2 ongemeub. of gestoffeerde kamers GRATIS STOFZUIGER RITSA enige mannelijke en/o! vrouwelijke employe's gevraagd administratieve medewerksters Voor jongelui met Diploma Mulo B VERKOOPSTER ezellig wonen van gisteren Autofinanciering jonge vrouwelijke krachten Cocker-Spaniels O E K DE BEURS Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 1 tot en met 5 april Deskundig betoog over bezitsvorming zit- en/of slaapkamer met pension Medische verzorging tijdens weekeinde Scheepvaart case. C. RASPOORT ABC BESTELDIENST N.V.B. INTERNATIONALE EXPEDITIE Te koop gevraagd of woningruil ADVERTEERT IN DIT BLAD ZATERDAG 6 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Texaanse roman (Li do) Het theater aan het Houtplein begint deze week aan zijn zesde levensjaar niet de vertoning van de Hollywoodse su- perproduktie „Giant" (De geweldenaar), die met haar draaitijd van meer dan drie uur zeker een reus onder de rolprenten genoemd mag worden. De kwaliteit blijft echter ten achter bij de kwantiteit, omdat vele scènes, die nauwelijks van betekenis zijn voor de ontwikkeling van de intrige, z0 eindeloos-lang uitgesponnen worden, Dat remt het verhaal en doet afbreuk aan de spanning, die aanvankelijk ruimschoots aanwezig is in deze Texaanse familiero man. Dat zeer goede begin schildert ons de figuur van de geweldenaar, de jonge mijonair-veeboer Benedict (Rock Hud son), die over zijn onmetelijke ranch in Texas regeert als een rechtvaardige, maar onverzettelijke heerser, wiens wil wet is. Deze sterke man" die grootgebracht is in een sfeer van bijna feodale familietradi ties, huwt een meisje uit het „verlichte" oosten der Verenigde Staten (een gave rol van Elisabeth Taylor) dat moedig de strijd aanbindt tegen de ongeschreven wetten der Texaanse mannen-maatschappij om Benedikt tot democratischer en humaner inzichten te brengen. Zij verliest die strijd, maar haar kinderen zullen hem later voortzetten en winnen als zij zich tegen de wil van hun vader in, een eigen toekomst kiezen. Zo ervaart Benedict tenslotte, dat ook zijn macht haar grenzen, heeft en hij wordt er een beter mens door: een man die zijn vrouw en zijn Mexicaanse arbei ders niet langer als een soort van tweede rangswezens en onderhorigen beziet, maal ais volwaardige en gelijkberechtigde me demensen. Het beste deel van deze film is overigens de nevenintrige waarin men kennismaakt met. de jonge, enkele jaren geleden bij een ongeluk omgekomen acteur James Dean (nog altijd het idool van de Amerikaanse jeugd), in de rol van een schuwe, ietwat zonderlinge boerenarbeider, die op een stukje land. hem geschonken door Bene dicts zuster, olie aanboort en dan de rijk ste man van Texas wordt. De verbeten strijd van deze ex-koeienhoeder om de trotse Benedict in rijkdom en macht voor bij te streven, levert diverse boeiende scè nes op. De fotografie is subliem. Boertig (Studio). „De Bigamist" is er geen al wordt hij van bigamie verdacht, want de hele affaire berust op het misverstand van een naamsverandering. Maar dat biedt na tuurlijk onuitputtelijke mogelijkheden voor Italiaanse herrie en uitdijende ruzies. Het is allemaal erg vermoeiend en uiter aard is de humor niet al te kies. Vittorio de Sica speelt de rol van ad vocaat van de bigamist. Hij liefhebbert nu al jaren met films, die alleen gemaakt lijken om de legende-De Sica te versterken. Ditmaal overdrijft hij want aandikken van types uit zijn moederland is zijn groot ste kracht de advocaat. Het is natuur lijk weer fraai toneel, maar onvoldoende om de film tot een behoorlijk peil op te trekken. „De Bigamist" is een boertige klucht van voor de hand liggende „vond