Bloemencorso fraaier dan in negen voorgaande jaren Het uur U" - een thriller van Agatha Christie Onafgebroken stroom auto's trok dit weekeinde door de bollenstreek Concert door „Linos" COASTER „SENANG" BEHOUDEN Amsterdamse Beurs Bromfietsbond wil verbod van knipperlichten op bromfietsen B. en W. willen bouw in Sinnevelt overnemen Uitstel eerste oefening voor onderwijzers Brussels theater over twee weken in ons land Advies over methode van dr. Van Everdingen Viering jubileum Van Lent's autobedrijven Zangdienst op 29 april in de Grote Kerk Ierse meisjes-leerlingen in Haarlem aangekomen Examens Nederlanders verloren van Belgische tafeltennissers MAANDAG 15 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT De lieftallige meisjes, die zaterdagmor gen voor het vertrek van het corso op de rijdende bloementapijten plaats namen, hebben het dit jaar zwaar te verduren ge had. Zes uur lang hebben zij het koude weer moeten trotseren; 's morgens zaten zij amper op hun zetels, of een natte sneeuwbui brak los. Toen de stoet zich om elf uur in beweging zette, verbeterde het weer en scheen de zon met grote perioden. De meisjes op de praalwagens hebben ove rigens met deze koude zeer goed rekening gehouden; ondanks het luchtige uiterlijk zaten zij stevig ingepakt, sommigen werden zelfs met warm waterkruiken op tempe ratuur gehouden. In de ontwerpen, die Van Driel voor het corso heeft gemaakt, is duidelijk een ont wikkeling te onderkennen, waarbij grote stukken meer doorzichtig worden gehou den, zag men in voorgaande jaren voorna melijk met veel bloemen dichtgewerkte fi guren, thans gaven vele wagens een meer open indruk, doordat op grotere schaal draadcontructies waren toegepast. Vlotte verkeersafvoer De rijkspolitie was zaterdag met ruim driehonderd man op de weg en gisteren was een groep van 164 man boven de nor male bezetting ingeschakeld. Het viel de politie niet moeilijk het verkeer vlot te ver werken. Naar de mening van de rijkspoli tie is er zo'n groot verschil tussen de ver keersdrukte van zaterdag en van voorgaan de corsodagen. Er waren slechts weinig fietsers op de weg. Het aantal auto's was echter bijzonder groot. Op de corsodag hadden deze in een lange rij plaatsgenomen op de rijksweg buiten de bebouwde kom, waar de bezoe kers in hun auto's konden blijven tot het tijdstip, dat de corsokaravaan in aantocht was. On zeven uur 's avonds was er van de drukte weinig meer te zien. Er deden zich geen ernstige ongelukken voor. De NZHVM had zaterdag 25 extra bus sen ingelegd teneinde de mensen zo snel mogelijk naar en van de bollenstreek te vervoeren. Nadat de sliert van 34 bloemen wagens 's middags weer in de richting Sas- senheim was vertrokken, stonden de bus sen klaar om de mensen, die zich voor namelijk in de dorpscentra hadden opge hoopt, snel af te voeren. In tegenstelling tot deze gemakkelijk te verwerken ver keersdrukte was het beeld, dat de drukte zondag bood. Busvertragingen Een onafgebroken stroom auto's trok door Elillegom, Lisse en Sassenheim. Op de verkeerspunten, waar de rijkspolitie regelend optrad, vormden zich lange rijen van auto's en bussen. Door deze opeen hopingen konden de bussen van de NZHVM uiteraard niet snel voort en grote vertragingen waren dan ook het gevolg hiervan. Soms reden de bussen met een uur of anderhalf uur vertraging tussen Haarlem en Leiden. De vertragingen wa ren groter dan vorige week zondag, het geen een gevolg is van een andere ver- kèersspreiding. Na half vijf 's avonds be gon de uittocht van de bollenkijkers: zo ver het oog reikte, zag men op de hoofd wegen een aaneengesloten keten van auto's en bussen, die dan weer stilstonden en dan weer langzaam in beweging kwamen. „Keukenhof" in Lisse trekt steeds gro tere stromen bezoekers, die zich over het uitgestrekte tentoonstellingsterrein ver spreiden, zonder