Om écht in de wolken te zijn Opleiding tot stewardess is geen sinecure Natuurbeschermers verontrust over nieuwe wegenplannen over carriere van Guy Laroche 4 Onze tuin- en kamerplanten „Bescherming is verdediging geworden" Roken en longkanker Chronische prikkel kan op den duur funest worden Vervalst lot verkocht voor 100.000 Tehuis voor zwerfdieren geopend in Amerongen Bestedingsbeperking in Nijmegen Expositie Nederlandse stillevens in Luik Federalisten propageren d* Euromarkt en Euratoom D IN S D A G 19 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HA\RLE\1SCHE COURANT <v oor de<V rouw Parijs praat „Wilt u koffie of theeF' Een blond meisje met een blad in de hand buigt zich over een luie zetel, waarin breeduit een ander meisje zit, dat haar lachend aankijkt. Koffie graag", luidt het antwoord en even later is haar kopje vol water geschonken. De gastvrouwe vervolgt haar weg langs de rijtjes van twee comfortabele stoelen. Alle „passagiers" hebben een plateau voor zich met bordjesvorken, messen en een doosje'hopjes. Wellicht heeft het water in de koppen u al op het spoor gebracht, dat wat hier gebeurt niet helemaal echt is, al worden de handelingen heel serieus en toegewijd verricht. Juist, we zijn op bezoek bij steward'essen-in-spe van de K.L.M. In een tot in het kleinste detail nagebootst vliegtuig, ergens in een van de gebouwen op Schiphol, volgen zij een deel van hun opleiding. Beurtelings is men gastvrouwe en passagier. In het laatste geval mag men lekker lastig zijn en vreemdsoor tige wensen uiten. De keerzijde van de medaille is echter water in de kopjes en een verlangende blik op de heerlijke sandwiches en taartjes op het bordje, zonder tot de aanval te mogen overgaan. ZE HEBBEN er echt schik in, deze twaalf meisjes en dat kunnen we eigen lijk ook best begrijpen, want dit wer ken in de pantry, alsof ze in de lucht zijn, behoort wel tot het aantrekkelijk ste deel van hun opleiding. Voor de koffieschenkerij zagen we hoe keurig de meisjes de jassen aannamen. Ze be valen de reizigers hun riemen vast te maken. Daarna deelden ze kranten en kauwgom uit. We volgen het blondje naar haar keuken achter in het vliegtuig, waar alle ingrediënten overzichtelijk en praktisch bijeenstaan. Er is hier op een bijzonder vernuftige manier gewoekerd met de ruimte: kastjes met servies goed en richeltjes, waarin de reeds kant en klaar gemaakte plateaux passen, zijn langs de wanden aangebracht. Ieder klein hoekje, ieder plekje is ge bruikt voor een laatje of een vakje. Het is de meest ideale keuken, die klein- behuisden zich zouden kunnen dromen. Terwijl je er middenin staat, kun je overal bij. Even schuiven en hup! uit de wand komt een rijtje glazen, vast gehouden door klemmetjes. Een andere handgreep en daar komt een handig tafeltje te voorschijn. Als men bedenkt wat er allemaal in record-tempo tij dens een vlucht van bijvoorbeeld een uur moet gebeuren om iedereen te be dienen, is het wel duidelijk, dat alles zo economisch mogelijk uitgekiend moet zijn, zodat er geen seconde ver loren gaat. De stewardessen moeten echt thuis zijn in dit domein. Ze dienen met één routinebeweging het koelkastje of het elektrisch verwarmingsapparaat te bedienen en onmiddellijk de plaats te weten voor het gebruikte servies goed. Dit is niet de enige oefenpantry. Elk type vliegtuig, de D.C. 6, de D.C. 7 of de Super Constellation, is natuurge trouw nagebootst en komen er weer nieuwe toestellen bij, dan betekent dat automatisch nieuwe oefenpantries. Men moet immers in elk type blindelings al les kunnen vinden en dat wil in de praktijk zeggen, dat men zich een hele boel kleine dingen moet inprenten: in dit vliegtuig vind ik de suiker hier, dat kraantje daar. We zien de oefenpantry van een vliegtuig voor lange vluchten: een gro ter keukentype, overigens even effi cient. Zelfs een serie oventjes om kippeboutjes te warmen is hier aan wezig. In dit toestel is ook ruimte voor enkele wiegen, die tegen de voorwand hangen of