Koning Saoed komt in mei op bezoek bij koning Hoessein Onderwijzerssalarissen zullen iets verhoogd worden GFCIUTJE j Paasaanbieding uit de gehele wereld! Philips en Erres H. J. MAERTENS N.V. Generaal Noezvar, die officieel met verlof is, dient zijn ontslag in ZANDSTRAALWERIC Adenauer is een vraagbaak voor vele Westduitsers Bondstrainer van KNVB gaat heen Drijvend eiland van stapel gelopen in West-Duitsland Internationale school te Luxemburg geopend ;ft Heeft u fcevee^ poezen in hui^ï Plaats V i B. v. Frank 19 Trotski's weduwe in de V.S. toegelaten Toestemming uitbreiding openbare school Bennebroek Verbouw Gereformeerde kerk te Bloemendaal Mevrouw H. Verwey- Jonker bedankt als Kamerlid Brand te Leersum in hotel Darthuizen Scheepvaart Voorwaardelijk in vrijheid gestelde oorlogsmisdadiger pleegde steunfraüde Frankrijk beschuldigt de Algerijnse nationalisten Brits-Amerikaans beraad: Nabije Oosten en Afrika FABRIEKSARBEIDERS r -WOENSDAG 17 APRIL 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT CAIRO/DAMASCUS/AMMAN/BAGDAD (Reuter/AFP) Koning Saoed van Sa- oedi-Arabië wordt op 6 mei voor een of ficieel bezoek in Jordanië verwacht, aldtis meldt het Egyptische persbureau van het Nabije Oosten, aangehaald door radio- Cairo. De koning zal vier dagen in Jor danië blijven en vervolgens naar Bagdad gaan, de hoofdstad van Irak. Men neemt 3an dat Saoed zijn collega Hoessein steun heeft toegezegd tegen de linkse elementen in zijn land. Volgens de Egyptische pers heeft generaal Ali Aboe Noewar, de chef van de generale staf van het Jordaanse leger, die zich in Damascus bevindt, zyn ontslag ingediend. Generaal Noewar is niet ontslagen als stafchef maar is voor veertien dagen met verlof. Zo heeft de minister van Buitenlandse Zaken, Na- boelsi, in een vraaggesprek met het blad „Al Alam" meegedeeld. Koning Hoessein heeft gisteren een pro tocollair bezoek aan het kabinet gebracht. Bij het verlaten van het regeringsgebouw kreeg hij een ovatie van de menigte bui ten, terwijl hij glimlachend afscheid nam van zijn ministers. In het Jordaanse gedeelte van Jeruzalem pn ln Nabloes zijn dinsdag anti-westelijke betogingen gehouden. De betogers zijn vreedzaam uit elkaar gegaan, aldus Jor daanse autoriteiten. De Syrische ambassadeur in Amman, Kadamani, die maandag met een boodschap van koning Hoessein naar Damascus was gereisd, is dezelfde dag nog met het ant woord van de Syrische president. Koe- watly, in Amman teruggekeerd, waar hij onmiddellijk door koning Hoessein in audiëntie werd ontvangen. Nieuwe premier De nieuwe premier, dr. Khalidi, is, even als zijn voorganger, Naboelsi, Palestijn van afkomst. Hij is zestig jaar, studeerde medicijnen in Konstantinopel en aan de Amerikaanse universiteit in Beiroet, dien de van 1915 tot 1917 in het Turkse leger, waarna hij zich aansloot bij het Arabische leger van de Britse kolonel Lawrence. Khalidi sloot vriendschap met de Moef ti vaiJeruzalem. Hij werd-, in 1935 burge meester van Jeruzalem:, en streed in deze Mevrouw Natalia Trotski, de weduwe van Leon Trotski, een van de leiders van de bolsjewistische revolutie van 1917, is tot de Verenigde Staten toegelaten opdat de Amerikaanse regering zich kan bedienen van haar uitgebreide kennis van de Sov jet-Unie in haar eerste jaren en van het internationale, communisme in het alge meen, zo meldt de New York Times. Mevrouw Trotski, die thans 75 jaar is, heeft de laatste twintig jaar in Mexico ge woond, waar haar man in 1940 werd ver moord. De heer J. F. van Licrop, wethouder van Bennebroek, heeft op de dinsdagavond in „Oud Berg en Dal" te Bennebroek gehou den propaganda-avond van de afdeling Bennebroek van „Volksonderwijs" mee gedeeld. dat de vereiste toestemming is verleend tot verdere uitbreiding van de openbare