Ds M. G. Blauwschool officiëel in gebruik genomen k cfltf Albert Heijn OVERHEMDEN Mozaïek in Openluchttheater is aan Hongarije gewijd Bloemencorso trekt zaterdag door bollenstreek Madurodams nieuwe burgemeester Onderzoek naar wijziging busroute bij Julianalaan Rijkspolitie met man en macht op de been Tweede Kamerlid Roemers sprak over Euromarkt BUURTVERENIGING „OVERVEEN,, Rioleringswerken in Delftwijk 17 238 258 295 295 2 voor 23 4 voor 88 99 Twee Amsterdamse jongens te Haarlem aangehouden Acht maanden voor schriftvervalsing Veerpont Spaarne zal worden verplaatst Brand gesticht in vlaag van moedeloosheid Invalidewagens op Linnaeushof Zomerfeesten van Haarlems Bloei VRIJDAG 12 APRIL 1957 In tegenwoordigheid van vele genodig den is donderdagmiddag de Ds. M. G. Blauwschool, gevestigd aan de Linnaeus- laan te Haarlem en opgericht door de Ver eniging tot stichting en instandhouding van een christelijke school voor buiten gewoon onderwijs, officieel in gebruik ge nomen. Sinds eind augustus vorig jaar ont vangen daar zeer moeilijk lerende meisjes en jongens al onderwijs, maar er moesten nog vele voorzieningen getroffen worden. Als voorzitter van het schoolbestuur richtte de heer W. F. Jansen woorden van dank tot allen die aan de totstandkoming van de school hebben meegewerkt. Uit een verwaarloosd gebouw is dank zij architect II. W. van Kempen een vriendelijke school ontstaan. Dank bracht hij aan het provinciaal en het gemeentebestuur en in het bijzonder aan wethouder Geluk voor de medewer king in de afgelopen maanden ontvangen. Op 20 september 1955 had de overdracht plaats van de vroegere villa, in april 1956 begonnen de verbouwingswerkzaamheden en in augustus kon lot inrichting worden overgegaan. Het gebouw is gekocht voor f 33.000, de verbouwingskosten vergden een bedrag, van f 33.000 en voor inrichting was f 15.000 nodig. De gemeente Haarlem heeft dus per Ma Is vlees 13 opril o.s. Speciaal aanbevolen Rlblappen sappig en mals, 500 gram Mamlappen mooi en mager, 500 gram Varkenshaasjes 500 gram Contrafilet 500 gram Veiling-verse groenten tegen allerlaagste dagprijzen 13 april a.s. Grote, malse kroppen sla Geschrapte worteltjes kant en klaar, keurig ge- mm kopt, netto 500 gram Grote Jaffa's Jonathans h.h.-kwaliteit per kilo 5 7 Zo van de veiling Heerlijke, Hollandse bloemkool per stuk Bananen extra aanbieding per kilo Speciaal aanbevolen uit onze vleeswarenafd. Geldig tot en met zaterdag 20 april a.s. Gelderse ham 150 gram 65 Gelderse ham extra kwaliteit, 150 gram 7 7 Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 tachtig percent bijgedragen en de provin cie twintig percent. Op 1 januari 1955 werd als onderdeel van de Prinses Marijkeschool in Bethesda Sarepta een groep jongens, die tot de zeer moeilijk lerende kinderen gerekend moest worden, gevormd, waarvan de heer W. Tromp de leiding had en op 1 juni van dat jaar werd mejuffrouw Oosterling be last met de leiding van een groep meisjes, die in het wijkgebouw aan de Leidsèstraal bijeenkwam. Inmiddels werd gezocht naar een geschikt gebouw. De thans gereed gekomen school, waarvan de heer Tromp hoofd is, telt zevenenveertig leerlingen en als de stijging nog blijft toenemen, hetgeen te verwachten is, zal er binnenkort gébrek aan ruimte zijn. Na een uiteenzetting te hebben gegeven over het doel der school en mededelingen te hebben gedaan welke kinderen onder wijs zullen ontvangen,' wenste de heer Jansen de heer Tromp en zijn medewerk sters succes bij het vervullen van de mooie opdracht. De heer B. v. d. Steeg uit Heemstede wenste het schoolbestuur namens de Ver eniging van christelijke schoolbesturen en de unie van leerkrachten bij het christe lijk onderwijs geluk met het feit, dat. Haarlem nu ook een christelijke school heeft voor zeer moeilijk lerende kinderen. Dokter J. P. Petersma voerde namens de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst het woord. Namens het Christelijk Pedagogisch Studiecentrum en speciaal namens de sec tie buitengewoon lager onderwijs