een hangwieg met haken aan het bagagerek. Babyverzorging be hoort ook tpt de opleiding. Het oefenen in de pantry is nog maar een klein partje van de negen weken durende cursus, waaraan meisjes tus sen 23 en 30 met minstens MULO- diploma kunnen deelnemen. Zo is er ook een speciale oefenkeuken, waar men leert mooi opgemaakte hapjes te bereiden, krulletjes te spuiten en diep vriesgerechten op te warmen. Mr. G. A. de Stoppelaar, Hoofd Bu reau Opleidingen Cabinepersoheel, geeft ons nadere bijzonderheden, wan neer wij hem vragen aan welke eisen de aspiranten moeten voldoen. „Onder Stewardess- opleiding in de oefenpantry andere zich behoorlijk kunnen uitdruk ken in Frans, Duits en Engels. Vooral het Frans geeft moeilijkheden. Het zegt me niets, dat iemand jaren in Engeland is geweest, als ze zich niet met haar Frans kan redden. Heeft men daarbij nog enige kennis van Spaans of Ita liaans dan is dat prachtig. En iemand, die goed Russisch kent, zullen we met vlag en wimpel binnenhalen". Verdere eisen: beschaafd optreden, geen bril dragen en een maximum lengte van 1.76 meter. „Zo'n onder deurtje is ook weer niet geschikt; die kan nergens bij". De gemiddelde diensttijd is drie en een half jaar. Vele stewardessen ver laten de K.L.M. om te gaan trouwen (vorig jaar liefst twee en veertig). Van daar dat er steeds nieuwe opleidingen zijn, waar overigens veel belangstel ling voor bestaat! De eisen zijn echter zwaar en er wordt een strenge selectie toegepast. Na acht weken doen de meisjes examen, waarna een proef vliegtij d volgt, onder toezicht van een geroutineerde kracht. „Soms blijkt iemand dan.twee linkerhanden te be-, zitten, maar meestal wordt dat al eer der ontdekt". Na_ anderhalf jaar Europa komt de stewardess op de intercontinentale lij nen. Vooral in het begin zal men wel eens teleurgesteld zijn, dat men nog maar zo weinig van de wereld ziet, want de Europa-routes hebben vaak een te korte stoptijd om de stad in te gaan. WAT ER allemaal moet worden ge leerd? Ook vliegtuigkennis, dus tech nische gegevens om vragen van passa giers te kunnen beantwoorden. Plet de vies luidt: de passagier is de klant. Hij mag desnoods dwaze vragen stellen, maar ons antwoord mag nooit gedaas zijn. Tot de verdere noodzakelijke ken nis behoren bijzonderheden omtrent in ternationale luchtvaartregels. de waar de van vreemde valuta, de behandeling van allerlei formulieren, kennis van de rangen en het terechthelpen van pas sagiers voor vertrek en na de landing. „Wanneer een meisje haar dienende taak begrijpt en er ook naar weet te handelen, zal ze zich in dit beroep on getwijfeld gelukkig voelen", aldus de heer De Stoppelaar. Tineke Raat Toen deze foto gemaakt werd, waren de modellen van de Parijse couturiers nog niet voor fotografen vrijgegeven. Guy Laroche was echter zo vriendelijk de deur van zijn salon op een kiertje voor onze fotograaf te openen en hier ziet u hem temidden van zijn eerste voorjaarscollectie. De tinten roze, oran je en bleekgroen domineren. De jurken en tailleurs van Laroche zien er speels en vrolijk uit. (Van onze Parijse medewerkster) Guy Laroche heet de nieuwe chouchou ofwel de lieveling van het Parijs pu bliek. Iedereen heeft de mond over hem vol. Laroche is het jongste kind in het Pa rijse gezin van de Plaute Couture, en zijn succes is zo onverwacht dat hij er zelfs nauwelijks aan kan geloven. Een dergelijk succes heeft na Dior geen en kele beginneling genoten. Behalve op zijn imposant debuut kan Guy Laroche zich erop beroemen, dat hij de enige en eerste couturier in de geschiedenis is, die tegen een voordelige prijs zonder zich op te laten lichten een koe kan kopen of verkopen. Niet dat hij van boerenafkomst is. Zijn ouders wa ren hotelhouders in La Rochelle. Maar in zijn jeugd werd hij door de huisarts om zijn zwakke gezondheid het platte land opgestuurd. Omstreeks 1939 was hij zo goed thuis geraakt in het boerenbedrijf, dat zijn neef, een veehandelaar, het graag aan Guy overliet om op de