Djuanda is niet van plan het parlement te passeren DE BEURS Amsterdamse Beurs 'n GROENTJE Rijwielbanden H. J. v. d. MEER 13.75 Buiten Java toch géén steun voor kabinet? van gisteren i Leren fietstassen f 10.50 JAC. v. i. NOORD Jator J. J. A. v. d. F5LV Waarvan een vrouw voor Pasen droomt Voorstel tot amnestie in de Bondsdag verworpen Polen en China zweren het communisme trouw Zelfbestuur voor Singapore in binnenlandse zaken 19 new york Derde Russische kern explosie gemeld Een geschenk voor de Stadsschouwburg in Amsterdam Otto van Tussenbroek in Blaricum begraven Scheepvaart Haarlem - Zijlstraat 67 Geen zaak wordt groot zonder reclame De beste reclame is: adverteren Het beste adverteert men in dit blad VRIJDAG 12 APRIL 1957 Haarlems dagblad - oprechte haarlemsche courant DJAKARTA (UP) De nieuwe Indo nesische premier, Djuanda, heeft donder dagavond tijdens zijn eerste officiële rede voering als premier, het volk opgeroepen hem te steunen om de „kritieke situatie" waarin het land verkeert, te boven te komen. Djuanda beloofde aan de voor naamste eisen van de eilanden buiten Java tegemoet te komen. De voornaamste taak van de nieuwe regering is volgens de premier het herstel van de „wet en orde" om de eilanden auto nomie te kunnen geven, de ontwikkeling der diverse gebieden verder te brengen en de economie en de financiën te verbeteren. De premier verklaarde voorts, dat het Indonesische volk „zich van de kritieke situatie bewust moet zijn". Hij voegde er aan toe, dat de regering hoopt, dat zij met de steun van alle gemeenschappen in staat zal zijn in een korte periode de toestand tot het normale te doen terugkeren. In antwoord op de critiek der religieuze partijen op zijn kabinet, dat zij „onwettig" noemden, verklaarde Djuanda, dat het kabinet een noodregering is, daar de hui dige situatie het eist. Hij voegde hier even wel aan toe, dat het extra-parlementaire karakter van zijn kabinet in het geheel niet meebrengt dat het niet verantwoorde- Anachronisme De onmogelijkheid voor een tijdens de Franse revolutie onthoofde vorst om ver in de volgende eeuw nog eens te souperen met een Britse vorstin heeft enige onzer lezers naar de pen doen grijpen. Het leek namelijk wel voor mogelijk te worden ge houden in het verslag, dat wij woensdag publiceerden van het Britse koninklijke be zoek aan Parijs. Daarin is namelijk gesteld, dat de Galérie des Glacés een symbolische plaats was voor de lunch van het Britse koninklijke paar met president Coty, omdat daar ruim een eeuw geleden koningin Victoria, Elizabeths overgrootmoeder, ter gelegenheid van een staatsiebezoek had gesoupeerd tezamen met Lodewijk XVI. Onze correspondent heeft dit gecorrigeerd, doch deze correctie is door een misverstand niet in de tekst aan gebracht. De man, die aan het souper in 1856 aanzat, was keizer Napoléon III, van wie koningin Victoria toen nog getuigde, dat zij hem een aantrekkelijke man vond. Zij was overigens niet de overgrootmoeder, maar de betovergrootmoeder van koningin Elizabeth II. AMSTERDAM Na de sterke koersstijging van de laatste veertien dagen vooral voor de internatio nale waarden, volgde gisteren een gevoe lige reactie, die woensdag reeds merkbaar was. Kon. Olie schommelde tussen 184,20 en f 184,80 om te sluiten op circa 184,30, hetgeen 2,lager is dan woensdag en 1.50 beneden pariteit Amerika. De arbi trage toonde in het geheel geen belang stelling en de discontoverhoging in Frank rijk van 3 tot 4 pet. had tot gevolg dat geen aankopen voor Kon. Olie plaats vonden voor Parijse rekening. Het publiek was in vrijwel alle