Golden Fiction Made Suezkwestie zou opnieuw voor de Veiligheidsraad komen Minister Strauss wil over 20 maanden kernwapens hebben Reorganisatie van het leger vordert goed Kanaal is nu geheel vrij, maar vaart is nog niet volledig hervat Westduitse soldaten voor opleiding naar het buitenland NAAIMACHINES Grote zelfstandigheid voor de bataljons raatótoel 3 Van dag tot dag Sovjet-propaganda-offensief tegen de NAVO-Ianden Radio-Moskou verspreidt nieuwe waarschuwingen ZESENTWINTIG - bij Balzac tn bij Golden Fiction Een ernstig gewonde bij explosie in bouwkeet Chessman heeft succes Drie doodvonnissen in Boedapest BOEMERANG Examens Kerkelijk Nieuws de ALS U ZELF. wilt behangen, BAKKERs BEHANG Orkest van Glenn Miller maakt tournee door Polen Tekeningen en gouaches van Appel in Espace DINSDAG 9 APRIL 1957 President Soekarno van Indonesië heèft zijn volgende stap naar de macht gezet. Zijn „kabinet", dat nauwelijks nog die naam verdient nu het een ploeg van wil lige dienstbaren is geworden, die gebonden zijn aan de wil van de president en „geen verantwoording behoeven af te leggen aan de volksvertegenwoordiging", kan worden gezien als een tussenfase tussen democratie en autocratie. Want zijn voornaamste taak zal zijn, de weg te bereiden van de „natio nale raad", de conceptie van Soekarno, die in zijn minachting voor de politieke par tijen deze vorm van regeren heeft ver kozen om de oppositie uit te schakelen. Grondwettig blijft die verantwoordelijk heid echter uiteraard bestaan, ook al zijn de leden van het kabinet niet door de politieke partijen afgestaan. Zelfs een kabinet van louter partijlozen ontkomt in een geordend parlementair stelsel niet aan die verantwoordelijkheid. Als Soekarno deze echter reeds ten aanzien van dit kabinet ontkent, is de Indonesische parlementaire democratie reeds in staat van ontbinding. Tegen de presidentiële conceptie zijn door bezadigde figuren in het land scher pe protesten en waarschuwingen geuit, doch de chaotische toestand in de politieke en economische situatie geeft de president volop gelegenheid om ook die te negeren. De jonge staat Indonesië, waarvan de oor spronkelijke opzet en constellatie in de richting van een democratische stabilisatie leken te leiden, is hierdoor op een gevaar lijke weg geraakt. In het troebele water vissen thans, behalve de president, ook figuren die in Soekarno een instrument voor hun duistere doeleinden zien. Dat is de tweede tegenstelling, die in de Indonesi sche staatsleiding aan de dag treedt: de aspiraties van Soekarno zijn wellicht gro tendeels van zeer persoonlijke aard, doch in zijn onverzettelijkheid om die te ver vullen heeft hij blijkbaar de hulp aanvaard van hen, die uiteindelijk ook zijn eigen dictatoren zullen kunnen worden. De steun van grote mogendheden als Rusland en Amerika, die hem als een „vader des vaderlands" hebben geëerd, heeft Soekarno totnutoe niet alleen een stevig voetstuk geleverd, doch tevens zijn mogelijkheden tot politieke speculaties vergroot. Als belangrijk gebied in het Verre Oosten en als invloedrijke partner van het Aziatische bloc kan Indonesië internationaal een sterke rol spelen. Wan neer het de „weg van Soekarno" volgt zonder zich te ontworstelen aan de duide lijke anti-democratische tendenzen van diens beleid, zou het echter alleen de Sovjet-Unie zijn, die de vruchten van haar ondersteuning plukt. Want een nieuwe dictatuur in dit Taak gebied tussen Rusland en Amerika zou ongetwijfeld een herhaling te zien geven van de tragedie, die ook in het Nabije Oosten door een dictator ten tonele is ge bracht. LONDEN (UP) De reeks scherpe aan vallen op de landen van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie voortzettende, heeft radio-Moskou de Westduitse bevol king gewaarschuwd dat zij „vernietigd" kan worden als Amerikaanse kernwapens op Duits grondgebied worden opgeslagen. Deze waarschuwing werd gisteravond en in de afgelopen nacht twee maal uitge zonden. Deze waarschuwing werd gevolgd door een uitzending in de Spaanse taal waarin werd gezegd dat Rusland niet zal aflaten er aan te herinneren dat het gevaarlijk is met vuur te spelen. Daarna zei een com mentator van radio Moskou in het Grieks dat Amerikaanse generaals Cyprus willen gebruiken voor hun agressieve plannen, die een geweldig gevaar scheppen voor de bewoners als de westelijke imperia listen een oorlog met kernwapens ont ketenen. Vervolgens werd in het Engels gezegd dat Groot-Brittannië gekluisterd is aan de agressieve machine van de Ver enigde Staten: de NAVO. Een commentator zei dat NAVO-gene- raals dreigen kernwapens op Sovjetsteden te laten vallen, en bezig zijn atoomoorlog- hysterie aan te wakkeren. Wanneer de Sovjet-Unie een ernstige waarschuwing over de gevaren van kernoorlogvoering uitgeeft, richt men van deze zelfde kant allerlei absurde beschuldigingen aan het adres der Sovjet-Unie. Wel ziet men de splinter in het oog van de buurman, maar niet de balk in het eigen oog, aldus de commentator. Radio Moskou zond daarna de tekst uit van een hoofdartikel in de Pravda, waarin de Deense bevolking eraan herinnerd werd dat vandaag zeventien jaar geleden Nazi- Duitsland Denemarken binnenviel. Op nieuw trachten de Westduitse militaristen, geholpen door de NAVO, de heerschappij te krijgen over de Baltische Zee rondom Denemarken, aldus de Pravda, die zich in het bijzonder verweert tegen het NAVO- commando voor de Baltische Zee. De West duitse marine heeft de taak bases in de zeestraten op te zetten en het ingaande en uitgaande verkeer van de Baltische Zee te beheersen, aldus de Pravda. In de afgelopen veertien dagen hebben op deze wijze bijna alle leden van de NAVO dergelijke waarschuwingen ont vangen. Ook Zweden werd gewaarschuwd ADVERTENTIE Daar zit Balzac. Zinnen, woorden, letters spelen door zijn hoofd. Hij schift en combineert, streept en probeert wat anders. Dan, eindelijk vindt hij de enige juiste bewoording. Zo groeiden zijn meesterwerken: ervaring, inspiratie, genialiteit gebundeld met zesentwintig letters. Honderden tabakken; de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt - verwerpt. Zesentwintig tabakken houdt hij over, zesentwintig uitgelezen tabakken voor één Golden Fiction. Zijn ervaring, kennis en genialiteit bundelden zesentwintig tabakken tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT LONDEN/CAIRO (Reuter/AFP). In Londen verluidt dat de Britse, Franse en Amerikaanse regeringen overleg plegen over een mogelijk beroep op de Veilig heidsraad inzake de vaart door het Suez- kanaal. De Britse regering is van mening dat Egypte de UNO-resölüties volledig moet opvolgen en dat de Straat van Tiran als een internationale waterweg, open voor alle schepen, moet worden be schouwd. Een woordvoerder Van het „Fo reign Office" heeft verklaard, dat hij niets wist van voorstellen van een conferentie, in Genève, met Egyptische vertegenwoor digers over de toekomst van het kanaal. In persberichten is de laatste dagen op de mogelijkheid van een dergelijke confe rentie gezinspeeld. Een woordvoerder zei, dat de Britse instemming met een derge- (Van onze correspondent in Bonn) Vriend noch vijand behoeft er over te klagen, dat hij niet doorlopend op de hoogte wordt gehouden van de plannen van de bewapening van de bondsrepubliek en het tempo waarmee deze ten uitvoer wórden gebracht. Vrijdag heeft