Beroep op Bloemendalers om op lening in te schrijven Suwirjo wil kabinet uit „lichting 1945" recruteren mannelijk personeel Rijwielen Stofzuigers Wasmachines s"s GascomforenE"E™ "r, Centrifuges Gompl. Keukens Petroleumhaardjes Rijwielhuis „WILHELfVliNA" Sjahrir: Sukarno ontwijkt gevecht door tijdelijke kabinetsconstructies DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 't Wonder van Haarlem KROCHT é;8 '°-Hema Verkeersspecialist bij Openbare Werken HALF AND HALF SHAG Gemeente dient goed op peil te worden gehouden Hammarskjoeld wil UNO- leger in bufferzone Scheepvaart DONDERDAG 28 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In een onderhoud met burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller deelde deze mee, dat het niet plezierig is een beroep te doen op de bevolking, als het gaat om geld. De bewoners betalen immers belasting en menen, dat zij voldoende bijdragen in de kosten van het „huishouden" der gemeente. Op het ogenblik kan de gemeente moeilijk rondkomen, om haar op peil te houden (aan nieuwe werken is nog niet eens ge dacht) en daar de kasgeldleningen het maximum hebben bereikt, is het noodzake lijk aan de inwoners te vragen deel te nemen aan de burgerzinlening. Mogelijk vinden Bloemendalers, die be reid zouden zijn grote bedragen beschik baar te stellen, de rente van °/o te laag. Dit percentage ligt lager dan dat voor de leningen voor de industrie, maar toch kan de gemeente er niet boven gaan. De over heid heeft bepaald, dat niet meer dan 4J4 o rente gegeven mag worden; dat zou bijvoorbeeld tot gevolg hebben, dat het percentage voor de leningen voor indu strieën ook zou stijgen. Voor hen, die kleine bedragen beschikbaar stellen is het aangeboden percentage hoog te noemen. Indien zij hun geld op een spaarbank plaat sen, dan wordt een lagere rente dan 454 geboden. De burgemeester hoopte toch, dat de burgerij ten gerieve van de financiering van hoog nodige uitgaven in aller belang, het uiterst kleine offer van het rentever- schil te brengen door op de lening in te schrijven. Om het begrip „burgerzin" volledig te maken, heeft het gemeentebestuur gemeend van de lening ook stukken van honderd gulden uit te moeten geven, zodat ook de kleine spaarder in de gelegenheid wordt gesteld van zijn burgerzin blijk te geven. Het belangrijkste doel van de lening is de gemeente Bloemendaal op peil te hou den. In het verleden is grote aandacht besteed aan verfraaiing van de gemeente en voor het onderwijs. Voor het doen van kapitaalsuitgaven in de naaste toekomst moet ten behoeve van het Gas- en Water bedrijf worden beschikt over 150.000; voor de aanleg en verbetering van wegen ruim 200.000; voor de op het lopende jaar drukkende uitgaven voor rioleringen 113.000 en voor straatverlichting, die in de loop van de afgelopen jaren in de ge hele gemeente is verbeterd 30.000. Daarbij komt nog een bedrag van 900.000 voor kapitaalsuitgaven ten behoeve van het lager onderwijs. Voor de financiering van de woningbouw hoopt de gemeente op enige tegemoet koming door toewijzing van gelden uit de grote onderhandse lening, die de Bank voor Nederlandse gemeenten onlangs heeft op genomen. Het betreft de bouw van 24 woningen aan de Noordlaan, 14 aan de Donkerelaan en 22 woningen in het plan Bovenweg, waarmee in totaal een bedrag van 850.000 zal zijn gemoeid. De financiële positie van Bloemendaal is op zich zelf niet ongunstig, aldus de bur gemeester. De schuld op lange