en na mens de leerkrachten van de Prinses Ma rijkeschool bracht de heer J. Mol geluk wensen over. Hij herdacht ds. M. G. Blauw, die zoveel voor het, christelijk onderwijs had gedaan. De heer Tromp noemde hij een pionier op het gebied van het christe lijke b.l.o. en spreker bood hem een bureaulamp aan. Wethouder D. J. A. Geluk sprak de wens uit, dat het gebouw aan de ver wachtingen zal voldoen. Destijds heeft hij met zorg de tekeningen bestudeerd, om na te gaan of .het wel mogelijk was het gebouw als school in te richten. Daarin is men goed geslaagd. Tot zijn spijt heeft hij gehoord, dal de school spoedig te klein zal zijn, doch hij hoopte, dat men het ge bouw nog enige tijd kan gebruiken. In middels worden plannen uitgewerkt voor j een nieuw gebouw, waarin drie scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen (open- I baar, christelijk en katholiek) onderge bracht kunnen worden. De bedoeling is deze school in de omgeving van de Zijl- weg te bouwen. Een afgevaardigde van de kerkeraad dei- Christelijk Gereformeerde Kerk te Haar lem bood gelukwensen aan, waarna de heer Tromp woorden van dank sprak. Na mens het- onderwijzend personeel over handigde hij het bestuur een wandver siering, met verzoek die in de school op te hangen. Onder de aanwezigen waren ook ver tegenwoordigers van kerkgenootschappen en van christelijke schoolbesturen. Verdacht van "mishandeling en van poging tot diefstal De Haarlemse politie heeft twee jonge Amsterdamse kooplieden van respectieve lijk 20 en 16 jaar aangehouden en ingeslo ten. Zij worden verdacht van poging tot diefstal van een vrachtauto en van mis handeling. De eigenaar van de vrachtauto trof woensdagavond twee mensen aan op de Lange Herenvest te Haarlem, die zich op verdachte wijze bij zijn auto ophielden. Toen hij hen aanspraak kreeg hij van één van hen een klap op het hoofd met een gevuld bierflesje. Tevens werd hij met een mes bedreigd. Toen de man zich ver weerde namen do beide knapen de vlucht óver een schutting. De politie, die inmid dels gewaarschuwd was, kon hen niet meer opsporen. Later ontdekte een agent op de Amsterdamsevaart twee mensen, die aan het signalement beantwoordden. Hij nam ze mee naar het politiebureau, waar ze geconfronteerd werden met de eigenaar van de vrachtauto. Deze herkende de beide jongens als degenen, die hem tevoren had den bedreigd. Uitspraak Haarlemse rechtbank Donderdag heeft de Haarlemse rechtbank uitspraak gedaan in de zaak' tegen een 43- jarige huisvrouw uit Zaandam, die zich heeft schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte bij het innen van een postchèque, bestemd voor haar gepensioneerde stiefvader. Zij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van achl maanden. Do officier had een jaar en on middellijke gevangenneming geëist. In totaal ging de vervalsing om een be drag van ruim zeshonderd gulden, waarvoor de vrouw drie cheques-valselijk had onder tekend. Aanvankelijk ontkende de vrouw, dat zij de cheques zou hebben vervalst. Schriftkundigen zouden echter de onderteke ning van de bewuste cheques aan haar heb ben toegeschreven. B. en W. van Haarlem hebben de gemeen teraad voorgesteld de huidige veerdienst tussen de Spaarndamsewég en de Veerpol- derstraat na de totstandkoming van de Prin- senbrug te verplaatsen naar het punt Trans- vaalstraat en Waarderhaven. Voor het aan schaffen van een nieuwe 40 pk motor en andere voorzieningen aan de ponten vragen B .en W. een bedrag van f 19.500 ter beschik king te stellen en voor het maken van de aanlegplaatsen een bedrag van f 69.100. Ter toelichting delen B. en W. mee. dat verwacht mag worden, dat in de toekomst een vrij in tensief gebruik van de nieuwe veerdienst zal worden gemaakt en dat de verdere ontslui ting van het industrieterrein er mee gebaat zal zijn. ANEGANG 17 OVERHEMDEN SPECIALISTEN Op initiatief van de heer A. van Geluk, in samenwerking met zijn echtgenote, me vrouw B. C. van Geluk-Van Dooren, werd donderda" op het speelveld van het Bloe- mendaalse Openluchttheater