Tweede basisindustrie in IJmond wordt uit streekplan geschrapt r Grote bevoegdheid voor minister in nieuwe Landbouwwet Vijftig jaar geleden URBACH Op korte termijn Net als toen Recreatie- en streekbelangen gaan voor JJlcTïli&xmd Tweede Kamer heeft daar wel enige bezwaren tegen raatótoel 3 Amerikaanse reactie op Eisenhowers brief Tories behouden 2 zetels, doch verliezen stemmen „Jazz at the Philharmonic" op 5 mei Agent voorkwam ernstig ongeluk te Rotterdam Peanut butter Bewijsmateriaal in de zaak-Adams zeer zwak Voof de roker die Zich graag verwent Beraad van Hammarskjoeld in Cairo begonnen Persoonlijke boodschap) van Tito voor collega Nasser Uit Haarlems Dagblad van 22 maart 1907 VRIJDAG 22 MAART 1957 Van dag tot dag j Onlangs heeft de A.N.W.B. de aandacht van de Rijkswaterstaat gevestigd op de gevaarlijke toestand, die op de drukke rijksweg Den Haag-Wassenaar-Amster dam bestaat als gevolg van de kruising van die weg door een kleine zijweg bij Maaldrift. Deze kruising is niet verlicht en daardoor zijn op dit punt overstekende fietsers bij avond moeilijk zichtbaar voor de automobilisten, die op de rijksweg welke immers een snelverkeersweg is vaak hard rijden, zodat daar al enige on gelukken hebben plaatsgehad. De Rijks waterstaat heeft het verzoek van de A.N.W.B. om de kruising te verlichten niettemin afgewezen. Wel zal worden „be zien", op welke andere wijze het kruis punt beter zichtbaar kan worden gemaakt, heeft hij gezegd. Het staat te bezien, hoe lang dat „bezien" zal duren, terwijl het gevaar onverminderd blijft bestaan Het Tweede Kamerlid Weiter heeft zijnerzijds de minister van Verkeer en Waterstaat gewezen op de talrijke onge lukken met dodelijke afloop, die op het Wassenaarse deel van dezelfde rijksweg plaatshebben als gevolg van het links- afslaan van voertuigen. Hij heeft de mi nister gevraagd, op korte termijn maat regelen te treffen ter verbetering van deze situatie. Er wordt dus van genoeg kanten aan drang geoefend op onze verkeers-autori- teiten. Maar nergens in Nederland schijnen de officiële molens langzamer te malen dan bij Waterstaat. Cynici vrezen dan ook al, dat minister Algera de heer Weiter zal antwoorden dat hij zal „bezien, op welke wijzeenzovoorts, enzovoorts Intussen worden de lijsten van verkeers ongelukken dagelijks langer. Wanneer wordt Waterstaat nu eens wakker, en ac tief, en energiek? Het is op zichzelf een treurige situatie, dat de Tweede Kamer zich met kwesties als deze moet bemoeien. Het zou toch logisch zijn, dat Waterstaat niet door Kamerleden en niet door de A.N.W.B. behoefde te worden v aangepord, maar zélf het initiatief nam om onze ver keerswegen waar nodig te verbeteren en te blijven verbeteren. „Op korte termijn," heeft de heer Weiter gevraagd. Op korte termijn, heren van Waterstaat! Het Nederlandse televisiepubliek heeft enige tijd geleden oprecht plezier beleefd aan het succes van een jonge liedjesmaker, die In het buitenland de erekrans om de schouders kreeg voor zijn compositie „Net Als Toen", een eenvoudige doch in zijn genre zeer geslaagde „song". Op dit te Frankfort gehouden „Song-festival" heeft een deskundige jury in tegenwoordigheid van een groot en merendeels ook in het chanson doorgewinterde publiek dit liedje als het beste aangewezen. De jonge Nederlandse toonzetter van het lied, Guus Jansen, heeft daar in FrankWt een glorierijke dag beleefd en die was hem gaarne gegund, ook al omdat Nederland op het gebied van het chanson in het ver leden nooit een bizonder fraai geluid heeft kunnen doen horen. Nu heeft een weekblad een tamelijk zure opmerking over dit lied gemaakt, een opmerking die niet alleen de vaardigheid van Guus Jansen onttakelt doch hem zelfs als een plagiator te kijk stelt. Een kort geding zal nu moeten uitmaken, of Guus Jansen het recht heeft correctie en eerherstel te eisen. De bekroonde melo die en