termijn, waarvan de jaarlijkse lasten voor rente en aflossing uit de gewone middelen worden bestreden, bedroeg op 1 januari 1957 3.806.304; dit komt neer op 193 per hoofd per bevolking. Dit bedrag is het laagste van de gemeenten uit deze om geving. In Velsen is de schuld 826. Twee jaar geleden was de schuld in Bloemendaal per hoofd nog 212. De burgemeester merkte op, dat het te hopen is, dat slechts één keer een beroep op de burgerij gedaan zal worden. De 'nood is thans hoog gestegen en de gemeente ziet geen andere mogelijkheden om aan geld te komen. Gerekend wordt op een bedrag van minstens een half miljoen gulden. Dan kan opneming in de notering der beurs worden gevraagd. De gemeente zal het echter op prijs stellen als een hoger bedrag bereikt wordt, want er is veel nodig. In de naaste toekomst is verbetering van de financiële toestand te verwachten, om dat de uitkering van het rijk, na de tot standkoming van de regeling, die de Com missie-Oud opstelt, hoger zal worden dan thans. Op het ogenblik wordt rekening gehouden met het aanwezig zijn van in dustrieën in een gemeente. Deze bepaling vervalt echter het volgend jaar. Ir. Van Nifterik gaat zich bij de Haar lemse stedebouwkundige afdeling vooral toeleggen op verkeersvraagstukken. Hij heeft daar veel studie van gemaakt. Wel iswaar kan hij nog niet bestempeld wor den als „verkeersingenieur", maar daar B. en W. voor deze functie geen geschikte kandidaat hebben kunnen vinden, wordt deze benoeming als een goede mogelijk heid gezien in de toekomst over een „in eigen beheer" gevormde verkeersingenieur te beschikken. Onder die „lichting van 1945" verstaat men degenen, die deelnamen aan de pro clamatie der onafhankelijkheid te Djocja in 1945. Subandrio bekleedde verscheidene ambassadeursposten onder meer in Mos kou, en is sinds kort lid van de P.N.I. Deze formule zou men desnoods kunnen uitleg gen als de vervulling van een nieuwe op dracht tot vorming van een zakenkabinet aan Suwirjo, die om gezondheidsredenen het kabinet zelf niet zal voorzitten. Ondanks de mogelijke interpretatie, dat de „jongeren van 1945" het door Sukarno zozeer gewenste revolutionaire element in de nationale eenheid kunnen her-introdu ceren, zal deze oplossing het falen van de presidentiële conceptie nauwelijks kunnen verbloemen. Wel biedt zij misschien een tijdelijke uit weg uit de volslagen impasse, ontstaan door het eensgezind verzet der Islamitische partijen tegen het mede-regeren door de communisten. Nochtans zal ook een kabi- net-Subandrio de diepe verdeeldheid (door de presidentiële conceptie, instede van de vurig gewenste eenheid, geschapen) niet kunnen helen. Om de gewezen vice-pre- mier Hatta groepeert zich thans een mach tige coalitie, die ruwweg gesproken,de Is lamitische partijen,de buifen^ëWds'tén; en het leger omvat. Ondanks zijn persoonlijke populariteit wordt Sukarno door zijn vasthouden aan de conceptie in een steeds gevaarlij kei- minderheidspositie gedreven, gevaarlijk omdat een verbond van nationalisten en communisten feitelijk niet bijster solide is. In een gesprek met de leider van de P.S.I., Sutan Sjahrir, zei deze mij: „Als de president toegeeft zal Hatta in ieder ko mend kabinet een prominente rol moeten vervullen. Geeft Sukarno niet toe, dan ris keert hij een krachtmeting, waarin de communistische bondgenoten verslagen zullen worden, omdat het leger geen P.K.I.