Chauffeur van zware vrachtauto reed onnodig door binnenstad Zoete krakelingen HUIS MET GROOT MAGAZIJN factnrist(e) DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs hulp en of leerling-IVIONTEUR VRIJDAG 22 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Aanrijding voor Haarlems stadhuis Linnaeus-herdenking in Haarlems stadhuis Vrij ernstige aanrijding op Herenweg ZANDVOORT Salarissen worden herzien Politie-agent moest opzij springen voor auto Haarlemse orgeldiscussie thans bij de minister AMSTERDAM Linnaeushof opent op 5 april Scheepvaart EEN GEROUTINEERDE TYPISTE Voor de schoonste, veiligste en gemakkelijkste was Drie weken gevangenisstraf en drie .jaar intrekking van het rijbewijs eiste de offi cier van Justitie mr. G. F. F. van der Valk Bouman, donderdagmiddag tegen een vijf tigjarige chauffeur uit IJmuiden, toen deze in appèl voor de Haarlemse recht bank terecht stond. Deze chauffeur van een zware vrachtauto zou op 3 juli van vorig jaar op de Grote Markt te Haarlem te veel rechts hebben gereden, waardoor hij een wiclrijdstcr had aangereden. De kantonrechter had de man een boete van vijftig gulden opgelegd, nadat de substi tuut-officier bij het kantongerecht honderd gulden boete en een voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden had gecist. Op de betreffende dag reed de chauffeur 's morgens met een vrachtauto met aan hanger totale lengte zestien meter en breedte 2.44 meter langs het raadhuis op de Grote Markt in de richting Koning straat. De zware vrachtauto zou in de Bar- teljorisstraat voor het rode stoplicht heb ben stilgestaan. Ter hoogte van de Pand- poord bij de ingang van de Koningstraat reden twee meisjes van respectievelijk zes tien en vijftien jaar op de fiets. De opleg ger is in aanraking gekomen met de fiets van het meisje, dat van beiden het meest links reed. De chauffeur van de vracht auto zou de fietsende meisjes niet hebben opgemerkt. Ter zitting van de rechtbank verklaarde de chauffeur, dat hij uiterst links had ge reden; met zijn linkervoorwielen zou hij zelfs de trottoirband van de voor het stad huis liggende vluchtheuvel hebben ge raakt. Hij kon echter geen afdoende ver klaring geven voor het feit, waarom hij met zijn zware vrachtauto de binnenstad niet had gemeden. Overigens kon hij thans nog niet begrijpen, hoe het kwam, dat hij een van de fietsende meisjes had geraakt. Een hoofdagent van politie te Velsen, die naast de chauffeur in de cabine had ge zeten, kon hiervoor ook geen verklaring geven. Deze zei voorts, dat de vrachtauto nadat het stoplicht op groen was gespron gen, langzaam was opgetrokken, dus de meisjes hadden sneller moeten kunnen wegrijden. „Maar ze hadden natuurlijk dat zware verkeer in die binnenstad al lang moeten verbieden", aldus de hoofdagent. „U had met die zware auto uit de bin nenstad moeten blijven. Het is voor u een geluk, dat de aanrijding zo goed is afge lopen", zei de officier van Justitie, die het de man zeer kwalijk nam, dat deze de nauwe straten in de binnenstad niet had gemeden. „De fietsers daar hebben toch ook nog een beetje recht". De officier meende, dat verdachte voor het stoplicht niet had stilgestaan. De officier achtte de straf van de kantonrechter te licht: „Een man met zo weinig verantwoordelijkheids- gevqel als u dient het beroep van chauf feur niet uit te oefenen". Nadat de officier drie weken gevangenisstraf en drie jaar intrekking van het rijbewijs had geëist, hield de