het door het weekblad genoemde Franse lied lijken niet in het minst op el kaar, doch afgezien daarvan: is het nodig dat met een dergelijke aangelegenheid, die tenslotte van weinig belang is, zo zuur wordt omgesprongen? Opzettelijk plagiaat is in deze zaak moeilijk te veronderstel len, want de omstandigheden waren van dien aard dat ontmaskering en schande in dat geval niet hadden kunnen uitblijven op het festijn zelf. Toevallige overeenkomst van delen der melodie zou in het geheel niet onmogelijk zijn, doch wat dan nog? En nu is de rechter erin gemoeid een jonge artiest heeft zijn lauwerkrans plot seling zien verflensen en hij zit met de na righeid van juridische beslommeringen. Het is allemaal onbelangrijk, maar ook ongezellig. En er blijft allicht iets van han gen, ook al wordt Guus Jansen gerehabi liteerd. Valt er niets belangrijkers te critiseren? (ADVERTENTIE) NIEUWE DESSINS AMERIKAANSE ROKSTOFFEN De luchtvaartonderhandelingen WASHINGTON (UP) De brief van president Eisenhower aan premier Drees, over de luchtvaartonderhandelingen welke tussen beide landen gevoerd worden, heeft grote teleurstelling gewekt bij de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen, die lie ver niet zien dat de Verenigde Staten con cessies doen aan Nederland in dit opzicht. Het feit dat Eisenhower - zoals hij dr. Drees heeft geschreven - de delegatie van de Verenigde Staten persoonlijk heeft ge vraagd deze onderhandelingen „de meest ernstige aandacht te schenken", wordt als bewijs beschouwd voor het vermoeden dat de Amerikaanse delegatie bereid is enige concessies te doen. Jongstleden vrijdag werden de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen over het standpunt van de regering ingelicht en toen reeds berichtte men dat de directies niet „blij" waren met de resultaten van deze gesprekken. Sommige kringen verwachten dat de Verenigde Staten de K.L.M. zullen toestaan de route AmsterdamMontreal naar Cali- fornië te verlengen, en de directe route van Curaqao naar New York eveneens zullen toestaan. De route AmsterdamMontreal doortrekken naar Houston, Texas, zal ech ter zeer waarschijnlijk niet worden goed gekeurd. ADVERTENTIE Omdat de jonge Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige „Margriet", is „Margriet" reeds jarenlang bet gróótste blad van Nederland! In het advies over de 52 bezwaarschriften, onder meer van de gemeenten Velsen, Bloemendaal en Haarlem tegen het ontwerp-streekplan Kennemerland-Zuid, zoals dit advies door de Technische Commissie van de Provinciale Planologische Dienst van Noordholland is uitgebracht, wordt het standpunt ingenomen, dat het welbewust openhouden van de mogelijkheid voor de vestiging van een tweede basisindustrie in de IJmond bezuiden IJmuiden dus niet langer verantwoord kan worden geacht. De commissie zal het streekplan dan ook pogen te wijzigen in die zin, dat het openhouden van ruimte voor een tweede basisindustrie niet langer noodzakelijk blijft; de Planologische Dienst accepteert de bezwaren van de gemeenten en het Provinciaal Bestuur. Hiermee is niet alleen een ernstige dreiging voor het achterlig gende woongebied afgewenteld, maar zijn tevens diverse belangrijke recreatie- belangen gediend, terwijl voorts de realisering van het onlangs bekendgemaakte strandplan van de gemeente Velsen „Zeebad IJmuiden" naderbij is gekomen. De Planologische Dienst wijst er op, dat in het ontwerp streekplan de vestiging van een tweede basis-industrie bij IJmuiden niet zonder meer wordt toegelaten. Aan die vestiging zou een ingrijpende herzie ning van het streekplan vooraf moeten gaan en alvorens daartoe over te gaan zouden eerst de nadelige gevolgen van het door die vestiging te verwachten bevol kingsaccres in de streek onder ogen ge zien moeten worden. Reeds thans kan wor den ingezien, dat die nadelen zeer ernstig zijn. De Planologische