Tieleman Bros Onze Edelvormcostuums J. VIETS EN 00 Subsidie seizoenverlichting aan straatverenigingen Bloemenmeisjes luiden lente in Verbeteringen aan reddingsposten U hebt het zelf in de hand Cees de Lange laat zich niet meer in de boat nemen DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Raadsvoorstellen van Zandvoort VIJFHUIZEN Feestavond C.N.V. in Vijfhuizen Tweede caravaneamp hij Riehe-bad te Zandvoort Jaarvergadering K.V.P. A.R. kiesvereniging BLIKGROENTEN "'onveranderd de beste UIT STAD EN STREEK IJDT: FONGERS Speeltuinvereniging in Vogelenzang gesticht „Moderne Franse kunst in Frankrijk sinds 1920'' Buitenlandse scholieren naar Haarlem Politiek spreekuur in Heemstede Oppositie houdt voet bii stuk Verkeer naar Zandvoort wordt via Zeeweg geleid Wegens spoorwegwerken in Heemstede DONDERDAG 21 MAART 1 957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE CUUKAÏN 1 lx De overkoepelingscommissie „Zand voort winkelcentrum" ontvangt sinds en kele jaren een subsidie van de gemeente als bijdrage in de kosten van de seizoen- verlichting van enkele winkelstraten. Voor 1954 en 1955 bedroeg de subsidie f 350 per straatvereniging, voor 1956 1'200 per straat, welke verlaging verband hield met de betere van gemeentewege aange brachte verlichting in deze straten en de daaraan verbonden hoge kosten. Om te kunnen beoordelen, of de subsidie toerei kend was, werd in de loop van 1956 een exploitatie-overzicht gevraagd. Haltestraat en Kerkstraatvereniging bleken hiertoe bereid, de vereniging „Grote Krocht" ech ter niet. Uit de verstrekte gegevens heb ben B. en W. thans de overtuiging gekre gen, dat de aangesloten winkeliers in de afgelopen jaren een te geringe bijdrage hebben gegeven, hetgeen onjuist wordt ge acht, omdat de seizocnverlichling volgens B. en W. in de eerste plaats een belang van de deelnemers is. Nu voor 1957 voor elk der drie straatverenigingen een subsi die van f 1000 wordt gevraagd, achten B. en W. geen termen aanwezig, dit be drag toe te kennen, temeer daar twee ver enigingen over een voordelig saldo be schikken wat betreft het jaar 1956. Hoe zeer ook het streven der verenigingen in deze in het belang van Zandvoort wordt toegejuicht, menen B. en W. dat ook bij het toekennen der subsidie over 1957 niet ver der moet worden gegaan dan f 200 per vereniging, eenzelfde bedrag als voor 1956, met uitzondering echter van de ver eniging „Grote Krocht", die blijkbaar op de subsidie, door het niet inzenden der ex ploitatierekening, geen prijs meer stelt. Reddingsposten De reddingspost „Ernst Brokmeier" aan het Zuiderstrand, die op een bunker ge- bouwd is, tijdens de stormramp van 1 fe bruari 1953 onderspoelde en scheef weg zakte, werd nadien weer rechtgezet, maar het gebouwtje blijkt thans te laag te staan, om aan zijn doel van uitkijktpost te beant woorden. Bovendien wordt deze post elke winter voor een groot deel onder het stui vende zand bedolven. Een verzoek van de Zandvoortse red dingsbrigade, het gebouwtje hoger op de duinreep te plaatsen, acht de directeur van publieke werken om technische rede nen moeilijk uitvoerbaar, reden, waarom deze voorstelt een nieuwe reddingspost te bouwen, waarbij gebruik kan worden ge maakt van het materiaal der oude post een twintigtal meter noordelijker 'van de bestaande post. De totale kosten worden raamd op f 16.200. B. en W. menen het voorstel van de di recteur van publieke werken te moeten steunen, omdat