KWART MILJOEN MAALTIJDEN de lucht in Het bonte moederplantje VRIJDAG 22 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Congres film en jeugd V In een wip POLYCOL.OK Examens PAR IJ SE COIFFURES MOLENDIJK Kapsalons HANS JELTES Twee recepten Menu van de week ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Wilhelminagasthuis wordt academisch ziekenhuis Tweede proces over import van Duitse radio's Vis: gezond en lekker Creatie van Maggy Rouff Braziliaans verstekeling uit zee gered Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het instituut Film en Jeugd worden door dit instituut op 10 en 11 april een aantal bijeenkomsten belegd in 't Kurhaus hotel te Scheveningen. Men zal o.a. be raadslagen over de vraag of de voor alle leeftijden in theaters toegelaten en ver toonde films in de beoordelingen moeten en kunnen worden betrokken. Sinds zijn oprichting heeft het Beoordelingsorgaan aan meer dan 800 van de over de 1000 vrij willig ter beoordeling aangeboden films die bij kindervoorstellingen gebruikt wer den en worden, van een predicaat voor zien. Tevens zal het bestuur van het instituut bijeenkomen met een aantal genodigden om zich te beraden op de vraag of het in stituut binnen het terrein van zijn bemoei ingen ook de televisie kan en zal betrek ken. Op donderdag 11 april heeft een congres plaats met als thema: beeldkuituur en op voeding, waarbij aan de orde worden ge steld de eisen die door de vervisualisering der recreatie- en communicatiemiddelen aan de opvoeding en de opvoeders moeten worden gesteld ten behoeve van de jeugd. Sprekers zijn prof. dr. Fr. Stückrath uit Hamburg, pi-of. dr. Sj. Groenman en dr. J. M. L. Peters. Het congres vangt aan om half elf. Als voortzetting van de sedert bijna 10 jaren uitgegeven documentatiebladen in zake film en jeugd zal tezelfdertijd het eer ste nummer verschijnen van een twee maandelijks tijdschrift Beeldkuituur en Opvoeding. ADVERTENTIE mooier haar! jonger haar! frisser haar! gebruik óók kleur-shampoo nietgeverfd, alleen bij- getint. grijzende haren? onzichtbaar! doe het zélf, doe het thuis! Grote tube voor 2 tintgevende wassingen: Overat verkrijgbaar r ROTTERDAM, Nederlandse Economische Hogeschool: Kandidaatsexamen economische wetenschappen: E. "r. J. Uyterwijk, Rotter dam. DELFT: Geslaagd voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur: D. Ap pels, Delft; F. A. Mulder, Delft: G. J. Worm meester, Terborg; propaedeutisch examen scheikundig ingenieur: S. Vuyk, Amsterdam; propaedeutisch examen natuurkundig inge nieur: R. W. Okkes, 's-Gravenhage; kandi daatsexamen werktuigkundig ingenieur: W. P. A. Alberti, 's-Gi'avenhage; H. van Dam, Amsterdam; ingenieursexamen werktuig kundig ingenieur: Tan Boen Liam, Delft. NIJMEGEN: Geslaagd voor het kandi daatsexamen psychologie: mejuffrouw P. Th. A. M. Lambooy, Vught; M. B. H. Jaarts- veld, Siivolde; J. G. M. Yland, Zutphen; J. Zweens, Groningen; pater B. H. M. Lager- berg, Nijmegen, en H. M. J. Gedden, Nij megen. ADVERTENTIE EENVOUDIGE, HOUDBARE Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4. VAN HOGENDORPSTRAAT 25 - HAARLEM - TELEFOON 34682 GEDIPLOMEERD SCHOONHEIDSSPECIALISTE Schoonheidsbehandeling -Massage - Make-up - Epileren - Manicuren - enz. Eventueel aan huis te ontbieden. Gebruik van PAYOT-ARTIKELEN. ADVERTENTIE <*T)oor de^Orouw Stamppot van rauwe raapstelen 2 kg. aardappelen, V2 kg. raapstelen, zout, i/2 1. melk, 80 gr. boter of marga rine. De aardappelen schillen, wassen en op zetten met kokend water en zout en in 20 minuten gaar laten worden. De aardappelen zo nodig afgieten. De melk aan de kook brengen. De aardappelen stampen, vermengen met boter of mar garine en de melk. De raapstelen schoonmaken, wassen, klein snijden