Eerste Kamer vraagt spoedige beslissing over tunnelbouw beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4 Van dag tot dagj Bitter geld Brahms-programma van het N.Ph.O. „Minister Algera overlegt en studeert te lang" €)p de raatótoel Heringa Wuthrich Minister laat nagaan waar door er zoveel gevangenen ontsnappen Cuxhaven thans NAVO- marinebasis BLIKSEMAFLEIDERS Aanvaring op mistige Noordzee tussen Zwitser en Noor Solist in Vioolconcert was Pierre Doukan Hoge Raad verwerpt beroep van paragnost Kerkelijk Nieuws «ik Mijnenveger „Woerden" op 24 april in dienst Zijn vader van het leven beroofd WOENSDAG 3 APRIL 1957 De uitslag van loterijen is altijd een interessante gebeurtenis, niet alleen voor degenen die loten in hun bezit hebben en dus in spanning hebben gewacht op een liefkozing van mevrouw Fortuin, maar ook voor de neutrale toeschouwer. Want hij staat telkens weer verbaasd over de enorme bedragen, die door een goed-ge- organiseerde loterij bijeen kunnen worden gebracht uit tamelijk geringe prijzen per lot Zo bieden de nog steeds in zwang zijnde, diverse poolloterijen wekelijks verbazing wekkende geldsbedragen aan de geluk kigen, terwijl toch een aanzienlijk deel van de opbrengst reeds voor een ander goed of minder goed doel tevoren is af geroomd. De „Appèl"-loterij, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de „Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers", heeft gewerkt met ruim anderhalf miljoen loten, die grif verkocht zijn. Er zouden nog veel meer loten verkocht hebben kunnen worden, als ze voorradig waren geweest. De netto opbrengst van deze actie be draagt een miljoen honderdduizend gul den. Dat betekent dus, dat ongeveer vijf honderdduizend gulden aan prijzen en or ganisatiekosten zijn gespendeerd. Daar voor zijn een aantal Nederlanders geluk kig gemaakt met een huis, een auto of een ander prettig cadeau. Het is een benauwend verschijnsel, dat de gokzucht In zó hevige mate hoogtij viert, al kan men zich troosten met de gedachte dat een massa van het bij een- gespeculeerde geld voor goede doeleinden is bestemd. Helemaal gelukkig kan men echter ook dan nog niet met deze gang van zaken zijn. Want de gift voor het goe de doel verliest haar persoonlijke waarde, wanneer zij gegeven wordt met de con centratie der gedachten op de mogelijk heid van een sprookjesachtige winstkans. Daarom heeft deze manier van finan cieren een bittere bijsmaak. Er worden momenteel kindertehuizen, vakantiekolonies, kerken, klinieken, reva lidatiecentra en wat al niet gebouwd met geld dat door de voorspiegeling met enorme geluksmogelijkheden wordt weg gelokt uit de huishoudbeurzen. De be dragen zijn klein, maar zij maken tezamen in vele gezinnen misschien toch wei een aanzienlijk deel van het voor niet-urgente uitgaven bestemde budget uit. En dan blijft er weinig of niets meer over voor een spontane, uit bewogenheid afgestane gift aan een charitatief doel, dat niet met een loterij op de proppen komt. Talrijke charitatieve instellingen doen dat principieel niet, maar zij lijden er grote 'schade door. En de grootste schade lijdt ongetwijfeld de offerzin, 4ie verstikt wordt door de aangewakkerde, gecultiveerde en geëx ploiteerde zucht naar bezit die toch al tijd moreel nog lijnrecht staat tegenover de werkelijke liefdadigheid. Haarlem De minister van Justitie heeft een nauwkeurig onderzoek gelast naar de oor zaak van de recente ontsnappingen uit gevangenissen en Huizen van Bewaring. Zodra de resultaten van dat onderzoek be kend zijn, zal de minister beslissen of er al dan niet aanleiding bestaat de algemene voorschriften betreffende het regime in de straf gestichten te wijzigen. De chef van de Westduitse vlootstrijd- krachten, vice-admiraal Ruge, heeft maandag in Cuxhaven de eerste bijdrage twee flottieljes mijnenvegers van de Westduitse marine aan de NAVO over gedragen aan de Nederlandse bevelhebber van de NAVO-vlootstrijdkrachten in