dit in het belang van de veiligheid van de strandbezoekers wordt geacht. Het werk zal echter na afloop van het komende seizoen worden uitge voerd, zodat de nieuwe post in het seizoen 1958 in gebruik kan worden genomen. Voorts stellen B. en W. de raad voor, een ADVERTENTIE om een costuum te dragen waar u langer pleizier van zult hebben. munten uit door moderne snit. Suberbe kwaliteit en pasvorm worden gegarandeerd. In prijzen van 119.00-168.00 kunt u keus maken uit onze nieuwe voorjaarscollectie, die wij u graag tonen. Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 1G045 Woensdagavond hielden de afdeling Vijfhuizen van de Chr. Landarbeidersbond en de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale haar feestelijke jaarvergadering in het Jeugd- gebouw van de Hervormde kerk onder leiding van de voorzitter van de Bedrijfs groepencentrale, de heer C. Vroombout. Uit de verslagen der bestuursfunctiona- rissen bleek, dat het beide afdelingen in het afgelopen jaar in alle opzichten goed ging. De landarbeidersbond vierde zijn zil veren jubileum, waarbij aan de heren C. Kluijt en P. v. d. Zaag het gouden insigne werd uitgereikt. Het bestuur van de be drijfsgroepencentrale werd gewijzigd door het bedanken van de penningmeester, de heer M. van Dongen, die werd opgevolgd door de heer W. Verschoor. Het hoofdbestuurslid de heer J. v. d. Brink sprak over „Geleide, dan wel vrijere loonpolitiek", waarbij hij opmerkte dat een vrijere loonvorming te verkiezen is boven de geleide methode, omdat dan de arbei ders in de welvarende bedrijfstakken hun deel van deze welvaart krijgen. De heer H. van Hooidonk, afgevaardigde van de Christelijke Besturenbond Hoofd dorp, complimenteerde de afdelingen met hun activiteiten en vertelde dat in het ko mende najaar het vijfentwintigjarig be staan van de bond zal worden gevierd. Het hoofddeel van het; programma was de opvoering van een toneelstuk in drie bedrijven, getiteld „Als de morgen gloort". Dit werd gespeeld door de uit de besturen bond gevormde toneelclub „Door de leden voor de leden". De geschiedenis van een boer, die zijn enige zoon in plaats van op volger op zijn bedrijf, beeldhouwer ziet worden werd op overtuigende wijze ge speeld. Nadat de heer Vroombout aan de dames bloemen had aangeboden werd de bijeen komst gesloten door de heer W. Weima, voorzitter van de afdeling Vijfhuizen van de Chr. Landarbeidersbond. krediet van f 2500 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van enkele voorzie ningen aan de reddingspost „Piet Oud" op het noorderstrand. Het betreft binnenschil- derwerk, vernieuwing dakbedekking, dichtmaken van de vloer en aanbrengen van een trap naar het strand. Deze werk zaamheden zullen nog vóór het komende seizoen worden verricht. Subsidie muziek Enkele Zandvoortse muziek- en zang verenigingen hebben een verzoek gericht tot het. gemeentebestuur om in aanmer king te mogen komen voor een subsidie, c.q. verhoging van het bestaande subsidie. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. de raadsleden voor, voor éénmaal een sub sidie toe te kennen van f 100 aan het Zandvoorts mannenkoor en aan de zang vereniging „De Stem des Volks" afdelin'.' Zandvoort en de subsidie van de accor deonvereniging „Zandvoort" te verhogen van f 100 tot f 200 per jaar. Hannie Schaftschool Ter voorziening in de vacature van on derwijzeres in vaste dienst aan de Hannie Schaftschool, op 1 maart j.I. ontstaan door het vertrek van mejuffrouw A. E. Wester weel, hebben B. en W. de volgende voor dracht aan de raadsleden aangeboden: 1. mejuffrouw N. van der Tooren te Mid- denmeer; 2. mejuffrouw J. C. Brolsma te Ammerslol en 3. mejuffrouw I. A. A. de Borst te Ouderkerk aan de Amstel. Toonband-apparaal Ti verzoek van de eemeeentelijke spraak- i lerares, mejuffrouw L. Molkenboer, stellen E. en W. de raad voor, een krediet van f 660 beschikbaar te stellen voor het aan schaffen van een toonband-apparaat ten behoeve van het spraakonderwijs. Dit ap paraat wordt door de lerares van het hoog ste belang geacht, omdat het begin en eindstadium van de spraakgebreken dan op de band kunnen worden vastgelegd en zo doende de betrokken leerlingen de ge- 1 maakte spraakfouten kunnen horen. Hei aantal kinderen, dat spraakonderwijs ge niet, bedraagt vijftig. Bouwkas Daar wederom een vijftiental verzoek- j schriften bij het gemeentebestuur zijn bin- nengekomen van de n.v. Bouwkas voor Nederlandse gemeenten om aan bouw- spaarders te verstrekken hypotheken van gemeentewege te willen waarborgen, stel len B. en W.'de raadsleden voor aan deze verzoeken te voldoen. Tevens adviseren B. en W. de raads leden, als aandeelhoudende gemeente, zich mede garant te stellen voor een bedrag van f 15.000 in verband met de door de Bouwkas te sluiten geldlening van f 7.000.000. Verkoop grond B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor enkele percelen grond te verkopen aan de firma J. van Sluisdam Zonen er. de heer G. J. Sterrenburg jr., gelegen aan het Mussenpad. in het uitbreidingsplan Zuid. Deze grond is bestemd voor parti culiere woningbouw. De heer A. H. Pomper, eigenaar van „Riche-bad" aan de Noordboulevard, heeft aan de gemeenteraad van Zandvoort ver zocht hem een perceel duinterrein, gelegen langs de zuidzijde van de Noordboulevard, iets ten noorden van „Riche-bad", in erf pacht uit te geven, teneinde aldaar een caravankamp met beheerderswoning te kunnen stichten. B. en W. delen in hun pre-advies mee, dat zij in beginsel de totstandkoming van een dergelijk park toejuichen, omdat het caravan-toerisme zich de laatste jaren steeds meer uitbreidt. De capaciteit van het huidige caravaneamp „Dennendal" aan de Van Lennepweg blijkt tijdens het hoog seizoen reeds te klein te zijn en een tweede caravaneamp zal volgens B. en W. levens vatbaarheid hebben. Bezwaren van diverse instanties tegen het plan van de heer Pom per zijn niet te verwachten, mits de op stelling van de caravans zó geschiedt, dat deze niet van de boulevard af zichtbaar zijn. Het gehele terrein echter in erfpacht uit te geven, achten B. en W. bezwaarlijk. Het college zou dit willen beperken tot de grond, waarop de beheerderswoning zal worden gesticht, ter grootte van 400 ca voor de duur van 30 jaar voor 205 per jaar. B. en W. stellen de raad voor het duinterrein, bestemd voor het eigenlijke caravaneamp, aan de heer Pomper te ver huren voor de duur van tien jaren tegen 1000 per jaar, met de mogelijkheid van verlenging nadien van jaar tot jaar. Mli "WM Concert door Leger des Heils Zaterdagavond geeft het Nationaal Mu ziekkorps van het Leger des Heils een con cert in de Hervormde Kerk te Hitlegom. Het korps zal om kwart voor zeven officieel ontvangen worden op het gemeentehuis dooi de burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pa-nnerden. Als het korps zater dag arriveert zal in het jeugdgebouw Welte vreden de