Z Z BALORIGHEIDS-VERKOOF s s i Z Centraal Sociaal Werkgeversverbond over loon en produktiviteit SCHiPPER'S Modslslagerijen I WIJKGEBOUW „BETHEL goed renderend kruideniersbedrijf Ultramodern warenhuis heden te Rotterdam geopend Loonpolitiek werd door arbeidsschaarste inflatoir 44444444444444444444444444444444444444444444444 444444444444444- Dit is Geerts koopt alles!! werksters 6 UNO-leger valt uiteen in geval van nieuwe oorlog AVRO-trein in depot Karei Prior houdt zich aan hekend schema Predikant doodde bankrover Nieuwe Bijenkorf een staal van functionele schoonheid vvit> lichtblauw en het bruin van teakhout. Dr. Adams beschuldigd van moord op patiënte Noren verwerpen Westduits aanbod van smartegeld Nasser zou heropening van Suezkanaal aankondigen Egypte wil tolgelden in eigen beheer nemen Scheepvaart GROTE RECLAME DAGEN NAAISTERS SERVEERSTER, AIDE DE FOURNEAU (2e kok) KAMERMEISJE MONTEURS en HULPMONTEURS CENTR. VERW. gevraagd. NET INPAKMEIS3E EVIANGELSTER SECRETARESSE U verdient hierdoor De importeurswinst - De groothandelswinst en de winkelierswinst ELK TAPIJT IS VOORZIEN VAN EEN OFFICIEEL CERTIFICAAT VAN OOR SPRONG VAN DE UNION OF PERSIAN CARPET EXPORTERS 4 4 4 4 4 KOOPDAG: KOOPDAG: 4 woensdag 20 maart, 10.00-18.00 uur donderdag 21 maart, 10.00-18.00 uur ff LET OP!! Opel-Rekord 1956 verpleegster VOORHELMSTRAAT 5 HAARLEM Wenst U PLAATS EEN GROEHTJE DINSDAG 19 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IN HET JONGSTE NUMMER van „De Onderneming", het orgaan van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, wordt een beschouwing gewijd aan loon en produktiviteit. Er wordt op gewezen, dat in de recente discussies rondom het vraagstuk van de bestedingsbeperking in ons land door velen gezocht is naar de oorzaken van de neiging tot overbesteding, welke in alle groepen was waar te nemen. Door sommigen wordt met name één factor uit de vele mogelijke eruit gelicht. Men stelt dan dat de inflatoire ontwikkeling in Nederland het best kan worden gekarakteriseerd als een beloningsinflatie. Het genoemde verbond gelooft dat deze benadering geen recht doet aan tal van andere factoren welke een rol hebben gespeeld. Zij denkt bijvoorbeeld in dit verband aan de inflatoire ontwikkeling in het buitenland, welke, eenmaal ge- importeerd, vaak gedurende een lange periode blijvende consequenties heeft ook voor de ontwikkeling in het eigen land. De algemene investeringsdrang in verband met de eenmaal door welke oorzaak dan ook ontstane hoogconjunctuur mag evenmin worden uitgeschakeld. Het verbond wil echter niet ontkennen dat de ontwikkeling van de lonen in ons land een van de belangrijke medebepa lende factoren is geweest. Van 1949 tot en met 1956 steeg in ons land de produktie per werknemer in de industrie, exclusief de bouwsector, met 37 percent. In dezelfde periode nam het verdiende brutoloon van mannelijke meerderjarige arbeiders in de nijverheid, exclusief de bouwsector, toe met circa 52 °/o (inclusief de verhoging van de vakantiebijslag met circa 55 °/o). Een duidelijk beeld geeft trouwens een vergelijking van de stijging van de loon som per hoofd 1956 (inclusief uitkering ineens) ten opzichte van 1955 (circa 9%) met die van de arbeidsproduktiviteit (ter nauwernood 4 °/o). De