T Kerkdiensten Plantaardappelen ■P A anmeldingsfo rm ulier Haarlems Dagblad Ontwerpen voor gordijnstoffen ZATERDAG 23 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Stichting Haarlem-Noord begint haar taak Bestuur samengesteld v. Deursen's Medische verzorging tijdens weekeinde A. M. Tijsseling overleden Lady Mason opende Brits paviljoen op huishoudbeurs Esperantistencongres in „De Leeuwerik" „Wie kust de mummie?" Voorjaarsactie Rode Kruis te Vijfhuizen jaarverslag 1956 Television-Electronics Fund, Inc. ZANDVOORT Bijeenkomsten K8ILEGOM Opvoering van „De zwarte tulp" voor poliofonds BurgerUke Stand van Hillegom LISSE Uitgebreid programma op Koninginnedag Burgerlijke Stand van Lisse Concordia krijgt er een punt bij in de HVB In een openbare vergadering van de Stich ting Haarlem-Noord, die vrijdagavond in restaurant Bolwerk" is gehouden, is mee gedeeld. dat de raad van advies het bestuur als volgt heeft samengesteld: H. Lamsma, voorzitter, mr, Chr. F. M. van Koppen, vice- voorzitter, H. van Halem, penningmeester, F. H. Pijnakker, tweede penningmeester. C. L. Hoeben, tweede secretaris, L. Leeuwerik, A. van Balen, W. I-I. Kouwenberg en C. Croe- zen. Later zullen een secretaris en een com missaris worden benoemd. De heer Lamsma heeft een uiteenzetting gegeven van het doel der stichting. In ons blad van dinsdag hebben wij reeds bijzonder heden meegedeeld. De voorzitter deed een beroep op de bezoekers propagandisten in hun verenigingen te zijn en medewerking te ver lenen, als het nodig mocht zijn. Mr. B. W. Stomps gaf een toelichting over de wijze, waarop een stichting in het alge meen werkt en deed mededelingen over de statuten. De penningmeester, de heer Van Halem. deelde mee, dat de contributie voor particulieren twee gulden vijftig zal bedra gen en verwacht wordt, dat verenigingen een hogere bijdrage zullen geven. „Er is veel geld nodig, vooral als bijvoorbeeld over drie jaar de remise van de N.Z.H. aan het Soen- daplein gekocht zou worden", aldus de pen ningmeester. Hij verwachtte, dat velen uit Haarlem-Noord lid van de stichting zullen worden. Een der bezoekers van de vergadering merkte op, dat vele verenigingen in federa- tieverband zijn opgenomen (sportraad, fede ratie van muziekverenigingen. Verbond van Speeltuinverenigingen enzovoort), die con tact onderhouden met het gemeentebestuur. „Worden die opzij gedrukt?" vroeg spreker. Voorts zei deze spreker, dat de raad van ad vies voor negentig percent uit winkeliers bestaat en dat men met een contributie van twee gulden vijftig honderd jaar moet spa ren. alvorens tot koop van een remise kan worden overgegaan. De heer Lamsma antwoordde, dat de stich ting de activiteiten der federaties en instel lingen wil stimuleren. Indien men weet, dat een gemeenschap van zeventigduizend be woners achter de acties staat, dan kan meer succes geboekt worden. De directeur van Haarlems Bloei heeft belangstelling getoond voor de nieuwe stichting en er is een brief binnengekomen van wethouder D. J. A. Ge luk. waarin deze de wens uitspreekt, dat de stichting er in zal slagen veel goeds te be reiken. 'Dat er zoveel winkeliers in de raad van advies zitting hebben vindt zijn oorzaak in het feit, dat het initiatief is uitgegaan van winkeliersverenigingen. Bestuursleden heb ben aan de voorbereidende besprekingen deelgenomen en enigen trekken zich terug om plaats te maken voor anderen. De contri butie is laag, maar verwacht wordt, dat velen zich zulen melden, waardoor op den duur over financiën beschikt kan worden. ADVERTENTIE UW ADRES SINDS 1851 Aardappelbedrijf Ged. Oude Gracht 107 - Telefoon 14245 HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. D. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164. Apotheken: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 23821; apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tele foon 12038. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, tel. 25589. Overveen: Dokter C. R. Post, Rollandslaan 35, Overveen, tel. 10367. Aerdenhout: Dok ter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, telefoon 26073. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16, Bloemendaal, lei. 24413 en zuster A. G. Iiaagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, telefoon 26994. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 30 maart voor spoedeisende gevallen ge opend zijn de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apotheek De Wilde Broekber- genlaan 42, Santpoort-Dorp tel. 02560 8284 en de Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. ZANDVOORT: Artsen: Dokter C. F. M. Robbers, Ko ninginneweg 34, telefoon 2813. Wijkverpleegster: Zr. M. E. Niezen. Brederodestraat 11, telefoon 2774. Verloskundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6. telefoon 2816. Apotheken: De „Zandvoort-apotheek", J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tele foon 2389, zondag 24 maart de gehele dag- geopend en in de week van 25 t/m. 30 maart ook des avonds na 7 uur. Ech ter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. HALFWEG: Artsen: Dokter Hoekstra, Kerkhoflaan 87, Zwanenburg, tel. 454. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: Dokter Bult, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: Dr. Nugteren, tel. 220. Badhoevedorp: Dokter Van Glabbeek. Zwanenburg (ook Halfweg). Dokter Hoekstra, tel. 454. HEEMSTEDE: Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903. Wijkverpleging. Zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 en in de week van maandag 25 tot en met zaterdag 30 maart, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telefoon 26772 (en van zaterdag 23 maart tot en met vrijdag 20 maart, des avonds na zes uur). LISSE: Artsen: Dokter A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453. HILLEGOM: Artsen: Dokter G. P. D. Ie Coq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. Oud-chef ter gemeente-secretarie van Haarlem In de leeftijd van drieënzestig jaar is te Haarlem overleden de heer A. M. Tijsseling, ou«»-chef van de afdeling financiën ter ge meentesecretarie van Haarlem en een be kende figuur in sportkringen. Bij de gemeente had hij een loopbaan van ruim vierenveertig jaar. In oktober 1909 werd de heer Tijsseling in tijdelijke dienst benoemd bij de afdeling openbare werken. In de loop der jaren heeft hij op verschei dene afdelingen gewerkt, onder andere ne gen jaar op de afdeling belastingen. In 1925 kwam hij bij de afdeling financiën en veri ficatie en toen deze afdeling in 1945 werd gesplitst in twee afdelingen volgde zijn be noeming tot chef van de afdeling financiën. Hij was opgeklommen tot administrateur ter gemeentesecretarie. Om gezondheidsredenen is hem in mei 1954 eervol ontslag verleend. Ook buiten zijn werkzaamheden als ambtenaar op het stadhuis heeft de heer Tijsseling vele activiteiten ontwikkeld. In de vakbeweging was hij een aantal jaren be stuurslid van de afdeling Haarlem van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtena ren en vóór de instelling van de centrale filmkeuring lid van de plaatselijke bioscoop commissie. Grote populariteit genoot de heer Tijsse ling in sportkringen. In diverse takken van sport heeft hij op organisatorisch gebied veel tot stand gebracht. Hij is tweeëntwintig jaar bestuurslid geweest van de voetbalclub „Haarlem", onder meer als secretaris en vice-voorzitter. Bij het gouden jubileum van de club in 1939 werd hij benoemd tot lid van verdienste. Na de bevrijding heeft de heer Tijsseling een grote steun verleend aan de vereniging bij de uitwerking der plannen voor de aanleg van een nieuw veld met acco modate. Hij was lid van de bondsvergade ring van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond, lid van diverse commissies van de Haarlemse Voetbalbond en een groot aantal jaren scheidsrechter. Een stuwende kracht is de heer Tijsseling ook geweest in de tennissport. Hij was tot voor kort voorzitter van het district Haar lem van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond en afgevaardigde van dit district in de bondsraad. Bij zijn zilveren jubileum als voorzitter benoemde de KNLTB hem tot erelid en in februari jongstleden bij zijn af scheid van zijn voorzitterschap, dat hij ze venentwintig jaar had waargenomen, volgde zijn benoeming tot erevoorzitter. Ook is de heer Tijsseling secretaris geweest van de cricketclub „Haarlem". De teraardebestelling is bepaald op dins dag om twaalf uur op de begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. De