raadsman, mr. H. J. Loman, een uitvoerig betoog. Deze meende, dat de zwa re vrachtauto vanuit de Barteljorisstraat gelijk met de fietsende meisjes was gere den, dat een van de meisjes was geschrok ken, toen zij de vrachtauto naast zich zag en lichtelijk in paniek was geraakt, waar door zij in aanraking met de oplegger was gekomen. Mr. Loman achtte hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor deze chauffeur, die zeer betrouwbaar rijdt, niet op zijn plaats. Onder invloed Een 46-jarige hoofdcontroleur van de belastingen te Beverwijk zou in de nacht van 29 op 30 december 1956 even na het middernachtelijk uur in zijn woonplaats onder invloed van sterke drank een auto hebben bestuurd. Als gevolg hiervan zou hij tegen een stilstaande auto op de Noor- derwijkweg zijn gereden. Ter zitting ont kende verdachte echter-, dat de botsing een gevolg zou zijn geweest Van een teveel ge bruik van sterke drank. Het was die avond glad door ij zei als gevolg waarvan ver dachte volgens zijn lezing van het gebeur de zou zijn geslipt. De officier van Justitie meende, dat ver dachte teveel drank had gebruikt om een auto te besturen, hierbij afgaande op een verklaring van de politie, dat de man slingerend zou hebben gereden. De eis luid de vier weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Tegen een 37-jarige koopman uit Zaan dam, die eveneens onder invloed van ster ke drank zou hebben gereden, eiste de of ficier een veel hogere straf: drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De koopman, die voor eenzelfde feit reeds is veroordeeld, zou in Zaandam over een bochtige dijk hebben gereden, zonder ongelukken te hebben veroorzaakt. Alle tekenen en ook een bloedproef zouden er echter op hebben gewezen, dat de man onder invloed van drank zou zijn geweest. Na botsing doorgereden Hoogst kwalijk nam de officier van Jus titie het een 38-jarige technische instruc teur uit Zaandam, dat deze op 14 decem ber van vorig jaar na een botsing op de rijksweg Den HaagAmsterdam in de Haarlemmermeer was doorgereden. Ver dachte was in volle vaart op een voor zijn auto rijdende personenauto gereden. Naar de mening van verdachte was hij geslipt, mogelijk doordat de achterbanden van zijn auto waren versleten, 's Mans auto was bijna niet beschadigd. De andere bij de botsing betrokken auto was echter de berm ingereden en over de kop gesla gen. Als reden van zijn doorrijden gaf verdachte op, vermoed te hebben, dat de andere auto eveneens niet zwaar was be schadigd en ook zou zijn doorgereden. „Uw wijze van handelen is zeer onfatsoenlijk", aldus de officier, die een week gevangenis straf en een jaar intrekking van het rij bewijs requireerde. In al deze zaken uit spraak op donderdag 4 april. Op 23 mei zal 's middags in het stadhuis te Haarlem een Linnaeus-herdenking wor den gehouden ter herdenking van het feit, dat de wereldvermaarde Zweedse botanicus Carolus Linnaeus 250 jaar geleden werd geboren. Zoals bekend, heeft Linnaeus enige tijd op de „Hartekamp" bij Benne- broek gewerkt. Er heeft zich een Neder lands herdenkingscomité gevormd, waar van de Commissaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen, ere-voor- zitter is. Voorzitter van dit comité is pro fessor dr. H. J. Lam, directeur van het Rijksherbarium te Leiden. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft mede in het comité zitting. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst in het Haarlemse stadhuis, welke samen komst een academisch karakter draagt, zal professor dr. H. Engel van het Zoölogisch museum te Amsterdam, een inleiding hou den. Voorts zal waarschijnlijk een ver tegenwoordiger van Zweden het woord voeren. Na de plechtigheid vertrekt het gezelschap, dat ondermeer uit verschei dene hoogleraren zal bestaan, naar de Lin- naeushof bij Bennebroek. Donderdagmiddag omstreeks zes uur heeft zich op de Herenweg ter hoogte van de Kerklaan te Heemstede een vrij ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij drie personen verwondingen opliepen. Een 54-jarige ambtenaar fietste op de Herenweg en wilde de Kerklaan inslaan; hierbij heeft hij vermoedelijk niet voldoen de op het verkeer gelet. Een motorrijder, een 43-jarige metselaar, kon de fietser niet meer ontwijken en reed hem aan. Beiden werden tegen het wegdek gesmakt. De metselaar werd met een gebroken pols, een inwendige bloeding en een hersenschudding in het Grote Gasthuis opgenomen. De fiet- serkwam er iets beter van af en werd met een lichte hersenschudding naar hetzelfde ziekenhuis vervoerd. Na behandeling kon de man weer huiswaarts keren. De duo-pas sagier van de mottorrijder, een zestienja rige jongen, werd licht gewond. De politie verzoekt de bestuurder van een groene personenauto, die ter plaatse aanwezig was, zich met haar in verbinding te stellen voor het verschaffen van inlichtingen. B. en W. van Zandvoort hebben de raad voorgesteld het salaris van de gemeente arts van 1660 met inbegrip van 6% ver hoging en 5.6 compensatie-uitkering te verhogen tot 2400 per jaar. In hun toelichting merken B. en W. op, dat de werkzaamheden van de gemeente arts de laatste tijd aanzienlijk zijn toegeno men; er moeten meer keuringen worden verricht en ook het toezicht op de hygiëni sche voorzieningen tijdens het zomerseizoen vereist steeds meer tijd. Voorts verzoekt het college de raad, en kele wijzigingen aan te brengen in de salarissen van de gemeente-vak- en voer lieden, wier loon geen voldoende waar dering vormt voor hun vakbekwaamheid en prestaties. Door enkele wijzigingen in de salaris- en loonverordening aan te brengen, waarmee de raad van georganiseerd overleg en de vakbonden zich reeds akkoord hebben ver klaard, zal een aanzienlijke verbetering worden verkregen. Donderdagavond omstreeks elf uur zag een agent van politie een man uit een café in Spaarndam komen, die naar zijn auto toeging. Daar de agent veronderstel de dat de man onder de invloed van sterke drank verkeerde, wilde hij voorkomen, dat hij in zijn auto weg zou rijden. Omdat hij dit echter niet meer kon verhinderen ging hij onder een lantaarnpaal staan en tracht te de bestuurder door middel van een teken tot stoppen te bewegen. De bestuur der van de wagen, een 56-jarige auto handelaar, negeerde dit bevel en reed met onverminderde vaart door. De agent kon slechts het vege lijf redden door haastig opzij te springen voor de auto. Wel was hij in staat het nummer van de wagen te noteren. Later op de avond heeft de politie de man van zijn bed gelicht en aan een verhoor onderworpen. Daar het vermoe den bestaat, dat de autohandelaar een bor reltje teveel op had, werd hij ingesloten. Het lid van de Tweede Kamer de heer Verhoeven (K.V.P.) heeft aan de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen gevraagd of deze bereid is het rapport en restauratieplan voor het orgel in de Grote Kerk te Haarlem te toetsen aan het oordeel van deskundigen, die in staat