etal vrouwelijke kracht mannelijke of vrouwelijke kracht FLINKE MEISJES GEVRAAGD KUNSTGEBITTEN JAKO DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Twee dagen grote lakenverkoop chauffeur-hesteller DINSDAG 9 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Israëlische klacht bij de Veiligheidsraad over Gaza Burns wil prikkeldraad- versperringen neerzetten West-Duitsland bestelt 900 Amerikaanse tanks Burgers wonnen slag tegen militie in Pools stadje De troepenbewegingen in Zuid-Sumatra Proefvlucht MoskouDjakarta van Russisch straalvliegtuig Vliegtuigongeluk in Algerije; 34 doden Nixons reisindrukken Afrika heeft forse hulp van Amerika nodig Ernstige inzinkingen in vluchtelingenkampen Mogelijkheden voor nieuw bestaan lijken uitgeput Amerikaanse militaire hulp aan Saoedi-Arabië Luchtbasis Dahran weer voor vijf jaar veilig Oostduitse arbeiders in beweging tegen regime Jonge Tsjechen stellen provocatieve vragen' Scheepvaart van zélf verven! tfingen, grote dingen maak ze mooi - met rf Van Yettewinkel AUTO HUREN? BEL 20314 r ATLAS BONT en WOLWASSER a. tekenaars-constructeurs b. tekenaars-constructeurs APOTHEKERS-ASSISTENTE KASSIèRE en ZAALMEISJE NEW YORK (Reuter, AFP) In een brief aan de voorzitter van de Veiligheids raad heeft Israel negentien gevallen opge somd van „infiltratie en strooptochten" vanuit de strook van Gaza tussen 10 en 27 maart. Abba Eban, de Israelièche UNO- vertegenwoordiger zegt in de brief, dat dergelijke incidenten „de onmiskenbare voorboden zijn van ernstige uitbarstingen van geweldpleging en terreur in het ge hele gebied". Generaal majoor Burns, bevelhebber van het UNO-leger heeft van Israel gedaan «ekregen langs de grens met Gaza een prikkeldraad en mijn versperring aan te leggen. Burns zei te geloven, dat de Egyp tische reactie op zijn denkbeeld gunstig is. Over de bijzonderheden van het plan- Burns is volgens een Israëlische woord voerder nog geen definitieve beslissing ge nomen. Het plan-Burns voorziet aanvankelijk in de oprichting van de versperring op enkeie plaatsen van de grens met Gaza, voorna melijk op plaatsen waar infiltratie gemak kelijker kan geschieden. Later echter zou de versperring langs de vijftig kilometer lange grens moeten lopen. Tot dusver wordt de bestandslijn in het gebied van Gaza aangegeven door een greppel, die op sommige plaatsen dichtgegroeid is. De Egyptische autoriteiten te Gaza heb ben een protest ingediend bij de wapenstil standscommissie van de UNO tegen schen ding van de bestandsgrens door een Israë lische patrouille op 1 april. Een Israëlische militaire rechtbank heeft een Jordaanse boer zijn koeien teruggegeven, die hem ontstolen waren. BONN (Reuter) Het Westduitse minis terie van Defensie heeft negenhonderd Amerikaanse tanks van het type M-48 be steld, zo heeft de sociaal-democratische fractie van de Westduitse Bondsdag be kendgemaakt. De tanks zullen tegen 1961 geleverd worden. De M-48, die is uitgerust met een 90 mm kanon, is een moderne versie van de M-47, waarvan West-Duits- land er reeds 1.100 ontvangen heeft. Dit is volgens de socialistische fractie door het ministerie bekendgemaakt op een bijeen komst van de defensiecommissie van de Bondsdag. De minister van Defensie, Strauss, ver klaarde op een persconferentie, dat het contract voor de tanks nog niet is geslo ten. Hij zei, dat West-Duitsland om prakti sche redenen heeft besloten de M-48 te kopen. WARSCHAU (AFP) In het Poolse stadje Stargard (in het gebied van Stettin) zijn donderdag bij gevechten tussen de be volking en de militie meer dan 40 mensen gewond. De militie was door de plaatselij ke autoriteiten uitgezonden om een gezin uit een der huizen in het stadje te zetten, maar het gezin