hoeken aan de markt, waar tegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Philips leed opnieuw een verlies van circa 5 punten en kwam op 269. Unilevers openden op 397, trokken daarna aan tot 400 maar nieuw aanbod bracht de koers weer onder de opening op 396 om op circa 398 te sluiten, tegen woensdag slotkoers 404. AKU, die woensdag reeds 3 punten moest prijsgeven, verloor gisteren opnieuw circa 5 punten. De gehele markt sloot iets boven de laagste prijzen van de dag. Scheepvaartwaarden waren verdeeld met koersfluctuaties naar beide zijden van 1 percent. Staatsfondsen vrijwel onveran derd. Cultuurwaarden prijshoudend. Pro longatie 3 3/4 pet. (ANP). Na de activiteit en avans van de twee afgelopen beursdagen bepaalde de handel zich donderdag tot selectie. De aandacht was vooral gevestigd op suikerwaarden, in verband met de activiteit op de wereld markt en grote aankopen van ruwe suiker door Rusland. Over het algemeen waren de fluctuaties gering en onregelmatig, met een licht dalende tendens, in verband met winst nemingen. Chrysler verloor door winstnemingen bij na een dollar in de overigens vaste auto- groep. Het beursverloop acht men normaal na de scherpe stijgingen van de voorafgaande dagen. Het industriegemiddelde daalde van 485,17 tot 484,70; dat voor spoorwegen van 147,38 tot 147.11 en dat voor openbare nutsbedrijven steeg met 0.14 tot 71,50. (UP) 3'/. o/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens N,ederl. Ford N. Kabel fabriek. gew. Philips Gloeil. pref.PhilipsGloeil. Wilton F ij en oord Dordtsche Petrol. KonkJ. Petroleum A'cam Rubber Holl. Am er. Lijn N. Scheepv. Unie Hbs. v. Ommeren Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Hotterd. Bank Twantsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 150 K Heden 13.45 uur lijk zou zijn tegenover het parlement. Het huidige kabinet zal evenals de vroegere regeringen verantwoording schuldig zijn aan het parlement, aldus Djuanda. Deze verklaring werd in politieke krin gen onmiddellijk opgevat als een aanwij zing dat de premier het parlement om een motie van vertrouwen zal vragen, zodra het volgende maand zijn zittingen hervat. Voor hij zijn redevoering uitsprak had Djuanda gedurende een uur rrfet Sukarno op diens paleis aan het Merdekaplein ge confereerd. De secretaris-generaal van de revolutio naire Bantengraad in Midden-Sumatra, Suleiman, heeft vrijdag verklaard, dat het nieuwe, door president Sukarno gevormde kabinet niet de steun zal krijgen van de buitengewesten en niet ten volle door het volk wordt vertrouwd. Het negeren van de eisen van de buitengewesten en de strijd krachten, dat ook Hatta in de nieuwe re gering zou worden opgenomen, en het wel opnemen daarin van communistische mee lopers, heeft vooral de godsdienstige groe peringen teleurgesteld, aldus Suleiman. BONN DP A Reuter) De Westduitse Bondsdag heeft een wetsvoorstel van de libex-alen (vrije democraten) om amnestie te verlenen aan mensen die wegens poli tieke misdrijven veroordeeld zijn, verwor pen. De socialisten stemden met de libe ralen en de vluchtelingenpartij voor de motie, doch de christen-democraten waren tegen. De liberalen verlangden vrijlating van veroordeelde communisten als een vriendschappelijk gebaar jegens Oosl- Duitsland. Volgens hen zouden de Oost duitsers dan wellicht hun politieke gevan genen vrijlaten. De christen-democraten menen evenwel, dat, gezien de huidige po litieke spanning tussen Oost en West, een dergelijk gebaar van Oostduitse zijde niet verwacht kan worden. PEKING/WARSCHAU (Reuter/AFP) Na afloop van de