markt koeien te gaan verhandelen. In zekere zin dankt de Haute Couture deze nieuwe maestro aan de Duitsers. Tijdens de Duitse bezetting dook hij in Parijs onder. Om zich een beetje bezig te houden begon Guy bij een kapper op papier allerlei kapsels te verzienen, die door zijn vriend met veel succes op de hoofden van zijn vrouwelijke clientele werden beproefd. Dit succes moedigde Guy aan zich verder met de versiering van dames bezig te houden. Van het haar ging hij over op hoe den en wierp zich toen op de toiletten. Op een goede dag trok hij de stoute schoenen aan en presenteerde een paar van zijn modellen bij de modekoning Jean Dessès. Twee weken later kwam hij Dessès op de Champs Elysées tegen. „Je moet eens naar mijn nieuwe col lectie komen kijken. Er zijn twee ont werpen van jou bij, die de deur uit vlie gen. Een paar dagen later ging Laroche eens kijken en hij bleef er verder. Van daag de dag wordt hij „de jonge mode list van Dessès, die op eigen kracht gaat werken", genoemd. Dat is overigens niet helemaal juist. Drie jaar geleden heeft Guy Laroche het huis Dessès al verla ten om in New York bij de allergrootste confectie-fabrikanten ie gaan werken. Op eigen kracht Het Is ongetwijfeld waar, dat Guy Laroche héél erg veel aan Dessès te danken heeft. Hij heeft hem het vak ge leerd en het was Dessès die hem aan moedigde naar Amerika te gaan, en zijn eigen maison de couture op te richten. Zoiets is wel uiterst riskant. Vooral omdat Guy Laroche niet bepaald tot de gefortuneerden behoort. Verleden jaar zomer heeft al zijn spaarduiten in een klein appartementje op de Avenue Roosevelt gestoken, vlak tegenover de overdekte ijsbaan. 'Éran'se vrienden ilut-"»Egypte- boden-aan-een. handje te helpen. Maar helaas, een maand later blokkeerde Nasser alle Franse bezittingen in Egypte, en de aan geboden hulp kon geen doorgang vin den. Guy Laroche heeft zich dus hele maal alléén moeten redden. Een van zijn principes is, dat hij zijn modehuis klein wil houden. Deze op vatting heeft hij trouwens gemeen met Chanel en Balenciaga, die ook handar beiders willen blijven. Verschillende an dere couturiers, die het van veel perso neel en perscampagnes moeten hebben (zoals bij voorbeeld Schiaparelli en Ger- maine Lecomte), kunnen in deze tijd hun hoofden niet boven water houden. Guy Laroche heeft maar twee minus cule ateliers, één boekhouder, twee ver koopsters, en in het geheel een perso- neelsstaf van 50 man. Dior heeft 1100 personeelsleden. Een ander principe van hem is, dat zijn japonnen allemaal ex clusief zijn. Ze worden niet onder de 70.00 francs verkocht en zijn klanten moeten soms heel lang op hun bestelling wachten. Zwart is geen lentekleur Guy Larochie praat niet graag over zijn speciale „lijn". Wèl wil hij iets zeg gen over de kleuren, die hij in zijn col lectie gebruikt. Geen zwart, of héél weinig. Hij vindt het naar de vrouwen somber gekleed te zien gaan, vooral als de lente zo dicht in de buurt is. Guy Laroche ziet er zelf altijd heel sober en bijna streng uit in zijn grijze pak ken. Het is een man die ervan houdt, dat alles stipt in orde is. Een uitzonde ring maakt slechts zijn auto, waar altijd iets aan mankeert. Hij is voortdurend verplicht uit te stappen om zijn motor op te draaien. Maar voor de rest schijnt hem alles toch wel mee te lopen Ook de stewardessen van de „Air Cey lon" worden bij de K.L.M. opgeleid. De bloeiende hortensia. Bloeiende hortensia's zijn er weer te kust en te keur. In verschillende kleuren kan men ze aanschaffen. De rode en rose kleuren zijn erg gewild, maar ook wit en blauw zijn mooi. Overigens is die blauwe kleur niet natuurlijk: de bloemist heeft ammoniak-aluin door de grond gedaan en daardoor krijgen rose en rode hortensia's een blauwe tint. Zou u in uw tuin een rose hortensia poten en de grond bevat veel ijzer dan bereikt u hetzelfde resul taat. Hortensia's kunnen als kamerplant uit stekend voldoen. Ze verdragen wel volle zon maar de bloemen hangen dan spoedig