HET JONGENSEILAND J DE BUIT BINNEN KLINGDECOR N.V. DE HÖUTWERF r Agenda voor Haarlem r Kamerlid stelt vragen over ontsnapping van de „Zwarte Ruiter" Opnieuw rij-examen na intrekking rijbewijs? Jongen liet kaars op stapel kranten vallen Lijdt niet langer Afscheidsgeschenk voor Toon Verhey Jongen schoot vriend met buks dood Succes voor Kennemerland Autodief verschool zich op gevaarlijke plaats Wereldfestival van de film 1958 in Brussel Reisbeurs en reistoelagen Toerisme naar Frankrijk Academisch Statuut gewijzigd Nieuwe loge van afgescheiden vrijmetselaars Kerkelijk Nieuws Examens V- QNS VERVOLG VEII HA AL 1 DOOR MARK CROSS J f Kort en bondig V DINSDAG 16 APRIL 1957 Het. Tweede Kamerlid jkvr. mr. Wtte- waal van Stoetwegen heeft aan de minister van Justitie gevraagd of het juist is dat de officier van Justitie te 's Gravenhage, mr. dr. J. C. Maris, naar aanleiding van de ontsnapping van de „Zwarte Ruiter" uit de centrale penitentiaire inrichting te Sche- veningen verklaard heeft dat de directie van de Scheveningse inrichting geen blaam treft en de ontsnapping moet worden ge zien in direct verband met het huidige stel sel? Zij vraagt voorts of de minister kan mededelen, wat bedoeld is met „het huidige stelsel", en of de „Zwarte Ruiter" in de centrale penitentiaire inrichting, welke be stemd is voor de verpleging van geestelijk gestoorden, was opgenomen op advies van psychiatrische zijde. Acht de minister het verantwoord, zo vraagt zij tenslotte, dat iemand die tot vijf tien jaar gevangenisstraf veroordeeld en daarna ter beschikking van de regering ge steld is, hangende het hoger beroep wordt opgenomen in een inrichting voor geeste lijk gestoorden, welke uiteraard minder be veiligd is dan een strafgevangenis? Ongelijke behandeling in de verschillende provincies De A.N.W.B. heeft de aandacht, van de minister van Verkeer en Waterstaat geves tigd op de ongelijke behandeling in de verschillende provincies van gevallen waarin een rijbewijs verloopt tijdens de periode dat het wegens een verkeersmis- drijf tijdelijk is ingetrokken. In negen van de elf provincies wordt verlangd dat de betrokkene opnieuw een rij-examen af legt. Men beroept zich daarbij op artikel 114 van het wegenverkeersreglement, waarin voor het aanvragen van een rijbe wijs wordt gesteld, dat het bezit van een rijbewijs, waarvan de geldigheid niet lan ger dan drie jaar is verlopen, de aanvra ger vrijstelt van het examen, mits deze gel digheid niet anders dan door het verstrij ken van de geldigheidsduur is verlopen. Op deze laatste bepaling gronden de provinciale griffies, behalve in Noordhol land en Friesland, de opvatting, dat het verlopen van een rijbewijs tijdens een in trekkingsperiode de houder verplicht een nieuwe proef op rijvaardigheid af te leg gen. Degenen, wier rijbewijs niet verloopt tijdens een intrekkingsperiode, behoeven geen nieuw rij-examen af te leggen. De A.N.W.B. merkt op dat bij het intrek ken van een rijbewijs als bijkomende straf de rechter geen oordeel uitspreekt over de rijbevoegdheid van een delinquent. Vóór 1952 verloor men bij intrekking zijn rij bevoegdheid. De Staten-Generaal aan vaardden toen een wijziging in de Wegen verkeerswet (art. 19 en 39), waarin terug gave van het rijbewijs na een intrekkings periode verplicht werd gesteld en dat dit rijbewijs alleen de geldigheid voor de duur van de ontzegging zou verliezen. In de Me morie van Toelichting werd uitdrukkelijk gesteld, dat de rechterlijke uitspraak be doelt iemand als straf tijdelijk de rijbe voegdheid te ontnemen, zonder daarbij over de rijvaardigheid een uitspraak te doen. De vaste commissie voor het verkeer van de Tweede Kamer kon zich ermee ver. enigen dat na het verlopen van het tijd vak, waarvoor iemand de rijbevoegdheid is ontnomen, zijn rijbewijs zijn geldigheid herkrijgt. Het toevallige feit, dat een rijbewijs zijn geldigheid tijdens