en door de aardappelen warm maken, maar niet meer laten ko ken. Fruitcomposities in schalen en manden op de begane grond, klaar voor de consumptie hoger op. Het is altijd een prettige bezigheid om eens te neuzen in buitenlandse kookboe ken en vast te stellen hoe de voedings gewoonten in andere landen zijn. Zo maakt de Amerikaanse huisvrouw b.v. graag slaatjes, die bestaan uit voor ons dikwijls onbekende combinaties, die met mayonaise aangemaakt en fleurig ge garneerd, als opening van de warme maaltijd gegeven kunnen worden. Zou den wij dat ook niet eens proberen? Zondag: Waldorfsla. rollade, spruitjes, aardappelen, gevulde mandarijntjes. Maandag: Koud vlees, knolraapjes, aard.- puree, broodpannekoek. (bonen in de week zetten. Dinsdag: Bruine bonen met spek en ge fruite uien, bessenvla. Woensdag: Hutspot met klapstuk, appel moes. Donderdag: Kaasommelet, witte kool, rauw gebakken aardappelen, fruit. Vrijdag: Gebakken vis, sla van biet en veldsla, rijst, havermoutpap. Zaterdag: Nasi goreng, yoghurt met banaan. Recept: Waldorfsla, 1 pond goudrenet ten, 1 selderijknol, 2 bananen, 50 gr. noten, 1 citroen, mayonaise of dikke slasaus. De appelen schillen en in kleine blokjes snijden. Met citroensap besprenkelen om bruin worden te voorkomen. Selderijknol schillen en raspen of ook in heel kleine stukjes snijden. Banaan in schijfjes snij den, de verschillende ingrediënten ver mengen en aanmaken met wat mayon naise. De sla op 1-persoons schaaltjes doen e-n garneren met wat mayonaise en gehakte noten. Het Moederplantje-Saxifraga sarmen- tosa is vrij algemeen bekend. Minder bekend is dat hiervan ook zo'n mooie bonte vorm voorkomt: de var. tricolor met roodgele blaadjes. Een allerliefst dat nog niet zoveel gekweekt wordt en wel iets meer warmte moet hebben dan het gewone groene moederplantje. Het vormt ook wel dunne rankjes, waarop zich weer kleine plantjes ontwikkelen, maar hiervan moet men binnenshuis toch niet veel verwachten. In de winter zal men het in een normaal verwarmde kamer moeten kweken en 's zomers dient men het tegen de felle zon te beschermen. Het neemt niet veel ruimte in beslag. In een vochtige atmosfeer gedijt het goed. Op warme dagen zal men dus een beetje moeten sproeien, en wél in de morgenuren. De blaadjes moeten namelijk tegen de avond weer droog zijn. Aan koud water heeft hel plantje een hekel. Als men het moet verpotten kan men dat in deze tijd van het jaar doen. Voedzame en luch tige grond is het beste. Meng daarom door de bloemistengrond nog een beet je turfmolm. G. Kromdijk Koffiepudding: 04 1. melk, 25 gr. (±16 blaadjes) witte gelatine, 2 dl. 11/2 kopje) koffie-extract van 20 gr. koffie, 90 gr. 6 eetlepels) suiker. De puddingvorm met water wegzetten. Hierin de blaadjes gelatine ±15 minu ten weken. De melk a'an de kook bren gen. De suiker in de melk oplossen. De gelatine uitknijpen en in weinig heet water oplossen. De gelatine mag niet koken. De melk enigzins laten afkoelen en er als ze niet meer dampt, onder roeren de gelatine en het koffie-extract bijvoegen. De massa verder af te laten koelen. De pudding, als zij drillig begint te worden, óverschenken in de pudding vorm. De pudding keren als ze volkomen koud is geworden. De pudding geven met custardsaus. Het bonte moederplantje. Amsterdamse raad: De raad van de gemeente Amsterdam heeft woensdag het min of meer historische besluit genomen tot verbouwing en uitbrei ding van het Wilhelminagasthuis tot aca demisch ziekenhuis en tot de bouw van een nieuw algemeen ziekenhuis in Slotervaart ter vervanging van het tot verdwijnen ge doemde Binnengasthuis. De preklinische instituten van de Am sterdamse universiteit zullen nu te zijner tijd worden gevestigd op een terrein ten noorden