- of Sobsi-acties zal tolereren. Op zijn best kan hij uitstel van executie verkrijgen door kabinetsconstructies van tijdelijke aard. Ik begrijp niet waarom de president zijn eigen positie in gevaar blijft brengen". Hatta zélf blijft aandringen op een pre- sidentiëel kabinet. Wij hebben gegronde reden tot de veronderstelling, dat Hatta in dat geval bereid is tot een adviseursrol, maar ook niet meer. Sukarno zou dat in tussen de medewerking van de Islamiti sche partijen, het leger en de buitengewes ten garinderen. Blijkbaar wil Hatta, die wegens diep gaande principiële verschillen ongeneigd is tot herstel van de tweeëenheid, Sukarno voor zijn volle nationale en persoonlijke verantwoordelijkheden stellen. Hatta is teveel patriot en staatsman om een nationale crisis te riskeren door de presidentiële positie te schokken, maar hij voelt zich thans duidelijk sterk genoeg om zijn voorwaarden te stellen en rustig zijn moment af te wachten. Sukarno, die de voorkeur geeft aan het aangeven der grote lijnen, is weinig geneigd tot de concrete verantwoordelijkheden van een presiden tieel kabinet. Dat hij in de snel verergeren de nationale crisis de door sterke groepen geruggesteunde en intelligente tactiek van Hatta zag kunnen blijven negeren, lijkt in tussen onwaarschiinliik r t CAIRO/JERUZALEM/LONDEN/PARIJS (Reuter/AFP) Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de UNO, die van daag uit Cairo in New York wordt ver wacht, zal de kwestie van de legering van UNO-troepen in een bufferzone tussen Egypte en Israel binnenkort aanvatten, al dus verluidt te Cairo. Hammarskjoeld heeft een vergadering belegd met de leden van de raadgevende commissie voor dc UNO-politie, die bestaat uit vertegen woordigers van Brazilië, Canada. Ceylon, Columbia, India, Noorwegen en Pakistan. Na zes dagen van besprekingen met pre sident Nasser en anderen heeft Hammar skjoeld, volgens genoemde bron, een veel betere sfeer geschapen. Hij zou bereikt hebben, dat de positie van het UNO-leger is verduidelijkt. Dit zou met een omschre ven status zowel in Gaza als in Sjarm El Sjeik, aan de toegang tot de Golf van Aka ba, blijven." Hammarskjoeld zou ook be reikt hebben, dat Egypte dè kwestie van de Golf van Akaba voor het ogenblik zal laten rusten en een uitspraak van het In ternationale Gerechtshof omtrent de vrij heid van scheepvaart voor Israel in het Suezkanaal en de Golf van Akaba. Dr. Bunche, de onder-secretaris van de UNO, is in Cairo gebleven om eventueel snel op heldering te kunnen krijgen als Hammar skjoeld dit mocht verlangen. Een ambtenaar van het Israëlische mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard, dat er weinig twijfel kan bestaan over de volkomen negatieve houding van Nasser. De Israëlische regering heeft met ernstige bezorgdheid de bekendmaking ontvangen, dat de UNO-politie uit de ste den van het gebied van Gaza is terugge trokken en derhalve geen bestuursverant- woordelijkheid meer heeft. Een woordvoerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken heeft ge zegd,, dat de regering niet het Amerikaanse standpunt deelt, volgens hetwelk aan het Internationaal Gerechtshof zou kunnen worden gevraagd om een uitspraak over de status van de Golf van Akaba en de Straat van Tiran. Volgens de Britten is de inter nationale status van die wateren een vast staand feit. Ook de Franse minister van AMSTERDAM Er heerste woensdag in de Philipshoek een aanmerkelijk grotere belangstelling voor deze aandelen dan de laatste dagen het geval was. De verschenen