verzette zich tegen de uit zetting-en kreeg hulp van omwonenden en militairen, die de militie verdreven. Zelfs nadat' de mannen van de militie versterking uit Stettin hadden ontvangen, slaagden zij er niet in het gezin op straat te zetten. Óndanks schoten in de lucht en traangas-bommen moesten zij wijken voor een hagel van stenen, waarmee zij door de opgewonden bevolking bekogeld werden. De bevolking wacht nu in spanning de volgende maatregelen van de militie af en heeft intussen een delegatie naar Warschau gezonden om bij de hoge autoriteiten daar voor het bedreigde gezin te pleiten. DJAKARTA (ANP). - De militairen on der majoor Djuhartono. die zich in.de af gelopen week aan het gezag van luitenant kolonel Barlian op Zuid-Sumatra hadden onttrokken en hun hoofdkwartier hadden gevestigd op het vliegveld Talang Batutu bij Palembang, zijn maandag naar hun basis teruggekeerd onder het consigne het kamp niet te verlaten. Dit heeft luitenant kolonel Hasan Kasim, de vertegenwoordi ger van de militaire bevelhebber, die be last is met het onderzoek in deze militaire kwestie, maandagavond bekend gemaakt. Het terugkeren van de militairen naar hun standplaats zou de spanning in het gebied verminderen, aldus Kasim. Hij deelde eveneens mede. dat de speciale troepen, die sedert vorige week op het vliegveld van Palembang waren gelegerd, werden teruggetrokken. Maandagmorgen heeft hij eèn rapport uitgebracht aan de chef-staf. Hij is maandagmiddag naar Palembang teruggekeerd. Hij zei, dat de situatie in Zuid-Sumatra weer normaal kan worden door het terugtrekken van de speciale strijdkrachten uit dit gebied. Radio-Palembang heeft inmiddels maan dagavond medegedeeld, dat volgens ver klaringen van Zuidsumatraanse legerauto- riteiten. een illegale zender in de omgeving van Palembang „valse berichten" naar de pentrale regering uitzond over de ontwik- keiineen on Sumatra. Militaire autoriteiten verklaarden, dat dp geheime zender had beweerd, dat Zuid-Sumatra de revolutio naire Bantengraad van Middèn-Sumatra bad benaderd om buitenlandse hulp te vra- "én voor dè verdediging èn de ontwikke ling van het gebied. Deze mededeling is vnlsrens radio-Palembang uit de lucht ge- Treoen. LONDEN (UP) Een Russisch straal- verkeersvliegtuig van het tyoe TU-104 beeft maandag een proefvlucht op de nieuwe route Moskou-Peking-Rangoon- Rangkok-Diakarta voltooid, zo heeft radio- Moskou bekend gemaakt. Bijzonderheden als de duur van de proefvlucht werden niet gegeven. ALGIERS, (Reuter) Een vliegtuig van de Air France is maandag te Biskra in Al gerije neergestort. Volgens de eerste berich ten zijn 34 mensen om het leven gekomen, onder wie vier vrouwen en vier kinderen. Het toestel, een Dakota, stortte neer, toen bet uit Biskra vertrok op een vlucht van Toggoerth in de Sahara naar Algiers. Alle inzittenden kwamen om. WASHINGTON (UP) De Amerikaanse vice-president Richard Nixon heeft bij Eisenhower rapport uitgebracht over zijn reis door Afrika, en gesteld dat Amerika deze landen terzijde moet staan, of moet toezien dat zij in communistische handen vallen. Er is geen andere mogelijkheid, zo verklaarde Nixon, die zijn hoge achting uitsprak voor de politieke leiders van de verschillende .jonge Afrikaanse staten. Nixon drong er in zijn rapport op aan, dat alle slechte functionarissen en alle verkeerd opgezette hulpprogramma's opzij gezet moeten worden, gezien het enorme belang van het prestige, dat Amerika in Afrika geniet. Onder andere schreef Nixon dat hij in Afrika „opgeblazen Amerika nen" was tegengekomen, die. aan het hoofd stonden van weinig belangrijke hulppro gramma's, die weinig feitelijke waarde hebben. Inplaats daarvan moet er een krachtige organisatie worden