Sumatra onder hoogspanning na poging tot contra-revolutie NAVO-defensie ondergaat algehele reorganisatie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sukarno weert federalisten uit zijn ontwerpkabinet HET WEER Op eerste bollen zondag trok Keukenhof 25.000 bezoekers Strategie moet aangepast worden aan het tijdperk van de kernwapens m Palembang roept jeugd ten strijde Engeland verruimt handel met China Hotels in Haarlem en omgeving bijna alle volgeboekt Meer bewolking Vier voormalige ministers in Indonesië in arrest Zeven doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 291 DODEN Het woord is aan Ambtenaar verdwenen van een Brits ministerie Kopje koffie goedkoper A.J.C.-vakantieoord „Het Meenthuis" afgebrand DOCUMENTAIRE GENEZINGSFILMS ORAL ROBERTS Kardinaal Segura overleden Lijnvliegtuig in Brazilië neergestort; 40 doden 71c JAARGANG No 230 MAANDAG 8 APRIL 1957 302e JAARGANG No 78 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur. Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (ANP) De waarnemende gouverneur van Zuid-Sumatra, Hoessein, heeft zondag een beroep gedaan op president Sukarno en de re geringsleiders om „voorzichtigheid', in acht te nemen bij het regelen van de verwarde situatie in Zuid-Sumatra, teneinde een „burgeroorlog" te voorkomen. De oproep is door radio-Palembang uitgezonden. De provinciale militaire com mandant, luitenant-kolonel Barlian, die het bestuur in Zuid-Sumatra drie weken geleden heeft overgenomen, zei zondag, dat „er van alles kan ge beuren" en dat de toekomst „niet te voorspellen" is. Majoor Djuhartono en de troepen onder zijn bevel hebben de vorige week het gezag van Barlian betwist. Djuhartono zei, dat Barlian zijn bevoegdheden als hoofd van het Zuidsumatraanse militaire commando had misbruikt. Hij zei in een verklaring, zich onder het gezag van de opperbevelhebber, president Sukarno en de stafchef van het Indonesische leger, Nasution, te stellen. Zijn troepen betrokken stellingen op het vliegveld Talang Betoetoe te Palembang, doch keerden zaterdag naar Palembang terug. UP vernam uit zijn bronnen te Djakarta, dat deze tegenrevolutie tegen Barlian door de centrale regering uit Djakarta is gedirigeerd, omdat luit-kol. Barlian, evenals de opstandige commandant in Oost-Indonesië, luit.-kol. Ventje Samual, op de commandanten-conferentie in Djakarta in zijn revolutionaire houding bleek te volharden. Radio-Palembang heeft zondagavond be kendgemaakt, dat een comité van voorberei ding ter vorming van een Sumatraans vrjj- willigersbataljon is gevormd, zo bericht het ANP verder. Dit comité heeft „de zonen van Sumatra" en degenen die zich buiten het eiland bevinden, opgeroepen zich aaneen te scharen en te strijden voor „de ontwikkeling van Sumatra in overeenstem ming met het streven van de onafhanke lijkheidsverklaring". Het comité verklaart, dat de ontwikke lingen van de laatste tijd, waaronder het overnemen van het gezag in Midden- Sumatra door de Bantengraad, de machtsoverneming door de Sriwifjaja-raad in Zuid-Sumatra en de „opstand van Dju hartono en zijn mannen", aanwijzingen zijn, dat het land ineenstort. De „zonen van Sumatra" zullen het slechter worden van de toestand op hun eiland moeten verhinderen, aldus het comité. Het „Sumatraanse vrijwilligers- bataljon" zou een begin moeten maken met de ontwikkeling van het eiland, die ver waarloosd is, en de rechten van het gebied moeten verdedigen, aldus wordt in de uit zending gezegd. Luchtverbinding verbroken De luchtvel-binding tussen Djakarta en Palembang is sinds maandag verbroken. Radio-Palembang heeft zondag gezegd, dat Djakarta ze moet herstellen. Barlian heeft zaterdagavond oud-leden van drie bataljons opgeroepen weer dienst te nemen in het leger van Zuid-Sumatra. Deze oproep was in overeenstemming met een onlangs door hem genomen