stijging van het prijsindexcijfer van het levensonderhoud tussen 1949 en 1956 bedroeg in ons land 28%. Het reële loon peil steeg in dit tijdsverloop dus nog met circa 24 ondanks het feit dat het om streeks 1949 nog dringend nodig was het toenmalige, betrekkelijk spoedig na het einde van de oorlog bereikte reële loonpeil (inclusief de sociale voorzieningen) door een herstel van de produktiviteit alsnog een economische grondslag te geven. Het gevolg van de gedifferentieerde loon politiek is onder andere, dat in een tijd van arbeidsschaarste, veroorzaakt door een krachtige conjuncturele ontwikkeling, de lonen ook in de bedrijven met een rela tief geringe produktiviteitsstijging de nei ging vertonen zich aan te passen aan de bedrijfstakken welke met het nationale gemiddelde overeenkomen of zelfs daar bovenuit gaan. Aanpassing van de lonen aan dat gemiddelde heeft reeds uit dien hoofde de tendentie in zich om het even wicht tussen loon- en produktiviteitsont- wikkeling te verstoren ten nadele van het monetaire evenwicht. Een andere belangrijke factor in dit verband is gelegen in het feit, dat bij toe passing van de hier in Nederland gehan teerde norm een loonsverhoging op zich zelf kan leiden tot een statistische stijging van het nationale inkomen, zodat zonder verfijning van de norm een spiraalbe- OSLO/KOPENHAGEN/OTTAWA (NTB/ AFP'Reuter/Belga) Het Noorse contin gent dat deel uitmaakt van het UNO-leger zal onmiddellijk teruggetrokken worden als tussen Egypte en Israel opnieuw een oor log zou uitbreken, zo heeft een woord voerder van het hoofdkwartier van het Noorse leger verklaard. De Deense premier en minister van Buitenlandse Zaken, Han sen, heeft verklaard dat Denemarken het standpunt van Noorwegen deelt. Volgens Hansen huldigen alle landen, die eenheden hebben bijgedragen tot het UNO-leger, een zelfde opvatting. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Pearson, heeft gezegd, dat de ver schuiving van de eenheden van de UNO- politie van de steden in het gebied van Gaza naar de Egvptisch-Israelische be standslijn niet betekent, dat de taak van de politiemacht minder omvattend wordt. Volgens Pearson zouden er geen Egyp tische militairen in het gebied van Gaza zijn. In een UNO-communiqué uit Gaza wordt gezegd, dat de politiemacht dag en nacht langs de bestandslijn patrouilleert. Een van de belangrijkste taken van de politie macht is het verhinderen van infiltraties op Israëlisch of Egyptisch gebied. Verder beschermt deze strijdmacht de vluchte lingenkampen en handhaaft zij orde en rust, aldus het communiqué. De UNO-strijdmacht zal wellicht in mei aanstaande verplicht zijn zich uit Egypte terug te trekken, omdat de diensttijd zes maanden van de contingenten der drie Scandinavische landen (Zweden, Noor wegen en Denemarken) dan verstrijkt. Men weet nog niet of de drie Scandinavische landen bereid zijn hen te vervangen. Naar verluidt zouden de Joegoslaven en Finnen eveneens teruggetrokken en niet vervan gen worden. Men zegt dat beide landen hun taak als volbracht beschouwen na de terugtrekking der Israëlische strijdkrach ten. Er kunnen geen contingenten van andere landen ter vervanging van de hui dige gezonden worden zonder de instem ming van Egypte. Naar wij vernemen zal het