een bijzonder fraai bloemenmozaïek gelegd, dat voor de bezoekers tot 23 april, dus tot na de Paasdagen, te bezichtigen zal zijn. Het per soneel van de Plantsoenendienst van de gemeente Bioemendaal heelt er met behulp van hyacintennagels, in rose, rode, en blauwe kleurschakeringen een harmonieus geheel van gemaakt. De heer Van Geluk is bij dit mozaïek- van de gedachte uitgegaan hoe hij op de beste wijze ook de bezoekers van het Open luchttheater aan de actie ten bate van de Hongaarse vluchtelingen kon laten deelne men en daarom heeft hij een tekening ge maakt van Hongarije en de omliggende staten met daaronder de woorden „4 no- ..HOLLANDS GLORIE yy Morgen zal het jaarlijkse bloemencorso door de bollenstreek trekken. Een stoet van 31 grote praalwagens en enkele ver sierde personenauto's zal zich 's morgens om elf uur bij de Warmerdam in Sassen- heim-zuid in beweging zetten, op weg door de bollendorpen: Sassenheim, Lisse en Hil legom. De karavaan heeft een lengte van twee kilometer en zal ongetwijfeld weer tienduizenden mensen naar de bollenstreek trekken. „Hollands glorie" is het motto van dit corso, waarvan de ontwerper Jos van Driel uit Amstelveen is. Vijftien muziek korpsen zullen in de stoet meelopen, uiter aard niet alle tegelijk, want daarvoor is de afstand te groot. De muziekkorpsen wis selen elkaar in de verschillende dorpen af. Om ongeveer twaalf uur wordt de kop van de karavaan praalwagens verwacht in Lis- se en om een uur in Hillegom. Om twee uur zullen de praalwagens arriveren in Bennebroek, waar wordt gekeerd. Te drie uur wordt de terugtocht naar Sassenheim ondernomen, waar de wagens om zes uur bij de Warmonderdam worden terugver wacht. Van vanmiddag twee uur af bestaat in de HBG-hallen aan de Grachtweg te Lisse gelegenheid de reeds versierde corso wagens te bezichtigen. Haarlemse rechtbank Een 51-jarige Haarlemse huisvrouw stond donderdagmiddag voor de Haarlemse recht bank terecht, verdacht van brandstichting. Op 19 november 1956 had de vrouw moei lijkheden gehad met haar tweede man. De wan was weggelopen en de verdachte had hém daarna in allerlei cafés gezocht. Toen zij hem niet kon vinden is zij naar haar woning in de omgeving van de Spaarnwou- dêrstraat teruggekeerd waar zij petroleum °ver enige leunstoelen heeft uitgegoten en hét geheel vervolgens in brand heeft ge stoken. De brand had geen ernstige gevolgen ge had. Wel een gelukkig gevolg: het huwelijk van de vrouw was daarna weer goedgekomen. ..Het is gebeurd in een zenuwtoestand" zéi de vrouw, die beloofde nooit meer op zulk een gevaarlijke manier haar moeilijk heden te zullen afreageren. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van dér Valk Bouman, wilde er rekening mee houden, dat de brandstichting in een vlaag van verstandsverbijstering was geschied en eiste een voorwaardelijke straf van zes maanden met een proeftijd van drie .laar en onder toezichtstelling van de reclassering. De president, mr. N. Smits, bepaalde de uitspraak op 23 april. Madurodam heeft een nieuwe burge meester. De 18-jarige gymnasiast Peter Fiévez is door burgemeester Kolfschoten van Den Haag geïnstalleerd. Dit gebeurde nadat de afgetreden burgemeester, Piet Wijnants, een jaarverslag had voorgelezen, waarin hij onder meer zei dat het aantal bezoekers aan Madurodam in 1956 789.000 had bedragen, waarvan een groot deel uit het buitenland. De propaganda, die door het afgetreden bestuur van de stad in het buitenland werd gemaakt, werd door burgemeester Kolf schoten in zijn antwoordrede hogelijk ge waardeerd. De voorzitster van de stichting „Bijstand Nederlandse Studenten Sanatorium", me vrouw B. Boon-Van der Starp reikte de insignes uit aan de nieuw gekozen leden, waarna de nieuwe burgemeester Fiévez de plaats aan de rechterzijde van de Haagse burgemeester mocht innemen, omhangen met de ambtsketen. Zijn eerste daad als burgemeester was de verdeling van de wethoudersportefeuilles onder de leden van het college van wethouders, waarin zitting hebben Eric Broeijer, Ank