besluit, dat oud-militairen weer voor de dienst geschikt gemaakt moeten worden. Dit besluit werd genomen nadat Djuhartono zich tegenover Barlian had gesteld. Djuanda premier Kabinetsformateur president Sukarno zal vandaag besprekingen voeren met de kan didaten voor het door hem te vormen kabinet, aldus is in Djakarta bekendge maakt. Deze ontmoeting zal worden ge houden in het paleis in Bogor. In politieke kringen wordt voorspeld, dat de partijloze ir. Djuanda, die in het af tredende kabinet van Ali Sastroamidjojo minister van Staat voor Planning en Trans migratie was, zal worden verzocht de lei ding van de nieuwe regering op zich te nemen. Het zou de bedoeling van Sukarno zijn het parlementslid Hardi van de P.N.I. tot eerste vice-premier en Chalid, voor zitter van de Nahdatul Ulama, tot tweede vice-premier te benoemen van zijn „extra parlementair nood-zakenkabinet". Ook de oud-minister Tobing (een Sumatraan) zou worden aangezocht. Volgens deze kringen zijn onder de kan didaten voor het ministerschap de socialist Sudjatmoko, drie vertegenwoordigers van islamictischc partijen en een aantal partij lozen, onder wie de vroegere vrijheidsstrij der Saleh, professor Priono, de winnaar van de Stalinprijs, Hanafi, voorzitter van het linkse volkscongres en dr. Subandrio, secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het is niet bekend of Sukarno deze kandidaten reeds heeft ge raadpleegd. Het zou voorts in de bedoeling van Sukarno liggen leiders, die tijdens de Indonesische vrijheidsstrijd tot de federa listen behoorden, niet in de regering op te nemen. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veel bewolking met hier en daar wat motregen. Vannacht minder' koud vooral in het noorden van het land. Morgen overdag over het algemeen iets lagere tempe raturen. Overwegend matige wind uit noordelijke richtingen. Volledige weerrapporten op pagina twee. XiXOOOCOCOOOOOOCXiOOOOCOCOCOOOCOCCCOCOOCOOOCOCOOOCOCOOOO DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Luitenant-kolonel Barlian. Volgens persberichten zou Sukarno nog vandaag de samenstelling van de nieuwe regering bekendmaken. Volgens kringen, die in nauw contact staan met het paleis, is het waarschijnlijker, dat deze aankondi ging pas dinsdag of zelfs woensdag zal komen. Natsir protesteert Mohammad Natsir, de voorzitter van de Masjumie, heeft de benoeming van „de burger Sukarno" tot kabinetsformateur scherp gecriticeerd. Deze daad heeft hij „in strijd met de grondwet" verklaard. Natsir beschuldigt het Indonesische staatshoofd ervan een kabinetsformatie te willen for ceren, daarbij „bestaande wetten en het politiek fatsoen" negerend. Volgens Natsir zal een op deze wijze tot stand gekomen kabinet geen oplossing brengen van de moeilijkheden van het land. Wat de bui tengewesten en het leger wensen, aldus Natsir, is een regering onder leiding van Sukarno en de voormalige vice-president Mohammed Hatta of tenminste een rege ring die de zegen heeft van deze twee nationale leiders. (Van onze correspondent in Londen) Volgens de Sunday Express zou de Brit se regering ondanks de bezwaren van de Verenigde Staten besloten hebben de han del met China uit te breiden om op die manier een nieuwe markt te openen voor de industrie, welke getroffen zal worden door de reorganisatie van de Britse de fensie. MacMillan heeft te Bermuda tever geefs voor een verzachting van de handels restricties gepleit, welke sedert het begin van de oorlog in Korea bestaan. MacMil lan tracht Engeland's grootheid te her stellen door het economisch weer sterk te maken, vooral door middel van overzeese beleggingen. De voorgenomen uitbreiding van de handel met China zal een bedrag van veertig miljoen pond sterling op leveren. China zou onder andere via Rus land de nodige deviezen kunnen krijgen. Het heeft grote behoefte