schema van de dinsdagavondprogramma's van de AVRO in het komende seizoen merkwaar dig veel gaan gelijken op dat wat de VARA gedurende een reeks van jaren heeft toegepast in haar zaterdagavond programma. De heer K. Prior, die tot voor kort de leiding had van déze zaterdagavondpro- gramm-'s, heeft thans als hoofd van de af deling verstrooiingsprogramma's van de AVRO geopenbaard, dat de Bonte dinsdag- avondtrein voor goed naar het depot laat rijden. In plaats daarvan komt het pro gramma Hotel Eldoradio, waarvan de voorhof wordt ingenomen door een paar vaste bezoekers, die tezamen een kolder- verhaal, dat door drie auteurs zal worden geschreven, voor hun rekening nemen: de gelijkenis met „Mimosa" en „Sidderstein" is duidelijk. Daarna wordt overgeschakeld naar de „speelzaal", waarin plaats is voor radiospelletjes zie ,,'t Hangt aan de muur" en tenslotte is er een show (zon der boat) met attracties en het Cosmopo- litainorkest als vast ensemble. weging het wellicht onvermijdelijke gevolg is van de toepassing ervan. In dit jaar, waarin werkgevers en werk nemers er gezamenlijk naar streven, om wille van een evenwichtige ontwikkeling van de nationale expansie, de lonen en de prijzen te stabiliseren, is volgens het ver bond misschien de tijd geboden ons te bezinnen op de vragen welke bij de toe passing van de loonnorm zijn gerezen. Het lijkt het verbond bepaald wenselijk dat men, geleerd door de ervaringen, tracht te komen tot één of een aantal normen ter bepaling van de toonhoogte, welke niet automatisch tot zekere inflatoire tenden ties aanleiding geeft. xoocoooocococococc X SELLERSBURG (UP). - In Sellersburg ;j in de Amerikaanse staat Indiana, is een S bankrover, die een politieman doodge- 5 schoten had, op zijn beurt door een S protetants geestelijke neergeschoten. De bankrover had, terwijl hij vijf vrouwe- lijke employees bedreigde, een bedrag van 1655 dollar iveggehaald. De politie '3 zette een groot deel van Sellersburg :j rond het bankgeboniv af. :j Tien mimiten na de overval, kreeg de 3 agent Marvin Walts, die in een radio- k auto patrouilleerde en de methodisti-i sche dominee Robert W. Gingery bij zich had, de voortvluchtige in de gaten. 3 Hij hield de verdachte auto aan en werd 8 q prompt door de bankrover neergescho- x q ten. De dominee was in de politie-auto j blijven zitten en zag de man, die juist 8 8 een lid van zijn parochie had neer ge- v. schoten, met twee revolvers op zich a/q komen. Achterin de politieauto lag ook 'j 8 een revolver. De predikant pakte die en 8 schoot raak: de bankrover viel dood;. 8 neer. •j Even later hoorde de agent die in del, 5 radiokamer van de politie dienst deedq 8 „en alle patrouillerende auto's vroeg of; 8 zij al nadere berichten konden geven 8 de stem van de methodistische predi- 8 kant uit zijn luidspreker. 