bondskan selier Adenauer duidelijk verklaard, dat West-Duitsland het niet zonder kern wapens kan stellen en nu heeft zijn minis ter van Defensie Franz Josef Strauss op een persconferentie meegedeeld, dat het Westduitse leger technisch gezien binnen twintig maanden nog niet met. der gelijke wapens kan worden uitgerust. Het is echter noodzakelijk, dat West-Duitsland zulke wapens krijgt. Men kan, zo zei hij, niet verlangen dat de Bundeswehr slechter en minder modern wordt uitgerust dan de legers van de andere Europese staten. De Westduitse soldaten zullen alvast wor den geoefend in het hanteren van kern wapens. Het. is mogelijk dat zij al in andere landen een praktische opleiding krijgen. De minister ontkende ten stelligste dat gene raal Heusinger opdracht had gekregen kernwapens voor West-Duitsland in Noord- Amerika te kopen. Zijn reis naar de Ver enigde Staten had niets met kex-nwapens uit te staan. Sedert de onthullingen van de NAVO-bevelhebber de Earl of Bandon in Mönchen-Gladbach gist men naar de plaats waar de Amerikaanse kernwapens op Westduits grondgebied zijn opgeslagen. Minister Strauss zei, dat dit „een geheim van de eerste rang" moet blijven. Hij ver telde er bij, dat de kernwapens niet voort durend op dezelfde plek blijven. De opslag plaatsen leveren minder gevaar op dan enig atoom-laboratorium en de voor schriften van de Amerikanen, die met de kernmunitie omgaan, zijn buitengewoon streng. De Verenigde Staten hebben op het ge bied van de kernbewapening een voor sprong op de Sovjet-Unie, maar de Russen hebben meer conventinonele bewapening dan de NAVO. Het is, aldus Strauss, met het oog op West-Duitsland's geografische ligging niet mogelijk de algemene dienst plicht, naar het Britse voorbeeld; af te schaffen. Het Westduitse leger bestaat op het ogenblik uit 94.636 man, van wie onge veer 66.000 voor het eerst onder de wapens zijn. In 1957 worden nog 15.000 vrijwilligers opgeroepen. Op het ministerie van Defen sie werken iets meer dan elfhonderd per sonen. De leider der Westduitse socialisten, Erich Ollenhauer, heeft zich een tegenstan der verklaard van de bewapening van het Westduitse bondsleger met kernwapenen, ongeacht de grootte daarvan. Volgens Ollenhauer. is de Westduitse situatie on geschikt voor het bezit van een dergelijk omstreden wapentuig. Hij vreest, dat wan neer het bondsleger kernwapens krijgt, ook als het alleen taktische zijn, de Sovjet- Unie nog minder neiging zal tonen, Oost- Duitsland vrij te geven. Want dan zou een Duitse hereniging slechts meer gebied, waar kex-nwapenen worden opgesteld, be tekenen. ADVERTENTIE Alle merken dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 De directeur van Gemeentewerken van Oegstgeest, de heer M. J. van Gorkum, is maandag b(j een explosie in een bouwkeet zeer ernstig gewond. De toedracht van het ongeval is niet geheel duidelijk, aan gezien bü het ongeval geen getuigen aan wezig waren. Vaststaat, dat in de bouwkeet zich een lekke cylinder met propaangas of butagas heeft, bevonden, waarvan de vluchtige gas sen door onbekende oorzaak tot ontplof fing zijn gekomen. De heer Van Gorkum werd door een van de ramen van de keet naar buiten geslingerd en slechts met grote moeite kon men zijn brandende kleren doven. Met ex-nstige brandwonden, maar zonder direct levensgevaar is hij in het Akademisch Ziekenhuis te Leiden op genomen. Het opperste gerechtshof heeft een „hea ring" verleend aan Caryl Chessman, de man die in zijn dodencel in de gevangenis van San Quentin een beroemd schrijver geworden is en die door handig manipu leren met het wetboek zijn executie reeds negen jaar heeft weten tegen te houden. Het gerechtshof nam dit