jaarcijfers alsmede het voorstel van een slotdividend van 8 pet (interimdividend van 6 percent werd reeds in januari betaalbaar gesteld), hadden vooral in Londen een gunstig ef fect. Londen was de koper van de Philips- aandelen waardoor het fonds 3 punten steeg. In aandelen Kon. Olie was weer behoor lijke handel. Er werd strijd geleverd om de barrière van f 180 te doorbreken. Tegen oude omrekening betekent dit 900 percent. Op deze prijs lagen er nogal wat verkoop- limites. De strijd was van korte duur, want na een opening van f 179,60 werd spoedig f 180,20 voor de aandelen genoteerd, het geen een nieuwe recordprijs is. In het ver dere beursverloop nam de handel wat af en fluctuaties van betekenis deden zich niet meer voor. Unilever waren ook gevraagd en bij kleine omzetten kon een winst van circa drie punten bereikt worden. Ook AKU zette de rijzing van dinsdag voort en no teerde 2 percent hoger. Staatsfondsen fractioneel lager bij ge ringe omzetten. In de scheepvaarthoek ging heel weinig om. Vrijwel over de ge hele linie werd een koersverlies van 1 punt geleden. Cultures kalm en fractioneel lager. Aandelen Zwanenberg-Organon werden geadviseerd op 310-315 (308) op het divi- dendvoorstel van 18 percent, waarvan 5 percent in aandelen tegen 10 percent plus 3 percent uit agio vorig jaar. De claims werden geadviseerd f 55 a f 60. Stockdivi denden Nievelt: adviesprijs f 280. Prolon gatie 3V\ percent. (ANP). NEW YORK Van de meer geanimeerde en vastere markt van woensdag waren spoorweg waarden, openbare nutsbedrijven en enke le individuele fondsen de meest verhandel de. Technische factoren vooral veroorzaak ten de stijging, waarbij de totale aandelen- waarde van de ter beurze genoteerde fond sen toenam met meer dan een half miljard dollar. Het algemene nieuws was niet van dien aard dat het deze opleving als gevolg zou kunnen hebben gehad, maar bedrijfsnieuws beïnvloedde enkele situaties, zoals het ge rucht over kleine prijsverhogingen voor 3'/2 °/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil. pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsch Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rijpber Holi; Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. "'Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 375/i6 917/io 194 K 305 200 297 301 266 252K 148 363/4 22354 886 f 180,20 89 9354 200 166 16554 175 64*/ 168/4 58% 39 345-4 Heden 13.45 uur 87H 91"/i6 194 305 202 297 297 266 251 148% 364 223 881 178,80 174 54" 277 Va 89 94 200 167 165 175 65 I68V2 59 39 K 81 Va 3454 Buitenlandse Zaken Pineau heeft gezegd dat de Franse regering de oplossing van het vraagstuk inzake de scheepvaart in de Golf van Akaba niet afhankelijk wil stel len van een uitspraak van het Internatio nale Gerechtshof. De minister deelde in de Nationale Ver gadering mee, dat er bij de besprekingen met zijn Amerikaanse ambtgenoot Dulles nooit sprake is geweest, dat het UNO-leger op Israëlisch grondgebied zou moeten worden gelegerd. Ook heeft Frankrijk geen druk op Israel uitgeoefend om het tot een compromis te dwingen. Zoekt U een motor in prima staat PLAATS EEN GROENTJE TRANSPARANTE VERPAKKINGEN vraagt Aanmelden dagelijks, behalve zater dags: Kleine Houtweg 16, Haarlem, Tel. 13950. kopersmelterijen, waardoor de koperwaar den een dollar of meer opliepen. Shamrock Oil steeg laatbeurs twee dol lar op het nieuws over het voltooien van nieuwe olie-installaties. Het industriegemiddelde