KLINGDECOR N.V. DE KOÜTWERF Er zijn ruim acht miljoen georganiseerde voetballers The Flamingo's won plaatselijke strijd tegen Typhoons met 51-43 Sport in het kort r HaSG en Haarlem besloten de competitie met overwinning FIFA hield enquête bij aangesloten landen Eervolle nederlaag van damesploeg Antilopen 7 De semi-profs het komende weekeinde Kunstrijden in Den Haag Joan Haanappel wederom rioene van Nederland kampi Herberger als waarnemer naar Rotterdam Amerikaanse atleten gaan naar Moskou Robbenploeg verbeterde Nederlands record DE BASKETBALCOMPETITIE Kleine nederlaag voor Haarlem-junioren Worstelkam pioenschappen in Utrecht DE SCHAAKCOMPETITIE Bonds-amateurelftal tegen jeugdteam Waterpoloprogramma Bekerwedstrijden voor korfbalclubs Flohr over de tweekamp om wereldtitel Dave Jenkins kampioen van Verenigde Staten Internationale motocross van St. Anthonis Volleybal programma voor woensdagavond Centrale training voor spelers van B-elftal Selectiewedstrijd dames- turnploeg in Haarlem Drukke week voor vier internationals Jan Kip in Dreischor is 106 jaar geworden „Dat is me van rn n leven nog nooit gebeurd!" DINSDAG 19 MAART 1957 De voetbalsport wordt door ruim acht miljoen mensen ter wereld in georgani seerd verband beoefend. Dit blijkt uit een enquête, die drie jaar geleden door de FIFA bjj de aangesloten landen werd ge houden en waarvan de resultaten in het laatste nummer van het FIFA-bulletin werden bekendgemaakt. De Internationale Voetbalfcderatie heeft gepoogd een nauw keurig overzicht te verkrijgen van de ver breiding van de voetbalsport. Dat is niet geheel gelukt, mede doordat enkele vra gen door de bonden verschillend werden geïnterpreteerd. Het overzicht heeft boven dien het bezwaar dat het reeds verouderd is. De invoering van het betaald voetbal In Nederland bijvoorbeeld is niet in de statistiek verwerkt. De afwijkende interpretaties hebben ge leid tot enkele merkwaardigheden in het overzicht. Italië bijvoorbeeld verklaarde, dat aan de competitie wordt deelgenomen door 5092 teams; een aantal dat geringer is dan het aantal bij de Italiaanse bond ge registreerde verenigingen (5105). Frankrijk kon - en dat was al even merkwaardig - het aantal teams niet opgeven. Rusland faalde in dit opzicht ten aanzien van het aantal aangesloten verenigingen. Nog merkwaardiger wordt het „spel met cijfers", wanneer men de opgaven der elf tallen en spelers vergelijkt. Terwijl West- Duitsland met 54.000 teams tot 1.156.167 spelers komt en Rusland met 80.000 teams tot 1.600.000 leden, formeert Engeland zijn 125.000 teams met slechts 842.000 spelers en Schotland zijn 7000 teams met 22.500 actie ve sportbeoefenaren. Even opmerkelijk moet worden genoemd, dat het land met de meeste beroepsspelers België is 9950 spelers). België beschouwt namelijk - evenals West-Duitsland, Joego slavië en Zwitserland - zjjn contractspelers niet als amateurs, in tegenstelling tot een groot aantal andere landen. Ondanks de vele bezwaren geeft het overzicht in grote lijnen toch een goed overzicht van de verbreiding der sport. In Europa wordt zij uiteraard nog het meest intensief beoefend: door bijna zeven mil joen spelers, hetgeen overeenkomt met 85.7 percent van het totaal. In Zuid-Amerika spelen bijna 600.000 personen in georgani seerd verband (7,4 percent) en in de overige landen ruim 560.000 (6,9 percent), althans volgens de beschikbare gegevens. Ledenaantallen Het grootste aantal leden heeft de Rus- 8 De semd-profs uit de eredivisie en de eerste divisie betaald voetbal spelen zon- dag het volgende programma: Eredivisie: Amsterdam Eindhoven; J MWGVA.V; RapidSparta; Elmkwijk- NAC; Feijenoord—NO AD: Willem TT— j Ajax; BW—DOS; Enschedé—VW; PSV F ortuna. Eerste divisie A: DWS—VSV: HVC— KFC; AlkmaarHaarlem; EmmaVole- wijekers; HelmondiaLimburgia; Wage- ningenRoda Sport; GraafschapXerxes J; Eerste divisie B: SittardiaVolendam; AGOVV—Rigtersbleek; SHS—Blauw Wit; Fontuna (Vla-ard.)DFC; RCH—HDVS; St.vogelsExcelsior; EBOHHelmond. COCCCCO^COCOGCOCCOCODDOCOCOCX>DrcOCOCOCOCOCCOCOCOCOOOCCO' Joan