sten". Spanning (R o x y). Geheel in stijl wordt de be zoekers van dit theater gedurende het weekeinde een film voortgezet, waaraan zij hun hart kunnen ophalen. „Hoogspan ning in Table Rock" bevat alle elementen van de thriller, geladen met dreigingen en mysteries. En dat allemaal, wanneer er een man verschijnt, die de bewoners van een eerzame stad de stuipen op het lijf jaagt. Zijn geheimzinnige manipulaties maken het hoofdbestanddeel uit van de film, die ons naar een adembenemende ontknoping voert, waarvoor men dan ook een beroep moet doen op alle koelbloedigheid, waar over men beschikt. Maar dat is de liefheb bers van de actie-film wel toevertrouwd. Van maandag tot en met donderdag een gangstergeschiedenis „Bankroof in duplo". Beklemmend Lux or. De duistere activiteiten van in ternationale spionnen zijn altijd een dank baar onderwerp voor de filmfabrikanten en het aantal films in dit genre is dan ook legio. De rolprent „Vier mannen in de duis ternis" steekt boven de middelmaat uit door het uitzonderlijke en originele gege ven, dat bovendien op een ongewone ma nier is uitgewerkt. Het zou in dit kort be stek vrijwel onmogelijk zijn het zeer span nende verhaal na te vertellen en boven dien zou dat voor u het element der ver rassing elimineren, als u deze film gaat zien. Wij willen slechts onthullen dat het niet rechtstreeks gaat over spionage, maar over nasporingen naar het verleden van een man, die schatrijk werd door vier land verraders in Engeland, Amerika, Zweden en Zwitserland te chanteren. Na zijn plot selinge dood probeert zijn secretaris het verleden van zijn geheimzinnige werkgever te ontrafelen, waardoor hij verwikkeld raakt in allerlei levensgevaarlijke, maar soms ook amoureuze avonturen. De film houdt de toeschouwer van het begin tot het wel zeer ongewone slot gevangen in een beklemmende sfeer, waartoe niet alleen de voortreffelijke fotografie (in kleuren) maar ook de suggestieve geluidseffecten bijdragen. Briljant (Cinema Palace) Over de film „Een ter dood veroordeelde ontsnapt" vindt de lezer elders in dit nummer een bespreking, die in zeer lovende termen is vervat. Studentengrap (Frans Hals) Als studentengrap werd in de film „Gevaarlijk spel" een bank roof op touw gezet. Vier studenten, waar van twee oudgedienden uit Korea, bemer ken in Reno, dat men daar de overval op een speelbank voor onmogelijk houdt. Terug gekomen in hun universiteitsstadje ont werpt één van hen een feilloos plan, vol gens welk een overval moét gelukken. De bedoeling is de gehele zaak als een experi ment op te zetten en het geld later terug te brengen. Complicaties doen zich echter voor, als één van de vrienden in Reno wil trouwen en zijn verloofde (Kim Novak) op de tocht meeneemt en verder als blijkt dat één van de oud-Koreastrijders een „shock" heeft opgelopen, tengevolge waarvan hij niet meer toerekeningsvatbaar is. Hij wil het spel echt maken en het geld zelf hou den. Het einde van de film wordt gevormd door een traditioneel recept: een wilde klopjacht op de ontspoorde student in een merkwaardig gebouw, een reusachtige ga rage, waar de auto's in liften naar de ver schillende verdiepingen worden gebracht. De film heeft kaleidoscopisch karakter, waardoor de regisseur erin is geslaagd de sfeer van het universiteitsstadje en de met problemen worstelende studenten goed te treffen. Het spel van Kim Novak was niet in drukwekkend, maar daar had zij een te weinig genuanceerde rol voor. In het voor programma kan men het goed „gekke" experimentele filmpje „Fiddle de dee" van Norman McLaren zien, alsmede de onver stoorbare komiek Buster Keaton als duel lerende