slap en daarom kan men ze beter niet in de zon zetten. Wilt u er vooral rekening mee houden dat het echte nathalzen zijn en dat éénmaal gieten per dag misschien niet voldoende is In een zonnige tuin kan men van de hortensia nog jarenlang plezier hebben. Poot ze na de bloei maar in de volle grond en zorg voor voldoende voedsel. De uitgebloeide scheuten snoeie men dan tot op de helft terug. Hortensia's, die een jaar staan, mogen echter niet op die ma nier gesnoeid worden. De bloemknoppen zitten aan de uiteinden van de takken. Men mag dus alleen de scheuten wegne men, die geen bloemknoppen vormen. G. Kromdijk „De strijd voor het behoud van Neder lands natuurbezit wordt steeds dringen der en moeilijker. Meer dan ooit zullen wij in de bres moeten staan voor belangen, die voor het volk van zo grote en steeds toenemende betekenis zijn. De gevaren voor het teniet gaan van onvervangbare waarden zijn groot", aldus zei de voor zitter der Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland, dr. J. A. van Steyn, op de dezer dagen in Am sterdam gehouden jaarvergadering. Hij was van mening dat, nu Nederland dit jaar zijn elf miljoenste inwoner ver welkomt, het spel van krachten, dat de bestemming van onze bodem moet bepalen, een verbeten strijd zal worden. Daarin is de factor natuur er niet meer uitsluitend één van sentiment, van heimwee naar het ongerepte landschap, maar een aanwijs bare harde levensnoodzaak. De directeur der vereniging, mr. H. P. Gorter, betoogde hierna dat natuurbe scherming thans natuurverdediging is ge worden. „In het westen dreigt een zoda nige wanverhouding tussen bevolkings dichtheid en natuurruimte te ontstaan, dat de beschikbare recreatieterreinen meer en meer een bepalende factor g~an vormen bij het ontwerpen van woongebieden. In dat westen met zijn dreigende mensen vloedgolf liggen twee natuurterreinen, De Beer op het eiland Rozenburg, waarop ha ven- en industriebclangen nu aanspraken willen doen gelden en de Biesbbsch, over welks behoud misschien dit ,iaar de be slissing valt. Grote mogelijkheden, die men in de toekomst bitter nodig zal hebben dreigen hier voorgoed te worden afge sneden", aldus mr. Gorter, die het be treurde dat ook vele plannen voor nieuwe wegen vele mooie landschappen bedrei gen. Hij noemde onder meer de aanleg van een nieuwe rijksweg van Utrecht ten oos ten oosten van Hilversum, welke het Gooisch Natuurreservaat zou doorsnijden, een rondweg om Doorn, welke een gevaar betekent voor de Kaapsche Bosschen, een nieuwe weg van Maastricht naar Heerlen schuin door het Gerendal en het Geuldal en een nieuwe provinciale weg over de Veluwe, dwars door Garderen. De voorzitter van de Gezondheidsraad, dr. J. Wester, heeft in een radiotoespraak via de zender Hilversum een toelichting gegeven op het rapport over het verband tussen roken en longkanker. Hij zei onder meer dat in 1955 de sterfte aan longkanker per miljoen mannen zeven keer zo groot was als in 1930. Bij mannen is de sterfte aan longkanker in alle leeftijdsklassen boven 45 jaar sterk gestegen. Een deel van de toeneming van de geregistreerde long- kankersterfte berust echter op verbeterde diagnostiek. Er zijn duidelijke aanwijzin gen dat dit slechts voor een niet belangrijk percentage het geval kan zijn. Dat er een zeker verband bestaat tussen longkanker en roken is eveneens zeker, zei dr. Wester. De toeneming van de sterfte aan longkanker houdt gelijke tred met de stijging van het sigarettenverbruik. In 1923 werden in ons land per hoofd 274 sigaretten gerookt, in 1939 597 en in 1954 1065. Sinds 1950 zijn naar het mogelijke ver band tussen roken en longkanker zowel in als buiten Europa vele onderzoekingen ge daan. In het algemeen ging dit onderzoek uit van een groep patiënten met longkan ker, waarbij dan navraag werd gedaan naar hun rookgewoonten in het verleden. Dergelijke onderzoeken hadden alle het zelfde resultaat. Er werden bij longkanker- lijders veel meer zware rokers aangetrof fen en veel