Haanappel heeft voor de derde achtereenvolgende maal het nationale kampioenschap kunstrijden voor dames veroverd. Na de verplichte figuren had zij reeds een ruime voorsprong op haar rivale Sjoukje Dijkstra en hoewel het blonde meisje uit Amstelveen een betere kür reed dan de titelverdedigster, werd Joan daar door toch niet meer van de eerste plaats verdrongen. Met plaatscijfer 3 en 539.fi punten prolongeerde zij haar titel, terwijl Sjoukje Dijkstra met plaatscijfer 6 en 532.1 punten met de tweede plaats genoegen moest nemen. In de voortdurende sportieve strijd tus sen de beide Nederlandse rijdstertjes had Sjoukje haar tegenstandster dit seizoen tweemaal verslagen. Tijdens de internatio nale wedstrijden in Londen in het begin van het seizoen eindigde Sjoukje op de eerste plaats, terwijl Joan tweede werd en bij de wereldkampioenschappen te Colo rado Springs was het eveneens Sjoukje die vóór de Nederlandse kampioene in het klassement geplaatst stond. Echtpaar Odink kampioen Ook het echtpaar Odink prolongeerde zijn titel. Het kampioenschap ijsdansen. dat het vorig jaar pas officieel werd ingesteld en toen op naam kwam van Toki en Koos Odink, werd dit jaar wederom door dit Haagse echtpaar gewonnen. Het tweede paar, Corrie van Rossum en Knaap, kon de Odinks geen moment bedreigen, noch bij de verplichte dansen noch bij de vrije dans. Hoewel de Odinks reeds vele jaren aan nationale en internationale wedstrijden deelnemen, blijkt, er nog steeds vooruitgang in hun rijden te zijn. Tijdens deze kam pioenschappen toonden zij volkomen op elkaar ingesteld te zijn, hun dans was harmonieus, afwisselend en origineel. Gaf hun dansen het vorig jaar de indruk „doods" te zijn, deze keer kon dat zeker niet worden gezegd. Zelf schrijven de Odinks dit succes toe aan hun nieuwe trainster, mevrouw Soetekouw. De resultaten waren: Dames: 1 en kampioen van Nederland Joan Haanappel, plaatscijfer 3, punten 538,6; 2. Sjoukje Dijkstra, plaatscijfer 6, punten 532.1: 3. Lilian van de Graaf, plaats cijfer 13, punten 445.9; 4. Willy ten Hoopen, plaatscijfer 14. punten 446,5. Junioren meisjes: 1. Truusje Geradts, plaatscijfer 3. punten 241,60; 2. Madeleine Hendriks 6, 212; 3. Lucie Thielmann 9, 179.15. Heren: 1 en kampioen van Nederland: Wouter Toledo. plaatscijfer 3, punten 341.12; 2. Leo Visser 6, 329,10. IJsdansen: 1 en kampioen van Nederland: heer en mevrouw Odink, plaatscijfer 3, punten 97,55; 2. Corrie van Rossum én Knaap, plaatscijfer 6, punten 78,19. sische Voetbalbond: 1.600.00 Engeland (842.018) staat op de derde plaats, achter West-Duitsland (1.156.167 leden). Ook de K.N.V.B. behoort - met zijn 342.000 leden - tot de grote bonden ter wereld. Nederland staat namelijk in de rangschikking volgens grootte op de zevende plaats, achter de bovengenoemde landen en Frankrijk (601.080 leden), Oost-Duitsland (373.584 leden) en Tsjecho-Slowakije (360.000 leden). Echter voor Zweden, Oostenrijk, Denemar ken, Bulgarije, Argentinië. Me.est intensief Een andere groepering der cijfers leidt tot de conclusie dat het voetbalspel het meest Intensief wordt beoefend door Cura cao, voor Nederland. Op een bevolking van 0,1 miljoen, zijn er namelijk 3418 georga niseerde voetballers, hetgeen overeenkomt met 1 voetballer op elke 29 personen. Voor Nederland is de verhouding 1 31 en dan volgen Tsjecho-Slowakije (1 33,3), Denemarken (1 33,4), West-Duitsland 1 35), Oostenrijk (1 43), Wales 1 46), Para guay (1 47), Bulgarije (1 48,3), Engeland (1 48,7), Oost-Duitsland (1 49), Noorwegen (1 52), Luxemburg 1 53), Chili (1 56) en Saarland, dat destijds nog een aparte voet balbond had (1 57. Het meest ongunstig zijn in dit opzicht de cijfers voor Eliopië (1 17.777) en com munistisch China (1 11.500). Het grootste aantal junioren telt de Rus sische Voetbalbond (400.000). Ook Frank rijk (162.270 junioren) en Oost-Duitsland 100.917) hebben mogelijkheden om hun po sitie in het internationale voetbal te ver