intrekking verliest acht de A.N:W.B. dan ook geen reden een nieuw rij-examen verplicht te stellen. De bond verzoekt dan ook de minister van Verkeer en Waterstaat te bevorderen, dat de provinciale griffies voortaan zullen han delen overeenkomstig de wet. Deze wet heeft voorrang boven het uitvoeringsvoor schrift in artikel 114 van het Wegenver keersreglement, dat gewijzigd dient te worden om misverstanden te voorkomen, aldus de A.N.W.B. In het blad „Verkeers recht." heeft de heer T. Scheper, hoofd van het Bureau Rijbewijzen van de Provinciale Griffie van Noordholland, onlangs een pleidooi gehouden voor een dergelijke re geling. Huis in Amsterdamse Jordaan gedeeltelijk uitgebrand Door de onvoorzichtigheid van een 14- jarige jongen is maandagavond de eerste 'verdieping van een huis aan de Egelan tiersgracht. in de Amsterdamse Jordaan uitgebrand. De jongen, die op zijn zusje paste, had een kaarsje aangestoken om in een zijka mer een munt in de elektriciteitsmeter te doen toen het licht was uitgegaan. Hij liet het kaarsje vallen op een stapel kranten, die dadelijk vlam vatten. Hij had nog de tegenwoordigheid van geest eerst zijn vier jarig zusje uit haar bedje te halen en naar beneden te brengen alvorens alarm te slaan. Even later stond de gehele verdie ping in lichterlaaie. De brandweer bluste het vuur met vier stralen. öp de tweede etage brandde de voor kamer uit. ADVERTENTIE loor rheumatiek. spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt Togal. dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen, i'ogal baat waar andere middelen falen. Zui vert. de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drogist ƒ0.95, ƒ2.40, /'8.38. Maandagmiddag was de 16-jarige hbs'er M. H. van der Elzen uit Woerden op be zoek bij een schoolvriend de 17-jarige T. van der W. te Rietveld bij Woerden. In de schuur hing een buks, die gebruikt wordt om op schadelijk gevogelte te schieten. Niet vermoedende dat de buks geladen was, haalde T. van der W. de buks van de spijker en trok aan de trekker. Tot zijn grote ontsteltenis ging het vuurwapen af. Zijn schoolkameraad werd in de hartstreek getroffen en is tijdens het vervoer naar het r.k. ziekenhuis te Woerden overleden. De Haarlemse schilder Jan Visser maakte, kort voor diens afscheid als dirigent van het Noordhollands Phil- harnionisch Orkest, dit. portret van Toon Verhey. Het bestuur van het. Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, deelt mede, dat reeds van velen een bijdrage werd ontvangen voor het afscheidscadeau aan Toon Verhey. Gebleken is echter, dat velen in de veronderstelling verkeren, dat de datum voof het storten van een bijdrage reeds is verstreken. Het bestuur brengt daarom ter kennis van degenen, die aan het ca deau wensen bij te dragen, dat hiertoe de gelegenheid bestaat tot 1 juni. jyOprechte Amateur Het duo Van Hees/Serné heeft, als een der twee vertegenwoordigers van de af deling Kennemerland van de stichting d' Oprechte Amateur, op de vrijdag j.l. te Amsterdam ten bate van de kinderverlam ming gehouden wedstrijd tussen de beste amateurs van Nederland de medaille ge wonnen voor de beste prestatie in de af deling Cabaret en tevens de „zilveren mi crofoon", uitgeloofd door de AVRO. Deze onderscheiding voor de beste microfoon prestatie werd hun toegekend door een jury bestaande uit Gerard van Krevelen, Karei Prior en Flip van der Schalie. Het duo zal weer te horen zijn op de slotavond van de afdeling Kennemerland op vrijdag 3 mei a.s. in hotel De Leeuwe rik te Haarlem. Na een achtervolging door Scheveningen heeft, de Haagse politie zondagochtend een 21-jarige jongeman aangehouden, die een auto had ontvreemd. Hij hing aan de meertouwen tussen twee loggers in de Scheveningse binnenhaven. Door zijn ge wicht trok hij de loggers echter langzaam naar elkaar toe, zodat hij, als de politie hem niet snel had ontdekt, vermorzeld