minder niet-rokers gevonden dan bij controlepersonen. Bij de sterke rokers kwam twintig keer zoveel long kanker voor als bij de niet-rokers. Dit geldt voor iedere leeftijdsgroep. De sterfte aan de longkanker is bij sigarettenrokers duidelijk groter dan bij pijprokers. Het staken van de rookgewoonte heeft zeker zin, omdat er een verband bestaat met de totaal gerookte hoeveelheid. Het gaat om de chronische prikkel gedurende een reeks van jaren. Dit verklaart ook, dat vrouwen niet zoveel longkanker hebben. Zij zijn veel later, niet in zulke grote getale en niet op zo'n inten sieve wijze met sigarettem-oken begonnen. In het algemeen kan men zeggen, dat siga rettenroken het meest schadelijke is, daar na sigarenroken en het minst bezwaarlijk pijproken. Tenslotte zei dr. Wester dat het niet de bedoeling is een campagne tegen het roken te organiseren, maar wel te over wegen op welke wijze en door welke in stantie de jeugd ertoe gebracht kan worden niet aan roken te beginnen en indien wel wordt gerookt, vooral met sigaretten roken matig te zijn. De Rotterdamse politie heeft een 62-ja- rige betonwerker uit Delft aangehouden, die in een café te Rotterdam aan een 40- jarige Rotterdamse koopman, eigenaar van een speelclub in Baarle-Nassau, een lot van een Belgische loterij, waarop een prijs van twee miljoen Belgische francs was gevallen, voor 100.000 had verkocht. De Rotterdammer betaalde 25.000 contant en gaf voor de rest een schuldbekentenis. Toen hij thuis het lot nauwkeuriger bekeek, ont dekte hij dat een drie in een acht veran derd was. De betonwerker werd opgespoord en be weerde niets van de vervalsing af te we ten. Hij had, naar hij zei, het lot van een hem onbekende man gekocht. Bij haar ver der onderzoek bleek de politie echter, dat het toen nog onvervalste lot had toe behoord aan een kelner van een café in Schiedam. Deze had aan een bezoeker ver teld, dat hij de hoofdprijs gewonnen zou hebben, als er in plaats van een drie een acht in het nummer had gestaan. De kelner had de café-bezoeker het lot gegeven, die het „als curiositeit" wilde bewaren. Bij de betonwerker, die zich reeds aller lei dingen had aangeschaft, onder meer een bromfiets, is 12.500 in beslag geno men. Tienduizend'gulden had hij aan zijn zoon gegeven, die het in zijn expeditiebe drijf heeft gestoken. Ten westen van Arnhem is een nieuwe rijksweg gedacht, die een ongekende na- tuurschending te weeg brengt in de bos sen van Doorwerth, in het dal van de Heelsumsche Beek en de Wolihezer Bos sen. Een nood-zuid verbinding, geprojec teerd ten westen van Haarlem zal de land goederen Koekoeksduin en Leiduin door snijden en het weidelandschap bij het Huis te Vogelenzang aantasten. Na een halve eeuw natuurbescherming is ei dus aller minst reden tot rustig afwachten, zo be sloot mr. Gorter. Honderden dierenb schermers uit alle delen van ons land hebben op het landgoed „De Hazenberg" te Amerongen de officiële opening bijgewoond van het nationale dierenpark voor zwerfdieren. De voorzitter van deze stichting, de heer M. Reckman, sprak in zijn openingsrede over de vele gruweldaden die naar zijn overtuiging nog dagelijks ook in ons land aan de dieren worden misdreven en over de wanbegrippen, die er over dierenbe scherming bestaan. Ter bescherming van de vele zwerf dieren die nog dagelijks in ons land wor den aangetroffen is thans dit nationaal dierentehuis gesticht. Dankzij de grote of fervaardigheid van het gehele Nederlandse volk kwam het geld bijeen om dit tehuis op het landgoed van mevrouw E. von Illse- mann gravin Van Aldenburg-Bentinck te bouwen. Voorts deelde de heer Reckman mede dat de stichting ook in andere delen van Nederland soortgelijke dierenasiels wil op richten, en voorts de strijd wil aanbinden tegen de houders van kettinghonden. Volgens de voorzitter van de raads fractie der K.V.P. in Nijmegen dr. R. Bahl- mann, zal de gemeente Nijmegen dit jaar op haar huishoudelijke uitgaven een mil- joen gulden moeten besparen. Met