8 „Marvin is neergeschoten, en toen heb8 8 ik de bankrover gedood", zei hij. 8 X'DCCCC07'^COCC'^-XX~•D- XCOCODDCCOCOCCCX>CO^DCOD^>COC«COOCO: Op de parterre dragen blauwe lampjes in Met een druk op een knop heeft vanmor gen om half elf de burgemeester van Rot terdam, mr. G. E. van Walsum, het nieu we pand van „De Bijenkorf" aan de Cool- singel te Rotterdam geopend. Het moderne gebouw bestaat uit een kelder, begane grond en vier étages en beschikt over een verkoopruimte van 12.300 vierkante meter. Het gebouw is ontworpen door de Hon gaars-Amerikaanse architect MarcelBreuer. Hij heeft een constructie met een geheel gesloten wand vermeden welke in de Verenigde Staten wel voorkomt en de in druk maakt een groot betonnen grafmonu ment te zijn. Het thans geconstrueerde compromis met een zogenaamde open-gesloten wand biedt talrijke voordelen boven het systeem bekend in Amerika. Het is namelijk geble ken dat bepaalde afdelingen het niet zon der daglicht kunnen stellen. De venster.; zijn echter zo klein dat men in het inte rieur het meubiliair langs de muur kan plaatsen. De betrekkelijk kleine vensters kunnen van binnenuit zo worden gesloten, dat men daarachter een kast kan opstellen zonder het uiterlijk van het gebouw te verstoren. Elk der vensters van 45x170 cm. heeft tussen deze afsluiting en het glas een twee tal TL-buizen die 's avonds een plezierige hchtuitstraling scheppen. Levendige gevel De kantoorafdelingen, de tekenkamers en het restaurant hebben echter zeer grote glazen wanden. Het gebouw is bekleed met Italiaans travertin dat aan de voor- en ach terzijde is aangebracht in het honingraat motief. Elk der stenen platen is zodanig gefrijnd, dat hét verweringspatroon dooi de inwerking van licht, lucht en vocht ten slotte een zekere - afwisseling zal blijven behouden, zodat de gevel aan levendigheid niet inboet. Het verkoopmeubilair is niet hoger dan 1.40 meter de toonbanken LONDEN (Reuter). De Engelse arts dr. J. B. Adams, die maandag voor een Londense rechtbank terecht stond op be schuldiging van moord op een zijner wel gestelde patiënten, de 81-jarige weduwe Morrell, heeft verklaard niet schuldig te zijn. Voor de eerste zitting van dit proces, dat waarschijnlijk drie weken zal duren, bestond grote publieke belangstelling. En kele belangstellenden hadden reeds te middernacht voor de deur van de recht bank post gevat. De openbare aanklager zei dat dr. Adams mevrouw Morrell (die op 13 no vember 1950 stierf) grote hoeveelheden verdovende middelen had voorgeschreven, hoewel zij geen behoefte had aan pijnstil lende middelen. Mevrouw Morrell leed geen pijn, maar had een beroerte gehad. „Waarom schreef hij deze dodelijke hoe veelheden voor, waarvoor geen medische rechtvaardiging bestond? De Kroon ver onderstelt, dat het voor mevrouw Morrell tijd was om te sterven", aldus de openbare aanklager, die voorts vertelde dat de we duwe ettelijke keren haar testament had veranderd. Enkele maanden vóór haar dood had dr. Adams aan de advocaat van de weduwe gezegd, dat zij hem haar Rolls Royce en haar juwelen had beloofd, maar vergeten had dit in haar testament te zet ten. Deze bezorgdheid voor haar testament in dezelfde tijd dat hij de weduwe ver dovende middelen voorschreef, achtte de openbare aanklager veelbetekend en si nister. In de laatste dertien dagen van haar leven waren de voorgeschreven hoeveel heden morfine en heroïne ruim drie en een half maal groter dan ooit tevoren. In haar doodstrijd liet hij de weduwe door een verpleegster nog twee zware inspuitingen geven. De openbare aanklager kon slechts tot één conclusie komen: moord met voor bedachte rade. Mevrouw Morrell was ge cremeerd, „anders zou het openbaar mi nisterie