had kunnen worden. In de nacht van zaterdag op zondag werd aangifte gedaan van diefstal van een personenauto uit de Kazernestraat, waai de wagen geparkeerd stond. Om half vijf 's ochtends zagen twee jeep-agenten de gezochte auto rijden. Zij zetten een achter volging in, maar hun jeep moest het tegen de zeer snelle personenauto afleggen. In de Schokkerstraat vonden zij de wagen, maar de chauffeur was verdwenen. Na enig zoeken vond men hem in zijn gevaar lijke schuilplaats. De jongeman, die voor de politie geen onbekende is, werd opge sloten. Tijdens de wereldtentoonstelling De wereldtentoonstelling Brussel 1958 zal ook worden opgeluisterd met een wereld festival van de film. Er zijn drie wedstrij den geprojecteerd. De eerste, van 2027 mei, voor films met een korte vertonings- duur. de tweede, van 30 mei13 juni, voor films met een lange vertoningsduur en de derde, een wedstrijd van de experimentele film, van 2125 april. In alle categorieën zijn vele prijzen beschikbaar. De jury's be staan uit Belgische filmdeskundigen. Het festival zal gepaard gaan met feestelijkhe den en manifestaties van velerlei aard. De organisatie is in handen van dezelfde ver eniging, die in 1947 te Brussel en in 1949 te Knokke-Het Zoute een filmfestival heeft geleid. Ze staat onder bescherming van de Belgische regering. Voorzitter van de raad van beheer is de minister van Binnenland se Zaken Piet Vermeylen. voorzitter van de Belgische Filmotheek. Directeur vJn het Uitvo^.end Orgaan is de heer André Thiri- fays. Elk land wordt uitgenodigd zich met een of meer cinematografische werken te doen inschrijven Zij moeten beantwoorden aan de ideële instelling van de wereldtentoon stelling, mogen pas na 1 april 1957 zijn vervaardigd en voltooid, niet. buiten het land van herkomst in Europa in omloop zijn gebracht en niet eerder in het kader van een internationale cinematografische manifestatie zijn vertoond. Films, die ge acht worden nationale gevoelens te kwet sen zullen geweigerd worden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de letterkundige Alfred K. Kossmann in de prijsvraag „Reisbeurzen letterkundigen 1956" een reisbeurs toegekend. Aan de letterkun digen Max Dendermonde, Harriet Laurey, dr. K. Meeuwesse, Coert Poort, Paul Ro- denko, Simon Vinkenoog, Aya Zikken heeft, de minister elk een reistoelage ver leend. Het afgelopen jaar zijn 4.305.000 vreem delingen naar Frankrijk gereisd, ongeveer zeven percent meer dan het voorgaande jaar. De meeste toeristen kwamen uit Bel gië en Luxemburg, namelijk 898.000. Enge land en Ierland stonden op de tweede plaats met 680.000 bezoekers, gevolgd door de Verenigde Staten en Canada, 677.000, Duitsland en Oostenrijk 511.000, Nederland 380.000, Zwitserland 374.000, Italië 285.000, Spanje 215.000, de Scandinavische landen 125.000, Zuid-Amerika 60.000, Portugal 48.000 en andere landen 52.000. In Staatsblad nr. 113 is gepubliceerd het Koninklijk besluit van 2 april 1957 tot wij ziging van het Academisch Statuut. Deze wijziging van het Academisch Sta tuut was noodzakelijk, daar de in het sta tuut genoemde examenvakken in de econo mische wetenschappen het niet mogelijk maakten econometristen op te leiden, die vergelijkbaar zijn met de afgestudeerden der vooraanstaande academische centra in het buitenland. Bovendien was het ook niet mogelijk de huidige opleiding zo in te richten, dat normaal begaafde studenten na hun doctoraal examen in staat zijn zelfstandig en binnen redelijke tijd hun kennis op dit gebied voldoende uit te breiden. Overwogen is of kon worden volstaan met een kwantitatief-economische studie richting van het doctoraal examen. Daar echter de wiskunde voor een deel vooraf dient te gaan aan de wiskundige statistiek en de statistiek aan de econometrie, bleek het bij nadere beschouwing onmogelijk, de opleiding in een periode van twee jaren te voltooien. Door de