besprekingen, die tussen de regering van communistisch China en een Poolse delegatie in Peking zijn gehou den, is in een communiqué gezegd dat „zo wel communistisch China als Polen zich, gelet op de nationale karaktertrekken en bijzondere omstandigheden van elk volk, verbinden om elke afwijking op marxis- tisch-leninistisch leerstellig gebied, dus ook die, gericht op herziening, te bestrijden." Beide landen beloven volledige steun aan de Hongaarse regering. Zij zijn het volko men eens over verschillende vraagstukken op het gebied van de buitenlandse politiek. WASHINGTON (Reuter) Volgens de Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft de Sovjet-Unie de derde kernproef in acht dagen genomen. De ontploffing was „iets groter dan die van de vorige proe ven. De vorige proeven zouden woensdag en zaterdag jongstleden genomen zijn. 87 907/f 199 320 203 305 310 288 271 150 395 240 905 183,- 75% 175 184% 288 88 92% 203% 168%* 171 170 67% 179% 62 40«/« 36% Portret van Jo Sternheim Aan de portrettengalerij van belangrijke Nederlandse toneelkunstenaars in de Am sterdamse Stadsschouwburg is donderdag middag het portret van de vorig jaar over leden acteur Jo Sternheim toegevoegd. Ter ere van zijn tienjarig bestaan bood het Nederlands Theater Centrum dit door Har ry Kooien geschilderde portret het ge meentebestuur van Amsterdam aan. De voorzitter van het N.T.C., de letterkundige Anton van Duinkerken, wijdde hierbij en kele woorden ter nagedachtenis aan Stern heim. Woensdag heef; op de begraafplaats van de Nederlands Hervormde Gemeente in Blaricum de teraardebestelling plaatsge had van Otto van Tussenbroek die als esthe tisch adviseur en ontwerper bij velen be- l:~nd was. Hij overleed zaterdag op vijfen zeventigjarige leeftijd. Otto van Tussenbroek werd 5 februari 1382 in Leiden geboren. Hij bezocht het gymnasium in Dordrecht en was vervol gens werkzaam in het scheepvaartbedrijf- van W. M. H. Mueller en Co n.v. in Rot terdam. Op zesentwintigjarige leeftijd ging hij, nadat hij zich op de schilderkunst had toegelegd en zich in Laren, Noordholland, had gevestigd, naar Parijs om zich verder te bekwamen. Hij was vervolgens een aantal jaren beurtelings in Laren en Pa rijs werkzaam en maakte in 1914 een begin met het houden van lezingen over beel dende kunst. Hij koos later de richting dei- toegepaste kunsten en werd i. 1918 op zes- endertigjarige leeftijd directeur van het 1 Museum van Kunstnijverheid in Haarlem. Deze functie bleef hij vervullen tot 1924, toen hij zich vestigde als esthetisch advi seur en ontwerper. In de loop der jaren heeft hij verscheidene ondernemingen in ons land met zijn adviezen gediend en van ontwerpen op velerlei gebied voorzien. Van 1951 tot 1955 was hij voorzitter van de stichting Goois Scheppend Ambacht, voorts lid van de Commissie van Advies voor Beeldende Kunst en Kunsthandel van de gemeente Utrecht en van de Commissie van Advies van de stichting „Kunst en Bedrijf" in Amsterdam. Otto van Tussenbroek publiceerde in 1934 een boek over gebruiks- en siervoor werpen in het binnenhuis en een ander werk over moderne woninginrichting en meubilering. In 1935 verscheen van hem „Drie heldenfiguren in de beeldende kunst", in 1937 „De arbeid als onderwerp in de beeldende kunst" en in 1938 „Nieuwe nijverheidskunst". Bijdragen van zijn hand zijn verschenen onder andere in de Nieuwe Rotterdamse Courant, in het Alge meen Handelsblad, in het voor de tweede wereldoorlog bekende Elseviers Maand schrift en in de Groene Amsterdammer. Aan de groeve voerde op verzoek van de familie als enige spreker