lagere school te Bennebroek. waartoe in een onlangs gehouden raads vergadering werd besloten. Er bestond grote belangstelling voor deze avond, waarop dr. A. Melchior sprak over zijn reis, die hij naar Arabisch-Afrika heeft gemaakt. De heer A. Olivier, de voorzitter van de afdeling Bennebroek van „Volksonderwijs", gaf een overzicht van de stand van zaken bij het openbaar kleuteronderwijs en con stateerde, dat het gemeentebestuur grote belangstelling heeft voor het bijzonder on derwijs en er stellig voldoende redenen zijn om met vertrouwen de toekomst tege moet te zien. Er is een zeer grote groep van de bevolking principieel voor het openbaar onderwijs. Spreker heeft echter respect voor hen, die het bijzonder onder wijs voorstaan. Dat mag echter geen reden zijn om het openbaar onderwijs geen kan sen te geven, vooral omdat de wet zich hier duidelijk tegen uitspreekt. Spreker meende dat er hier en daar enige ongerust heid bestond omtrent de toekomstige open bare kleuterschool. Volgens spreker is deze ongerustheid ongegrond. De raad der Gereformeerde kerk te Bloemendaal heeft een bouwplan gemaakt voor het uitbreiden en verbouwen van de Gereformeerde kerk aan de Vijverweg 14 te Bloemendaal. Blijkens een mededeling van B. en W. aan de gemeenteraad zal het noodzakelijk zijn de bestaande achterge velrooilijn te wijzigen. Ter realisering van het bouwplan zullen twee bijzondere ach tergevelrooilijnen dienen te worden vast gesteld op de onderhavige percelen. Op de Percelen berust geen hypotheek en deze behoren in eigendom toe aan de Gerefor meerde kefk. Daar bij B. en W. tegen de wijziging geen bezwaren bestaan, -stellen zij de gemeenteraad in het belang van de verbouwing en uitbreiding voor de bijzon- tere achtergevelrooilijnen vast te stellen. functie tegen de pogingen van de Zionis ten die in Palestina een joods nationaal tehuis wilden stichten. Van 1938 tot 1947 was hij secretaris-generaal van het op perste Arabische comité en als zodanig een der vooraanstaande leiders van de Pale stijnse Arabieren. Khalidi werd na de in lijving van Oost-Palestina bij Jordanië senator. In 1953 en 1956 was hij minister van Buitenlandse Zaken. Men rangschikt hem algemeen onder de conservatieven en de trouwe aanhangers van de Hasjemieten. Oude school In Bagdad gelooft men, dat het opnemen van Naboelsi in de nieuwe regering een gevolg is van vrees van koning Hoessein voor reacties van het volk. De regering bestaat voornamelijk uit gematigde per soonlijkheden uit de „oude school", die de vorige week door Naboelsi in een open bare rede gehekeld waren als „de knechten van buitenlandse belangen". Waarnemers geloven echter, dat Naboelsi in de afge treden regering de gevangene van extre misten was. De nieuwe regering lijkt op een „Raad van wijzen". Premier Said el Moefti is reeds drie maal premier geweest en ook de andere ministers hebben reeds eerder mi nisterfuncties bekleed. De eerste taak van de regering zal zijn het herstel van de orde. Men verwacht, dat de politieke par tijen, die meer in de militaire clubs en onder de bevolking ageren dan in het par lement, verboden zullen worden. Men ver wacht ook ontbinding van het parlement en.na een afkoelingsperiode van enige maanden nieuwe verkiezingen. Volgens het Syrische pro-socialistische blad .Al Ray al Aam" is het program van de regering-Khalidi een overwinning voor het Arabische nationalisme. Het blad zegt, dat de Jordaanse socialisten, communisten en Arabische nationalisten geweigerd hebben aan de nieuwe regering deel te nemen. Kriminalinspektor-Bfink de zeef van Schaiimburg Vele Duitsers geloven, dat hun 81-jarige Bondskanselier een oppermachtig man is en dat hij hen in hun persoonlijke aan gelegenheden kan helpen. Vaak komen er mensen met allerlei