Dienst wijst op de andere mogelijkheden om een tweede basisindustrie te vestigen elders in den lande, waar deze vestiging niet zulke catastrofale gevolgen zal hebben als in zuid-Kennemerland. Tweede tunnel Velsen en particulieren hebben bezwaar gemaakt tegen de ontworpen ruimte voor aanleg van een tunnel voor lokaal ver keer ter plaatse van de spoorbrug te Vel sen. De aanleg is binnen de gereserveerde ruimte onmogelijk, in het bijzonder wan neer aan een tunnel voor lokaal autover keer wordt gedacht; de aan- en afvoer- wegen, aldus meent de gemeente Velsen, zullen slechts met buitensporige offers tot stand kunnen komen. De Planologische Dienst geeft toe, dat bedoelde tunnel ongetwijfeld eerst na ver loop van vele jaren nodig zal kunnen zijn. De verdere uitwerking bij gemeentelijk plan zal inderdaad een uitvoerig overleg tussen gemeente, spoorwegen, waterstaat en anderen nodig maken. Dit overleg ware te bevorderen. Aan een alleszins bevre digende oplossing voor de jaren, dat geen tunnelaanleg zal plaats hebben, behoeft het plan in deze vorm niet in de weg te staan. Aan de bezwaren zal de Plano logische Dienst tot zekere hoogte tegemoet komen. Sluis en sluisweg Amsterdam acht het nodig ruimte te reserveren voor een tweede grote sluis en voornamelijk in verband 'daarmede een verruiming van het sluizencomplex naai de zuidzijde met 200 meter in het streek plan op te nemen. De bouw van die sluis, schrijft Amsterdam, is urgent. Het kanaal- pand tussen sluizen en tunnels zal als wachtplaats moeten fungeren voor sche pen, die moeten worden geschut. Over dit zeer verstrekkende project, al dus de Planologische Dienst is nog geen overeenstemming bereikt en is overleg gaande. In afwachting van de resultaten daarvan is het naar het oordeel van de Dienst niet verantwoord thans iets bin dends vast te leggen. Indien overleg met alle er bij betrokken instanties tot een der gelijk plan leidt, kan een herziening van het streekplan, zodra deze gewenst is, in uitzicht worden gesteld. Indien, schrijft Amsterdam verder, de aanduiding van de bestaande weg over de sluizen inhoudt, dat die weg in stand moet worden gehouden, heeft Amsterdam daar bezwaar tegen uit hoofde van scheep- vaartbelangen. De bestemming „verkeer te water" laat naar het oordeel van de Dienst zowel handhaving als opheffing van de weg toe. Deze is overigens niet van boven- gemeentelijk belang te achten. Amsterdam acht reserveren van een strook ter verbreding van het Noordzee kanaal tot 400 meter nodig. De Plano logische Dienst stelt zich op het volgende standpunt. Het is bekend, dat over een verbreding van het kanaal tot meer dan rond 300 meter verschil van mening tussen de deskundigen bestaat. De noodzaak van een dergelijke verbreding is nog niet aan getoond; het is echter wel duidelijk, dat de gevraagde verbreding in afzienbare tijd in ieder geval niet zal worden gereali seerd. Alleen reeds tussen de ventilatie gebouwen van de in aanleg zijnde tunnels is het niet mogelijk. Het zou daarom pre matuur zijn reeds thans een dergelijke verbreding in het streekplan op te nemen. (Van onze correspondent in Londen) De Britse conservatieven hebben bij de tussentijdse verkiezingen in Beckenham en Newcastle (noord) hun zteels behou den. maar de Tory-voorsprong is, verge leken met de algemene verkiezingen van 1955 aanzienlijk gedaald. In Beckenham bedroeg de verschuiving ruim zes percent en in Newcastle 3.6 percent. Deze cijfers wijzen uit, dat de regering in de industri ële centra weer groter steun ontvangt van de kiezers dan totnutoe. In de Londense vooi'steden is dit echter nog niet het geval. Voordat premier MacMillan naar Ber muda vertrok, deed hij een beroep op zijn aanhang bij de stemmingen niet weg te blijven, zoals bij vorige tussentijdse ver kiezingen is gebeurd. De stemonthouding kan worden beschouwd als een protest tegen tegen