misschien in de gelegenheid zijn geweest te onthullen hoeveel verdovende middelen ten tijde van haar dood zich in haar lichaam bevonden", aldus de open bare aanklager. OSLO (Reuter) De Westduitse voor stellen voor schadevergoeding aan voor malige politieke gevangenen onder het na zi-bewind kunnen niet aanvaard worden, zo heeft de Noorse minister van Buiten landse Zaken, Halvard Lange, in het parle ment te Oslo medegedeeld. Lange voegde eraan toe, dat de zaak van groot belang is voor de toekomstige betrekkingen tussen Noorwegen en West-Duitsland. De Noorse regering zal de kwestie weer met de bondsrepubliek opnemen, na overleg met de andere belanghebbende landen. combinatie met hoog tegen de wand aan gebrachte spiegels er toe bij het ruimte- effect te vergroten. Een revolutionaire factor in de opbouw van het interieur, ech ter behorende tot de architectuur van het gebouw zelf, vormen plaatsing en omvang der kolommen. De onderlinge afstand is bijna twee maal zo groot als bij andere bouwconstructie en de omvang is tot een minimum teruggebracht. Een zeer beweeg lijke meubelopstelling en een goed ver- keersstramien worden hierdoor mogelijk. Roltrappen Het voor een groot warenhuis tweesoor- tige verkeersprobleem horizontaal en verticaal heeft bijzonder de aandacht gehad. De roltrappen, die op of neer kun nen draaien, bevinden zich in het midden van het gebouw, zodat de afstanden van de trappen tot de verschillende afdelingen ongeveer even lang zijn. Iedere roltrap heeft een capaciteit van zesduizend per sonen per uur. Het gevolg is. dat het trappenhuis slechts een secundaire taak heeft. Te halver hoogte van de étages voert dit echter naar een balcon. vanwaar men een belangrijk deel van het interieur kan overzien. De verticale verkeersmiddelen worden gecompleteerd door zeven liften, waarvan er twee voor het publiek zijn be- stemar De overgang tussen de achtergevel en de Lijnbaan wordt*geaccentueerd door het ge heel glazen paviljoen Bijkorama dat voor namelijk zal worden gebruikt voor het houden van tentoonstellingen. Op de loggia voor de zuidzijde van de lunchroom zal een sculptuur van Henry Moore worden ge plaatst. Het constructivistisch monument van Naum Gabo, dat bijna even hoog is als het gebouw zelf namelijk 26 meter hoopt men op wederopbouwdag 21 mei voor het gebouw te hebben aangebracht. Men verwacht dat in het moderne ge bouw straks ongeveer veertig duizend bezoekers per dag zullen ronddolen. Het oude gebouw van de Bijenkorf te Rotterdam een schepping van de archi tect W. M. Dudok zal binnen afzienbare tijd ten gunste van een betere verkeers situatie worden afgebroken. CAIRO (Reuter) President Nasser zal vandaag of morgen officieel de heropening van het Suezkanaal aankondigen, aldus verluidt in Cairo. Nasser zou ook een plan bekendmaken voor de betaling van de tol gelden, waar hij het onderhoud en de ver betering van de waterweg zullen worden gewaarborgd en Egypte belooft zich te houden aan de conventie van 1888. Hij zou aan de heropening van het kanaal geen kwesties betreffende schadeloosstelling aan aandeelhouders aanspraken op vergoeding voor oorlogsschade verbinden. De tolgelden zouden geheel aan het Egyptische beheers orgaan moeten worden voldaan. Een deel van het geld zou besteed moeten worden voor onderhoud en verbetering van het ka naal. Het Egyptische plan zou voorts in houden, dat er geen discriminerende maat regelen tegen Britse en Franse schepen zullen worden genomen. De Indiase minister zonder portefeuille Krisjna Menon is te Cairo aangekomen voor overleg met Nasser over de toestand in Gaza. Antonia. 