j HET WEER Tegengestelde standpunten Amerika- Nederland lijken onwrikbaar Vestdijk kandidaat voor Nobelprijs OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT je mm Terugkeer naar Cyprus voorwaarde tot gesprek Bemiddeling van minister en ziekenfondsraad mislukt Basisindustrie in duin brokkelt verder af Aartsbisschop Makarios: Het tandartsenconflict De luchtvaartbesprekingen te Washington Drs. Van der Beugel: „Dood punt in onderhandelingen" Boelganin waarschuwt ook de Deense premier Nieuwe Sovjet-klacht bij Zweden over spionage Droog en minder kil Binnenlands zelfbestuur voor kolonie Singapore Baron Snoy voorzitter van de „voorlopige commissie" Duitsland laat goudinvoer uit O.E.E.S.-landen vrij Bruinbrood wordt 1 cent goedkoper DEZE WEEK IN ERBIJ Luns zit Straatsburgs ministerscomité voor Het woord is aan Onderhandelingen in Britse loonconflict afgebroken Aantal stakers meer dan anderhalf miljoen Markies van Salisbury verlaat Brits kabinet Tandartsen: Ziekenfondsen Amerikaanse raket ontsnapt? 71e JAARGANG No 223 ZATERDAG 30 MAART 1957 302e JAARGANG No 71 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TIJDENS HET GESPREK dat de Nederlandse onderhandelaar de heer Van der Beugel vrijdagochtend met minister Dulles heeft gevoerd over een luchtvaartovereen komst is de bom nog niet gebarsten. Toen onze vertegenwoordiger zich naar het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken begaf, hield hü ernstig rekening met de mogelijkheid van mislukking der onderhandelingen. De dag tevoren had president Eisenhower in Den Haag aan dr. Drees een boodschap doen overhandigen, waarin de Nederlandse regering werd verzocht genoegen te nemen met wat Amerika aanbood, te weten het landingsrecht in Houston plus een dienst op de lijn New York— Curacao. Dr. Drees heeft echter geantwoord, dat dit Amerikaanse aanbod voor Neder land te gering was. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken kregen wy vrydag te horen, dat Nederland overdreven veel vraagt. De heer Van der Beugel had volmacht een eind aan de onderhandelingen te ma ken, indien Amerika zijn standpunt niet wijzigde. Hij kreeg evenwel reeds vóór hij bij de heer Dulles binnen ging te horen, dat het State Department nog geen definitief einde wenste. Toen de heer Van der Beugel na een uur de kamer van minister Dulles verliet, gaf hij als volgt zijn indruk van het onderhoud weer: „Ik heb ruim gelegen heid gehad ons standpunt uiteen te zetten. Ik heb uitgelegd dat er een volkomen dood punt is bereikt en een beroep gedaan op Dulles om Amerika's houding te wijzigen. Dulles zette uiteen welke grote moeilijk heden de Amerikaanse regering ten deze heeft. Kennelijk zinspeelde hij op de oppo sitie der Amerikaanse luchtvaartmaat schappij en van het Congres. Ik heb - aldus nog steeds drs. Van der Beugel - Dulles verklaard dat Nederland bij de bepaling van zijn positie rekening heeft gehouden met genoemde Amerikaanse moeilijkheden. Bovendien heb ik verklaard, dat de Ne derlandse houding definitief is." Gedurende het weekeinde zal men de zaken opnieuw in overweging nemen. Maandag komen de onderhandelaars zon- KOPENHAGEN, OSLO, STOCKHOLM (Reuter, UP) De Russische ambassadeur in Kopenhagen heeft premier Hansen een brief van premier Boelganin overhandigd. Het Deense kabinet en de commissie voor Buitenlandse Zaken uit het pai-lement zul len vandaag in bijeenkomsten de brief bespreken. De Russische nota is „on geveer van dezelfde aard als die, welke de Noorse regering ontving", aldus ver neemt UP. De inhoud van de boodschap zal zondagavond gepubliceerd worden. De Noorse minister van Buitenlandse Zaken, Lange, heeft in een vraaggesprek rnet een Noors blad gezegd, dat de waar schuwing