Cen- traal-Europa, vice-admiraal H. Bos. Vice-admiraal H. Bos droeg daarop aan de Duitse kapitein-ter-zee Zenker het NAVO-bevel over de Duitse Bocht van de Nederlandse tot de Deense grens, op. In Bremerhaven heeft de Amerikaanse marine maandag de inrichtingen der vroe gere Duitse vloot aan de nieuwe West duitse zeestrijdkrachten overgedragen. Het Britse vlootsteunpunt „Royal Albert" in Cuxhaven is nu ook onder het bevel van kapitein-ter-zee Zenken. Vanmorgen omstreeks halfacht zijn in de mist op de Noordzee, ongeveer acht mijl uit de kust voor de monding van de Nieuwe Waterweg, het Zwitserse motor schip „Silva Plana" en het Noorse stoom schip „K. C. Roegenaes" met elkaar in aanvaring gekomen. De aanvaring was niet ernstig en er zijn geen slachtoffers. Naar de „Roegenaes" seinde, heeft dit schip een gat boven de waterlijn in de zij. Bovendien is het stuurmechanisme beschadigd, maar het schip schijnt nog manoeuvreerbaar te zijn. Er is radiografisch contact tussen de sleepboot „Maas" uit Maassluis en de „Roegenaes". a De serie dinsdagavondconcerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest werd dinsdagavond in de Haarlemse Concert zaal besloten met een Brahms-programma, uit de Vierde Symfonie en het Vioolconcert bestaande. Dirigent was Henri Arends en solist de Franse vioolvirtuoos Pierre Dou kan, die reeds twee keer tot de prijswin naars van het geduchte Brusselse viool concours „Koningin Elisabeth" behoorde. Ook zonder de inlichting dat het Pierre Doukan bij herhaling gelukt was aan de laatste ronde van deze internationale krachtmeting te mogen deelnemen, had het ons al gauw duidelijk kunnen worden, dat we hier te doen hadden met een violist van formaat, een sterke persoonlijkheid boven dien, die het „geharnaste" concert van Brahms met open vizier tegemoet trad, bewust van zijn kracht tot overwinnen en die overwinning te maken tot een apo theose van scheppende en herscheppende kunst. Een volumineuze toon en een felle ritmische stuwing kenmerkten dan ook in hoofdzaak de zeer beheerste, virtuoze ver tolking, waarbij overigens de lyrische pas sages van een nobele reserve getuigden. In dirigent Henri Arends vond Pierre Doukan een voortreffelijke tegenspeler, die de be langrijke orkestpartij temperamentrijk wist te doen klinken en de expressie gezond hieid, zodat het concert van Brahms glo rieus uit deze samenwerking opklonk. En zo kreeg men de overtuiging een meester werk gehoord te hebben. De Vierde Symfonie was aan deze sterke interpretatie voorafgegaan. Henri Arends pakte deze schijnbaar weerbarstige, maar in wezen zeer geconcentreerd gevoelige symfonie zeer krachtig aan. Dit ging wel enigszins ten koste van de kleurgeving, die een belangrijk deel van haar lyrisch ele ment vertegenwoordigt. Zuks betekende de keerzijde van een overigens spannende vertolking, die zeer duidelijk bewees hoe Arends het orkest stevig in zijn greep heeft, want het reageert correct op zijn felle impulsen. En hiermee begint het seizoen op zijn eind te lopen. Nog één concert van Serie V en dan zijn we weer aan de voorjaars cyclus. aan werk van Beethoven gewijd. Deze drie avonden zullen eveneens door Henri Arends gedirigeerd worden. Jos. de Klerk in cellofaan verpakt. IN DE EERSTE KAMER is gisteren van verschillende kanten aangedrongen op een spoedige principiële beslissing over de tunnels voor Amsterdam. Daarmede doorkruist men niet de bestedingsbeperking, want de uitvoering van de werken komt pas later. In het algemeen werd minister Algera verweten, dat hij te lang overlegt en te lang studeert inplaats van beslissingen te nemen. De verkeerst'unnel onder de Maas te Rotterdam raakt verzadigd. Dat is de achilleshiel van dit brand punt van Nederlands welvaart, zei gisteren de heer Lichtenauer (C.H.U.) in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat. Daar om drong hij aan op een reeks van tunnels onder de Nieuwe Maas. Eveneens drong hij er bij minister Algera op aan