kwesties aan de brede poort van het witte paleis Schaumburg, Adenauers bondskanselarij. In dit paleis heeft vroeger een zuster van keizer Wil helm II gewoond, die met een prins van Schaumburg-Lippe was getrouwd. Naast het hek staan dag en nacht gewapende schildwachten in de grijsgroene uniform van de grensbewakingstroepen, doorgaans „grensjagers" genoemd. Rechercheurs in burger bewaken het terrein en het paleis. Het hoofd van deze rechercheurs, „krimi- nalinspektor" Blank, ondervraagt de men sen die er op aandringen de kanselier te mogen spreken. Er zijn vrij veel „uitvinders" bij. Dezer dagen verscheen een man, die beweerde een „aero-onderzeeboot" te hebben uitge vonden. die nog meer kon dan een vliegen de vis. Men kon er mee onder water varen, mee vliegen en mee rijden. Toen de politie man hem de raad gaf naar een octrooibu reau te stappen was de uitvinder in zijn wiek geschoten. Hij zei, dat wanneer er zo weinig belangstelling voor zulk een be langrijke ontdekking was, de volgende oorlog weer zou worden verloren. De nazi's hadden eveneens het onderspit moeten del ven, omdat ze niet naar hem hadden willen luisteren. Dezelfde dag kwam een arbeider aan hel hek, die volhield dat hij met slechts wei nig hulpmiddelen in een wip een brug over de Rijn zou kunnen slaan. Hij had alleen nog 2000 mark nodig, die zou Adenauer hem best willen geven. Daarop kwam een vrouw met het verhaal dat het haar gelukt was een onfeilbaar middel tegen kanker te ontdekken. „Kont morgen, Olga" Er zijn vreemde snoeshanen, die hals starrig terug komen ,soms wel een keer of twintig. „Kriminalinspektor" Blank maakt meestal een praatje met hen in het stenen huisje bij het hek en stuurt ze dan weg. Niet altijd gaat dat even gemakkelijk. Er was kort geleden een dame, die bij hoog en bij laag volhield dat Adenauer haar verwachte; Het bleek dat ze de bondskan selier uit een verre plaats een telegram had gestuurd: „Kom morgen, Olga". Ze was er vast van overtuigd dat. Adenauer de hele dag op haar zat te wachten. Tot dusver heeft een grensjager slechts één keer met zijn vuurwapen gedreigd toen hij midden in de nacht een verdacht individu vond. dat onder een boom lag te snurken. Het bleek een landloper te zijn, die aan de achterkant, waar de tuin door een promenadeweg van de Rijn is geschei den, over een muur en een hek geklom men was. De man was stomverbaasd, toen hij hoorde, dat hij zich op de grond van het „Bundeskanzleramt" bevond. In de Eerste Kamer heeft mevrouw H. Verwey-Jonker (P.v.d.A.) hedenmorgen medegedeeld, dat zij wegens haar benoe ming tot lid van de Sociaal-Economische Raad per 15 mei heeft bedankt als lid van de Eerste Kamer. De heer G. F. M. Hardwick deelt ons het volgende mede: „Op grond van het feit, dat ten aanzien van de oefenstof en de methodiek der training van de kandi daten voor het Nederlands elftal een prin cipieel verschil van mening bestaat tussen de keuzecommissie van de KNVB en de Bondstrainer, heb ik aan het bestuur van de KNVB verzocht mijn contract, dat per 30 juni 1957 afloopt, niet te verlengen. Het bestuur van de KNVB heeft zich hiermede akkoord verklaard. De onderhandelingen zijn gevoerd op de meest prettige wijze, waarbij de partijen begrip hadden voor eikaars standpunt." Tot zover de mede deling van de heer Hardwick. Zijn voorlopig contract ging op 15 janu ari jongstleden in en loopt af op 30 juni aanstaande, waarbij als voorwaarde was opgenomen, dat beide partijen tenminste twee maanden tevoren zouden mededelen of zij het contract al dan niet voor twee jaar wensten te verlengen. Hotel Darthuizen in Leersum is vanmor gen voor de helft uitgebrand. Vermoede lijk door kortsluiting brak vanochtend om kwart voor negen brand uit in een dienst bodenkwartier op de bovenverdieping. Toen de brandweer van Leersum ter plaatse kwam stond de bovenverdieping van het oude deel van het gebouw al in lichter laaie. Met assistentie van de brand weer uit Doorn kon de brand tot dit oude gedeelte worden beperkt. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De directe schade bedraagt echter tien duizenden guldens. De bedrijfsschade zeker niet minder, want het aan de grote weg tussen Doorn en Rhenen gelegen hotel was voor het komende seizoen geheel volgeboekt. Een jaar geleden is er eën nieuw deel met moderne restauratie bij gebouwd. Dit deel heeft alleen waterschade gekregen, maar het bedrijf kan hier niet alleen worden voortgezet. De eigenaar was verzekerd tegen brandschade. Voor olieboringen in de Perzische Golf Te Rendsburg in Sleeswijk-Holstein is het eerste, in Europa gebouwde, stalen olieboor-eiland in het Noord-Oostzeekanaal te water gelaten. Het is voor een grote buitenlandse petroleummaatschappij ver vaardigd voor ongeveer 32 miljoen mark. Het werd net als een schip gedoopt en het kreeg de naam „Adma Enterprise". Langs de kust van de Verenigde Staten zijn dergelijke eilanden, die voor het zoe ken naar olie onder de bodem van de zee dienen, niet ongewoon. Vanuit de verte hebben ze veel weg van een reusachtige drijvende doos. Die „doos" is zestig meter lang en dertig meter breed. Het gevaarte, dat vijfduizend ton weegt, wordt, wanneer er wordt geboord, door vier zuilen met een doorsnede van drie meter gedragen. Die poten zijn nog niet te zien, want het eiland is nog niet klaar. Ongeveer 200 arbeiders werken er nog aan. Het bakbeest wordt door sleepboten naar de Perzische Golf gebracht. Tijdens de tocht steken de poten als schoorstenen omhoog, maar wanneer het doel van de reis is bereikt, verdwijnen ze onder water. Hydraulische persen druk ken het eiland de lucht in tot vijftien a twintig meter boven de zeespiegel. Met zijn poten kan het dan op een diepte van dertig tot veertig meter onder het water op de zeebodem staan. Aan de ene kant van het stalen eiland komt een boortoren van bijna vijftig meter hoogte. Aan de an dere kant worden woongelegenheden voor de bemanning gemaakt, die uit vijftig kop pen zal bestaan. Men wil al in augustus met de boringen in de Perzische Golf beginnen. De man nen zullen het niet gemakkelijk hebben. Het werk is zwaar en het leven eentonig. Daarom worden ze goed betaald: gemid deld 300 dollar in de week. Met het oog op de verbindingen met het vasteland wordt op het eiland een landingsplaats voor helikopters aangelegd. In de commissie voor georganiseerd overleg is, zoals gisteren werd bericht, overeenstemming bereikt over de onder wijzerssalarissen. Dit resultaat moet nog in een Koninklijk Besluit worden ver werkt. De onderwijzer zonder hoofdakte be reikte totdusverre na 20 dienstjaren een maximum van f 544.57, Dit wordt f 633.74 na 26 dienstjaren. De nieuwe regeling voor deze groep begint pas bij 10 dienstjaren effect te sorteren. De onderwijzer met hoofdakte heeft thans een aanvangswedde van f 378.34. Dit wordt f 393.46. Het maximum salaris bedraagt thans bij 20 dienstjaren f 635.75. Dit wordt na 26 dienstjaren f 690.99. Het verschil tussen beide groepen is thans oplopend van ongeveer f 45 tot f 90. Dit wordt over de gehele dienst tijd een constant verschil van ruim f 60. De salarisschaal wordt verlengd van 20 tot 26 dienstjaren. De nieuwe regeling heeft terugwerkende kracht tot 1 januari. Boven het salaris van onderwijzer geniet een hoofd thans een marge van f75 en f105 respectievelijk voor normale en grote scholen. Dit wordt nu f120 en f150. Een gevangenisstraf van veertien dagen wegens steunfraude heeft de politierech ter te Amsterdam opgelegd aan de 46-ja- rige magazijnbediende Sam O. In 1949 werd O. door de bijzondere