wijziging van het Academisch Statuut kan het vak wiskunde reeds in het kandidaatsexamen worden opgenomen en kan na het kandidaats examen de opleiding voor het doctoraal examen in twee jaren voltooid worden. UITVOERING „JUDAS MACCABEUS" WEL IN NAARDEN Het ons door het „Algemeen Haags Co mité Kunstcontact" verstrekt bericht, dat de Handelvereniging haar traditionele uit voering van „Judas Maccabeus" in de Grote Kerk te Naarden niet zou geven berust, naar de Handelvereniging ons mededeelt, op een misverstand. Dit werk wordt op 6 mei in Den Haag uitgevoerd en op dins dag 7 mei in Naarden. beide keren met me dewerking van Dora Lindeman, Aafje Hey- nis. William Herbert, Harry France en Da vid Hollestelle. ADVERTENTIE En zo kwam. het einde van de prettige weken op het Jongenseiland. De koffers werden gepakt en alles klaargemaakt voor het vertrek. Toen de boot aan de steiger lag om de jongens weer van het eiland te halen, namen ze afscheid van de vriende lijke meneer Pino en ze bedankten hem voor de heerlijke weken. Toen gingen alle jongens de loopplank over en slapten op de boot. Zolang ze nog konden zwaaiden ze naar meneer Pino. Maar toen draaide de boot naar de overkant van de rivier en zagen ze hem niet meer. 69-70 Omdat de jonge 'Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige ,,M.argnet", ts Margr iet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! Sinds februari bestaan er in Nederland twee vrijmetselaarsgrootloges, een „ge mengde loge" niet meegerekend. Van de Loge Grootoosten heeft zich namelijk een drietal Haagse loges afgescheiden en een afzonderlijke Grootloge der Nederlanden opgericht. De initiatiefnemers - de heren J. C. W. Onderdenwijngaard. M. Boerma en ir. Braat - zijn van oordeel, dat de Loge Grootoosten, door zich onder invloed van de Angelsaksische grootloge te plaatsen, zich ver heeft verwijderd van de grond slagen der vrijmetselarij, die door Ander son in zijn constituties van 1723 zijn om schreven. De afgescheiden vrijmetselaars menen, dat de Loge Grootoosten Andersons constituties veronachtzaamt, doordat zij het geloof in God en in zijn geopenbaarde wil en bovendien het geloof in de onsterfe lijkheid der ziel als voorwaarde tot toe lating van een kandidaat stellen, hetgeen de leden van de nieuw opgerichte grootloge als strijdig met de eis van tolerantie en gewetensvrijheid beschouwen. Het verschijnsel van de afscheiding be perkt zich niet tot Nederland. Op een pers conferentie, welke door de nieuwe Groot loge der Nederlanden werd gehouden, deelde men mede, dat in Genève een Euro pese Grootorde is opgericht, waaraan be halve die van Nederland ook pas opgerich te grootloges uit West-Duitsland, Oosten rijk en Zwitserland deelnemen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haamstede W. L. Heymans te Oudelande. Bedankt voor Spellen standplaats Fried- richsfeld (Evang. Kirche Rheinland) W. K. Post te Warmenhuizen. Gcref. Kerken Beroepen te Eotterdam-Zuidwijk J. Banga te Vleuten-De Meern te Ga- pinge J. Vlaardingerbroek, kand. te Loos duinen te Zoutkamp H. Alsmeier, kand. te Bentheim (Duitsl.) te Ruinerwold- Koekange (vac. H. Herder) E. J. Duursema te Vorden. Aangenomen naar Scherpenzeel (Gld.) P. W. van der Veen te Broek onder Akker- woude. Bedankt voor Rotterdam-Charlois (vac. J. Firet) C. Ch. Griffioen te Voorthuizen voor St. Anna-Parochie Joh. Dijkstra te Schermerhorn (N.H.) voor Drachten (derde pred. pi.) dr. M. P'eitsma te Oen- kerk voor Middelstum H. Willems te Augustinusga voor Amsterdam H. D. Bruggeman te Schiebroek-Hillegersberg- Centrum. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Rotterdam-Charlois K. Brüning te Rijnsburg. Aangenomen naar Heerenveen J. van Dijk te Schildwolde (Gron.) Chr. Gcrcf. Kerken Tweetal te Steen wijk W. van Heest te Rozenburg en Th. Rutters te Wildervank. WAGENINGEN: Bevorderd tot doctor in de landbouwkunde ir. J. J. van der Eyk, ge boren te Den Helder, en ir. P. K. J. van der Voorde, geboren te Haarlem. NIJMEGEN: Geslaagd voor het doctoraal examen psychologie J. A. Pulles. Nijmegen, en J. B. M. Kaanders. Den Bosch. g? „Ik geef de voorkeur aan je eerste veronderstel- ling", merkte Everest op. „Ze zullen hem wel verteld hebben, dat de buit in een oude ruïne werd verborgen, maar zeiden er niet bij waar die precies lag". „Nee. dan kies ik toch de tweede mogelijkheid", zei de ontdekkingsreiziger. „Hij kon van tijd tot tijd een oogje in het zeil houden, wat hij dan ook naar mijn mening deed. Maar hij dacht er niet aan zijn reputatie en vrij heid op het spel te zetten door kastanjes uit het vuur te halen als een ander dat voor hem kon doen. Waarom zóu hij? Dat huis zou niet weglopen!" „Maar dat deed het wèl!" viel Trevitter in. „Ik wed. dat hij de schrik van zijn leven kreeg, toen hij ontdekte, dat iemand het had gekocht". „Als je er zo over denkt, Daph", vervolgde Everest, „dan moet die geheimzinnige X dus reeds vóór de vrij lating van de drie medewerkers van hem ontdekt heb ben, dat ze met een zware tegenslag te kampen hadden. Hij stelde hen ervan op de hoogte toen ze vrijkwamen, maar dwong hen zich zes maanden netjes te gedragen, in de verwachting, dat het toezicht van de politie tegen die tijd sterk verminderd zou zijn?" „Vind je dat 7.0 onwaarschijnlijk, Martin?", antwoord de Daphne. „Zoals Hugh zei: het huis kon niet weglopen. Waarom zou hij de dingen forceren? Het was veel ver standiger plannen te maken en niet het gevaar te lopen gepakt te worden". „Maar ze zetten er toch wel haast achter, toen ze pro beerden de auto van Sheila Morstone te laten veronge lukken, nadat het meisje jou had bezocht en alles ver teld had. nietwaar?", zei Sylvester. „Ja zeker, maar dat kwam omdat, ze inzagen, dat er dadelijk iets moest gebeuren, Alan. Ze wilden immers het huis binnenkomen en waren er van overtuigd, dat de buit nog steeds onder de vloer van een der kamers ver borgen lag, dus op de oorspronkelijke plaats. Waarom ze Sheila volgden toen deze zich tot mij wendde, weten we niet. Maar ze déden het, dat staat vast. En toen ze ont dekten, dat Sheila mij geraadpleegd had, begrepen ze. dat ze ogenblikkelijk tot. daden moesten overgaan anders zou het wel eens lang kunnen duren eer zij hel geld in hun bezit, zouden krijgen". „En dus pleegden ze die aanval op juffrouw Morstone'? auto, kennelijk met de bedoeling haar te doden", mom pelde de advocaat. „Ja, of haar te ontvoeren, een van beide". „Zou ontvoeren hen veel geholpen hebben?" „In zovex-re", antwoordde Daphne, „dat als zij het meisje eenmaal in hun klauwen hadden, het de gemak kelijkste zaak van de wereld zou zijn de tante uit het huis te krijgen, die haar nichtje zou gaan zoeken. En dat zou hun een paar uur tijd geven om zich van het geld meester te maken". „Waar het op aankomt", zei Silvester, „is, dat zij ons de weg wijzen waar de buit verborgen zi". „Dat weten we al", viel Daphne hem in de rede, „we zouden hem vandaag nog kunnen vinden ais we dat wilden. Maar dat zou maar de helft van onze taak zijn. Ik wil zowel die schavuiten als het geld in handen zien te krijgen en dan vooral die onbekende grootheid, die die dit alles heeft beraamd. Want ik ben er zeker van, dat er zo iemand moet bestaan". „Dan weten we, wat ons te doen staat", zei de toneel speler. In de stilte, die hierop volgde, stak Daphne een nieuwe sigaret aan. „Laten we, om te beginnen, eens kijken hoe de zaken er nu eigenlijk bij staan", riep ze opgewekt uit. „Niemand van ons twijfelt eraan, dat de buit van die bankroof van zes jaar geleden in het Witte Huis verborgen ligt. Als we er nu dadelijk naar toe gingen en de vloer open braken van de grote zitkamer, dan zouden we naar alle waarschijnlijkheid daar het geld ontdekken, al is er na tuurlijk altijd het risico, dat het ergens anders