opgericht, met een krachtig programma, zo stelde Nixon. Verschillende delen van Nixons rapport zijn geheim gehouden. Hij heeft onder an dere zijn waarnemingen betreffende de Al gerijnse kwestie en het probleem van de Palestijnse vluchtelingen, in zijn rapport neergeschreven. Nixon hechtte grote waarde aan het ver schil dat hij zag tussen het Italië van tien jaar geleden en van thans. Hij was tien jaar geleden lid van een economische mis sie, die met gemengde gevoelens naar Italië kwain, en in de oren nog de nagalm hoorde van Amerikaanse beweringen dat econo mische hulp aan Italië nutteloos zou zijn. Toen hij kortgeleden weer niet-officieel een 1. ?zock bracht aan Italië, zo vertelt hij in zijn rapport, werden daar de laatste Amerikaanse bureaus gesloten. Italië heeft een krachtig economisch bestel. „Hoewel de economische problemen waarvoor Italië zich geplaatst zag, uiter aard verschillen van die waarvoor Afrika zich geplaatst ziet, heb ik vertrouwen dat de Afrikaanse landen, die ik heb leren kennen, eenzelfde succes zullen hebben", verklaarde Nixon. (Van onze correspondent in Wenen) Alle Oostenrijkse bladen hebben op de eerste pagina uitvoerige berichten ge bracht over' de dertien miljoen gulden, die ons land aan de Hoge Commissaris dr. Lindt, voor de vluchtelingen ter beschik king heeft gesteld. En de dankbaarheid in de Hongaarse kampen is zeer groot hoewel er van echte vreugde geen sprake kan zijn, nu het besluit bekend is geworden dat Amerika geen vluchtelingen meer opneemt buitén 't vastgestelde immigratie-quotum. In de psychiatrische klinieken van We nen hebben zich 47 pogingen tot zelfmoord van Hongaarse vluchtelingen voorgedaan. Het aantal zenuwinzinkingen en gevallen van acute „kampkolder" neemt bovendien met de dag toe ten gevolge van de teleur stelling. De vluchtelingen worden onge duldig en' onrustig, 'omdat Zij nu weer 'vóór een onzekere-toekomst staan, want geen.van hen wjl in Oostenrijk blijven en er in een kamp vegeteren. Vrijwel allen hadden gehoopt naar de V. S. te kunnen emigreren. Van de 41000 Hongaren in Oostenrijk leven er nog 26500 in kampen, waar zij het, wat eten en kleding betreft, goed hebben. Maar de huisvesting laat te wensen over. Iedereen wil naar overzee om er zelfstandig te worden en een eigen toekomst op te bouwen. De teleurstelling is des te groter, om dat vice-president Nixon tijdens zijn be zoek in de kampen alle mogelijke beloften had gedaan. Tot nu toe heeft Amerika 32.000 Hongaren opgenomen doch daarmee is alles gezegd, want het opvangkamp van New Jersey zal op 1 mei worden gesloten. Het is waar, dat Brazilië bereid is om nog 10.000 vluchtelingen op te nemen en ook in Australië is er nog plaats voor enkele duizenden, maar het geld ontbreekt om de hoge reiskosten gemiddeld 300 dollar per persoon te betalen. Het kleine Oostenrijk vreest, dat het op de lange duur minstens 20.000 vluchtelingen zal moeten onderhouden. Ofschoon het moge lijk is om een groot gedeelte van hen in het normale arbeidsproces op te nemen, is dit toch geen afdoende oplossing, zolang de vluchtelingen zelf niet willen blijven. Oostenrijk blijft er dus bij de verschil lende landen op aandringen hun eenmaal gen, want wanneer er niet afdoende wordt geholpen, zullen hier de zenuwinrichtingen spoedig vol zijn. WASHINGTON (Reuter/AFP). - De Ver enigde Staten en Saoedi Arabië hebben hun overeenkomst voor het gebruik van de luchtbasis Dahran door Amerikaanse strijdkrachten met vijf jaar verlengd. De Verenigde Staten zullen op hun beurt oor logsmateriaal aan Saoedi Arabië leveren tegen gedeeltelijke terugbetaling. Zij zul len verder hulp verlenen bij de opleiding van manschappen voor de Saoedi Arabi sche