zijn de technische mérites van deze stuk ken te beoordelen, alvorens de bewinds man een besluit neemt over de toekenning van een rijksbijdrage voor deze restau ratie. Bij deze vraag heeft het betrokken Kamerlid in het geding gebracht, dat het genoemde rapport en het restauratieplan zijn uitgebracht door een commissie, waar van de onlangs aangewezen adviseur van de minister, dr H. L. Oüssoren, voor zitter is. Deze vraag van de heer Verhoeven is de laatste van een achttal, dat geheel be trekking heeft op het door de minister gevoerde beleid inzake orgelrestauraties en inzonderheid de vervanging van de rijks orgelcommissie door één ambtelijke des kundige. Zo vraagt hij welke de overwe gingen zijn geweest om, terwijl de rijks commissie van advies nog in functie was, buiten haar advies om zeer belangrijke rijksgelden te verstrekken voor de plaat sing van orgels in de Nieuwe Kerk en de Koorkerk te Middelburg en de Nicolai- kerk te Utrecht en op welke grond hij bij de restauratie van het monumentale orgel, bestemd voor de Grote Kerk te Arnhem, afgeweken is van het advies der rijks commissie. Acht de minister het met het oog op de verschillende belangrijke stromingen op orgelbouwkundig gebied in ons land een juiste politiek om een meerhoofdig college van advies, dat als rijksorgaan tot zijn beschikking stond eri waarin, behalve meerhoofdigheid en brede deskundigheid, ook de geestelijke schakering van ons volk tot uitdrukking kwam, zonder poging tot reconstructie te vervangen door een ander systeem van beleid en laat het zich liiet aanzien, dat het thans gekozen systeem met één ambtelijke deskundige, die geacht moet worden de exponent te zijn van één bepaalde stroming, namelijk die der Svno- dale orgelcommissie der Nederlandse Her vormde Kerk, zal leiden tot een in ons land voor de monumentenzorg ongebrui kelijk eenzijdig beleid?, zo vraagt de heer Verhoeven. De markt werd donderdag beheerst door de handel in aandelen Koninklijke Olie. De bonusgeruchten blijven doorwer ken op de koers en het was vooral weer het buitenland, dat flinke belangstelling toonde voor deze oliewaarden. Parijs was de grote koper. Door het grote specula tieve karakter van het fonds toonde ook de arbitrage weer flinke belangstelling. Tegen een koers van f 172,in de morgenuren, werd 's middags op f 172,80 geopend. Door aanhoudende aankopen, speciaal Parijs en Londen, steeg de koers tot f 174,00, ofwel ruim 3 gulden hoger dan woensdag en ruim f 1,50 boven pariteit New York. Tijdens het beursverloop werden de winstcijfers van de Shell Oil Co. bekend. Dit was mede van invloed op de koers van Koninklijke Olie. In de overige internationale waarden ging heel weinig om. Door een bekend commissiehuis werd nog eens de aandacht gevestigd op de aandelen Philips. Het fonds lag vast in de n.rrkt op 249% te gen gisteren 246 IA. Unilever kon ook on geveer 2 punten verbeteren en noteerde 358. AKU daarentegen bleef vrijwel ver laten en verloor 1 percent. Voor cultuur waarden noteerden Amsterdam Rubber en Deli Maatschappij 1 punt hoger. Voor de staatsleningen bestond weinig belangstel ling, de koersen waren fractioneel hoger. In de scheepvaarthoek was de handel groter dan gisteren en vrijwel over de ge hele linie werden winsten genoteerd van ongeveer 2 percent. Prolongatie 3% per cent. (ANP). NEW YORK De koersen vertoonden uiterst lichte, onregelmatige fluctuaties tijdens een bij gebrek aan enig stimulerend nieuws