aan machine rieën en elektrische artikelen, tractoren en vrachtauto's. De Fransen hebben het afge lopen jaar hun handel met China reeds verdrievoudigd en ook Duitsland en Ja pan doen goede zaken met Peking. Ook daarom zal Engeland niet kunnen achter blijven. De Britten zullen in zoverre de embargo-lijst blijven respecteren, dat zij geen oorlogsmateriaal naar China zullen zenden. Engeland is van plan zijn handel met China op dezelfde leest te schoeien als die met de Sovjet-Unie. Het was inder daad een onhoudbare toestand, dat bepaal de goederen wel naaar de Sovjet-Unie mochten worden gezonden, maar niet naar China. De tegenwoordige embargo-lijst zal thans worden gehalveerd. Inmiddels heeft Engeland als recht streeks gevolg van het bezoek van Boel- ganin en Kroesjtsjev uit Rusland de groot ste order ontvangen, welke het ooit ge plaatst heeft, namelijk voor de complete Inrichting van een rubberbandenfabriek, welke in 1959 zal worden voltooid en de grootste zal zijn buiten Amerika. Vijf En gelse firma's hebben gezamenlijk het con tract weten te krijgen tegen de concurren tie van de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland in. DJAKARTA (ANP). Het aantal voor malige ministers, dat door de militaire autoriteiten is aangehouden nadat het le ger had aangekondigd, dat krachtige maatregelen zouden worden genomen te gen plegers van corruptie en profiteurs, is gestegen van drie tot vier. Drie van hen behoren tot de P.N.I. en een tot de Mas- jumi. In Bandung is stadsarrest opgelegd aan de eerste vice-voorzitter van het parlement, Zainul Arifin, een lid van de Nahdatul Ulama. Onder de leiders van de N.U., die zich reeds in arrest bevinden, is ook Djamaluddin Malik, lid van het hoofdbestuur. In het ziekenhuis Sint Annadal te Maas tricht is overleden de 34-jarige heer Bou- langer uit Haccourt in België, die bij een verkeersongeval op de Akenersteenweg te Heer bij Maastricht ernstig werd gewond. Ter hoogte van de n.v. chemische fabriek „Servo" aan de rijksweg Dclden-Goor is de 37-jarige schoenmaker D. Broens uit Goor door een personenauto gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer liep op de rijbaan in de richting van Delden en in dezelfde richting reed een personenauto. Doordat de bestuurder van de auto moest dimmen voor een tegenligger, merkte hij de figuur op de rijbaan te laat op, met het gevolg dat de man werd aangereden. Te Lemiers (bij Vaals, Limburg) is bij het begin van de weg naar Holset de 22- jarige mej. L. uit Rotterdam bij het over steken van de weg door een auto aange reden. 7:i werd zeer ernstig verwond en overleed enige ogenblikken later. Op de weg tussen het gemeentehuis te Ruinerwold en Broekhuizen is de onge huwde 28-jarige motorijder H. Brouwer uit Ruinerwold om het leven gekomen, toen hij, met zijn huishoudster mej. M. K. op de duo, een bromfietser aanreed die plotse ling van richting veranderde. De motorrij ders en de bromfietser werden tegen de grond gesmakt. De heer Brouwer kwam bij zijn val van de motor met zijn hoofd tegen een lantaarnpaal. Hij werd per ziekenauto naar het diaconessenhuis in Meppel ver voerd, maar onderweg bleek het slachtof fer reeds te zijn overleden. De 62-jarige weduwe C. Raads is te Am sterdam op het Javaplein door een tram aangereden. Zij is in de loop van de dag overleden. Te Amersfoort is de 54-jarige bromfiet ser H. Kreikamp om het leven gekomen toen hij door een auto werd aangereden na geen voorrang verleend te hebben. De 64-jarige P. F. Boersma, die per fiets op de Wilhelminaweg te Ouder-Amstel reed, is bij het oversteken van de weg door een auto aangereden en gedood. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 291 personen, van wie 52 kinderen. i Jacob Cats: Wie maar één boekje gelezen heeft, Dat pleegt een neuswijs mens te wezen. LONDEN (AFP) De Britse veilig heidsdienst stelt een onderzoek in naar de verdwijning van de 57-jarige kapitein Fre derick P. Shannon, een ambtenaar bü het ministerie van Luchtvaart, belast met het vernietigen van afgehandelde, geheime documenten. Shannon is dinsdag per taxi uit z\jn woning in Londen vertrokken en men heeft hem daarna niet weergezien. Volgens zijn hospita heeft hij een erfenis gekregen en kort voor zijn verdwijning zijn garderobe volledig vernieuwd. Benzinestation uitgebrand. Zondag nacht brandde te Utrecht, aan de Vleutense weg. het benzinestation uit. dat wordt be heerd door de heer Barend Hoogeveen, oud chauffeur van Prins Bemhard. De totale schade bedroeg 3000 gulden. Bovendien ver brandde tweeduizend gulden aan bank papier. De bollenstreek heeft gisteren een enorme stroom bezoekers getrokken. Het bezoek concentreerde zich voor namelijk op de Keukenhof te Lisse. Niet minder dan vijfentwintigduizend personen wandelden door het bloeiende bloemenpark. Op het parkeerterrein stonden 4500 personenauto's en hon derdtwintig autobussen geparkeerd. De politie slaagde erin de verkeersstroom vlot te verwerken. Op de foto: drukte bij de hoofdingang van Keukenhof. Nog geen ingangsdatum bepaald De prijs van het kopje koffie in cafés, restaurants, hotels en pensions zal bin nenkort worden verlaagd. Vrijdag is er op het ministerie van Economische Zaken hierover overleg geweest tussen vertegen woordigers van café, restaurant-, hotel- en pensionbedrijvcn. Over de datum van ingang en over het bedrag is nog niets bekend. Hoewel het weer gisteren niet al te warm was, heeft de bollenstreek op deze nu en dan zonnige bollenzondag een grote stroom bezoekers getrokken. In een soms onafgebroken keten trokken de auto's over de wegen naar de bloeiende narcissen, hyacinten en tulpen tussen Haarlem en Leiden. Niet zo druk was het op de fiets paden; in verhouding met het autoverkeer was het aantal fietsers en bromfietsers klein en de schrale wind zal hiervan wel de oorzaak zijn. Het bezoek concentreerde zich voorna melijk op de Keukenhof in Lisse. Voor de ingangen van de bloemententoonstelling hoopten de bezoekers zich op, om zich daarna over het uitgestrekte terrein te WASHINGTON (Reuter) Het mili taire comité van de NAVO heeft in Wash ington besloten op een bijeenkomst in Parijs in juni, de situatie van de Britse de fensie en haar uitwerking op de Westeuro- pese militaire ordening te bestuderen, al dus is van gezaghebbende militaire zijde te Washington vernomen. Het comité zou tot de slotsom zijn gekomen, dat de heroriën tatie van de NAVO-ordening zich ver schuift naar een strategie die aangepast is aan het tijdperk van kernwapens, hetgeen reorganisatie van de landstrijdkrachten en hun oefening in het gebruik van wapens, die voorzien kunnen worden van een kern lading, met zich brengt. Naar verluidt zou het comité het verder erover eens zijn, dat de voorgenomen be snoeiing van de numerieke sterkte dei- Britse NAVO-strijdkrachten in grote mate gecompenseerd zal worden door Westduitse divisies en dat de Amerikaanse strategische Zondagmorgen tegen 12 uur werd brand ontdekt in het vakantie- en conferentie oord „Het Meenthuis" op de grens van Huizen en Blaricum. Ofschoon de onmid dellijk gewaarschuwde brandweren van Blaricum en Huizen onverwijld toesnelden, kon men het gebouw niet behouden. Een uur later was het totaal uitgebrand. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tachtig kinderen en hun leiders, die in „Het Mcenthuis" logeerden, konden hun bagage redden. Zij zijn in een nabij gelegen kampeercentrum ondergebracht en in de loop van de dag naar huis teruggekeerd. „Het Meenthuis", een populair centrum van de AJC, telde 250 bedden. Het gebouw was gedekt door een rieten dak. Onder of in dit dak is door tot dusver onbekende oorzaak de brand ontstaan. Het brandende, op het eind van een Gooise heuvelrug lig gende gebouw, leverde gevaar voor het omliggende bos op. De brandweren kon den dit gevaar keren. Bij het blussingswerk had men aan vankelijk te weinig waterdruk. Van de Larense watertoren af was dit euvel door extra pompen vrij snel verholpen. De brandschade wordt voorlopig op 1,5 tot 2 ton geraamd. De kinderen, die in „Het Meen thuis" het weekeinde doorbrachten, zijn leden van de AJC-groep „De Zwaluwen" uit Amsterdam. Zij slaagden erin hun persoonlijke bezit tingen en enkele stukken van de inboedel te redden. De inventaris van de beheerder van het gebouw de heer Jan de Nies ging nagenoeg geheel verloren. Leden van het hoofdbestuur van de A.J.C. hebben medegedeeld, dat er onmid dellijk zal worden begonnen met een in zamelingsactie voor de bouw van een nieuw tehuis. „Het Meenthuis", dat in juli 25 jaar zou bestaan, was voor dit jaar ge heel volgeboekt voor vakantiegangers. Het N.V.V. en de daarbij aangesloten bonden hebben f 10.000 ter beschikking gesteld van de A.J.C. voor de herbouw van „Het Meenthuis". luchtmacht de voornaamste afschrikwek kende macht van het westen blijft die „het fort zal kunnen houden" als Groot-Brit- tannië drastische veranderingen in zijn de fensie aanbrengt. In gezaghebbende kringen in Washing ton is gezegd, dat de nieuwe Britse defen siepolitiek, waarbij nagenoeg geheel wordt gebouwd op kernwapens en projectielen voor lange afstanden, in overeenstemming met het aanvaarde Amerikaanse streven. In de Amerikaanse begroting voor dit jaar wordt de nadruk gelegd op een arsenaal van grote kernwapens. Zij voorziet ook in beperking van de strijdkrachten in de vol gende jaren. De militaire leiders vergaderden onder voorzitterschap van de chef van de Neder landse generale staf, luitenant-generaal B. R. P. F. Hasselman. De leden van het comité hebben de afgelopen elf dagen Amerikaanse onderzoekcentra bezocht. Het comité vergadert twee maal per jaar ach ter gesloten deuren. In goed ingelichte kringen in Washington gelooft men, dat ook gesproken is over plannen op lange termijn voor levering van Amerikaanse geleide projectielen aan de NAVO-landen. In Amerikaanse regerings- en luchtvaartkringen gelooft men, dat Groot-Brittannië over ongeveer anderhalf jaar de eerste geleide projectielen met een reikwijdte van 2.400 kilometer zal krijgen. In Amerikaanse kringen erkent men, dat als gevolg van de voorgenomen verminde ring van de omvang der Britse strijdkrach ten een spoedig levering van deze projectie len om de vuurkracht van de Britse strijd krachten te vergroten, nodig is. Ameri kaanse technici geloven, dat zij nu aan de laatste faze van de ontwikkeling van ge leide projectielen met die reikwijdte bezig zijn. Deze faze omvat het leiden van de projectielen op het laatste gedeelte van hun traject naar het doel. De Amerikaanse luchtmacht heeft met „General Electric" een contract van 83 mil joen dollar gesloten voor de ontwikkeling van een systeem voor het leiden van Atlas projectielen, die een reikwijdte van 8.000 kilometer zouden hebben. Volgens onbevestigde persberichten zou den de Verenigde Staten het zenden van wapens, zowel geschikt voor gewone als voor kernmunitie, naar West-Duitsland en andere NAVO-landen overwegen. Van ambtelijke zijde zou echter verklaard zijn, dat men niets afweet van een verzoek van de Westduitse generaal Heusinger tot het zenden van kernwapens. Wel zou West- Duitsland dergelijke wapens tenslotte krij gen overeenkomstig een besluit van de Amerikaanse regering, dat in december te Parijs op een bijeenkomst van de NAVO- raad bekendgemaakt zou zijn. Dergelijke wapens zouden evenwel alleen voor tac tisch gebruik zijn, daar West-Duitsland niet over de middelen beschikt om strategische kernwapens aan te wenden. ADVERTENTIE v/ HU ft ft IJ WpUWW! BART Et 10 RI SST R