een open oog te hebben voor een nieuwe zeehaven op de Maasvlakte ten zuiden van Hoek van Holland, als het ware uitgebouwd in zee, als het middel om de supertankers van 100.000 ton, die reeds op stapel staan, te kunnen ontvangen. De heer Lichtenauer merkte op dat de beschou wingen hierover van regeringszijde mat klinken, heel anders dan in de tijd van Thorbecke, toen de Nieuwe Waterweg moest worden gegraven. Met ruime blik moet men in de toekomst zien en daarbij bedenken, dat de Rotterdamse haven zich na de oorlog zo onvoorstelbaar krachtig heeft ontwikkeld, dat in dit opzicht niets meer onvoorstelbaar is. Ook de heer Willemse (P.v.d.A.) vroeg het onderzoek te bespoedigen naai de mogelijkheden om supertankers en diep liggende ertstankers te ontvangen. De Rot terdamse waterweg en het Noordzeekanaal hebben daarvoor thans onvoldoende diepte. Dat in het kader van de bestedings beperking 500.000 gulden wordt bezuinigd op de voorbereiding van de indijking van de Lauwerszee betreurde de heer D e V o s van S t e e nw ij k (V.V.D.). Hij betreurde het eveneens dat op de spoorlijn „Zwolle— Apeldoorn niet de populaire „Blauwe Engel" komt te rijden. Waarom stoppen de exprestreinen ZwolleGroningen toch niet in Meppel, vroeg hij. Scheveningse haven Evenals de heren Geuze (C.H.U.), M a t s e r (K.V.P.) en Diepenhorst (A.R.) wilde de heer De Vos van Steenwijk weten wat de minister van plan is met de Scheveningse vissershaven. De verbete ring, waarop men reeds heeft gerekend, mag niet worden uitgesteld als gevolg van de bestedingsbeperking. Met de heren'D e G o u (K.V.P.) en Roebroek (K.V.P.) be pleitte hij een spoedige uitvoering van de waterstaatswerken in West-Brabant nu de kwestie van het Moerdijkkanaal daarvoor geen belemmering meer is. Over de door minister Algera voorge nomen invoering van een maximumsnel heid in de bebouwde kom zei de heer De Vos van Steenwijk: Laat het spoedig ge beuren. Ook de heren Diepenhorst (A.R.) en Matser (K.V.P.) bepleitten maat regelen in het belang van de verkeers veiligheid. Over de vrije Rijn en de vrije Maas, welke laatste zeer belangrijk kan worden na de opheffing van de stop van Ter- naayen, spraken de heren Lichtenauer, Die penhorst, De Grooth (V.V.D.) en Willemse (P.v.d.A.) Hierbij kwam ook de invloed van de Euromarkt op het vervoer ter sprake, waarover men niet gerust was. Vandaag zal minister Algera op de di verse beschouwingen antwoorden. De Hoge Raad heeft het beroep in cas satie van de Amsterdamse paragnost H. tegen veroordelingen tot viermaal 250 gulden boete of vier keer twee weken hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunst, verworpen. De procureur-generaal had eveneens tot verwerping van het beroep geconcludeerd. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Castricum J. Papi- neau Salm te Colmschate. Benoemd tot geestelijk verzorger van Hoenderlo A. W. Lenderik te Gieterveen. Beroepbaarstel ling: de heer W- S. Duvekot, 's-Heerhen- drikskinderendijk 92, Goes, stelt zich be roepbaar. Geref. Kerken Beroepen te Heinkenszand J. Vlaar- dingerbroek, kand. te Loosduinen. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Aangenomen naar Nijkerk o. d. Veluwe J. van Dijk te Waardhuizen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zaandam G. J. Buys te Pa- pendrecht en C. Noordegraaf te 's-Graven- deel. Beroepen te Opperdoes J. P. Geels te Haarlem-Centr. Geref. Gemeenten Bedankt voor Middelburg W. Hage te Nunspeet. Jltf"11 nm De heren en dames van de Turismo in Verona mogen Shakespeare nog altijd dank baar zijn. Ik wil zonder voor behoud toegeven, dat deze Noord-Italiaanse stad op zich zelf een bezoek overwaard is, maar de nu al eeuwen lang gevoerde, onbedoelde propa ganda door het werk van de Engelse dichter moet er toch belangrijk toe bijdragen, dat de vreemdelingen blijven toe stromen. Shakespeare heeft zich graag door Italië laten inspireren. Toch is er slechts één stad. waarin twee van zijn