij zich in New York vestigde. Hij is 'n der oprichters van de „Club", het centrum van de abstracte expressionisten in New York. Huis Van Looy: Tot en met 17 maart wordt ter gelegenheid van de Interscho- laire 1957 een expositie gehouden van tekeningen, handwerken, handenarbeid en fotografie. Het museum is dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur, op zondagen van 14 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend don derdags van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur en zondags van 14—17 uur. ADVERTENTIE Keus uit méér dan Gen. Crcnjcstr. 40-44 - Haarlem - Tel 15438 schip vermeld. Argentinië: s.s. „Argentina" 20 maart Brazilië: s.s. „Argentina", 20 maart; Canada: m.s. „Westerdam" 21 maart; Chili: via New York 21 maart; In donesië: m.s. „Willem Ruys" 23 maart; Ne derlandse Antillen, m.s. „Helicon" 18 maart; Nieuw Zeeland: via Engeland 23 maart; Suriname: m.s. „Doris" 20 maart; Unie van Zuid Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Winchester Castle" 23 maart. In een te 's Gravenhage gehouden verga dering van de landelijke middenstands- commissie van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft de voorzitter, de heer D. W. Dettmeijer, zijn functie overgedra gen aan zijn opvolger, drs. H. A. Korthals, vice-voorzitter van de tweede Kamerfrac tie van de V.V.D. In een advies dat de commissie aan de Tweede Kamerfractie over de wetsontwer pen tot wijziging der huurwet en tot in stelling van een Grootboek Woningverbe tering zal uitbrengen, wordt gepleit voor periodieke huurverhogingen met 10 percent tot het evenwicht in het huurpeil van oude en nieuwe woningen zal zijn bereikt. Hier door wordt een meer stabiele ontwikkeling van het peil der lasten zowel voor par ticulieren als voor ondernemingen zon der schokken verwezenlijkt. Bovendien kan op deze wijze door uit te gaan van een niet-volledige looncompensatie ge leidelijk worden bereikt, dat een groter percentage van het inkomen voor huur wordt besteed. Er wordt in het advies op gewezen, dat het door de regering op ad vies van de S.E.R. aanvaarde maximum van 2 percent looncompensatie vele kleine ondernemers in moeilijkheden zal brengen en daarom niet mag worden verhoogd zon der dat vergunning tot doorberekening in de prijzen wordt verleend. In elk geval zul len volgens het advies de hogere bedrijfs lasten wegens eventuele verhoging van de huur van bedrijfspanden geheel moeten worden doorberekend. Het wetsontwerp tot instelling van een Grootboek Woningverbetering wordt vol strekt onaanvaardbaar geacht. Men achtte blokkeringsmethode verwerpelijk, aange zien er een nieuw ambtelijk apparaat nodig zal zijn om haar te kunnen uitvoeren, het geen in strijd is met de bestedingsbeper king. Burgemeester en wethouders van 's Gra venhage hebben van de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid bericht ont vangen dat hij er geen bezwaar tegen heeft dat in Den Haag, ter vervanging van het ziekenhuis aan de Zuidwal, een nieuw zie kenhuis wordt gebouwd met een capaci teit van 750 bedden. Voorts deelt de minister mede, dat bij de verwezenlijking van dit plan geen fi nanciële steun van het rijk kan worden verwacht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Blauwkapel-Groenekan J. H. Cirkel te Woudenberg; te Retranchement (toez.) S. Tijmstra, kand. te Groningen. Aangenomen naar Westerhaar (O.) (toez.) H. van Dijk, kand. te Bruinisse. Bedankt voor het beroep als predikant voor bijz. werkzaamheden is Friesland J. Brouwer te Sexbierum. Beroepbaarstelling. De heren A. J. Plug. vicaris te Schiedam en W. R. van der Zee, vicaris te Den Haag zijn beroepbaar. Geref. Kerken Beroepen te Leidschendam J. van Ree ven te Hardenberg; te Leiderdorp; (vaev H. Sweepe) H. v. Benthem te Wieringerwerf. Aangenomen naar Dokkum (vac. Prof. dr. K. Runia) G. Oppedijk te Appelscha. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Kampen (voor de miss.arbeid in Zuid-Afrika) J. Vonkeman kand. te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken Tweetal te St. Jansklooster L. Floor te Nieuw-Vennep en A. Zwiep te Schiedam. v /-V. V juj 1 SwJ (C\v* ssmz, .j J r\ '5 L1firn frvXtft&i L_ Voor het gebouw stond een paal, waaraan een grote scheepsbel hing. „Kijk", zei meneer Pino. Als jullie op het eiland aan het spelen bent en je hoort deze bel luiden, dan moet iedereen naar het huis komen. Als er gegeten wordt of er iets bizonders is, wordt de bel geluid!" Verder toonde de leider hun allerlei andere dingen en op het laatst zagen ze de slaapzaal met dertig kooien. „Hier zullen we best lekker slapen!", meende Bunkie. 