19 te Makassar. Abbedijk, 18 te Middlcsbro. Agamemnon, 18 te Cape Haitien. Arendskerk, 18 te Las Palmas v. Mombasa. Artemis, 18 te Houston v. Mobile. Arnedijk, 18 te Houston. Aagtekerk. 18 te Tsingtao. Amstelmeer, 18 te Los Angeles v Curacao. Alwaki, 18 250 m. o. Mogadiscio n. Beira. Alkaid. 17 te Rotterdam. Amsteldiik. 17 v. Rotterdam n. New Orleans. Adonis, 19 te Maracaibo. Almdijk. 18 v. Lissabon n. Vera Cruz. Almkerk. 18 te Port Elizabeth. Amstelvliet, pass. 18 Kp. Agulhas n. Dakar. Arendsdijk, 18 v. New York n. Mobile. Att.is. 17 te Port of Spain. Angolakust, 18 v. Amsterdam n. Antwerpen. Balong, 19 te Bahrein. Batanghairi, 19 te Cheribon. Bali, 18 450 m. n. Dakar n. Southampton. Bloemfontein, 18 te Antwerpen. Boissevain, 18 te Mo.ii v. Hongkong. Borneo, 19 te Tjerihon verw. Burd.iamhal, 19 te Belawan verw. Baarn, 18 v. Curacao n. Le Havre. Rontekoe, 18 te Ambon. Beninkust, pass. 19 Las Palmas n. Amsterdam. Britsum, 19 te Boston. Bussum. 18 v. Roterdam n. St. Kilts. Caltex Rotterdam, 18 v. L. Palmas n. Rastanura. Corilla, 18 v. Balikpapan. Cistula, 18 te Stockholm. Caltex Nederland, 18 te Rottterdam. Cradle of Liberty. 17 ie Rotterdam. Camerounkust. pass. 17 Vlissingen n Antwerpen. Ceronia, pass. 18 Ras Al Hadd n. Pt. Elizabeth. Cottica. 18 v. Plymouth n. Amsterdam. Daphnis, 17 v. Amsterdam n. West-Indië. Diemerdijk. 18 te Los Angeles. Delfland. 17 v. Recife n. Las Palmas. Dorestad. pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Delft. 19 te Rotterdam. Esso Den Haag. pass. 18 Dakar n. Antwerpen. Esso Amsterdam. 19 te Kaapstad. Esso Rotterdam, 19 te Amuaybay. Eenhoorn. 19 v. Rotterdam n. Algiers. Ena. 19 v. Rotterdam n. Teesport. Etrema, 19 te Belem. Felipes. 19 te Pulu Sambu. Gooiland, 18 te Rosario. Graveland. 17 te Amsterdam. Groote Kerk, 19 te Madras. Groote Beer, pass. 18 Kp. Race n. Rotterdam. Guineekust, 17 te Takoradi. Ghanakusl. 18 te Lagos v. Abidjan. Gaaslerland, 19 te Las Palmas. Hera. 17 te Amsterdam. Hector, 16 v. Amsterdam n. Lissabon. Houtman. 19 te Semarang. Hydra. 18 215 m. n.o. Flores n. Amsterdam. Horsilid', 18 ft: Ea Guaiva. - Helicon, 19 te Amsterdam. Ivoorkust, 18 V. DoUala n. Lagos. Iberia, pass. 18 Ouessant. n. Rotterdam. Japara, pass. 18 Finisterre. Joh. Frans, pass. 18 Tristan Da Cunha n. Durban. Karimun. pass. 13 Ouessant n. Dakar. Kenia, pass. 18 Durban n. Freetown. Kieldrecht, 18 v. Las Palmas n. Genua. Korovtna, 18 te Auckland. Kara. 18 v. Becdambes n. Houston. Kinderdijk, 19 te Boston. Korenia, 19 te Kaapstad. Kryptos, 19 te Curacao. Kellia. 18 te Rotterdam. Kloosterdiik. pass. 18 Vlissingen n. New York. Kota Gede, 19 te Rotterdam. Louvekerk, 20 te Le Havre verw. Liberty Bell. 19 te Mer.a Al Ahmadi. Laertes, 16 v. Amsterdam n Karlshamn. Marisa. pass. 18 Kp. Matapan n. Istanbul. M.yonia, 18 te Tamatave. Maasland, 18 te Las Palmas. Maureen, 18 50 mijl z.o. Kaap Carnaval naai Jacksonville. Metula. 