beroem de toneelstukken spelen. Deze stad beloont thans zijn genie met een wat late, doch wel gemeende erkentelijkheid: zo wel „De edellieden van Ve rona" als „Romeo en Julia" worden sinds 1948 elke zomer meermalen in het antieke Tea- tro Romano opgevoerd. En in tussen krijgt de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in alle schouwburgzalen van de wereld een voortdurende gra tis ruggesteun door de reclame, die van de vertoningen van deze toneelwerken uitgaat. „Nooit trof het noodlot twee gelieven zoo, als 't Julia deed en haren Romeo", verzucht de Vorst tot slot in de door dr Burgersdijk vertaalde tekst van Shakespeare. We zijn dan, gezeten op de verweerde ste nen banken van het theater, getuige geweest van een ont roerende liefdesidylle en een tragisch misverstand. Het ge geven mag voldoende bekend worden geacht, zodat we met een zeer summiere samenvat ting kunnen volstaan. Giuliet- ta Capuleti de oude William maakte er Capulet van en Romeo Montecchi, die wij lie- ver Montague noemen, is het door de vete tussen hun beider families niet vergund de be kroning van hun liefde te be leven. Om een gedwongen huwelijk met. een zekere heer Paris te ontgaan, slikt Julia een drankje, dat haar in een toestand van schijndood brengt, waarna ze in de graftombe van de Capulets wordt bijgezet. Romeo, verslagen van ellende, daar hij onbekend is met de juiste toedracht van de affaire, berooft zich in de grafkelder van het leven door een flesje met echt vergif aan de mond te zetten. Als Julia ontwaakt en haar gestorven geliefde ziet, doorsteekt ze zich in wanhoop met Romeo's dolk. Inderdaad, het doet allemaal nogal drakerig aan en zonder de ongeëvenaarde taal, de ge sublimeerde dramatiek en het diep-menselijk gevoel van de grote dichter zou het een zes- derangs sensatieverhaal kun nen zijn. Nu aanvaarden we dit. Met lange gezichten schui felen we over de hulpbrug naast de verwoeste Ponte Pie- tra terug naar de stad en lo pen meteen door naar de Via Cappello, waar het huis van Julia Capulet nog altijd staat. Daar kijken we, als eenmaal Romeo, op naar het legen darische balcon, maar we wachten tevergeefs op Julia. Ze is al zeshonderdvierenvijf tig jaar dood, want volgens de Veronezen heeft de geschiede nis zich werkelijk in hun stad afgespeeld en wel in 1303. Dat is echt te lang geleden om op recht te treuren. De voor his torie gevoelige mens hoeft zich echter niet te generen voor een moment van bespie geling en melancholie. We laten ons vervolgens niet meer dan een paar minuten ophouden door „la casa di Romeo", op enkele honderden meters afstand. Het graf van Julia, „la' tomba di Giulietta", heeft immers meer recht op ons reverent bezoek. Ach, dan blijkt, dat we dit hele gebeu ren wel een tikje te roman tisch hebben gezien, hoewel we gelukkig ervaren, dat er in deze materialistische twintig ste eeuw nog meer dwazen zo als wij rondlopen. Oppervlak kig bezien lijkt de gang naar Julia's (ledige) graf voor velen alleen maar een stukje toeris tisch programma. Men gaat er heen om te controleren of het foldertje van het -reisbureau niet gejokt of overdreven heeft. Verona moet in één dag worden gedaan wat zeg ik? nog juist binnen de twee uur, die liggen tussen de aankomst en het vertrek van een trein, waarmee het gezel schap verder zal worden ge voerd, oostwaarts naar Vene tië, westwaarts naar Milaan. Behalve dan, zoals gezegd, de verstokte romantici, die Gaza, de stakingen in Enge land en de volgende proef met de H-bom weieens even willen vergeten door onder te duiken in een idylle. Dat zijn dan ook de beide verliefden, hand in hand voortslenterend, op weg naar de plaats waar zij hun geluk zullen bevestigen. Zij hebben in de kloostertuin al de voorgeschreven schuifelen de rondgang gemaakt om het in de grond geplante bord met het ofschrift „Tomba di Giu lietta". Daarna zijn ze de som bere kelder met de halfronde zoldering ingegaan, hebben geduldig geluisterd