firma De Jager, op de hoek van Grote Houtstraat en Raamvest te Haarlem, heeft de pasgesloten tentoonstelling „Dessin" van het Stedelijk Museum te Amsterdam overgenomen. Het is een expositie van gordijnstoffen, ontworpen door leerlingen van het Instituut voor Kunstnijverheidson derwijs te Amsterdam, gemaakt in een wedstrijd, uitgeschreven door de firma Herman Hart, die de geslaagde ontwerpen ook uitvoerde. Winnares van de eerste prijs, was Corrie de Boer. Het is mogelijk dat men onder het ge- exposeerde iets vindt, dat beter bevalt. Belangrijk is echter dat men in Nederland op het gebied der bedrukte stoffen zoekt het buitenland nabij te komen. De heer De Jager vertelde me tenminste dat hij voor moderne stoffen nog al erg op het buiten land was aangewezen. Er waren ook al an dere fabrieken, die moderne dessins op de markt brachten of wilden brengen. Appel tekende bijvoorbeeld iets voor een firma, die ook andere opdrachten verstrekte. Op initiatief van de liga Vrij Beelden werd voorts geëxperimenteerd met een aantal schilders van die groep. Het leek me niet zo'n groot succes, dat experiment. Voor het ontwerpen van dessins is niet iedere schilder met aanleg voor decoratie zo maar geschikt. Men dient kennis te heb ben van de druktechnieken, waarbij een repetitie van de tekening optreedt, die niet tot gevolg mag hebben dat: een lap als het ware in stukken uit elkaar valt. We zien daarvan hier een voorbeeld. Het is een motief, dat zich twee keer herhaalt in even kleinere afmeting wat betreft de hoogte. Er ontstond een vervelende repetitie van horizontale motieven. Ook het verticaal aan elkaar passen van de stof lijkt mij geen succes. De bewegin'- van een motief dient namelijk eind doos te kunnen door gaan en de stof moet voorts overal afge sneden kunnen worden. De andere resul taten toonden dit op voldoende wijze, dacht ik. Moge de toepassing van het meeste wel gedacht zijn in grote formaten men kan ook met kleine stukken plezierige effecten bereiken. Dat doorgaan van het motief eist scholing en ervaring. Wel kunnen handige uitvoerders aan een fabriek iets bereiken met niet geheel van de druktechniek uit gedachte ontwerpen, zoals mij al bleek op een expositie van het door Vrij Beelden gestimuleerde. Hier zou een enkele lap bij- vooi'beeld winnen door verandering van de kleuren. Een kwestie van wat voor inkt men gebruikt bij de verschillende cliché's. Men bedenke dat liet hier geëxposeerde werk is van leerlingen en dan valt er zeker iets te bewonderen. Voorts moet men de stoffen zien in een wel doordachte toepas sing. Gordijnen zijn er niet alleen om de ramen 's avonds af te sluiten. Zij vormen dan een wand in onze kamer, die een de coratieve functie mag dragen. Het dessin moet ruim of nauw geplooid er goed blij ven uitzien. Het met de eerste prijs be kroonde resultaat zal dit zeker wel doen. Bob Buys In het RAI-gebouw te Amsterdam heeft de echtgenote van de burgemeester, mevr. E. van Hall-Nijhoff, vrijdag de twaalfde internationale huishoudbeurs geopend. Na haar sprak de echtgenote van de Engelse ambassadeur, Ladv Mason, die zei er trots op te zijn, dat, nu er voor de eerste keer een buitenlands paviljoen op de beurs is, de keuze op haar land was gevallen. In het Britse paviljoen exposeren 22 fabri kanten individueel en 200 in een collec tieve inzending. In de stand van de Eng lish Cheese Council kan men voor het eerst na de oorlog kennismaken met En gelse kaassoorten. ADVERTENTIE De Nederlandse Verfindustrie staat In de wereld aan de top. Aan de top van de Nederlandse Verfindustrie staat Schabora U bent dus goed af als Uw schilder "Schabora-verf verwerkt. !T Agent te Haarlem, C.V.Ved- en Glasindustrie A- C.J.Krug, Julianapark 54» Tel. 15348 Het esperantistencongres, dat het komende weekeinde in hotel „De Leeuwerik" te Haar lem zal worden gehouden, onder auspiciën van de Nederlandse Bond van Arbeiders esperantisten, zal vanavond om ongeveer zes uur worden geopend. Daarna zullen er enige begroetingstoespraken worden gehouden voor de buitenlandse afgevaardigden en ver volgens komt de bespreking van de jaarver slagen en financiële verslagen aan de orde. De vergaderingen worden zondag om negen uur voortgezet. Des middags om half twee wordt de bestuursverkiezing gehouden. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de Haarlemse Esperantisten-kaartclub in de loop van de zondag een demonstratie van een nieuw esperanto-kaartspel zal geven. Het congres zal zondagmiddag omstreeks half vijf worden gesloten. Men verwacht ongeveer 150 bezoekers. A mateurtoneel Het is maar goed dat ons de omstandig heden bekend waren, die de vereniging „Nieuw Leven" er ter elfder ure toe deden besluiten op de proppen te komen met een klucht als „Wie kust de mummie?" van Lex Karsemeier. Ziekte en plotseling ver trek der spelers noopten deze vereniging van het reeds ingestudeerde stuk af te zien. Op korte termijn schakelde men over op een gemakkelijke kluif. En daar zaten we dan vrijdagavond mee. Goed, het trouwhartige publiek heeft zijn favorieten met de bijval van veel hilariteit beloond. Afgaande op de reacties in de zaal zou men zeggen: „dat hebben we er nog niet slecht van afgebracht". Maar laat de bijval geen graadmeter zijn van waarden. Kluch ten gaan er altijd in. Men wil graag lachen. Wie de zaken echter van de ernstige kant van het toneel bekijkt vindt het helaas eerder om te huilen. Ik heb zelden zoveel stupiditeit en idio terie verzameld gezien in iets wat een to neelstuk moet heten. Braaf gingen de dra matis personae af en kwamen zij op wan neer de schrijver hen niet langer kon gebruiken of heel hard nodig had. Nergens uit de innerlijke noodzaak der situatie. Nergens uit de geestige noodzaak daarvan. Een keer, hoog uit, op het moment dat een tot leven gewekte mummie de ongelovige huishoudster Antje de schrik van haar le ven bezorgt. En het spel? Laten we elkaar niets wijs maken. Van toneelspelen kon niets komen. Het is een beetje mannetjes-makerij en goed gek doen. Het is het vertonen van routine-grapjes en jezelf in de maling ne men dat het leuk is. Als oefening tot het opzetten van een type kan men er alleen maar waarderingscijfers voor verstrekken. De voldoendes gaan dan naar Rie Haze- voet-Kerkhoff als de huishoudster en Wim Plantema als de huisknecht. Niet bijster ingenomen kan ik zijn met wat de pro fessor, zijn dochter en haar verloofde pro beerden aannemelijk te maken. De mum mie was mimisch het best. Schurk Prat ge droeg zich bevredigend ongunstig, recher cheur v. d. Beil was kwiek en doortastend, maar zijn plastiek was niet zijn sterkste troef, de bijrollen in het laatste bedrijf toonden het begrip voor beter toneel. Dat regisseur Jaap Kuvper dat beter toneel niet kon bewei-kstelligen zal ik hem niet verwijten. Zijn opvatting van de werk kamer van een professor wel. Dat was een salon annex laboratorium. Maar gezien de onmogelijke situaties, die het .stuk opriep, en het gebrek, dat het demonstreerde aan geest en dramaturgie, valt zo'n verwijt nog licht. Graag een revanche! F. \V. Franse De plannen, die de onder-afdeling Vijf huizen van het Rode Kruis heeft voor het seizoen 19561957 blijven niet beperkt tot de zo geslaagde bloedafname-avond. Vrijdag werd namelijk in een speciale vergadering een definitief schema vastgesteld voor de Rode Kruisdag, die op zaterdag 27 april zal worden gehouden. Gezien de ervaring in het verleden en de medewerking, die van alle kanten is verkregen, belooft deze dag zeer afwisselend te worden. In de middaguren is er een speciale bij eenkomst voor de jeugd, waar uiteraard het Jeugd Rode Kruis in het middelpunt der belangstelling zal staan. Hierover worden films vertoond, maar bovendien is er muziek en zal een aantal jeugdclubs stukjes opvoe ren. Deze jeugdbijeenkomst is vrij toegan kelijk voor alle kinderen tot en met dertien jaar. In de avonduren is er gelegenheid voor volwassenen om nader kennis te maken met het Rode Kruiswerk. In een speciale bijeen komst zal aan een aantal medewerkers en medewerksters van de bloedtransfusiedienst de Landsteiiner-penning in brons worden uitgereikt voor het vijfmaal afstaan van bloed. Verder wordt een filmvoorstelling gegeven, waarvoor een aantrekkelijk pro gramma is samengesteld. Het Jeugd Rode Kruis te Vijfhuizen, waar toe de speeltuinvereniging „De Nieuwe Brug" is toegetreden, heeft via het hoofdbe stuur een aantal zelfgeplakte kinderboeken gezonden aan kindersanatoria. Ook werd toezegging van het Rode Kruis-Korps Haar lemmermeer ontvangen, dat het voornemen bestaat om in Vijfhuizen een openbare oefe ning te houden. Het bestuur heeft het plan om met hert commando van het korps in ver binding te treden teneinde te bewerkstelli gen dat de burgerij in staat wordt gesteld van deze oefening kennds te nemen. VEEMARKT LEIDEN. Leiden. 