maaltijd gebruikt worden. Van daar gaat het in optocht naar de hoftuin. waar de ontvangst plaats vindt. Woensdagavond heeft de afdeling Hille- gom van de Katholieke Volkspartij haar jaarvergadering gehouden in hotel Sister mans onder leiding van de heer H. v. d. Lest. Spreker zeide, dat het werk in het afgelopen jaar niet licht is geweest, maar ook niet zonder resultaat. Het ledenaantal bedraagt 1570. De financiële positie der afdeling is gezond en er is een saldo van f 350,Op 2 mei zal een ledenwerfactie beginnen. Hierna gaf de voorzitter der K.V.P.- fractie, de heer Bakker, een uitvoerige uit eenzetting van de werkzaamheden in de raad gedurende 1956. I-lij besprak de min der rooskleurige financiële positie van de gemeente. Grote aandacht werd besteed aan de woningbouw. Een belangrijk punt was ook de nieuwe organisatievorm van de maatschappelijke zorg. Ook dit onder wijs werd onder de loep genomen. Ten slotte beantwoordden enige raadsleden vragen betreffende de woningruimte, ver breding van wegen, mestlossing enz. De Anti-Revolutionaire Kiesvereniging „Nederland Oranje" te Hillegom vergader de woensdagavond in het jeugdhuis Wel tevreden voor de derde en laatste maal in dit seizoen onder leiding van de heer De Meester. Prof. dr. ir. H. van Riessen uit Delft sprak over „De les der verkiezing". Jeugd zag voetbalwedstrijd op televisiescherm De Zandvoortse supportersvereniging „Geel-Blauw" bood woensdagmiddag in hotel Keur de voetballende Zandvoortse jeugd de gelegenheid de interlandwedstrijd „HollandLuxemburg" op het televisie scherm te volgen. Een groot aantal jongens volgde de wedstrijd. Voorzitter G. A Swildens sprak een kort openingswoord en dankt de heren Keul en Feenstra voor hun medewerking. Men treft voorbereidingen, om ook de komen de wedstrijd „NederlandDuitsland" op deze wijze voor de Zandvoortse jeugd te verzorgen. ADVERTENTIE Nieuws in het kort- Vanmiddag om twaalf uur is een delegatie van de Haarlemse Bloemen meisjes, bestaande uit Agnes van Ba len, Henny van Derendonck, Anne- Marie Hooy en Jenny van Willige, ter gelegenheid van de eerste lentedag voor het eerst in dit seizoen in actie gekomen. Zij boden de burgemeester van de Bloemenstad op het Stadhuis een boeket narcissen met een lint in de Haarlemse kleuren aan evenals een partituur van het door de directeur van de stichting Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, geschreven en door de musicus Benedict Silberman getoonzette lied van het Haarlemse Bloemenmeisje aan. Mr. O. P. F. M. Cremers bleek met een en ander bij zonder in zijn schik en neuriede de wijs van het liedje bijwijze van eerste uit voering, De Bloemenmeisjes lieten ver volgens de heer en mevrouw R. G. Smit-Ploeg, die juist in de ridderzaal in de echt werden verbonden, in hun bloemenhulde delen, hetgeen eveneens zeer op prijs werd gesteld. Daarna kwamen de wethouders aan de beurt. De fotograaf verraste een drietal Bloe menmeisjes reeds gisteren, toen zij hun boeketten aan de pomp in het. Gast huishofje verfristen. Van avond, krijgt de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland een bloemen hulde, Zaterdagmiddag zullen zij waar schijnlijk de Haarlemmers op straat met eèn fleurig teken begroeten. ADVERTENTIE Rijdt veilig en kóópt veilig! Van het betrouwbaarste rijwiel en de meest coulante service bent U verzekerd, indien gij Uw Fongers koopt bij SINDS 1897 - ZIJLWEG 39-41 Telefoon 14308 Onder vrij grote