naar de verveelde explicaties van de gids en zijn even achtergeble ven om elkaar over de graf tombe heen te kussen. Straks zullen zij vermoedelijk pro beren de balconscène uit het toneelstuk in het huis van Ju lia over te spelen, liefst zonder publiek, louter om er later aan te kunnen denken als een charmante ervaring. Zij gaan teveel in elkaar op om het nodig te vinden een brief toe te vertrouwen aan de bus naast het beeld van Julia. Die is trouwens uitsluitend bestemd voor epistels, waarin jongelieden hun liefdesverdriet uitschrijven. Overigens een aardige attentie van de Vero nese P.T.T.: het gemeente bestuur heeft een speciale ambtenaar aangesteld om alle brieven consciëntieus te be antwoorden. Het helpt vaak, beweert hij wijs. Na zo'n confrontatie met een brokje weemoedige geschiede nis van een zes en een halve eeuw geleden kost het wat moeite eraan te denken, dat Verona hiermee nog lang niet bekeken is. De binnenstad is één aaneenschakeling van be langrijke monumenten, te be ginnen met de imposante Arena, Ook al daterend uit de Romeinse tijd. Dertigduizend mensen luisteren hier op mooie zomeravonden naar muziek uitvoeringen. De akoestiek is er perfect, zodat de prestaties van beroemde zangers en zan geressen en van het honderd dertig tot honderdvijftig man sterke orkest in een ideale sfeer kunnen worden be luisterd. Kerken en paleizen, bruggen en eeuwenoude pleinen wisse len elkaar af. Men staat ver steld, wanneer men verneemt, dat gedurende de tweede we reldoorlog 43,7% van de hui zen en gebouwen door lucht bombardementen is vernield, want de stad lijkt vrijwel on gerept. De wederopbouw heeft hier fantastisch werk gedaan. Aan enkele bruggen over de Adige, door de Duitsers op terugtocht verwoest, vallen de nieuwe gedeelten wel op, al heeft men zoveel mogelijk ge bruik gemaakt van de oude stenen. Van de oorspronkelijke Ponte Pietra, gebouwd door de Romeinen en gerestaureerd door de West-Gotische koning Theodorik de Grote, is slechts één gehavende boog overge bleven. Een noodbrug verbindt daarnu de stad met het Teatro Romano. Hoe indrukwekkend dit alles ook is, de gedachten keren steeds weer terug naar de tra gedie van Romeo en Julia. Maar als we nog eenmaal onze Shakespeare opslaan en lezen, dat Capulet, even voor de aan gehaalde slotwoorden van de Vorst, zegt: „O, broeder Mon tague, reik mij uw hand", dan mag het een troost zijn, dat de familietwist tenminste begra ven werd. Afgunst J. F. Kemming ^«IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII In aanwezigheid van de minister van Marine, ir. C. Staf, en de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, de heer H. Freeman Matthews, zal woensdagochtend 24 april op de werf van de dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord n.v. te Rotterdam de „Woerden", de laatste van de nieuwe mijnenvegers van de „Dok- kumklasse", door de aangewezen comman dant, luitenant ter zee der tweede klasse (oudste categorie) H. Mioulet, in dienst worden gesteld. De „Dokkum"-klasse omvat 32 kustmij- nenvegers, alle genoemd naar Nederlandse gemeenten. Achttien van deze schepen, waaronder ook de „Woerden", werden in het kader van het „off-shore procurement programme" voor Amerikaanse rekening in Nederland gebouwd. Hierna werden zij als onderdeel van het programma voor wederzijdse hulpverlening aan Nederland overgedragen. De bouw van de veertien overige schepen van deze klasse werd ge financierd uit de tegenwaarde fondsen. Het gehele project werd aangenomen door de dok- en werfmaatschappij Wilton- Fijenoord n.v. te Schiedam, die de eigen lijke bouw liet uitvoeren door een groot aantal Nederlandse scheepswerven als on deraannemers. Zo werd de „Woerden" ge bouwd bij de Haarlemse Scheepbouw Maatschappij n.v. te Haarlem. In Venlo heeft de 54-jarige T. R. zijn 85-jarige vader van het leven beroofd. R. is weduwnaar en woont met drie jonge kinderen en zijn vader in een woning aan de Kleine Heide te Venlo. De verstandhou ding met de vader was goed, maar in de nacht heeft hij plotseling een aanval van krankzinnigheid gekregen. Hij sloeg zijn vader enige keren met het hoofd tegen de betonnen vloer, waardoor de oude man is overleden. De dader is op advies van een geneesheer overgebracht naar een krankzinnigenge sticht te Venraq. ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze Kamerverslaggever) Gescheiden door een vete In Verona, plaats van handeling van twee Shakespearestuk- ken, bezoeken verliefden nog dagelijks de graftombe van Julia Men zegt, dat het geluk brengt en wie dat nu maar kan ge loven, zal dit mogelijk ook in zijn verdere leven ondervinden. Hoe kijkt u als het iemand anders beter gaat? „Druk?", vraagt u uw zakenrivaal. „Reuzedruk", antwoordt hij blij. „Gis teren een contract voor zestigduizend af gesloten, vorige week de beste sedert 1928, ik heb net een nieuwe wagen gekocht". „Ach, hoe prettig voor je, kerel", zegt u. Maar hoe kijkt u? Wat zeggen uw ogen? Uw ogen kijken droevig en zeggen: „Had ik maar voor zoveel duizend afgesloten, had ik maar de beste week sedert 19-zo- veel, had ik maar een auto". De stem kon nog wel mee, de stem kon hartelijk en medevoelend zijn. Maar de ogen stonden geschrokken en konden niet liegen. Ik neem aan - ik weet - dat er mensen bestaan die beter zijn dan u en ik. Er zijn - gelukkig - mensen die zonder afgunst zijn. Ze hebben misschien honger en zijn net failliet, hun huwelijk is uit elkaar ge slagen, de huur is opgezegd, hun kind is blijven zitten, de kat overreden, baby krijgt maar geen haar, en hun oude moe der is door de politie opgepakt. Er zijn mensen die onder die omstandigheden nog éérlijk uitroepen: „Hoe prettig voor je, beste vriend, dat je net een nieuw huis hebt laten bouwen, een auto gekocht, een drieling gekregen, tot eredoctor bent be noemd, de Gevulde Adelaar met Kruisen van Paraguay je is toegekend, je dochter een titel met miljoenen trouwt, je zoon burgemeester is geworden". In het alge meen echter reageert het mensdom zuur. Dit weten we. En om die reden treiteren we onze medewezens en houden we hun de rode lapjes van ons eigen succes voor. We scheppen bescheiden op en zien hun ogen droef worden, hun stem opgeschroefd en we horen hun genepen gelukwens: „Ach, wat aardig voor je kerel". Op onze beurt oogsten wij. Dit heen-en-weer van vreugde en leed, van treiteren en getreiterd worden, noe men we maatschappelijk verkeer. Moeders die opscheppen over het succes harer kin deren, dames en maagden die haar ver lovingsringen rondtonen, haar bontjassen achteloos omslaan, heren die reuzeauto's om. zich heen draperen, jonge moeders die zuigelingen op andervrouws schoten depo neren, zij allen speculeren op afgunst. De helft van bezit is de nijd van de ander. Ik heb dit karakter gebrek niet alleen bij arme mensen ontdekt. Ik heb het waar genomen bij de rijken. Piet heeft een park gekocht bij Wagedoorn". En zijn zwager Gerrit voelt zich maar beroerd met zijn bos en weilanden met kasteel bij Laar- mond. De ene koning kijkt bedroefd als een collega koning net een gouden karos van zijn onderdanen heeft gekregen. Mil jonair Iks kijkt zuur als miljonair Zet hem van zijn nieuwe stoomjacht vertelt. Kunnen we onze ziel van nijd zuiveren? Mij hikt het niet. Ik zeg eerlijk: „Je maakt me erg jaloers. Ik ben natuurlijk heel blij voor je, maar ik vind het moeilijk te ver werken'Maar zelfs dat helpt niet. De ogen kijken droef, de stem is vals. De enige oplossing schijnt te zijn, de geest te zuiveren van naijver, het karakter te ontsmetten van nijd. Laten ze dan maar opscheppen met hun auto's, zuige lingen, baantjes, lintjes, huizen. Het raakt ons niet meer. Wij zijn er boven verheven. We zijn een soort heiligen geworden. En die anderen straks het land! Her man Fortuin ADVERTENTIE Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel ChelaroxJ

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5