18 v. Geelong n. Sydney. Muiderkerk, 18 v. Las Palmas n. Durban. Murena, 19 te Bunju. Meerkerk, 17 v. Rotterdam n. Genua. Merwede, 17 te Rotterdam. Maasdam, 18 v. New Y'ork n. Southampton. Mentor, 18 v. Aruba n. Mobile. Molenkerk, 19 te Bombay. Montferland, 19 v. Santos n. Montevideo. Nieuw Amsterdam, 19 te Port Elizabeth. Orion, 18 te Tunis. Oranjefontein, 18 te East-London v. Durban. Ouwerkerk, 20 te Melbourne verw. Prins Willem V, 18 te Genua. Prins Willem III, 16 te Takoradi v. Douala. Poelau Laut, 18 te Surabaja. Pieter S, 18 te Cardiff v. Rotterdam. P. G. Thulln. 18 v. Durban n. Kuwait. Pieter S, 18 te Cardiff. Prins Willem v. Oranjet 19 te Kuwait. Rondo, 16 te Rotterdam. Radja, 18 300 m. o.n.o. Guam n. Portland. Rita, 19 te Telokanson verw. Raki, 18 v. Philadelphia n. New York. Rolti, 19 te Singapore. Ridderkerk, 19 te Amsterdam. Salatiga. 18 v. Colombo n. Belawan. Schiedijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Stad Arnhem, 19 te Glasgow. Stad Breda, 18 50 m. n. Finisterre n. Monrovia. Stad Delft, 18 v. Bremen n. Narvik. Stad Schiedam, 17 te Rotterdam. Straat Soenda, 18 te Belawan. Straat Torres, 18 te Colombo. Statue of Liberty, 17 440 m. n.n.o. St. Helena n. Lavera. Sarpedon, 19 te New York. Sliedrecht, 10 te Mena Al Ahmadi. Stad Haarlem, 18 te Norfolk. Stentor, 18 v. Georgetown n. Paramaribo. Schelpwijk, 20 te Geelong verw. Sumatra, 19 te Cowes. Tarakan, 19 te Singapore. Ternate, 18 te Tj. Priok. Tomini, 21 te Tj. Priok verw. Themis, 16 te Rotterdam. Tjisondari, 17 te Hongkong. Teucer, 18 te Belawan. Teiresias, 18 te Port Swettenham. Trajanus, 18 990 m. z.w. Azorén n. Le Havre. Tibia, 18 140 m. z.w. Freetown n. Las Palmas. Tegelberg, 19 te Montevideo. Tiba, 18 v. Recife n. Antwerpen. Titus, 18 te Jacksonville. Tero, 19 v. Rotterdam n. Bremen Utrecht, 19 te Sorong. Van Neck, 19 te Sydney. Vlist, 18 v. Baltimore n. Rotterdam. Vasum, 19 v. Mena Al Ahmadi n. Landsend. Waal, 18 v. Lattakia n. Ceuta. Waterman. 19 te Rotterdam. Woensdrecht, 18 v. Balikpapan n. Hongkong. Westertoren, 18 v. Will.stad n. Meer v. Maracaibo. Weltevreden, 18 v. Southampton n. Dakar. Willem Ruys, 18 te Rotterdam. Westland, 17 te Hamburg v. Bremen. Wonorato, 18 te Chittagong. Witmarsum, 18 te Le Havre v. New Orleans. Willemstad, 18 te Port of Spain. IJssel, 18 v. Philadelphia n. New York. Zaankerk, 18 te Antwerpen. Zijpenberg, 16 te IJmuiden. KLEINE VAART Abel Tasman, 18 8 m. w. Grangemout n. Delfzijl. Bab T, 15 te Preston v. Garston. Bianca, 18 110 m. o. Humber n. Malmö. Borcuio, 18 60 m. n.w. IJmuiden n. Amsterdam. Borelli, 18 dw. Sunk n. Rouen. Bram, 18 te Terneuzen n. Antwerpen. Carebeka, 18 te Portland Bill n. Londen. Casana, 18 50 m. z.w. Texel n. Rouen. Erasmus, 18 dw. Brandonpoint n. Galway. Evertsen, 18 v. Bremerhaven n. Dtindalk. Elsa, 15 v. Nantes n. Tonnay Charente. Flevo, 17 120 m. z. Ouessant n. Santander. Gronitas, 18 op Schelde n. Antwerpen. Haaksbergen, 18 te Spurtwoint n. Dordrecht. Hoflaan, 18 20 m. n.o. Humber n. Avonmouth. Houtman, 18 bij Westhinder n. Waterford. Ida D, 18 10 m. n.w. Hanstholm n. Norresundby. Isola, 18 v. Hamburg n. Kingslynn. Joost, 16 te Santander v. Goole. Jato, 18 dw. Casquets n. Portsmouth. Johnny, 18 120 m. n.o. Vilano n. Genua. Kaap St. Vincent, 