belangstelling werd woensdagavond in het R.K. Verenigings gebouw te Vogelenzang definitief besloten tot de oprichting van een speeltuinvereni ging, die het door de gemeente Bloemen- daal aangelegde terrein als speeltuin zal exploiteren. Enige leden van het voorlopige bestuur, alsmede de heer Kuys, hoofd van de Graaf Florisschool, gaven een uiteenzetting over de stand van zaken en de plannen die er bestaan, om over te gaan tot het aanschaf fen van speehverktuigen. De totale opper vlakte van de tuin bedraagt 3000 m2. Daarin zal onder meer een speelvijver worden aangelegd, welke 60 m2 groot zal worden. In deze vijver, die over een na tuurlijke aan- en afvoer van zuiver water beschikt, zal hoogstens vijftien centimeter water staan. Er komt een zandbak van 60 m2 en een speelweide van 1000 m2, zo dat de Vogelenzangse jeugd van vier tot dertien jaar voldoende gelegenheid krijgt zich met allerlei spelletjes te vermaken. Er gaven zich tweeëndertig leden op en voorts boden zestien heren hun diensten aan om het terrein in orde te maken. Daartoe zal een overeenkomst met het ge meentebestuur worden getroffen, dat voor deze werkzaamheden een bedrag beschik baar stelt, waardoor de aanschaffing van een bescheiden hoeveelheid speelwerk- tuigen verzekerd is. Mogelijk krijgt de speeltuin de naam „Duinzicht". Het bestuur zal een nieuwe circulaire tot alle bewoners van Vogelen zang richten, met verzoek toe te treden als lid of donateur. Over twee maanden zal de speeltuin in gebruik genomen worden. Woensdag 27 maart zal mevrouw Claude Suzanne Servoise onder auspiciën van „Les Conférences Franqaises" in het Gemeente lijk Gymnasium te Haarlem een lezing houden over „De moderne kunst in Frank rijk sinds 1920". Zij zal de bouw-, beeld houw-, schilder-, gobelin- en glazeniers kunst behandelen. Tevens zal mevrouw Servoise de werken van Lurcat, Braque, Léger en Matisse in de kerken van Assy, Vence en Ronchamps be spreken. Ook zal zij iets vertellen over de architect Le Corbusier en iets onthullen over de nieuwste onderzoekingen met be trekking tot de schilderkunst. Naar wy vernemen zal in de aanstaande Paasvakantie op drie Haarlemse middel bare scholen een grote uitwissclingsdrukte heersen. Onder auspiciën van de Conference of international minded schools (C.I.S.) ko men meisjesleerlingen met hun docenten van de Richmond Lodgeschool in Belfast op bezoek bij meisjes van het Lorentz- lyceum, die in de zomer een tegenbezoek zullen brengen. Uit Hameln in Duitsland komen jongens van de Schillerschule een tegenbezoek brengen aan de leerlingen van H.B.S.A., die al in Westfalen geweest zijn. Bovendien heeft het gebruikelijke be zoek plaats van leerlingen van de Mellow Lane Comprehensive school te Uxbridge aan het Coornhertlyceum. Daarenboven komen de jongens van de Queen Mary School uit Basington in Hampshire in het kader van een reis door Europa ook in Haarlem een opvoering ge ven in travesti, zoals men begrijpen zal van Shakespeare's „Romeo en Julia". Al deze gebeurtenissen heeft men zoveel mogelijk met elkaar gecombineerd. De buitenlanders komen op zaterdag 13 april aan en volgen een paar dagen de lessen op de verschillende scholen of maken excur sies in Haarlem en omgeving. Ook is er een officiële ontvangst op het Stadhuis. Op dinsdagavond 16 april zullen de jongens uit Basington „Romeo en Julia" spelen misschien in de Stadsschouwburg, waar over nog overleg plaats vindt en de