dat zij elkander in de weg lopen. Zaterdag passeerden vijfen twintigduizend mensen de ingangen van de bloemententoonstelling, waarvan oen groot gedeelte buitenlanders. Zondag ge- De Nederlandse Bromfietsbond heeft in Utrecht zijn vierde jaarvergadering ge- Kouden. Het toenemend aantal bromfiet sers is stimulerend geweest voor het ledental van de bond, dat in het afgelopen 'aar steeg van 1600 tot rond 3000 en dus vrijwél verdubbelde. Voorstellen van de bond aan de minister om voor het verbod van het gebruik van een buddyseat en voor de bepaling van de wielenmaat voor bi-omfietsen een over gangstijd te stellen zijn niet aanvaard. In de vergadering zijn uitvoerig de mo gelijkheden besproken om tot een betere verkeersopleiding voor bromfietsers tc ko men. Men achtte het gewenst, dat de re gering bij het instellen van het voorge nomen verkeersdiploma voor bromfietsers aan een technische cursus ook een prak tisch gedeelte verbindt. Eveneens zal aan Ke regering worden gevraagd het gebruik van knipperlichten op bromfietsers te verbieden wegens het gevaar dat do brom fietser wordt verward met snelverkeer. De minister voor Defensie heeft aan zijn ambtgenoot van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen medegedeeld, dat maat regelen zijn getroffen om allen, die dit jaar het eindexamen derde leerkring van de onderwijzersopleiding zullen afleggen, niet voor oktober 1957 in werkelijke dienst te "loen komen voor het vervullen van de eerste oefening. Aan hen, die een her examen dienen te ondergaan, zal voor zo veel nodig verlenging van uitstel worden toegekend. noten vijfendertig tot veertigduizend be zoekers van de bloeiende bollen. Naar schatting stonden zesduizend personen auto's en 350 bussen op drie parkeerter reinen, die geheel waren bezet. Verwacht wordt, dat bij beter weer de drukte tijdens de Paasdagen nog zal toenemen. Wanneer het weer niet overmatig warm zal worden, zal de „Keukenhof' niet voor 20 mei be hoeven te worden gesloten. Door het koele weer van de afgelopen dagen is de bloei van late tulpen namelijk vertraagd naar een later tijdstip, dan aanvankelijk in ver band met het mooie lenteweer was ver wacht. De Linnaeushof te Bennebröek heeft zondag de tienduizendste bezoeker ont vangen. Er komt steeds meer'kleur in de hof. De levende have zal worden uitge breid met twee herten, die deze week zul len worden ondergebracht in een kleine hertenkamp, dicht bij de hoofdingang aan de Glipperweg. De komende dagen zal voorts een zending exotische vogels uit India aankomen. Het „Théatre National du Pare" uit Brus sel zal op 24, 25 en 26 april respectievelijk in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam voorstellingen geven en daarmee zijn ken nismaking met het Nederlandse publiek van het vorig jaar hernieuwen. Op het pro gramma staan twee kluchten, „Le Soldat Farnfaron" van Plautus in een vrije en gemoderniseerde bewerking van regisseur Louis Boxus en „Embrassons-nous, Folie- volle" van E. Labiche, een komedie van de „bourgeois" uit de negentiende eeuw. Het stuk van Libache staat onder regie van Oscar Lejeune. René Defossez componeer de er muziek bij voor hoorn, trombone, piano en drums. De laatste jaren bestaat er een uitwisse ling tussen het Brusselse theater en de Ne derlandse en de Haagse Comedie. De Ne derlandse Comedie trad in dit seizoen in Brussel op met „Lucifer" van Vondel, de Haagse Comedie gaf er een voorstelling van Shakespeare's „Driekoningenavond". Naar het A.N.P. van de voorzitter der Centrale Medisch-farmaceutische Commis sie van de Ziekenfondsraad, dr. J. Fokke- ma, verneemt, heeft de commissie in haar vergadering van 12 april opnieuw de be handelingsmethode van kankerpatiënten met enzympreparaten volgens de methode van dr. Van Everdingen uitvoerig bespro ken. Overeenkomstig haar opdracht heeft de commissie