uiterst ongeamineerde markt. De omzet van 1.630.000 aandelen was 200.000 lager dan die van woensdag. Het industriegemiddelde sloot slechts 0,09 hoger op 474,02; spoorwegen 0,94 ho ger op 143,59 en openbare nutsbedrijven 0,30 lager op 70,63; het algemene gemid delde voor és fondsen steeg met 0,12 tot 167,31. Slechts enkele groepen en individuele fondsen zijn het vermelden waard. De han del was aarzelend. Vliegtuigwaarden behoorden tot de meest oplopende fondsen met stijgingen van meer dan twee dollar bij United en Douglas. Autowaarden hadden enige be langstelling; Chrysler daalde bijna een dollar en American Motors, het meest ver handelde fonds, zette zijn geleidelijke stij ging voort. Royal Dutch kwam als tweede achter American Motors en steeg meer dan een dollar. De staalwaarden sloten over het alge meen lager, evenals de chemicaliën. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/o Nederl. *47 87% 87% 3 Nedl. 1962/64 917/io 91% A. K. U 186% 190 Calvé.Delft 299 300 Van Gelder Zonen 193 194 K. N. Hoogovens 295 295 Nederl. Ford 300 303 N. Kabelfabriek. 268 268 gew. Philips Gloeil. 248% 240% pref.PhilipsGloeil. 148% 148% Unilever 358% 358% Wilton Fijenoord 222 223 Dordtsche Petrol. 858% 868 Konkl. Petroleum 174,60 176,30 78% A'dam Rubber 78% Holl. Amer. Lijn. 167% 167'2 N. Scheepv. Unie I8OV2 179% Phs. v. Ommeren 282 H. V. A 91% 93 Verg. Deli Mijen 95 95% Amsterd. Bank 200 200 Ned. Handel Mij 160 161 Rotterd. Bank 169 168 Twentsche Bank 171'/2 Anaconda Copper 6415/i6 65% Bethlehem Steel. 168% 168 U. S. Steel 58 58% General Motors.. 40 40 Shell Union 81% 81% Tidewater 34% 34% Vorige koers De Linnaeushof te Bennebroek zal op vrijdag 5 april 's middags om drie uur zijn poorten weer openen. De Zweedse ambas sadeur in ons land, de heer S. Dahlman, zal de openingsplechtigheid verrichten. De hof is dit jaar niet, zoals vorig jaar, achter een tot eind september geopend. In juni zal de bloementuin enkele weken worden gesloten, teneinde de bloeiperiode tussen bloembollen en planten te overbruggen. Er heeft zich een Raad van Bijstand ge vormd, die onder voorzitterschap van de heer J. C. Aschoff, wethouder van Velsen en voorzitter van de gewestelijke Bond voor Vreemdelingenverkeer in Zuid-Ken- nemerland zich zal bezighouden met de financiële, organisatorische en publicis tische aangelegenheden. In deze raad van bijstand hebben voorts zitting: de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemees ter van Bennebroek; de heer J. A. Wilton van Reede, financieel adviseur te Hilver sum; de wethouder voor vreemdelingen verkeer van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk; de heer A. van Geluk, wethouder van Bloemendaal en de directeur van de stichting Haarlems Bloei, de heer W. van Willige. Voorts is een commissie van ad vies voor de publiciteit gevormd. In de Linnaeushof zal in het voorjaar ruim een miljoen bloeiende bloembollen en planten te bewonderen zijn. Na heropening op 1 juli zal men in de hof begonia's, dahlia's, gladiolen, lelies, rozen en freesia's kunnen aanschouwen. De gehele zomer door zal de hof zijn aantrekkelijkheid behouden. Aan de grens van het terrein is een midget-golfbaan aangelegd. In de zomer zal een keur van exotische vogels de hof opluisteren. Hier over is thans nog overleg gaande met een bekend dierenpark. Voorts zullen een acht tal beeldhouwwerken tussen de bomen en bloemen worden geplaatst. De leiding hier van berust bij de beeldhouwer