ir. H. L. Copijn het woord, die Van Tussenbroek herdacht als een vechter voor het schone. Protest tegen uitsluiting van r evolution ar en LONDEN/SINGAPORE (Reuter). Groot- Brittannië heeft de kroonkolonie Singapore officieel binnenlands zelfbestuur toegezegd, mits er geen „revolutionairen" in het eerste parlement van de nieuwe staat worden ge kozen. Singapore heeft deze voorwaarde met „leedwezen" aanvaard, protest aangete kend tegen deze afwijking van hel normale democratische gebruik. De reserves van beide partijen zijn opgenomen in een offi cieel stuk, dat te Londen is ondertekend na een maand onderhandelen. Op grond van dit rapport zal er een nieuwe grondwet voor Singapore worden opgesteld, die vol gend jaar van kracht zal worden. Alle partijen te Singapore steunen pre mier Lim Yew Hocks verzet tegen de Britse eis, dat personen, van wie bekend is dat zij aan ondermijnende activiteit hebben deel genomen, niet in de eerste wetgevende ver gadering van de nieuwe staat kunnen wor den gekozen. Men heeft besloten op de terugkeer van de delegatie te wachten, alvorens een be slissing te nemen aangaande de te volgen actie. Premier Lim Yew Hock zei tegenover verslaggevers dat het democratischer zou zijn van de Britse regering toe te staan dat communisten gekozen mogen worden in plaats van hen uit te sluiten. Hij zei te geloven de communisten de baas te kunnen blijven. De premier noemde de Britse voorwaarde „schokkend" en „strijdig met de gewone democratische praktijk". Desgevraagd ver klaarde Lim dat de wetgevende vergade ring het recht heeft het Londense akkoord te verwerpen. Britse defensie Volgens de nieuwe grondwet zal Sin gapore volledig binnenlands zelfbestuur hebben. De zorg voor de buitenlandse be trekkingen ook op handels- en cultu- reelgebied en de defensie blijft in Britse handen. Ook behoudt Londen het recht de constitutie op te schorten. In een dergelijk geval wordt de regering overge nomen door de Britse commissaris, die de Britse regering in Singapore vertegenwoor digt. Er zal een raad voor de binnenlandse veiligheid worden ingesteld, bestaande uit drie Britten, drie vertegenwoordigers van Singapore en een afgevaardigde van Ma- lakka, dat in augustus volledige onafhanke lijkheid binnen het Britse Gemenebest krijgt. De beslissingen van deze raad zul len bindend zijn. Groot-Brittannië houdt de beschikking over de militaire installaties op het eiland. De leiding over de financiën en justitie komt in handen van Singapore. Het hoog gerechtshof zal voortaan geheel bestaan uit rechters uit Singapore. Het staatshoofd dat koningin Elizabeth zal vertegenwoordi gen, moet een inwoner van Malakka zijn. te benoemen na overleg tussen de Britse regering en die van Singapore. Een inter gouvernementele commissie z?l optreden als raadgevend lichaam over kwesties die beide landen betreffen, met uitzondering van de binnenlandse veiligheid. De wetgevende vergadering zal het recht hebben, die artikelen van de grondwet, welke betrekking hebben op zuiver binnen landse aangelegenheden, te wijzigen. Er zal een apart staatsburgerschap van Singapore worden ingesteld. KLEINE VAART SLEEPVAART Cycloop, 4 v. Maracaibo n. Houston. r A Wandelen naar de bollen. Dat kunt u ook, en dan zijn de t. o. aang. Wilt U iets aan de man brengen hebt U iets op te ruimen? Verkopen is altijd beter dan weggooien. U kent de zekere weg naai succes Plaats Leren bromfiets- tassen 13.50 leren motortassen 23.50 Tentendoek 3.35 Markiesdoek, Bara kwal. Ligstoeldoek, div. dessins Zeilmakerij Spaarne 60. (b. d. Melkbrug) gemakschoenen een uit komst voor moeilijke voe ten. Laat u van advies dienen door de specialist V. KL. HOUTSTRAAT 8 Tel. 14563 Buitenband ft. kw. 2.95 Buitenband ft. kw. wit 3.19 Buitenband prima zond. fout 3.95 Buitenb. HEVEA fabr. 4.50 Binnenband vanaf 0.95 Autoped buitenb. v.a. 2.10 Autoped binnenb. v.a. 0.95 Alle maten bromfietsbander> Hevea - Vredestein Spatborden per stel compleet 2.75 Kettingscherm 0.95 Kettingkasten compl. v.a. 2.85 Sportsturen verchroomd 3.95 Zadeldekken sponsrubb. 