van het Jacob van Lennepkanaal in de Kinkerbuurt, grenzende aan het hui dige terrein van het Wilhelminagasthuis. In afwachting daarvan worden als tijde lijke voorziening drie noodzakelijk te ver plaatsen laboratoria ondergebracht in de te bouwen laboratoriumvleugel van het be- handelingsblok in het Wilhelminagasthuis. De raad nam het besluit na een jaren lange voorbereiding van het desbetreffende voorstel van B. en W. na een urenlang de bat met 37-tegen 6 stemmen. Hiermee was een minderheidsvoorstel, ingediend door de nestor van de raad, de 70-jarige arts dr. B. H. Sajet (P.v.d.A.), om een ge heel nieuw medisch academisch centrum aan de rand van de stad te bouwen en het Wilhelminagasthuis als algemeen zieken huis in te richten ter vervanging van het Binnengasthuis, verworpen. Een lid van de protestants-christelijke fractie en vijf leden van de P. v. d. A. stemden tegen het voorstel van B. en W., twee andere P. v. d. A.-leden en een K.V.P.-vertegenwoordiger stemden vóór, hoewel ze verklaarden tegen het plan van B. en W. in grote lijnen te zijn. In tweede instantie voerden vele leden het woord. Dr. Sajet diende hierbij een mo tie in om het nieuw academisch ziekenhuis mogelijk te vestigen op het terrein tegen over het Amstelstation. Deze motie ver wierp de raad met 34 tegen 9 stemmen. Voor het gerechtshof te Amsterdam zijn de pleidooien gehouden in een tweede pro ces over radiotoestellen van de Duitse fir ma Grundig, die samen met de Nederlandse importeur Jobo opnieuw een Amsterdamse radiohandelaar in kort geding had laten dagvaarden. Destijds wees de president van de recht bank in dit kort geding de vordering van Grundig toe: de Amsterdammer moest zich onthouden van de verdere handel in deze toestellen, omdat hij ze beneden de offi ciële prijs had verkocht. Van dit vonnis ging de handelaar in appél bij het hof, dat thans naar de pleidooien heeft geluisterd. In het eerste proces over de Grundig toe stellen trok de Duitse firma aanvankelijk aan het langste eind, totdat echter de Hoge Raad ten slotte de Amsterdamse handelaar in het gelijk stelde. Tevoren was Grundig echter al met het tweede proces begonnen. Grundig en Jobo voeren aan, dat de Ne derlandse radiohandelaar buiten importeur Jobo om zelf in Duitsland bij Duitse ra diofirma's de toestellen koopt, die zelf in Nederland importeert en ze dan beneden de officiële prijs op de markt brengt. Vol gens Grundig plegen de Duitse radiohan delaren daarmede contractbreuk en maakt rie Amsterdamse radiohandelaar daarvan misbruik. In dit tweede proces zal het hof op 3 mei a.s. uitspraak doen. ADVERTENTIE Het voorlichtingsbureau voor de voeding meldtdat vis een goed en gezond voedsel is en als vleesvervanging bij de warme maaltijd dienst kan doen is wel algemeen bekend, maar heel vaak denkt men er eenvoudig niet aan, vis op het menu te zetten. Het zou het best zijn in ieder geval één keer per week verse vis te eten, bijvoorbeeld steeds op dezelfde dag, zonder dat dit overigens behoeft te betekenen dat die wekelijkse vismaaltijd steeds dezelfde is. Variatie kunt u aan brengen door de manier, waarop de vis klaargemaakt wordt: bakken, koken, sto ven, eventueel door de saus, die erbij ge geven woi'dt (b.v. een zure-, peterselie-, mosterd, of botersaus), en de groente, die u erbij kiest (wortelen, rode kool, bieten, diverse slagerechten). Vergeet ook het gebakken of gestoofde visje niet als u zich afvraagt wat u nu weer eens op de boterham zult eten. Recepten voor 4 personen Gestoofde visfilets: 500 gr. verse of bevroren visfilets, zout, een citroen of 1 a 2 eetlepels tomatenpuree, 50 gr. boter of margarine. (Bevroren vis geheel of gedeeltelijk ont dooid in plakken snijden.) De boter of margarine