Hooge- veen, René Schoots, Mieke Tieleman en de burgemeester zelf. Aan een rondrit per postkoets door de stad ging een receptie vooraf, waarop Madurodams nieuwe bestuur vruchtensap schonk. Voor de beoordeling door de jury zijn de wagens verdeeld in drie groepen: eerste groep voor wagens van vijf tot acht meter lengte; tweede groep voor wagens van acht tot tien meter lengte en derde groep voor wagens van tien tot zeventien meter. Het publiek wordt in de jury vertegenwoordigd door twee radiomedewerkers. De jury be staat uit; mevrouw Karin Kraaykamp, to- levisie-omroepster; Johan Bodegraven, de bekende „aartsbedelaar" van de NCRV; en de heren J. F. Ch. Dix, M. van Driel, R. M. van der Hart, Ad. Hosman, G. J. Kiersch en P. Schoevers. De overstelpende verkeersdrukte, die ieder jaar met het bloemencorso gepaard gaat, maakt uiteraard een speciale ver keersregeling noodzakelijk. De rijkspolitie is met een extra bezetting van 300 man op weg om opstoppingen zoveel mogelijk te voorkomen en overigens te zorgen, dat zo veel mogelijk mensen van het jaarlijks te rugkerende „rijdende sprookje" kunnen genieten. Men doet er goed aan, zich zo vroeg mogelijk naar dc bollenstreek te be geven. Vclr weten dit reeds, want talloos zijn de mensen, die zich al in de morgen uren, als de eerste praalwagens nog in geen velden of wegen zijn te bekennen, langs de rijksstraatweg „nestelen" op een plek, waar zij zeker zijn, een goed uit zicht op de stoet te hebben. Ieder jaar weer zijn vooral de dorpscentra overbelast, terwijl langs de wegen buiten de bebouw de kommen van de gemeenten veelal nog voldoende ruimte vrij is. In Sassenheim, Lisse en Hillegom is in de centra voor auto's en bussen voldoende parkeerruimte. In Bennebroek is die gelegenheid echter onvoldoende. In Lisse kan men zijn auto ondermeer parkeren op de terreinen van de bloembollenbedrijven en bij het sport park aan dc Spekkelaan en in Hillegom bij „Treslong". Voor auto's en bussen met in validen of bejaarden is gelegenheid tot parkeren langs de route. Wel dient men zich hiervoor vooraf te wenden tot de groepscommandant van de rijkspolitie in de gemeente, waar men een standplaats in wil nemen. Van twaalf uur af morgenmiddag wordt het verkeer op de weg Haarlem-Sassen- heim in zuidelijke richting gestremd, het geen tot ongeveer half vier duurt, het tijd stip, waarop het corso op de terugweg Hil legom en Bennebroek weer heeft verlaten. Van tien uur 's morgens af wordt te Heem stede het doorgaand verkeer via de Van Merlelaan geleid naar de rijksweg Amster dam-Den Haag. Het verkeer voor het cor so wordt doorgelaten via de Zandvoortse- laan en Leidsevaart. Om twaalf uur wordt het verkeer van Nieuw-Vennep naar Hil legom gestremd. Zij, die per personenauto het corso bezoeken, kunnen van Nieuw- Vennep uit naar Lisse of Bennebroek rij den. De bussen worden naar Sassenheim geleid. Het verkeer van Den Haag uit naar Haarlem wordt van tien uur af omgelegd via Hoofddorp. Onlangs heeft de voorzitter van de afde ling Haarlem en omstreken van de Alge mene Nederlandse Invalidenbond, dr. J. P. W. A. van Braam Houckgeest, de directeur van de Linnaeushof te Bennebroek, de heer H. W. Roozcn, drie opvouwbare invalide- wagens op luchtbanden in bruikleen afge staan. De wagentjes zijn geplaatst bij de portiersloge bij de hoofdingang aan de Glipperweg en zijn voor een ieder gratis beschikbaar. Onteigening. Ter bevordering van de mogelijkheid tot realisering van de woning bouw stellen B. en W. van Haarlem de jze- meenetraad voor voorlopig goed te keuren het plan tot onteigening van gronden, ge legen ten zuiden van de RoLlandslaan en ten zuiden van de Jan van Galenstraat. vembcr 1956 helpt ons". Dit zal de bezoe ker tot nadenken stemmen en hem of haar ertoe brengen gaven in de bus te stoppen, welke bus van 12 tot 23 april vóór het pa viljoen van het Openluchttheater is opge steld. De gelden zullen via de afdeling Haar lem en omliggende gemeenten van het Ne derlandse Rode Kruis voor de Hongaarse vluchtelingen