dag daarop kunnen de gasten met hun gast vrouw# en -heren een demonstratie van het Interscholair .Teugdloernooi bijwonen. In totaal gaat het om ongeveer honderd buitenlandse scholieren en docenten. Onder auspiciën van de afdeling Heem stede van de Partij van de Arbeid houden het Tweede Kamerlid J. de Kadt en het gemeenteraadslid mevrouw H. van der Meulen-Houwer morgen, vrijdagavond 22 maart, een spreekuur, waarop belang stellenden politieke, sociale en econo mische vraagstukken kunnen aansnijden. Het spreekuur wordt gehouden ten huize van de familie Kause, Landzichtlaan 49. Roken bij boren. In de afgelopen nacht zijn onbekenden een ovenbouwerij aan de Brouwersgracht in Haarlem binnengedron gen en hebben uit de werkplaats twee elek trische boren weggenomen. Uit een afge sloten muurkast stalen zij elf pakjes siga retten. Onderscheiden. De heer L. van der Zweep, vroeger hoofd van de Dr. Kuyper- school te Haarlem, is bij zijn afscheid als inspecteur van het lager onderwijs te Am sterdam, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Geen spreekuur. De wethouder van publieke werken te Bloemendaal. de heer A. van Geluk, is vrijdag verhinderd spreekuur te houden. De Ruyter. Naar aanleiding van het feit dat het zondag 24 maart driehonderd vijftig jaar geleden zal zijn dat Michiel Adriaanszcon De Ruyter in Vlissingen werd geboren, zal de commandant van het Ma- •ine-hospitaal in Overveen, kolonel E. W. Creyghton, maandagmorgen in de cantine een herdenkingsrede uitspreken. Ballet en kleuters. De speeltuinver eniging „Het Vondelkwartier" uit Oud- Schoten geeft zaterdagavond 23 maart in de aula van het Mamix van St. Aldegonde- lyceum aan de Planetenlaan in Haarlem noord een uitvoering van haar ballet- en kleutergroepen. Midden-Oosten en Hongarije. Prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, lid van de Ned'er- 'andse delegatie bij de Assemblee van de Verenigde Naties, zal woensdag 27 maart in ie tuinzaai van het Haarlems concertgebouw oen lezing houden over ..De elfde assemblé.e van de Verenigde Naties". Professor De Gaay Fortman zal speciaal aandacht be steden aan het Midden-Oosten en Hongarije. Tot slot zullen enige films worden vertoond. De avond staat onder auspiciën van het Centrum voor Internationale Lezingen. Kindervakantiezorg. De derde bijeen komst van de kampfeiderscursus, uitgaande van de „Centrale commissie kindervakantie zorg Haarlem", zal vrijdag in het gebouw „Haarlem zuid-west" aan de Kamerlingh Onnesstraat te Haarlem worden gehouden. Suezkanaal. Dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn zal vrijdag 29 maart in café-restau rant Brinkman aan het Houtplein in Haar lem een lezing houden over „Moeilijkheden in het Suezkanaal". De bijeenkomst wordt gehouden onder auspiciën van de Nationale Partij, afdeling Haarlme cn omstreken. Haarlemse Dierenbescherming Uit een rapport van de Commiscie van biistand van het bestuur van de Vereni- eing tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken blijkt, dat de striidbiil tussen de zogenaamde oppositie en het bestuur nop lang niet is begraven. In dit rapport zegt de commissie, dat de ge rezen principiële meningsverschillen niet te overbruggen waren. De commissie, die uit de zogenaamde oppositie is voortgekomen, stelt als voornaamste punt uit negen over wegingen dat een commissie van vijf leden benoemd moet worden met de opdracht over de voor dit jaar voor te dragen