grond-, lucht- en vlootstrijdkrachtén. In wélingelichte Amerikaanse kringen is gezegd, dat de Verenigde Staten geen straalvliegtuigen aan Saoedi Arabië. dat een aantal Britse „Vampires" van Egypte gekocht heeft, zullen leveren. Het lucht- vaartpersoneel van Saoedi Arabië zal wel met Amerikaanse straalvliegtuigen ver trouwd gemaakt worden. De marine van Saoedi Arabië zal over enkele maanden in de Verenigde Staten of elders een aan tal vaartuigen voor de kustbewaking kun nen kopen. De Amerikaanse regering zal Saoedi Arabië middelgrote tanks, artillerie, machinegeweren, geweren en munitie le veren. Het leger van Saoedi Arabië telt 13.000 man. De luchtmacht heeft behalve „Vam pires" negen toestellen van het type „B-26" voor opleidingsdoeleinden. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft geweigerd het be drag te noemen van de militaire hulp. Het verklaart, dat de militaire leveranties be stemd zijn voor het bewaren van de bin nenlandse veiligheid en voor de wettige verdédiging van het land. in overeenstem ming met het UNO Handvest. Ontsnappingen. Het Tweede Kamerlid m r. V r o 1 ij k (P.v.d.A.) heeft aan de minis ter van Justitie gevraagd of deze bereid is de Tweedie Kamer op de hoogte te sitellen van de resultaten van het door hem gelaste onderzoek naar de oorzaken van de recente ontsnappingen uit gevangenissen en Huizen van. Bewaring en van de conclusies, die hij daaruit zou willen trekken. AMSTERDAM De tot op heden verschenen jaarversla gen over het boekjaar 1956, worden door de beurs en het publiek gunstig opgevat. Stond de beurs de laatste veertien dagen speciaal in de belangstelling van arbitrage voor buitenlandse rekening .maandag was het vrijwel alleen het publiek ,dat tot be leggingen in aandelen overging en een zeer vaste tendens veroorzaakte. Kon. Olie opende 's morgens op 186,20 waarna 186,70 werd gedaan, 's Middags konden deze vaste prijzen alleen bij opening bereikt worden: 186,30 tegen vrijdag 183,30. Winstnemingen brachten een cor rectie in de koers tot 185,40. Op circa 185,70 sloot de markt. Philips opende op dezefde basis als in de morgenuren op 281 tegen vrijdag 273V2 Unilever eveneens op de morgenkoers 397. Voor beide fondsen was ook hier de opening wat te hoog en moesten in het verdere beursverloop 1 tot 2 percent worden prijs gegeven; al met al toch nog circa 6 punten hoger dan slot van vrijdag. Alleen AKU kon nog 3 punten bij de opening aan de koers van 's morgens toevoegen en opende op 208. Enig aanbod deed de koers tot 206Vi terugvallen tegen vrijdag 202. Na lange tijd was er grote belangstel ling voor de scheepvaartwaarden. Deze aan delen, die de laatste veertien dagen zo goed als niets gestegen zijn in verhouding met de andere internationale waarden, waren maandag over de gehele linie 3 tot 5 pun ten hoger. Van de cultuurwaarden lag Am sterdam Rubber bij opening flauw in de markt 76y2 (79Vfe)» maar enige vraag bracht de koers op 78. HVA en Deli nauwelijks prijshoudend. Staatsfondsen fractioneel hoger. Ter beurze werd bekend dat P. de Gruyter en Zn. n.v. te 's Hertogenbosch zeer binnenkort zal overgaan tot de inschrijving van 20 mil joen 5 pet. obligaties tegen 99 pet. De koers van de aandelen bracht hoegenaamd geen verandering tegenover vrijdag. Prolonga tie 344 percent. (ANP). NEW YORK Tijdens de wisselvallige en matig geani meerde beurs van maandag trokken voor al enkele sterke fondsen in de industrie- groep de aandacht en enkele zwakke plek ken in de spoorweggroep en openbare nutsbedrijven. Laatbeurs liep Eastman Kodak met 2/ dollar op tot 90, en samen met de stijging van Chrysler met 1 dollar tot 74 en die van International Nickel met 1/ tot 107/ had dat een stijging van het industrieel