22 maart: Aanvoer 4 stieren, 130 melkkoeien, 180 vette koeien, 263 vare koeien. 25 pinken, 26 vette kalveren, 450 nuchtere kalveren, 35 vette schapen, 90 fok schapen, 509 vette lammeren, 156 weide- lammeren, 39 varkens (zeugen). 204 schram men. 504 biggen. 9 geiten, totaal 2624 stuks. Notering: melkkoeien f9701080. vette koeien f2.803.30 per kg schoon gewicht, varekoeien f 625875, pinken 300450, vette kalveren f23 per kg levend gewicht, nuch tere kalveren fl1.20 per kg levend ge wicht, vette schapen f80125, fokschapen f 140180, vette lammeren f90135, drach tige zeugen f250325, schrammen f65110, biggen f 42—52. Handel voor melkkoeien kalm, vette koeien geod. varekoeien kalm, pinken rus tig, vette kalveren kalm, nuchtere kalveren vlug, vette schapen matig, vette lammeren goed, fokschapen rustig, zeugen, schrammen en biggen stug. Kaasmarkt: Aanvoer zes partijen Goudse kaas. Notering f2.462.56. Handel traag. Oliebollenactie brengt vierhonderd gulden op De oliebollenactie, die gehouden is ten bate van het bouwfonds van een nieuwe Ned. Herv. Kerk te Vijfhuizen, is bij de burgerij in de smaak gevallen. Er werden niet minder dan zesduizend oliebollen ver kocht, zodat een bedrag van ongeveer vier honderd gulden aan de bouwcommissie van de kerk kon worden afgedragen. ADVERTENTIE Jn de zojuist verschenen Nederlandse uitgave van dit jaarverslag wordt erop gewezen, dat in de eerstkomende jaren de industriële toepassingen van de Elektronica de ontwikkeling op televisie gebied belangrijk zullen overtreffen. In het op de Amsterdamse beurs genoteerde Television-Elec tronics Fund. Inc. zijn 140 Amerikaanse elektronische concerns vertegenwoordigd. Genoteerd zijn certificaten in coupures van 5 en 10 aandelen. Bij een koers van S12per aandeel bedraagt de waarde van een „vijfje" f 245.-, van een ..tientje' f 490,-. Op een certificaat van 10 aandelen werd ln 1956 uitgekeerd: f 11.67 uit Inkomsten en 21,04 uit kapitaalwinst. Rendement op deze basis is ruim 602 Vraag het Jaarverslag 1956 aan bij uw effectenhande laar of rechtstreeks bij de firma D. W. Brand. Keizers gracht 215 te Amsterdam-C. Donderdagmiddag 28 maart houdt d'e vrouwenbond van de Ned. Protestantenbond een bijeenkomst in gebouw Brugstraat 15, waar ook heren welkom zijn. De heer P. J. van Hees zal spreken over „Japan". De afdeling Zand voort van de Neder lands Christen vrouwenbond komt in de nieuwe consistorie der Hervormde kerk bij een op vrijd'ag 29 maart. Mevrouw W. Bruins SlotChar don zal het onderwerp behande len: „Evangelisatiewerk in de volkswijken van een grote stad". De Evangelisch Lutherse kerk (wijk Zandvoort) houdt een bijeenkomst op don derdag 28 maart in het gebouw van de Ne derlandse Protestantenbond, Brugstraat 15. Mevrouw M SteinhartTeudt uit Utrecht zal dan spreken over: „De vrouw in de Niasse samenleving". Als zendelingsvrouw bracht mevrouw Steinhart vele jaren in Nias door. Het Centraal actie-comité voor de bestrij ding van de kinderverlamming heeft vrij dagavond in café-restaurant „Treslong" te Hillegom een bijeenkomst gehouden, die als gala-avond was aangekondigd. De Commis saris der Koningin in Zujdholland, mr. J. Klaasesz, die tevens voorzitter van het Na tionaal fonds voor de bestrijding van de kin derverlamming is; de burgemeester van Hil legom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden; de burgemeester van Sassen- heim. jhr. mr. R. Sandberg van Boelen, enige wethouders en raadsleden uit gemeenten in de bollenstreek waren op deze avond aan wezig. De personeelsvereniging van Sikkens lak fabrieken gaf een opvoering van de muzi kale klucht „De zwarte tulp", een door Ben van Eysselsteyn verzorgde vrije bewerking van het boek van Alexander Dumas. Reeds in december had de personeelsvereniging dit stuk opgevoerd in eigen kring. De regie was in handen van mr. Harm Smedes, die ook de muziek had geschreven. Het personeel heeft meer dan een jaar voor dit stuk ge repeteerd en het resultaat was