Barend Jordens in Amsterdam. Aan de rand van het bosterrein is een speelplaats voor kin deren ingericht, waar echtparen, die in de bloementuin willen wandelen, hun kinde ren kunnen achterlaten. Aagtekerk, 22 te Shanghai. Alhena, 21 v. Las Palmas n. Recife. Antonia, 22 te Balikpapan. Amstelpark, 22 te Surabaia v. Priok. Almkerk,, 21 te East-London v. Port Elizabeth. Amerskerk, 21 te Barcelona v. Marseille. Alamak, 21 te Rio de Janeiro v. Las Palmas. Alblasserdijk, 21. te New Orleans. Alioth, 21 te Rio de Janeiro. Anker. 21 te Norfolk v. Hamburg. Apnenkerk. 21 v. Ceuta n. Cadiz. Arkeldijk, 21 te New York v. Newport News. Amstelbrug. 21 145 m. z. Dakar n. Amsterdam. Averdijk, 21 te Bremen v. Rotterdam. Alwaki, 21 te Beira. Amerskerk, 21 te Barcelona. Anker, 21 te Norfolk. Arendskerk, pass. 20 Gibraltar n. Genua. Alnati. 21 te Antwerpen. Amstelvaart, 20 te Amsterdam. Axeldiik. 20 te Rotterdam. Alcor, 22 te Buenos Aires. Atje Rav S. 22 te Philadelphia. Alkaid, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Andijk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Banka. 21 v. Singapore n. Tj. Priok. Beninkust. pass. 22 Finisterre n. Amsterdam. Breda, 20 540 m. w.n.w. Finisterre n. San Juan. Baud, 21 te Makassar v. Buleleng. Bonaire, 21 te Barbados v. Dover. Bennekom. 21 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Britsum, 21 te Boston v. Marseille. Batanghari, 21 te Cheribon. Bussum. pass. 20 Ouessant n. St. Kitts. Barentsz. 21 v. Belawan n. Singapore. Cameroimkust, 20 v. Antwerpen n. Freetown. Charts. 21 te Maracaibo v. New Orleans. Camerounkust. pass. 21 Dover-n. Freetown. Corilla, 22 te Singapore v. Balikpapan. Caltex Leiden, 20 v. Sidon n. Venetië. Cott.ica, 20 te Amsterdam. Cistula, 21 v. Stockholm n. Rotterdam. Cirrus, 21 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caltex Nederland, 21 v. R'dam n. Kopenhagen. Dorestad. 20 v. Liverpool n. Amsterdam. Diemerdijk, 21 v. Las Angeles n. Cristobal. Dordrecht, 24 te Rotterdam verw. Delfland, pass. 20 St. Paulsrock n. Las Palmas. Delft, 21 te Amsterdam. Delfshaven, 21 v. Colombo n. Portakha. Esso Den Haag, 24 te Antwerpen verw. Esso Rotterdam, 21 v. Amuaybay n. Las Palmas. Felipes. 21 te Telukanson v. Pladju. Fairsea. 14 v. Curasao n. Cuxhaven. Guineekust. 21 te Vlagos v. Capecoast. Gooiland, 21" te Montevideo. Gadila, 22 te Pladiu. Gabonkust. 21 v. Dakar n. Freetown. Ganymedes. 22 te Antwerpen. Giessenkerk, 21 v. Rotterdam n. Antwerpen. Graveland, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Heemskerk, 21 v. Shanghai n. Tientsin. Hydra, 22 te Amsterdam verw. Hector. 21 te Lissabon v. Amsterdam. Hydra, 20 60 m. z.z.w. Scillys n. Amsterdam. Hersilia, 21 v. Pairmatar n. Carupano. Hathor, 22 te Algiers. Heelsum, 21 v. Antwerpen n. Houston. Hilversum, pass. 21 Kaap De Goede Hoop naar Perzische Golf. Hera, 22 v. Amsterdam n. West-Indië. Ittersum, 21 te Londen. Iberia, 21 v. Rotterdam n. Bilbao. Ivoorkust, 22 v. Lagos n. Abidjan. Johan van Oldenbarnevelt, 22 te Melbourne, Joseph Freering, 20 v. Las Palmas n. Monrovia. Kylix, 21 v. Freetown n. Mena Al Ahmadi. Karimata, 20 67 m. w. Sabang n. Colombo. Kota Inten, 21 te Surabaja. Kieldrecht, 20 50 m. z.o. Almeria n. Genua. Kota Agoeng, 21 v. Marseille n. Barcelona. Kertosono, 20 v. Panama n. Los Angeles. Kellia, 21 v. Rotterdam n. Gothenburg. Khasiella, 21 v. Aruba n. Landsend. Laertes, 22 te Kopenhagen. Limburg, 21 te Semarang v. Tjeribon. Lieve Vrouwkerk, 