betrek king hiertoe zullen de modernisering van het Keizer Karelplein, de bouw van de nieuwe schouwburg, de uitvoering' van de tunnelplannen West-Nijmegen-stad, stag natie ondervinden. Nijmegen bezuinigt dit jaar honderdduizend gulden door de jaar lijkse feestverlichting niet te doen ontste ken. De burgerij stelt echter nog pogingen in het werk een deel der stadsverlichting in de komende zomer wel te laten branden. In de Luikse Academie van Schonè Kun sten is een tentoonstelling geopend van stillevens van Nederlandse kunstschilders uit de zestiende, zeventiende, achttiende en negentiende eeuw. Er zijn drie doeken van Van Gogh bij. Totaal worden er acht enzestig schilderijen tentoongesteld. LAURENS BOGTMAN ZINGT IN DE MATTHAUS PASSION IN GENT Zaterdag.6.,apriLzal in de St. Baafskathe- draal in Gent een integrale uitvoering wor den gegeven van Bachs Matthaus Passion. Medewerking zullen onder meer verlenen het Symfonieorkest van het Belgisch natio naal instituut voor radio-omroep, de Gent se Oratoriumvereniging en het Jongens koor van de schola cantorum van St. Baafs. De Nederlandse bas Laurens Bogt- man zal de Christuspartij zingen. (Van onze correspondent in Parijs) Een driedaags congres van de organi satie van Europese federalisten in Parijs, waarvan onze landgenoot prof. H. Brug- mans voorzitter was, is zondag besloten met het aannemen van een motie, waarin de plannen voor een Europese eenheidsmarkt en een Europese kernenergiegemeenschap met grote instemming werden begroet. In de motie wordt nadrukkelijk het verband onderstreept tussen beide projecten en op gemerkt dat alleen op deze wijze de ach terstand van Europa op het gebied van kernenergie kan worden ingelopen. De conferentie heeft in zes commissies alle aspecten van de Europese econo mische integratie uitvoerig bestudeerd. Over het algemeen hebben de Nederlan ders, die uit kringen van de industrie, het parlement en de vakbondsbeweging af komstig waren het standpunt van minis ter Luns onderschreven en verdedigd. Zelfs Franse en Duitse ondernemers hadden bijna geen critiek op de Euro- markt. De Britse afgevaardigde, Lord Edward Hilton, directeur-eigenaar van „Picture Post" en verscheidene andere bladen met massale oplagen, zegde zijn medewerking toe voor de verbreiding der Europese ge dachte onder het Britse publiek. Op een persconferentie verklaarde de Franse schrijver Jules Romains, die se dert jaren een actief aandeel in de Euro pese beweging heeft, dat de federalisten er naar zullen streven, dat er spoedig een werkelijk Europees parlement ter controle van de drie gemeenschappen voor steenkool en staal, voor kernenergie en voor de eenheidsmarkt zal worden op gericht als politieke basis voor een toe komstige, waarlijke, Europese federatie. Tot de Nederlandse delegatie, die bij zonder veel activiteit ontplooide, behoren onder meer de Kamerleden Van der Goes van Naters, ir. Vos (beiden P.v.d.A.) en drs. Bogaers en dr. Schuyt (K.V.P.), de vak bondleiders Boersma en Kloos, de alge mene secretaris van de directie van Phi lips, mr. Spat, de voorzitter van de Nedér- landse federalisten mr. Nord en de rector van het Europa-college te Brugge, prof. H. Brugmans. Van Franse zijde waren onder meer Jean Monnet, oud-premier René Mayer, de huidige president van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en de staatssecretaris van Buiten landse Zaken Maurice Faure aanwezig. België werd onder andere door ex-premier Paul van Zeeland en Groot-Brittannië door oud-minister Lord Slater vertegen woordigd. Premier Guy Mollet heeft in een bood schap aan het congres het revolutionaire karakter van de Euromarkt onderstreept. Waarschijnlijk zouden de goede wensen van de Franse minister-president meer indruk hebben gemaakt, indien zijn mi nister van Financiën, Paul Ramadier, niet daags tevoren verscheidene maatregelen had afgekondigd, die nieuwe obstakels voor de Euromarkt dreigen te worden.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6