besluit naar aan leiding van de negende petitie van Chess man. lijke conferentie zou afhangen van de ba sis, waai'op de bespx-ekingen gevoerd zou den worden. Een UNO-woordvoerder heeft in Cairo bekendgemaakt, dat het Suezkanaal thans „geheel vrij" is voor grote schepen. De Aboekir is uit de weg geruimd en op de bodem van het Bittermeer tot zinken ge bracht. Het fregat is geladen met tien ton ontplofbare stoffen. Een Russisch droogdok, dat zondag te Port Said aan kwam en moest wachten op de verwijde ring van de Aboekir, zal de vaart door het kanaal vandaag voortzetten. Het wrak van een kleine sleepboot, dat zaterdag naast de vaargeul in het Suezkanaal ont dekt werd, is door Italianen geborgen en naar Ismailia gesleept. Gelukwens De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hamrriarskjoeld, heeft allen die aan de vrijmaking van het kanaal hebben ge werkt, gelukgewenst. Hij sprak zijn waar dering uit over de wijze, waarop het werk is verricht. In gezaghebbende kringen in New York schat men de totale kosten van de vrijmaking op twaalf tot vijftien mil joen dollar, veel minder dan men ver wacht had. (UP). De Britse minister van Staat voor Buitenlandse Zaken, Ormsby-Gore, heeft in antwoord op vragen van een La- bour-afgevaardigde in het Lagerhuis ver klaard, dat Israel niet tot de vereniging van gebruikers van het Suezkanaal zal worden toegelaten. Israel is, in tegenstel ling tot de veertien leden van de vereni ging, niet een belangrijk gebruiker van het kanaal, zo zei hij. De minister ver klaarde dat het plan van president Nasser „in vele opzichten volslagen onaanvaard baar is". In Londen verluidt dat het Britse kabi net voorwaardelijk besloten heeft de vaargelden volledig aan de Egyptische autoriteiten te betalen, „tijdelijk en onder protest", op voorwaarde dat Egypte ak koord gaat met de zes beginselen die vorig jaar onder auspiciën van de Veiligheids raad zijn uitgewerkt. BOEDAPEST, (AFP/Reuter) In het grote proces tegen elf „tegenrevolutionai- ren" te Boedapest zijn vandaag (maandag) drie doodvonnissen geveld. De betrokke nen de 25-jarige studente in de medi cijnen Ilona Toth, de 28-jarige Milos G.v- oengyoesi, die tijdens de opstand uit de gevangenis was bevrijd, en de 26-jarige voormalige luitenant Ferenc Goenczi hadden bekend, dat zij in het ziekenhuis, waar Ilona Toth werkte een man, van wie zij geloofden, dat hij lid van de geheime politie was, met messteken hadden gedood. De 27-jarige schrijver Jozsef Gali en de journalist Guyla Obersovskv, die in de kelder van hetzelfde ziekenhuis een clan destien blad hadden gedrukt, kregen res pectievelijk een en drie jaar gevangenis straf. De rechtbank, die werd geleid door de vrouwelijke rechter dr. Matild Toth, had de aanklacht tegen hen van mede plichtigheid aan moord ingetrokken. Ober- sovsky, die ook een boete van vijfhonderd forint (ongeveer 165 gulden) kreeg, mag gedurende di'ie jaar na het uitzitten van zijn straf niet als journalist werken. Gali die lijdt aan een hart- en een oogkwaal, kreeg een boete van tweeduizend forint (ongeveer 650 gulden). De overige zes beklaagden werden op beschuldiging van opruiing, wapenbezit en dergelijke veroordeeld tot gevangenis straffen variërend van zes maanden tot drie jaar. Het was het eerste grote pi-oces, dat naar aanleiding van de opstand in het openbaar is gevoerd. Het duurde tes we- i ken ococoococoocoooocoocccocccccooocccccoccoccooccoococccc^x 3 y s Westduitse geleerden werken te i 8 Bremen aan een door middel van radio bestuurde raket voor weerkundige waarnemingen, die een hoogte van vijf- i tig kilometer kan bereiken en waarvan j de kop met de instrumenten onbescha- digd kan landen op de plaats vanwaar de raket is gelanceerd. Op haar hoogste j 3 punt gekomen, zal de kop van de romp 8 3 worden gescheiden, waarna beide delen 8 aan een parachute naar de aarde zullen 8 terugkeren. Als de kop op een bepaalde 8 8 afstand van de aarde zal zjjn gekomen, 8 i zullen er rotors uit te voorschijn komen, <5 8 met behulp waarvan dit gedeelte kan 8 worden teruggeleid naar de plaats, van- g 3 waar de raket werd gelanceerd. Twee 3 8 raketten van dit type naderen hun vol- 8 tooiing. (Rexiter). 