1.39 Grote keuze in Kinderzitjes Kinderwindschernicn Enkele en dubbele Bagagetassen De best gesorteerde zaak Sinds 1900 Alléén SCHAGCHELSTRAAT 7 Reparatie-inrichting Snel. vakkundig, voordelig Burgemeester en wethouders der gemeente Haarlemmer meer brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn vergunning ingevolge artikel 20 van de Wederop- bouwwet te verlenen aan de heer J. Hopman, Aalsmeer- derweg 29. Badhoevedorp tot het bouwen van een kip- penschuur op het kadastrale perceel sectie I, nummer 2407 gelegen aan de Aalsmeerder- weg, nummer 29 a, Badhoe vedorp. Zij, die bezwaren tegen dit voornemen hebben, kunnen deze gedurende 7 dagen na dagtekening van deze be kendmaking schriftelijk bij hun college indienen. Hoofddorp, 12 april 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, VAN DER WILLIGEN De secretaris, THIEN Burgemeester en wethouders der gemeente Haarlemmer meer brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn vergunning ingevolge artikel 20 van de Wederop- bouwwet te verlenen aan de heer A. Roos. Aalsmeerder- weg 277 te Rijk tot het bou wen van een noodwoning op het kadastrale perceel sec tie L. nummer 2323 gelegen aan de Sloterweg. nummer 1007 te Hoofddorp. Zij, die bezwaren tegen dit voornemen hebben, kunnen deze gedurende 7 dagen na dagtekening van deze be-' kendmaking schriftelijk bij hun college indienen. Hoofddorp, 12 april 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, VAN DER WILLIGEN De secretaris, THIEN Uitbreidingsplannen in on derdelen „Badhoevedorp A", „Badhoevedorp B 1M en „Badhoevedorp B 2". Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis, dat van 15 april 1957 af. gedurende vier weken voor een ieder ter secretarie dier gemeente (afdeling 4) ter inzage liggen: 1. de door gedeputeerde sta ten van Noordholland bij be sluit van 27 maart 1957, nr. 314, in ontwerp vastgestelde plannen „Badhoevedorp A" en „Badhoevedorp B 1", met bijbehorende bebouwings voorschriften. strekkende tot aanvulling eri herziening van het uitbreidingsplan in on derdelen voor Badhoevedorp; 2. het door de raad dier ge meente in zijn vergadering van 7 juni 1956 in ontwerp vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen ..Badhoeve dorp B 2" met bijbehorende bebouwingsvoorschriften, strekkende tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Badhoevèdorp- Zuid-Oost". Deze plannen hebben betrek king op de in Badhoevedorp ten oosten van de Sloterweg en ten noorden van de Schip- holweg gelegen gronden. Gedurende genoemde ter mijn van vier weken kunnen belanghebbenden tegen deze ontwerp-plannen bezwaren indienen, welke bezwaren, voorzover zij de onder 1 be doelde plannen betreffen, ingediend moeten worden bij het college van gedeputeer de staten van Noordholland te Haarlem en voorzover zij gericht zijn tegen het onder 2 genoemde plan, bij de ge meenteraad van Haarlem mermeer. Hoofddorp, 12 april 1957. Het hoofd voornoemd VAN DER WILLIGEN Natuurlijk met Pasen iets nieuws iets fleurigs! Deze keer bij R©e@e©.,. Unilever H. V. A 37% 913/in 205 320 203 305 312 286 270 397 239 911H 184,50 75 174/4 183'% 288 88 93% 203% 168% 171 170 67 Ys 180 63% 40T te 80% 33% '8 81 Alcor, pass. 10 St. Paulsrock n. Las Palmas. Amstelvaart, 10 te Dakar. Alioth, 11 te Rotterdam. Aardijk. 