dan ook alles zins verdienstelijk. Het grote aantal spelers oogstte met deze opvoering veel succes. De cors en costuums waren met zorg uitgevoerd. Mr. Klaasesz heeft in een korte toespraak de- betekenis van het Prinses Beatrix-polio- fonds uiteengezet. Voor de bestrijding van de kinderverlamming is enorm veel geld nodig en daarom dient aan het werk van het poliofonds grotere bekendheid te worden ge geven. Hoeveel geld de bestrijding van de kinderverlamming vraagt, blijkt onder meer uit het feit. dat voor sommige patiënten de verpleegprijs zestig gulden per dag bedraagt. Spreker deed een beroep op de aanwezigen het poliofonds te steunen. Dankwoorden sprak hij tot diegenen, die deze bijeenkomst hadden georganiseerd, en tot de spelers van „De zwarte tulp", die vele uren hadden op geofferd om de opvoering zo goed mogelijk te maken. Mr. Harm Smedes sprak eveneens een propagandistisch woord. In een enthousiast betoog wekte hij de aanwezigen op hun liefde tot de medemens tot uitdrukking te brengen in het bedrag, dat zij aan het fonds voor de bestrijding van de kinderverlam ming willen schenken. Daarna sprak mr Smedes over de animo, waarmee de spelers hun rollen hadden ingestudeerd. Na deze toespraak werd een collecte ge houden. GEBOREN: Antonius Cornells Maria. z. v. A. C. v. d. Re :p en. J. J. v. Beek; Charles Hendiricus Joseph Maria, z. v. J. P. Koop cn E. P. Fakler; Wilheknina Petronella, d. v. P. M. v. Horick en T. J. Forrer; Johanna Maria, d. v. A. J. Grimbergen en M. Freeke; Johannes Jacobus, z. v. L. H. v. Heemskerk en PL H. M. Schrier; Johanna Aleida, d. v. A. J. Bijl en A. Alkema; Wilhelmina Maria, d. v. A. II. Couzijn en G. Geerlings. OVERLEDEN: M. Kuijper, vr„ 73 jaar. ADVERTENTIE Oranje Comité maakt plannen bekend De plannen van het Oranjecomité om trent de viering van Koninginnedag luiden als volgt: 's Morgens worden de kinder spelen in het sportpark gehouden en zal weer de Ronde van Lisse verreden worden: een race over zeventig kilometer, die wordt gehouden op het parcours Spekkelaan, Loosterweg, Essenlaan, Achterweg. De ronde zal een internationaal karakter heb ben, daar waarschijnlijk een Duitse en een Deense ploeg mee zullen rijden. 's Middags wordt in het sportpark een bont programma gegeven met atletiek- en tumdemonstraties, sprintwedstrijden op de sintelbaan, een estafetterit voor bromfiet sen en het optreden van de Kions, een groep draadkunstenaars, die op een, tien tallen meters boven de begane grond ge spannen, draad halsbrekende toeren zullen verrichten. Onder meer zal één van de Kions met een motorfiets over de draad rijden. Het programma wordt besloten met een behendigheidswedstrijd voor motoren; één van de Kions zal ook deelnemen en door een serie brandende hoepels heenrijden, 's Avonds is er op het Hobahoplein een openluchtbioscoop, waarbij een culturele film zal worden vertoond. De jaarlijkse tocht van ouden van dagen zal dit jaar op 18 juni plaats hebben. De tocht gaat vermoedelijk naar Lelystad. GEBOREN: .Richard Joseph, zoon van H. v. d. Voort en J. A. Beijk; Arnold-us, zoon v. M. v. d. Velden en M. de Keizer. GETROUWD: P. v. Nieuwkoop en M. Quartel; P. I. v. d. Zwet en A. C. Kroezen. Concordia heeft een protest gewonnen in de wedstrijd ConcordiaVliegende Vogels, gespeeld voor de afdeling Haarlem van de KNVB. De uitslag wordt nu in plaats van een gelijkspel 22 een 32 overwinning voor de Hillcgomse club. Een protest van Concordia uit de wed'srtijd Concordia-BSM werd afgewezen. ZONDAG 24 MAART 1957. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Ds. Joh. Bronsgcest. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. R. Bijl. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. E. Pot. 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Dr. G. Snijders. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege. van Sant poort. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacob- straat 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta Flazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, Dienst 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwen- huijzen, van Fleemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dienst. .Teugd- kapel. Noord Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra West, Leidsestraat 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, O. Groenmarkt 10: Ds. G. J. Waar denburg. Eglise Wallonne, 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz, Sainte- Cêne. Deutsche Ev. Gemeinde. Waalse Kerk 20 Uhr: Pfarrer D. Stein. Christian Science. First Church of Christ, Scientist. Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond. The Bethel Pentecostal Temnle Inc., Voorhelmstraat 3, gebouw „Beth-El". 3: H. Avondmaal. Evangelist E. Ch. Hermes. Dins dag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Don derdag 2: Zustersamenkomst. Zr. L. J. We- ber-Immink, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maandagavond 7.30 en woensdag 3: Con tactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking Broeder- kerk, Parklaan 34. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag. 10 en 5: Dhr. C. A. Polderman, van Utrecht. Woensdag 7.30: Ds. Rootselaar. van Delft. Vrij Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Stads Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10: L. Slappendel. Bodegraven, met koorzang. 7: J. Jansen. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th. Dikkes. Evangelist te Leiden. Zang door Zrs. A. Punt en A. Verboom. 4.30: Doopdienst in het Sportfondsenbad, Frederikspark. o.l.v. Ds. J. Visser. Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o. 1. v. J. A. de Wilde, die vertellen zal over zijn werk in de Oostenrijkse vluchtelingenkam pen. Onwekkingssamenkomsten. Zuidei-str. 15. Donderdag 8: Ds.J. v. d. Schors. A'dam. Broedergemeente. Parklaan 34 Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Vereniging „De Vrije Gemeente". Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Voorg. G. J. de Nie. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstr. 10.30: Ds. G. Kroes, Doop. Ver. Doopsgezinde Gemeen te, 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Dhr. W. Dorrepaal. Jeugddienst in de Peuzelaarsteeg 3. Remnnstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W, Herfst. Geref. Kerk. Wilhelmina- kerk. Ged. Oude Gracht 57-59. 10.30: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. In de voormid- dagdienst openbare belijdenis en bevesti ging ouderling. Zuid-Oosterkerk, Richard Flolkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Luceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Dr. A. Dondorp. In alle voormiddagsdiensten voorbereiding FI. Avondmaal. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 9 cn 4.30: Ds. Lindeboom. Chr. Geref. Kerk, Raaks. (In de Wilhelminakerk Ged. Oude Gracht. 8.45 en 3: Ds. J. P. Geels. Ger. Gem. Ridderstraat 29. 10: FI. Avondmaal. 5: Ds. Kersten. Geref. Gemeente. L. Margaretha- straat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Ge meente in Ned.. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissin gel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente. Begijnhof kapel. 10.30 en 19; Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. Zaterdag 8 n.m.: Concert Nat. Muziek korps in de Ned. Herv. Kerk te Hillegom o.l.v. Brig. H. Lahuis. Zondag 10: Heiligings samenkomst. 3: Concert Nat. Muziekkorps in het gebouw Vrijz. Herv. in de Jacobstr. te Haarlem. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Brig. H. Lahuis. M. m. v. het Nationaal muziekkorps van het Leger des Heils te A'dam. Vergade ring van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschapshond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Sa menkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-Kapel, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Dhr. Jac. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Op wekkingssamenkomst. (Verschillende spre kers). Donderdag 8: Gebedssamenk. (voor gemeenteleden). Immanuël kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. W. Langstraat. 10: Zondagsschool. 7.30: Dhr. W. Langstraat. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugd dienst voor jongeren. 7.30: Jeugddienst voor ouderen. Pinkstergeloofsgemeenschap. Nas- sauplein 8. 10.15: Dhr. P. Klaver. Amster dam. 3: Doopdienst. Baptistenkerk Amster dam. Kerkstraat 208. 5.30: Dhr. E. Schuur man, Nassauplein 8. Zevende-Dags Adven tisten. Jacobslraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aanbiddingsdienst. 