21 te Rotterdam. Luna, 21 v. Amsterdam, 21 te Rotterdam. Loosdrecht, 20 v. Durban n. Damman. Liberty Bell, 20 v. Mena Al Ahmadi n. Landsena. Lutterkerk, pass. 20 East-London n. Kaapstad. Leersum, 21 v. Le Havre n. Antwerpen. Lekhaven, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Leuvekerk, 22 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 21 te Rotterdam, Mentor, 20 30 m. n.w. Jamaica n. Mobile. Moordrecht, 21 30 m. n.o. Bahrein n. Landsend. Modjokerto, 2 2te Glasgow. Murena, 21 te Balikpapan. Maasland, 21 100 m. w. Lissabon n. Amsterdam. Metula, 21 v. Sydney n. Newcastle. Munttoren, 20 v. Pta. Cardon n. Portland. Mitra, 22 te Stanlow. Notos. 21 te Rotterdam. Oberon, 21 te Port of Spain v. Carupano. Oldekerk, 21 te Hamburg n. Antwerpen. Oranje. 22 te Colombo. Omala, 21 v. Rio de Janeiro n. Trinidad. Ondina, 21 v. Curagao n. Gent. Orion, 22 te Piraeus. Poelau Laut, 22 te Tj. Priok. Prins Casimir, 21 v. Bremen n. Hamburg. Prins Willem III, 21 v. Takoradi n. Dakar. Peperkust, 20 te Luanda. Prins Willem II, 21 te Bremen. Pygmalion. 20 v. Sint Kitts n. Miragoane. Pr. Frederik Hendrik, 21 te Esmeraldes v. Manta. Pr. Joh. Will. Friso. 20 v. Rotterdam n. St. John. Polyphemus, 22 te Dakar. Prins Frederik Hendrik, 22 te Buenaventura. Prins Philips Willem, 21 v R'dam n. Montreal. Rempang, 23 te Durban verw. v. Las Palmas. Radja, 21 500 m. n.o. Wake Islands n. Portland- Rondo, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Rijndam, 22 te Halifax. Stanvac Selo, 21 te Singapoi-e v. Sungeigerong. Straat Soenda, 22 te Singapore. Stad Dordrecht, 21 te Hoek van Holland. Schie, 23 te Santa Martha v. Le Havre. Sommelsdijk, 21 te Ntw York v. Antwerpen. Stentor, 20 v. Paramaribo n. Curasao. Soestdijk, 22 te Houston v. Havana. Solon. 21 te Ponce v. Porto Plata. Stad Alkmaar, pass. 21 Vlissingen n. Narvik. Stad Vlaardingen, 21 65 m. w. Wight n. R'dam. Statendam, 21 te Bridgetown n. Barbados. Sliedrecht, 20 v. Mena Al Ahmadi n. La Plata. Stentor, 20 v. Paramaribo n. Curacao. Stad Rotterdam, 20 v. R'dam n. Hampton Roads. Sumatra, 20 te Amsterdam. Salatiga, 22 te Belawan. Samarinda, 22 te Kaapstad. Sibajak. 21 v. Las Palmas n. Rotterdam. Stad Maassluis. 22 te Melilla. Statue of Liberty, 21 dw. Dakar n. Lavera. Sloterdijk, pass. 22 Portland n. Antwerpen. Tegelberg. 21 te Buenos Aires v. Montevideo. Trajanus, 21 400 m. z.w. Azoren n. Le Havre. Teiresias, 21 te Penang. Trompenberg, 22 te Antwerpen verw. Tarakan. 21 te Tj. Priok v. Singapore. Tjibantjet, 22 te Hongkong v. MÓji. Tegelberg, 21 te Buenos Aires. Tomori, 20 v. Kaapstad n. Belawan. Telamon, 20 v. Amsterdam, 21 Hamburg verw. Themis. 20 v. Rotterdam. 20 te Amsterdam. Tamo. 21 v. Bahia Blanca n. Rotterdam. Taria, 22 te Montevideo. Tawali, 21 te Kuweit. Themisto. 22 te Rotterdam. Tibia. 23 te Las Palmas' verw. Van Waerwijck, 21 v. Adelaide n. Singapore. Van Noort, 20 v. Belawan n. Whampoa. Waiwarang, 22 te Tegal v. Singapore. W. Alton Jones, 20 90 m. z.z.w. Dakar n. R'dam. Wonogiri, pass. 21 Reunion n. Belawan. Wonorato, 21 v. Chittagong n. Chalna. Weltevreden, pass. 20 Finisterre n. Dakar. Willemstad, 21 v. Barbados n. Engeland. IJssel, 21 v. New York n. Cape Haitie. Zijpenberg, pass. 21 Dover n. Freetown. Zaanland, 21 v. Buenos Aires n. Santos. Zaankerk, 21 te Amsterdam. KLEINE VAART Alcetas, 21 dw. Zante eil. n. Milarzo. Alderd L. 21 20 m. n.n.o. Sunk n. Londen. Att S, 21 30 m. n.o. Noordhinder n. Rotterdam. Bab T, 20 te Gijon v. Preston. Concepcion, 19 v. Ascunsion n. Montevideo. Daniël. 