van Boelganin aan de premier Gerhardsen een verrassing voor de Noorse regering was. Volgens Lange, aldus het blad, zal Noorwegen zijn best doen de goe de betrekkingen met de Sovjet-Unie te handhaven. Lange zei te geloven, dat de brief ten doel had de Noorse publieke opinie te be- invloeden. De reacties van de Noorse pers tonen echter aan, dat dit voornemen is mislukt. Afdoende De Democratische senator Jackson heeft in de Amerikaanse Senaat betoogd dat de Verenigde Staten nogmaals Noorwegen van hun steun zouden moeten verzekeren en het duidelijk zouden moeten maken, dat „ook wij afdoend met kernwapens kunnen omgaan". Een krachtige NAVO is ons af weermiddel tegen Sovjet-chantage", aldus de senator, die erop aandrong de NAVO krachtiger te steunen. De regering van de Sovjet-Unie heeft zich in een nota aan Zweden nogmaals be klaagd over Zweedse spionage in de Sov jet-Unie en Zweden verzocht er een einde aan te maken. ADVERTENTIE ^Cgenmantêls! GROTE HOUT5TR.A7 HRRRLEM oo;.cocccoccoccccccoococoooccoccoccccccoccococoacoscocco 8 VERWACHTING, medegedeeld door o het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van P zaterdagavond tot zondagavond, op- gemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk veel bewolking, later ook opklaringen. Droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en oost. Dezelf de of iets hogere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. A-oaX»OCOOCX>OOOOOOCCXXX»OOCOOOOOOOCOOOCCOOOC»COOOOOOC DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ der Dulles opnieuw bijeen. Voor de nuch tere beschouwer kan thans het volgende vaststaan: tenzij een der beide partijen ge durende het weekeinde zijn positie ver andert, zullen de onderhandelingen begin volgende week in een mislukking eindigen. Het zal intussen voor Nederland heel moei lijk zijn de verlangens ten aanzien van Los Angeles op te geven. Nederland acht het onrechtvaardig en onterend, dat Amerika de K.L.M. zou weigeren Los Angeles aan te doen, terwijl Scandinaviërs, Engelsen en Duitsers dit recht wel verwierven. Nederland kan altijd nog hopen, dat de Amerikanen hun positie zullen veranderen, maar men moet toegeven, dat zulks in het congres een aanzienlijke oppositie zou scheppen. En omdat de regering al met meer moeilijkheden in het congres zit, is haar neiging niet groot om zich in het Kapitool al te onpopulair te maken. De Amerikaanse regering beseft natuur lijk best, dat de sympathie, waarin zij zich in Nederland mag verheugen, een geduchte knauw zou krijgen bij mislukking der on derhandelingen. Anderzijds kan worden vastgesteld, dat ook Nederland zich in Amerika onpopulair zou maken, indien het Amerikaanse aanbod enigszins verachte lijk van de hand zou worden gewezen. Naar wij vernemen heeft thans ook de vaste commissie voor de streekplannen, on der voorzitterschap van dr. Prinsen, de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland de gedachte van de techni sche commissie overgenomen, om de vesti ging van een tweede basisindustrie geheel uit het concept-streekplan voor Zuid- Kennemerland te schrappen. Zoals bekend werd met de vestiging van een tweede basisindustrie bezuiden IJmui- den in dit streekplan rekening gehouden. De vaste commissie, die een veel breder vlak bestrijkt dan de technische commissie, heeft thans eveneens de vele bezwaar schriften tegen het streekplan bekeken en geadviseerd deze tweede basisindustrie uit het streekplan te schrappen. Daarmee zijn de kansen op verwezenlij king van dit eventuele projekt tot zeer ge ringe omvang gedaald. De Boekenweek 1957 is vrijdagavond officieel geopend met een gala-voor stelling in de Amsterdamse Stads schouwburg, gevolgd door het Boeken bal. Prinses Beatrix vereerde