raad van cas satie veroordeeld tot vijftien jaar gevan genisstraf, onder meer wegens hulpverle ning aan de vijand. Enige tijd geleden werd hij voorwaardelijk in vrijheid ge steld. De proeftijd is nog niet verstreken. O. was niet ter zitting verschenen omdat hij, naar hij in een brief aan de politie rechter schreef, „bang was voor publici teit". Hij had steunfraude voor een bedrag van f 280 gepleegd omdat hij, zo luidde een voorgelezen verklaring, „niets meer had". De officier van Justitie oordeelde, dat de overheid hem zoveel tegemoet is gekomen met het verlenen van de voorwaardelijke invrijheidstelling, dat O. geen voorwaarde lijke straf meer kan worden opgelegd. Hiermee was de politierechter het eens. „Niet wij, maar zij schenden de resoluties van de UNO" PARIJS (UP/AFP/Reuter) Niet Frank rijk, doch de Algerijnse nationalisten schenden de UNO-resolutie waarin wordt verzocht de geschillen bjj te leggen, aldus het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken. Van Franse zijde wordt het „opmerke lijk" geacht dat de rebellen geen pogingen hebben ondernomen een einde te maken aan de gruwelen, die zij elke dag bedrij ven. Naar aanleiding van de nota over Al gerije van de Afrikaans-Aziatische groep in de UNO aan secretaris-generaal Ham- marskjoeld, is in bevoegde kringen te Pa rijs opgemerkt, dat het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken in de afgelopen weken zijn vertegenwoordigers in het bui tenland er onder meer op heeft gewezen, dat Frankrijk een staken van het vuren in Algerije als voorwaaarde voor het houden van verkiezingen heeft gesteld. Als het Franse plan voor Algerije, zoals dat voor de UNO is uiteengezet, nog niet in prak tijk is gebracht, aldus wordt gezegd, dan is dit te wijten aan de herhaalde weigering van de rebellen met een staken van het vuren in te stemmen. Franse veiligheidstroepen hebben maan dag in het gebied van Algiers 67 opstande lingen gedood. In het gebied van Constan- tine werden twaalf opstandelingen gedood. In Oran werd een handgranaat geworpen naar een vrachtauto, die een groep arbei ders naar een militair object vervoerde. Zes personen werden gewond. Bij Perre- geaux werden bommen geworpen naar een trèin en een Franse koknist, die werd ge wond. Bij Tlemcen werd een Eranse kolo nist doodgeschoten. De bezitter van de hoofdakte en twee lagere bijakten of één middelbare akte ont vangt thans f 808.65 en gaat ontvangen f 839,39. Voor het ULO werd met ingang van 1 september 1955 reeds bij wijze van nood- regeling een salarisverhoging ingevoerd. Voor zover deze noodregeling voordeliger is (hetgeen alleen bij ULO-ieerkrachten met, minder dan 16 dienstjaren het geval kan zijn) wordt deze noodmaatregel voor hen gehandhaafd. Voortaan zullen ook de niet-hoofdakte- bezitters een zogenaamde v.g.l.o.-marge ontvangen. Bovendien zijn voor het v.g.l.o. en b.l.o. enige verhogingen ingevoerd. De bonus-vergoeding voor het behalen van een der akten Frans, Duits, Engels, wiskunde, handelskennis of lichamelijke oefening wordt van f 250 verhoogd tot f600. Totaal wordt voor niet meer dan twee akten een bonus toegekend. Als salaris is aangegeven het bruto maandbedrag, met inbegrip van de 6 pet. verhoging en de aan een maximum gebon den compensatie voor de premie der alge mene ouderdomswet. Opleiding van kinderen van E.G.K.S.