beteren. Nederland staat met 82.000 junio ren als vijfde geklasseerd, achter Engeland (85.000). Sepp Herberger, de bondstrainer van het Duitse voetbalelftal zal woensdag de wed strijd NederlandLuxemburg, in het stadion van Feijenoord bijwonen. Hij wil het Neder landse elftal, dat op 3 april in Amsterdam tegen Duitsland speelt, nog eens onder de loep nemen. De Amerikaanse Atletiek Unie heeft een uitnodiging van Rusland geaccepteerd voor een atletiek-landenwedstrijd Rusland- Amerika, die in juli van dit jaar in het Legeniki stadion in Moskou zal worden gehouden. Het ligt voorts in de bedoeling het vol gend jaar een returnwedstrijd in Amerika te organiseren. In het overdekte zwembad aan de Kapel straat te Hilversum heeft een dames Rob- ben-ploeg het Nederlandse record op de 10 x 100 meter vrije slag estafette, dat sedert 11 mei 1955 met 11 min 47,6 sec. op naam van de Rotterdamse Dames Zwemclub (RDZ) stond, met niet minder dan 18,2 sec. ver beterd. Het Robben-team noteerde 11 min. 29.4 sec. De beste prestatie van het tiental leverde de pas uit Zuid-Afrika teruggekeerde Greet- je Kraan, die als laatste van de ploeg over de 100 meter vrije slag de uitstekende tijd van 1 min, 3 sec. noteerde, waarmee zij haar persoonlijk record met 1,8 sec. verbeterde. De tussentijden waren: Dickie van Ekris 1 min. 8.4 sec.; Truusje van Oosterom 1.12,7; Hennie van der Velde 1.12,5; Mary Lande- weert 1.12,0; Ineke Raats 1.11,2; .Judith de Nijs 1.07.0; Lenie de Nijs 1.07.2; Atie Voorbij 1.07.2; Mary Kok 1.08.2; Greetje Kraan 103.0. Het herenteam van The Flamingo's is er voor de basketbalcompetitie in geslaagd na een feile strijd in de plaatselijke ont moeting The Typhoons een verdiende ne derlaag te bezorgen (51-43) De Flamingo's waren in deze wedstrijd bijzonder goed op dreef en zowel verdedigend als aanvallend klopte het uitstekend. Bovendien slaagde de Flamingo's aanval er vrijwel steeds in de goed opgezette aanvallen met een doel punt te besluiten, zodat het zeker niet vreemd was dat de ploeg van Meenhorst vrijwel gedurende de gehele wedstrijd een kleine voorsprong kon behouden. In deze ontmoeting viel vooral de grote produkti- viteit van de hard werkende Otte op (21 pt). Ook aanvoerder Meenhorst scoorde enige fraaie doelpunten. De Typhoons-ploeg begon in deze ont moeting overigens zeker niet slecht, want de ploeg kon een kleine voorsprong ne men, die echter spoedig door doelpunten van Meenhorst en Jole in een achterstand werd gewijzigd (14-6). Toch herstelde Typhoons zich goed en na een goede eer ste helft kwam de rust met een kleine voorsprong van The Flamingo's (18-17). Na de hervatting ging de strijd weder om vrijwel gelijk op, zodat de Flamingo's na ongeveer tien minuten spelen nog steeds een kleine voorsprong hadden (28- 23), waarna de Typhoons speler Mansvel- der na een overtreding het veld werd uit gezonden. Dit bleek van grote invloed te zijn op het spel van de Typhoons-verdediging en vooral Otte profiteerde dankbaar van de geboden vrijheid. Met enkele fraaie hoekschoten kwam de stand op 39-27 in het voordeel van Flamingo's, waar Dinkel- berg door het missen van twee strafwor- pen een goede kans voorbij liet gaan om de achterstand in te lopen. De Flamingo's-speler Bakker moest het veld verlaten met vijf persoonlijke fouten, waarna de laatste drie minuten ingingen met een duidelijke Flamingo's voorsprong (46-31). Het pleitte voor het Typhoons- team dat toch dapper door werd gespeeld, zodat het einde kwam met een 51-43 over winning van The Flamingo's. De meeste doelpunten van The Typhoons kwamen in deze ontmoeting van Rinus Dinkelberg (18 pt). Dames Het damesteam van Antilopen beeft in de districts eerste klasse tegen het Haagse Te Werve na een bijzonder goed gespeelde wedstrijd toch nog met een 45-35 neder laag genoegen moeten nemen, welk resul taat tegen deze uitstekend spelende Haag se ploeg overigens zeer eervol was. De rugbyploegen van België en Neder land hebben het ook al niet getroffen met het weer