HAARLEM IEL 13439 EERD. B01STR 48 ADAM TEL /17162 FALCON AUTOCOATS 49.75 verspreiden. Niet minder dan vijfentwin tigduizend personen hebben op deze eerste bollenzondag in het bloeiende bloemen park gewandeld langs de perken, de rots partijen en de Franse beelden. Uiteraard trok de molen, die sinds kort het land schap bij Lisse verlevendigd, bijzondere belangstelling. Ongeveer veertig percent van de bezoe kers was afkomstig uit het buitenland, voornamelijk uit West-Duitsland. Ook vele Amerikanen bewonderden het „Holland se sprookje", dat zich ieder jaar op de Keukenhof afspeelt. Op het uitgestrekte parkeerterrein van de bloemententoonstelling stonden de auto's dicht opeen; er werden 4500 per sonenauto's geteld en honderdtwintig bus sen. Verwacht wordt dat het bezoek aan het bloemenpark volgende week zondag, een dag na het traditionele bloemencorso, nog in omvang zal toenemen. Ook de directeur van de vrijdag geopen de Linnaeushof te Bennebroek toonde zich zeer tevreden over het bezoek aan zijn bloementuin. De directeur kon echter geen cijfers noemen, dit om een vergelijking met de Keukenhof te vermijden en mede gezien de vorig jaar ontstane moeilijk heden. De rijkspolitie slaagde erin de enorme verkeersstroom vlot in goede banen te leiden, zonder dat zich ernstige moeilijk heden voordeden. De politie was met twee honderd man op de weg en besteedde voor namelijk aandacht aan de drukke kruis punten en aan de toegangswegen naar de Keukenhof. Enkele wegomleggingen door wegverbeteringen belemmerden wel het vlot wegwerken van de verkeersstroom, doch veroorzaakten geen noemenswaar dige stagnatie. De N.Z.H.V.M. heeft tussen Haarlem en Leiden vijftien extra bussen laten rijden, die voornamelijk waren in gezet om reizigers naar en van de Keu kenhof te vervoeren. De bussen hadden soms dertig tot veertig minuten vertra ging, doordat zij in de lange files van auto's niet. snel voort konden. Bijna alle hotels in Haarlem en omge ving waren in het afgelopen weekeinde volgeboekt. Voornamelijk Duitsers en Ame rikanen hadden hier hun intrek genomen. De meeste hotels zijn thans reeds voor de Paasdagen door buitenlanders besproken. ADVERTENTIE v. d. Amerikaanse Evangelist v. 9—12 april, elke avond 8 uur, i. h. gebouw v. d. Vrijzinnig Hervormde Kerk, .Tacobstraat 6. U ziet vele genezingen, w.o. kreupelen, stommen, doven en polio-patienten. Sprekers: Ds. G. v. HAASEN, Ds. A. W. F. WAARDENBURG en Evg. R. SPILLENAAR. Toegang vrij. MADRID (Reuter) Kardinaal Pedro Segura, de aartsbisschop van Sevilla, is in de afgelopen nacht in een verpleeginrich ting bij Madrid op 76-jarige leeftijd over leden. Woensdag ontving de kardinaal de sacramenten der stervenden. De gezond heidstoestand van de kardinaal gaf de laat ste tijd reden tot ernstige ongerustheid. Hij leed aan jicht, aan een leverkwaal en hernia. Pedro kardinaal Segura y Saenz, aarts bisschop van Sevilla en ex-primaat van Spanje, verwierf zich internationale faam door zijn critiek op de regering van Franco en zijn fulminaties tegen een groot aantal zaken, variërend van het protestantisme tot danspartijen. Hij was onbuigzaam en scherp in zijn uitspraken. Zijn vijandige houding ten aanzien van de regering deed een onbehaaglijke toestand in Spanje ont staan. In 1954, toen Segura in Rome vertoefde, gesloot het Vaticaan alle uitvoerende macht van de kardinaal over te dragen aan een aartsbisschop-coadjutor, de 51-jarige bis schop van Vitoria, Jose Maria Bueno y Monreal, die werd aangewezen als toekom stige opvolger van Segura als aartsbis schop. BAGE. RIO GRANDE DO SUL (UP) Een passagiersvliegtuig met 35 passagiers en 5 bemanningsleden is zondag kort na het opstijgen bij Bage in Brazilië neerge stort. Alle inzittenden kwamen volgens de eerste berichten om het leven.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1