-personeel LUXEMBURG, (ANP) De regeringen van de zes landen van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal hebben dezer dagen te Luxemburg het statuut van de Europese school te Luxemburg ondertekend, waarbij deze internationale onderwijsinstelling officieel werd opge richt. De school is bestemd voor kinderen van onderdanen van de zes landen, maar kin deren van andere» nationaliteit kunnen ook worden toegelaten. De school heeft een kleuter-, een lagere- en een middelbare afdeling. De Luxemburgse minister van Onderwijs. Frieden, zei in een toespraak na de ondertekening, dat de Europese school een school voor het Europeanisme moet worden. Het onderwijs was in Luxemburg een probleem geworden door de komst van vele functionarissen uit de vijf landen van de gemeenschap. In 1953 werden een kleu terschool en een lagei*e school opgericht en in 1954 ook een middelbare. Op de drie afdelingen van de school waren bij het begin van het schooljaar 1956/1957 in totaal 370 leerlingen ingeschreven: 45 Bel gische, 82 Duitse, 128 Franse, 29 Italiaanse, 65 Nederlandse en 21 van andere nationa liteiten. Het onderwijzend personeel be staat uit 33 leerkrachten: zes Belgen, zes Duitsers, zeven Fransen, drie Italianen, zes Nederlanders en vijf Luxemburgers. De hoge raad, het speciale orgaan, .dat de school leidt, gaat er van uit, dat op de meertalige school de moedertaal een over heersende plaats dient in te hemen. Iedere leerling is verplicht reeds op de lagere school onderwijs in een tweede taal van de gemeenschap te volgen. Deze taal is be stemd op de middelbare school als voer taal te dienen voor het onderwijs in be paalde vakken. De lagere school heeft vijf klassen, de middelbare eveneens vijf, maar zal tot zeven worden uitgebouwd. Het eind diploma van de middelbare school, het baccalaureaat, zal waarschijnlijk, bij een binnenkort te ondertekenen akkoord, toe gang verlenen tot alle instellingen van hoger onderwijs in de zes landen. LONDEN (AFP) Hooggeplaatste Ame rikaanse en Britse regeringsambtenaren zullen een tiental dagen te Washington besprekingen voeren over coördinatie van de politiek van beide landen in het Nabije Oosten en Afrika, aldus is op het ministe rie van Buitenlandse Zaken te Londen vernomen. Het hoofd van de afdeling Afri ka van het ministerie, Watson, is reeds in de Verenigde Staten aangekomen. Deze onderhandelingen vloeien voort uit een besluit, dat genomen is op de confe rentie van Bermuda tussen premier Mac Millan en president Eisenhower. RUBBERFABRIEK v/h Gebrs MERENS N.V. Moderne rokstoffen l Spaanse import geen l 5.98 maar 5.98 i l Popeline Heren pyjama's 6.88 Stoffen voor Kampeer- blouses I 1.69 Dames- en Heren- 1 ondergoed a Nylons - Sokken 1 Lakens - Slopen - jj Baddoeken - Tafella- kens enz. enz. tegen extra voordelige l prijzen. FLORESSTRAAT 10 Tel. 20556, Haarlem-N. v. Ouwel en D. R. G- zegels wordAi in betaling aangenomen Vraagt thans vrijblijvend een demonstratie van In de merken kunnen wij u ieder gewenst toestel uit voorraad leveren. Wij garanderen u eerste klas antenne-bouw en een prima service. Prettige betalingsregeling. Bezoekt onze nieuwe showroom NIEUWE GROENMARKT 2. Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 Nieuwe Groenmarkt 2 - Haarlem - Tel. 15228 EIGEN UITGEBREIDE S E R V I C E - AFDELING Saoed Hoessein (Van onze correspondent in Bonn) (Van onze correspondent in Bonn) Astrid Naess, 16 te Le Havre. Arendsdijk, 15 te Rotterdam. Abbekerk, 17 te Shanghai. Angolakust. 16 te Abidjan. Akkrumdijk, 16 te New York v. Norfolk. Amstelland, 16 te Buenos Aires v. Montevideo. Amerskerk, 16 v. Antwerpen n. Amsterdam. Alcor, 20 te Antwerpen verw. Alioth, 16 te Bremen. Astrid Naess, 16 te Le Havre. Aagtedijk, 17 te Kaapstad. Albireo, 17 te Bahrein, Alpherat, 16 v. Paranagua n. Santos. Ameland, 17 v. Las Palmas n. Isle of Grain. Amsteldijk, 16 v. New Orleans n. Havana. Andijk, pass. 16 Abaca n. Havana. Billiton, 17 te Biak. Britsum 15 600 m. w. Finisterre n. H. Roads. Boissevain, 17 te Okinawa v. Kobe. Banda, 16 575 m. n.w. Ascension n. Halifax. Breda, 16 te Maracaibo v. Pta. Cardon. Banka, 18 te Singapore v. Makassar. Bennekom, 17 te Dover. Blitar, 17 te Port Swettenham Caltex Nederland, 16 te Rotterdam. Coryda, 16 te Singapore. Carillo, 16 te Pt. Barrios. Concepcion, 15 465 m. z.z.w. L palmas n. L. Palm. Cradle of Liberty, pass. 15 Finisterre n. L. Palmas. Caltex Delft, 16 v. Iskenderun n. Izmit. Caltex Utrecht, 18 te Dakar v. Pernis. Caltex Leiden, 16 te Ravenna. Charis, 15 270 m. n. Flores n. Dordrecht. Delft, 15 te Pta. Cardon. Diemerdijk, 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Dordrecht. 