de bij eenkomst met haar aanwezigheid. In de pauze stelde de voorzitter van de vereniging tot bevordering van de be langen van de boekhandel de prinses aan verscheidene genodigden voor. Men ziet de Prinses op de foto in ge sprek met de schrijfster Hella S. Haase. LONDEN (Reuter) Groot-Brittannië en de Britse kroonkolonie Singapore hebben te Londen na drie weken onderhandelen „algemene overeenstemming" bereikt over de principes van een nieuwe grondwet, waarbij de kroonkolonie zelfbestuur in bin nenlandse aangelegenheden krijgt. Groot-Brittannië en Singapore zullen nauw samenwerken bij het handhaven van de binnenlandse veiligheid waarvoor de regering van Singapore in het vervolg ver antwoordelijk zal zijn - en de verdediging naar buiten, die voor Britse rekening zal blijven. Er komt een gezamenlijke „adviserende raad" voor buitenlandse aangelegenheden. Deze raad is ingesteld omdat, waar Groot- Brittannië de buitenlandse betrekkingen van Singapore zal behartigen, de nieuwe staat zelf zal optreden op handels- en cul tureel gebied. De 1.200.000 inwoners van de nieuwe „staat Singapore" zullen door 51 gekozen afgevaardigden worden vertegenwoordigd. In de regering zullen niet langer benoem de ministers zitting hebben. Er zullen waarborgen op politiek, economisch, maat schappelijk en cultureel gebied worden op gesteld voor de minderheden. ADVERTENTIE Gr. Houtstr. hoek Raamvest Deense slaapbanken Euro-verdragen BRUSSEL (Reuter). Baron Snoy, de secretaris-generaal van het Belgische mi nisterie van Economische Zaken, is be noemd tot voorzitter van de voorlopige commissie voor de Europese Economische Gemeenschap en de Euratoom. zo verluidt in Brussel. Snoy was een van de voor naamste medewerkers van Spaak bij het ontwerpen van de Euro-verdragen, die maandag in Rome ondertekend zijn. De tijdelijke commissie, bestaande uit afge vaardigden van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg, zal de Euromarkt en de Euratoom verte genwoordigen totdat de verdragen zijn geratificeerd en bestuursorganen zijn op gericht. Ter gelegenheid van de 321-ste dies viering der Utrechtse universiteit zijn aan drie buitenlandse geleerden ere doctoraten verleend. De erepromoties geschiedden in de Domkerk te Utrecht, nadat de rector-magnificus, prof. dr. H. W. Obbink, in zijn diesrede had ge sproken over het vraagstuk der reli gieuze tolerantie. Op de foto ziet men de nieuwe eredoctores dr. M. Ewing uit New York en dr. Geoffrey B. Dow- ling uit Londen (links) en dr. Hermann Mannheim uit Londen, die een dankwoord spreekt. Met ingang van 1 april heeft West- Duitsland de invoer van goud uit de lan den der Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking geliberaliseerd, ter- wyl tevens de beperking op het gebruik van goud in de bondsrepubliek is opge heven. Evenals tot dusverre zullen bepaalde ondernemingen onder speciale vergunning goud uit het dollargebied of tegen betaling in dollars mogen invoeren. De bestaande gebruiksbeperkingen blijven evenwel voor dit goud gelden. Om een vrije handel in het goud, dat uit O.E.E.S. landen wordt ingevoerd, mogelijk te maken, moet nog de maximumprijs voor dit metaal worden afgeschaft. Dit wordt thans door de regering overwogen, overi gens niet alleen voor goud, maar ook voor zilver, platina en palladium. Binnenkort is een besluit van die strekking te ver wachten Vrijdag hebben de Nederlandse Bakkerij stichting en het ministerie van Economi sche Zaken overleg gepleegd over verlaging van de broodprijs. De bakkerijstichting heeft zich bereid verklaard de prijs van het bruinbrood met 1 cent per 800 gram te ver lagen. Een beslissing over de prijs van an dere broodsoorten is nog niet