be- stuurskandidaten advies uit te brengen. Zoals wil hebben gemeld, wordt op 29 maart tijdens de jaarvergadering een nieuw bestuur gekozen. Aan het rapport, dat aan alle leden van Dierenbescherming zal worden toegezon den. ontlenen wij, dat de commissie zich niet kan verenigen met het feit. dat één der uitgetreden bestuursleden thans als speciaal adviseur van de voorzitter fun geert. Het spijt de commissie verder, dat het bestuur zich niet openlijk heeft willen distanciëren van de stichting Vogelramp- aetie, gezien het feit dat. de vroegere voor zitter en vice-voorzitter en de toen fun gerende leden van de royementscommissie tiidens hun functie in de vereniging deze stichting min of meer in het leven hebben geroepen. De commissie keurt het. af, dat het vroe gere bestuur de vereniging heeft inge schakeld voor het ontvangen van gelden en dat die gelden, pl.m. 6000, door de vereniging aan de stichting zijn betaald geworden. Als kandidaten voor de te vervullen be stuursfuncties noemt de commissie me vrouw J. C. Strebe-Langendonk en de heer B. H. C. J. van Oosterhout, die beiden met de heer Aug. D. Honing in de commissie zitting hebben, mevrouw J. Bredius, me vrouw Wesseling-Verstelt en de heren J. Wilkes, J. Voogt en L. W. Bierens de Haan. Wegens de spoorwegwerken te Heem stede zal een poging worden gedaan om de Zandvoortselaan tijdens de weekeinden zo veel mogelyk te ontlasten van het te ver wachten drukke verkeer naar Zandvoort. Binnenkort zullen in Haarlem pylen en spandoeken worden aangebracht, die de weggebruikers uit de richting Amsterdam en Schiphol aangeven, welke weg zy het beste kunnen volgen teneinde zo snel mo gelijk in de badplaats te komen, zonder van de Zandvoortselaan gebruik te maken. Van de Amsterdamse Poort in Haarlem- Oost af wordt het verkeer geleid via de Papcntorenvest, Koudenhorn, Friese Var kenmarkt, Statenbolwerk. Kinderhuis singel en Zylweg naar de Zeeweg. Het verkeer van de Schipholwcg af zal onder meer via de Baan, Lorentzplein, Wilhel- minastraat over de Zijlweg naar de Zee weg kunnen ryden. Thans doen zich op de Zandvoortselaan geregeld opstoppingen voor. Het is echter niet de bedoeling deze laan geheel voor het verkeer af te sluiten. Wel zal de Ver- spronckweg le Haarlem binnenkort met het oog op de rioleringswerkzaamheden voor het verkeer worden afgesloten. Naar wij vernemen heeft nu ook de con férencier Cees de Lange in een brief aan het bestuur van de VARA medegedeeld, dat hij met ingang van het nieuwe seizoen niet meer in VARA-programma's wenst op te treden. De heer De Lange maakt de lopende contracten normaal af, maar heeft zich voor het nieuwe seizoen verbonden aan de AVRO. Van de zijde van de VARA werd de ontvangst van deze brief beves tigd, doch men had hierop geen commen taar. Men kan hierbij aantekenen dat het geval met Cees de Lange eenvoudiger ligt dan destijds dat met Karei Prior. Toch rijst ook weer de vraag, of er overleg is ge pleegd tussen AVRO en VARA over deze „transfer", gezien de afspraken welke hier over zijn gemaakt in het kader van de Ne derlandse Radio Unie. Zijn wij wel inge licht, dan heeft dit overleg niet plaats ge vonden. AMSTERDAM Er was woensdag levendige handel in aandelen Kon. Olie. Van tijd tot tijd ple gen er geruchten ter beurze de ronde te doen over een bonusuitkering. Dit was ook thans het geval. Voor Londensen rekening (waar het bonus-gerucht vandaan kwam) werd in de morgenuren reeds gekocht