16 te Philadelphia v. New York. Doris, 26 te Cumana v. Wageningen. Duivendrecht, 17 te Houston v. Rotterdam. Erinna, 16 le Bangkok. Etrema, pass. 16 Landsend n. Londen. Elizabeth B. pass. 16 Gibraltar n. Philadelphia. Esso Rotterdam, 16 v. Bay town n. Antwerpen. Felipes, 16 te Telukanson. Friesland SSM, 17 v. Vlissingen n. Setubal Gabonkust, 16 te Accra. Giessenkerk, 16 v. Gibraltar n. Las Palmas. Gooiland, pass. 16 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Guineekust pass. 15 Las Palmas n. Le Havre. Greveland, 16 te Recife v. Las Palmas. Gadila, 17 te Singapore v. Pladju. Gordias, 16 te Rotterdam. Helder 16 te Puntarenas. Hestia, 16 v. La Guaira n. Guanta. Haarlem, 16 v. Callao n. Mollendo. Hispania, 16 v. Bilbao n. Rotterdam. Hector, 16 te Rotterdam. Hecuba, 16 te Amsterdam. Hathor, pass. 17 Finisterre n. Emden. Iberia, 15 te Rotterdam. Ittersum 17 te Dakar verw. Isis, 16 te Pto. Limon. Ittersum, 17 bij Dakar ten anker. Java, 16 v. Makassar n. Surabaja. Johannes Frans, pass. 16 Socotra n. Kaapstad. Jagersfontein, 16 te Kaapstad. Japara KRL, 16 v. Las Palmas n. Durban. Kabylia, 15 v. Pia. Cardon n. Buenos Aires. Kermia, 16 380 m. w. Bombay n. Geelong. Keizerswaard, 16 240 m. o. Saigon n. Yokohama. Kenia, 16 v Gothenburg n. Rotterdam. Karimata, 15 480 m. n.n.o. St. Helena n. Dakar. Kalinga, 16 v. Rotterdam n. Freetown. Kalydon, 17 v. Rotterdam n. Oslo. Khasiella, 17 te Amsterdam. Kinderdijk, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Kosicia, 17 te Rotterdam. Korovina, 17 v, Singapore n. Wellington. Laertes, 15 v. Swansea n. Dakar. Lemsterkerk, pass. 15 Mogadiscio n. Mombasa. Lutterkerk, pass. 16 Cherbourg n. Antwerpen. Langkoeas, 16 te Priok. Lawak, 16 te Victoria. Lissekerk, 17 dw. Muscat n. Dubai. Leuvekerk, 16 v. Rotterdam n. Bombay. Lekhaven, 17 te Winneba. Louis Lantz, pass. 17 Finisterre n. Emden. Maashaven, 16 v. Las Palmas n. Antwerpen. Macuba, 16 te Stockholm. Mariekerk, 16 te Hamburg. Mentor, 17 te Mongoe v. Georgetown. Maris, pass. 16 Messina n. Berre. Mataram. 18 te Rotterdam verw. Metula, 16 90 m. n. Surabaja n. Pladju. Maasland, 16 te Las Palmas. Meerkerk, 17 te Durban. Naes Commander, pass. 16 Lissabon n. L. Palmas. Notos, 14 v. Alexandrië n. Beyrouth. Nias, 16 v. Bombay n. Curagao. Overijsel, 16 v. Hamburg n. Antwei-pen. Oranjestad, 16 v. Barbados n. Plymouth. Pygmalion, 16 te Pto. Cabello. Peperkust, 1£ v. Dakar n. Le Havre. Perna, 16 te Pladju v. Singapore. Phrontis, 16 v. Tjilatjap n. Makassar. Pieter S, verm. 16 v. Swansea n. A'dam of R'dam. Parkhaven. 16 v. Montevideo n. Buenos Aires. Prins Frederik Hendrik, 17 te Amsterdam. Ridderkerk, 15 v. Las Palmas n. Mombasa. Rijndam 15 v. Cobh n. Halifax. Rita. 16 te Manggar. Rijnkerk, 16 te Tanga v. Mombasa. Rondo, 15 140 m. w. Monrovia n. Durban. Raki, 18 te Kaapstad verw. Roebiah, 17 te Lour. Marques. Ruys, 16 v. Montevideo n. Buenos Aires. Senegalkust, 15 v. Dakar n. Freetown. Steen wijk, 15 v. Norfolk n. Amsterdam. Scherpendrecht, pass. 16 Ceylon n. Formosa. Sommelsdijk, 16 v. Antwerp en n. Rotterdam. Stanvac Benakat, 16 te Sungeigerong. Stanvac Djirak 16 te Bangkok. Sarpedon, 16 te New Orleans v. Houston. Stad Rotterdam, 16 v. Newport News n. Europa. Stad Vlaardingen, 16 te Narvik. Stentor, 15 v. Curacao n. Houston. Statue of Liberty, 15 104 m. o. Lorenzo Marques naar Mena. Schelpwijk, 18 te Singapore. Sibigo, 17 te Sydney v..Brisbane. Stanv. Pendopo. 