15-16 ADVERTENTIE Deze electr. FRIDOR naaimachine, ingericht voor stoppen en borduren, kost slechts 295.- compl. in koffer. Langdurige garantie - Gratis les KI. Houtstraat 112 - Tel. 11142 - Haarlem Dezer dagen is, zoals reeds werd bericht, aan het licht gekomen, dat de stichting „Het Vierde Pi-insenkind" te Dordrecht ernstig is benadeeld door de gewezen secretaris F. H. uit Den Haag. H. werd ge arresteerd toen hij niet meer in dienst was bij deze charitatieve instelling. Op 1 no vember van het vorig jaar had hij zijn taak als secretaris en propagandist neergelegd, zulks op last van het departement van Binnenlandse Zaken, dat hem tijdelijk ter beschikking van de stichting had gesteld. Deze terbeschikking had reeds langer ge duurd dan aanvankelijk in het voornemen had gelegen. H. had zeer grote bevoegdheden en kon min of meer vrij over de in de vorm van giften binnenkomende financiën beschik ken. Hij kon geld opnemen op door hem ge. parafeerde bonnen. Dit geld diende ten dele ter dekking van de door hem en zijn assistente, mevrouw B.-K. uit Rotterdam, gemaakte reis- en verblijfkosten. H. zou van zijn bijzondere positie mis bruik hebben gemaakt en daar niemand hem controleerde, steeds geld uit de kas der stichting genomen hebbern Ook ten aanzien van betalingen zou er door hem zijn geknoeid. Men vermoedt dat bepaalde giften niet door H. in de boeken zijn op genomen en dat hij de gelden in eigen zak heeft gestoken. Het onderzoek wordt be moeilijkt, doordat de administratie niet feilloos blijkt te zijn. Men raamt het bedrag, waarvoor de stichting is benadeeld, op enkele tiendui zenden guldens. Wat precies de rol van de eveneens gearresteerde mevrouw B. is ge weest, staat nog niet precies vast. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE VOOR nUIZEMD EN ÉÉN DOELEINDEN ADVERTENTIE Atlas-, Dunlop- en Sirt-Rackets GIERSTRAAT 59 - HAARLEM - TEL. 21346 Reparatie en bespanningen vakkundig, snel en billijk. Z Erg aantrekkelijk was die kamer niet, maar dat kon evenmin van het drietal gezegd worden. Want moe der Natuur, die degenen, die het verdienen, van een waarschuwend kenteken pleegt te voorzien, had in dit geval haar plicht niet verzaakt. Trouwens, dat doet zij nooit, maar wij zijn niet allen verstandig genoeg om haar signalen op de juiste wijze te lezen. Toen zijn beurt geweest was, haalde een van de man nen een pakje sigaretten uit zijn zak te voorschijn, stak er een aan en wierp de lucifer op de grond, terwijl hij ongeduldig op de klok keek. „Het is tijd voor de Spin", merkte hij op. „En tijd om een kraak te zetten", voegde een van de anderen er aan toe. „Ik word doodziek van dat rond hangen zonder iets uit te voeren. Zes vervloekte maan den hebben we...." „Ach wat, vergeet het", viel de eerste spreker op ruwe toon in, terwijl hij zijn hand uitstrekte naar de reeds half geledigde fles whisky op tafel. „We hebben toch ook geen zin om weer in de bajes te zitten en de poet loopt niet weg. De spin had groot gelijk, toen hij na het uit zitten van onze straf tegen ons zei, dat we in zes maan den niet in de buurt van de buit moesten komen. De politie kon op haar vingers natellen, dat we wisten, waar het geld zat. En nu hebben ze zeker opgegeven om ons spoor te volgen. Wat zou voor de drommel het nut zijn geweest om de hele zaak te verknollen, omdat we het vertikten een paar maanden af te wachten?" „Hij heeft groot gelijk, Harry", zei nu de derde man. „Mij hangt het ook de keel uit, dat nietsdoen. Maar nu zitten er geen loerende dienders achter de Spin aan. En laten we niet vergeten, dat het de moeite loont, als we doen wat hij zegt. Bovendien, is het niet bepaald nodig jullie te vertellen, dat het gevaarlijk is hem voor de voe ten te gaan lopen. De laatste die het probeerde Plotseling hield hij op, want op de trap klonken voet stappen. „Daar is-ie", mompelde hij. „Hallo, Baas, goed nieuws voor ons?'' De nieuw aangekomene, die Sheila Morstone en haar tante zonder enige