loodgieter. AMSTERDAM Jaarverslagen van Philips en Unilever hebben blijkbaar niet alleen op de beurs, maar ook op het publiek een gunstige uit werking. Zowel de arbitrage als het pu bliek zijn kopers van beide aandelen. Voor aandelen Philips, ingezet op 267V=, werd vrijdagmorgen een koers van 270 door aankopen, speciaal voor Zwitserse reke ning, bereikt. Naast het gunstige jaarver slag speelt hier de binnenkort te verwach ten notering van deze aandelen op de beurs in Zwitserland, waardoor het fonds een nog grotere Europese bekendheid krijgt, een belangrijke rol. Ook de hoek- lieden waren'vrijdag ruim van kooporders voorzien. Het kon niet anders of er moest wel een hoge openingskoers tot stand wor den gebracht. Na 271 bij opening trok de koers nog aan tot 273, tegen donderdag slotprijs 267. Ook Unilevers lagen vrijdag weer zeer vast in de markt. Na 383 in de morgen uren werd 's middags op 388 ingezet om daarna door aankopen van arbitrage tot 391 '/z te stijgen, tegen donderdag 385. In Koninklijke Olie was het vrijdagmid dag rustig. Van aanbod was echter geen sprake. De koers bewoog zich ongeveer 50 cent boven pariteit Amerika op 183.60, hetgeen fractioneel hoger was dan donder dag. AKU kwam na 199 op 2OD/2 en sloot iets boven de tweemaal pari. Van de scheepvaartwaarden konden Maatschappij Nederland, Scheepvaart Unie en Holland Amerika Lijn zich 2 tot 3 punten verbe teren. Cultures waren verlaten wegens de politieke situatie in Indonesië en noteer den 1 punt lager. Staatsfondsen waren nauwelijks prijs houdend. Op de eerste verhandeldag van de 5 pet. converteerbare obligaties Zwa- nenberg-Organon was de advieskoers 116. Aandelenadvies 309 (306). Voor de 2V2 pet. premielening Zuid-Holland was het advies op de eerste verhandeldag 100 bieden. Prolongatie 3 "A pet. (A.N.P.). NEW YORK De aandacht was weer geconcentreerd op individuele waarden tijdens de beurs van vrijdag, die over het algemeen licht on regelmatig was bij een kleine omzet. Van de 1119 verhandelde fondsen sloten er 425 hoger, 423 lager en 261 onveranderd. Het industriegemiddelde sloot 0.180 hoger op 477.61; spoorwegen 0.23 hoger op 145.44 en openbare nutsbedrijven 0.05 lager op 71.61. Het samengesteld gemiddelde voor 65 fondsen sloot 0.07 hoger op 168.99. Enkele individuele fondsen fluctueerden sterk. Lukens liep meer dan drie dollar in op het verlies van 7 7/8 dollar, donderdag geleden tijdens winstnemingen bij zware omzet. De omzet bedroeg 970.000 aandelen tegen 1.080.000 aandelen op donderdag. (UP.) Prolongaties en reprises (Rembrandt). Ondanks enkele afdwa lingen in het sentiment is „Dc kapitein van Köpenick" een alleraardigste film naar een historische gebeurtenis. De prolongatie duidt er wel op, dat de Haarlemmers er net zo over denken. (Minerv a). Een fraaie rol van Anna Magnani vormt de voornaamste attractie van de film „The rose tattoo", die wij reeds eerder met veel lof bespraken. Tot dinsdag. In de matinees van zondag zetten de ko mieken Martin en Lewis met veel kolder „New York op stelten". Van dinsdag af draait opnieuw Hitchcocks geestige thril ler „To catch a thief". A.R. Statencentrale vrijdag 5 april 1957 Laagste Hoogste koers koers Hg Kunstzijde Unie192 202'/s Van Berkei's Patent 1703/4 179'/2 Van Gelder Zonen 199 207V2 Kon. Ned. Hoogovens299 305 Ned. Kabelfabriek 270 286 Philips 2513/i 2731/2 Unilever 372 391 Wilton-Fijenoord 227 245 Kon. Petroleum 177,20 184, Holland-Amerika Lijn 167 171 Kon. Ned. Stoomboot Mij1523/i 156 Ned. Scheepvaart Unie 175V2 1813/4 Van Ommeren 280 290 Amsterdam Rubber 79'/2 8lVi H V.A90 92V4 Ver. Deli Maatschappijen93Vs 94^/4 3 H'Vo Staf feilen i