gemiddelde tot 479,04 tot gevolg. Vliegtuigbouwfondsen behoorden tot de sterkste groepen met koersstijgingen van twee dollar bij General Dynamics, onge veer een dollar bij Glenn Martin, North American en Douglas. Gulf liep 3 dollar op tot 125/ in de internationale oliewaarden, die reageerden op de verwijdering van het laatste ob stakel uit het Suezkanaal. Barber Oil en Texas Co. liepen een dollar opr Shell moest twee dollar prijsgeven en Standard of Indiana meer dan een dollar. Het industriegemiddelde kwam van 477,61 op 479,04; dat voor spoorwegen van 145,44 op 145,17 en openbare nutsbedrijven van 71,61 op 71.29. (UP). 31 '2 °/o Nederl. '47 3 Nedl. 1962,64 A W 1T Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabrièk. gew. Philips Gloeil. pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ómmeren H. V. A Verg. Deli Mijen Arnsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steèl U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slötkoers gisteren 86'3/ie 9 lts 208/4 320 209/ 307/ 310 288 280 149/ 397 234/ 924/ f 185,90 79 175/ 184/ 290 92/ 94/ 203/ 170 167/ 169/ 66/ 172/ 60/ 39/ 82/ 35 Heden 13.45 uur 873/i8 91/ 210/ 320 209 307 312 288 278/ 149/* 401 248 925 186,50 77 175 184/ 290 90 93V2 203 169 168 169/* 66/ 171 60 39/ 80 35/ BERLIJN (Reüter/UP). „Freiheit", het in de Oostduitse stad Halle verschij nende dagblad der communistische partij, heeft donderdag j.l. gemeld dat „arbeiders en intellectuelen, waaronder partijleden, op een partij vergadering in de reusachtige chemische fabrieken te Leuna de ontbin ding der partij hebben geëist". „Vijanden van de Duitse democratische republiek, waaronder vooraanstaande eco- nomen, hebben te Leuna de Hongaarse te- genrevolutionairen openlijk verdedigd", al dus „Freiheit", dat ook nog meldt dat som migen de eis hebben gesteld, dat „bestuurs leden van de Oostduitse communistische partij zullen worden opgehangen". Twee hoogleraren van de universiteit van Leipzig, prof. Ha»sse en prof. Hofmann. zijn veroordeeld tot respectievelijk vijf en twee jaar dwangarbeid wegens het verkon digen van standpunten, die niet met die van de Oostduitse regering stroken, zo meldt het in Leipzig verschijnende com munistische blad „Volkszeitung". Het blad verklaard, dat de beide pro fessoren er „eenzelfde misdadige opvat ting" op na hielden als prof. Harich, een voormalige leidende Oostduitse communis tische intellecteuel, die de vorige maand wegens verraad tot tien jaar gevangenis straf is veroordeeld. Een Tsjechisch weekblad heeft geklaagd over de „bourgeois mentaliteit" van een groot deel der Tsjechische studenten. Het communistische weekblad „Tvorba" ver klaarde, dat „het geen geheim is, dat de houding van vele studenten tegenover de ideologieën van het marxisme-leninisme niet al te best is". „Vele docenten in het marxisme toon den zich uiterst verontwaardigd over de provocatieve vragen, die studenten hen stelden", aldus het blad. Algenib, 7 te Rotterdam. Ariadne, 6 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. ArnedJjk, 6 te Rotterdam. Aludra, 20 te Hampton Roads verw. Angolakust, pass. 8 Las Palmas n. Dakar. Astrid Naess, 3 v. Dakar n. Le Havre. Attis, pass. 3 Landsend n. Amsterdam. Alphacca. 8 te Santos v. Rio de aneiro. Alderamin, 8 te Duinkerken v. Las Palmas. Ampenan, pass. 7 Mauritius n. Belawan. Amstelslot, 7 110 m. o. Str. Balalak n. Cebu. Agamemnon. 9 te Aruba. Alblaèserdijk. 8 te Le Havre. Alcor, pass. 8 Recife n, Antwerpen. Almkerk, 9 te Beira. Aalsum, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Argos. 9 te Rotterdam. Amstelkroon. 9 te Fremantle. Antonia, 9 te Surabaja. Beninkust, 7 te Amsterdam. Borneo. 