en liep de koers op van f 170 tot f 171. Bij opening 's middags werden de aankopen voortgezet en nu loonden ook Parijs en Brussel belangstelling voor het fonds. Tus sen een prijs van f 170.80 en f 171.30 wer den de stukken verhandeld. In verhouding lot dinsdag betekent dit een verhoging van ongeveer f 2 en ten opzichte van pa riteit New York lag Kon. Olie ruim f 1 beter. In de overige internationale waar den ging hoegenaamd niets om. Philips -2 op 247, AKU eveneens -2 op 186 het geen voor dit fonds een laagterecord sinds een jaar geleden betekent. Unilever prijshoudend. Van de cultuurwaarden kon Deli Mij zich 2 punten herstellen en kwam op 93 pet. Amsterdam Rubber onveranderd. Staatsfondsen goed prijshoudend. Scheepvaartwaarden fractioneel lager be halve voor Rotterdamsche Lloyd, die 172 pet. ex 121 /s pet dividend noteerde, te gen gisteren 183 pet. De aandelenmissie van de n.v. Indola te Rijswijk, groot f 555.500, alsmede de uitgifte van 5'/? pet. obligaties, groot f 1'4 miljoen, was voor de beurs een grote verrassing. Het dividend- voorstel van de n.v. Indola van 12 pet. in contanten over 1956 tegen 12 pet. (waar van 10 pet. in aandelen) in 1955 had op de koers van de aandelen hoegenaamd geen invloed. Woensdag was de laatste dag van de handel in claims Ned. Overzee Bank: adviesprijs f 20, prolongatie 3-;i pet. (ANP) NEW VORK De koersen daalden bij verkoop laat- beurs, na een vrijwel voortdurende stij ging bij een forse omzet. Bij gebrek aan enig nieuws dat de avans kon ruggesteu- nen moesten veel leidende fondsen hun hoogtepunt voor de dag prijsgeven, som migen zelfs sluitend beneden beginkoers. Bij dat al bleef het industrie-gemiddel de onveranderd 473,93; dat voor spoor wegen sloot 0.02 lager op 142,65 en open bare nutsbedrijven 0,37 lager op 70,93. Het algemeen gemiddelde van 65 fondsen daal de 0,19 tol 167,19. De omzet nam toe tot 1.830.000 aandelen, de omvangrijkste van de laatste zes beurs- dagen, tegen 1.540.000 op dinsdag. De aanvankelijke stijging was een voort zetting van die, welke dinsdag laatbeurs volgde op de bekendmaking van disconto verlaging. Er was ook enig gerucht over een belastingverlaging in verband met in krimping van de begroting, maar het was te vaag om ernstig te kunnen worden op gevat. Metaalwaarden behoorden tot de sterk ste fondsen; oliewaarden liepen ongeveer een dollar op. Van de 1.101 verhandelde fondsen sloten er 503 hoger. 337 lager en 261 onveranderd. Er werden veertien nieuwe hoogtepunten en vijf nieuwe Iaagtepunten bereikt; voor het eerst sinds 24 januari overtrof het aan tal hoogtepunten van de dag dat der Iaagtepunten. (UP) Slotkoer Heden gisteren 13.45 uur 354 Nederl. '47 87»'... 875? 3 Nedl. 1962/64 9154 91% A. K. U 186K- 18554 Calvé Delft 297 298 Van Gelder Zonen 192 192 K. N. Hoogovens 292 291 Nederl. Ford 297 300 N. Kabelfabriek. 265 265 gew. Philips Gloeil. 246 249% pref.PhilipsGloeil. 148 148%* Unilever 356 358 Wilton Fijenoord 220 520 Dordtsche Petrol. 843' 150 Konkl. Petroleum 1' f 172,8 A'dam Rubber 76?. 77 Holl. Amer. Lijn. 166 k 16654 N. Scheepv. Unie 176?. 178 Phs. v. Ommeren 279 179%* H. V. A 89 90% Verg. Deli Mij en 93 94 Amsterd. Bank 203 103 Ned. Handel Mij 162 161 Rotterd. Bank 170 169 Twentsche Bank 174 174* Anaconda Copper 64 Ti 65 Bethlehem Steel. 168': "854 U. S. Steel 58% 59 General Motors.. 39Té 39% Shell Union 81% 81% 35 34%

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7