besteed worden. Namens de voorzitter van de afdeling Haarlem en omliggende gemeenten van het Nederlandse Rode Kruis heeft het be stuurslid de heer W. Badon Ghijben, de heer Van Geluk, als voorzitter van de Stichting „Openluchttheater", namens het Nederlandse Rode Kruis dank gebracht voor zijn prachtige initiatief, de bezoekers aan te moedigen tijdens het genieten van de fraaie natuur in dit theater ook de Hongaarse vluchtelingen in hun nood te gedenken. De heer Badon Ghijben zag daarin ook een hulde aan het werk van het Nederlandse Rode Kruis, hetgeen het be stuur moed geeft met dit werk in Haarlem en omliggende gemeenten voort te gaan. Een van de werklieden van de Plantsoe nendienst deponeerde als eerste een gift in de bus en de heer Badon Ghijben toon de zich zeer erkentelijk voor dc bon, goed voor f 1000,die wethouder Van Geluk hem aanbood uit het tegoed op de Twent- sche Bank, waar vele Bloemendalers in dertijd hun gaven hebben gestort ten bate van de Hongaarse vluchtelingen. Ook deze bon v 1 in de bus gedeponeerd. In mozaïek is Hongarije in witte hyaciniennagels uitgevoerd, Duitsland, Rusland en Joegoslavië in een rose-fode kleur, Italië en Roemenië zijn in het blauw gehouden. Tsjechoslowakije in het rose en Oostenrijk (met de W. v3n Wenen) in het lichtblauw. De hyacintennagels zul len ververst worden. Naast de Nederland se vlag zal ook de Hongaarse wapperen. Voor kader van de Partij van de Arbeid „Veel van de critiek die op het Verdrag over de Europese Economische Gemeen schap wordt geleverd is gerechtvaardigd, er zitten inderdaad zwakke plekken in. Men kan niet verwachten dat wij met dit Verdrag met „vliegende vaandels en slaan de trom" de Europese eenheid bereikt hebben, maar zeker is dat daarmede een stap verder is gezet op de weg die naar dit doel voert". Tot deze slotsom kwam het Tweede Kamerlid, de heer drs. D. Roemers, in zijn inleiding over de „Euromarkt" dié hij donderdagavond in een der zalen van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt te Haarlem voor kaderleden van de Fede ratie Haarlem van de Partij van de Arbeid heeft gehouden. Als belangrijke punten in het verdrag die zullen bijdragen tot de groei van de econo mische integratie in Europa noemde de heer Roemers de vrijmaking van het goe derenverkeer en de oprichting van de in ternationale betalingsunie. Er kunnen vele argumenten voor nauwe economische sa menwerking met de deelnemende landen naar voren worden gebracht. Door econo mische samenwerking zal de arbeidsver deling veel beter tot haar recht komen. De afzetgebieden zullen groter worden, hetgeen voor een land als Nederland, dat vijftig percent van zijn nationale inkomen aan in- en uitvoer besteedt, van grote be tekenis is. Wij dreigen met de ontwikke ling van onze welvaart achter te geraken, wij „freewheelen op het ogenblik met dé wind van onze hoogconjunctuur in de rug", aldus de heer Roemers. Met econo mische machtsontplooiing kunnen wij voorts de dreiging uit het oosten keren en vooruitzicht bieden voor Oost-Europa, zo zei de heer Roemers. De algemene vergadering van de buurt vereniging „Overveen", donderdagavond gehouden in gebouw „Domi" aan het Zand- voorterpad te Overveen. is een rumoerige bijeenkomst geworden. Dank zij het rus tige beleid van de voorzitter, de heer K. J. Aanstoot, werden de discussies in goede banen geleid. Er bestond van de zijde van de leden voor deze vergadering veel be langstelling voor de wijziging van de bus route over de Dompvloedslaan. De statuten en het huishoudelijk regle ment, waarvan vooral de eerste veel aan leiding tot discussie gaven, werden vast gesteld. Tijdens de discussie gaf mr. Mar tin B. Cohen, voorzitter van de commissie tot samenstelling van de statuten en het huishoudelijk- reglement over de diverse artikelen een uitleg. Vooral het artikel, waarin gezegd wordt dat ook de bewoners van het Ramplaankwartier lid van deze buurtvereniging kunnen zijn, deed veel stof opwaaien. Besloten is dat uitsluitend inwoners van de wijk Overveen lid