8 x CCCCCOCCOGOOCCCOOOOOOOOCOCOOCCCCOCCCCOOCOCOOGOCOOOOGOOOO AMSTERDAM (Vrije Universiteit): Ge slaagd voor het doctoraalexamen rechten A. G. A. de Wolf, Heemstede: kandidaats examen theologie: C. van Zuylen, Hillegom; Kandidaatsexamen economie: H. van Rams- horst, Nijkerk; C. A. Koopman, Alkmaar en H. Koning, Echt (L.). UTRECHT: Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde: W. A. H. Feenstra, Bilthoven; P. N. H. Houx. Bilthoven; Th. J. Litjens, Hilversum; mejuffrouw L. A. M. van Steenis, Amersfooi't; K. R. Timmerman, Arnhem; kandidaatsexamen geschiedenis: J. W. B. Brongers, Utrecht. UTRECHT: Kandidaatsexamen Germaanse letteren: L. Vereyen, Utrecht. Kandidaats examen Spaanse letteren: mejuffrouw J. T. Goedhart, Alphen a. d. Rijn. Semi-artsexa- men: L. van de Berg, Bergschenhoek; A. C. Blom, Den Bosch: P. H. B. M. Hamers, Spek- holzerheide; K. Rein, Utrecht; J. H. J. Wolf man, Utrecht. Artsexamen: H. Klein Leuge- mors, Apeldoorn; mejuffrouw J. A. M. de Nijs, Terneuzen; G. Rijksen. Utrecht; .T. J. Spupit, Den Haag; Z. Moechtar, Den Haag. Tandartsexamen: H. de Leng, Breda. Benoeming De heer Johan van den Boogert, hoofdleraar piano aan het Am sterdamse Conservatorium is benoemd tot adjunct-directeur van dit conservatorium en tevens van de daaraan verbonden mu ziekschool. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Niekerk- Vliedorp J. F. N. Harrevelt, kand. te Hei- nenoord. Bedankt voor Veenendaal L. Kievit te Woerden. Geref. Kerken Bei'oepen te Grijpskex'ke (Z.) J. Vlaardin- gërbroek, kand. te Loosduinen. Benoemd tot geestelijk verzorger van de stichting Bloemendaal te Loosduinen F. H. Vonk te Ommen, die deze benoeming ook aannam. Tweetal te 's-Gravenhage-Loosduinen (5de pred. pl.) C. Ch. Griffioen te Voort- huizen en A. W. Meeder te Spijkenisse. Aangenomen naar Sleeuwijk D. Groenen dijk te Harmeien. Examens: Aan de V.U. is geslaagd voor het kand. examen theologie de heer C. v. Zuylen te Hillegom. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Aangenomen naar Alkmaar-Broek op Langendijk J. Strating, kand. te 's-Grayen- hage, die bedankte voor Blokzijl, Hoek (Z.), Uithuizen en voor Vrouwenpolder. Chr. Geref. kerken Tweetal te Aalsmeer M. Vlietstra te Eem- dijk en S. Wijnsma te Broek op Langendijk te Rotterdam-Charlois W. v. Heest te Rozenburg en M. Vlietstra te Eemdijk. Beroepen te Aldex'grove (Free Chr. Ref. Church) G. J. Buys te Papendrecht. Bedankt voor Broek onder Akkerwoude J. v. Doorn te Ermelo voor Nieuwpoort E. Venema te Maassluis. Bedankt voor St. Jansklooster L. Floor te Nieuw-Vennep. Geref. gemeenten Bedankt voor Artesia (Californië) (USA) (2e maal) H. Rijksen te Vlaardingen. Aangenomen naar Bolnes Th. Vollen- hoven te Bergentheim. Beroepen te Leei'dam H. van Gilst te Dirksland. die bedankte voor Gorinchem, Slikkerveer, Veenendaal en voor Waarden burg. Oud-Geref. Gemeenten Bedankt voor Capelle a. d. IJssel H. Wil- tink te Doetinchem. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Sassenheim W. van Heest te Rozenburg. De op 1 februari begonnen legerorgani- satie voltrekt zich in een sneller tempo dan deskundigen hebben verwacht. De reorganisatie van de vierde divisie zal op de vastgestelde datum van 1 febru ari 1958 volledig haar beslag hebben ge kregen. Thans wordt er al geoefend met de 41ste gevechtsgroep, het gereorganiseer de 41ste regiment van de vierde divisie. Er zullen hoge eisen worden gesteld aan het bataljon als zelfstandige gevechtseen heid. Bij de reorganisatie van de divisie verdwijnen de regimenten infanterie. Hun taak wordt overgenomen door zeven in- fanteriebataljons. De snelle ontwikkeling van de atoom wapens heeft de stoot gegeven tot de reor ganisatie der landstrijdkrachten. Alles is er op gei'icht de spreiding van mensen en materieel te vei'beteren door verhoging van de flexibiliteit. Men zal de staven kleiner maken, niet alleen om de kwetsbaai'heid te verminde ren, doch ook om een snellere bevelvoe ring te bewerkstelligen. Er is thans ook de mogelijkheid om bepaalde functiona rissen meer dan één taak op te dragen. In de divisie „nieuwe stijl" zijn drie ge- vechtsgroepstaven met operationele be velsbevoegdheid opgenomen. Het bataljon beschikt als zelfstandige gevechtseenheid over een sterke bewapening. Het is uitge rust met de nieuwe 18 centimeter terug- stootloze vuurmonden, versterkt met een peloton zware mortieren. Elk van de 7 ba taljons, die van de divisie „nieuwe stijl" deel uitmaken, beschikt over vier tirail- leui'-compagnieën. Door de opheffing van de regimenten krijgt de divisiecommandant de beschik king over de vrijkomende drie tankeska drons, die tot één tankbataljon worden samengevoegd. Er zijn met het verdelen van de staf in kleine onderdelen proeven genomen. Bij de oefening „Lion noir", een commando-oefe ning van alle in centraal Europa geleger de grondstrijdkrachten, is gebleken, dat de Nederlandse opzet ook internationaal uit stekend werkt. Het nieuwe legerplan, waai'bij de divisie van 18000 man tot 15.000 man wordt terug- gebx-acht, hetgeen door een andere x'ang- schikking, geen vermindering van de pa rate sterkte betekent, is gebaseerd op gro tere spreiding en vereenvoudiging in de bevelvoering. De reorganisatie voltrekt zich in twee fasen, waarvan de eerste in 1960 voltooid zal zijn De tweede fase is erop gericht de nieuwe organisatie te doen aanpassen aan de dan geldende eisen. Het systeem van verdedigen volgens een aan eengesloten front vervalt bij het gebruik van atoomwapens. O.O.T.B. Er bestaat een onvertaalbare Engelse uitdrukking om aan te geven, dat je geacht wordt te behoren bij een of andere selecte groep. Je bent dan namelijk „one of the boys" en hoewel ik de kreet „one of the girls" nimmer heb vernomen, neem ik aan, dat ook bij véle dames het ontembare verlangen leeft om tot die crème van de crème te worden gerekend. Op de lagere school heb je er nog maar weinig last mee want dan ga je even rustig naar het ver jaarspartijtje' van Jantje als naar dat van Pietje, ook al is de vader van Jantje president-directeur en de vader van Pietje een eenvoudige klerk. Maar later moet je erg oppassen wanneer je in krin gen verzeild raakt waar men je kennelijk niet als „one of the boys" beschouwt. Wil lem Elsschol heeft het in „Kaas" laten gebeuren met. de arme Frans Laarmans, die op de wekelijkse „journal parlé" van zijn deftige vriend Van Schoonbeke nooit mee kon komen met de kroniek van gere nommeerde hotels en restaurants. Toen hij eindelijk eens z'n mond open deed om de hoedanigheden te roemen van een eet gelegenheid, die hem vagelijk bekend rvas, bleek dit etablissement reeds jaren geleden tot bioscoop te zijn verbouwd. U begrijpt, dat je zó nooit „one of the boys" wordt. Er moet voor gewerkt wor den, en niet zo maar in het wilde weg, maar volgens een goed uitgedacht systeem. Voor