aarzeling herkend zouden hebben als de oude heer, die zichzelf als George Hembury had voor gesteld, liet zijn omvangrijke gedaante in een stoel zak ken en glimlachte zalvend naar de drie mannen, wier ogen met grote belangstelling op hem gevestigd waren en die gretig wachtten wat hij hun te vertellen zou hebben. „Ja, ik heb wel wat nieuws voor jullie, jonge vrien den", zei hij op minzame toon, „al is het dan niet het goede nieuws, waarop we allen hoopten. Nee", ging hij voort, terwijl hij zijn hand even ophief, „laat me even doorgaan en raak niet in paniek. Het leven is vol teleur stellingen. Maar die moeten we eerst overwinnen en dat kan wel eens even tijd vragen". „Nou, hoe staat het er dan mee?", vroeg een van het drietal ongeduldig. De dik kerd ging kalm door en trok zich van die interruptie niets aan. „Ik heb een bezoekje gebracht aan Buckingham shire, zoals ik jullie vertelde, dat ik van plan was", zei hij, „en ik vrees, dat het Witte Huis niet langer het Witte Huis is, dat jullie een paar jaar geleden kenden, toen we besloten er gebruik van te maken. Het schijnt, dat een jonge vrouw het niet zo lang geleden heeft gekocht, er een massa geld aan besteedde om het op te knappen en Woedend viel de man, die zij Harry hadden genoemd, hem in de rede. „Wou je ons soms vertellen Maar hij zweeg dadelijk, toen de robuuste dikkerd zich naar hem omdraaide. „Ik heb hier de leiding", snauwde hij Harry toe, „en ik zou je willen verzoeken naar mij te luisteren. Als ik je raad nodig heb, zal ik er wel om vragen!" „Ik bedoelde, Baasbegon de ander, wiens gehele gedrag als bij toverslag was veranderd en wiens stem nu kruiperig klonk. Maar de dikkerd gaf hem geen ge legenheid verder te gaan. ,,'t Kan me niet schelen, wat jij bedoelde, vriendje", zei hij nu ofschoon de toon nu veel zachter klonk, was er toch een dreiging in te horen. „Bovendien wil ik niet eens weten, wat je bedoelde. Ik zou je raden dat te ont houden". „Goed, Baas, goed, neem me niet kwalijk", klonk het slapjes. Even was er stilte en geen van de drie scheen er belust op, het zwijgen te verbreken. Zij wachtten tot de Baas verder ging. „Jullie begrijpt, dat ik me een aap schrok", zei hij. „Er bleef maar één ding over: ik bracht een bezoekje bij de eigenaar, of juister: de eigenares, want het is een al leraardigste jongedame. Het was een pak van mijn hart, toen ik kon vaststellen, dat het geld naar alle waar schijnlijkheid nog ligt, waar jullie het verborgen heb ben. Zij weet trouwens evenmin als de politie, dat er zich een goudschat in haar nabijheid bevindt". Vervolgens vertelde hij de „jongens" hoe hij erin ge slaagd was voor de tweede keer toegang tot het huis te krijgen. „Die verandering van de omstandigheden is natuurlijk een nogal ongelukkige en onvoorziene gebeurtenis", zo besloot hij zijn verhaal, „maar ik twijfel er nauwelijks aan, dat wij een methode zullen vinden om te krijgen wat we willen hebben. We hebben maar met twee vrouwen te maken en dat is tenminste een voordeel. Wel is er een grote en zeer onplezierige hond, maar die kunnen wij kwijtraken. Ik deed nog mijn best goede maatjes te worden met dat beest, maar hij toonde niet de minste neiging mijn vriendelijke bedoelingen te beantwoorden". ,,'n Koud kunstje omdat mormel te vergiftigen, Baas", zei Harry. „Dat is inderdaad het eerste, wat we moeten doen", antwoordde de dikke. „Het is toch, hoop ik, niet mogelijk, dat de werklui, die het huis weer bewoonbaar maakten, het geld gevon den hebben", zei een van de anderen. Maar de Baas schudde beslist zijn hoofd. „Die kans kun je gerust buiten beschouwing laten", zei hij, „want het meisje of haar tante zouden het me dadelijk hebben verteld, wees daar zeker van. Toen ik ze voor het eerst sprak, deed ik me voor als iemand, die daar in de buurt was geboren en getogen en ik zei, dat het Wite Huis mij even bekend was als de Tower in Lon den. Ik zei verder, dat iedereen wist, dat geen mens er ooit over gedacht had het te kopen vanwege de bijko mende kosten. Daarop beschreef het meisje me wat een wildernis het was en dat zij meer dan driemaal zoveel geld als de omvang van de koopsom had uitgegeven om er een behoorlijk landhuis van te maken. Natuurlijk prees ik haar handigheid en ik gaf hoog op van het be reikte resultaat. Zelfs