21 Terschellingerbank n. Bremen. Elsa, 21 10 m. n. Smalls n. Dublin. Elsa, 19 v. Tonnay Charente n. Dublin. Favoriet, 21 dw. Tees n. Granton. Ferocia. 21 80 m. n. Ouessant n. Vaness. Flevo, 21 30 m. o. Kp. Penas n. Villagarcia. Géért Bodewes, .21 dwars lie de Vierge naar Immingham. Geestdijk. 21 10 m. n.w. Cromer n. Boston. Gefle, 21 bij Texel n. Parijs. Inspect. Mellema, 20 v. La Rochelle n. Rensburg. John M, 21 10 m. z.w. Terschell.bank n. Antw. Joost, 19 v. Requejada n. Gent. Kaap Falga, 16 v. Londen n. Bilbao. Kaap St. Vincent, 19 te Rotterdam v. Zaandam. Marie. 21 dw. Oporto n. Pt. Lyautey. Markab N, 21 45 m. n.w. Malta n. Aeglion. Meres N, 21 15 m. w. Goeree n. Rotterdam. Notos, 21 10 m. v. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Netta, 20 te Beachyhead n. Lissabon. Pavo, 21 te Casquets n. Bilbao. Pegasus, 21 10 m. z. Portlandbill n. Waterford. Plato, 19 v. Tunis n. Piraeus. Ponza, 20 10 m. z. Whitby n. Goole. Repeto, 21 v. Huelva te Goole verw. Ton S. 21 20 m. o.n.o. Westhinder n. Rotterdam. Tillv, 19 v. Rochefort n. Santander. Vrede. 21 te Beachyhead n. Terneuzen. We'sterdok. 21 Noordwijk gepass. n. Amsterdam. Wim, 21 10 m. n. Esbjerg v. A'dam n. Esbjerg. SLEEPVAART Clyde, 20 v. Londen te Hamburg. Cycloop, .21 380 m. w.n.w. Key West. Humber. 20 v. Maassluis te Le Havre. Oostzee, 20 130 m. n.w. Tristan Da Cunha naar Porto Belgrano. Poolzee. 20 280 m. w.z.w. Madeira n. Maracaibo. Rode Zee. 20 v. Triest n. Lissabon. Witte Zee, 21 v. Hoek v. Holland. Zwarte Zee, 20 330 m. n.o. Recife n. P. Belgrano. gemaakt van het fijnste deeg, bros van de roomboter; zo maakt HUIZÉ BROERS ze. Banketbakkerij HUIZE BROERS ANEGANG 42TEL. 16535 TE KOOP gelegen op 5 km van Haarlem en 4 km van Heemstede in de Haarlemmermeer, eventueel woningruil. Brieven onder no. 5206 aan het bureau van dit blad. Eén blik op de advertentie-pagina's in onze courant kan u overtuigen: De grootste zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd Brieven onder no. 5208 aan het bureau van dit blad. Gevraagd voor spoedige indiensttreding GARAGE HARTOG, Turfmarkt 26 - 18. Ten kantore van Notaris Anten te Velsen-Driehuis wordt gevraagd Schriftelijke sollicitaties met inlichtingen en opgaaf van verlangd salaris worden gaarne spoedig ingewacht. De Hoover heeft allesAlles wat een wasmachine hebben moet voor de schoonste, veiligste en gemakkelijkste was! Daarom: als u op een wasmachine uit bent, neem dan met niets minder dan een Hoover genoegen. Betaal geen leergeld - maar kies metéén de meest efficiënte wasmachine die er is! Compleet met: unieke, gepatenteerde waswerking, totaal anders dan bij gewone wasmachines, brengt niet het goed, maar het water in beweging. elektrische wringer met onafhankelijk verende rollen, wringt alles wind-droog, van zakdoek tot 2-persoons deken; gaat na gebruik in de kuip. vol-automatische pomp om sneller en gemakkelijker te ledigen. krachtig spoelen in de kuip; vraagt slechts 30 seconden, dank zij unieke Hoover-werking. ingebouwde „direct-heater" roestvrij stalen kuip y geëmailleerde buitenwand de wereldvermaarde Hoover kwaliteit En natuurlijk is er een Hoover type voor elke woning en elke beurs: vanaf f 330.- tot f 640.- (aantrekkelijke betalingsservice) ■Zie de volledige sortering Hoover apparaten bij de officiële Hoover handelaars

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13