tijdens hun interland wedstrijd. Het veld in Vilvorde was één modderpoel en binnen korte tijd ..iqaren .de spelerswijw.el onherken baar. Een spelmoment uit deze wed strijd, die door de^Belgen met. drie-nul werd gewonnen, ziet men op de foto. Onder zeer slechte weersomstandigheden vond gisteren in het Amsterdamse Bos een veldloop-dualmect plaats tussen de ju nioren van AAC en Haarlem. Gedurende de gehele wedstrijd werden de lopers als het ware gegeseld door hevige regenbuien. Het pleit daarom ongetwijfeld voor de hardheid van de „Haarlcm"-lopcrs, dat zjj zeer verrassend voor de dag zijn gekomen en het bijna hadden bestaan de zeer sterke jeugdploeg van AAC op de knieën te kry- gcn. In alle categorieën finishte een „Haar- Icm"-atleet als éerste en slechts door een iets betere bezetting van de tweede en derde plaatsen wisten de AAC'ers ten slotte met twee punten verschil te winnen. De einduitslag gaf aan de Amsterdammers 82 punten, terwijl Haarlem tot 80 punten kwam. Bij deze wedstrijden, die tevens golden voor het persoonlijk clubkampioenschap van „Haarlem" won in de categorie van de C-junioren C. Weyers met ruime voor sprong. A. Joacim was hier de tweede aan komende Haarlemmer, terwijl H. Löwener de derde prijs voor het clubkampioenschap in ontvangst mocht nemen. In de B-klasse won J. Kievit met zeer ruime voorsprong. Hierd werd P. v. d. Werf de tweede Haar lemmer met K. v. d. Bos op de derde plaats. Verrassend was de overwinning bij de A-junioren van J. Visser niet direct te noemen, want deze Zandvoorter is sinds het vorig seizoen een zeer sterk midden- afstandloper. Wat wel opvallend was, was het feit, dat die andere „Haarlem"-loper, zijn plaatsgenoot H. Joacim, hem niet die tegenstand kon bieden, die verwacht was. Joacim werd reeds in de aanvang van de race in een valpartij betrokken en dat schakelde hem uit voor een der eerste plaatsen en kostte zijn club waarschijnlijk de overwinning. Nu kwam J. Lazones als tweede Haarlemmer binnen en P. Spoor als derde. Zondag zijn in Utrecht de gewichten licht midden en zwaarmidden verwerkt van de nationale worstelkampioenschappen 1957. Ruim veertig worstelaars hadden hiervoor ingeschreven. Nadat Stoltz van Hercules (Amsterdam) bij de lichtmidden gewichten in 12 min. 6 sec. had afgerekend met Groot- huijse van dezelfde vereniging, was een touche-overwinning in ruim 11 min. op Spies van de Utrechtse vereniging „De Staalkoning" voor hem voldoende om het kampioenschap te behalen. Ook Karstens (Achilles-Arnhem) behaal de bij de zwaarmidden gewichten de ene overwinning na de andere en alleen met Meering had hij moeite op de mat. De finale uitslagen zijn: Lichtmiddenge- wicht (t.m. 73 kg): 1. H. J. Stoltz (Hercules, Amsterdam); 2. L. Groothuijse (Hercules, Amsterdam); 3. B. Spies (De Staalkoning, Utrecht). Zwaarmiddengewicht (t.m. 87 kg): 1. H. J. Karstens (Achilles, Krommenie); 2. G. A. Schuil (Achilles, Arnhem); 3. G. Vogelzang (Hercules, Amsterdam). De Haarlemse eersteklassers HaSG en Haarlem zün er in geslaagd de laatste competitiewedstrijd met een overwinning te besluiten. Ha.S.G. versloeg B.S.G uit Bussum met 5'2-3'2, Haarlem klopte het sterke V.A.S II met 512-4',2. Doordat het Utrechtse Dom verrassend met 6-4 door Apeldoorn werd verslagen, degraderen de Utrechtena ren naar de tweede klas. De kampioenstitel is by Hi. S.G. uit Hilversum terecht ge komen. In Groningen versloeg het Staun ton met 3'v-612. Het volgend seizoen zullen zij nu de gelederen van de hoofdklasse ver sterken. Door een fraaie zege op V.A.S. heeft Haar lem zich in de eerste klas weten te hand haven. Aanvankelijk z.v het er niet naar uit dat de Amsterdammers met een neder laag huiswaarts zouden keren. Lange tijd wisten zij een voorsprong te behouden, maar een krachtige eindspurt van Haarlem zorgde ervoor dat de punten in Haarlem zijn ge bleven De eerste partij die tot een beslising kwam was van Tj. de Jong, die tegen L. Melchior in het middenspel een riskante pionzet deed. De Amsterdammer zag toch geen kans ervan te profiteren en kreeg zelfs de mindere stel ling. Toen lopers van ongelijke kleuren ont stonden besloten zij het punt te delen. J. v. d. Berg verdedigde zich in een Spaan se partij niet op de juiste wijze. Zijn tegen stander. A. Tan, kwam verwoed opzetten, maar kon het taaie verzet niet verbreken, waarna tot remise werd besloten. H. Schmitz kwam tegen J. Rateneau een stuk voor. De Haarlem-speler overzag echter een matval en verloor (1-2). Blokker had tegen J. Wil mink steeds het beste van het spel. Toch ac cepteerde hij een remiseaanbod van de V.A.S.