degenen, die gaarne zo spoedig moge lijk o.o.t.b. zouden willen worden, laat ik hieronder vrijblijvend enkele suggesties volgen: le. Word lid van een club, kring, vere niging of genootschap. Bezoek alle verga deringen en zorg ervoor, dat uw naam veelvuldig in de notulen voorkomt. Men kiest u dan vanzelf in het bestuur, hetzij vanwege uw waardevolle kwaliteiten dan xvel om een lastige opposant kwijt te ra ken. Het doet er overigens niet toe wat er precies bestuurd wordt, als u maar méé mag sturen. U bent dan automatisch o.o.t.b. 2e. Verzamel een zo groot mogelijk ka pitaal en breng uw omgeving in de waan, dat u minstens tien maal zoveel bezit. Kapitalisten behoren tot een uitstervend ras en ze rekenen elke lotgenoot gaarne tot „one of the boys". 3e. Laat xiw haar in pony knippen (voor de dames graag een paardestaart of een paar ferme vlechten), laat uw bpard staan (niet voor de dames) en draag een broek met smalle pijpen. Hoe nauwer hoe beter en als de voel er niet meer door wil, dan maar een ritssluitinkje! Verkondig aller- viegen, dat ge een afschuw hebt aan geld, relaties en old-finish ameublementen en drink uitsluitend goedkope Franse land- wijn. Als bij toverslag behoort ge tot weer een heel andere groep „boys" en uw harte- wens is vervuld. Wie dit alles in de wind slaat, verzinkt onherroepelijk in de Massa. In de veel ge smade, grauwe, naamloze massa, die echter altijd ééntje groter is dan je denkt. Zelfs al bén je „one of the boys". Am. de Vita ADVERTENTIE vindt u bii ons niet alleen een rijke keuze, maar bovendien, goede voor lichting en een plaktafel met bor stels tegen geringe vergoeding in bi-uikleen. Gen. Cronjéstr. 135, Haarlem. Tel 11657 WARSCHAU (UP) Het hernieuwde orkest van wijlen Glenn Miller is vandaag voor een tournee door het oosten van Polen begonnen. Als gevolg van een serie concerten in de hoofdstad neuriën vele hoofdstedelingen thans de bekende suc cesnummers uit het begin der veertiger ja ren, zoals „Chattanooga choo choo" en „In the mood". Drummer Ray McKinley leidt het ox-kest. dat is samengesteld uit leden van het vroegere orkest van Glenn Miller. Miller kwam tijdens de tweede wereld oorlog bij een vliegtuigongeluk in het Ka naal om het leven. Van 12 april tot en met 4 mei wordt in Galei'ie Espace aan het Klein Heiligland in Haarlem een expositie gehouden van teke ningen en gouaches van Karei Appel. De schrijver Hany Mulisch zal de expositie 12 april 's avonds om negen uur openen. (Shows, snufjes en alles wat ver'dei In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Zoals langzamerhand een traditie is ge worden, heeft de firma Vroom en Drees- mann dinsdagmorgen in haar lunchi-oom weer een aanvang gemaakt met haar Voorjaarsflitsen, waarvoor elk jaar een grote belangstelling bestaat. Zes mannequins, waaronder ook één met een grotere maat, hebben ons in een aan tal flitsen getoond wat er in het voorjaar en zomer 1957 onder meer gedragen kan worden. Er was een grote sortering man telpakjes, deux- en trois-pièces, japonnen vervaardigd van veredelde kreukherstel- lende katoen in vaak fraaie dessins, een aantal mantels met een lage ceintuur in de rug en regenmantels in nogal gedurfde kleuren met bijpassende hoedjes. Een fleu rige regenkleding ter afwisseling! Zo wer den wij in ruim een uur geconfronteerd met hetgeen de fix-ma Vroom en Dx-ees- mann dit jaar te bieden heeft. Ook de hoeden, sommige zeer flatteus, andere nogal bizar van model, waren ook in eigen atelier vervaardigd. De accessoii-es waren goed gekozen. Als laatste flits paradeerden niet minder dan vijf bruiden, als apo theose van een uur mode.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5