ng 1947 861/* 86I5/i« 3"/o Invest, cert. Nederland 91V4 91 lfo 3"/o Nederland 196264 91 91'/2 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 9.342.356,— Deze week (voorl.) Aandelen 10.198.890, Laatste tijdvak 2013/4 179'/2 207'/2 305 286 273V4 390Ve 245 183,25 1703/4 156 I8U/2 290 79"/i6 90 94 867/ie 91"/32 9 1VS Koersverschil t.o.v. 29 mrt 6V4 8 7'/2 9 17 20'Ai 4- 205/s 21'/s 4,90 43/s 4 4V2 8 IV16 0 4 Va Vis Overheid moet druk op nationale inkomen verlichten Over de bezitsvorming heeft de heer G. A. Kieft, raadslid van Utrecht der anti revolutionaire partij en kandidaat voor de Tweede Kamer, in het hervormd wijk- gebouw aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem een verhelderend en deskundig betoog gehouden, toen hij vrijdagavond sprak voor de A.R. Statencentrale Haar lem. De heer Kieft is hoofdinspecteur der directe belastingen en deze functie stempelt hem tot een deskundige, die uiteraard spe ciaal zijn licht kan laten schijnen over de fiscale aspecten van de bezitsvorming. Dit heeft de heer Kieft dan ook gedaan, nadat hij vanuit zijn anti-revolutionaire beginse len over het onderwerp had gesproken. De inleider stelde, dat het vraagstuk van de bezitsvorming de bestaande politieke scheidslijnen scherper heeft getrokken. Hij vroeg zich af, of het verlangen naar ver groting van het eigen bezit mogelijk een gevolg is van de optrekking van het levens niveau, die zich in ons land de afgelopen jaren heeft voorgedaan. Na de christelijke sociale politiek ter sprake te hebben gebracht en onder meer gewezen te hebben op het eerste christe lijke sociale congres in 1891, zei de heer Kieft, de bezitsvorming niet in strijd met de bijbelse opvattingen te achten. Immers, de bijbel waarschuwt wel tegen de ge varen, aan het bezit verbonden, doch even eens schildert zij de mens als geschapen naar Gods beeld en dit beeld zou verloren gaan, als de mens zich nauwelijks op een redelijk levensniveau zou kunnen hand haven. Aan de totaliteit van de sociale voorzieningen is naar sprekers mening thans een einde gekomen en daarom moet krachtiger worden gestreefd naar vergro ting van de individuele verantwoordelijk heid. Uiteraard is de anti-revolutionaire partij tegen een te grote gemeenschaps eigendom. Deze politiek wil echter niet negatief zijn dat wil zeggen: alleen een verwerping van de collectieve gedachte, die de leiders van de Partij van de Arbeid aanhangen. Daarom is de A.R. partij een voorstander van de bezitsvorming, die echter alleen dan tot stand kan komen, als de geldmiddelen hun waarde behouden, waarnaar de overheid dient te streven. Naar de mening van de inleider is dit echter in de afgelopen jaren niet gebeurd: sinds 1949 is de gulden'21 percent in waar de gedaald. De nationale economie zal gelegenheid tot sparen 'moeten geven, hetgeen bij de huidige inkomens niet het geval is door de druk van de overheid op het nationale in komen. Slechts in de hogere inkomens klassen kan worden gespaard. De overheid zal deze druk op het nationale inkomen dienen te verlichten. Een mogelijkheid tot bezitsvorming biedt voorts een vrijere HAARLEM: Artsen: Men raadplege telefonisch fir ma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 25711; firma Loo- meijer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler-apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. HEEMSTEDE: Artsen: A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, telefoon 35008 en A. J. van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, telefoon 27913. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en van maandag 8 tot en met zaterdag 13 april, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320 (en van za terdag 6 tot en met vrijdag 12 april, des avonds na zes uur). BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Zui- der Stationsweg 12, tel. 22261. Over- veen: Dokter D. K. Heeringa, Militairen- weg 18, Overveen, tel. 24480. Aerden- liout: Dokter J. Reurink, Aerdcnhouts- duinweg 8, Aerdenhout, tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16. Bloemendaal, tel. 24413 en zuster A. G. Haagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, telefoon 26994. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 13 april voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, overveen, tel. 16760: de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206 208, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). ZAND VOORT:. Artsen: Dr. B. Entzinger, Brederode- straat 1, telefoon 2181. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem telef. 14524. Wijkverpleegsters: Zr. A. M. C. Hoogen- bosch, Julianawêg 25, telef. 2826. Verloskundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Zandvoort-apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8. telefoon 238.9, zondag 7 april de gehele dag ge opend en in de week van 8 t/m. 13 april, óók des avonds na 7 uur. Echter uitslui tend voor doktersreepten en spoedge vallen. BENNEBROEK: Artsen: Dr. G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502—430. Wijkverpleging: Zuster A. P. Haagsma. Spiegeienburglaan 22, tel. 02500—26994. HALFWEG (ook Zwanenburg): Artsen: Dokter A. Hoekstra, Kerkhof laan 87, tel. 454 te Zwanenburg. LISSE: Artsen: Dokter A. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. HILLEGOM: Dokter C. M. Wijkman, Sta tionsweg 74, tel. 5771. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320; Nieuw-Vennep: dokter Nugteren. tel. 220; Badhoevedorp: dokter Dén Ouden, tel. 6320; Zwanenburg: dokter A. Hoek. stra, tel. 454. loonpolitiek. De heer Kieft was van oor deel, dat de geleide loonpolitiek de werk nemers de kans tot bezitsvorming ont neemt. Deelgenootschap in de onder nemerswinst, op vrije basis, is voorts een mogelijkheid tot sparen. TE HUUR GEVRAAGD in Haarlem met gebruik van keuken. Brieven met vermelding van condities onder no. 5351. surentie- en Fin bedrijf TFI. Obligaties 9.258.343,- Obligaties 11.661.432,- N.V. DE ZAANLANDSCHE ZILVER SMEDERIJ, Leidseplein 44, Haarlem, vraagt voor kantoorwerkzaamheden, liefst met enige ervaring in factureren etc. Schr. soil, of persoonlijke aanmelding van 9—12 uur en van 15—17 uur. voor al uw transporten, klein en groot Ook naar en van alle plaatsen Barrevoetestraat 2 Telefoon 18428 in bruikleen bp reparatie. Verkoop van alle merken en alle onderdelen. ff ff GROTE HOUTSTRAAT 132 HAARLEM TEL. 16693 ERKEND WIKKEL- en REPARATIEBEDRIJF GELDLENINGEN aan ambtenaren en vast part. personeel vanaf f 100 tot f 1500 naar draagkracht zonder borg. Wett. tarief. Vlug, zakelijk, dlscr., lichte afl. Afwikkeling schrift. 3 NATIONALE VOLKSBANK, Amsterdam (C.), Sarphati- straat 36. Telefoon 50669. Te koop prachtig raszuivere met stamboom, van kampioensafstamming, lief voor kinderen, zindelijk, ingeënt legen hondenziekte. Mevr. Nanninga-Dyserinck, Kruisweg 1013. Hoofd dorp - Haarlemmermeer, Telefoon K 2540-6220. ZAKENMAN, overdag afwezig, zoekt Uitsl. 