-man. Haarlem kwam met IV2-3V2 ach ter te staan toen G. B. v. d. Velde tegen J. H. Addicks de vlag moest strijken. De Haarlemmer stond aanvankelijk een pion voor. maar speelde iets te agressief. Eerst verloor hij twee pionnen en even later de partij. Door P. E. Brommer haalde Haarlem iets van de achterstand in. Tegen J. Aberkrom gaf hij de kwaliteit voor vier pionnen en bereikte hiermee een gewonnen eindspel. E. J. de Ree bracht de partijen op gelijke voet. Na de aanval van H. Molenbroek te hebben afgeslagen ging hijzelf tot het initia tief over en zag kans na pionwinst zijn te genstander in een matnet te drijven. A. M. Schneiders kwam tegen J. K. Franx iets in het voordeel. Toen de Amsterdammer in tijdnood kwam, buitte Schneiders dit op afdoende wijze uit. A. Haitsma verdedigde zich Spaans tegen N. Luza. De koningsaan- val die hij kreeg te verduren bleek hem echter te machtig. C. Koster speelde de opening wat bevangen. Toen zijn tegenstan der. A. Frank, hiervan niet profiteerde ging het initiatief op Koster over. Toen hij een stuk won was de strijd beslist. Haarlems Schaak Gezelschap heeft zijn sportieve plicht tegenover „Haarlem" tenvolle verricht door B.S.G. gedecideerd te verslaan. Invaller W. Mazee speelde tegen J. S. v. Epen een vlotte remise. De tegenstander van F. A. Spinhoven, W. Wiegers, was niet tot strijd te bewegen. De partij werd remise Een fraaie prestatie verrichtte J. P. Verhoeff. In zijn treffen met de sterke J. C. Oosterwijk Bruyn bracht hij een geraffineerd schijnoffer waarop de Bussummer het antwoord schul dig moest blijven (2-1). Zijn broer P.J. Ver hoeff kwam tegen C. L. C. Dekker een pion, voor, maar zag geen kans dit in een toren- eindspel in winst om te zetten. Ook L. Simonis speelde remise. Tegen M. H. Klouwen wist hij zich uit een moeilijke stelling te bevrijden. J. H. Marwitz en G. A. W. Doesburgh offerden afwisselend pionnen. Een boeiend gevecht eindigde ten slotte in remise (3'2-2'ïï). B. V. Bekker nam de koningsvleugel van M. Sonnenberg onder vuur. Tegelijkertijd zocht de Bussummer zijn heil op de damcvleugel. Succes was echter de Haarlemmer beschoren. G. Kroone bezorgde Ha. S. G. de over winning. Na aanvankelijk een pion te heb ben voorgestaan vergiste hij zich en verloor de kwaliteit. Door middel van een fraai stukoffer herstelde hü zich, waarop H. Mon- dria slechts capitulatie restte. J. v. d. Hoff verwisselde enkele zetten het geen hem op materiaal verlies kwam te staan. In tijdnood schenen de kansen te zul len keren maar K. Langeweg keerde op tijd op het rechte pad terug en besliste de partij in zijn voordeel. R. Mol verzekerde zich ten koste van een pion van een sterk loperpaar. W. Peremans verdedigde zich taai. maar staat in de afgebroken stelling beslist min der. De eindstand in de eerste klasse „A" van de K.N.S.B. luidt: HiSG (Hilvers.) Staunton (Gron.) VAS II A'dam) HaSG Haarlem BSG (Bussum) Apeldoorn De Dom (Utr.) 12 12 10 8 6 4 2 2 47 (422 y, 42 28 41 —29 33 —36' 32^ 371$ 29 —40' 2341 '/2 25J4-44U plus afgebroken partij. Woensdag wordt in het Utrechtse stadion de oefenwedstrijd tussen een bonds-ama- tcurteam en het Nederlands jeugdelftal (16 18 jaar) gespeeld, aanvang half zeven. De teams zijn als volgt samengesteld: Bonds-amateurtcam: doel: De Rijk (MOC); achter: Walburg (Veendam) en Ruisch (VUC); midden: Paule (WVC), Blom (WW) en Ten Braak (HRC); voor: D. Uittenbosch (Velox), Fabels (Be Quick. Gr.), Klinken berg (Velox), Teunissen (Be Quick, Zutphen) en De Kreek (Feijenoord).. Reserves: Gen tenaar (Unitas), Sambeek (Velox), Verhoef (Quick, Amersfoort) en Morelissen (Velox). Nederlands jeugdteam: doel: Gijsel (For- tuna); achter: Verplanken (PSV) en Romijn (SW): midden: Vreeken (Haarlem), Ten Horst (Enschedése Boys) en De Jong (DWS); voor: G. Braam (DWS), Alma (Leeuwar den). Seelen (VW), Feldman (Ajax) en Bouwmeester (NAC). Reserves: Heyink (Eindhoven), Jesse (Ajax), Ris (Heeren veen) en Westra (Ajax). Vanavond (kwart over negen) worden voor de competitie Kring Haarlem KNZB in het. Sportfondsenbad in Haarlem ge speeld: Dames tweede klasse: Watervrien denHPC 2. Veteranen: DWRLZC. Zaterdag 23 maart zijn in het Sport fondsenbad in Haarlem vastgesteld: Kring- competitie, dames tweede klasse: Haarlem 2DWT 5. Districtscompetitie: dames eer ste klasse: HaarlemNereus. Heren twee de klasse: HVGB2Nereus 2. Heren eerste klasse: HVGBAZ '70. Kringcompetitie, heren tweede klasse: DWR 3NVA. In verband met het vlotte verloop van de korfbalcompetitie, organiseert de KNKB dit jaar bekerwedstrijden, waarvoor niet minder dan 130 twaalftallen hebben ingeschreven. De Haarlemse ploegen zijn als volgt in gedeeld: A: Allen Weerbaar 2, Altius, OBZB en Oosthoek; B: A'dam-zuid, Aurora, DED en De Tovers. C: Archipel 3, DDV, Ooster park en Watervliet2. D: Sa-mos 2, SVK, Wa tervliet I en Westerkwartier 2. E: DVD 2, KVD, Nieuw Flora en Landlust. F: Luto 3, Ooster^wartier I, Rohda 3 en ZKC. G: Roda 4, Sport Vereent I, Swift 3 en SVK 2. H: Sa- mos 3, Sport Vereent 2, Westerkwartier 3 en ZKV. De Haarlemse dames met Rie Winter aan het hoofd slaagden er steeds weer in de stand in evenwicht te houden (16 16 en 1818), ofschoon in deze periode onvoldoende profijt werd getrokken van de veldmeerderheid, zodat de rust toch nog met een kleine Haagse voorsprong in ging (24-21). Ook na de hervatting bleef Antilopen dapper tegenstand bieden, doch de Haagse aanval, waarin ook nu weer van zeer goe de combinaties viel te genieten, maakte be ter gebruik van de kansen, zodat het einde kwam met een yolkomen verdiende Haag se overwinning (45-35). In de Haarlemse competitie behaalde het derde team van de Antilopen dames de kampioenstitel in de derde klasse, of schoon de zege tegen HOC 3 slechts zeer bescheiden was. De uitslagen waren: Dames: White Stars 3—RCH 18-17 (na verl.), Antilopen 3HOC 3 20-19, Anti lopenTe Werve 35-45. Heren: Old Boys—IHJ 4 19-22, White Stars 3Aurora 2 26-43, S. C. Haarlem 3 Antilopen 3 14-36, TyphoonsFlamin go's 43-51. In een artikel over de tweekamp Botwin- nik-Smyslov rept de internationale groot meester Salo Flohr van een gespannen verhouding, althans op schaakgebied, tus sen beide spelers, die oude vrienden en rivalen zijn. Het huidige duel niet mee gerekend, hebben zij 46 maal tegenover elkaar aan het bord gezeten, en het resul taat was dat Botwinnik 14 partijen won en Smyslov 10, bij 22 remises. Vóór de oorlog had de meer ervaren Botwinnik het meeste succes, daarna begon Smyslov op hem in te lopen. In de laatste jaren zijn de schaak- relaties tussen de twee meer en meer ge spannen geworden, en de verschillen van mening ten aanzien van de wereldtitel accentueerden zich. Smyslov gelooft dat Botwinnik de titel lang genoeg op zijn naam heeft gehad (negen jaar) en dat het tijd is dat hij die titel aan een ander overdraagt. Botwinnik is het hier kennelijk niet mee eens. „Lasker is 27 jaar lang wereldkampioen geweest. Waarom zou ik dan nu al afstand van de titel moeten doen?" zo is zijn standpunt. Flohr wijst er op dat vele schakers, na dat Botwinnik de eerste partij van de huidige tweekamp had verloren, veel te ver gaande conclusies hebben getrokken. Aller wegen hoorde men verkondigen dat Botwin nik te oud was geworden om de aanval van Smyslov te weerstaan en dat zijn troon wankelde. Maar Botwinnik is niet een speler, die zich door één verliespartij laat ontmoedigen, en hij heeft dit gauw genoeg