de stijgende kosten van levens onderhoud, maar aan de andere kant is het tevens een demonstratie van degenen, die zijn teleurgesteld, dat de regering in de Suezcrisis niet heeft doorgezet en ook op andere gebieden teveel aarzelt. (Reuter) De conservatieven hebben nu 344 zetels in het Lagerhuis, Labour 278 en de liberalen 5. Er zijn verder een partij loze afgevaardigde en twee vakante zetels. Onder leiding van partijvoorzitter Evert Vermeer is donderdagmiddag een delegatie van de Partij van de Arbeid van Schiphol naar Israel vertrokken. De delegatie nam vrolijk afscheid. Gen. Cronjéstr. 39 - Haarlem - Tel. 17245 Op 5 mei worden in Amsterdam ('s mid dags in het Concertgebouw) en in Scheve- ningen ('s avonds in de Kurzaal) weer uit voeringen gegeven van „Jazz at the Phil harmonic". De uitvoerenden zijn de zange res Ella Fitzgerald, de pianist Oscar Peter son, de bassist Ray Brown, de drummer Jo Jones, de gitarist Herb Ellis, de trom- petist Roy Eldridge en de violist Stuff Smith. Een agent van politie heeft door zijn doortastend optreden een ernstig ongeval op het Marconiplein te Rotterdam kunnen verhinderen. De bestuurder van een tram, die uit de richting Schiedam dit plein naderde, ont dekte tot zijn grote schrik, dat hij zijn voertuig niet bijtijds tot stilstand kon brengen. Een agent, die de tram zag aan komen, merkte op, dat de bestuurder druk stond te gebaren en hij begreep wat er aan de hand moest zijn. Direct greep hij in. Het verkeer is ter plaatse zeer druk. Auto's kregen een teken om te stoppen. Enige auto's stonden op de tramrails, maar snel ingrijpen deed ze spoedig naar een veiliger plaats ver huizen. De agent had succes: de tram kon on gehinderd het plein passeren en de be stuurder slaagde erin de tram tweehon derd meter verder tot stilstand te brengen. De wagen werd voor onderzoek buiten dienst gesteld. ADVERTENTIE (Pindakaas) is rijk aan vitamine en een bron van kracht en gezond heid. De fijnste pindakaas komt van De verdediging van dr. John Bodkin Adams, die donderdag voor de vierde dag terechtstond wegens moord op een rijke weduwe, heeft een paar getuigen van de Kroon bij een scherpe ondervraging, ver klaringen doen uitspreken, die de zaak er voor het openbaar ministerie zeker niet gemakkelijker op gemaakt hebben. Zo werd op de eerste dag reeds duidelijk, dat de weduwe Morell wier dood aan in jecties van dr. Adams wordt toegeschre ven op de laatste dag van haar leven, niet in een half bewuste toestand verkeer de, zoals in de aanklacht stond, want de briljante verdediger Geoffrey Lawrence liet een der vroegere verpleegsters van mevrouw Morell voorlezen, wat deze die dag nog gegeten had „patrijs, selderij, pudding en cognac-soda". Dat eet men, naar de verdediging aanvoerde, niet in een half-bewuste toestand. De volgende dag bracht de verdediging aan het licht, dat de drie verpleegsters van mevrouw Morell, die als getuigen voor de Kroon gehoord werden, ondanks een verbod in de trein met elkaar over de zaak gespro ken hadden, waarbij een de ander bezwoer een bepaalde verklaring niet af te leggen, omdat zij haar daarmee in moeilijkheden zou brengen. Donderdag erkende een van de getuigen tegenover de verdediging, dat mevrouw Morell zélf de verpleegsters de toegang tot haar kamer had ontzegd en niet dr. Adams, zoals in de beschuldiging was ge steld. Bovendien gaf zij toe, dat de behan deling van de weduwe ook naar haar in zicht toch wel verantwoord was geweest omdat de grote rusteloosheid van de pa tiënte toediening van grotere doses ver dovende middelen noodzakelijk maakte. De bezwarende verklaringen, waarmee het proces begon, zijn hierdoor in belang rijke mate verzwakt en er zullen volgens velen uit het legertje juristen, dat de zaak volgt, geheel nieuwe bewijzen moeten ko men, wil de Kroon genoeg belastende fei- tdh voor een veroordeling overhouden. (Van