smelten in een braadpan of vuurvaste schotel. Het sap van een halve citroen of twee eetlepels tomatenpuree er door roeren. De vis er in leggen, met zout bestrooien en de pan of schotel slui ten. De vis zachtjes tien minuten stoven in de oven of op het fornuis, de plakken keren en verder gaar stoven in nog onge veer tien minuten. Zoveel water toevoegen als voor saus no dig is, de saus op smaak afmaken, even laten doorkoken en desgewenst binden met aangemengd aardappelmeel of maï zena. Visgoulash: 350 gr. of meer vismoten 2 uien, ongeveer 1 eetlepel papx-ika- poedex-, zout. boter, margarine of olie, bloem of maizena. De vis wassen en met zout inwrijven. De uien schoonmaken, snipperen en in de boter lichtbx-uin bakken. De vis in blokjes snijden en deze aan alle kanten lichtbruin en gaar bakken. De paprika op het laatst even meebakken zonder te laten kleuren. Zoveel water toevoegen, dat de vis half onder staat. Het geheel tegen de kook brengen en 10 minuten zachtjes laten stoven. Het vocht binden met aangemeng de bloem of maizena. Het geheel op smaak afmaken en geven bij rijst of aardappelpuree en gekookte of rauwe gx-oente. CocktailjapoTi van mousseline en be drukte taft in helder rose en witte kleuren. Ontwerp van Maggy Rouf. r c t\ r cv- c PLASTIC HULPSTUKKEN Begeleid door mannefi van de Konink lijke Marechaussee stapte woensdagavond omstreeks half acht een ontredderd en ge broken man op de steiger van het loods wezen bij de Kleine Sluis te IJmuiden. Het was, zover we uit de bijna onbegrijpelijke letters, die hij voor ons neerschreef, kon den nagaan, de ongeveer dertigjarige Bra ziliaan Orlando M. Barcells. In Rio de Ja- neiro moet hij als verstekeling aan boord zijn gegaan van het ruim 4000 ton metende Liberiaanse schip „Almeria". Woensdag morgen omstreeks zeven uur voer het schip ter hoogte van de Noordhinder, toen Orlando ovei'boord sprong of viel de juiste toedracht is nog niet bekend. De man heeft daarna geluk gehad: op de 1303 ton grote Duitse kustvaarder „Olbex-s", die hoogstens een halve mijl achter de „Al meria" voer had de uitkijk iets overboord zien vallen bij de Liberiaan. Na ongeveer een half uur had men Orlando Barcells uit het koude, door een harde wind met kracht 6 tot 7 opgezweepte Noordzeewater opge pikt. Volslagen hulpeloos en geknakt was de man bij aankomst in IJmuiden. De beman ning van de „Almeria", die later in de avond afmeerde in de Buitenhaven van Hoogovens, deelde echter mee, dat Orlando zich ook aan boord tijdens de reis „vreemd" had gedragen. De kapitein was van mening, dat men hier met een geestelijk gestoorde heeft te maken. Op de Atlantische Oceaan kwam de Braziliaan drie dagen na het vertrek uit Rio de Janeiro uit ruim 3 te voorschijn. Aan boord heeft hij tijdens de reis niet gewerkt; vierentwintig uur van de dag lag de man te bed. Op de „Bcllatrix" Het overboord springen of vallen van de verstekeling heeft de bemannig van de Liberiaanse vrachtvaarder gistermorgen niet zelf opgemerkt. De 1303 metende Duitse kustvaai-der „Olbers", die achter de „Almeria" voer, begon hevig te fluiten, toen de uitkijk de man ovei-boord zag vallen. De „Olbers" draaide op en kon Orlando aan boord nemen. Via lampseinen werd beslo ten, dat de „Olbers" de drenkeling zou af geven aan de IJmuidense loodsboot, daar de zee te hoog was om de „Almeria" nu al haar gast terug te geven. Omstreeks zes uur gistei'avond was de Duitse kustvaarder voor IJmuiden en werd Orlando liefdevol opgenomen aan boord van de „Bellatrix", die daarna koers-zette naar de pieren om- de man over te zetten op de loodsafhaler „Geep". Orlando was gekleed in een oud khaki hemd en een versleten manchester broek, die omhooggehouden werd door een stuk touw. Det gelaat