10 v. New York n. Kaapstad. Abbekerk. 13 te Dairen verw. Atje Ray S. 12 te Rotterdam v. Philadelphia. Abbedijk. 12 te Cristobal. Aalsum. 11 v. Elbe n. Antwerpen. Aegis, 11 te New Orleans. Akkrumdijk, 11 te Norfolk v. New York. Alphacca, 11 v. Santos n. Montevideo. Artemis, 11 te Mobile v. Caripito. Arendskerk. 11 te Bremen. Arkeldijk 13 te Kaapstad verw. Amerskerk. 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Aalsum, 12 te Antwerpen. Alderamin, 12 te Antwerpen. Alkaid, 11 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 12 te Antwerpen. Amstelland, 12 te Montevideo. Angolakust. 11 v. Dakar n. Conakry. Axeldijk. 11 v. Mobile n. Tampa. Alblasserdijk, 12 te Rotterdam. Alcyone. 12 te Rotterdam. Algenib, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati, 11 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Argos, 12 v. Rotterdam te Amsterdam. Attis, 11 te Rotterdam. Banka, 12 te Balikpapan. Borneo. 11 v. Tj. Priok n. Djeddah. Breda. 11 te Willemstad v. Pto. Cabello. Bloemfontein. 11 v. Las Palmas n. Kaapstad. Beninkust. 11 te Antwerpen. Bloemendaal, 11 te Curagao verw. Bloemfontein. 11 v. Las Palmas n. Kaapstad. Breda. 9 te Pto. Cabello n. Curagao. Bloemendael. 12 te Curagao. Britsum, 11 v. Liverpool, n. Hampton Roads. Baarn, 12 v. Bremen n. Antwerpen. Caltex Leiden, 12 te Sidon. Celebes. 12 te Napels. Gabonkust. 11 te Accra. Coryda. 12 te Pladju v. Surabaja. Caltex Rotterdam, 11 te Rastanura. Caltex Nederland. 11 te Fredericia. Carrillo, 11 v. New York n. Pto. Barrios. Castor, 11 te Rotterdam. Cumulus (weersch.). 12 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Dalerdijk, 10 v. Londen n. Antwerpen. Diemerdijk, 13 te Antwerpen verw. Delfland. 10 v. Amsterdam n. Bremen. Daphnis, 11 v. Bachaquero n. Philadelphia. Delft, 12 te Pto. Cabello. Eemdijk, 12 te Recife. Esso Nederland, 12 te Baytown. Eemland. 12 te Recife. Felipes, 12 te Pladju. Gooiland, pass. 10 Kaap Verd. eil. n. Las Palmas. Gaasterland. 11 te Porto Alegre. Gadila, 11 300 m. o. Singapore n. Pladju. Ghanakust, 13 te Duinkerken verw. Garoet. pass. 11 Key West n. New York. Ghanakust, pass. 11 Finisterre n. Duinkerken. Guineekust, 10 v. Freetown n. Dakar. Heelsum 12 te Houston. Hestia, 11 te Cd. Trujillo v. Port Au Prince. Hermes. 11 v. Curagao n. Le Havre. Helena, 11 v. Pto. Ordaz n. Morrisville. Helicon. 11 té Cartagena v. Aruba. Hydra 10 440 m. n.o. Faval n. Barbados. Hersilia 11 te New York. Hispania, 12 te Bilbao. Hoogkerk, 12 te Newcastle. Ilos. 12 te Rotterdam. Ivoorkust, 11 v. Amsterdam. 12 te Antwerpen. Johannes Frans, 12 te Rastanura. Jason. 11 te Port of Spain. Joseph Frering, 13 te IJmuiden verw. Japara KRL. 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Kara, 10 v. Curagao n. New Orleans. Katelysia, 10 v. New Orleans n. Rotterdam. Kcrmia, 12 te Mena Al Ahmadi. Karimata, 10 37 m. z.o. Kaap G. Hoop n. Dakar. Kabylia, 11 te Curagao. Kieldrecht, 11 te Hamburg. Kalinga, 15 te Rotterdam verw. Koningswaard, 11 310 mijl z.o. Melbourne naar Lyttleton. Korovina, 11 390 m. z.o. Billiton n. Singapore. Karimun, pass. 11 Mauritius n. Belawan. Kellia, 11 v. Beaumont n. Napels. Khasiella, 11 v. Heysham n. Avonmouth. Kloosterdijk, 12 te New York. Kalydon, 12 v Bodo n. Rotterdam. Korovina, 13 te Singapore. Kota Gede, 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Leopoldskerk, 10 v. Rotterdam n. Basrah. Langkoeas, 12 te Surabaja. Limburg. 