ligt, zodat we het halve huis zouden moeten afbreken alvorens het te vinden. Is iedereen het daarmee eens?" Iedereen knikte en zij vervolgde: „Nu weten we gelukkig, dat die bende op de hoogte is van ons doen en laten i 1 deze zaak, niet alleen omdat ze ons bedreigd hebben, maar ook omdat ze een wachtpost hebben, van waaruit ze het huis kunnen bespieden. Ons doel moet zijn niet slechts het geld in handen te krijgen, maar ook degenen, die het ten onrechte in bezit hadden cn opnieuw willen hebben. Natuurlijk kunnen we de weg van de minste weerstand kiezen en alleen met het geld bcioegen nemen. Maar dat zou onze reputatie niet ten goede komen. Bovendien zou Scotland Yard zelf zich in een geval als dit óók tot het uiterste inspannen de bende ach ter slot en grendel te krijgen. Met nadruk stel ik dus vast. dat wij daarvoor niet mogen onderdoen". „Wij zijn dan wel de laatsten in de gehele wereld, die het niet met je eens zouden zijn", merkte de ontdek kingsreiziger op. „Al'een zou ik toch graag willen weten", ging hij droogjes verder, „hoe je denkt dat te kunnen doen?" „Ja, dat is ook wat", zei Daphne. „Dacht je nu heus. dat ik deze vraag zou stellen als ik het antwoord tevoren al wist? Er zijn verschillende wegen, die we bewandelen kunnen. Maar wat we op het ogenblik het beste kunnen doenjaEven keek ze nadenkend voor zich uit en vervolgde daarop: „Zolang we Saunders en Masterson in het Witte Huis houden, denkt de tegenpartij niet aan een aanval. Wij van onze kant durven onze mensen niet terug te trek ken, zelfs al zouden we het huis van de buitenkant scherp in het oog houden. Want dan is er altijd het ge vaar, dat zij ons een loer draaien en dat Sheila en haar tante iets overkomt. Intussen is het grote dwaasheid maar stil te zitten en niets te doen. Jullie hebben toch wel begrepen, dat we eigenlijk niets van die kerels weten? De aanval is nog altijd de beste verdediging. Waarom zouden we dan niet proberen te ontdekken wat zij doen, hoeveel er zijn en verder wat we nog meer te weten kunnen komen? Hel ligt voor de hand en dat is onze kans dat ze van tijd tot tijd bij elkaar moeten komen om hun plannen te bespreken. Als ze dal niet doen. dan sturen ze elkaar boodschappen. Zolang we Saunders en Masterson in het Witte Huis houden, zijn de dames Morstone veilig en dat is dan ook met hel geld het geval. Maar als we te weten zijn gekomen, wie die kerels zijn, die daarop loeren en hoe groot hun aantal is, zijn we alweer een stapje op de goede weg verder ge komen. Dat is tenminste mijn indruk. Ook beweer ik niet, dat we op die manier verder zullen komen dan we nu zijn, maar de mogelijkheid is er tenminste". „Als ik je gedachten goed gepeild heb", merkte de ad vocaat aan het adres van Daphne op, „dan zou je graag willen, dat. twee van ons, lichtelijk vermomd, naar Mayne End gingen om de heer Heal scherp onder toe- icht te houden, is het niet?" „Schitterend. Martin. Probeer er achter te komen, wie z'n helpers zijn en wat hij in zijn vrije tijd doet." (Wordt vervolgd). Ongerustheid. Het Haagse gemeente raadslid de heer G. van Praag heeft aan het college van burgemeester en wethouders gevraagd of 't kennis heeft genomen van de ongerustheid, die in brade kringen van de burgerij is ontstaan, nadat het plan voor het gebouw van de Amerikaanse ambassade aan het Lange Voorhout is gepubliceerd. Hij vraagt of B. en W. het rapport van de wel standscommissie aan de raad willen over leggen. of zodanige mededelingen te doen. dat met kennis van zaken over het stichten van dat bouwwerk in deze unieke en histo rische omgeving kan worden geoordeeld. Rookstakers bij Philips. Honderdeen envijftig jongelieden, over het gehele land verspreid, hebben volgens de „Philips- koerier" positief gereageerd op de uitdaging van dit bedrijfsorgaan om ..mannenmoed te tonen door gedurende een maand totaal niet te roken*'. De redactie van