sloot 0,88 hoger op 273,12; openbare nutsbedrijven 0,62 ho ger op 71,25 en spoorwegen 0.83 hoger op 144,17. De omzet bedroeg 1.710.000 aande len tegen 1.660.000 op dinsdag. U.S. Hoffman, Machinery, Cities Service, Betlchem Steel en Lukens waren de meest actieve fondsen; Lukens, het meest actieve, steeg drie dollar. Auto's waren vast, che micaliën liepen iets terug. Van de 1107 verhandelde fondsen sloten er 487 hoger, 351 lager en 269 onveranderd. Er werden 47 nieuwe hoogtepunten en 30 nieuwe laagtepunten bereikt. (UP). N.V. TABAKSFABRIEK J. GRUNO GRONINGEN NIJKER Simplex, Balako enz. v.a. ƒ2.50 p.w. jongens en meisjes v.a. 2.p.w. Holland Electro, Ruton, Erres v.a. ƒ1.60 p.w. v.a. 2.p.w. aluminium en emaille v.a. ƒ2.p.w. ELEKTR. SCHEERAPPARATEN v.a. ƒ1.— p.w. ELEKTR. ZONNEKACHELS 17.90 ook voor 1.50 p.w. AUTOPEDSv.a. ƒ1.50 p.w. DRIEWIELERSv.a. 1.— p.w. ELEKTR. STRIJKBOUTENv.a. 2.50 p.m STALEN STRIJKTAFELSv.a. ƒ1.50 p.w INFRAPHIL LAMPENv.a. ƒ1.— p.w TOMADO SNELKOOKPANNEN v.a. ƒ1.25 p.w Alles zonder banktussenkomst Clarus en Pexv.a. ƒ1.50 p.w. Telef. 10355 De inwoners van Blocmendaal zullen een dezer dagen een brief ontvangen van het gemeentebestuur en op de enveloppe staat „burgerzinlening". De brief bevat een opwekking in te schrijven op de 4% °/o twintigjarige burgerzinlening ten laste der gemeente Blocmendaal. Tot 1 mei zal gelegenheid bestaan in te schrijven en op 1 juli zal dc storting op de toegewezen obligaties dienen te geschieden met 990, respectie velijk 99 per obligatie van nominaal 1000, respectievelijk 100. Indien het daartoe vereiste bedrag van nominaal 500.000 zal worden bereikt, zal opneming in de officiële notering ter beurze van Amsterdam worden aangevraagd. Kapitaalsuitgaven Financiële positie niet ongunstig Naar wij vernemen hebben B. en W. van Haarlem een derde ingenieur benoemd bij de stedebouwkundige afdeling van het be drijf van de Openbare werken. Het is dc 29-jarige ir. P. R. van Nifterik uit Den Ilaag, die in december 1956 in de stede- bouwkundige richting van de Technische Hogeschool te Delft en daarna twee jaar werkzaam was als stedebouwkundig ont werper bij Publieke Werken in Den Haag. (Van,onze reisredacteur) Terwjjl zware hitte, afgewisseld door stortbuien, het duidelijk maakt dat Indo nesië in een periode van kentering ver keert, blijft ook de politieke barometer op „veranderlijk" staan. Er is thans gegron de reden tot de verwachting, dat een op lossing van de hopeloos lijkende kabinets crisis gevonden zal worden door de vor ming van een extra-parlementair kabinet, gerecruteerd uit de „lichting van 1945", onder leiding van de secretaris-generaal van Buitenlandse Zaken Subandrio. Hatta's uitdaging 80 166 175 277 54 81 16 80 166 RUYS FABRIEK VAN voor de afd. verwerking etc. Goed loon, interessant werk. Annenkerk, 27 te Rotterdam. Algenib, 26 v. Las Palmas n. Casablanca. Alphacca, 26 v. Willemstad n. Rio de Janeiro. Appingedijk, 26 te Paranagua. Argos, 26 v. Genua n. Amsterdam. Atje Ray S, 26 v. Philadelphia n. Rotterdam. Alcyone, 27 v. Norfolk n. Rotterdam. Arkeldijk, 27 v. New York n. Kaapstad. Averdijk, 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aard ijk, 27 te Newport News. Abbedijk, 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alblasserdijk, 27 v. New Orleans n. Le Havre. Arcndsdijk, 28 te New Orleans. Artemis, 29 te La Guaira. Attis, 27 v. Port of Spain n. Amsterdam. Annenkerk, 27 te Rotterdam v. Antwerpen. Alhena, 28 te Recife. Alwaki, 27 te Durban. Anker, 28 te Hamilton. Appingedijk, 27 te Santos. Borneo, 28 te Makassar. Banda, 27 te Assab v. Belawan. Baud, 27 te Surabaja v. Probolinggo. Caltex Leiden, 27 v. Venetië n. Sidon. Ceronia, pass. 27 eil. Comoro n. Pt. Elizabeth. Caltex Utrecht, 26 v. Punta Cardon n. Frankrijk. Cistula. 