een advies opgesteld, het welk aan de ziekenfondsraad zal worden voorgelegd. Agatha Christie is één van de meestge- lezen schrijfsters van detectiveverhalen ter wereld, waarschijnlijk omdat zij zich onder alle omstandigheden houdt aan hei beproefde recept om iedere bij name ge noemde figuur zo verdacht mogelijk te maken, de moordenaar daarbij niet uitge zonderd. Persoonlijk ben ik er geen groot liefhebber van, want de hoogste bevredi ging hierbij is geen andere dan die der nieuwsgierigheid. Voor haar toneelthril lers geldt precies hetzelfde, met deze com plicatie echter dat de aanschouwelijke voorstelling al gauw de meest sublieme puzzel tot een ridicuul verzinsel maakt. Men doorziet namelijk vrij spoedig het. be- driegelijke van alle motiveringen, wetend dat tenslotte het bewijs uit het ongerijm de geleverd zal worden. Er zit voor mijn gevoel iets bijzonder onwaarachtigs in het aandragen van allerlei psychologische ar gumenten, die nu eenmaal niets terzake kunnen doen. Want al bestudeert men alle mogelijkheden van het spel, uiteindelijk wordt men overtroefd met een doorgesto ken kaart. De verklaring van het gedrag van de dader doet dan ook meestal als een potsierlijke overbodigheid aan. Het is net alsof een virtuoze goochelaar ons na zijn meest spectaculaire truc wil overtuigen, dat wij met tovermacht te doen hebben gehad. Dit alles kwam bij mij op na het zien, zaterdagavond in het Centraal Theater te Amsterdam, van „Het uur U" van de ge noemde auteur door het nieuw Nederlands Toneelgezelschap waar uit de vrolijke re acties van het publiek onmiskenbaar bleek, o'at het raadselachtige dubbel lachwek kend wordt, zodra er zogenaamde diepere bedoelingen aan te pas komen. Dat is trou wens in strijd met de spelregels van het melodrama, waardoor de sportieve vreug de van de hersengymnastiek wordt uitge schakeld. De toeschouwers hebben hun protest tegen deze schending van een on geschreven afspraak dan ook niet onder stoelen of banken gestoken en na de pauze de voorstelling heel hartelijk uitgelachen. Dat is jammer voor de spelers, die er op recht hun beste krachten aan verkwistten. Zij kunnen er niet veel aan doen, al moet gezegd worden, dat het over het algemeen een nogal melige vertoning was. „Het uur U" (in de oorspronkelijke titel „Zero Hour") is in het legerbericht het teken, waarop de vijandelijkheden kunnen beginnen, waarop de onzekerheid ver dwijnt, zoals Nijhoff schreef in zijn gelijk namig gedicht. Bij Agatha Christie duurt het twee tafrelen, nodig voor een breed sprakige kennismaking met alle betrokke nen, voor de moordzucht losbreekt en daar mee begint dan juist de onzekerheid, die ons tot het einde gespannen zou moeten houden. Het stuk speelt in een Engels landhuis, ergens in Cornwall, maar regis seur Ferd. Sterneberg heeft zich alle mo gelijke moeite getroost om ons in de waan te brengen dat wij met dagjesmensen aan de Loosdrechtse plassen te doen hebben. Het is zeer wel mogelijk dat door deze verandering van klimaat een deel van de aantrekkelijkheid verloren gaat. De humor van de typeringen, waarmee alle oude ar gumenten opgefrist hadden kunnen wor den. was in ieder geval volkomen ver schaald. Zonder de intrige te verraden kan ge zegd worden, dat het hier weer eens gaat om de moordenaar uit rancune, die een bewijs van zijn superioriteit wil leveren, listig de verdenkingen ladend op de partij die zijn ijdelheid heeft gekwetst, hopende deze aldus aan de galg te brengen. Als gas ten werkten Walter Kous en Onno Molen kamp aan deze voorstelling mee, zonder deze op een bevredigend plan te kunnen brengen. Marion Gobau was de koele, mysterieuze vrouw in het spel. Betsy Smeets bracht een Limburgs accent ten gehore in wat verondersteld werd een deel van de Engelse „society" te zijn, doch wist vooral in de scènes der ontlading van tem