11 te Priok. Leuvekerk, 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Loosdrecht, 11 te Damman. Lelo, 11 v. Newport News n. Rotterdam. Maasland, 10 v. Amsterdam n. Las Palmas. Macuba, 10 te Rotterdam. Merwede, 11 v. Rotterdam n. Freetown. Maaskerk. 11 v. Colombo n. Durban. Macoma, 11 v. Pt. Okha n. Abadan. Musi, 11 te Buatan v. Belawan. Mentor, 11 te Paramaribo. Modjokerto, 11 te Bremen. Maasdam, 11 v. New York n. Southampton. Maaslloyd. 12 te Singapore. Mentor, 12 te Georgetown. Meliskerk, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Montferland. 12 te Santos. Mijdrecht, 11 te La Plata v. Amuay. Nieuw Amsterdam, 11 ten anker te Cowes naar Southampton. Nieuw Amsterdam, 12 te Rotterdam. Oberon, 10 te Bremen. Ootmarsum, 11 te New Orleans. Orion, 11 dw. Sicilië n. Rotterdam. Oranjefontein, 10 te Antwerpen. Osiris, 10 180 m. z. New York n. Curagao. Oranjestad, 11 te La Guaira. Pieter S. 11 v. Rotterdam n. Londen. Prins Alexander. 11 v. Rotterdam n. Quebec. Prins Willem v. Oranje, 10 v. Abadan n. Aden. Prins Willem II, 11 te Montreal v. Rotterdam. Pendrecht, 11 v. Abadan n. Barcelona. Parkhaven, 12 te Montevideo. Prins Philips Willem, 13 te Montreal verw. Prins Willem George Frederik, 11 te Londen. Pygmalion, 13 te Ciudad Trujillo verw. Prins Casimir, 12 te Le Havre n. Montreal. Raki 10 300 m. z.w. Monrovia n. Kaapstad. Rita, 12 te Pladju v. Telokanson. Roepat, 12 te New York. Straat Madura 11 v. Melbourne n. Hobart. Stad Dordrecht, 10 v. Palermo n. Melilla. Stad Vlaardingen. 10 v. Rotterdam n. Narvik. Statendam, 11 v. Havana n. New York. Straat Banka. 11 v. Bombay n. Aleppey. Stat. of Liberty, 10 390 m. w. Walv.bay n. Mena. Schie, 11 te Port Au Prince. Stentor, 10 300 m. n.w. v. Maracaibo n. Maracaibo. Schelpwijk, 11 55 m. z.o. Ambon n. Miri. Scherpendrecht, 11 50 m. n. Ras Al Hadd naar Formosa. Solon, 11 v. Bremen n. Antwerpen. Stanv. Pcndopo, 12 te Tj. Uban v. Sungeigerong. Singkep. 11 v. Baltimore n. Galveston. Straat Madura. 11 v. Melbourne n. Hobert. Straat Mozambique. 12 te Singapore. Sirrah, pass. 11 Durban n. Amuay baai. Stad Schiedam, 11 v. Bona n. Rotterdam. Sumatra, 11 v. Southampton n. Antwerpen. Stad Maassluis, 11 v. Melilla n. IJmuiden. Senegalkust, pass. 12 Las Palmas n. Dakar. Tomocyclus, 10 v. Pta. Cardon n. Havana. Talisse, 13 te Bahrein verw. Tarakan, 12 te Sungcigerong. Teucer, 12 te Tjilatjap. Tawali, 11 ligt te Basrah. Trajanus, 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Tara, 12 te Buenos Aires verw. Tamo 14 te Rotterdam verw. Tomini 10 120 m. o. Sabang n. Madras. Tara. 12 te Buenos Aires. Tegelberg, 12 te Port Elizabeth. Trajanus. 12 te Amsterdam. Van Riebeeck, 11 te Tandjong Priok. Vasum. 12 te Las Palmas.' Woensdrecht, 11 te Geelong v. Mirl. Willem Barendsz, 11 te Kaapstad verw. Woensdrecht, 11 te Geelong. Westland, 10 120 m. z.z.w. St. Paulsrok n. Rio de Janeiro. Wonorato. 10 v. Calcutta n. Belawan. Willemstad, 11 v. Amsterdam n. Dover. Waal, 11 te Amsterdam. IJssel, 11 te Georgetown. Zaankerk, 10 v. Las Palmas n. Durban. Zaanland, 12 te Amsterdam verw. Zeeland, 12 te Salala, Zijpenberg, pass. 11 Dakar n. IJmuiden. Actina, 11 dw. Dungeness n. Oostende. Atlas, 10 v. Valencia n. Algeciras. Anne Christine, 11 v. Londen te Rotterdam. Arbon, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Arctic, verm. 12 v. Londen n. Rotterdam. Astra, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Ardeas. 11 te Famagusta. Arnoudspolder, 11 bij Terneuzen n. Antwerpen. Aruba, 11 Belle Isle gepass. n. Bordeaux. Bab T, 10 v. Basse Indre te Bordeaux. Bram, 11 60 m. w. IJmuiden n. Bremen. Curagao. 