26 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Camerounkust, pass. 26 Teneriffe n. Freetown. Coryda, 27 te Saigon v. Singapore. Calamares, 27 te New York. Crania, 27 v. Melbourne n. Adelaide. Corilla, 27 25 m. n. Semarang n. Auckland. Callisto, 3/4 te Norfolk verw. Delft, 27 500 m. n.o. Azoren n. Trinidad. Dongedijk, 27 te Antwerpen. Duivehdijk, 26 v Norfolk n. New York. Duivendrecht, 27 te Rotterdam. Dalerdijk, 27 v. Southampton n. Antwerpen. Enggano, 27 te Bona. Eenhoorn. 26 v. Algiers n. Kalamata. Felipes 27 rede Tj. Priok. Ghanakust. 26 v. Lagos n. Takoradi. Gaasterkerk, pass. 27 Pt. Elizabeth n. Durban. Gabonkust, 28 te Accra. Ganymedes, 27 te Hamburg. Gooiland, 27 te Rio de Janeiro. Guineekust, 27 te Lagos. Gordias, 27 te Beyrouth v. Alexandrië. Hispania, 26 v. Rotterdam n. Bilbao. Hersilia, 27 te Paramaribo v. Port of Spain. Haarlem, 27 te Curagao. Helder, 27 te Ciudad Trujillo. Helena, 27 te Port of Spain. Hilversum, 26 190 m.z.o. Beira n. Perz. Golf. Hcra, 26 660 m. n.o. Fayal n. San Juan P.R. Hydra. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Hermes, 27 te Corinto. Ivoorkust, 28 te Freetown. Jagersfontein. 28 te Pt. Elizabeth. Jason, 28 te New Orleans. Kellia, pass. 26 Ouessant n. Pto. La Cruz. Kermia, 26 v. Kaapstad n. Mena Al Ahmadi. Kenia, 29 te Freetown verw. Kota Agoeng. 29 te Rotterdam verw. Koningswaard, 27 290 m. n.w. Northwestcape n. Melbourne. Karimata, 26 v. Colombo n. Durban. Kasimbar, 27 teAtapoepoe v. Maoemere. Kieldrecht, 26 v. Genua n. Marseille. Kinderdijk. 27 te Norfolk. Korovina, pass. 27 kp. York n. Balikpapan. Kloosterdijk, 28 te New York. Kryptos, 28 te Curagao. Leto, 26 v. Belfast n. Hampton Roads. Lieve Vrouwkerk, 26 v. Amsterdam n. Kuwait. Lekkerkerk, 27 te Las Palmas. Lombok, 29 te Beira verw. Louis Lantz. 28 te Las Palmas. Macoma, 27 te Abadan. Mocuba, n. 27/28 te Oslo. Malvina, 28 te Tarakan. Maasdam, 27 te Rotterdam verw. Markelo, pass. 27 Stavanger n. Kristiansund. Mariekerk, 27 te Dakar n. Las Palmas. Marisa. pass. 27 Messina n. Berre. Mapia, 27 te Kaapstad v. Tj..Priok. Meerkerk, 27 te Marseille v. Genua. Maas, 27 te Guanta. Merwede, 27 te Bremen n. Antwerpen. Mapia. 27 v. Kaapstad n. Hamburg. Meliskerk, 27 v. Le Havre n. Antwerpen. Munttoren, 27 v. Portland M. n. Maracaibo. Mijdrecht, 27 v. Amuaybaai n. La Plata. Nias, 7 v. Bahrein n. Rastanura. Nestor, 28 te Paramaribo. Oberon, 26 v. Pto. Ordaz n. Bremen. Oldekerk, 27 te Amsterdam. Ootmarsum, pass. 27 Abaco n. Houston. Oranje. 28 te Tj. Priok. Overijsel, 27 te Duinkerken v. Las Palmas. Osiris, 27 v. Barranquilla n. Philadelphia. Oranje. 