was bedekt met stookolie; het hoofd moet kort geleden kaal geknipt zijn geweest. Dankbaar had hij van een stuurman van de „Bellatrix" een jas aanvaard. Twee tolken erbij" Grif nam hij ook een pakje cigaretten aan, toen hij van de „Geep" af op de steiger stapte en door de max-echaussee naar een gereedstaande jeep werd gebracht. In het gebouw van de brigade IJmuiden van de Marechaussee heeft men getracht met behulp van twee Spaanse tolken meer aan de wet te komen omtrent deze Brazi liaan. En dan vooral over de reden van het terecht komen in een woelige Noordzee. Naar politiebureau Met de jas van de stuurman nog aan - er kwam bericht van de „Bellatrix", dat Orlando de jas mocht behouden - is de Braziliaan, die vermoedelijk van Portugese afkomst is, overgebracht naar het hoofd bureau van politie aan het Tiberiusplein te Velsen, waar hij de nacht heeft doorge bracht. De man zal Nederland weer moeten verlaten met de Liberiaanse „Almeria". De moeilijkheid is echter, dat de Liberiaan vermoedelijk in het dok gaat, wanneer de lading bij Hoogovens is gelost. Zekerheid hieromtrent bestond vanmorgen echter nog niet. WE WERDEN ER STIL VAN. Toen we onze tong weer konden gebruiken, vroegen we: „En wordt dat nu allemaal warmgehouden tot het moment, dat het opgegeten wordt?" Dat bleek maar gedeeltelijk juist te zijn, namelijk alleen voor de maaltijden, bestemd voor de koi-te vluchten. Er wor den keurige porties van geschept in bakjes met een aparte ruimte voor vlees, gx-oente en aardappelen. Die bakjes gaan in elektrisch verwax-mde containers. Op wagentjes wordt de benodigde voorraad naar het vliegtuig gebracht. Maar wanneer het lange vluchten betreft neemt men zijn toevlucht tot het diepvriesproces. Zo van het fornuis verhui zen lunches en dinei'S in aluminium bakjes, verpakt in zakjes van vetvrij papier, naar enorme diepvriescellen. Gedurende enkele uren wordt het voedsel op een temperatuur van circa min 40 graden ingevroren en dan verder bewaard op min 20 graden tot het nodig is. Elk menu heeft een eigen herken ningsnummer, hetgeen het overzicht natuurlijk zeer verge makkelijkt. Gaan de maaltijden op reis, dan worden ze in metalen voedselkoffers met koelsysteem verpakt. Aan boord hoeft men dus alleen maar de maaltijden in de elektrische oven te ontdooien en op consumptietempei'atuur te brengen. Als je dat zo verteld wordt, klinkt het allemaal heel een voudig. Wat moet hier echter een enorme oi-ganisatie achter staan, wat een inkoop-overleg en een uitkienerij! Een tweede afdeling vorrht de sandwichkeuken, waar we achter een reusachtig blok boter een juffrouw ontdekken, die bezig is er met een handig instrumentje mooie rondjes uit te steken. Iemand anders legt steeds een blaadje sla op een sneetje brood, een volgende maakt er een kleurencompositie van door er een plak zalm op te vleien. Van hier verhuizen we naar de koude keuken, waar verrukkelijke hors d'oeuvres en bittergarnituren worden klaargemaakt. In ijskastjes langs de wand staat datgene wat reeds is afgewerkt. Maar er is ook een eigen banketbakkex-ij, waar cakes, gebak, pudding en ijs worden vei-vaardigd. Weet men toevallig, dat er een belangrijke jarige aan boord is, dan wordt deze passagier een taart of een compositie in gesponnen suiker aangeboden, zoals een bonbonnière in lief lila, gevuld met bonbons. Een reizend voetbalelftal wordt bijvooi-beeld verrast met een grappig suikei-en veldje, waarop suikeren voetballers in slag orde staan opgesteld. Geestige marsepeinen dierenfiguurtjes staan in gelid klaar als attentie voor de kinderen tijdens de vlucht. EEN AFZONDERLIJKE AFDELING vormt weer de kof- fiekeuken, die maandelijks 7000 liter koffie en thee aflevert. In een eigen slagerij wordt het