onze Kamer ver slag gever) De Tweede Kamer is gisteren begonnen met de behandeling van de nieuwe wet tot bescherming van de landbouw, ter vervan ging van de landbouwcrisiswet van 1933 en de daarbij aansluitende regelingen uit de bezettingstijd en de periode van schaars te na de oorlog. De bedoeling is vereen voudiging, samenvoeging en modernisering door in het geheel ook een taak toe te ken nen aan de nieuwe publiekrechtelijke be drijfsorganen overeenkomstig de wet op de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Toen in de jaren van de economische wereldcrisis na 1929 de landbouw te gronde dreigde te gaan, werden beschermende maatregelen getroffen. De politiek van de regering richtte zich op een zekere stabili satie van de prijzen en de bevordering van de afzet van landbouwprodukten. De aan vankelijk incidentele maatregelen werden samengevat in de Landbouwcrisiswet 1933. Tegen het einde van de dertiger jaren was niet meer de aanpassing bij de economische crisis hoofdzaak, maar de verzekering van de voedselvoorziening in tijd van oorlog. Bij de wet van 30 september 1938 werd be paald, dat daarvoor mede gebruik kon wor den gemaakt van de bevoegdheden in de Landbouwcrisiswet. Op grond van deze wet kwamen ook gedurende de bezetting nieuwe regelingen tot stand, die na de be vrijding gehandhaafd bleven wegens de schaarste aan voedingsmiddelen en voorts met het doel lonen en prijzen in evenwicht te houden door subsidies op levensmidde len. Bovendien werd de bezettingswet geving, aangevuld en vernieuwd, gehand haafd in afwachting van de totstandko ming van de P.B.O., waardoor allerlei re gelende bevoegdheden van de overheid zouden kunnen worden overgedragen aan de wettelijk georganiseerde landbouw. In 1950 is de Wet op de Bedrijfsorgani satie een feit geworden en het Landbouw schap werd de eerste volledige bedrijfs organisatie. M odernisering Thans acht de regering het gewenst de regelingen uit crisistijd en de bezettings periode te doen vervallen en te vervangen door een moderne, nieuwe wet. Deze dient tevens ter verzekering van de voedsel voorziening, onder meer door de instelling van een in- en verkoopkantoor. De nieuwe wet geeft grote bevoegdheden aan de mi nister van Landbouw, die allerlei beschik kingen en maatregelen kan treffen buiten het parlement om. Om voorkeur te tonen voor regelingen door het georganiseerde bedrijfsleven heeft de regering in de wet vastgelegd, dat ministeriële beschikkingen, waarbij heffingen worden opgelegd, waar bij prijzen worden vastgesteld of waarbij regelingen worden gesteld omtrent be paalde gedragingen, zullen worden inge trokken zodra een verordennig van een bedrijfslichaam tot regeling van hetzelfde onderwerp is goedgekeurd. Hetzelfde geldt voor een algemene maatregel van bestuur of Koninklijk Besluit, waarbij het telen, kweken, fokken en broeden wordt gere geld. Meer controle verlangd Koninklijke Besluiten op het gebied van telen, kweken, fokken en broeden wilde de heer Biesheuvel (A.R.) achteraf doen goedkeuren door de Staten-Generaal. Hij diende een daartoe strekkend amendement in. Teneinde een directer controle door het parlement mogelijk te maken, kwam de heer V a n D ij k (V.V.D.) met een amende ment, volgens hetwelk de minister bij het treffen van een maatregel tegelijkertijd een toelichting moet sturen aan de Staten- Generaal. Bovendien diende de heer Biesheu vel nog een amendement in met het doel voor belanghebbenden de mogelijkheid van beroep open te stellen tegen besluiten van de minister. Omdat is bepaald, dat ministeriële be schikkingen pas worden getroffen nadat de produktschappen en bedrijfschappen zijn gehoord, was de heer De Ruiter (C.HU.) bereid over allerlei bezwaren heen te stappen evenals de heer Groen (K.V.P.), indien minister Mansholt zou willen toe zeggen, dat voorrang wordt gegeven aan maatregelen