16 v. Singapore, 23 te Hongkong. Salatiga, 15 v. Manilla n. Claveria. Schie, 16 te Ponce. Sloterdijk, 16 te New York. Stad Dordrecht, 16 v. Melilla n. Gibraltar. Stad Leiden, 16 dw. Finisterre n. Pepel. Statendam, 16 v. New York n. Southampton. Straat Malakka. 16 v. Kaapst. Rio de Janeiro. Sommelsdijk, 16 te Rotterdam. Stad Arnhem, 16 v. Vlaardingen n. H. Roads. Stad Breda, 17 v. Narvik. 21 te R'dam verw. Straat Madura, 17 v. Hobart n. Adelaide. Triton, 16 v Amsterdam n. West-Indië. Tomori, 17 te Port Swettenham. Theobaldius, 16 te Curasao. Themisto, 17 te Albany v. Halifax. Tabinta, 16 in Straat Banka n. Tj. Priok. Teucer, 16 te Surabaja v. Tjilatjap. Tiba, 16 te Hamburg. Talisse. 16 v. Bahrein n. Penang. Taria, 17 te Rio de Janeiro. Teiresias, 17 te Dakar Tero. 17 te Rio de Janeiro. Tamo. 16 v Rotterdam n. Bremen. Van Neck, 17 te Singapore. Vlist, 17 te Norfolk. Willem Ruys, 16 v. Colombo n. Hela wan. W. Alton Jones, 15 v. Cadiz n. Mena. Wonorato, 17 te Singapore. Westland, 17 te Santos. Woensdrecht, 17 v. Melbourne n. Newcastle. Zaankerk, 16 110 m. n o. Ascencion n. Durban. Zuiderkruis, 16 v. Halifax n. Amsterdam. Zaanland, 16 v. Amsterdam n. Bremen. KLEINE VAART Aeneas, 16 te Tunis. Alcetas, 15 50 m. w.z.w. Oporto n. Gibraltar. Albert Willem, 16 te Haisborough n. Sopth.ton. Algarve, 16 bij Noordhinder n. Velsen. Bierum, 16 op Elbe n. Hamburg. Bloemgracht, 16 dw. Ameland n. Amsterdam. Bab T, 14 te Liverpool v Bordeaux. Calvijn, 16 dw. Borkum n. Odense. Diligentia, 16 v. Kopenhagen n.* Rotterdam. Domburg. 16 10 m. n. Sandetie n. Casablanca. Eagle, 16 te Tongue n. Rotterdam. •Elsa, 13 te Bordeaux v. Dordrecht. Francina, 16 30 m. o. Longstone n. Delfzijl. Freida Blokzijl, 16 te Newarp n. Huil. Geestdijk, 16 te Washbay n. Boston.. Geeststroom', 16 35 m. n.w. H. v. Hol! n. Maassl. Heerengracht, 16 in Gefflebócht n Norrsudet. Ida Jacoba, 16 op Humber n. Cherbourg. Inspecteur, Mellema, 15 100 m. w. Gunnarshaug naar Odense. Isola, 16 dw. Goeree n. IJmuiden. Jacaranda. 16 dw. Villanov n. Antwerpen. Jean, 16 40 m. w. Hoek v. Hol! n. Emden. Joost, 16 bij Wight n. Southampton. Kora, 16 op de Thames n. Duinkerken. Kaap St. Vincent, 13 v. Antwerpen n. Visby. Neeltje, 16 v. Thames n. Malta. Notos, 15 z.w. Beyrouth n. Beyrouth. Pavo, 13 te Santander v. Goole. Ponza, 12 te Rotterdam v. Amsterdam. Paul Westers, 16 dw. Trevosehead n. St. Malo. Pioneer, 16 50 m. w. Terschell.bank n. Goole. Poortvliet, 16 te Sandhammeren n. Kalmar. Progress, 16 20 m. w. St. Catharinepoint n. R'dam. Statenlaan, 16 2 m. w. Griznez n. Rouen. Tilly, 14 v. Requejada n. Dordrecht. Walenburgh, pass.. 16 Ouessant n. Bordeaux. SLEEPVAART Blankenburg, 13 v. Gibraltar n. Rotterdam. Clyde, 15 200 m. n. Dakar n. Pto. Belgrano. Ebro, 13 570 m. n.n.w. Walvisbaai n. Mombasa. Humber, 15 te Port Said. Loire, 15 v. Curacao n. New Orleans. Noordzee, 14 v. Gothenburg. Oostzee en Zwarte Zee, 13 510 m. o.z.o. Rio de Janeiro n. Savona. Oceaan, 15 40 m. z.o. Paramaribo n. Buen. Aires. Poolzee, 15 380 m. z.w. New York n. New York. Thames, 15 v. Hamburg n. Rotterdam. Tyne, 14 30 m. o. Malta n. Port Said. Witte Zee, 16 v. IJmuiden n. Port Said. Mintaka, 16 40 m. w. Point La Coubre n. Fedala. Zuider Buiten Spaarne 74 - vraagt: Geen ploegendienst. Aanmelden schriftelijk of persoonlijk tot 6 uur 's middags aan de fabriek. Heeft u zandstraalwerk? Onze zandstraalafdeling heeft capaciteit vrij. Ook voor grote partijen. HAARL. KOPER- EN METAALGIETERIJ TH. KAMER Krom 31-37 - Haarlem - Tel. 16886 e s a laiaaeaaaiaaiaaaaiKiaaaaaiiaiiiaiiii PAASPROGRAlMA's RADIO of TELEVISIE

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13