kunnen zijn; zi.j die buiten het gebied wonen en belangstelling hebben voor de vereniging, kunnen donateur worden. Het gemeentebestuur van Bioemendaal heeft aan het bestuur van de buurtvereni ging gevraagd medewerking te willen ver lenen van een burgerzinavond om de kies gerechtigde bevolking in te lichten. Er werd tot deze medewerking besloten. Een van de agendapunten vermeldde het plan de Cearalaan, Prins Mauritslaan en de Ernst Casimirlaan (aan beide zijden) gedurende de Paasvakantie tot „speel straat" voor de jeugd te maken, bijvoor- veeld tussen negen en vijf uur. Of dit plan doorgaat, hangt geheel af van de welwil lendheid der bewoners. Wegens werkzaamheden aan de Juliana laan loopt de route van buslijn 4 tijdelijk over de Willem de Zwijgerlaan, Domp vloedslaan naar de Bloemendaalseweg. Er is nu door het bestuur van de buurtvereni ging verzocht aan de N.Z.H. (er waren vijf verzoeken daaromtrent binnengekomen) deze busroute, ook na de heropening van de Julianalaan in stand te houden. Hiertegen kwam de heer J. H. A. Krui mel donderdagavond namens ongeveer honderdtachtig Overveners, van wie de handtekeningen verzameld waren, in ver zet ITij stelde dat het. bestuur niet gemach tigd was geweest een verzoek tot de N.Z.H. te richten zonder voorkennis van de leden van de buurtvereniging. De halte van de Vrijburglaan is verplaatst naar de Willem de Zwijgerlaan. Dit betekent voor sommi ge bewoners een voordeel, voor anderen een ongerief. Na ampele discussie, waarbij de heer Kruimel nogal fel van leer trok. werd besloten de brief aan de N.Z.H. on gedaan te maken en met spoed een leden vergadering bijeen te roepen om zich over dit punt nader te beraden. Naar wij hedenmorgen vernamen, zal het bestuur van de buurtvereniging „Over veen" zo mogelijk vandaag nog aan alle bewoners van Overveen vragen hun stand punt over deze busroute te vernemen. De heer C. J. Reinalda deed enige mede delingen in verband met de eventuele in stelling van een jeugdverkeersbrigade in Overveen. Dit zou dan bij wijze van proef geschieden. Hij had daartoe onder meer inlichtingen bij de A.N.W.B. en de KNAC ingewonnen. Dit plan zou echter de in stemming van vele ouders van de Juliana- school moeten hebben, evenals van het hoofd en de onderwijzers. Men voelt er echter niet voor, ook van overheidswege niet, omdat de verantwoordelijkheid voor de jeugd te groot wordt. De heer Reinalda meende dat de „klaar-overs" in Overveen niet zullen komen. Daar de plannen voor de woningbouw in het noordelijk deel van Delftwijk in Oud- Schoten in een gevorderde staat verkeren stellen B. en W. van Haarlem de gemeen teraad voor een krediet van f 960.700 be schikbaar te stellen voor het uitvoeren van riolerings- en bestratingswerkzaam heden. Rekening wordt gehouden met dë plannen van de Rijkswaterstaat met be trekking tot de aansluiting van de ver keersweg van de Velsertunnel op de Delft laan en de omlegging en wijziging van de wegindcling van de Rijksstraatweg. Het bestaande verkeersplein bij de samenkomst van de Delftlaan en de Rijks straatweg zal vervallen. Daarvoor in de plaats zal een verkeersplein worden ge maakt bij de samenkomst van de Vondel- weg en de om te leggen Rijksstraatweg op een punt, gelegen op tweehonderd meter ten noorden van het bestaande verkeers plein. Zoals wij gemeld hebben heeft het be stuur van Haarlems Bloei besloten in de zomerfeestweek geen kermis te houden. Dit betekent een derving van inkomsten, waaruit de attracties van de zomerfeesten goeddeels worden gefinancierd. Aan de ge meenteraad is gevraagd compensatie te geven voor de te derven inkomsten uit de kermisvermakelijkheden. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een bedrag van f 10.000 beschikbaar te stellen. ADVERTENTIE voor kwaliteit Alleen zaterdag Alleen zaterdag ADVERTENTIE met vaste boord met 2 boorden met 2 pr. manchetten Weekenders Non Iron shirts Overhemd n. maat Ben Wen het bestuur van Madurodam op pleziertocht.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19