17 v. Vestervik en. Zaandam. Kars, 18 bij Borkumrif n. Kopenhagen. Kastanjesingel, 18 15 m. o.z.o. Wight n. R'dam. Kroonberg, 13 dw. Texel n. Hamburg. Liberie, 18 te Owers n. Antwerpen. Marathon, 18 bij Goeree ten anker. Margaretha, 18 rede Vlissingen n. Antwerpen. Marin, 18 10 m. o. Gibraltar n. Londen. Markab N, 18 dw. Wight n. Gent. Nero, 18 dw. Texel n. Amsterdam. Niobe, 18 bij Terschellingerbank n. Amsterdam. Notos, 16 30 m. z.z.w. Ouessant n. Leixous. Nomadisch, 18 dw. Ameland n. Rotterdam. Noorderhaven, 18 30 m. n. Texel n. Rotterdam. Paul Westers, 18 te Le Havre n. Honfleur. Polaris, 18 te Lowestoft n. Londonderry. Ponza, 18 dw. Whitby n. Grangemouth. Prins Bernhard, 18 10 m. o. Dover n. Rotterdam. Prosperite, 18 te Gorthon n. Bayonne. Pavo, 16 t, Newcastle v. Dordrecht.. Rio, 18 te St. Abbshead n. Grangemouth. Roeiolf Buisman, 18 30 m. z.w. IJmuiden n. Cork. Stella Maris, 18 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Stri.ipe. 13 dw. Dover n. Middlesbrough. Tilly. 14 v. Swansea n. Rochefort. Tyro, 18 20 m. o. Owers n. Amsterdam. Vesta, 18 bij Terschell.bank n. Fredericia. IJsel. 18 rede Vlissingen. Westerdok, pass 17 Tongue n. Londen. Zevenbergen, 18 80 m. z.z.o. St.Vine. n. Casablanca WOENSDAG en DONDERDAG GEHAKT, half om half 500 gr 95 ct RAUW VET 250 gr 25 ct Malse PAARDEBIEFSTUK 250 gr 115 ct GEKOOKTE ROOKWORST 250 gr 38 ct VARKENSPOTEN 1 kg 50 ct RIJKSSTRAATWEG 97 KROCHT 12 Confectie-alelier ECOBE vraagt voor hele of halve dagen. Aanmelden: Ged. Oude Gracht 56, Haarlem. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Jaarbetrekking, in- of extern. Persoonlijk aanmelden: HOTEL DUIN EN DAAL, Bl'daal. H. BUNCK EN ZOON, Julianaplein 6. Heemstede, Tel. 39738 CARELS vraagt voor haar magazijn een boven 15 jaar. Aanmelden: Zijlstraat 1214. WASSERIJ EVERS vraagt een Brouwersvaart 58 - 60. Groeiend bedrijf vraagt voor spoedige indiensttreding die tevens bereid is eventuele andere kantoorwerkzaam heden te verrichten. Brieven onder no. 5169 bur. v. d. blad. 4 4 4 Door onenigheid tussen een Iraanse exporteur en een Nederlandse importeur bleef de eerste zitten met een partij uitgezochte p4tmstke lofuft&t waarvoor de Nederlandse Invoerrechten reeds betaald waren. Louter uit balorigheid gaf hij ons daarom opdracht deze partij te verkopen tegen de prijzen, die de importeur had moeten betalen. i 4 4 4 i Voor elk figuur een passend costuum, weinig duurder dan goedé confectie. Rijke keuze uit vele exclusieve stoffen. Be taling met mnd. girostortin gen. Ook Confectie en Ga bardine Jassen. Bekende kleermakerij verwacht gaar ne uw adres onder no. 5177 Geen misverstanden. Geen filialen INKOOP VAN ANTIEK, inboedels, porcelein, goud, zilver enz. enz. Taxatie. LANGE VEERSTRAAT 2 Tel. 14672 Gevraagd- zo spoedig mogelijk Provincie Noord- of Zuid- Holland. Contanten aanwe zig. Brieven no. 5174. Wegens vertrek 25.000 km. gelopen met org. kachel en radio. desk. onder zoek gaarne toegest. f 4900. Rijksstr.weg 298. Gevraagd: een voor alle dagen f 11 p. dag. Zaterdagmiddag vrij. Telef. no. 16273. Confectiebedrijf Ecobe vr.: voor 5 ocht. 69 uur en 2 av. 510 uur per week. Aanm. Ged. Oude Gracht 56 Haarlem. EEN ZINDELIJKE POES

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10