11 v. Londen te Dordrecht verw. Daniël, 11 te Sharpness. Deni, 11 v. Goole n. Amsterdam. Daje Böhmer, 11 40 m. z. Kp. Colonne n. Valencia. Dicky W, 11 60 m. w. IJmuiden n. Huil. Eijos, 11 12 m. n.o. Belfast n. Belfast. Elsa, 11 dw Dungeness n Bordeaux. Fenda, pass. 11 Vlissingen n. Norresundby. Fendo, pass. 11 Vlissingen n. Huil. Flevo. 10 25 m. dw. Burlings n. Tanger. Flevoland, 11 bij Texèl n. Harlingen. Gerry S, v .Sete te Cardiff. Goeree, pass. 11 Vlissingen n. Brussel. Henriette B, 11 dw. Hoek v. Holl. n. Amsterdam. Henrica B, 11 te Vlissingen verw. n. Sarpsborg. Hondsbosch, verm. 13 v. Rotterdam n. Londen. Hoogland, 12 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Harold, 11 bij Faroer eil. n. Rotterdam. Insp. Mellema, 9 v. Aberdeen te Whitehaven. Isoia, 11 30 m. w. Texel n. Kingslynn. Jonan, 11 dw. Hoek v. Holland n. Antwerpen. Joost, 8 v. Dordrecht n. Bayonne. June, 9 v. Amsterdam te Liverpool. Jura, verm. 13 v. Rotterdam n. Londen. Kaap Falga. 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Kirsten, verm. 15 v. Renwsburg. Leemans. 11 50 m. w. Hoek v. Holland n. R'dam. Madjoe, 13 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Maria Theresia. 11 v. Brunsbüttel n. Pernis. Martha, 11 te Rotterdam. Martenshoek. 11 25 m. n.w. Tersch.bank n. D'zijl. Martha, 11 35 m. o. Noordhinder n. Rotterdam. Mynelis, 11. 30 m. w. St. Catharina n. Velsen. Neptunus, 11 Texel gepass. n. Hamburg. Nijenburgh, 11 5 m. w. Scheveningen n. R'dam. Nettie, 11 v. Aalsborg te Rotterdam verw. Nijenstein, pass. 11 Vlissingen n. Leith. Oranjepolder, 11 5 m. w. Goeree n. Rotterdam. Phidias, 9 v. Lissabon n. Amsterdam. Pavo, 8 v. Goole n. Santander. Ponza, 9 v. Swansea te Amsterdam Paris, 11 bij Kp. De La Haye n. Rotterdam. Result, 11 dw. Scheveningenradio n. Haldenburg. Santa Lucia. 11 v. Amsterdam n. Antwerpen. Socmba, 11 40 m. n. Ouessant n. Barry. Spaarnestroom, 11 dw. Humber n. Amsterdam. Steady, 11 in Skagerak n. Grangemouth. Twente, 11 v. Antwerpen te Vlissingen. Tilly, 7 v. Newcastle te Gijon Mussel. Westerdok, 11 v. Londen te Amsterdam verw. Westerdok, lOGravesend gepass. n. Amsterdam. IJsselborg. 11 5 m. n. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Zevenbergen, 15 v. Kaolack te Duinkerken verw. Ebro. 10 v. Luanda n. Mombasa. Humber, 10 v. Istanbul n. Amasra. Noordzee. 10 70 m. n.w. Ameland n. Gothenburg. Oostzee en Zwarte Zee, 10 510 m. o. Rio Grande naar Savona. Rode Zee 12 te Maassluis verw. Thames 10 v. Falmouth n. Hamburg. Zie zo'n charmante BOOTHALSJUMPER. Let vooral eens op die grappige, aparte rand aan hals en boord. Zuiver wollen jersey in tal van modetinten Van raffis linnen is dit leuke KLOKROKJE gemaakt. U ziet: een heerlijk ruim val lend model, even vlot en zonnig als de lente zelf. In zwart/wit g 75 Een BRODERIE BLOUSE kunt U overal bij en op dragen. Daarom mag dit blousje eigenlijk in geen enkele garderobe ont breken. Nog drie voordelen: prima afgewerkt, zeer sterk en blijvend hagelwit. Q 95 Al vanaf 13.75 kiest U uit een zeer ruime sortering POPLIN ROKKEN in alle mogelijke kleu ren en tinten. De 20 gewilde combinaties .ROK MET VESTJE kwieke, jeugdige figuurtjes: in tinneroy, pied de poule en vilt vanaf 39.50 Dan zijn er - zoals altijd - weer tal van leuke VESTJES en BOLERO'S in alle maten en prijzen. Daarvan een uitzoeken is een heel goed idee voor Pasen] ROKKENSPECIALIST filialen te: Amsterdam - Haarlem - Leiden - Utrecht Amersfoort Dordrecht

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13