perament veelbelovende bewijzen af te leg gen van een talent, dat nog geraffineerd zal moeten worden. Jan Hundling speelde een hoofdinspecteur van Scotland Yard als een domme koddebeier. Ferd. Sterneberg een blijkbaar vermaarde rechter als een gemelijke plattelandscommies. Jobs van Zuvlen en Anita Menist vervulden kleine rollen naar wens. Bob Verstraete had als de aanbidder uit Malakka weinig anders te doen dan trouw hartige blikken uit te zonden en op diep zinnige wijze zijn pijp in en uit zijn mond te nemen, welke handelingen hij vakkun dig verrichtte. Aan het slot mocht hij nog een robbertje vechten en eindelijk zijn be minde in de armen sluiten. Het was niet zijn schuld, dat het publiek deze toegiften bijzonder vermakelijk vond. Wijselijk is in het programma verzwegen, wie het lelijke decor met het operetlebos op de achtergrond heeft vervaardigd. Volkshuisvesting Krediet van ruim vijf miljoen aan raad gevraagd Het plan omvat de bouw van 210 flat woningen in twee, drie of vier woonlagen, al dan niet voorzien van onderhuizen, 24 eengezinswoningen, 72 garages en 48 schuurtjes. Van de garages horen er vier, welke tevens dienst doen als bergingen, tot de eengezinswoningen. De flatwoningen zijn breder van opzet dan de in de nabijheid in aanbouw zijnde woningen en bevatten alle vier kamers. Tegenover dit bedrag kan een ontvangst worden verwacht van naar raming 1.024.928 als premie, waarvan naar schat ting 520.00 zal worden ontvangen in 1953 en het restant in 1959. De huren worden voorlopig gesteld op J 95 per maand voor de flatwoningen en 125 per maand voor de eengezinswonin gen. De garages zullen 30 per maand moeten gaan kosten. Voor zover nog nodig zullen de woningen na gereedkomen worden ondergebracht bij het gemeentelijk woningbedrijf. B. en W. stellen de raad voor dit ont werpbesluit te bekrachtigen en de beno digde gelden te voteren. De feestelijkheden ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van Van Lent's Auto bedrijven te Heemstede werden zaterdagmor gen ingezet met een gezellige bijeenkomst van directie en personeel in restaurant „Dreefzicht" te Haarlem, welke werd ge opend door de heer H. C. Vermeulen, die zich hierbij in het bijzonder tot de stichter van het bedrijf, de heer C. L. J. van Lent en zijn beide assistenten, de heren E. en S. C. van Lent, richtte. Spreker herinnerde aan de grondvestiging in de Raadhuisstraat te Heemstede, nu ruim een halve eeuw geleden; waarna het bedrijf in de loop der jaren tot een der bloeiendste autobedrijven van geheel Kennemerland is uitgegroeid. Vervolgens sprak de heer A. de Wilde als vertegenwoordiger van het personeel, die be halve zijn gelukwensen ook een geschenk aanbood. Het was een grote plaquette met de beeltenis van de stichter van het bedrijf, bedoeld om als blijvend aandenken in de zaak te worden aangebracht. De heer C. L. J. van Lent toonde zich bij zonder met deze geste van het personeel in genomen en hij betuigde hiervoor dan ook, mede namens zijn beide zoons, zijn hartelijke dank. Op zijn beurt huldigde de heer Van Lent hierop zijn drie oudste medewerkers; namelijk de heren J. Koning, J. van Lent, en A. de Wilde door het overhandigen van een gouden polshorloge met inscriptie. Des middags werd daarop in hetzelfde ge bouw de receptie gehouden, waarbij de drie directieleden met hun dames een onafgebro ken stroom bezoekers mochten verwelkomen. Urenlang heeft deze receptie geduurd, waar bij door honderden relaties uit de automo bielindustrieën. collega's en anderen de fa milie Van Lent hartelijk met dit jubileum werd gecomplimenteerd. Onder degenen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, be vond zich de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. die de heer Van Lent de zilveren medaille van de ge meente overhandigde. In de grote zaal van „Dreefzicht" was