1ste stand Haarlem of omgeving. Bij voorkeur partic. Brieven met prijsopgave onder no. 5347 aan het bur. v.d. bl. Gevraagd voor de administratie-afdeling ener intern, expe ditiefirma te Amsterdam, MANL. of VROUWL. KRACHT, hoofdzakelijk voor het afrekenen van uit het buitenland komende importzendingen. Zij, die reeds bij intern, expe ditie-firma's werkzaam zijn geweest en menen met derge lijke werkzaamh. op de hoogte te zijn genieten de voorkeur. Br. onder U.H. 1730, Adv. Bur. De la Mar, Amsterdam. Door de Nederlandsche Handelmaatschappij N.V., te Haarlem worden niet ouder dan circa 24 jaar. Kennis van machine- schrijven strekt tot aanbeveling. Soil, worden gaarne ingewacht bij de afd. Personeelszaken. Gevraagd: Vrijstaand huis, bungalow of zonnig hoek huis met garage of ruimte daarvoor, in Heemstede, Aerdenhout of Haarlem-Z.O. Aangeboden: Zeer gunstig gelegen huis, 2 min. van station H'stede-Aerdenh., met voor- en achtertuin. Huur f 56.— p. maand. Brieven no. 5346, of tel. 36873. Grote Industriële Onderneming met Hoofdkantoor te Amsterdam-C. vraagt Leeftijd tot ca. 25 jaar. Voor zelfstandige administratieve bezigheden. Vlot typen in de Nederlandse en eventueel in de drie moderne talen. Gevoel voor cijferwerk. Liefst Mulo-opleiding. De vacantie voor 1957 kan in onderling overleg worden geregeld. Tegemoetkoming in de reiskosten. Indien men prijs stelt te werken op een kleine afde ling, in een prettige sfeer, in een licht en modern ingericht kantoorgebouw, gelieve men een met de hand geschreven sollicitatiebrief te richten onder no. 5359. op 1 januari 1957 niet ouder dan 22 jaar, bestaat de mogelijkheid tot plaatsing in een interessante tech- nisch-administratieve functie bij de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster. GEBODEN WORDT Een gratis opleiding tot: Tekenaar van het Kadaster. Een toelage gedurende deze opleiding tot een maximum van 178.p. m. Event, vergoeding van reis- c.q. pensionkosten. Promotie tot Landmeetkundig ambtenaar en hoger, zowel voor de kantoor- als voor de buitendienst. SCHRIFTELIJKE SOLLICITATIES aan: Het Hoofd van de Landmeetkundige Dienst te Haarlem, Nieuwe Gracht 13, HUNKEMöLLER LEXIS, Grote Houtstraat 71, Haar lem, vraagt AANKOMENDE plm. 18 jaar. Goed salaris. Gunstige vakantieregeling. is een kleine kunst Zeker als u bedenkt wat u al niet aan de mooiste én de degelijkste meubelen kunt kopen bij meubelfabriek van de Broek! Eventjes duurder dan bazarmeubelen, die u na 1 jaar al niet meer in huis duldt. Stuk voor stuk kwaliteitsmeubelen. U moest ook eens gaan kijken! U mag de betaling spreiden. Meubelfabriek V» Blekersvaartweg 9-Heemstede Telef 02500-38250 Via Arnedijk, 4 te Antwerpen. Ariadne. 4 te Amsterdam. Amerskerk, 5 te Hamburg, Amstelslot, 5 v. Miri n. Cebu. Abbekerk. 5 te Kobe v. Shanghai. Aalsdijk, 5 te Makassar v. Surabaja. Aalsum. 5 te Rotterdam. Almkerk, 5 te Lourenco Marques. Amstelslot, 5 te Miri. Alwaki, 5 te Kaapstad v. East-London. Akkrumdijk, 5 te New York. Algcnib, 5 te Antwerpen. Artemis, 5 te Caripito n. Mobile. Alamak, 5 te Buenos Aires. Attis, 5 840 m. w.z.w. Scillies n. Amsterdam. Arendskerk, 5 te Amsterdam. Alhena, 5 te Santos. Alphacca, 6 te Rio de Janeiro. Alphard. 5 v. Havana n. New Orleans. Amstelbrug, 5 v. Amsterdam n. Antwerpen. Argos, 5 te Amsterdam. Batjan, 4 dw. St. Helena n. Port Sudan. Bali, 4 te Amsterdam. Raarn, 5 v. Antwerpen n. Hamburg. Britsum, 5 te Liverpool. Balong. 5 te Mena Al Ahmadi. Bcnnekom, 5 v. Port of Spain n. Emden. Bloemfontein, 5 v. Amsterdam n. Southampton. Cinulia, 14 te Curagao verw. Gorilla, 13 te Auckland verw. Crania, 25 te Panamakanaal verw. Crania. 5 50 m. n.w. Wellington n. Curasao. Calamares, 5 te Balboa n. New York. Camphu.vs, 5 te Surabaja. Caltex Leiden, 5 rede Venetië n. Venetië. Cistula, 6 te Invergordon. Castor, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Caltex Nederland, 5 te Rotterdam.. Duivcndijk, pass. 4 Azoren n. Antwerpen. Delfland, 4 te Amsterdam. Delft, 6 te Trinidad v. Amsterdam. Dalerdijk, 5 te Londen. Doris, 5 te Paramaribo. Ena, 4 v. Thameshaven n. Curagao. Elizabeth B, pass. 5 Balearen n. Genua. Eos, 5 te Tunis. Esso Amsterdam, pass. 5 Finisterre n. Antw. Eenhoorn. 