4.30: Doopdienst. 8: Evangelisatiedienst. Ged. Oude Gracht 47: z. 2) Maandae 8: Damesbijbelklas. Donder dag 8: Evangelisatiedienst. Waldeck Pyr- montstraat 2 zw. Dinsdag 8: Bijbellezing voor allen. Woensdag 3: Jeugdbijbelklas Duvenvoordestraat 61. 7: Jeugdbijbelklas leeftijden van 10—15 jaar. Siriusstraat 39. Vrijdag 8: Bijbelonderzoek voor allen. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60 10: Mensenwijdingsdicnst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Scheers Immanuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Ds. G. Samson, van Rotterdam (Feijenoord) Jeugdkapel (Jeugdhuis, Schoterweg) 10: Mevr. A. Koch-Otten. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw Volkstuin „Zon der werken niets". Verlengde van de Geu- sevesperstraat. 10: Dhr. F. Niemeyer, evang. te Alphen a. d. Rijn. Maandag 7.30: Jeugd- evangelisatie (leeftijd 12-16 jaar). Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. J. Seven- sma. evang. te Amsterdam. Vrijdag 8: Bij zondere samenkomst met model van de Tabernakel o.l.v. de heer A. T. Polderman, evang. te Den Haag. Geref. Kerk. Klopper- singelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. J. A. v. Arkel. 3.30: Ds. J. P. Prins, van Den Haag-Loosduinen. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. P. Prins. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, in geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. Lindeboom. Chr. Geref. Kerk. Flores- straat. 10: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10 30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Zangdienst o.l.v. Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma. Rem.. Den Haag. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. S. M. A. Daalder Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. Voorber. H. Av. 5: Dr. P. J. Richel. Camp- laan 10: Dr. P. J. Richel. Voorber. H. Av. 5.30: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong, O. R. G„ Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. J. Polder vaart. Scheveningen. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek. Hv., Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en 10: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. D. J. Roos van Haarlem-Zuid. 7.30: Ds. G. Toornvliet. Vrij-Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. Maas van Amsterdam-West. 19.1519.45: Orgelspel door Egbert Vos, met medewer king van Mej. M. M. Richard, viool. 19.45 20.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. S. M. A. Daalder. Doopsgezind pred. te Haarlem. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhelminaschool. Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier. Beatrix- school en Irene. Marine-Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. H. Scholing, van Zuidland. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Zandee. 5: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jongeboer, van Lisse. 7: Ds. W. Moerman van Aalsmeer. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. van IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. M. C. Don. 7: Ds. H. P. Swets, van Rijk. Jeugddienst, vooraf een kwartier sa menzang. Abbenes. 9.30: Ds. P. Moerenhout van Katwijk. 3.30: Ds. M. C. Don. Bethel- kapel. 10: Ds. J. A. van Boven. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Visser, van Zaandam. 19: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West. Chr. Geref. Kerk Pniël-kapel, Pastorieweg. 10: Ds. J. C. Maris 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. H. Doop. 19: Ds. G. J. Waardenburg. pred. te Haarlem (Jeugd dienst). Kapel „Het huis in de duinen" 19.30: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Wethmar, van Zaandam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10.30: Ds. A. de Ruiter. 17: Dezelfde. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, in huize „Pniël". Zuiderstr. 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Flaag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem. 5: Ds. C. Jonge boer. Ned. Prot. Bond. 10: Mej. A. Visscher. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Handtekening: Zjj die zich met ingang van 1 april 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11