bewezen door na vijf partijen de leiding over te nemen. In die vijfde partij heeft hij grootmeesterlijk gespeeld, zegt Flohr, met zulk verbluffend positioneel inzicht dat het was alsof Capablanca in zijn beste jaren de witte stukken dirigeerde. Botwinniks voorsprong van één punt is natuurlijk van belang, zo besluit Flohr maar hierop kan men eigenlijk geen en kele voorspelling bouwen, want in de ne gentien resterende partijen kan nog van alles gebeuren. Dave Jenkins, die reeds het wereldkam pioenschap kunstrijden heren veroverde alsmede de titel van Noord-Amerika, heeft tijdens de kampioenschappen van de Vere nigde Staten ook deze titel gewonnen. Dave volgde daardoor zijn broer Alan Hayes Jenkins op, die vier jaar achtereen win- neer werd in deze drie kampioenschappen De prestatie werd geëvenaard door Carol Heiss, de wereldkampioene die zich ook kampioene van Noord-Amerika en de Verenigde Staten mag noemen. DEBUUT UITGESTELD. De plannen van Rocky Marciano om zanger in een nachtclub te worden stuiten op tegenstand van Al Wed 11, de manager van de vroegere wereldkampioen. Zijn debuut is uitgesteld Weill wenst niet dat Marciano in een show optreedt, omdat de vroegere wereldkampioen naar zijn mening veel meer kan verdienen als scheidsrechter of als ceremoniemeester LEEN JANSEN. De Nederlandse kam pioen in het middengewicht boksen, Leen Jansen, zal op maandag 1 april in de Ahoy- hal te Rotterdam een wedstrijd over tien ronden boksen tegen de Italiaan Tino Al banese. GROOT. De Beverwijkse renner Jan Groot heeft in de van Vosselaere naar Ant werpen gehouden wegwedstrijd over 125 km beslag gelegd op de tweede plaats. Eerste werd de Belg Verkroost. MILITAIR WEGKAMPIOENSCHAP. De wedstrijd om het Nederlands militaire wegkampioenschap zal zaterdag 13 juli te Woerden worden gehouden. De organisatie ervan is opgedragen aan de Woerdense wie lerclub. „Arie van Vliet". De wedstrijd gaat over 153 km. VAN DE VEERDONK. Van de Veer donk (Kimbria) heeft een internationale cross te Waterschei gewonnen. Hij legde de 9100 meter af in 34 min. 44 sec. Achter hem volgden de Belgen Clerx in 35 min. 2 sec., Maes, Pollet en Maurissen. GERMAIN DERIJCKE. De Belg Ger main Derijcke heeft zondag de Ronde van Haspengouw gewonnen. Hij reed de 21 km in 6 uur 19 min. en 58 sec. NOYELLE. De Belg André Noyelle heeft zondag de wedstrijd dor elf steden (230 km) gewonnen. In de kopgroep van zes renners, onder wie onze landgenoot De Jongh, sprintte hij als snel9te naar de eind streep. GOYOAGA. T.dens het internationaal concours hippique te Dortmund heeft de Spaanse ruiter Francisco Goyoaga het zware jachtspringconcours om de Grote Prijs van de Duitse Bondsrepubliek gewonnen. Hij wist met zijn paard „Fahhenkönig" foutloos het 600 meter lange parkoers met 13 hinder nissen (17 sprongen) tot een maximum hoogte van 1.60 meter af te leggen FRANKRIJK WINT De basketbalwed- strijd tussen Frankrijk en Groot-Brittannië, in Boulogne 9ur Mer gespeeld, eindigde in een Franse overwinning: 5344 Bij rust leidden de Fransen met 2923. WESTNOORD. De districtshockey wedstrijd tussen de elftallen van bet westen en het noorden is door west gewonnen met 6—1. DEENSE ZEGE. Het Deense zaalhand balteam heeft in Zurich een 2310 over winning behaald op Zwitserland. Bij de rust I hadden de Denen een voorsprong van 73. Voor de internationale motocross van SMC, die zondag 31 maart voor de twaalf de maal gehouden zal worden op het ge heel vernieuwe en verbeterde circuit „De Hoef", is -een zeer sterk veld gecontrac teerd. Na een strenge selectie heeft men elf buitenlanders aangehouden, bij wie de Engelsen Leslie Archer, Europees kam pioen motocross 1956. Ward, Draper en Smith, de Zweden Nilsson, Lundin, Gus- tafsson, Persson en Andersson, en de niet minder bekende Belgen Mingels en Baeten. Aan de Nederlandse kant zullen onder meer aan de start komen Clynk, Witberg, Van der Mei, Joep Jansen en Baudoin. In totaal komen in het hoofdnummer 21 cracks uit die op het circuit van 