28 te Tj. Priok verw. Oranjefontein, 26 280 m. w.z.w. Walvisbaai naav Las Palmas. Oranjestad, 28 v. Dover te Trinidad. Orestes, 27 v. Pto. Limon n. Antwerpen. Prins Philips Willem, 26 v. Le Havre n. Montreal. Prins Willem IV, 26 te Rotterdam. Purfina Nederland, pass. 26 Muscat n. Durban. Prins Willem George Frederik, 26 v. St. John n. Le Havre. Pendrecht, pass. 27 Durban n. Perzische Golf. Pygmalion, 27 te Jacksonville. Pr. Frederik Willem, 27 te Antw. n. Duinkerken. Peperkust, 26 v. Porto Amboin n. Novorodonao. Prins Willem V, pass. 28 Ouessant n. Bergen. Rijndam, 26 v. New York n. Cobh. Rijnkerk, pass. 26 Durban n. Mombasa. Roggeveen, 28 te Tj. Priok. Raki. 27 te Philadelphia. Riouw, 27 te Belawan v. Dakar. Roebiah, 27 te Kaapstad v. Port of Spain. Saidja, 26 te Pladju v. Bukom. Schelpwijk, 28 te Auckland. Stad Schiedam, pass. 27 Finisterre n. Gibraltar. Straat Cook, 27 v. Mombasa n. Freemantle. Saroena, 27 te Pladju v. Pulau Sambu. Soestdijk, 26 te New Orleans v. Houston. Statue of Liberty, 27 te Lavera v. Mena. Statendam, 27 te New York v. St. Lucia. Skanvann. 27 te Hampton Roads. Schiedijk, 27 te Antwerpen. Steen wijk, 28 te Rotterdam verw. Senegalkust, 27 te Antwerpen. Straat Bali, 28 te Santos. Tomocyclus. 26 v. Rouen n. Curagao. Themisto, 26 v. Falmouth n. Albany. Tomocyclus, pass. 27 Ouessant n. Curagao. Tero, 28 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tiberius, 26 v. Pto. Del Gada n. Barbados. Tara, 27 te Buenos Aires v. Montevideo. Themis. 27 te Bremen v. Hamburg. Titus, 27 v. New York v. Port Au Prince. Thelidomus. 27 v. Maracaibo n. Willemstad. Tibia, 27 105 m. n.w. Lissabon n. Thameshaven. Teiresias, 27 v. Colombo n. Kaapstad. Themisto, 27 v. Bremen n. Antwerpen. Trajanus, pass. 27 Landsend n. Le Havre. Triton. 28 te Londen. Van Riemsdijk. 27 v. Belawan n. Tj. Priok. Vlist, 30 te Rotterdam verw. Van Waerwijck, 27 600 m. n.w. Fremantle naar Singapore. Van Cloon. 29 te Hongkong v. Tientsin. Witmarsum, 27 te Bremen. W. Alton Jones, 26 25 m. z.z.w. Wight n. R'dam. Willem Ruys, pass. 27 Ouessant n. Kaapstad. Woensdrecht. 28 te Miami verw. v. Hongkong. Wonosobo, 27 580 m. z.w. Midway eil. n. Manilla. Zuiderkruis, 27 te New York v. Halifax. KLEINE VAART Alcetas, 27 v. Barcelona n. Taragona. Atlas, 26 v. Messina n. Catania. Amyntas, 27 80 m. w. Str. Messina n. Tarragona. Bab T, 26 v. Bayonne te Bordeaux. Brinda, 27 te Northforeland n. Londen. Brandaris, 27 80 m. n.o. Blyth n. Vargon. Draco, 26 te Barcelona n. Tarragona. Daniël, 27 te Stockholm v. Bremen. Domburgh. 27 10 m. w. Ouessant n. Casablanca. Drie Gebroeders, 27 v. Grangemouth n. Delfzijl. Da Capo, 27 in Golf v Biscave n. Lissabon. Eibergen, 27 bij Kp. Da Gata n. Ipswich. Elsa, 23 v. Dublin te Preston. Heemraadsingel, 27 te Casquets n. Nantes. Helvetia, 27 te Dungeness n. Amsterdam. Ilias, 27 25 m. w. Lissabon n. Tanger. Joost, 24 v. Gent te Middlesbrough. Johannes, pass. 27 lie d'Yeu n. Bremen. Kaap Falga, 26 v. Bayonne n. Garston. Marianne, pass. 27 Pitboei v. Gothenb. n. Rouen. Markelo. 27 45 m. z.w. Stavanger n. Kristiansand. Martenshoek. 27 dw. Egmond n. IJmuiden. Mudo, 27 v. Wismar n. Waterford. Notos. 26 v. Amsterdam n. Alexandrië. Phidias. 26 v. Lissabon n. Savona. Pavo, 23 v. Newcastle te Bilbao. Ponza. 25 v. Goole te Gijon Mussel. Paloma. 27 35 m. z.w. Cape Griznez n. R'dam. Rema, 27 dw. Terschelling n. Horssens. Rubicon, 27 55 m. z.w. Texel n. Newhaven. Schippersgracht, 27 op Fehmambelt n. A'dam. Tilly, 26 v. Santander te Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop, 25 130 m. w.n.w. Little Cayman eil. Ebro, 26 v. Monrovia n. Mombasa. Loire, 25 80 m. n.w. Kp. San Antonio n. Maracaibo. Oostzee. 26 720 m. o. P. Belgrano n. P. Belgrano. Poolzee, 26 1110 m. n.o. Barbados n. Maracaibo. Tyne, 26 v. Dartford te Rotterdam. Zwarte Zee. 26 200 m. o. Rio Grande Do Sul naar Pto. Belgrano. ROUMA CO Vraagt inlichtingen alleen bij

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3