genomen. ,»^cccocc<x;ooocccoxc<x>xcc<x>co3oocccc<xxx>cccoococcodco blz. Onder de titel „Weer of geen weer" geven wij enkele weken uitleg van de weerberichten 1 Beschouwing over fragmenten uit het dagboek van Nicolaas Beets 2 Een „gewone burger" over de jury rechtspraak in Engeland 3 De Nederlandse taal als examenvak in Australië 4 Behalve Hollandse bestaat er ook Afrikaanse nieuwe 5 Nieuwe opstelling middeleeuwse kunst in Parijs 6 „Alles veel kleiner", een kort verhaal door Ferdinand Langen 7 Verder in dit nummer onder meer de rubrieken: Onze namen. In de caravan. Onze puzzel. Voor de microfoon en de wekelijkse pagina voor de jeugd. MAHE, SEYCHELLEN (Reuter). Aartsbisschop Makarios van Cyprus heeft vrijdag gezegd, niet bereid te zijn om over de politieke toekomst van Cyprus te on derhandelen als hem niet wordt toege staan naar Cyprus terug te keren. Op een persconferentie zei Makarios ervan over tuigd te zijn, dat hij binnenkort naar Cy prus zal kunnen terugkeren. De aartsbisschop zei verder onder meer, dat thans een nieuwe toestand is gescha pen en de eerste schrede is gezet naar het herstel van de vrede op Cyprus. De Britse regering zou de weg naar de pacificatie kunnen bekorten. Aartsbis schop Makarios zei verwacht te hebben, dat met het staken van de activiteit van de EOKA (de verzetsorganisatie op Cy prus) dc huidige noodtoestand tegelijker tijd opgeheven zou zijn en een amnestie zou zijn afgekondigd, maar uit de ver klaring van de Britse regering van don derdag maakte men op, dat de militaire status gehandhaafd zal worden. „Bijgevolg kunnen wij niet spreken van een vreedzame situatie die hervatting van de onderhandelingen in een rustige sfeer toelaat, terwijl duizenden Cyprioten zich wegens politieke vergrijpen in de gevange- In 1958 zal de schryver Simon Vestdijk meedingen naar de Nobelprijs voor Letter kunde. Een formele voordracht hiertoe is al in Stockholm ingediend door het Neder landse PEN-centrum met steun van de Vereniging van Letterkundigen. Deze prijs is nog nooit aan een Nederlander toege kend. In 1938 werd Arthur van Schendel voorgesteld, maar de prys werd toen toe gekend aan de Amerikaanse romanschrijf ster Pearl Buck. De prijs bedraagt honderd twintigduizend gulden. Vestdijk is voor 1958 voorgedragen omdat bij een dergelijke kandidaatstelling veel materiaal moet worden overgelegd. Er moet werk van de schrijver zijn vertaald en volgens de bepalingen van de stichting moet de kandidaat tenminste één boek hebben geschreven met „positieve beteke nis voor de mensheid". Hiervoor heeft men de in 1950 verschenen roman „De kellner en de levenden" van Vestdijk gekozen. Het boek wordt dit jaar in het Frans vertaald. Er is ook een Duitse vertaling in voorbe reiding. Reeds vertaalde romans van Vest dijk zijn onder andere „Het vijfde zegel", „Rumeiland", „De dokter en het lichte meisje" en „Op afbetaling". Men wil in Stockholm een aantal vertaalde uittreksels van Vestdijks voornaamste werk overleg gen en de voorbereiding daartoe vergt eni ge tijd. Onder meer de Stichting ter Bevor dering van de Vertaling van Nederlands Letterkundig werk zal zich hiermee bezig houden. Deze stichting geeft binnenkort een speciaal aan Vestdijk gewijd nummer nis of in interneringskampen bevinden", aldus de aartsbisschop van Cyprus. Desgevraagd zei Makarios, dat hij en zijn metgezellen een goede behandeling hadden genoten in hun ballingschap. Hij had er geen idee van, wanneer hij de Sey chellen zou verlaten, maar hij zou eerst naar Griekenland gaan en dan naar Londen. Te uitbundig Te Nicosia is vrijdagavond een uitgaans verbod afgekondigd voor de tijd tussen zonsonder- en zonsopgang en wel voor personen beneden de 27. Het geldt ook voor Britse onderdanen. Dit geschiedde, nadat