van de bedrijfsorganen. Be zwaren van de heer Vondeling (P. v. d. A.) betroffen verzwakking van bevoegd heden in de definitieve wet in vergelijking met het ontwerp. In weerwil van allerlei bezwaren tegen de diep ingrijpende bevoegdheden, die aan de minister worden verleend, was men toch wel algemeen overtuigd van de noodzaak van de nieuwe wet, waarbij de heer D e Ruiter overwoog, dat de bevoegdheden vooral een technisch karakter dragen en niet liggen op het terrein van het beleid. Dinsdag wordt de behandeling voortge zet, omdat minister Mansholt vandaag de bijzondere vergadering van de ministerraad bijwoont ter bespreking van de verdragen betreffende Euromarkt en Euratoom. Qp de Onvoorzichtige uitspraak Rineke was weer in een moeilijke bui; wel erg lief, maar lastig. Ze zit altijd boordevol onoplosbare problemen en dat kan verder natuurlijk helemaal geen kwaad, zolang het in haar hoofdje maar zachtjes blijft sudderenMaar van tijd tot tijd begint ze over te koken en wie zich dan toevallig in haar buurt bevindt, is er mooi mee. Het kan verbeelding zijn, maar ik heb de indruk dat ze die buien bij voorkeur krijgt als ik het ergens druk mee heb. Van de week was het ook weer zo. Ik moest werken en gaf daar ook duidelijk blijk van door een luid gebruik van de schrijf machine. Rineke is echter een wezentje, dat zonder technische hulpmiddelen alle geluiden weet te doorboren. Ze sprak dus door het ratelen van de machine heen: „Wat is trouwen?" „Ja, dat is goed", zei ik vaag, want ik meende dat ze ergens toestemming voor vroeg en die geef ik in zulke momenten grif, omdat het de rustigste oplossing is. Het wil achteraf wel eens wat vreemd uit vallen, maar ik huldig het beginsel, dat elk uur genoeg heeft aan zijn eigen kwaad. „Wat is trouwen", informeerde Rineke in gelaten hardnekkigheid. „Hè?", vroeg ik, doortikkend. „Wat is trouwen", vroeg ze, luider en met een zweempje ongeduld. Het is gek, maar de eenvoudigste vragen zijn het moeilijkst. „Trouwen?", zei ik rekkerig. „Nou, ge~ woon hè. Trouwen is gewoon trouwen". „Zoals jij en mammie?", vroeg ze in schikkelijk. Op dat moment zag ik mijn vrouw aan komen en daar ik voorzag, dat ze mij van Rineke zou verlossen, nam de liefde een hoge vlucht in mij En daarom sprak ik vertederd: „Nee, zoals mammie en ik, dat is niet gewoon. Daar komt mammie net. Ga maar gauw naar haar toe". Ze ging gelukkig. Maar gisteren zei mijn vrouw: „Wat heb je toch tegen Rineke gezegd over trou wen?" „Ik weet 't niet precies", zei ik. „Hoezo?" „Ze vertelt in de hele buurt rond, dat wij niet gewoon getrouwd zijn. Alle buren weten het al". „O", zei ik, want wat moet je anders zeggen. Maar ik begrijp nu tenminste de eigen aardige manier, waarop ze me in de buurt de laatste dagen groeten. Jac. van der Ster ADVERTENTIE ...olkttAtv, (j-gjyflV oïA BELGRADO/CAIRO/PARIJS (Reuter) De Joegoslavische vice-president luitenant- generaal Svetozar Voekmanovitsj Tempo, die een officieel bezoek aan Egypte brengt, heeft president Nasser een persoonlijke boodschap van maarschalk Tito overhan digd, zo meldt de Joegoslavische pers. De Nasser heeft gisteravond gesproken met de secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld. LONDEN. De correspondent te Petersburg van de „Globe" meldit, dat aldaar die laatste dagen een geheimzin nige automobiel ten zeerste de nieuws gierigheid van het publiek wekt. Zij is geheel grijs geschilderd en stevig aan alle kanten met stalen platen omringd. Boven het rijtuig steekt een draaibare toren uit, uit welks opening de loop van een kanon komt dreigen. De auto rijdt in een zeer snel tempo door de straten. Men beweert dat de wagen toebehoort aan een hooggeplaatst persoon, die hem heeft laten vervaardigen uit vrees voor een aanslag, zooals er den laatsten tijd vele in Rusland zijn gepleegd.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5