2200 meter drie series van elk tien ronden zullen rijden. Het eindklassement wordt verkregen door optelling van punten. Morgenavond is de ontmoeting tussen HVS en het Hilversumse Sportcentrum, die om acht uur voor de hoofdklasse west-A in het Krelagehuis in Haarlem plaatsvindt, van bijzondere betekenis. Beide plogeen trach ten zich bij de eerste zeven te plaatsen en bot is nog een open vraag of HVS in staat is de opmars van de Hilversummers te stuiten. De stand in west-A luidt nu: SW SOS VHH AMVJ SMH Wilhelmina U.S. 17—32 19—32 17—30 18—26 18—26 20—20 15—18 HVS Sportcentrum Forto Octopus Mad.ioe VCK HCSC 17—16 18—16 17—14 14—10 18— 4 18— 0 13— 0 Het volleybalprogramma vermeldt verder nog de belangrijke eerste klasse wedstrijden PSVHSantpoort (zeven uur) en HVS 2 Rapidita-s, aanvang negen uur. Het program ma luidt voorts: Heren 2e en 3e klasse: PSCB CIOS 3, Eclecta 2Gios, De Blinkert PSVH 2, BoruHVS 3, Rapiditas -2De Blinkert 2, HVS 3Sizo. Dames le klasse: Die RaeckseOVRA, 2e en 3e klasse: SSO— MHBS 2, Boru—Sizo 2. Gios 2Santpoort, VVSH—Eclecta 4. SSO 2—Gios 3. JBS—AVC 2. PSVHDe Blinkert 2. Eclecta 3DSS 2, A.W.—Sizo, Eclecta 2—HBC 3 en PSVH 2— O.G. 2. Zeven spelers zijn alsnog uitgenodigd orn de centrale training te volgen van het Ne derlandse B-elftal, dat zich voorbereidt op de wedstrijd tegen Duitsland B. die op 27 maart wordt gespeeld. Drie van hen volgden tot dusverre de training van het A-elftal: Mon- lijn (Feijenoord), Van Wissen (MVV) en Veldhoen (Feijenoord). De andere spelers zijn: Theo Timmermans (ADO), Van der Kuil (Ajax). Bleyenberg (Ajax) en Van der Voort (RCH). De laatste 'trainingsbijeen komst voor de kandidaten voor het Neder lands B-elftal wordt vanavond in Boxtel ge houden. In verband met de samenstelling van de Nederlandse dames-turnploeg, die op 16 mei in Oslo de strijd zal aanbinden tegen die van Noorwegen, zal op zondag 14 april een selec tiewedstrijd gehouden worden van het Ne derlandse Dameskeurcorps. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft de organisatie van deze selectiewedstrijd aan de Haarlemse Gymnastiekvreeniging „Bato" opgedragen. De ere-divisieclub Fortuna uit Geleen zal donderdag in Parijs een lichtwedstrijd spelen tegen de Racing. Het wordt voor de internationals De Munck, Notermans, Van der Hart en Appel een drukke week. Woensdag spelen zij met het Nederlands elftal tcge» Luxemburg. Donderdagmiddag vertrekken zij met hun club per vliegtuig naar Parijs, spelen 's avonds een lichtwed strijd, en nemen daarna het vliegtuig van dezelfde avond naar huis terug. Zondag gaan zij bij PSV op bezoek voor hun nor male competitiewedstrijd. ADVERTENTIE DE ENGELSE PLASTICPLAAT dikte ll/t mlm, gemakkelijk op elke vlakke ondergrond aan te brengen KLINGDECOR is bestand te gen: a. Een opbrandende sigaret: b. de inwerking van de meeste zuren. wordt op maat geleverd. Zie onze toonkamer. Kampersingel 22 - Tel. K2500 - 11932 Nederlands oudste inwoner Jan Kip, in Dreischor, is maandag 106 jaar geworden. Dit feit is door alle ingezetenen van Drei schor feestelijk gevierd. Eerst werd de schooljeugd getracteerd. Daarna werd in de school een bijeenkomst voor bejaarden gehouden. Deze groep van 65-jarigen en ouderen vormt één-vijfde gedeelte van de totale bevolking van de gemeente. De ja rige. vergezeld van zijn enige dochter, is hierbij ruim een uur aanwezig geweest. Hij werd binnengeleid door de burgemees ter van Dreischor, de hee- A. H. Vermeu len, die hem een elektrisch scheerapparaat aanbood. De burgemeester was namelijk van mening dat opa Kip met zijn tijd moest meegaan. Opa beaamde dat en zei, dat hij wel vaker elektrisch geschoren was. „Maar wat me nog nooit in mijn leven ge beurd is-, dat is dat ik 106 jaar geworden ben", verklaarde hij onder algemene hila riteit. Er was de gehele dag feest in Dreischor. Er was draaiorgelmuziek en 's avonds trok een lampionoptocht door de straten en werd er in alle café's gedanst.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11