6 te Beyrouth. Friesland KRL. 5 v. Rotterdam n Karlshamn. Giessenkerk. pass. 5 Lissabon n. Marseille. Ganymedes, 5 te Antwerpen. Ghanakust, 5 v. Dakar n. Duinkerken. Gooiland, pass. 6 Fern. Noronha n. Las Palrnas. Guineekust, 5 te Capemount. Groote Beer, 5 v. Amsterdam n. Kaapstad. Hector, 6 te Messina. Hispania, pass. 5 Ouessant n. Rotterdam. Hilversum, 4 te Djibouti. Hera, 4 860 m. w.z.w. Fayal n. San Juan P.R. Helicon, 6 te Curagao. Hermes, 6 te Cristobal. Hecuba, 5 te Rotterdam. Hydra, 5 v. Amsterdam n. West-Indië. Ivoorkust, 8 te IJmuiden verw. n. Amsterdam. Japara KRL. 5 te Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 5 v. Surabaja naar Semarang. Japara, 5 te Rotterdam. Kalabahi. 5 te Makassar v. Surabaja. Kasimbar. 5 te Tj. Priok. Kabylia, 5 te Amazonerivier. Kloosterdijk, 5 te Philadelphia. Kellia, 9 te Beaumont verw. Karimata, 4 te Durban. Kopionella, 7 te Port Elizabeth verw. Koratia, 4 v. Montevideo n. Kaapstad. Kosicia, 4 v. Curagao n. Rotterdam. Kieldrecht, pass. 5 Vlissingen n. Rotterdam. Karimun, 5 v. Port Elizabeth n. Belawan. Kalydon, 6 v. Rotterdam n. Bergen. Kieldrecht, 5 te Rotterdam. Korovina, 6 v. Singapore n. Balikpapan. Larenberg, 5 te Corpus Christi. Lissekerk, 4 v. Durban n. Dubai. Lekhaven, pass. 5 Ouessant n. Dakar. Lutterkerk, pass. 5 Dakar n. Las Palrnas. Lombok, 5 te Mombasa v. Dar Es Salaam. Larenberg. 5 te Corpus Christi. Loosdrecht. 5 v. Bahrein n. Damman. Lekkerkerk, 5 te Amsterdam. Leopoldskerk. 5 te Amsterdam. Louis Lantz. 5 v. Monrivoa n. Emden. Merwede, 5 te Rotterdam. Maaskerk, 9 te Colombo verw. Marisa, pass. 5 Rome n. Istanbul. Metula, 5 v. Brisbane n. Pladju. Ma lea, 5 te Miri v. Moji. Marpessa, 8 t, Curagao. Malvina, 5 v. Balikpapan n. Manilla. Maureen, 5 te Londen verw. Mirza, 6 te Niigata verw. Myladv, 6 te Iskenderun. Mariekerk, 6 v. Duinkerken n. Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 4 v. New York n. South.ton. Nanusa, 5 te Colombo. Notos. pass. 2 Gibraltar n. Alexandrië. Omala, 4 v. Curagao n. Napels. Oranjefontein, 4 v. Las Palrnas n. Southampton. Overijsel 4 v. Rotterdam n. Bremen. Oldekerk, pass. 5 Dakar n. Kaapstad. Ommenkerk, 5 v. Las Palrnas n. Casablanca. Oranjefontèin, 4 te Las Palrnas v. Kaapstad. Ophir, 5 te Singapore. Orion, 5 te Latakia. Ondina. 7 te Terneuzen n. Gent. Ouwerkerk, 5 120 m. z.o. Albany n. Durban. Ovula. 8 te Pladju verw. Oranje. 5 v. Singapore n. Belawan. Purfina Nederland, 4 in Suezbaai ten anker. Poelau Laut, 6 te Port Swettenham. Pieter S, 5 te Swansea. Polydorus. 5 te Port Swettenham v. Penang. Prins Willem III. 5 te Genua. Polyphemus, 6 te New York. Prins Willem v. Oranje. 5 te Basrah. Prins Willem George Frederik, 6 te Le Havre. Roepat, 6 te Halifax verw. Ridderkerk 5 te Amsterdam. Rempang, 6 te Singapore. Roepat, 6 te Halifax. Rotti, 5 v. Belawan n. Dakar. Rotula, 8 te Kaapstad verw. Raki, 6 te St. Vincent Riouw, 6 te Tj. Priok. Rijndam, 5 te Rotterdam. Straat Torres, 4 v. Singapore n. Brisbane. Solon, 4 te Amsterdam. Schelpwij k, 5 dw. Brisbane n. Miri. Slamat, 7 te Karachi verw. Sliedrecht. 5 te Kaapstad. Stad Dordrecht, 5 te Palermo. Scherpendrecht, 5 te Fao v. Napels. Saroena, 5 te pladju. Salatiga, 5 te Manilla. Straat Malakka, 5 te Lourenco Marques. Statue of Liberty, 4 280 m. w.n.w. Freetown naar Mena. Schelp wijk, 5 40 m. n.n.o. Brisbane n. Miri. Statendam, 5 te La Guaira v. Bridgetown. Sloterdijk, 5 v Rotterdam. 