een fraaie expositie van auto's ingericht, waar de bezoekers de nieuwste produkten in een smaakvol arrangement konden bezichtigen. Zondagmiddag omstreeks kwart over drie is op de onbewaakte overweg aan de Maagdendijk te Heemskerk, een personen auto aangereden door de trein, die om 14.50 uur uit Haarlem naar Uitgeest was vertrokken. Er deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. De auto werd zwaar beschadigd. De trein had twintig minuten vertraging. Muzikale gymnasiasten onder leiding van Edttard Biele In de aardig versierde aula van Haar lems stedelijk gymnasium, aldus in eigen vertrouwde omgeving, gaf „Linos" zater dagavond zijn jaarlijkse muziekuitvoering. Het was, als steeds, een opgewekte demon stratie van de muzikale vrijetijdsbesteding der gymnasiasten, die onder vaderlijk toe zicht en inspiratie, doch bovendien onder deskundige leiding en voorlichting een cultureel vormingsproces doormaken, dat voorbeeldig mag heten. Onder de versieringsemblemen in de aula merkten wij als muziekinstrumenten wel een stel violen en een trompet, maar geen fluiten. Nochtans genieten deze muzi kale dwarshouten (laten ze dan soms ge heel of gedeeltelijk van metaal zijn) tegen woordig onder de Linos-leden de hoogste belangstelling. Het „strijk" van oudsher de kern van het ensemble moet het af leggen bij de fluitisten, die ten getale van tien in het orkest vertegenwoordigd zijn. Deze „hausse" heeft aan dirigent Eduard Biele ongetwijfeld kopzorgen gegeven, maar hij vond een paar geschikte oplos singen voor het vraagstuk. De eerste be stond in het tegenover elkaar stellen van fluiten en violen in een Triosonate van Corelli, waarbij celli en piano het continuo uitvoerden. De tweede leidde tot de vor ming van het Linos-fluitorkest, waarvoor de litteratuur voor twee fluiten en con tinuo doelmatig kon worden aangewend. In werk van Pepusch voor deze bezetting bleek deze oplossing bijzonder goed te vol doen. Combinaties op het gebied der huis muziek als een Trio voor drie fluiten van I. Hook, een triosonate voor fluit, hobo en piano van J. B. Loeillet: en een Sonate voor twee fluiten en continuo van Telemann gaven tot treffende resultaten aanleiding. Bovendien heeft men verrast kunnen luisteren naar zuiver klinkend hobo-spel. Een Triosonate voor strijkers en con tinuo van Veracini weerstond met succes de overmacht van de blaasmuziek. Ook door twee karakteristieke stukken voor cello-solo en piano: de „Elégie" van Fauré en het „Allegro appassionato" van Saint- Saëns, werd men eraan herinnerd dat de koninklijke rechten van het. strijkinstru ment onaantastbaar blijven. De beluisterde prestaties waren althans overtuigende plei dooien voor deze stelling. Aan pianistische activiteit was evenmin gebrek. Solistisch of in groepsverband concerterend toonden verscheidene vertolksters haar vaardigheid op het toetsenbord. Er- was zelfs een pianospelende jongeman, die met een eigen compositie voor het publiek kwam. Tot zover wat de instrumentale presta ties van deze Linos-avond betreft. Maar de vocaliteit werd ook naar behoren ge diend. En dit wel terecht, want hierbij kunnen ook niet-musicerende gymnasiasten worden ingeschakeld. Onder leiding van de heer Biele werd zélfs een hachelijk stukje contrapuntiek van Merulo vertolkt, waar bij men het met de klankproduktie maar niet zo nauw moest nemen. Met een guitig stukje van Pierné en met een fragment uit „Le roi de Lahore" van Massenet (waarin een sopraansoliste een treffende beurt maakte) werd echter een zeer goede samen klank bereikt. De praeses van Linos had in zijn ope ningswoord niets te veel gezegd, toen hij de muzikale activiteit van de leerlingen van Haarlems Stedelijk Gymnasium roem de. De gebruikelijke slotrede van rector dr. K. Huibregt.se was ditkeer (waarschijnlijk wegens het late uur: het liep al