binnengekomen vlees uitge beend en panklaar afgeleverd. Een eigen controleur let voortdurend op de kwaliteit en versheid. Dit complex is zelfs een kosherkeuken rijk. Onder rabbinaal toezicht worden hier maaltijden bereid voor ox-thodox-joodse passagiers. Wanneer zij aan boord kosher willen eten, moeten zij dat even bij het boeken van de plaatsen vermelden. De Civiele Dienst zorgt dan voor de rest. We hebben bibberend van de kou enkele van de ruime diepvries- en koelkluizen, zo groot als een kamertje, betreden, waar al dat heerlijks vliegklaar staat opgesteld. Hier draagt het personeel dikke bontjakken, tenminste wanneer ze geruime tijd in deze Noordpooltempe- ï-atuur bezig moeten zijn. Men schijnt er echter aan te wen nen. Een jongeman met blozende wangen, waar de warmte van afstraalde, verzekerde ons, dat die kou niet de moeite waard was; „Ik loop er zo in, hoor, met mijn blote handen". Drie gx-ote ijsblokjesmachines zorgen er aan de lopende band voor, dat men in het vliegtuig steeds voldoende voorraad heeft om de dranken koel te kunnen serveren. Ontzaglijk zijn ook de 'magazijnen, waarin de levensmiddelen worden opge slagen: koffie, thee, wanden vol blikgroente, kluizen vol vlees, boter en fruit. In een speciale bergruimte waar een temperatuurregelaar een wakend „oog" laat gaan over het vochtgehalte, staan dozen chocolade en bonbons. EEN AANGENAME GEUR komt uit de koelcel voor al- lei-lei soorten fruit. In een andere ruimte zien we hoe bin nen twee minuten prachtige schalen en manden fruit wor den opgemaakt. Later zullen zij in een vliegtuig circuleren. Wilt u enkele getallen? Per dag verbruikt men 100 kilo ba nanen, per maand 24.000 sinaasappels. Alles wat nodig is wordt centraal door deskundigen ingekocht, net als bijvoor beeld bij een groot warenhuis, waar elk vak een eigen in koper heeft. Het linnengoedmagazijn is ook van belang. Hier liggen 15.000 servetten en 10.000 donskussens klaar om er maar enkele artikelen tussenuit te nemen. Een wasserij met twee machines, die samen 100 kilo aankunnen, twee gigan tische centrifuges, twee warmelucht-droogmachines en stoommangels van drie meter lang vormen een deel van de inventax-is. Jaarlijks wox-dt 200.000 kilo goed gewassen. In een aparte naaikamer wordt het verstelwerk verzorgd. De afwas keuken heeft ons bijzonder geïmponeerd. Hier staat de groot ste afwasmachine van Nederland. Het serviesgoed, dat eerst in twee chemische baden is gekuist, glijdt op roosters deze indrukwekkende machine binnen en de boel hoeft alleen nog maar nagedroogd te worden. Wilt u tot slot nog enkele cijfers, om net zo geïmponeerd te worden als wij? Hier zijn ze dan: jaarlijks gaan er in dit bedrijf 150.000 diepgevroren maaltijden, 100.000 andere maal tijden, 2.000.000 pakjes kauwgom, 4.000.000 zakjes suiker, 4Ó0.000 eieren en 12.000 kilo koffie om. Tineke Raat De andere kant van de koude keuken der K.L.M.: lekkere beetjes en koks. „Dit is Nederlands grootste keu ken en een van de modernste lucht vaartkeukens ter wereld", werd ons met gepaste trots verteld, toen men ons op Schiphol het heiligdom van de koks binnenvoerde. „In al deze afdelingen worden de hapjes en maaltijden bereid, die de passagiers tijdens hun vlucht consumeren'. We stonden er inderdaad even van te kijken van die geweldige ruimte, waar dag en nacht een legertje van tachtig koks in touw is. Onze neus ging met graagte te gast in de af deling, die we het eerst betraden. Goudgele kippeboutjes, ontelbare omeletten, als soldaatjes in een rij opgesteld, een toren rolladen en reu- zenketels met soep wedijverden in geur met elkaar. De ene kant in de koude keuken van de K.L.M.: koks en lekkere beetjes.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15