het orgaan rekent op de eerlijkheid en sportiviteit van de deel nemers: degenen hunner, die tussen 15 april en 15 mei door de knieën gaan. er tabak van krijgen, of hoe dan ook de rookstaking staken, moeten zich onmiddellijk melden. Straaljagers weg? Waarschijnlijk zul len de straaljagers, welke thans op het vlieg veld Ypenburg zijn gestationeerd, binnen kort naar Deelen gaan. De lichte vliegtuigen van Deelen zouden dan Ypenburg als basis krijgen. Akkoord. Tijdens een te Rotterdam door de meelfabrikanten gehouden bespre king is besloten de meelprijzen op het eco nomisch verantwoorde peil terug te bren gen. Dit betekent, dat de meelfabrieken van ds Nederlandse Bakkerij (De M.N.B. te Rot terdam! de prijsverlaging, welke zij in zuid- Limburg hadden toegepast, ongedaan heb ben gemaakt. Goed kamp. De vijfde nationale kam- peertentoonstelling van de ANWB. ..Goed kamp", heeft 43.000 bezoekers getrokken. Onder de buitenlandse bezoekers was vooral het- grote aantal Belgen en Skandinaviërs opvallend. Vorig jaar werd „Goed kamp" door 40.000 personen bezocht. Diefstal. De rijkspolitie te Breda heeft vijf mannen gearresteerd wegens dief stal van ijzer en koper ten nadele van :de Provinciale Noordbrabantse Elektriciteits Maatschappij te Geertruidenberg. Als tip gever was de nachtwaker van de P.NE.M. in het complot betrokken. Naar schatting is er voor een waarde van vijftienduizend gulden gestolen. Brand. In de afgelopen nacht is de schoenenfabriek van de fa. Wennekes te Kaatsheuvel door brand gedeeltelijk ver woest. De voorraad en verscheidene machi nerieën gingen verloren. Het aan de voor kant van het gebouw gelegen kantoor liep grote waterschade op. De fabriek, waar on geveer honderd personen werkten, zal ge ruime tijd stilliggen. ADVERTENTIE DE ENGELSE PLASTICPLAAT dikte 1 m/m, gemakkelijk op elke vlakke ondergrond aan te b rengen KLINGDECOR is bestand te gen: a. Een opbrandende sigaret: b. de inwerking van de meeste zuren. wordt op maat geleverd. Zie onze toonkamer. Kampersinsel 22 - Tel. K2500 - 11932 DINSDAG 16 APRIL Minerva: „Als de dauw hangt, komt er regen". 18 jaar. 815 uur. Luxor: „Sinds Adam en Eva", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De bestorming van de Alamo". 14 jaar, 8 u. Rembrandt: „Het uur der schande". 13 jaar. 7 en 9.15 uur. Lido: Giant". 14 jaar, 7.45 u. Studio: „The solid gold Cadillac", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Jammer, dat ze een canaille is", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bloedeiland", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Ripperdastraat 13: Voordracht over „Doel en wezen der vrijmetselarij", 8 uur. Openlucht theater Bloemendaal Mozaïek van bloeiende bollen en heesters. WOENSDAG 17 APRIL Luxor: „Sinds Adam en Eva". 18 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De bestorming van de Alamo". 14 jaar, 2.30. 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Het uur der schande". 18 jaar. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Lido: Giant". 14 jaar, 2 en 7.45 u. Studio: „The solid gold Cadillac".' alle leeftijden, 2.15. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Jammer, dat ze een canaille is". 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bloed eiland". 18 jaar, 2.30. 7 cn 9.15 uur. Concert gebouw: Christelijke Oratoriumvereniging m.m.v. N.Ph.O. o.l.v. peorge Robert en het Knapenkoor o.l.v. Tom de Vries met Mat- thaus Passion, 7.30 uur. Grote Kerk: Albert de Klerk bespeelt het orgel, 11.30 uur. Cul- tura: Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" met psychometrische en helderziende expe rimenten. 8 uur. Openluchttheater Bloemen daal: Mozaïek van bloeiende bollen en heesters. Brinkmann: Dr. A. L. Constandse spreekt voor het Humanistisch Verbond over „Godsdienstige stromingen en humanisme in India", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7