naar mid dernacht en er moest nog tot twee uur ge danst worden) vrij beknopt, maar niet minder waarderend voor de prestaties van „Linos" en voor het werk van de heer Biele. Met het „Amicitia"-lied van dr. D. M. Hoogeveen werd het programma op tradi tionele wijze besloten. Jos. de Klerk Ter*gelegenheid van de viering van de ver jaardag van Koningin Juliana wordt onder leiding van de Bavo-commissie in het bij zonder kerke werk op maandagavond 29 april een zangdienst gehouden in de Grote Kerk te Haarlem. Spreker zal zijn ds. G. Snijders, hervormd predikant en medewerking ver lenen het jeugdkoor „Inter Nos" onder lei ding van Jan Booda en de organist Piet van Egmond. Met de boottrein uit Hoek van Holland zijn zaterdagavond om 7.56 uur zestien meisjes-leerlingen van de Richmond Lodge School uit Belfast in Haarlem gearriveerd in het kader van de C.I.S.-uitwisseling („Conference of Internationally-minded Schools). Op het Haarlemse perron wer den zij door hun jeugdige gastvrouwen en gastheren van het Lorentzlyceum verwel komd. De meisjes ontvingen, evenals de haar begeleidende leraressen, een boeketje naricssen. Bij de begroeting waren ook enige leraressen en leraren van het Lo rentzlyceum, die de uitwisseling hebben voorbereid, aanwezig. David Koning G. ds Vries, Apeldoorn; semi-artsexamen: C. J. W. Dunnewold, Apeldoorn: P. Noordarn. Zetten: Tj. T. Thio, Utrecht: M. W. van Zet ten, Utrecht; artsexamen: P. A. B. M. van Beek, Oosterhout: mejuffrouw N. C Cas- pers, Driebergen; L. C, M. Meulendrijk, De bilt; mejuffrouw Y. T. C. T. Pouw, Den Haag; J. R. A. Raasveld. Rilthoven; J. J. A. H. Rijken, Boekei; tandartsexamen: H. Zwaai, Barendregt. E. F. H. Meijer, geboren te Amsterdam en thans wonende te Heemstede. F. Nienhuis, Assen; R. G. Nypels, Gronin gen; H. Oostra, Groningen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Dujardin versl. Gimbel 21-13, 15-21, 21-9; Rolland versl. Schoofs 21-17, 21-16; Van der Maelen verl. van Onnes 22-20, 16-21, 8-21; Rolland verl. van Gimbel 15-21, 18-21; Du jardin versl. Onnes 21-10, 21-12; Van der Maelen versl. Schoofs 21-16, 27-25; Rolland versl. Onnes 15-21, 21-9, 21-18; Van der Mae len versl. Gimbel 21-9, 21-18; Dujardin versl. Schoofs 21-17. 21-17. De Belgische spelers werden eerst genoemd 31/? 8/o Nederl. '47 3 °/n Nedl 1962/64 A. K. U Calvé Delft. Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil pref. Phil ipsGloeil Unilever Wilton Fi.ienoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V A Verg Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 36% 90% 197% 317 199 307 313 282 271 150 395 239 897 K 181,60 75 174'a 183 290 88 92 201 165 170 169 67% 179 61 40"/.o 80% 36 H Heden 13.45 uur 85 Ts 90 150 388 241 876 177.5 76% 174 182 A 290* 88 92% 170 169 17% 178 62 41 81 36% Fraaier dan de voorgaande jaren was het bloemencorso, dat zaterdag onder de naam „Hollands Glorie" door de bollenstreek trok. Vierendertig praalwagens, voorname lijk ontworpen door „Adrianus Willem van Driel van de bloemenkunst", vormden een spectaculaire corsokaravaan, die op haar tocht door de bollendorpen weer duizenden belangstellenden trok. Na de zonnige perio de, waarmee de lente zich enkele weken geleden heeft ingezet en die het corsocomité hoopvol stemde, werkte het kille weer za terdag als een anti-climax. Tengevolge van de koude heeft het bloemencorso aanmerke lijk minder belangstelling dan in voorgaan de jaren getrokken. Een bekoorlijk meisjezwengelend aan een oude pompin een decor nan bloe men en.heesters en afstekend legen een licht bewolkte hemel. Dit beeld ver toonde een van de 34 praalwagens in het bloemencorso van de bollenstreek. ..Heerlijk op zo'n terrasjeeen beetje uit de windin het koesterend zonne tje'denkt het uit dertig man bestaande personeel van een gerenommeerd café restaurant te Lisse. Alsof er in