8 v. Surabaja n. Semarang. Barentsz, 8 te Makassar v. Ambon. Bennekom, 7 309 m. n.o. Barbados n. Emden. Billiton, 8 te Sandakan. Bloemfontein, pass. 3 Finisterre n. Las Palmas. Berau, pass. 7 Burlings n. Freetown. Blijdendijk, 7 280 m. w. Flores n. New York. Blitar, 9 te Penang. Caltex Nederland. 7 v. R'dam n. Kopenhagen. Castor. 8 te Amsterdam. Caltex Leiden, 8 v. Venetië n. Sidon. Charis, 7 60 m. n. Barbados n. Dordrecht. Coryda, 7 160 m. n.w. Surabaja n. Surabaja. Cradle of Liberty, pass. 7 Santa Cruz n. R'dam. Caltex Delft. pass. 8 Kp Vincent n. Iskenderun. Caltex The Hague, pass. 8 Ouessant n. Gibraltar. Camerounkust, 8 v. Lagos n. Matadi. Celebes, pass. 8 Casablanca n. Napels. Gorilla, 14 te Wellington verw. C'allisto. 8 v. Norfolk n. Belfast. Diemerd ijk, .-pass. 8 Azoren n. Antwerpen. Dintcldijk. 8 te San Francisco n. Los Angelos. Delfshaven. 9 te Bombay. Delft. 9 te La Guaira. Esso Den Haag. pass. 8 Miami n. Avondale. Esso Amsterdam. 3 te Antwerpen. Eemdijk, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Felipes. 9 te Tj. Priok. Ganymedes, 7 te Amsterdam. Ghanakust, pass. 8 Las Palmas n. Duinkerken. Groote Beer, pass. 3 Lissabon n Teneriffè. Guineekust. 7 v. CapeMount n. Monrovia. Giessenkerk, 9 te Génua. Graveland, 9 te Las Palmas. Hecuba. 7 v. Rotterdam n. Bremen. Hispania. 7 te Rotterdam. Hathor. 8 te Piraeus n. Beyrouth. Hilversum, 7 te Little-Adcn. Hera. 6 960. m. n.o. San Juan n. San Juan. Holland, 8 te Durban v. Antonio. Hermes. pass. 3 Cartagena n. Curacao. Hilversum, 9 v. Little-Aden n. Las Palmas. Hos, 7 te Amsterdam. Ivoorkust, 8 te Amsterdam. Java. 8 v T.i. Priok n. Cheribon. Joh. v. Oidenbarnevelt, 8 v. Tj. Priok n. Kaapst. Johannes Frans. 9 te Kuwait verw. v. Durban. Kota Agoeng, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Kal.vdon, 8 te Bergen. Khasiella, 8 te Heysham. Korovina, 9 te Balikpapan verw. Koratia, 7 970 m. z.w. Tristan da Cunha naar Kaapstad. Kara, 8 te Curasao. Karimata. 8 v. Durban n. Dakar. Kenia, 8 te Rotterdam. Kieldrecht, 9 v. Rotterdam n. Bremen, Kinderdijk. 9 te Rotterdam. Laertes, 6 te Amsterdam. Leopoldskerk, 7 te Rotterdam. Leuvekerk, 7 v. Rotterdam, 7 te Antwerpen. Limburg, 8 rede Semarang. Lindekerk, 8 v. Abadan n. Genua. Lutterkerk. 7 260 m. z.w. Las Palmas n. L. Palm. Leto. 9 te Norfolk. Lekkerkerk, 9 v. Amsterdam n. Breinen. Loosdrecht, 9 te Rastanura. Maasland, 7 te Amsterdam. Markelo, 6 te Amsterdam. Maureen, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Merwelloyd, pass. 8 Gibraltar n. Las Palmas. Mirza, 8 v. Niigata n. Singapore. Malea, 8 te Singapore. Malvina. 9 t.e Manilla. Marpessa. 8 te Curasao. Mentor, 7 v. Curasao n. Georgetown. Mirijak, 8 te Menado verw. Myonia, 7 60 m. z.o. Ras Al Hadd n. Singapore. Muiderkerk, 7 260 m. z.w. St. Mary n. Mauritius. Maasdam, 3 v. Halifax n. New York. Marisa, 9 te Istanbul. Mataram, 9 te Marseille. Naess Commander, 6 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 7 370 m. z.o. Kp. Race naar Southampton. Nieuw Holland, pass. 7 Cairns n. Sydney. Nanusa, 8 v. Colombo n. Rastanura. Nias, 3 v. Karachi n. Bombay. Ommenkerk, 8 v. Casablanca n. Genua. Oranje, 9 v. Colombo n. Kaapstad. Oranjefontein, 9 te Southampton. Oberon, 11 te Bremen verw. v. Pto. Ordaz. Ophir, 3 te Djakarta v. Singapore. Oranjestad, 8 v. Cristobal n. Aruba. Ouwerkerk, 7 550 m. w. Fremantle n. Durban. Ondina, pass. 7 Terneuzen n. Gent. Prins Casimir, 3 te Rotterdam. Pendrecht, 9 te Abadan. Poelau Laut. 9 te Penang, Polydorus, 10 te Tj. Priok verw. Peperkust, 7 v. Pt, Enoire n. Freetown. Pygmalion, 7 130 m. z.o. v. N. York n. Cd. Trujillo. Prins Willem V. 3 te Hoek v. Holland v Oslo. Papendrecht, 7 270 m. w. Ouess. n. Thameshaven. Prins Frederik Willem, 7 530 m. w. Landsend n. Montreal. P. G. Thulin, pass. 8 Comoro eil. n. Kaapstad. Prins Willem II. pass. 8 Kp. Race n. Montreal. Prins Willem IV. 12 te Quebec verw. Prins Willem v. Oranje, 9 te Abadan. Purfina Nederland, passeert 3 St. Messina naar Fiumlcino. Prins Willem George Frederik, 8 v. Le Havre naar Rotterdam. Pieler S. 8 te Rotterdam. Rondo. 