de bevolking 24 uur lang op luid ruchtige wijze uiting had gegeven aan haar vreugde over de vrijlating van aarts bisschop Makarios. De Nederlandse minister van Buitenland se Zaken mr. J. M. A. H. Luns zal dit jaar het voorzitterschap vervullen van het co mité van ministers van Buitenlandse Za ken van de Raad van Europa, dat op 29 april zijn twintigste zitting zal houden in Straatsburg. Op dezelfde dag komt ook de Raadgevende Vergadering bijeen voor haar negende zitting. Otto Weiss: Menigeen weet met zijn rijkdom niets anders te doen dan haar te bezitten. (Van onze correspondent in Londen) Alle optimistische verwachtingen van een week geleden ten spijt is de stakings situatie in Groot-Brittannië somberder dan ooit. Het valt te vrezen, dat de staking rampzalige gevolgen zal hebben voor het economische leven. De onderhandelingen tussen werkgevers en bonden in de metaal industrie zijn mislukt en de stakings sneeuwbal zal verder rollen. Vanmiddag om twaalf uur zullen zich eer half miljoen metaalbewerkers in en rond Londen bij de staking aansluiten, waardoor behalve de 200.000 man, die in de scheepsbouw het werk hebben neergelegd, ook nog ander half miljoen metaalarbeiders zullen sta ken. Een belangrijk deel van het Britse in dustriële apparaat dreigt tot stilstand te worden gebracht. De Fordfabrieken en de, tot dit concern behorende, carrosserieën- fabriek van Briggs komen in moeilijkhe den, omdat zij voor hun aanvoer in grote mate afhankelijk zijn van metaalfirma's. De werkgevers in de metaalindustrie hebben een loonsverhoging aangeboden van drie percent: minder dan in de scheepsbouw, waar het aanbod vijf per cent bedroeg. De samenwerkende bonden in beide industrieën eisen tien percent, hoewel zij waarschijnlijk bereid zijn met zeven of acht percent genoegen te nemen. De ondernemers in de metaalnijverheid eisen als tegenprestatie concessies die de bonden onaanvaardbaar achten. De mi nister van Arbeid heeft na de mislukking van de besprekingen een commissie van onderzoek voor de metaalindustrie inge steld, waarin dezelfde personen zitten als in de con - assie die zich een oordeel zal vormen over het scheepsbouwconflict. Ge zien het lage aanbod van de werkgevers in de metaalindustrie is het onwaarschijn lijk, dat de metaalbewerkersbonden gevolg zullen geven aan het verzoek van de rege ring om, nu het openbaar onderzoek aan de gar is, de staking op te heffen. ADVERTENTIE - BAKUIIORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD B0LSÏR. 48 A DAM - TEL 717162 Falcon Popeüne Regenjassen Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt mede: „Met ingang van 1 april zal, naar moet worden aange nomen, een aantal tandartsen zich niet langer beschouwen als aan de ziekenfond sen verbonden te zijn. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft zich beraden over de vraag in hoeverre alsnog door een optreden zijnerzijds zou kunnen worden medege werkt ;.an het voorkomen van een situatie welke schade zou toebrengen aan de tand heelkundige verzorging der ziekenfonds verzekerden. Hij heeft de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde mede gedeeld dat bemiddeling slechts in overwe ging kon worden genomen, indien hem een volledig inzicht in de meningsverschillen met de ziekenfondsorganisaties werd ver schaft, en de maatschappij niet bij voor baat elke concessie op het standpunt der ziekenfondsen afwees. Voorts vroeg hij de uitvoering van het ultimatum van 23 maart tot het afbreken van de relatie met de zie kenfondsen, in afwachting van bemidde lingspogingen, op te schorten. Deze poging van de minister heeft niet tot resultaat geleid. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Tandheelkunde heeft de minister medegedeeld, noch tot het doen van enige concessie, noch tot het opschorten van het ultimatum bereid te zijn. De Ziekenfondsraad had zich eveneens tot het hoofdbestuur van de Nederlandse Simon Vestdijk uit. Vestdijk is betrekkelijk laat met publi ceren begonnen. Zijn eerste roman „Terug tot Ina Damman" verscheen in 1934. Daar na publiceerde hij in vijftien jaar meer dan vijfentwintig romans, drie bundels verhalen en bundels gedichten, essays en critieken. Vestdijks kandidaatstelling volgde op een uitnodiging van de Koninklijke Academie van Wetenschappen in Stockholm om een Nederlandse schrijver voor te dragen. Protest tegen vrijlating van Makarios LONDEN (AFP/Reuter) De markies van Salisbury, voorzitter van de Britse kroonraad, heeft vrijdag zijn ontslag aan geboden, dat door koningin Elizabeth is aanvaard. De graaf van Home, minister voor Gemenebestbetrekkingen, zal zijn functie overnemen. Volgens de officiële bekendmaking zal de graaf van Home op treden als leider van het Hogerhuis met burggraaf Hailsham, de minister van On derwijs, als plaatsvervanger. Salisbury's verantwoordelijkheid voor de atoom energie zal worden overgedragen aan pre mier MacMillan. Salisbury drukte in een brief aan de Britse premier zijn „ongerustheid" uit over het besluit aartsbisschop Makarios vrij te laten. Dit is Salisbury's tweede ontslag-op- principiële-gronden. In 1938 nam de thans 63-jarige markies tegelijkertijd met Eden zijn ontslag als protest tegen de verzoe ningspolitiek ten opzichte van Italië. Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde gewend met het verzoek de voorgenomen stappen tot het beëindigen van de bestaande overeenkomsten geduren de een termijn van twee maanden op te schorten. Op dit verzoek heeft het hoofd bestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde afwij zend beslist. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde heeft medegedeeld, dat de stappen van de minister en de zieken fondsraad geen uitzicht gaven op een op lossing vóór 1 april, gezien de lange pe riode, gedurende welke reeds is onder handeld. De algemene ziekenfondsen delen mede, dat zij thans voor de onmogelijkheid zijn geplaatst, de verzekerden hulp door tand artsen te doen verstrekken. De ziekenfondsen kunnen ook geen te rugbetaling doen van door de verzekerden rechtstreeks aan de tandarts betaalde be dragen voor verleende hulp. De verzekerden wordt in overweging ge geven zelf te beoordelen of het inroepen van tandheelkun .ige hulp onder deze om standigheden dringend noodzakelijk is. Indien blijkt, dat tandartsen bereid zijn na 31 maart de verzekerden op de tot dusver re voor de ziekenfondsen geldende voor waarden te blijven behandelen, kunnen de verzekerden uiteraard op de normale wijze Van de tandheelkundige hulp voor rekening van het ziekenfonds gebruik maken. NEW YORK (Reuter) De New Yorkse „Daily News" meldt dat een Amerikaans geleid projectiel van het type „Atlas" een paar dagen geleden „ontsnapt" ij en nu op grote hoogte om de aarde cirkel';. De lucht macht heeft dit bericht uit „hooggeplaat ste kringen natuurlijk tegengesproken", al dus het blad. doch in de „hooggeplaatste kringen" verklaart men, dat het'projectiel een nieuw type brandstof gebruikte, dat alle verwachtingen overtroffen heeft. De „Atlas", die van de basis Patrick in Flori da afgevuurd werd, bereikte een snelheid van meer dan 8000 meter per seconde. In de „hooggeplaatste kringen" gelooft men, dat de raket op zijn reis om de aarde gevolgd wordt, doch men weet niet „wat er nu gebeuren zal". Wellicht zal het pro jectiel bij zijn val naar de aarde in de dampkring verbranden, aldus de „Daily News".

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1