de verre verte geen klant voor een kopje koffie of een maaltijd is te bekennenzitten de obers en koks op de middag van een drukke bollenzondag op het terras, rus tig kijkend, naar de stroom van voorbij rijdende auto's. „Gesloten wegens par- keerbelemmeringdeelt de eigenaar zijn klanten mede. Het café-restaurant ligt aan de drukke rijksweg en de rijkspolitie heeft het parkeren daar aan de overzijde van de weg verboden. De eigenaar heeft daarom zondagmiddag zijn zaak gesloten en als het parkeer verbod niet wordt opgehevenzal het café-restaurant ook tijdens de Paas dagen zijn gesloten. Jammer voor het politiepersoneel, dat hier op de rijks- weg het verkeer regelt en na afloop van de diensttijd zich in het dichtst- bijgelegen café aan een kopje koffie laaft. jy Voor een deel van een terrein in het uitbrcidingsplpan „Sinnevelt" tc Haarlem, gelegen ten oosten van de Delftlaan en ten zuiden van de Mr. Jan Gerritszlaan, is des tijds in opdracht van de n.v. Bouw- en Exploitatiemaatschappij Hogerveka te Haarlem door de architecten ir. W. de Bruijn te Utrecht en H. Tuninga te Haar lem in overleg met enkele makelaars een plan ontworpen voor de bouw van 234 huurwoningen en 72 garages. De onderhan delingen, welke de makelaars met beleg gers hebben gevoerd omtrent de overne ming van het plan hebben tot dusverre nog geen definitief resultaat opgeleverd. De Hogerveka is op het ogenblik bezig met de bouw van enige andere projecten nabij de Mr. Jan Gerritszlaan, die binnen kort voltooid zullen zijn. Om nu te voor komen, dat de bouwer genoodzaakt zal zijn personeel te ontslaan, indien de continuïteit wordt verbroken, stellen B. en W. van Haarlem de raad voor deze middenstands woningen voor rekening van de gemeente te doen bouwen, waarbij het college de mogelijkheid zeker aanwezig acht, dat bet plan alsnog geheel of gedeeltelijk aan be leggers kan worden overgedragen. De stichtingskosten voor de bouw wor den geraamd op 5.122.000, waarin begre pen zijn de kosten voor levering en plaat sing van geisers, de aanleg van een huis telefoon, een centraal televisie-antenne- systeem en gemeenschappelijke tuinen. UTRECHT: Geslaagd voor het doctoraal examen theologie: H. A. Oberman (cum laude) te Holten; doctoraal examen psycho logie: mevrouw W. KarssiensSchlinge- mann, Utrecht; D. de Jong, Utrecht. Docto raalexamen rechten: mevrouw Q. M. Bal versVink (cum laude). De Bilt; A. van Bentum, Arnhem; mejuffrouw A. Sillevis, Gorcum; mejuffrouw H. Heester, Utrecht; J. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit): Kandidaatsexamc geneeskunde 2e gedeelte: mejuffrouw A. Dyrbye, Koog a. d. Zaan; Th. W. van Gelderen, Amsterdam; W. Kotek, Wuppertal-Elberfeld; mejuffrouw C. J. La- bordus, Bandung: A. W. A. de Looze, Rot terdam; W. N. R. M. Rcnckens, Heerlen; mejuffrouw A. de Swaan, Hamburg. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit»: Bevorderd tot apotheker: mejuffrouw F. Schuurmans, mejuffrouw L. P. de Vries, mejuffrouw A. Brouwer en de heren L. A. Donk, F. J. H. H. Bloemen, Thio Tjin Hiap, allen te Amsterdam; dr. P. H. Mars, Leiden. Doctoraalexamen politieke en sociale weten schappen (sectie B): J. Groeneveld, Drieber gen. Kandidaatsexamen psychologie: mej '- frouw E. Nijkamp, Amsterdam. NIJMEGEN; Kandidaatsexamen 1ste ged. geneeskunde: de dames C. W. J. Aarts, Box meer; M. C. J. W. de Jong, Alphen (N.B.); H. Oei Giok Tjiauw Nio, Nijmegen; de heren Th. J. Ch. F. Boumans, Heerlen; p. M. J. Gorten, Venlo; H. G.'ten Dam, Zutphen; W. N. Th. M. B. Gielen, Os-s: J. B. M. Hermans, Breda: L. J. C. van Laer, Antwerpen: A. A. J. S. Mey, Rrunssum; G. A. Walhof, Goor; J. J. H. v. d. Water, Eindhoven. DELFT: Kandidaatsexamen werktuigkun dig ingenieur: H. Huizing, Hoogezand; A. T. J. M. Smals, Vlissingen. Ingenieursexamen scheikundig ingenieur: H. A. Boer, Apel