6 v. Amsterdam n. Indonesië. Raki, 7 v. St. Vincent n. Mogadiscio. Rita, 9 te Telukanson v. Pladju. Reyniersz, 8 te Tj. Priok v. Semarang. Rondo, pass. 7 Ouessant n. Dakar. Roepat, 9 te Boston. Rotula. 8 v. Kaapstad n. Abadan. Sibajak, 6 v. Rotterdam n. Melbourne. Solon, 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Salatiga, 10 te Cebu verw. Saroena. 9 te Pulubukom. Sloterdijk, pass. 8 Scillys n. New York. Stad Arnhem, pass. 8 Ouessant n. Rotterdam. Stad Maassluis, 8 te Melilla. Stad Schiedam, 8 v. Bagnoli n. Bona. Straat Cook, 9 te Fremantle. Straat Mozambique, 8 v. Hongkong n. Singapore. Sumatra, 9 te Southampton. Sunetla, 8 v. Singapore n. Bangkok. Samba, 8 te Samarinda v, Balikpapan. Stanv. Pendopo, 8 v. Telokanson n. Sungeigerong. Stentor. 6 v. New Orleans n. Maracaibo. Straat Soenda, 8 te Kobe v. Hongkong. Statue of Liberty, 7 540 m. n. St. Helena n. Mena. Senegalkust, pass. 8 Ouessant n. Dakar. Sarpedon, 3 te Miragoanp. Sumatra, 8 in de Wielingen n. Antwerpen. Stad Arnhem. 7 240 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Stanvac Talang Akar, 7 600 m. z.z.o. Bangkok 11. Bangkok. Singkep, 9 te Baltimore. Statendam. 3 v. Kingston n. Havana. Senegalkust, pass. 9 Kp. Vi'lano n. Dakar. Stad Haarlem. 7 te IJmuiden. Stad Leiden. 9 te Amsterdam. Stad Vlaardingen, 9 te Rotterdam. Schelpwijk, 8 160 m. z.o. Kp. York n, Miri. Tawali, 8 nog te Basrah. Tiberius. 7 te Bridgetown. Trajanus. 7 te Bremen. Tegelberg, 8 te Kaapstad. Titus. 9 te La Guaira. Talisse, 8 v. Abadan n. Khorramshahr. Taria, 7 360 m. n.o. Paramaribo n. Rio de Janeiro. Tjitjalengka, pass. 7 Belawan n. Mauritius. Tomini. 7 280 m. z,o. Singapore n. Singapore. Telamon, 7 630 m. z.w. Flores n. Willemstad. Tero. 8 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Tomocyclus, 9 te Pta. Cardon. Utrecht, 9 te Tj. Mani. Van Neck, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Vlist. 6 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Wonosobo, 8 v. Cebu n. Singapore. Westland.pass 7 Kp. Verd. eil. n. Rio de Janeiro. Woensdrecht, '8 270 m. z.o. Albany n. Geelong. Witmarsum. 7 te Rotterdam. IJssel. 9 te Paramaribo. Zonnewijk, 8 te Tokyo verw. Zaankerk. 3 22 m. o. Gibraltar n. Las Palmas. Zijpenberg. 8 v. Freetown n. IJmuiden. Zuiderkruis, 8 v. Rotterdam n. New York. KLEINE VAART Bab T. 7 3 rn. z. Dungeness n. Nantes. Boreas, 6 Kp. Cherchell n. Oran. Cresta, 7 15 m. n.w. Noordhinder n. Grenada. Diana V. 7 in Washbay n. Garlestone. Elsa. 7 40 m. n.o. Casquets n. Dordrecht. Flevo. 7 25 m. z.z.w. Ouessant n. Tanger. Eljo. 7 te Cowes Rod n. Horsens. Harlingen, 7 dw Whitby n. Blyth. Hink, 7 30 m. w. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Joost. 6 dw. Dungeness n. Dordrecht. Kastanjesingel. 7 10 111. z.w. Dungeness n. R'dam. Koningin Juliana, 7 dw. Ouessant n. Gent. Kaap Falga, 4 v. Swansea n. Amsterdam. Leliegracht. 7 dw. Hoek v. Holland n. Abo. Marianne, 7 dw. Fecamp n. Gothenburg. Midas, 7 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Netta. 6 te Westkapelle n. Rotterdam. Phidias, 7 100 m. o. Gibraltar n. Lissabon. Pavo, 6 v. Gent te Goole. Plato, 7 bij Goeree n. Rotterdam. Ponza, 7 te Startpoint n. Amsterdam. Tilly. 3 v. Tyne n. Gljon Mussel. Westerdok. 7 dw. Southend n. Londen. Westkust, 7 dw Kp. De La Hague n. Casablanca. OFFICIëLE PUBLIKATIE. Financieringsstop herstelbaar beschadigde schepen. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de termijn voor de aanvrage van financiële tegemoetkomingen ingevolge de artikelen o, 71 en 72 van de Wet op de Materiële Oorlogsschaden sluit op 31 augus tus 1957. Een en ander betreft de uitkerin gen, kredieten of rentevergoedingen, welke men onder bepaalde voorwaarden voor het herstel van oorlogsschade aan schepen kan vragen boven een reeds vroeger ontvangen bijdrage naar het prijspeil van 9 mei 1940, dan wel boven een reeds ontvangen uitkering uit hoofde van de Zee- en Luchtvaartver- zekeringswet 1939 of de gratis-molest-rege- ling voor de binnenvaart of soortgelijke uit keringen. Voor sommige van deze gevallen gold reeds een eerder aflopende termijn in gevolge de Uitvoeringsbeschikking Vervan gingswaarde; deze termijn blijft dan van kracht Aanvragen kunnen tot genoemde datum worden ingediend bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, afdeling Vaartuigen Heemraadsingel 241, Rotterdam. Kies uit 26 kleuren bij Uw verfhandelaar VERVETAL is verkrijgbaar bij: BLOEMENDAAL: Fa. H. CAPTIJN, Bloemendaalseweg 68, tel. 22704. HAARLEM: Fa. J. P. DE BOER, Kritzingerstr. 37, tel. 19485 - Fa. H. BIJSTER Jr. Zn., Ampzingstr. 4, tel. 11717, Popelingstr. 1 - Fa. Gebrs. DUURSMA, St. Anthoniestr. 45, tel. 18266 - Fa. J. HEIJDANUS Zn., Koningstr. 25, tel. 11361 - Verfhal HOLLANDIA, Hannie Schaftstr. 2, tel. 18068, Merovingenstr. 73 huis. IJMUIDEN: Fa. A. A. J. DE PAUW, Marktplein 27 - Fa. P. VAN VEEN, Cederstraat 43 - Fa. KUYT, Trawlerkade 70. VELSEN: Fa. J. G. BRESSER en Zn., Meervlietstraat 16 a. SANTPOORT: 3. G. MILTENBURG, Hagelingerweg 21. Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie in 1 uur GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 Voor elk figuur een passend costuum, weinig duurder dan goede confectie. Rijke keuze uit vele exclusieve stoffen. Be taling met mnd. girostortin gen. Ook Confectie en Ga bardine Jassen. Bekende kleermakerij verwacht gaar ne uw adres onder no. 5373 OSIADtSTR. 7 (KLtVfRPARK)... Wij kunnen plaatsen een WASSERIJ G. RHE E EN ZN. Blekersvaartweg 57 - Heemstedé De Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. BEIJNES N.V. te Beverwijk vraagt: voor de verzorging van het interieur der spoorrijtuigen bij voorkeur met M.T.S. of gelijkwaardige opleiding, voor de constructie van de meta len delen van de spoorrijtüigen. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan 'het kantoor te Beverwijk. GEVRAAGD voor direct Ook pas-geslaagden komen in aanmerking. APOTHEEK SCHOTSMAN Binnenweg 206 - Heemstede VARITEX Zijlweg 103-105 HAARLEM vraagt voor haar boekhoudafdeling Bekendheid met boekhouden strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van schoolopl., enz. worden gaarne ingewacht. WOENSDAG en DONDERDAG 30 besparing CLIPPER GRASLINNEN LAKENS 1e kwaliteit 1 perseens van 6.90 nu 2 persoons a 93 van 7.90 nu 2 persoons 180x240 c 98 van 9.90 nu SLOPEN f 49 62x 72, van 1.95 nu JL Elk 3e Laken ƒ1.— REDUCTIE BADSTOF KEUKENHANDDOEKEN AO ingew. dessin, van 1.39 nu 9» De echte DDDDD THEEDOEKEN le kwaliteit, van 1.29 nu 1." ANEGANG 22 HAARLEM - TEL. 19743 Voor ons kantoor te Haarlem zoeken wij een voor het machinaal ponsen van adressen. Het betreft hier zittend werk. dat ook door een minder validé kracht verricht kan worden. Soil, brieven onder no. 5376 bureau van dit blad. CINEMA PALACE heeft plaats voor een voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanmelden EERSTE HAARLEMSE STOOMWASSERIJ N.V., Kampersingel 50 - 56. Haarlem. WASSERIJ EVERS vraagt voor direct goed bekend in geheel Amsterdam. Aanmelden woensdag tussen 8 en 5 uur Brouwersvaart 58—60.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3