6 te Antwerpen. Stad Amsterdam. 5 v R'dam n. Hampt. Roads. Straat Lombok, 6 v. Rotterdam op proeftocht. Sornmelsdijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Stad Leiden, 8 te Amsterdam verw. Straat Bali. 5 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tamo, 5 te Sint Vincent. Theobaldius, 5 te New York. Tjisadane, 5 te Singapore verw. Trajanus, 4 te Hamburg v. Amsterdam. Tibia, 5 te Newcastle. Trajanus, 4 te Hamburg n. Breinen. Triton, 5 te Bremen v. Dordrecht. Tjisadane, 6 te Singapore verw. Tabian, 5 dw. Walvisbaai n. Amsterdam. Teiresias, 7 te Kaapstad verw. Waiwerang, 5 te Belawan. Westland. 4 v. Las Palrnas n. Rio de Janeiro. Westertoren, 5 v. Willemstad n. Bachaquero. Woensdrecht. 5 420 mijl n.n.w. Fremantle naar Geeleng. Waal. 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Weltevreden, pass. 5 Kp. De G. Hoop n. Singapore. Zuiderzee. 4 630 m. w. Honolulu n. Yokohama. Zuiderkruis. 5 tè Rotterdam. Zaankerk, 6 v. Genua n. Las Palrnas. KLEINE VAART Atlas. 4 v. Rijeka n. Tunis. Aletta Johanna, 5 te Antwerpen v. Londen. Arak, 5 te Rotterdam v. Ipswich. Angeja. pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Algarve, 5 v. Londen te Teignmouth. Alcetas. 5 dw. Goeree n. Rotterdam. Bram. 5 v. Antwerp en te Londen verw. Bab T. 5 op Schelde v. Londen n. Antwerpen. Bram, 5 10 m. o. Tongue n. Londen Brinda, 5 te Sandettie n. Algiers. Catharina W. 5 5 m. w. Tongue n. Londen. Condor, 5 6 m. n.n.o. Casquets n. Rouen. Catharina W. 5 v. Rotterdam te Londen verw. Draco, 4 v. Cadiz n. Amsterdam. Diligentia, verm. 5 v. Amsterdam n. Aalborg. FJjo, 4 v. New-port Mon n. Horsens. Elsa, 3 te Bordeaux v. Gijon Mussel. Flevo, 4 te Rotterdam n. Tanger. Helvetia, 5 v. Plymouth te Londen verw. Henrica. 7 v. Manchester te Cadiz verw. Hoogland, 5 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Ilias, 4 v. Valencia n. Alicante. Import, 9 v. Oporto te Rotterdam verw. Jans, 5 v. Waterford te Milfordhaven verw. Joost, 4 in Golf v. Biscaye n. Dordrecht. Julia Mary, 5 v. Leixoes te Manchester verw. Kastaniesingel, 5 v. Waterford te Newport. Konnv M. 6 v. Gdynia te Rotterdam verw. Kroonborg. 5 v. Whitehaven te Genua verw. Kaap Falga, 4 v. Swansea n. Amsterdam. Leliegracht, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mare Liberum. 12 v. Messina te Huil verw. Marin, pass. 5 Finisterre n. Casablanca. Markab, 5 v. Antwerpen n. Middelfart. Merwestad. 5 v. Perth te Methil. Mavmere, 5 v. Ballina n. Swansea. Nato. pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Nautic, 5 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Netta, pass. 4 Vlissingen n. Vigo. Nero. 4 v. Amsterdam n. Duinkerken. Phidias, 4 v. Savona n. Lissabon. Pavo, 4 v. Gent n. Goole. Ponza, 4 v. Garston n. Swansea. Prior. 6 v. Londen te Malta verw. Perregaux, 5 v. Nantes te Bordeaux: Schippersgracht. 5 te Naestved. Strijpe. 5 v. Waterford te Dieppe verw. Spes, pass. 5 Dover n. Rotterdam. Statenlaan, 5 v. Pt. Talbot te Rotterdam verw. Ton S. 5 v. Swansea n. Rotterdam. Westerschelde, 5 v. Londen te Newcastle verw. Westpolder, 5 v. Oporto te Antwerpen. Willemijn, 5 v. Liverpool te Newport Mon verw. SLEEPVAART Blankenburg, 4 310 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam. Ebro, 4 70 m. z. San Thomas eil. n. Mombasa. Hector. 1 te Fecamp. Humber, 4 150 m. w. Kp. Matapan n. Amasra. Loire, 4 v. Maracaibo n. Curagao. Oostzee en Zwarte Zee. 4 170 m. o. Pto. Belgrano met kruiser n. Savona. Poolzee, 4 v. Rotterdam te Maracaibo. Rode Zee, 4 v. Lissabon n. Rotterdam. p;j v. k* f 4 v Nationale Volksbank

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5