doorn; W. H. Bos, Delft; H. B. Bouman, 's-Gravenhage; A. A. Damsteeg. Rotterdam; B. Hendriks, 's-Gravenhage; R. H. Hendriks. Hilversum; F. J. Koeken, Schiedam; A. J. de Koning. Rotterdam; J. Kooreman. Rotter dam; A. Langejan, Rotterdam: G. E. P. Mool- huizen, Arnhem; J. H. A. J. Nunnink, Berg- schenhoek; L. E. H. M. Oomes, Rotterdam; N. S. Pek, Gouda; P. W. van der Poel, Ba- rendrecht; G. A. Roovers, Rijen; M. J. Ro vers, 's-Gravenhage: J. J. M. Rijpkema, Ble- rick; P. Staartjes, Naarden: C. A. Verbraak (met lof), Delft; M. Veth, Haarlem; M. A. T. Wijburg, Utrecht. NIJMEGEN; Gepromoveerd tot doctor in de politieke en sociale wetenschappen pater J. J. O. Goddijn O.F.M. te Leeuwarden op proefschrift, getiteld: „Katholieke minder heid en protestantse dominant; sociologische nawerking van de historische relatie tussen katholieken en protestanten in Nederland en in het bijzonder in de provincie Fries land". LEIDEN: Kandidaatsexamen geneeskunde 2 mejuffrouw A. M. Wildschut, Utrecht: J. Ardon, Rotterdam: P. H. Dieges, Leiden: B. M. Goslings, Leiden; M. D. van Houten, Leiden; Oei Kink Tien, Oegstgeest: G. W. H. Overdijkink, Katwijk aan Zee; G. Schatb'orn, Rotterdam; K. J. Roelofswaert. Den Haag; J. v. d. Togt, Den Haag; J. W. Visser, Lei den; P. L. de Vogels, Rotterdam; G. Wilhel- my Damste, Den Haag; doctoraalexamen ge neeskunde 2: mejuffrouw J. C. Been, Rot terdam; Th. J. C. Bloem, Baarle Hertog; W. H. J. van Deventer. Den Haag; S. L. A. M. v. d. Kolk. Den Haag: R. K. .T. Koumans, Lochem: B. Sastrowyoto, Leiden. Semi- artsexamen: P. Eddes. Dordrecht: R. W. Gay Balmax, Den Haag; H. A. W. Klinkhamer. Berghem: S. Sard, USA. Artsexamen: F. I. O. ter Bruggen Hugenholtz. Wassenaar: S. v. d. Kooy, Den Haag: C. H. van Lavieren. Voorschoten: J. Meilof. Den Haag. Kandi daatsexamen klassieke taal- en letterkunde: B. von Berg. Rotterdam. LEIDEN: Kandidaatsexamen Franse taai en letterkunde: L. Dullaart. Den Haag. Ge promoveerd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld „Fundamenal notions in metric curve theory", de heer R. Nottrot. geboren en wonende te 's-Graven hage. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „De wijziging in samenstelling van de phospha- tidefractie bij de kieming van glycine soya en het spruiten van allium cepa", de heer A. GRONINGEN: Geslaagd voor het arts examen 1ste gedeelte: R. J. van der Heil, Overveen; B. A. A. M. Kools. Rosmalen; S. L. Sternberg, Brooklyn (VS); A. A. Suid- man, Nijmegen: G. H. Wiegers, Niehove. Be- vorderd tot arts: A. Eijgelaar, Franeker; J. Knol, Groningen; B. C. Maats. Heiloo: R. L. ROTTERDAM (Nederlandse Economische Hoogeschool): Kandidaatsexamen; J. Beu gel, Rotterdam; J. F. d'Hondt. Den Haag; J. H. de Jongh, Rotterdam; J. Sloos. Leiden; J. Poortman, Leiden; C. P. d'Haans. Den Haag. Doctoraalexamen: C. P. van Bergeijk, Hardinxveld; G. A. de Kwaadsteniet, Den Haag; J. Schuurman, Den Haag. De tafeltenniswedstrtfd tussen de heren- ploegen van België en Nederland, die zater dag in Boom in België is gehouden, is in een 7-2 overwinning voor de gastheren geëindigd. Na een aanvaring met de IJmuidense sleepboot „Hector" van Bureau Wijsmuller, kwam de Rotterdamse kustvaarder „Senang" zaterdagmiddag tussen de pieren te IJ muiden in zinkende toestand te verkeren. In het voorschip van de „Senang" gaapte een groot gat. Het schip werd bij het kuststation „Scheveningen Radio" aan de grond gezet, waarna de bemanning de „Senang" moest verlaten, daar de slagzij te groot werd en er kans op kapseizen bestond. Personeel van Bureau Wijsmuller is er later in geslaagd het gat te dichten en het schip recht te krijgen door een gedeelte van de lading kolen te lossen De Senangis zondagmorgen voor reparatie naar Amsterdam gevaren. 187'A 315 196 305 305 280 269% 201 166%

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7