ging ik zo ver, dat ik zinspeelde op de mogelijkheid van verkopenEven wachtte hij en hij glimlachte, toen hij verder ging: „Maar ze denkt er niet aan!" (Wordt vervolgd). Moderne verwarming. In het bouw centrum te Rotterdam wordt op 20 maart een tentoonstelling geopend over moderne verwarming met vaste brandstoffen. Deze tentoonstelling is ingericht door de Lim burgse mijnen, in samenwerking met de Ne derlandse Huishoudraad en fabrikanten van stookapparaten. Werk in nieuwe polder. Dinsdag zal een begin worden gemaakt met de eerste draineringswerkzaamheden in de polder Oostelijk Flevoland. Deze werkzaamheden zullen bestaan uit het graven van tochten en sloten met behulp van graafmachines in het drooggevallen noordoostelijk gedeelte van deze polder bij de Roggebotsluis, ten westen van Kampen. Geld uit brieven gehaald. De recht bank in Den Haag heeft een 34-jarige PTT- hoofdbe9teller uit Delft veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Deze besteller had talloze malen brieven opengemaakt en het geld, dat erin zat, verduisterd, totaal ongeveer 1500, Veroordeeld. De rechtbank te Gronin gen heeft een 38-jarige boekhouder bij het openbaar slachthuis te Groningen wegens verduistering van 4000 veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Een 32-jarig administratief ambtenaar bij de gemeentepolitie te Haren, die ƒ2000 had verduisterd, werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Overeenkomst. Tussen Nederland en Joegoslavië is een overeenkomst gesloten waarbij de mogelijkheid wordt geopend dat de KLM en de Joegoslavische luchtvaart maatschappij Y.A.T. een regelmatige dienst tussen Amsterdam en Belgrado kunnen openen. Fooi. Van 1 april af zal in België het bedieningsgeld in de hotels en restaurants (voor zover deze niet vermelden, dat de bediening in de prijs is inbegrepen) van tien op vijftien percent worden verhoogd. In Brussel, Antwerpen, Luik, Charleroi en Gent zal er een minimum van 12 percent zijn. Dit geldt niet voor de café's. Ziekenhuis in Amsterdam-noord. De stichting „Medische voorzieningen Amster dam-noord" heeft onlangs de principiële in stemming van die minister voor Sociale Zaken en Volksgezondhied gekregen voor de bouw van een ziekenhuis voor 200 patiën ten. De gemeente Amsterdam heeft aan de stichting toegezegd het terrein Mosveld (westelijk gedeelte) te zullen reserveren voor de bouw van een complex van polikli nieken, annex ziekenhuis. ADVERTENTIE 3ooccccoococooccocoogoocooooococoqocooooccoooccc£ R v.a. 32.50 per paar GROTE HOUTSTRAAT 49 n Haarlem - Tel. 20049 o<x»3or»3oocococooocooococx>^x)Kxx>ococoDOoooccccoc)ceeccc VRIJDAG 15 MAART Minerva: „To catch a thief", alle leeft., 8.15 uur. Frans Hals: „De gewetenlozen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Schuldig bloed", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Anastasia", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Bloed in de zon", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sissi", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schaduw op het dak", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Heersers der vallei", 14 j„ 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: Jeugdcc eert door N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam, 19.30 uur. Stadsschouwburg: Volksvoorstelling van het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap met „Lieve Schim", 8 u. Nassauplein 8: Mevrouw G. M. Dunnewolt—Hard Af Segerstad over „De Edda", voor Theosofische Vereniging, 8 uur. ZATERDAG 16 MAART Minerva: „To catch a thief', alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Ilals: „De ge wetenlozen", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Schuldig bloed", 18 jaar, 2, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Anastasia", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Bloed in de zon", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Sissi", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De schaduw op het dak", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, Roxy: „Heersers der vallei", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: Aerdenhouts Kin dertoneel met „De betoverde prinses". 2.30 uur. Charlotte Kohier in „Frasquita", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6